Černá hodinka aneb Svět se zbláznil


Aktivisté a někteří poslanci se rozhodli, že je nutné zakázat chov kožešinových zvířat. Aktivisté prošli Prahou a po této procházce se určitě stavěli u Vltavy a posilnili se originální pražskou říční vodou. Jen jestli při tom nespolykali nějaký ten říční plankton. Vždyť i ten má právo na život, dokud si jej nedá k obědu nějaký ten kapřík.

Na vesnici si jeden občan stěžuje, že soused chová husy a ty moc kejhají.A tak se obrátil na příslušné úřady. Zatím bezvýsledně, protože nikde není předpis, který by stanovil, jak může být husí hejno hlasité.

Co to má společného? Třeba to, že chov kožešinových zvířat by chtěli ti aktivisté a poslanci zakázat, ale určitě si rádi dají kuře v KFC, burgra v Mekáči případně tu martinskou husu. Jaký je tedy rozdíl mezi jedním a druhým chovem? Má snad ta husa menší „právo na život“ než norek či stříbrná liška?

bavor-podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

30 reakcí na Černá hodinka aneb Svět se zbláznil

 1. bob napsal:

  Osobně s tím problém nemám.
  Ale jsem zajímavý týpek. Na jednu stranu nezabiju ani třeba mouchu, vosu…(klíště a komára ano:-)). Na druhou stranu mi nedělá potíže zabít vánočního kapra, stejně jako si pochutnám na králíkovi, huse, vepřovém…..A teď se dostanu k jádru. Dovedu pochopit, že někomu přijde blbý chovat zvíře nikoli pro maso, ale jenom pro kožešinu.

  To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  OT
  Pro ty, kdo mi rádi připomínají mou volbu ODS v 1992 : tohle je jeden z těch mnoha kvůli kterým jsem volil tak, jak jsem volil. Ne kvůli Klausovi. Líbí, nelíbí?
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Spolecenske-rakovine-neziskovek-ted-vyschne-zila-A-ti-sileni-vitaci-co-vedou-Evropu-do-zahuby-konecne-dostanou-strach-Vlastimil-Tlusty-vita-Donalda-Trumpa-462377
  Nastolenému problému s kožešinovými zvířaty nejde rozumět ani zdůvodnit morálkou, je pouze a jen emotivní. Hlasoval bych jednou tak, podruhé onak, nemám názor.

  To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  Čím som starší, tak tým viac si života vážim a tým viac sa cítim blbo, keď kvôli mne skončí nejaký mladý perspektívny život…
  Ale nechcel som to rozvinúť týmto smerom.
  Na tých kožušinových zvieratách a aj sliepkach v hydinárni napríklad, nie je najhoršie to zabitie, ale ako žijú. V minimálnom priestore a s minimálnymi pozitívnymi zážitkami. S optimalizáciou pomeru nákladov a výnosov z ich života. Priznajme si, v tomto sme na tom takmer všetci rovnako. Presne tak mocní hľadia na nás, proste súčasť potravinového reťazca.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Neměl bych nic proti nařízení o podmínkách chovu. Ale každé chovné zvíře je chovné pro nějaký účel. Lov už není efektivní. Kožešinová zvířata mohou být i jedlá, ale asi by liščí ragú nebylo moc velkým tahákem. Naopak nutrie je možné využít i jako kožešinu i jako dietní maso.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Hnutie za zlepšenie podmienok strieborných líšok je taká jednotlivosť, ktorá v podstate na svete nezmení nič. Schválne som spomenul ten potravinový reťazec, lebo celá tá hierarchia funguje princípom toho padajúceho oného. Musí sa zmeniť celá pyramída, hlavne zhora. Tí hore aj najviac spotrebujú tých kožušín.

    To se mi líbí

 4. Děda Olin napsal:

  Oblékat se kožešinou dnes není nutné, stejně jako ke svému životu nepotřebujeme celou řadu jiných věcí. Plundrujeme planetu jen z rozmařilosti, obžérství, snobárny, pro kšeft. Tuto stránku soukromého vlastnictví výrobních prostředků a tržní ekonomiky někteří lidé nevidí. Člověk ke svému důstojnému a kvalitnímu životu potřebuje v podstatě velmi málo. Kdyby se rozumně hospodařilo a nesmyslně neplýtvalo, bylo by všeho dost pro všechny. Bylo by víc prostředků pro zdravotnictví, školství, bydlení, infrastrukturu, seniory i na ochranu životního prostředí. Myslím, že tohle by se mělo lidem víc připomínat.

  To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:

  Nejen svět se zbláznil, ale i Chovanec. (Hajzl!)
  Lidé (někteří) mají rozum, viz ohlasy čtenářů, ale kolik je takových co se zajímají?
  https://www.novinky.cz/diskuse?id=464863&articleId=/domaci/420450-chovanec-musi-se-zjistit-zda-se-nechystal-policejni-prevrat.html&sectionId=8&page=1#c16307763

  To se mi líbí

 6. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, objednávka vyřízena. Měl byste mít dva nákladní mailíky. 😉

  To se mi líbí

 7. vonrammstein napsal:

  Na to existuje jediná adekvátní odpověď.

  To se mi líbí

 8. blbíš napsal:

  …sedím tu v přítmí, zapálená svíčka, usrkávám horkej čaj a … „náhle ožije sen – ze tmy vchází Leonard, zpívá Leonard “ ….

  Leonarde proč ještě zpíváte … ále moje manažerka a milenka mi zpronevěřila 5 melounů, který jsem měl na důchod a tak … … k tomu se nedá nic dodat, než goodbye barde

  To se mi líbí

 9. blbíš napsal:

  … myslet si to může co chce, ale veřejně prohlásit:
  „Vrazím tam. Buď to dopadne, nebo ne, tvrdí Ludvík o postu ministra zdravotnictví „
  takže jakýs takýs experiment? To o kulichovi něco vypovídá a nejen o něm, ale i Sobotkovi. Stejnak si myslím, že sáhl opět vedle, ale u toho patlala je to už standard, jemu nedochází a nedošlo, že nejvíc „unavenej“ je von sám. To budou u socanů jatka = ty volby!

  https://www.novinky.cz/domaci/420461-vrazim-tam-bud-to-dopadne-nebo-ne-tvrdi-ludvik-o-postu-ministra-zdravotnictvi.html

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   že by úlitba Andymu?

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Viděno od nás z gubernie, všechno zatím nasvědčuje očekávání, že to jatka opravdu budou. Na krajské a městysovské úrovni se chovají podobně. Perou se mezi sebou, pokus s Bernardem (nemyslím to pivo) jim hlasy nepřinesl…… tisíc drobností.
   Před ještě větším debaklem v krajských volbách je zachraňoval bývalý hejtman Šlajs a především velmi omezená regionální akceschopnost vítězného ANO. Záchranou pro ČSSD byla vícečetná koalice.
   Neuspěli ani v senátních volbách. Kandidátku ČSSD Terelmešovou (která se už prý šla podívat, zda ten její bufet v dobřanském blázinci ještě funguje) zcela převálcoval medvědář Vašek Chaloupek, což je absurdita ad absurdum. Vítěz měl ovšem smysl pro humor a v prvním vyjádření pro ČTK prohlásil, že především děkuje Vydrískovi, medvědům Kubovi, Matějovi a.. (jméno toho třetího jsem zapomněl). V Praze v ČTK to autorce zprávy odstranili….. 🙂
   Parlamentní volby, to bude jinačí maso a myslím, že Bureš to má celkem jasné, pokud neudělá nějakou fatální chybu. Když tak koukám na socany a ostatní, pro Bureše bude nejlepší nedělat vůbec nic a má to v kapse.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    No to že zvítězí Bureš je naprosto jasné, to co by mohlo oddálit těch 8-10 % které budou mít ČSSD, je že by Bohúš udělal sepuku a poslechl Miloše s tím Hermanem.
    Takto se bude Bohúš ještě rok plácat a socani to ve finále možná zvládnou i pod těch 8%.
    Ten zásadní a hlavní problém, který následně po smrti ČSSD bude mít Bureš je, že on se nedokáže ale ani nemůže odpoutat od systému ovládat a přejít k systému vládnout.
    Komedie v přímém přenosu bude Burešova koalice s TOP 09 a STAN + KDU-ČSL bez socanů.To jak se chystal vytěžit KSČM v Ústeckém kraji se bude snažit aplikovat na celostátní úrovni.
    Dalším dějstvím této komedie bude podpora nového kandidáta na prezidenta a to, jak předhodí nějakého toho vlastního a ve finále potom jeho hlasy předá kandidátu buť KDU-ČSL nebo jinému spřízněnému subjektu.
    Prostě zastavit Bureše bohužel již nelze a tak po roce 17, začne ona smrt v přímém přenosu, všichni by se na to měli těšit konečně se bude stát ovládat jako firma.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     S poslední větou bych si dovolila nesouhlasit. je to jen otázka času. Ono: jednak ti multimilionáři nejsou právě soudržní. A ukáže-li se naděje majetek rozšířit -vše jde stranou. Bude-li furt skuhrat jak jsou fšichni proti němu – opravdu někdo začne pátrat po začátcích a původu. Zvlášť když se francouzským firmám údajně nedaří a některé musel pustit – je otázkou pustit nebo předat dotátorovi. Multimili určitě mají kontakty aby si to zjistili. hmm tož ldo ví….

     To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Ten třetí byl Vojta

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     No, jo, máš recht. Smutné s mojí pamětí je, že jsem byl u Vaška doma na návštěvě (spolu s kartonem kondenzovaného mléka pro tu havěť), když je měl ještě v městském bytě jako „nemluvňata“. A přivedl jsem tam svého prvního vnoučka ve věku snad tří let či kolik.
     Takže to byla děsná prdel sledovat ho s těmi medvídky pohromadě. Ale všechna tři jména jsem „neudržel“.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      z toho si nic nedělejte , příteli, já se dneska přistihl už nejmíň po sedmý, že celej den marně chodím mezi projekcí a naším brlohem a hledám jedno a to samý – brejle! A než dojdu na konec baráku, tak zapomenu, proč jsem tam vůbec šel. Tak du zpátky do projekce a kouknu na monitor a … a zase hovno vidím = aha brejle a vydám se znovu do brlohu. A při posledním takovým vokruhu jsem si už hlasitě ulevil, …“kde že sou ty zkurvený brejle…“ a odněkud z hlouby brlohu se ozval mně dobře známej posměšnej hlas mý stále ještě ženy…“hlavně, že sis vzal léky…“, no samozřejmě, že nevzal, tak jsem šel hledat tu lékovku, jenže pak jsem zase zapomněl, pro co sem vlastně do brlohu původně šel. A tak tu těkám od ničeho nikam, jako ten pošuk. Stojí to zkrátka už za hovno, ale hlavně, že ještě „udržíme“ … nemám pravdu? Už aby bylo jaro, ten vomezenej prostor a to brzký stmívání tu zapomnětlivost nějak moc zhušťujou a … a pak z toho chlastám a mám jenom depky.

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       česnek a brejle na špagát okolo krku a je po problémech. Navíc se sklama na hrudi budete vypadat víc intelektuálně….

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        pchééé, prej špagát a česnek, to funguje možná tam někde na východě okolo Brna, ale tady na Západě je to mnohem, mnohem SLOŽITĚJŠÍ A TĚŽŠÍ

        To se mi líbí

       • jaa napsal:

        🙂 No tak ne špagát prodávají i řemínky či ozdobné řetízky. ju a ten česneko-citronový sos, spařený vodou s kapkou slivky/recept je na netu/ není cítit, stačí štamprle denně před jídlem a dělá to divy – ju a někde je tam i napsaný kdy se nedoporučuje – kompletní servis.
        Proč by to u Vás na západě bylo složitější??? 🙂

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        no třeba už proto, že u nás nejezdí šaliny, nebo se u nás nerodí tolik politiků, nebo Žít Brno by u nás spíš chcíplo, nebo zasadíte česnek a sežerou ho slimáci, nebo koupíte slivku a vychlastá ji někdo jinej… a našlo by se hodně trudných složitostí tady u nás v západních Sudetech, a vůbec nejhorší trudomyslnost je, když si brejle pověsíte za tu Vaší šňůrku nad umyvadlo, když si třeba chcete opláchnout obličej a pak je stejnak zaboha nemůžete najít. Mám pokračovat?

        To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    *** – no právě, příteli Hudče, tesat do kamene!!!
    Nejtragičtější na naší levici je, že její soupeři nemusí dělat vůbec nic. Jenže vono úplně nejhorší je, že to platí i o naší pravici, proto tu máme takovýho kočkopsa Andyho s tím jeho panoptikem!

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Při tak „hrozných soupeřích“ zleva i zprava je skutečně nejlepší strategie nedělat nic. Udolají se sami.

    Problém je, že „vlevo“ a „vpravo“ ztrácí jaksi smysl, protože jde o stejné bandy, závislé „na bodácích“ západního politicko-ekonomického (zatím ne vojenského a policejního) okupanta. Obě skupiny jdou flagrantně proti zájmům českého státu, české ekonomiky a obyvatelstva. V takové situaci je Babišovo panoptikum příšer ještě to nejlepší, co je na výběr.

    Protože skutečně pravicově-sociální, konrzervativní a národní strana – bůhvíproč se jmenují KSČM – je zoufale neakční, hovící si ve své „skvělé izolaci“, a národní pravicoví extrémisté rasisté xenofobní homofobní „populisté“ jsou zase příliš roztříštění.

    Zbývá doufat, že Babiš bude alespoň jakž takž „držet vlajku“ a až EUhnije uhnije, spolu s fašingtonským okupantem, spojí se do nějaké národní koalice s výše zmíněnými „komouši“ a „populisty“.

    Zní to možná divně, ale to je normální, dneska je všechno divné.

    To se mi líbí

 10. Cech napsal:

  To zásadní je ovšem skryto někde v organizační hlubině každé příslušné neziskovky a možnostech jejího použití, v případě možné destability nastaveného systému řízení mas.
  http://www.obrancizvirat.cz/o-nas/nasi-lide/
  Opravdu v tomto o ten kožich v žádném případě nejde, zde je nutné si připomenout, že tito ochránci zvířat bez jakéhokoli uzardění znehodnocovali vajíčka proti Paroubkovi.
  Tak jak se ztenčuje množství neziskovek, které ještě mohou v souladu s definici Roberta Dahla zabezpečovat pro řídící struktury příznivé podmínky manipulace s masami, tak se sahá po dalších a dalších nezprofanovaných neziskovkách. Zde je možné představit jednu z nich, která je zdánlivě nepolitická i když postavená na politických základech, tato je ta chránící jim ten kožíšek u nás stejně jako v zahraničí např. akce BB.
  Jiná varianta velice stabilní ale finančně náročná je support for the ruling oligarchs, tato je podporována např. Jančurou a Babišem. Člověk v tísni vyhlašuje vzdělávací soutěž pro mladé lidi Hledá se LeaDr.
  http://www.brandysko.cz/clovek-v-tisni-vyhlasuje-vzdelavaci-soutez-pro-mlade-lidi-hleda-se-leadr/d-32381
  Jde stále a jen o to jediné neztratit schopnost manipulace současnou populací za použití různých metod.
  No a ona ochrana kožíšku je jedna z nich.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.