A co bude dál?


Ať chceme nebo nechceme, přece jen se nás ty emerické v volby nějak dotknou. Například tím že skončí říšský protektor a jeho provokace. Ale dovolte mi pár soukromých postřehů. Nejsem analytik, takže žádné rozbory, jen to čeho jsem si všiml před a hned po.

Včera nás naše oblbovadlo zásobovalo volbami tak vehementně, že jsem odešel. Ale než jsem své ztuhlé klouby donutil vstát z křesla, viděl jsem, reportáž Martina Řezníčka z Floridy. Jak skoro nadšeně popisoval náladu místních voličů a zejména to, že Floridu vyhrají ClintonGangu místní Hispánci. Ale záběry z Trumpova předvolebního vystoupení ukazovaly zajímavé plakátky: Hispanics for Trump . Tedy Hispánci volí Trumpa.

Před nedávným čase jistý americký profesor, který prý už předpověděl několik presidentů, vyhlásil za budoucího vítěze právě Trumpa. Zdá se, že se opět nespletl.

A hned typická reakce americké žumpy. Trumpa zvolili dělníci a venkov. Aspoň to tvrdí Wall Street Journal. Takže analýzy a průzkumy jak před brexitem a patrně i se stejným výsledkem.

A co bude dál? Uvidíme, jestli naše žumpa provede obrat podle větru zpoza oceánu a nebo bude dštít oheň a síru na Trumpa jako na Zemana.

bavor-podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

228 reakcí na A co bude dál?

 1. brtník v brlohu napsal:

  Takže je vymalováno …..

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Tak Putin to dokázal!!!!:-)))
  Je zajímavé, že se nechaly zblbnout i sázkové kanceláře, tam bych to nečekal…
  Jinak největší radost mám z těch protažených ksichtů v ČT.
  Bude zajímavé sledovat, jak bude ČT postupovat dále

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Zajímavé ne, smutné to bude.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Byl jsem zvědav co na to ČT 24, pustil jsem před chvílí UK. Neuvěřitelné : komentovat dnes volby v USA budou : Vondra, Kolář, Žantovsky (ten šéf Knihovny VH)! Hned jsem vypnul. Kdepak : nedá se, nedá se, nedá se!!!

    To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Na túto tému som na nemenovanom blogu napísal článok. Je chyba z chovania stávkových kancelárií robiť odhady výsledku. Stratégia stávkových kancelárií je vždy víťazná. Vždy sa prispôsobujú ľuďom, ktorí uzatvárajú stávky, takže ich kurzy znamenali len to, že oveľa viac peňazí ľudia (len niektorí voliči) stavili na Clintonovú. Nič viac.

   To se mi líbí

   • Laco G Mlynář napsal:

    Na nejmenovaném webu jeho autor jako poslední větu předpovědi, kdo že bude zvolen napsal:

    Trumpovi může pomoci už jen zázrak nebo to, že voliči do průzkumů, kvůli politické korektnosti, udávají něco jiného než skutečně volí.

    Tak bych spíš řekl, že tam ty průzkumy veřejného mínění dělají asi jako u nás U koně, mezi vzdělanými, materiálně zajištěnými, osvícenými voliči New-Yourské kavárny, prostě žádné socky.

    Liked by 1 osoba

    • NavajaMM napsal:

     Áno, presne tak. Oni by tí anketári museli medzi tie socky ísť a komunikovať s nimi. Tých pár šupov za vyplnenie dotazníka im za to predsa nestojí.

     To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     😆 😆 😆 aneb chachacháááááááá
     To je tak, když nenávist zaslepuje jinak celkem slušně myslící mozek

     To se mi líbí

     • Laco G Mlynář napsal:

      Tak, tak. Celkem to byl dobrý analytik, ještě za Topolánko-Nečasovy totality. Holt všichni stárneme.

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Po Brexitu to bylo 1:0, měl vynikající analýzy proč Britové zůstanou v EU
       Po Trumpovi je to 2:0, měl stejně vynikající a kvalitní analýzy.
       Nemá rád Zemana.
       Možná dojde k zásadní změně. Opravdu konečné.

       To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Mimochodem, velmi dobrý text jste napsal :).

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Příteli NavajoMM, máte úplnou pravdu, taky ty Vlkovy vážně pojatý úvahy o sázkových kancelářích v souvislosti s volbama (hlavně v tý Británii) považuji za úlet a naprostou kravinu. Jak prej si SK hledí svýho zisku či předem vyplácejí sázky, to už je vopravdu na diagnózu = 😀 !

    To Vaše „Nič viac“ to naprosto vystihuje a je to tak viditelný, že nemá cenu to dál rozebírat.

    Von ten Vlk má velice silný ego, který navíc posiluje v pozici „důchodovýho rozhlasáka“, prostě se neumí srovnat s tím, když mu na něj někdo sahá jiným názorem, viz Váš včerejší pokus! A přitom on sám má taky máslo na hlavě, neb u něj pozoruju jistou paralelu s ČT = „můj názor vpašuju i do tvýho kafe i kdybys to nechtěl“ (tak by se dala definovat „práce“ tohoto média), neb bez zpětný reakce (= diskuse) je to docela jednoduchý! Měl by se držet toho, co opravdu dělá dobře – viz. Ukrajina, lidský orgány, MH 17 (klobouk dolů) atd. Nesleduju u něho všechno, ale poslední diskuse na Čermákův 28.říjen se mu nemohla líbit, neb tam Zeman vyšel většinově dobře (jako tady u Bavora), nemýlím-li se? Von ten jeho způsob vedení blogu může vést k mylným představám, že jeho Kosíři mají stejnej názor jako von (namátkou ta jeho posedlost Zemanem, Peroutkou, obhajoba Sobotky a jeho pojetí politiky atd., patří k některým z nich).

    Já to u Vlka beru tak, příteli, že u něj najdu spoustu materiálu k zamyšlení, má to tam dobře srovnaný, šetří mi sakra času a … ale to kafe si udělám a piju zcela sám, na to ho nepotřebuju!

    Liked by 1 osoba

 3. Jethro napsal:

  Vyhlašuji den smutku, protože čeští občané údajně podle průzkumů podporovali Hitlary.
  Anebo to byly opět cinknuté průzkumy? Potom bych tedy vyhlásil den radosti.
  Já tedy radost určitě mám už jen z toho, že pravděpodobnost finální nukleární války je zase o alespoň malý kousíček dál. Si myslím…

  To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Vyjadřovat se k volbě Trumpa je pro nás velmi obtížné.Je sice pravda že volbou svých slovanských partnerek za své manželky možná pro někoho prokazuje, že má pochopení pro mentalitu, která je vlastní lidem z východní Evropy.
  Je nutné ovšem pochopit že, jeho předci byli Němci. Snad bude možná lepší se zeptat u Zelníčků jak to bude Donald řešit ohledně Andrewa Schapiro.
  Pokud bude muset Andrewa Schapiro zaměnit, tak zřejmě za někoho podobného kdo založil Sicherheitsdienst nebo tak něco.Proto zase nic tak převratného se zřejmě nestane.
  To jen Zelníčkovy budou mít asi radost, že Ivanka Trumpová, Donald Trump Jr., Eric Trump mají tátu prezidentem USA.

  To se mi líbí

 5. Slim napsal:

  No, brzo uvidíme kam Donald patří, jestli ke kontraelitě, nebo k elitě, nebo snad dokonce k ordinary people? 😦
  Zatím nám ukázal širší rodinu, poděkoval Hillary, kterou slíbil zavřít a mluvil o investicích do infrastruktury. Což by byl dobrý nápad, pokud ho provede, je už dlouho zanedbávaná. S oběma komorami Kongresu bude mít dobrý začátek. Zlikviduje opravdu Obamacare? :‘)

  Hillary nám demonstrovala starou pravdu: že s programem jenom proti někomu se daleko nedojde. Většinou. Snad bude mít Demo establišment dost rozumu, aby jí nekandidoval do třetice

  To se mi líbí

  • Miluše napsal:

   A také poučení pro ty, kteří svoji kandidátskou kampaň začínají příliš brzy.

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Myslíš, že staré teorie Gaetana Moscy „elita – kontraelita“ ještě fungují? Já v tom jasno nemám.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    No, hlavně jiné neznám. A co se v mládí naučíš, používáš holt i ve stáří.
    Mosca mi vždycky připadá zábavnější, než Pareto. A navíc ovšem všichni máme na mysli R. Michoelse a jeho „železný zákon oligarchie“ .

    Mimochodem, když použiješ výraz ‚Hitlery‘, tak už jsi hodnotil. Taková expresiva jsou poněkud dehonestující mluvčího, nemyslíš?

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Mluvčí? Kde ty dávné časy jsou. A novinářské ještě dále.
     Dnes nemohoucí stařec s bolavou nohou…. který smí nejen hodnotit, ale i naznačovat. Jenže ono už to nikoho nezajímá 🙂 .

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      Jakápak expresiva a jakápak dehonestace, jasně že Hitlary je hodnocení, přesně podle toho, co ve funkci s Obamou dělala celý svoje funkční období. Kolik mrtvol a mrtvolek za nima zůstalo. Nebo jsem něco přehlídl?

      To se mi líbí

    • strejda napsal:

     +1 ano, střídmost je velká výsada

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      myslíte, strejdo?

      1/hodinu před zasednutím ke stolu – první Prazdroj (Vy klidně Svijany)
      2/ polévka držková (držky se přímo rozplývají)
      3/ k ní právě vychladlej dalamánek s hrubou solí a hodně vypečeným kmínem -křupavej
      4/ druhá Prazdroj i
      5/ lehčí salátek = nastrouhaná mrkev, s banánem a nastrouhaným kyselím jablíčkem – doporučuji, jedl jsem to poprvé!
      6/ bramborový knedlík plněný domácím uzeným (3 koule rozkrojený na půlku)
      7/ možné otevření třetího Prazdroje
      8/ kyselý domácí zelí (v něm akorát tak hodně kmínu) půlka zelí uvařenýho na sladko-kyselo a půlka syrová (taky doporučuju)
      9/ politý sádlem domácíma přecezenýma voňavýma škvarkama (den před tím k tomuto účelu velice pomalu vyškvařený- ty kostičky nesmí mít v sobě hodně tuku a nesmí být už přeškvařený!!!)
      10/ když snědeno, nechat si pauzu na dopití třetího, či otevřít čtvrtej Prazdroj a při něm si nechat čas na úvahu, zda si ještě přidat – jak tedy kdo – já určitě
      11/ po Prazdroji odsouhlasit kávu s tatrou
      12/ kávu doprovodit štrúdlem či něčím s vonící skořicí, když máme ten podzim
      13/ když šlehačka, tak s lehoučkou rakvičkou či raději rakvičkama, ať víme, kam směřujeme
      14/ zchladíme se oříškovou zmrzlinou, ke který přidáme i čokoládovou
      15/ neopomeneme posypat nahrubo nasekanýma vlašákama a mandlema a samozřejmě neopomeneme posypat nahrubo nastrouhanou hořkou čokoládou, ale já mám raději spíš nasekaný kousky
      16/ podívat se k vnučkám, zda-li nedostali něco sladkýho navíc (potají jít s nima vyjednávat)
      17/ na a pomalu je čas na svačinku, tam doporučuju studený maso – velice tence nakrájenej bůček s tenoučkýma plátkama česneku – čerstvý měkoučký chleba a kyselá vokurka, mám taky rád teplej ovar, ale ten si dáme spíše v zimě s křenem, žejo?
      18/ já tedy pokračuju s Prazdrojem, ale někteří mohou začít s vínkem
      .
      .
      …a Vy tu píšete vo nějaký střídmosti a ještě k tomu, že prej výsada . A nějaký zdejší žlučníkáři k tomu Vašemu ještě zvedaj hned pět palců, fakt tomuhle naprosto nerozumím a nechápu to!
      Slabost je to, řeknu Vám!!!

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Jak ses dokázal dožít takovýho věku??? 😀

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       To jsem neměla číst :D. Jdu si vzít něco malého k jídlu.

       To se mi líbí

      • st.hroch napsal:

       Inu, napsat něco takovýho večer, to by mělo bejt trestný. Ovšem krátce po sedmnáctý – ano, protože to stihnu si něco na ten způsob přihotovit:-)

       To se mi líbí

       • st.hroch napsal:

        Průser je v tom, že jsem si to přečetl až nyní – takže bude další dietní chybka…

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … jo kdo má pravidelnej denní režim, ten asi trpí podobně jako Vy, st.hrochu. Ale zrovna taky nechápu, jak někdo může jít spát hladovej!!! To bych nedal a převalovat se utrápeně v posteli, proč? Já žiju už více jak půl století podle termínů, takže ráno, poledne, večer, nebo noc, jedno jest. Jíst by se mělo, si aspoň myslím. Jdu si dát bábovku, ty čáry jsou únavný a do rána, kdy mám poslat výkres na stavbu, je ještě daleko. Místo abych makal, tak jukám k Bavorovi, sakra kdyby to chtěl tak zrušit a … a mám taky chuť na tu bábovku, no co, dělala ji s nastrouhaným jabkem (nekecám) a to přece můžou i diabetici, no nemám pravdu?

        To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Mimochodem, říkat Hitlerovi Hitler je také dehonestující. A přitom udělal plno skvělých věcí – podnikové rekreace, placené dovolené, nechal postavit dálnice, vyprojektovat „Brouka“, …
     🙂

     Možná ve slušné společnosti, ale problém je, že havloidi slušná společnost nejsou. Pokud budete Hitlary říkat „bývalá ministryně zahraničí HRC“, tak si pomyslí – a nejen pomyslí, hned potom to řeknou pěkně nahlas – že jste idiot a necháte se opít rohlíkem a mohou si do Vás nejen kopnout, ale i volně po Vás šlapat. Tedy pokud současně nejste z jejich „elitního klubu“, samozřejmě.

     To se mi líbí

     • LB napsal:

      To je hloupost, u Hitlera to sedí. Jinde ale ne
      A ještě něco: včera/předvčírem tu byly tu byly jakési náznaky o hrozícím převratu v USA, výpadku proudu apod., když vyhraje Tr. Přehlédl jsem snad něco, nikde nic nevidím?

      To se mi líbí

      • Ahele napsal:

       Kdoví jestli to nebylo přichystáno. PCR mívá slušné informace. Ono se to ale jinak falšuje, když je rozdíl jen pár hlasů než když je kolem jedné čtvrtiny.
       Mmch všimli jste si, že DT děkoval ve svém prvním projevu, krom všech ostatních, také am. zvláštním službám?

       To se mi líbí

       • Ahele napsal:

        No prosím furt na stejnou notečku. Jak je to dlouho co mlamojové chodili po Praze s plackou „Zeman není můj prezident“? To jen abychom zbytečně netápali odkud pocházejí nápady se Zemanem jako lejnem nebo trenýrkami na hradě apod. libůstky.

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Přesně tak – bylo to z amerických manuálů.
        Jen bych podotkl, že s plackami chodili ani ne tak mlamojové, jako spíš mlamoidi.
        🙂

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Mohou si už začít vyrábět červené karty.
        Vždycky když někam Trump přijede, mohlo by je nějakých 5-10 největších pomatenců ukazovat a pískat u toho na píšťalky!

        To se mi líbí

       • brtník v brlohu napsal:

        Nepokoje? – dyť na to přivezení stačily 3 autobusy 🙂

        To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Áno, prehliadli ste jednu veľmi dôležitú vec. V týchto voľbách zároveň republikáni získali väčšinu v senáte aj v snemovni.
       Takže akýkoľvek pokus o prevrat by bol zbytočný. Dokonca by bolo zbytočné aj „nechať prepočítať hlasy na Floride“.

       To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Navajo, jistě netvrdíte, že KDYBY D. získali Senát, došlo by k vojenskému převratu. LB má pochopitelně pravdu, hlouposti je třeba jako takové označit. Jejich šiřitelé si ovšem obvykle neuvědomí, že hlásali kraviny, ale to je jiný příběh. Fakt je, že Roberts je starý magor (jen se dobře podívejte na jeho fotku), znám ho od 70. let a teď už mu prostě „hrabe“. Nebrat!

        To co vidíme naopak je, že Hil akceptovala porážku. Udělal by to Donald??

        2) Neuznání omylu blokuje proces učení. Já si třeba z Vašeho článku o sázení poučení vyvodil, jak víte. 🙂 Včera dopoledne byl kurz na D. 3,65, kdežto na H. 1,22. Z toho bylo možné si případnou bolístku při ztrátách na nějakých dlouhých pozicích trochu pofoukat.
        A navíc to vypadá, že vývoj trhů Donalda celkem „vzal“, na rozdíl od Brexitu (pravda, do 20.1. se moc neděje).

        A taky je z toho vidět, že sázejících na Hil bylo asi 3x víc. Ale ono se spíš jedná o celkovou vsazenou sumu, že? No, potom jich možná bylo ještě mnohem víc, pže se tvrdilo, že na ní lidi vsázejí menší sumy.
        Se učit, se učit, se učit.
        Howgh!

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Slime, priznám, že o Robertsových scenároch som nebol informovaný, takže som na ne ani nenarážal. LB spomenul, že by sa okrem samotnej voľby T stalo niečo, čím by túto voľbu chceli D zvrátiť. Tak som len uviedol, že v situácii, keď R ovládli senát aj snemovňu, by niečo také urobil len blázon. Len toľko. Čo „by sa mohlo“ stať, keby bol výsledok tesnejší a senát so snemovňou by ovládli D, o tom špekulovať nechcem a som rád, že je táto otázka pasé.
        Nakoniec, T poďakoval C za to, ako viedla kampaň. Tak ju možno ani neposadí za mreže, uvidíme 🙂

        To se mi líbí

       • vera napsal:

        Jenom k těm sázkám, laický pohled na jejich věrohodnost: když si na jednu stranu dám, že HC utratila v kampani hříšně mnoho peněz, a na druhou položím že bylo hodně sázkařů s malými částkami – tak mně vychází takový podezření – a nemohli by oni tak náhodou vkládat peníze od HC? Jakože kdybyste mně dali tisícovku, saázela bych i ušima 🙂

        To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  No ale – nový nečekaný stav – přináší nové myšlenky. Ty manipulativcní nově zavedené zprávy na Seznamu – ještě večer jásající, ranní v šoku – vyplodily jednu větu – že totiž zklamaní newyiorčané si na to BUDOU MUSET ZVYKNOUT. Tak mne zajímaá – kdy něco podobného poradí pražské kavárně- aby už šprajců nechalia zvykla si.. Hmm no jo svět se mění, i když pomalu,.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Ju a WSjournalů nezapoměl rejpnout – že jej volili dělnící a venkov. Takže velkoměstský mišmaš je fšude stejný a to záchranné mimo občanstvo taky. Což je potěšující. Po anglkii – amerika— no… asle co nba to samozvaná jelkita uzvidíme. …

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Ještě si dobře pamatuji, když jsem se jako kluk učil anglicky a četl americké časopisy a noviny, jak americká „intelektuálníelita“ vyváděla po zvolení Reagana. Mohli se úplně pominout mnoho let, a to takřka celosvětově, v anglofonních zemích.

   Např. britský spisovatel Douglas Adams, jinak velmi chytrý – autor „Stopařova průvodce po Galaxii“ a dalších ikonických knih – napsal velmi šílenou povídku o Reaganovi coby největším nebezpečí lidstva, vesmíru a vůbec.

   Reaganovi házeli klacky pod nohy velmi intenzivně, když jim zkrouhnul fondy na opulentní platy např. v sociálně-zdravotní oblasti, reagovali uzavřením psychiatrických stacionářů a blázinců, takže ulice velkých měst byly náhle plné zmatených psychicky nemocných bezdomovců – což hned přičítali Reaganovi. Dělo se toho spoustu.

   Nepochybuji proto, že „elita“ bude řádit ještě více, než naši havloidi proti Zemanovi. Úroveň těch hovad je podobná: během voleb měli nahé sochy Trumpa a další takové „performance“. Jestli zavěsí na Bílý dům trenky nebo vztyčí Černého jedničku na prámu na Potomacu, ponesou hovno do Kongresu…

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Verím, že sú toho porazení slniečkári schopní. No v Reaganovom prípade to predsa len bolo iné. Proti nemu bol vtedy Jimmy Carter a toho jednak vôbec nie je možné porovnávať s Klingonmi, a druhak si aj tú Nobelovu cenu za mier zaslúžil inak ako Obama.
    Reagana sme aj u nás vnímali viac ako jastraba a celkové napätie vo svete stúpalo. Reagan dnes vyzerá ako mierotvorca, ale mal hlavne šťastie, že zomrel Brežnev a buchol Černobyl. A práve ten Černobyl sa v tom podceňuje. Sovieti ako keby tým nazreli pod veko apokalypsy a isto ich to ovplyvnilo.

    To se mi líbí

   • Laco G Mlynář napsal:

    No v případě Reagana měli mimořádně pseudoelity pravdu. Otřesné individuum.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Jo ?
     Tohle „otřesné individuum“ zvedlo celou americkou ekonomiku z marastu, podporovalo podnikání takovým způsobem, že z toho žijí dodnes – tehdy vznikla většina dnešních technologických firem, z ničeho. Američané se neměli nikdy tak dobře, jako tehdy, dodnes na to vzpomínají.

     Paradoxní je, že ač ryzí pravičák, ekonomicky postupoval vlastně čistě „keynesiánsky“, celá reaganomika jela na dluh, který ale z větší části zaplatila z výnosů – ne jako dnes Opičák, který sekeru zaťal na dvojnásobek z deseti na dvacet bilionů.

     Odstavil od vesla neokony, kteří tam nalezli už po válce (říká Vám něco „New Yorští intelektuálové“ – to byla skupina kolem původně trockisticko-komunistického časopisu smetánky jménem „Partisan Revue“, z nich vznikli všichni ti váleční šílenci a jak neokoni, tak liberální intervencionisté).

     A co bylo hlavní – ukončil studenou válku a naprosto šílený MAD.

     Ty vaše „mimořádně pravdivé elity“ ho nazývali „válečným štváčem“, ale byl to ve výsledku ten největší mírotvorce v dějinách lidstva.

     To se mi líbí

     • Laco G Mlynář napsal:

      1.
      Kalousek by Vám řekl, že vláda se nijak na kvetoucí ekonomice nepodílí, to podnikatelé.
      2.
      Obklopil se zrůdami jako Weinberger, stačilo málo a byla z toho jaderná válka.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Pravdu nemáte a tak uhýbáte.
       Zřejmě to vnímáte ideologicky, ale zkuste „podle ovoce poznávat stromy“.

       Jistě se můžete vymlouvat – jako to dělají Reaganovi kritici – že „za nic nemohl“, protože by k tomu došlo stejně. Například „měl štěstí že zrovna došlo k rozvoji mikroelektroniky a počítačů“. Nebo že natočili film „Den poté“ a film „Vlákna“. Nebo že zakukal Brežněv či bouchnul Černobyl. Úplně stejně se chovají k Churchillovi.

       Na rozdíl od Trumpa měl Reagan situaci jednodušší i těžší – byl kariérní politik, takže byl obklopen zrůdami, najmenovanými mu tam establišmentem a kruhy, které mu financovaly kampaň. Celé první období s nimi bojoval a snažil se je vystrnadit a minimalizovat, což se mu nakonec povedlo přes uměle rozpoutaný skandál „Írán-Contras“, kdy provedl velký úklid. Za jeho prezidentství a vlády bylo obžalováno a nakonec i odsouzeno nejvíce hlavounů z vlastního doupěte v celé americké historii.

       To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Pochybujem, že Reagan tej ekonómii naozaj rozumel. Keynesián bol vraj ešte od mladosti, keď podporoval F.D.R. Ale to nie je také dôležité a nechcel by som, aby to vyzeralo, že neuznávam jeho kvality a prínosy. Bol to v podstate priamy chlap a dobrý človek, vedel aj počúvať a nechce sa mi veriť, že by naozaj rozpútal jadrovú vojnu. Kladom je aj to, že využil príležitosť a prijal Gorbačovovu ruku, a to bez podmienok, ktorými by sa snažil ZSSR ponížiť.

      To se mi líbí

     • vera napsal:

      Že ukončil studenou válku – byla to jeho zásluha, nebo se jen zastavil,aby se neudávil? Přece dostal naporcovaného půl medvěda, a východní evropu k tomu… Ta studená válka vzešla z potřeby americké ekonomiky, a na její posílení byla tu jediná volba – buď nové trhy nebo válka. Co jiného amerika umí? Kdyby tehdy Gorbačov neustoupil, jak by asi Reagan pokračoval, jednal by? nechal by perspetivní trhy jít po svém, mávnul by nad tím rukou? V žádném případě. Rusové to museli vědět, v tomhle mají výborné zvědy. Jenom bránit se v té době nemohli, nezbylo jim než ustoupit. Myslím že to byl Gorby, kdo zachránil situaci, asi proto ho teď Putin lehce mírně podporuje.

      To se mi líbí

      • Laco G Mlynář napsal:

       Doporučuji si přečíst životopisnou knihu Karla Köchera, jediného agenta z východního bloku, kterému se před rokem 1989 podařilo infiltrovat do CIA. Nebo jeho rozhovor s Drtinovou na DVTV.

       To se mi líbí

       • karel napsal:

        Omlouvám se za minus.😊 Knihu jsem si přečetl. Půl roku jsem čekal,než na mě přišla mezi dalšími knihovnickými zájemci řada. Byl jsem zklamán… Nic,co bych už neznal z novinových,knižních rozhovorů,údajů o tomto tajuplném člověku a jeho ženě. Takový mišmaš,ze kterého jsem se nedozvěděl,zda pan Koercher dělal vyzvědače pro československou rozvědku a sovětskou z ideologického přesvědčení,či pro peníze,či pro co.Hlavně pan Koercher mlží kolem svého podílu na smutném osudu dabléra Ogorodnikova.Popisy,jak si zřizoval mrtvé schránky jsou až neuvěřitelné svojí bizarností.Po sametu jsem četl v Mladém světě rozhovor Jiřího Janouška s tenistou Lendlem.,,Toho komunistu tady nechci!,, prohlašoval pan Koercher na jeho adresu,když se tenista zajímal o pronájem bytu v luxusním newyorkském hotelovém komplexu.Dokonalé maskování… Historka je i v knize. Onehdy jsem poslouchal rozhovor s panem vyzvědačem.V rozhlase… Roztomilé příhody z natáčení.Samozřejmě tragický rozměr opět vynechán nebo zamlžen.V paměti mi utkvělo hlavně podotknutí volajícího posluchače na adresu moderátora.,,Tomu pánovi nelze věřit nic! Ani jméno s přijmením! Mimo téma. Nic bych nedal za to že mnoho lidí, kteří se projevují naprosto militantně pro nějakou ideologii jsou ze srdce oddáni něčemu ouplně ale ouplně jinému.Možná,že zrovna ten pán v ……, který nosí i k teplákům motýlka pod krkem, a má zarostlou tvář týdenním šedivým vousem…☺

        To se mi líbí

 7. Hudec napsal:

  Ano, spolu s tebou si netroufám moc hodnotit, zda je Trump pro USA správnou či špatnou volbou, v porovnání s Hitlery.
  Ale na reakci mediálního mainstreamu jsem spolu s tebou také zvědav. Myslím, že to bude docela úsměvné, neb nejupřímnější smích je smích škodolibý.
  Dále jsem zvědav na reakce bruselských pantátů, budou-li vůbec nějaké. Nikoliv na samotného nového US prezidenta, na to reagovat budou. Ale zda pochopí ten nezanedbatelný signál, čeho mají masy už plné zuby.
  Po brexitu tahle další rána pro jejich vnímání světa. Osobně se domnívám (a naši sluníčkáři toho budou, myslím si, zprostředkovaným důkazem), že to buď nechápou a nepochopí, nebo (a to spíš) na to serou. Mají výhodu, že je nikdo nevolí a tak se jim nemůže přihodit, že by prohráli volby. Pokud na to spoléhají, mohou se pekelně mýlit, neb řešení mimo volby by mohlo být daleko krutější a ničivější. Pro všechny.
  Myslím si a tipuji, že s žádnou sebereflexí u nich počítat nelze a že to dotáhnou až do nějakých hořkých konců. Což platí i pro většinu českých novinářů.
  Působí to na mě dojmem, že většina současných českých novinářů aplikuje (byť poněkud upravenou) tezi bývalého fotografa Plzeňského deníku (dříve Pravda) Jardy Vogeltanze, že „Nejlepší je dělat noviny, které nikdy nevyjdou“. Ta aktuální modifikace má podobu „Nejlepší je dělat noviny, které (skoro) nikdo nečte“.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   K poslední větě: to je šikovný postup, ale má to jedno nebezpečí – noviny, které nikdo nečte, žádný majitel platit nebude. Funguje to pouze, když to platí někdo jiný – třeba bankovně-ekonomické klany v rámci propagandy, než jim dojde, že to nefunguje – což trvá většinou hodně dlouho. Ale dolce vita jednou skončí.

   V tom má výhodu „našeVaše“, protože daňoví otroci jsou líní dojít na poštu oblbovadlo odhlásit a nahradit monitorem bez tuneru.

   To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Trefné, ano také jsem spíše zvědavá na mainstream, jak se s tím popere, a přesně škodolibě se směji. .D

   To se mi líbí

  • vera napsal:

   No, na některé novináře se taky těším. Zrovna mám otevřen týdeník Euro, číslo 43, a čtu si článek elitního analytika M.Zámečníka „Oxytocin do frňáku“ . Zabývá se v něm sekundárními znaky u dominantních samců orangutanů, tedy mohutné lícní laloky a krční vaky, a jejich vlivem na reprodukční úspěch, a celé to vztahuje a rámuje Donaldem Trumpem. Text končí takhle : „Když D. tvrdí, že Hillary je na drogách, tak já bych mu stříkal oxytocin do frňáku od rána do večera. Nechtěl bych skončit na Planetě opic“.
   Docela lituju, že jsem si toho neschovala víc :-))

   To se mi líbí

 8. Ahele napsal:

  Marjanovič má jasno: Putin se činil a tím jak dal svým hackerům příkaz, aby přes Wikileaks ovlivnili volby prez. USA prostřednictvím mailů H.Clintonové ve prospěch D. Trumpa.
  Gazdík: vítězství Truma je špatná zpráva pro ČR i pro svět. Promluvil ten, který už se skoro cítil být možná i premierem.
  Bóže za co nás trestáš. To zas bude v mainstreamu nablito. Pardon.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Když jeho světem je místopředsednické křeslo v PS a Schapirova zadnice tak má vlastně pravdu 🙂 .

   To se mi líbí

  • vera napsal:

   Když se (Gazdík) musel ve stejnou chvíli vzdát funkce místopředsedy Sněmovny? To Trumpovi nikdy nezapomene 🙂 Ale myslím si, že teď bude chvíli obezřetné ticho, protože i velvyslanci musí přeskupit své portfolio, takže nebudou rady jak psát. A taky než spálí všechny ty červené karty, aby je za kouř neudal nějaký šťoura…:-)

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    No na 24 jsem zaslechla – pokud jsem dobře rozuměla – že všichni velvyslanci musí ke konci současného prézy – složit povinně funkci – tak uvidíme… Tedy jestli je to pravda…

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Jedna paní povídala, nemusí, ale odejdou. Bude to však chvíli trvat než se Trump rozkouká. Měl příliš mnoho soupeřů, což o to, ale i velice mnoho vyslovených nepřátel. Napřed musí sestavit vládu a ministerstvo zahraničí atd.
     Bude v Česku katastrofa, nebude kam chodit pro rady, to se to bude špatně vládnout a nadělá se moc chyb, které nový šapiro bude muset řešit. Pak budou padat hlavy. Nasmějeme se.

     To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   😀 jo už začínají? Já ted teprve zapnula net, tak jdu číst ;).

   To se mi líbí

   • Ahele napsal:

    To jsou oslí můstky od pračlověka Janečka až k Čapkovi a všude vyškrábne něco co by se dalo využít případně zneužít. Pak k čemu je také dobré vzdělání. 🙂

    To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Mudrc. Cítí se nedoceněný.

    To se mi líbí

    • Berkowitz napsal:

     Mitrofanov se narodil v Rostově na Donu, je to stejný zm*d jako jevrej Jefim Fištějn, který se narodil v Kyjevě a který je celý život placen „Radio Svoboda“.

     To se mi líbí

 9. bob napsal:

  Tak nevím co mám se sebou udělat.
  Podle analytiků, politologů a dalších mudrců jsem jako volič Zemana a příznivec Trumpa málo vzdělaný, nízkopříjmový nebo nezaměstnaný dělník, resp. obyvatel venkova(to jako volič Zemana).
  Co mám dělat jako Pražák, vysokoškolsky vzdělaný, dříve působící ve slušných manažerských pozicích (nyní už v důchodu – aspoň v tomto bodě zapadám)?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Budete se muset odstěhovat na venkov. Důchodu se asi nevzdáte a titul vám také nikdo nevezme 🙂

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   1. Málo vzdělaný jste, protože jste nejspíš studoval za socialismu. To se dnes nepočítá.
   2. I když možná máte relativně slušný důchod, stejně jste nízkopříjmový. Přinejmenším v porovnání s důchodci v Německu, Švýcarsku (další doplňte sám, nebudu to dělat za vás).
   3. Nezaměstnaný jste už také, sám to přiznáváte. Nebo jste snad zaměstnaný? Tak vidíte!
   4. Dělník – no, tam s tím si nevím rady. Ale možná jste alespoň dělnického původu. Doufám!
   5. S venkovem vám poradil už Bavor, tak to koukejte napravit!
   Nu vida – a pak že analytici a politologové nemají pravdu…. Jen to vzít ze správné strany!

   To se mi líbí

   • bob napsal:

    Pánové děkuji za správné nasměrování a vysvětlení.
    To, že jsem se zorientoval až díky Vaší pomoci, něco svědčí o (už zbytkovém) IQ, takže jsem správný volič MZ a příznivec DT. A teď díky Vašim radám i spokojený

    To se mi líbí

   • Kamil napsal:

    Možná máte pravdu, ale třeba i když není „vzdělaný“, je dost inteligentní i chytrý, aby pochopil a „vyznal se…“, což nebetyčně s.re ty „vzdělané“ z Plzně a podobných institucí, kde jim vzdělávání někdy zabralo i měsíc, jsou známy dokonce případy, že to trvalo i více, někdy dva či tři, a diplomky odevzdali ještě před tím, než dostali jejich zadání…

    To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Asi začnu pálit vysokoškolské diplomy a vzdám se vedení všech firem, odstoupím ze správních rad a majetek věnuji Halíkovi. Jinak to nevidím !

   To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   Jestli můžu radit, tak si zachovejte zdravý selský rozum. Jak se totiž stále více ukazuje ten je nad všechny diplomy.

   To se mi líbí

 10. kchodl napsal:

  Už se těším, co Trump řekne takovému Schulzovi a Junckerovi.

  Jestli jim nedoporučí Hitleryinu cestu – sbalit fidlátka a převléknout se do oranžové kombinézy, v očekávání věcí příštích.

  To se mi líbí

 11. Rosťa napsal:

  Pokud to zbrojaři nevyřeší po vzoru JFK, tak usuzuji, že tu rachejtle a podobné hovadiny ještě lítat nebudou. A jak už psali předřečníci. Politika, který „těm za oponou“ nevoní, volí voliči bez vzdělání, s nízkou životní úrovní, extrémisté, kriminálníci a intelektuálně pomalejší. Prostě blbci. Ty „správné“ volí úspěšní s vysokou životní úrovní a VŠ vzděláním. To nám nezapomenou okomentovat u každého průzkumu volebních preferencí.
  Veřejnoprávní media ( a nejen ona ) si utrhla ostudu a o5 předvedla svou intelektuální nedostatečnost. V takových kanálech musí být radost pracovat. Nevím jak kdo, ale mně by bylo hanba vylézt mezi slušné lidi na ulici. Snad parlamentky za rok s těmi Wollnery a podobnými kašpary něco udělají. Přispívat povinně na něco, z čeho je permanentně blivno, považuji za svinstvo.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Upřímně řečeno, ten článeček jsem nazval oprávněně tak, jak jsem jej nazval. Protože opravdu netuším, co bude dál. Vzpomeňte si na to, jaké naděje se vkládaly do Obamy. A výsledek? Místo míru, za který dostal i cenu, více rozbrojů, válečných konfliktů, sankcí a podobně. Trump je opravdu velká neznámá ve všech rovnicích tohoto světa. Jediné, v čem víme, že bude jiný, je to, že se bude muset svět naučit opět mluvit, jak mu zobák narost. Trump má k politické korektnosti hodně daleko. V ostatním opravdu nevím, co bude dál.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Včera jsem tu psal, že je nečitelný, ale je tu naděje. U Hitlary není. Ta by válčila jak protržená. A doufám, že ten pazdrát z Tržiště už balí fidlátka a nevyvolá krvavou řež na výročí umučení studenta Šmída ( nebo jak se jmenoval ten, co nám ho tloukla Svobodná Evropa do palice ).

    To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Dnes kolem jedné hodiny ranní vysílala ČT 2 dokument USA, jak CIA ve velkém testovala omamné látky a také následky ozáření na vlastních vojácich, lidech ve špitálech apod. Takových svinstev by nebyl schopen ani dr. Mengele.
   Zde ovšem musím pochválit bakalovizi VH za vyváženost. Na Rusa ( Čínu, Zemana, Orbána …. ) plivou kolem osmé večer a vyváží to křivárnami USA v jednu po půlnoci.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Možná by mohl Trump zkusit přesměrovat vojensko-průmyslový komplex místo zbrojení do vesmíru, jako to zkusil Kennedy. Základna na Měsíci, orbitální stanice na oběžné dráze Měsíce, let na Mars, fůra družic a satelitů, …

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Vás ty volby ale krásně poblouznily, příteli, zpátky k soustruhům 😀

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     No dobře, dobře…ale nerad. I když soustruhy mám rád.

     Nicméně si vzpomínám, že Trump kdesi prohlásil, že nechá zrevidovat program F-35 a další šílenosti vojensko-průmyslově-kongresového komplexu – a těžko si představit „revizi F-35“ jinou, než zrušení. A co budou ti chudáci v Lockheedu dělat ? Jsou zvyklí brát za záchodové prkýnko 3000 dolarů, protože je do letadla, i když to samé mají ve Wallmartu za $9.98. To není jen tak. Nemohou najednou začít vyrábět třeba lopaty, byť z titanu.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      nám všem by vyhovovalo, kdyby ti chudáci v Lockheedu nastoupili cestu mezi tou lopatou a soustruhem! Netřeba nám velkých cílů!!!

      To se mi líbí

 12. jaa napsal:

  Hmm, docela se těším na páně Hudcovu probírku tisku. Co jsem stačila zkouknout……….protrampovci téměř rozpačitě se drží jen faktů – zato Hiutlarovci perlí, hledají důvody, černé scénáře už včil…. jo jo ta zatracená dělnická třída a dělný lid… to je problém, zdá se. Což mi ale při jejich vzdělání evokuje další— proč nechápou, že v množství je síla. A že selskej rozum je selskej rozum – který žádný kecálista nepředělá. O tom se přesvědčili v historii už mnozí. proč jsou tak namyšlení a na co vlastně?? Nechápu

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   To je jenom kocovina. Brzy naběhnou na osvědčený scénář, ještě z doby Napoleona:
   1. „Korsická obluda se vylodila v zálivu Jouan,“
   2. „Lidožrout táhne na Grasse,“
   3. „Uzurpátor vstoupil do Grenoblu,“
   4. „Bonaparte obsadil Lyon,“
   5. „Napoleon se blíží k Fontainebleau,“
   6. „Jeho Císařské Veličenstvo dnes očekává své věrné v Paříži“

   Dejte jim pár hodin, dnes na to už nepotřebují těch 6 denních vydání. Huffington Post už stáhl ten svůj dodatek pod každým článkem:
   “Note to our readers: Donald Trump is a serial liar, rampant xenophobe, racist, misogynist, birther and bully who has repeatedly pledged to ban all Muslims — 1.6 billion members of an entire religion — from entering the US.”

   Havloidi zítra nebo pozítří poběží do hračkářství pro trumpetky. Tedy většina z nich.

   To se mi líbí

 13. tresen napsal:

  Už Ovčáček sepsal projev, že Trump je gentleman?

  To se mi líbí

 14. Rudolf Knopp napsal:

  Zase je to ale poprvé,co se miliardář nastěhuje do bytu po černošské rodině,,,,,

  To se mi líbí

 15. Laco G Mlynář napsal:

  Taky nevím co od Trumpa čekat. Ale bude se muset odkopat dřív, než Babiš. Bude muset hned po inauguraci jednoznačně říct, jak to vidí s Daešem. Na Parlamentních listech vyšel digest nového dílka 88 letého Zbigniewa Brzezinskeho. Radí tam kamarádit se s Ruskem a ještě víc s Číhou. A hlavně doznává, že USák skončil s dominancí.

  Jen na okraj se mi líbí, jak ti švejkovití Češi mají všude pařáty. Nejdřív ta Madlénka, potom Ivanka a prý Trump jun. mluví plynně česky. A i ten Brzezinski má za ženu děvečku z rodiny Benešů.
  Jakýsi Landsmanšafťák po příchodu Madlénky do vlády pravil, že manšaft ještě musí nějaký čas vydržet, protože Praha tam má tu Židovku. Já bych to bral spíš z té lepší stránky.
  Jedno je jisté, na rozdíl od 95% emerických intelektuálů, buran Trump určitě ví, kde a co je Česko, možná i Zlín. A určitě si Česko neplete s Čečnou.

  To se mi líbí

 16. bob napsal:

  Protože mám velmi dobrou náladu, podělím se s Vámi co napsala velikánka ducha Džamila Stehlíková (vlastně o většině z nás)“
  „…Trump vyhrál, protože vycítil a využil nespokojenost ukřivděných a „nevyslyšených“ obětí globalizace a pracovní nejistoty, především dělnictva a zchudlých zástupců střední třídy…“

  To se mi líbí

 17. Asfalt napsal:

  Přiznávám, že jsem Trumpovo vítězství nečekal (stejně jako brexit). Jsem rád, že Clintonová prohrála, ale z vítězství Trumpa se neraduji (ne toto sdělení není pro černobílé binární logiky). Naopak vůbec se mi nelíbí, že McCain byl znovu zvolen za senátora.

  KDyž se RT ptala lidí na ulici, kolik bylo Spojenými státy za Obamy bombardováno zemí (bylo jich 7 – dronové útoky ale podle mě započítány nebyly), nikdo nevěděl. Přitom odpovědi byly občas až bizadrní.
  Americké volby především asi indikují nespokojenost Američanů se stávajícím stavem ve své zemi. Jde o prostest proti establišmentu (v tom jsou si protestní Trump s protestním Babišem podobní). Jistě, jaké řešení jim Trump přinese a zda vůbec nějaké, se teprve uvidí, ale tyto volby asi jsou významným sdělením čehosi, s čím bude muset management společnosti počítat.

  Co bude dál asi nidko neví. Obama toho také mnoho nasliboval a pak nic.
  Sám doufám v oteplení mezinárodních vztahů, které se snad vrátí z bizardní virtuality víc do reality. Pokud ale Trump rozpustí NATO (o němž tvrdil, že nemá opodstatnění), zůstanu s pusou otevřenou. Pokud naopak vzlétne více dronů a bombardérů, moc se zase taky divit nebudu.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   +1 Jsem rád, že Clintonová prohrála, ale z vítězství Trumpa se neraduji

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Ano, to je přesně to A co bude dál?

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Jsem rád, že Kalousek, Fiala, Gazdík a Sobotka prohrají, ale z vítězství Babiše se nebudu radovat.
     A co bude dál?

     To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Co bude dál? Jestli se začne Putin s Donaldem bavit jako rovný s rovným, tak se především změní klima v mezinárodních vztazích. Na rachejtle s plochou dráhou letu se budeme dívat jen na instruktážním videu a ne ve skutečném životě. A lidé, kteří vytváří hodnoty vlastníma rukama třeba své výrobky prodají i těm „zlým“ na východ od nás. A pravdolásky postupně vyšumí do ztracena. Ty se tomu ovšem ještě nějaký čas budou bránit. Vygumovat je z Univerzit a medií bude problém. To stejné z destrukčních neziskovek.

     To se mi líbí

     • K-k. napsal:

      zní to jako moc hezká pohádka…

      To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Já chci taky slyšet tu (pohádku) o Babišovi … aby se mi lépe usínalo 🙂

      To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      Jakejpak problém, Rosťo, ať poslanci vyjedou na smysluplnej výlet do Japonska, než někam kamuflovaně do Brazílie na olympiádu a zjistí, že tohle dávno je vymyšlený a taky zrealizovaný. Japonci to dokázali tak, že vohlásili universitám, že do čtyř let skončí se sociálníma inženýrama a antropologama a tím vším balastem kolem, z kterých má stát tak akorát houby z vocta, a v první fázi, po dobu čtyř let zkrouhli universitám státní peníze na tyto obory o polovinu a po čtyřech letech udělali se státním dojením utrum úplně. A naopak preferovali obory technický, kterejch se jim nedostávalo a u kterejch je velká pravděpodobnost, že státu budou přínosný.
      A lidský ziskovky? Tam se musí jít holt vod zákona. Chceš-li se srát do politiky, tak nejsi lidská ziskovka, pak si politická strana či hnutí. Chceš-li bejt mimo politiku, sežeň si peníze sám, konec konců to změna zas taková nebude až na malej podstatnej detail, šmytec se státním dojením 🙂 . Samozřejmě, že budou řvát jak lvi v kleci jatí, ale ruku na srdce, kdy neřvou?

      To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    tentokrát, strejdo, bez připomínek a souhlas!!! 😀

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Píše se „bizarní“ Bez toho „d“. Rve mi to voči z ďůlků. Děkuju.

   To se mi líbí

 18. bob napsal:

  Zpátky na zem.
  Jakkoli jsem rád, že zvítězil DT, resp., že prohrála HC, tak musím připomenout, že DT deklaroval, že neuzná eventuální vítězství HC, Na druhé straně se nenašlo dostatečné množství sedativ a psychofarmak, které by umožnily HC pronést řeč (i když snad telefonicky pogratulovala DT).
  To též o něčem svědčí…

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nadpis od idiota, článkem to jen potvrdil: První kroky Donalda Trumpa. Spolupráce s Putinem už začala
   https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/pan-nejistota-co-nevite-o-prezidentu-donaldu-trumpovi-protoze-to-o-nem-nevi-nikdo-3786

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Kéž by to o spolupráci byla pravda!
    Nevidím to jako špatný článek. Konstatuje potřebné a pro mě příznivé možnosti pro příští léta. Budou-li skutečností, je teď nezodpověditelnou otázkou.
    Chápu, že autor ten popis může (ale nemusí) myslet ironicky, ale to je problém jeho schopností správně a pochopitelně podat své vidění.
    Jsou a budou články stokrát horší.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     To nemůžete myslet vážně. Vy to berete jako dobrý článek? Už jen nadpis, který se vůbec článku netýká a ostatní ve stylu „nic nevím, ničemu nerozumím, ale budu do toho kecat“ považujete za dobré?

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Jistě, spolupráce s Putinem začala okamžikem zvolením Trumpa. Trump to deklaroval před volbami a Američané tak rozhodli. Co je na tom konstatování tak špatného, nebo dokonce nepravdivého?

      To se mi líbí

   • jaa napsal:

    To chce klid. Ještě před půlnocí tam byl článek, že že HC vede a Trump už před ohlášením výslůedků podal trestní oznámení na falši. Ráno už nebyl – pak že co se vyvěsí zůstane 🙂 , ale hodně jim tam řpispívá nějaké Šidlo, t.č údajně přímo v místě dění… tak nevím

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Putin blahopřál (svému agentu 😀 ) Trumpovi mezi prvními. To Frantíci jsou jinačí kosové – Hollandeho podržtaškové si byli tak jistí výhrou Hillary Clintonové, že vůbec nepřipravili gratulační dopis pro Trumpa.
    http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/rtl-pariz-nepripravila-pro-trumpa-blahoprejny-dopis-necekali-to/
    Německá kancléřka Angela Merkelová je přesvědčena, že ruští hackeři mohou ovlivnit průběh příštích voleb v zemi.
    http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/de-merkelova-se-obava-utoku-kremelskych-hackeru-na-nemecke-volby/
    Jak se říkalo za minulého režimu, „Teorie u nás neobyčejně vyspěla, zdůvodnit už dovedeme úplně všechno!“

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Co nechápu – jak si protiřečí-. Z jedné strany jsou rusové primitivní, zaostalí, neschopní a prostě podřadní , co je musí poslouchat a jim sloužit a z druhé strany – mistři nad mistry, když se dokáží fšude dostat, fšechno ovlivnit a co nejhorší je – že beze stop. mavíc ta přejvapující technika… hmm jak to dokáží….hmm

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Prostě dodržují jednoduché pravidlo.
      1) Rusové jsou primitivní, zaostalí, neschopní a podřadní alkoholici a Rusko je zaostalá země plná bolševiků, která jen nedopatřením a historickou nespravedlností leží nad americkými zásobami surovin.
      2) Ale Putin, to je jiná – Putin je zlý černokněžník té sorty, které se říká Kostěj Nesmrtelný, Pán všeho Zla, Sauron, Lord Voldemort nebo nějak podobně. A jeho učedníci a sluhové pochopitelně dosahují v páchání zla neskutečně vysoké úrovně. To ovšem nic nemění na setrvalé platnosti bodu 1.

      To se mi líbí

 19. kchodl napsal:

  Podle zpráv ze Sýrie po volební prohře Hitlery mnozí uřezávači hlav kontaktují ruské vyjednavače a chtějí se vzdát s celými skupinami.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   sakra kchode, už i Vy na poplašný zprávy 😀

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Jojo. A to mám obavu, že se Hitleryini „demokratičtí řezači hlav“ ještě ukáží ryze nedemokratickými.

    Možná se začne mluvit i tom, že Amíci bombardovali ISIL místo bombami zásobami munice a stodolarovkami. Že v nejbližším okolí Hitlery působila agentka Muslimského bratrstva a že ClintonGang byl placen saudskými kozomrdy.

    To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Potkany začali utekať z lode. Práve som našiel správu, že Saakašvili sa vzdal funkcie gubernátora Odeskej oblasti.
   Čaká nás zaujímavý koniec roka. 🙂

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Kravatožrout už má tak vyvinuté krysí instinkty, že z Oděsské oblasti prchnul předčasně, ještě před volbami v USA. Protože není pochyb o tom, že proameričtí lumpové to tam teď mají hodně špatné – jejich ochránci z USA se teď starají jen o vlastní kůži, na záchranu „ukrajinských přátel“ už času ani sil nezbývá. Asi jako když nastoupil Nixon, odepsal všechny jihovietnamské parchanty a ukončil válku.

    Divím se, že ho někdo neodchytí, nezavře do klece a nepoužívá jako obdobu důlního kanárka. Jakmile by začal lomcovat klecí a snažil se zdrhat, je jasné, že je nutno okamžitě vymáznout.

    Liked by 1 osoba

 20. NavajaMM napsal:

  Čo bude ďalej?
  Skúsim jeden tip ohľadom budúcich volieb v ČR: bude vyššia účasť a viac hlasov dostanú outsideri a „extrémisti“.
  Či viac ľudí začne rozmýšľať vlastnou hlavou, to si netrúfam odhadovať, ale dôvodov je čoraz viac.

  To se mi líbí

 21. Rosťa napsal:

  Z hlediska vyššího principu mravního mám prasečí radost z toho, jak v bakalovizi brečí od samého rána a Šapiro neví, jestli má balit hned, nebo až v únoru. Jestli ovšem to vítězství Donaldovi neschválí Filipovská, Táňa Fišerová a paní docentka Šiklová, tak to bude hodně zlé a volby se budou opakovat ( říkal Jakub Janda ).

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   holky dneska budou mít těžkou noc, bez prášků to, myslím, nedaj!

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   To jste napsal krásně !
   Poprvé po letech lituji, že doma nemáme televizi, snad abych vyrazil někam na čumendu.
   Po internetu to není ono, i když podstatné je asi v ČT24 vidět.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No k tomu šapito – mám z něj divnej dojem> Ráno na iděsu bylo video, kde jejich redaktor dělal rozhovor. Ten diplomatickej dril byl jasnej ,.ale taky mi byla divná ta jeho nervozita, jakoby měl velký problém – a musel s psavcem jednat. ale nejraději by řešil něco jiného.
   A teď si zafabuluji – že asi je něco přichystaníé ?/17/? a neví jestli spustit či ne. Jasně – kdyby vyhrála HC bylo by to bez problémů – kamarád z patrně stejného hnízda velký O – by to zařídil a hC už by se v tom nevrtala – tedy zamáznuté a požehnané , vždyť účel světí prostředky – ale v nastalé situaci je to o hubu – zvlášť ty přímé rodinné vazby na Česko a nezpochybnitelné= / zvlášť při dosavadním neúspěchu na Ukr. – to by asi neprošlo.
   Proč píšu ze stejného hnízda – nezajímala jsem se o něj – až včil – takže je to údajně ruský žid, jehož rodina z matčiny strany žila v Praze a podařilo se jim, jen na základě toho, že jsou rusové – dostat do kvot a na etapy za velkou louži – 1939. Co je divné v jeho životopise není narození – o rodině zhruba nic. A vůbec je ten životopis tak nějak.. mno. a spolužák O a sehnal mu hodně peněz na kampaň a … když si vzpomenu na ty pochyby o původu a legálnosti u velkého O… nevím, nevím – uvidíme.

   To se mi líbí

 22. blbíš napsal:

  a je to tady,

  …“Dá se očekávat, že se Amerika obchodně více uzavře. A může to mít globální efekt, můžeme pozorovat strmý pád životní úrovně po celém světě. Když dojde k útlumu v mezinárodním obchodě, bude to znamenat útlum v ekonomickém růstu.“

  a sme v prdeli, přátelé, že já sem se dneska vzbouzel!!!

  To se mi líbí

 23. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, poštovský panáček ťuká na bránu… 😉

  To se mi líbí

 24. Berkowitz napsal:

  Tři americké státy – Kalifornie, Massachusetts a Nevada – schválili v úterním lidovém hlasování užívání marihuany pro rekreační účely.

  Mámo, ubal mi jointa, chci se rekreovat.

  To se mi líbí

 25. K-k. napsal:

  uáááá! Čulda potřebuje pro BL víc peněz, aby mohl bránit Trumpovi v destabilizaci Evropy! http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jan-Culik-po-vitezstvi-Trumpa-Jde-do-tuheho-Poslete-mi-penize-462055 😀 😀 😀

  To se mi líbí

 26. oh napsal:

  Protože nejen politikou živ je člověk, vložím jedno OT a pro houbaře.
  http://www.denik.cz/z_domova/houbarka-nasla-na-severu-cech-temer-dvoukilovy-hrib-20161109.html

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Impozantní kousek.
   V téhle velikosti by měl vážit víc, je vidět, že bylo sucho.
   Ale řízky….to se roztejká, ta ví hovno, z čeho řízky.
   Takže pozor, dámy a pánové, zde promlouvá odborník na tyto záležitosti.
   Nejlepší řízky jsou:
   Hnojník obecný
   Holubinka mandlová
   Holubinka nazelenalá (ne trávozelená)
   Holubinka namodralá
   Čirůvka zelánka
   Čirůvka havelka
   Muchomůrka růžovka
   Sluka svrasklá
   Závojenka podtrnka
   Z Hřiba smrkového jsou také dobré, ale ne z takového stařešiny a musí to být Hřib smrkový, ten má nejráznější hřibovou chuť.
   Specifickou chutí vyniká Čirůvka fialová, někomu ale nesedí.
   Jinak všechno ostatní jen průměr pro laiky…..

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Jo, to bude kaše.
    Nevyšktávám, mnohé jsme ani nezkusili, ale doplňuji : vatovec (pýchavka obecná) a bedla vysoká.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Ale kdepak .. pýchavka obrovská, ne obecná.
     Dávám si předsevzetí, že leccos z té široké nabídky zkusíme.

     To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Jo, Bedlu jsem tam zapoměl…
     Vatovce jsem nikdy nezkoušel, ani nevím proč, ale třeba z klasických Pýchavek obecných je zajímavá polévka, když se rozmixují na kaši, takový krém.
     Teď máte jedinečnou a na rok zase poslední šanci na ty hnojníky a čirůvky.
     Hnojník obecný je ten, co jich je leckde na louce nebo vedle louky plno, a za pár dní se roztečou, takové bílé, kropenaté vysoké klobouky.
     Ty čirůvky se blbě hledají, ale když se najdou, je jich dost.
     Na krajích lesů, mezi listnáči, hlavně osikami.
     Ty Čirůvky fialové kdekoliv, jsou fakt fialové, poznají se snadno.
     Dobře tepelně upravit,za syrova rozkládají červené krvinky.
     Ještě rostou Čirůvky dvoubarvé, na loukách, na těch samých místech, kde rostou májovky.
     Ty mě ale nijak extra neoslovily, ale rostou nejpozději, klidně až do prosince.
     Na internetu jsem někde viděl nějaké fotky afgánských bojovníků v jejich horách, a pár jich bylo nazváno „na houbách“.
     Sbírali houby, a byly to právě ty Čirůvky dvoubarvé, což uvádím jako zajímavost.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Čirůvky fialové nás naučil sbírat můj otec až někdy v mých 50-ti létech. Chvilku to trvalo než jsme pochopili, ale jsou dobré a snadno rozpoznatelné. Právě z důvodů nesnadné rozpoznatelnosti nesbíráme májovky, prostě mi to za nestojí strachovat se při jídle o zdraví. U hnojníků mám vždycky pocit, že nám teče před očima a tak se pokochám pohledem a tím končím.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Můžete být úplně klidný, májovka se nedá zaměnit, to byste musel být slepý.
       Říká se, že snad s Vláknicí začervenalou, ale…to je spíš…až nesmysl.
       Jiné houby, rostoucí na jaře, což je třeba Závojenka podtrnka (a příbuzné závojenky) nebo Zvonovka jarní vypadají úúplně jinak.
       Jarní Závojenky jsou všechny jedlé a naprosto výtečné, rostou pod ovocnými stromy.
       To je vlastně jediný rozpoznávací znak, protože podobná Závojenka vmáčklá, rostoucí ale později a převážně pod Buky, se od podtrnky rozenat prostě nedá.
       Alespoň ne od té, co mi roste na zahradě pod aronií a jabloní, ale nyní se podtrnky rozdělují asi do 5 druhů a já sám našel dva a každý vypadal naprsto jinak.
       Pokud chcete sbírat májovky, pak vypadají úúúúúplně přesně jako Čirůvka fialová, jen jsou „bíložlutobéžové“.
       Ale ten tvar je dokonale stejný.
       Mají nesmírně pozitivní vliv na cukrovku.
       Z májovek jsou dobré takové škvarky, do zlata opečené kusy, s bramborovou kaší, do které to jako vmícháte.

       To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Někdy z minulého týdne: největší kousek – asi 23 cm průměr klobouku – na nás čekal pěkně uprostřed lesní cesty. Kolik to vážilo, netuším, protože jsme to hned po příchodu domů zpracovali, málem jsem to nestačil ani vyfotit.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    U hřibů je blbý, že nesnášejí mráz.
    Jak zamrzne, jsou v prdeli, jinak by také rostli až do prosince.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Jj. Ale překvapilo mě, že hříbků bylo tolik – na fotce jsou jen ty největší, měli jsme ještě plný košík malých. Přitom bylo dost chladno, asi 5°C. Sice byly ožrané od slimáků nebo od čeho, ale jinak úplně zdravé. Hlavně je to asi tím, že už je na procházky po lese dost zima a lidi nechodí.

     To se mi líbí

 27. vittta napsal:

  Už jste to slyšeli?
  Horáček vsadil na Hitlery 100 000,- Kč a prohrál.
  Chtěl vsadit víc, ale…..nevzali mu sázku.
  Ale bere to s nadhledem, hráč musí umět prohrávat….
  ——–
  Když pominu že lže, protože klidně mohl vsadit těch 100 000 ve více sázkových kancelářích, kdyby chtěl….kdo je to vlastně ten Horáček?
  Pořád a všude se o něm píše, co řekl, kam šel, jak vypadal, co jeho krásná manželka, kolik vsadil…
  To je nějaký důležitý ústavní činitel?
  Nebo nějaký volený zástupce lidu?

  To se mi líbí

 28. Petrpavel napsal:

  Říká se tomu „nasadit brouka do hlavy“. Že mi to udělá zrovna funkcionář KSČM bych nečekal, ale stalo se. Lhal bych kdybych tvrdil, že mě to nezarazilo. Nebudu soudit teď, uvidíme za čtyři roky … :
  http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Jiri-Dolejs-130/otazka/Proc-je-podle-Vas-horsi-volba-Trump-106519

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Skutečně uvidíme za čtyři roky, možná i dřív..
   Co by provozovala prezidentka Clintonová, to víme – působila na US ministerstvu zahraničí a předváděla to tam dost zřetelně. Doma by možná rozdala vybraným chudým víc dávek, ale daně nejbohatším a korporacím by nezvedla ani omylem a tuto zjevnou slabost a „sociálno“ by kompenzovala v zahraniční politice potrhlým intervencionalismem ve stylu „ready to protect,“ zvýšenou agresivitou a „šířením demokracie.“ A pokud se Rusko nebude chtít rovnou vzdát, moc dalšího prostoru na ustupování už mu nezbývá.
   Trump je „neznámé zlo“ a je navíc otázka, jak moc ho bude podporovat republikánský senát a kongres – Trump moc nevoněl ani republikánským bossům a za kandidáta se jim vlastně vnutil, když v primárkách rozcupoval všechny jejich šampióny. Uvidíme.
   Když se budu držet starého klišé, pak Demokrati v US zahraničních vztazích upřednostňují bombardování a tajné operace, zatímco Republikáni dávají přednost pozemním intervencím, takže Republikáni mohou způsobit větší škodu, ale jen na jednom místě, zatímco Demokrati mohou sice způsobit škody (snad) méně vážné, ale zato jsou schopni najednou rozesrat půlku Zeměkoule.

   To se mi líbí

   • st.hroch napsal:

    Dovolím si přispět názorem muže z blízkého okolí páně Putinova:
    Není důležité chápat, co udělá Trump…

    -důležité je chápat, co udělá Rusko… Takto střízlivě vidí výsledek amerických voleb čestný předseda Rady pro zahraniční a obrannou politiku, děkan fakulty světové ekonomiky a politiky moskevské VŠE a Putinův konzultant Sergej Karaganov.

    Karaganov dále říká, že je zatím předčasné hovořit o budoucnosti rusko-amerických vztahů:

    -Ani sám Trump to ještě neví. Hlavní v této situaci není to, co bude dělat on, ale co bude dělat Rusko.

    Rusko potřebuje pokračovat ve své politice obratu k Východu, zlepšovat vztahy s Čínou, Japonskem, Koreou. Zvolna pracovat s evropskými zeměmi a bojovat proti terorizmu.

    Trumpové přicházejí a odcházejí, takže uvidíme.

    Bude-li ta možnost, tak bude třeba pokusit se poněkud zlepšit vztahy. Ale sázet na americkou „kobylku“ nemá naprosto smysl. Americký politický systém je ve velmi těžkém stavu. A my nevíme, co od nich máme očekávat. Ani oni nevědí, co mají očekávat sami od sebe.

    Zatím nemůžeme vědět, koho Trump vezme do svého týmu. Myslím, že nejspíš – a to by bylo skutečně pozitivní – jsou to tak zvaní realisté, kissingeriánci, z nichž část měl Trump kolem sebe. Možná, že by bylo dobře tyto lidi přizvat. Ti byli vytěsněni v posledních desetiletích krajně pravicovými ideology-neokonzervativci a liberálními intervencionisty, kteří se točili kolem Clintonové. Realisté jsou jediným seskupením existující kompetentní americké elity. Ale zda je dokáže přitáhnout – to nevím.
    Zdroj: http://www.pravda.ru/news/expert/09-11-2016/1317735-karaganov-0/

    To se mi líbí

    • vera napsal:

     Aby Trump neudělal větší krok k lepším vztahům, tak mu svázali nohy hned u kotníků – pokud vím, Kongres schvaloval letos na podzim nějaký Akt o stabilitě a demokracii na Ukrajině, který zavazuje jakéhokoliv prezidenta usa dodržovat sankce proti Rusku, dokud krym, atd. Myslím že teprve když tohle dokáže Trump nějak rozlousknout, bude možné říct, že našel ty správné lidi.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      To jsou ty limity „naší demokracie“: za Zemana taky podepsal s prezidenty (!) evropských států stejný pakt předseda sněmovny Hamáček.

      To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Nebyla alternativa.
   Trump udělá alespoň něco, Clintonová by neudělala nic, jenže to NIC by uvrhlo svět do zkázy spíše, jak Trumpovo NĚCO.

   To se mi líbí

 29. blbíš napsal:

  … je ze stejný stáje, jako tohle máčo:
  Schwarzenberg S Trumpem skončily krásné časy, Evropa si bude muset utáhnout opasky,
  takže asi tak nějak, jestli Vám to stačí.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   to patří k vitttovi (18:17h)

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Genialita páně Schwaezenberka se zde projevila naplno.
   Evropa si utáhne opasky.
   Proč?
   Protože Trump.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Pořád to není tak yntelygechtní jako Stropnický:
   „Vítězství Trumpa je zoufalý pokus o návrat nadvlády bílého muže ve světě, který již bílým mužům nepatří. Trump svůj svět včerejška, s jehož hluboce minulým programem kandidoval, nedokáže vrátit. Jeho politický program obnovené nadvlády řešení nepředstavuje.“

   Tak nevím, zda Stropnického fůrie má doma nějakého černého majitele na kterého nechal přepsat i barák s pozemky a své auto nebo co to vlastně všechno má, ale osobně mám ten dojem, že nás svět je dosud „světem bílého muže“ a kozomrdům či negrům ho dát nechci. A nejde přitom o barvu pleti, to je to poslední.

   Stropnický zjevně neví, co vypustit z huby, jeho krysí instinkt stojí evidentně za prd, přitom krysa je to jinak ukázková. Ale to bývá u zelených šílenců normální, trpí různými sebevražednými mániemi, jako lumíci.

   To se mi líbí

 30. blbíš napsal:

  ale přátelé, docela ste mě překvapili tím neskrejvaným nadšením … a k tomu nám stačil jenom jeden člověk na planetě? Sakra, něco bude blbě!

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Nejde o to, kdo vyhrál – Trump má své kvality – ale NAD ČÍM vyhrál. Protože to je úplně titánské vítězství jako z legendy.

   Spojené temné síly prolhané žumpy, komediantů, prodejné verbeže všeho druhu, yntelechtuánů, podržtažků, vlivových a lobistických skupin, přátel co spolu mluví, odporných Sorošovských ropuch, bankovních a burzovních skupin, vojensko-průmyslově-kongresového komplexu, vládního establišmentu, stranického establišmentu, … dostaly řádně po držce.

   A stačil k tomu jeden Donald J. Trump a svobodný internet. A Trumpovy peníze, ale ne mnoho – Hitlery přiznává útratu o půl miliardy vyšší, ale nejsou zahrnuty všechny peníze a služby, které temné síly poskytly zadarmo, jako třeba stovky tisíc žumpoidních článků po celém světě.

   Je to zkrátka epochální.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Ano to máte pravdu, především jde o to nad čím vyhrál. A také proto si myslím, že Zeman, pokud bude kandidovat proti Horáčkovi a podobným osobám z pražské kavárny, tak by měl také velké šance.

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    V tuto chvíli je pro mě zásadní spíše otázka, kchodle, KDO vlastně NAD ČÍM vyhrál!
    … a to titánský vítězství? … no nepředbíhejme… zatím je jistý nadšení, ale než nadšení, tak spíš to bude jen doufání

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     KDO ?
     Tak především vyhráli „nevzdělaní a neúspěšní venkovští dělníci a drnohryzové (zemědělci), bílí rasisté a xenofobové, důchodci, bigotní (tj. nesnášející kozomrdné věrouky) věřící i nevěřící, sexuálně netolerantní (tj. chlapi/ženy co to nedělají s chlapama/ženama), konzervativní (tj. co nechtějí nechat zničit vlastní evropsko-křesťansko-řecko-římskou kulturu), …“, tedy jedním slovem ovce, tedy voliči. Prosadili svoje všemu navzdory.

     KDO je Trump, to je víceméně jasné. Není součástí establišmentu. Nefasoval dotace, nepral prachy pro politické strany, nefinancoval cizí „bojovníky za svobodu“, nepříkrádal si z politických funkcí, neprodával své státní postavení jako poslední kurva kterémukoliv zákazníkovi. Není oligarchou, je pouze bohatý – a to zásluhou své práce, zaměstnanců, kapitalismu, štěstí a postavení svých rodičů (a díky výchově a cílům, které od nich získal; díky „programování“). A díky penězům, které zdědil a mohl použít pro začátek svého podnikání. Také díky kontaktům, které získal ve firmách svého otce, jako jeho dědic. Díky kvalitnímu vzdělání, které se mu dostalo.

     Trump nebyl během volební kampaně placen žádným vlivovým klanem, měl peníze svoje a také vybral nejvíce peněz od malých přispěvatelů (mám dojem, že ještě více než Sanders). Utratil vlastně minimum, ve srovnání s ostatními.

     Jakým bude prezidentem, závisí na jeho personální politice, štěstí, zdraví, mezinárodní situaci, chování poražených pseudoelit – ti mu mohou řádně zavařit.

     Ale určitě bude lepší než Hitlary a pokračování dosavadního směru, který jednoznačně vedl k velkým problémům v USA i mezinárodně. Nemyslím tím přímo jadernou válku (to jsem už vysvětloval, proč k ní nedojde), ani konvenční válku většího rozsahu – ale stačí to dosavadní americké ničení států, to je kvalitní generátor mrtvol – až moc.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      V co doufám já – mně by úplně stačilo jediný, slušná domluva mezi Ruskem a USA. Putin není debil, na domluvu a chlapskej stisk ruky půjde, už je ho taky potřeba, jako koze drbání. Už toho marše na Rusko bylo k nevydržení. Ty dva si věřit nikdy úplně nebudou, ale na to hodit bobek, hlavně, aby těm všem bojovým blbům vyslali společnej signál:
      „JDĚTE KONEČNĚ DO PRDELE“
      Ty vostatní budou držet lajnu, o to bych se nebál a vono se to postupně srovná!

      …a protože je tu listopad, tak je na čase to zklidnit, co takhle tohle:

      To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    ghandi,ten piadimuzik,co vazil 50kg s postelou,stali za nim miliony,bol mocnejsi jak anglicka koruna,ktora po svete tolko narabovala so spanielmi,ze keby mali vratit,umre cely albion a hispania to sa vrati do doby kamennej,bo neni to nijaky zazrak co sa udialo pane kchodlovsky,ale v spravnej dobe a spravnom case,spravne dristy a vec vybavena,len teraz treba pisat clanky spociatku v duchu,jak tak sa mohlo informovat,potom pritvrdit a koncom nasledujeceho roka tych co su jasne znamy,zajebat jak parchavych psov a este ten internet,to uz teraz dumaju,jak tu nejak zakombinovat,este ten co sedi na ecuadorskej ambasade,ci ten co sa prerobil na dievcinku ty do toho dost kopli,tym dat volnost,bo oni ukazovali,jak ten co drista o volnosti jak nas magoril.

    To se mi líbí

 31. cobolik pacholik napsal:

  pred tyzdnom hoci pravdu povedat velmi som nekukal na tie news bo vsetko na jednu kopu,ale nikde som nevidel,ani nejak nezaregistroval v tej klauniade zvanej prezidenstka kampan,aby sortovali holotu podla diplomu,mozolov,ci skurvenej nemakecenky.
  a kukaj rano uz tu zacali,jaka holota volila,co ma college,co biznisman,predavacka,alebo obycajny mukel jak ja.
  ukazovali na tych obrazovkach,co na ne mozno pisat jak pojaseny(nie pojaseny pojebany,co nevedia,ktora uderila) len toto a potom,jak islo obamovy pred casom,ked jeho volili,ale hlavne jak zvezda ukazovala delnicku tridu a pracujucu inteligenciu,spravny tu este lepsie ukazovali jak komisari za zvezdy,na imperialistu,oni ukazuju tu ,ze debilkovia volili trumpa(prehladom o svete vacsina debily tu,ale doma vedia velmi dobre ktora bije) vytiahli na svetlo bozie ,ze na vlas rovnako jak v cesku holota z derevni volila tu tiez z derevni,lapaju sa jak ten tej osratej slamky,ked sa topi.
  dalej prieskumy a hlavne na atlas cz,jak trump jasne v riti,debil co nevie vystupovat,proste chceli loutku,ale nitky sa im potrhali,jak som pisal totalne jedno my,kto prezident tu,ja len host,ale klapacky im klapli na prazdno,abo jak sa tam u nas doma hovori,ta trafila kosa na kamen.
  oni si vobec neuvedomuju,ze su lepsi od politrukov v traktarove,ci u nas,ked medze rozoravali,skurveny zasrany politruci,co slovo demokracia,vyvazena informovanost prevratili na skurvenu svoju ideologiu z ktorej vidno,ze totalne hovno,ze volnost ludsku,chcu zmenit na svoju.tu je vazeny diskutujuci pre vas satisfakcia,ze realne dumate a vidite situaciu lepsie,jak nejaka skurvena pisalkovska kurva,ci agentura od prognoz,zostali v hovnach bo su hovna,ja tiez hovno,ale smrad a kolor nemenim jak oni,mali ste lepsi kuk,ci ste najvacsi manger na svete,ci obycajny otrok jak ja,vas zdravy kuk jak je v hisrorii vzdy potvrdenim a netrebalo cakat storocia perfektny,som rad,ze si citam dristy takych ludi z mojej barikady a moze sa volat aj nema,ale chytra jak kurva.

  To se mi líbí

 32. Petrpavel napsal:

  Chartismus a havlismus zadřený pod kůži se nedá umýt 🙂 … přestože, když o vyhodili z Hradu, byl velkým Havlovým kritikem :
  “ …Kameraman, signatář Charty 77, někdejší vedoucí kanceláře prezidentského sekretariátu, jenž byl i členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, Stanislav Milota, je jako jediný z volby Američanů zděšen: „Podle mne a myslím, že i pro celý svět, to je velice špatná zpráva, protože budou na různých místech zeměkoule stát dva totalitní vládci – Putin a Donald Trump. A to je docela neštěstí pro celou zeměkouli jako takovou.“
  Milota se navíc domnívá, že od Trumpa hrozí nebezpečí stejného charakteru jako od Putina. „To jsou věci, které jsou nečekané. Jednou je to Ukrajina, pak je to Krym, a uvidíme, co bude teď hrozit z Trumpovy strany. …“
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Radost-pro-lidi-co-nejsou-kurvy-Jsem-nadseny-Slavni-cesti-umelci-vitaji-Donalda-Trumpa-462053

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   A hele je demograty – že by oranžáda po emericku. No HC přece řekla, že bude bojovat dál… a je to tu. A přes mrtvoly i ve vlastní zemi… hmm

   To se mi líbí

 33. jaa napsal:

  Jeden v tip z diskuzí
  Chtějí /NATO/ od členských států víc peněz na armády . Prý proč – když jedna Škodovka dokáže vyčadit 5 pandurů?
  jo lidi… 🙂

  To se mi líbí

 34. Sims. napsal:

  Líbí se mi, jak se supi slétávají na mršinu – USA v rukách neoconů, válečných štváčů. Najednou jsou všichni zděšení, že nebude válka? Že je reálná naděje, že se skončí masakr v Sýrii a vůbec usáci přestanou na čas rekvírovat svět? Já si nedělám iluze, že volba Trumpa není volba těch nahoře, protože už to USA fakt světově nezvládalo a zatahovalo svět do stále horšího marasmu. Ale vůbec si nedělám iluze, že svět pojede po prosluněné skluzavce. Jen se udělala korekce zjevného akutního nebezpečí, uprchlíci pojedou na Evropu dál, dokud se politici a nebo lidi (ten venkov a dělníci) nepostarají o zabezpečení hranic a vykašlou se na politickou korektnost. Pražská kavárna a její milci jsou ztracenou generací, nemohou přinést nic nového, jen oprašují jednu politickou „ikonu“ sametové revoluce. Přicházejí nové časy, ale taky nové pořádky, nedělám zase tak moc iluze, ale alespoň jsme od té pomyslné 12 (války) udělali krok dozadu. Zlo se nikdy nevzdává, to jen dobro tomu může uvěřit (nakrátko).

  To se mi líbí

 35. čtenář napsal:

  a co bude dál?

  tak nyní jsem slyšel ministra Stropnického,který měl radost z vítězství Trumpa,protože to povede k vyšším příjmům ze státního rozpočtu do jeho resortu.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Mělo by vést … říká. Nevím proč.
   Od nikoho jiného než od NATO nám okupace nehrozí, a tomu se neubráníme ani kdybychom celý státní rozpočet vrazili do armády.
   Bylo by potřeba ho usadit, no, spíš sesadit.

   To se mi líbí

 36. kchodl napsal:

  Porážka Hitlery má první mezinárodní válečné důsledky.
  V Sýrii Rusové čekají se zahájením ofenzívy, jak se to všechno vyvrbí.

  Přitom mají všechno už připravené, vypadalo to, že začnou těsně po uzavření amerických volebních místností – zjevně aby je nikdo nemohl obvinit z ovlivnění voleb v USA. I to sami hlásili na těch svých „propagandistických kanálech“.

  Ale došlo ke zmíněným důsledkům: kozomrdi usoudili, že bez Hitlery jsou v čudu, a hodně band přestalo bojovat a snaží si vyjednat amnestii s Assadem nebo alespoň evakuaci. Proto se teď v Sýrii na většině míst boje zklidnily až přestaly. A Rusáci je zatím nechávají vykysnout, bombardovací ofenzíva nezačala. Na několika místech Syřané postoupili takřka bez boje.

  Kozomrdi se prostě začínají rozkládat, v očekávání změny kurzu ve Fašingtonu.

  Podobně to brzy bude vidět na Ukrajině, politický rozklad Ruiny pojede mnohem vyšší rychlostí. Sakašvilli už prchl, další budou brzy následovat.

  Ale Trump bude inaugurován až 20. ledna, do té doby má Opičák možnost vyrobit nové administrativě pár těžko překonatelných problémů – ještě k těm, které již způsobil. Že by 19. prosince volitelé Trumpa nezvolili, to již není možné – znamenalo by to všeobecné povstání v USA – nemají zkrátka jinou reálnou možnost.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Blýska sa na časy. Opičák prehlásil, že praje Trumpovi vo funkcii úspech a že sú všetci predovšetkým Američania, až potom demokrati alebo republikáni. Verím, že Opičiak nebude po sebe schválne nechávať míny.
   Pri tom všetkom, čo sa na demokratov popísalo, ich úroveň je ešte stále vyššia ako našich havloidov. Mnohí sa cítia byť menej Čechmi ako podržtaškami USA a sú na to dokonca hrdí.

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Byl bych s předpověďmi mnohem opatrnější. Republikáni nemilující Trumpa se ho budou snažit přizpůsobit obrazu svému. A republikáni nemají k tasení koltů příliš daleko.
   Na druhou stranu je Ukrajina odepsaná země bez naděje. Černá díra na peníze, která za ně nic nedává. Nemá kam uhnout a musí čekat na spásnou katastrofu. Jen po ní se dá čekat na vyjasnění. Čekat bez jistoty. Útěk by pomohl špičkám, ale mor je rozlezlý do celé struktury státu i mimo něj.
   Sýrie je jiný problém, akutně aktuální. Tam je nyní velký prostor k dohodě, která by mohla dát příklad i pro širší okruh. Rus i Assad budou dohodě přístupní, USA mnoho prostoru nemají. Ale to by bylo na složitější povídání.
   Na to podiskutování ještě bude dost času. Syrský vlak se rozjíždí.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … ano , strejdo, napsal jste to, co jsem já nenapsal, avšak měl na mysli, když jsem někde nahoře psal kchodlovi – „… KDO vlastně NAD ČÍM vyhrál!“ Já vopravdu nevím, kdo je Trump (myslím v tý budoucí presidentský funkci) a už vůbec netuším, co ta jeho partaj, s týpkama, jako je J.S. McCain a jemu podobných. To tasení koltů je naprosto oprávněná připomínka. Proto to moje doufání, že u Trumpa by mohl zafungovat mozek.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Áno, priateľu, tá jeho partaj je taká istá ako Klingonská, len v červenom. Až na to, že s kľudným svedomím im môže povedať, že nie sú „jeho“ partaj a nebude vo všetkom tancovať podľa ich nôt. Ako správny manažér, už má zrejme pripravený aj akčný plán a keď s tým za ním prídu GOPs, už môže len úctivo poďakovať.

     To se mi líbí

 37. NavajaMM napsal:

  Kto viete čítať azbuku, zatiaľ nikde som nenašiel Trumpov program rozpracovaný tak vecne:
  http://www.rbc.ru/politics/10/11/2016/58243fba9a79477f6bd5bf01

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.