Černá hodinka aneb Etalon morálky


Michal Horáček mi býval celkem sympatický. Koncem 80.let minulého století, celkem těsně před převratem, jsme si pouštěli Hapkovu desku s jeho texty, někde tu doma je. Tuším, že se jmenovala „V penzionu svět“….. Jo, tak jsem ji našel. Některé jeho texty mě vysloveně oslovily, třeba legendární „Štěstí je krásná věc“ (zpíval Richard Müller), nebo „Buřty, pivo, nenávist“, „Berná mince“ v podání hany Hegerové (http://www.michalhoracek.cz/cd/v-penzionu-svet ).
Pokud si dobře vzpomínám, nijak se netajil tím, že je hazardním hráčem. Někdy z jeho vyjádření vznikal dojem, že až patologickým. Třeba ne, nevím. Každopádně mu zůstalo tolik zdravého rozumu, že když se vrhl do podnikání, pak v oboru, který z pozice hráče důvěrně znal – v roce 1990 spolu se třemi společníky založil sázkovou kancelář Fortuna. K ní např. zde:
http://www.ifortuna.cz/cz/o_nas/historie_vyvoj/index.html
V letech 2004/2005 Fortunu prodává s prý miliardovým ziskem. Způsobilo to tehdy trochu poprask, slova „český miliardář“ ještě nebyla tak úplně obvyklá. V té souvislosti vzpomínám na jeden novinový rozhovor s ním, v němž říkal, že (parafrázuji) si chce peníze užít, ale nijak zásadně ho změnit nemohou. Např. svou ženu Rut by nikdy neopustil, protože s ním snášela řadu let dobré i zlé, třeba i časy, kdy „neměli ani na mlíko“ (viz jeho dosti autobiografický text k písni „Srdce jako kníže Rohan“ – https://www.youtube.com/watch?v=m-8UfwUml-E ). A pořídil si superluxusního Maybacha i s řidičem.
Až potud celkem dobrý, byť podnikání v hazardu se mi až tak úplně etickým nejeví, ale rozhodně není protiprávní.
Pak najednou pic kozu do vazu – mladá křepelka a rozvod. Celkem dost mediálně komentovaný, např. zde:
http://www.lidovky.cz/textar-michal-horacek-se-po-33-letech-rozvedl-s-manzelkou-rut-pqy-/lide.aspx?c=A100208_111053_lide_mtr
Samozřejmě, že podle platného českého právního řádu nespáchal Horáček žádný zločin a je jeho soukromou věcí s kým žije a s kým ne. Jen to tvrzení, že ho peníze nezmění, není už tak úplně uvěřitelné.
Teď se Michal Horáček vrhl do politiky a už se netají touhou stát se českým prezidentem. To je, podle mne, v pořádku, na to má právo. Ke kladům lze jistě zakalkulovat jeho (asi nespornou) inteligenci. Jinak už to vidím s jeho důvěryhodností.
Hazardní hráč, který přišel k penězům. A ty peníze ho změnily, i když možná sám nevěřil, že se mu to stane.
Hazardní hráč, který touží po moci. Možná sám věří, že ho nezmění, ale já v to důvěru nemám.
Podle mých zkušeností moc, je-li jí nadkritické množství, změní každého. Otázkou zůstává jen míra té změny. Michal Horáček, viděno mýma očima, ke svodům tohoto druhu příliš odolný není.
Ani náznakem nejsem fandou Miloše Zemana v prezidentském křesle. Ale volil jsem ho, protože můj odpor vůči knížeti byl větší, než vůči zemanovi. Pokud si pražská kavárna a sluníčkáři vyberou jako svého prezidentského kandidáty právě Horáčka, budu se muset, ač nerad, rozhodnout stejně jako posledně.

hudec

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy, Černá hodinka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

75 reakcí na Černá hodinka aneb Etalon morálky

 1. NavajaMM napsal:

  Pekne napísané.
  Tiež som mal slabosť pre „Štěstí“. Chápal som ho ako podarenú iróniu, no dnes už si taký istý nie som textár so srdcom kniežaťa Rohana to mohol myslieť smrteľne vážne.
  Dnes sa mi asi najviac z Horáčkových textov páči „Lehká zem“ a tiež je asi autobiografická, lebo len sám autor vie, prečo chce nad hrobom počuť slová len tej najbližšej bytosti, o ktorej si môže byť istý, že neublíži.
  Ten Váš záver… Práve aj po tých skúsenostiach s hlavami štátov za posledné roky, a obzvlášť keď pomyslím na tie, čo ešte len prídu, tak mám pochybnosti. Či je v demokracii rozumné zveriť toľko zodpovednosti do jediných rúk a na jediné plecia.

  To se mi líbí

 2. kočka šklíba napsal:

  Lépe jste to napsat nemohl, přesně to si myslím já. A také i vzpomínky mám stejné. Textař byl skvělý.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   hmm, to je co mne mate. že byl skvělý – kam se to podělo??? Zase – když jsem jej poslouchala – skřípalo to a fest, taky samá fráze. Žádná myšlenka. V čtyřiašedesáti a s touhle profesí by musel mluvit jak s partesu. Když si vzpomenu kolik dobrých psavců a textařů tvořilo do šuplíku, nebo to vydávali pod jiným jménem…. pak by to odpovídalo.
   Kdo ví….uvidíme

   To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  hmm, celé odpoledne se snažím najít fakta k mejlu s fotokopií jistých záznamů dvou lidí… zatím nic – neumím se v nich orientovat….
  No pokusím se ty dva hledat dál.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Máte na mysli toto?:

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    ano, a taky mi čím dál víc vrtá hlavou – co má znamenat to má znamenat to tak předčasné vyhlášení kandidatury…. nesedí mi to a vůbec se mi to nelíbí. Ty vyhrůžky Zemanovi… zdá se ,že někdo začíná hrát vabank

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Na to nemá karty.
     Ale nemusí to vědět.
     Když má hráč „voko“, nemusí to být nutně dobrá karta, a 13 zase špatná, to by měl Horáček vědět.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      nemyslím on, ale zatím nevím kdo -…. no uvidíme, hlavně se nerozčilovat a tak hurá – musím zaměstnat mozkovnu gruntováním v prezentacích za dobu co začaly mejly. Je to zajímavé a krásně to čistí hlavu a taky osvědčený recept. Vždycky, když jsem měla problémy problémy v šedých těch oných – nastalo gruntování a hlava se vyčistila. Lepší než prášky.

      To se mi líbí

   • Berkowitz napsal:

    Je to kategorie PO, tedy prověřovaná osoba. Byl to vlastně (Horáček) takový husákovský vekslák přes koně a sázky na ně. A StB nad ním musela držet ochrannou ruku.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     A on jim musel platit.
     Ale nyní už je vše OK.
     http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Majetek-vztah-k-alkoholu-spoluprace-s-StB-Detaily-o-Horackovi-Oznamil-kandidaturu-na-Hrad-a-spustil-461221
     A také ten zdravotní stav, jí zdravě, vepřové málo, a pivo a tvrdý vlastně vůbec, tak max.2 decky vína, ale to už musí být!
     Kouří, ale potíže nemá, ani zdravotní, ani ve sportu, a vo to gou, to je vidět, jaký má kořínek.
     No vemte si to, sportuje a vepřové jí málo, skoro nepije.
     A Zeman?
     Ten se cpe jen ovarem, nesportuje, chlastá strašlivě a místo aby sportoval, tak trapně chodí s hůčičkou.

     To se mi líbí

     • Berkowitz napsal:

      Všichni budoucí kandidáti na prezidentství zatím nejsou známi. Horáčka sejmou z piedestalu iniciátoři „Kroměříšské výzvy“! Sluníčkář se odkopal : Do svého týmu na Pražský hrad by si chtěl Michal Horáček přivést i slovenskou političku Magdu Vášáryovou, ta je podle něho jednou ze spoluautorek nebo inspirátorek jeho programu.

      Nechť raději píše texty, v tom je dobrý.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Co on tou Magdou může sledovat?
       Hlasy sluníčkářů má jisté i bez ní a jestli spoléhá na české Slováky….to by bylo až na psychiatra.
       Nevidím sekci, ve které by mu Magda mohla jakkoliv pomoci, za to mu může hodně uškodit.
       Ta jak otevře zobák jinde jak v divadle při nějaké roli……..

       To se mi líbí

      • raddie007 napsal:

       Bude Magda zase na recepci tancovat opilá nahoře bez? :)))

       To se mi líbí

      • Mac napsal:

       představa Vašaryové jako poradkyně budoucí prezidenta je poněkud zneklidňující.
       Ta by mohla dělat přecedu našim sluníčkářům

       To se mi líbí

 4. oh napsal:

  Všechna moc korumpuje, a absolutní moc korumpuje absolutně. (John E. E. Dalberg – Acton)

  To se mi líbí

 5. jaa napsal:

  JU a zajímavost – na tiscali je v osobnostech anketa hitlary- tramp – mně tam vyšel rozdíl 7%tní hmm v opačném gardu

  To se mi líbí

 6. Cech napsal:

  Podmínkou k podání kandidatury je získání podpory :
  a) Nejméně 20 poslanců,
  b) 10 senátorů,
  c) 50 000 občanů, kteří podepíší příslušnou petici.
  „Chci vyhrát už v prvním kole, ušetří to peníze i hádky“ = > takže něco z a,b,c má zřejmě Michal za sebou.
  To co jsem doposud nedohledal je kteří poslanci, nebo kteří senátoři nebo kde je ta petice
  Potom následně, budou se podpisy počítat v souladu se státní matematikou nebo v tomto případě udělá stát vyjimku a bude užívat běžných matematických úkonů.
  Těch otázek je celá řada ale ta jediná a opravdu zásadní zní :
  Proč se naše ANO a naše čiže jeho kavárenská galérka, snaží vymáčknout ze Zemana, jestli do toho půjde po druhé a nebo ne?
  Tož to bude to zásadní co je potřebné do mozaiky doplnit.

  To se mi líbí

 7. kchodl napsal:

  Přesně, napsal bych to stejně (kdybych to tak uměl).
  🙂

  Tyhle havloidní hrátky na prezidenta považuji za dýmovou clonu, podobně jako šaškovali se všemi dalšími. Nebezpečný byl jen Švejnar – toho málem zvolili, kdyby Bobo s komoušema nezajistila zvolení Klause – a Kchááárl, protože to bylo první uplatnění takového marketingu u nás a média tehdy ještě měla nějaký vliv – který hovaděním s Kchááárlem ztratila. Dnes už jsou lidé imunní a navíc je docela dobře vidět, kam to havloidi směrují – ke zničení českého státu.

  Ale z jiného soudku, jak se blíží vánoční čas, v Sýrii mají Rusáci pro své (ne)příznivce přichystaný pěkný stromeček:

  To se mi líbí

   • Berkowitz napsal:

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     😀

     Zajímavě se to vyvíjí v Sýrii, Rusáci pokračují ve svých příměřích a nebombardování, navzdory tomu se ofenzívy džihádistů míjí účinkem – jakoby se Syřané už naučili bojovat bez letecké podpory. Nejspíš je to výsledek ruského poradenství a výcviku, mimo lepšího velení a nově dodaných zbraní.

     Vypadá to na přípravu finále, protože zítra by měla připlout skupina lodí kolem té ruské letadlovky, navíc k Sýrii posílají z Černého moře hodně lodí, například novou raketovou fregatu. Nových letadel zatím přiletělo jen pár – vyfoceno bylo jen několik Su-24m2/3.

     Amíci nasadili – pod vlajkou NATO – do Turecka velký počet AWACS letounů, snad dokonce 16 – na nepřetržitou hlídku, létají nad Tureckem. Rusové přisunuli jako odpověď rušiče a speciální „proti-AWACS“ letadlo Il-22M, ke všem už dovezeným systémům elektronického boje Krasucha atd. Nad Sýrií se také objevily ruské tankovací letouny Il-78, které budou pravděpodobně dotankovávat letouny z té jejich letadlové lodě.

     Asi to všechno začne až po amerických volbách v úterý.

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Tak jsem zase jednou nakoukl do „solidního zdroje informací,“ na Čulíkovy listy a kromě zjištění, že nejsvětější „pravdivě“ prezentuje podporovatele – (studenty ze školy, mladého Klause, a vlastně zástupce ombudsmanky Křečka) – ředitelky Střední zdravotní školy Kohoutové u „hidžábového“ soudu (osobního aktivistického svatého tažení ombudsmanky Šabatové) v angličtině jako rasisty, útočící na bezbrannou chudinku pronásledovanou, docvaklo mi i to, že tenhle článek z Guardianu nám nejsvětější ze spravedlivých se svou klakou asi jen tak nepřeloží.
      http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/guardian-proc-zapad-dela-z-ruska-hlavniho-darebaka/

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Posílen na těle i na duchu skvělou snídaní jsem si troufl na Blicí listy. A skutečně, v poslední době je to opravdu zábavné čtení, připomínající „The Onion“. Tím lepší, že to nedělají schválně, parodie vzniká bezděčně. Už to není jen surreálné, je to dada.

       Lahůdkové je zejména KáDéčko: přečetl pár vojenských webů, čímž se stal armádním expertem. V posledním kousku zatracuje špatnou polní taktiku Syřanů a vyzdvihuje kozomrdy, a vůbec mu nevadí, že v mnoha posledních bojích SAA+ (Syrská armáda + syrské milice, syrská národní garda, podporovatelé z Hizbolláhu, íránské gardy, …) lehce dobyla postavení kozomrdů zcela bez letecké podpory, jen kvalitní pozemní taktikou.

       Jo, a i Slavoj Žídek (netuším, o koho jde, ale zřejmě je to nějaký proslulý havloid) by volil Trumpa, to je tedy tragédie. Už i jeho Putin dostal.

       Ovšem do kolem mě dostal další článek, už první věta: „Média … sankcionují útok na individuální i občanská práva všech amerických občanů…“. To by mělo být správně, ne ? Rozumím tomu tak, že média trestají útok na občanská práva. Zřejmě autor neví, co znamená slovo „sankcionují“, asi si myslí, že je to něco jako „odměňují/oceňují/chválí“. Asi to bude proslavený čulíkův „překlad“ z Fašington Postu, jakési „freudovské“ přeřeknutí.

       To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Tak nevím, protože vánoční osvobozovací nadílku ve prospěch Sýrie chystá hlavně USA kde Ashton Carter oznámil, že Pentagon pokračuje v intenzívních jednáních s Tureckem týkajících se společné vojenské operace pozemních sil na osvobození syrské Rakky.
   „Máme v úmyslu vyrazit (na Rakku) během několika týdnů.“
   No a nyní je nutné pouze upřesnit kolik je několik ?
   Vše ostatní již bude řešeno.
   http://www.novarepublika.cz/2016/11/pentagon-zvazuje-novou-osvobozovaci.html
   Takže ne ruský vánoční stromeček ale US Santa to bude, prostě tak rozhodlo Ministerstvo obrany US a proti tomu bohužel nikdo nic nezmůže.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Ashton Carter ještě zjevně věří na Santu, ale v jeho případě by se z toho vyklubal Satan Klaus. Společná operace Turků s Amíky na „osvobození Rakka“ nebude, to by se totiž nelíbilo Rusákům – a ti drží Turecko přímo za koule.

    Ale uvidíme, jak moc se Amíci budou snažit, zda vydají Gülena, protože to je hlavní turecký požadavek před jakýmkoliv nasazením společně s USA. Bylo by to legrační – protože tím by Amíci současně museli odepsat celou Gülenovu „školící“ síť po celé Střední Asii, která je pouze prodloužením CIA. A nezískali by ve finále nic, protože Turci bezpochyby cuknou a na Rakku nepůjdou – bez souhlasu Rusů, no a Rusové k tomu souhlas nikdy nedají.

    Amíci už to zkoušeli různě, tohle je už čtvrtý plán:
    1. umírnění kozomrdi „osvobodí Rakku“ od ISILu obvyklou formou, tedy ISILovci budou, kromě pár obětních beránků, prohlášeni za umírněnce.
    2. Saudo-arabská sunnitská koalice mnoha a mnoha států – to nevyšlo, protože ti co by chtěli bojovat, by chtěli bojovat spíše na straně ISILu a žoldáků z Pakistánu a Afriky zase tolik není – a navíc stojí velké peníze, které teď saudští kozomrdi nemají.
    3. kurdský plán, který byl bláznivý od počátku, protože Kurdové na cizí arabské území nepůjdou, jejich lehké jednotky potřebují podporu obyvatelstva, bez toho nejsou schopni ničeho. Bojují jen o kurdská území. A ve finále je Amíci bezprecedentně zradili, protože Turek bližší než Kurd.
    4. turecký plán, který je mimo zahraničně-politických důvodů – tj. vazby Turecka a Ruska – nemožný i z vnitropolitických důvodů: pokud turecké vedení nechce polovinu Turecka v plamenech, nemůže bojovat proti ISILu. A kozomrdní žoldáci z celého světa, maskovaní jako FSA, požadují peníze, ale chtějí vydělat, ne pochcípat.

    Je to vážně opravdový gordický uzel, a na jeho vyřešení by AC potřeboval pravého Santu.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     odborníku mám dotaz –

     V Táboře se srazilo 5 pandurů a auto osobní. což mne šokovalo. chápala bych maxcimálně 3 ale pět. . je to vůbec možné??

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Jo, jeli těsně za sebou, jako by jeli auty. Jenže Pandur je o něco těžší a má delší brzdnou vzdálenost – i kdyby měl zapnuté ABS. Takže osobní auto někde prudce zabrzdilo a Pandury udělaly bum, bum, bum, bum, bum. Mohla být také kluzká silnice, kdo ví. Je to velmi těžká mašina, a přes výkon motoru to opravdu není silniční auto.

      Nebo se to seběhlo úplně jinak, to netuším.

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Hmm, a to je podle NATO norem či ejúnjních. Já co pamatuju – když se dřív přesouvala tahle technika ty mezery byly maxi a ještě tam pendlovali vojcli na motorkách. Nebo cajti… No a taky asi je to taky, že i záklaďáci se učili a uměli perfektně řídit a ovládat mašinu. . Což jak se ukazuje dnešní řidiči i civilní nee… hmm

       To se mi líbí

 8. vonrammstein napsal:

  A já bych mu to dal. Jsem duší taky hráč. Buď nás prohraje a staneme se třeba zámořskou kolonií Papuy-Nové Guinei, čímž si moc nepohoršíme, nebo nám třeba vyhraje celej Commonwealth a nádavkem Německo. Vlastně takovou volbou nemáme co ztratit. A ještě nám přetextuje tu nemožně zastaralou hymnu. Kdeeee fooorbes můůůůj…

  To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Jak se budou blížit volby, tak všude bude přehoráčkováno k zešílení. To zase bude humus.

  To se mi líbí

  • Mac napsal:

   doufám, že si kandidát opět pořídí pěkné číro, vymění cigárka za fajfku a pen-klubáci budou pět „….gambler má k lidu blíže…“

   To se mi líbí

 10. Ahele napsal:

  Něco si sem dovolím pastnout. Snad se pan domácí tolerancí obrniti ráčí. A kdyby náhodou ne vždycky to může smazat. Je to příspěvek z diskuze na nejmenovaném blogu k právě diskutovanému tématu, a sice k prezidentování. Je to totiž špica. Dokonce tak trochu podezřívám jednoho z místních přísedících, že je autorem. Pokud ne, tak se omlouvám, pokud ano, tak se ptám – jak to, že už to tady dávno nevisí?
  1.
  Karel V napsal:
  Listopad 2, 2016 (15.47)
  Nic osobniho, snad nikoho neurazim, neni to cilem.
  Ja asi ziji na jine planete a nebo to je vtip? Ze Staromaku me obchazela hruza. Sproste nadavky na prezidenta na cedulich, prezident ve tvaru hovna, navazuje to na rozstrihanou prezidentskou zastavu, cervene karty z ambasady atd.
  Jsem z rodiny tridnich nepratel a tyhle spravedlive nenavidejici za dobrou vec, si na rozdil od autora pamatujeme doma z padesatych let , a znami ze Sudet z predvalecne doby taky, poznam je na prvni pohled. To vsechno pro vymenu presidenta, co mu konci za rok volebni obdobi? Kam ta kavarna specha? Hrouti se Nemecko, Francie, EU, ale my zatim ne a ani dalajlama, ani neznamej dedek z Kanady, s ceskym profilem na wikipedii vytvorenym asi tejden pred aferou, nikoho doopravdy nezajimaj. Je to naslehane nic.
  Umele vytvorenej humbuk z tajenejch pohnutek. Tajenejch protoze pochybnejch.
  Ani na te Cine ve skutecnosti nikomu nic nevadi. Protestujici herec si od nich klidne bere penize. Co doopravdy vadi, ze sem Zeman nechce vetrelce. (Sorosovi, to vadi, nasim loutkam je i tohle jedno) Tyhle utoky na nej nejsou utoky na jeho osobu, ale utoky na stat a demokracii, protoze primou volbou zvolenej prezident neni jen ta dotycna osoba, ale i instituce. Jako kazdej zvolenej zastupitel.
  Herman se svym zidovskym strejdou a soucasne sudetackejma kamaradama neni moc jasnej. Je jak nerizena strela prekracujici vsechna pravidla o setkavani se s cizimi predstaviteli a budi jen podezreni.
  Havluv kumpan z prazske kavarny a nejspis i swinger parties, hazardni hrac se zakony na miru pro svou gamblerskou firmu je take neduveryhodny. Ultrasobecky herec, podepisujici kdysi antichartu nebo muzikantskej zajicek starnouci herecky, najednou oba desne pecujici o lid a moralku (proti radne zvolenemu LIDEM prezidentovi) mi prijdou pres caru, TV show plna urazek take, cele to cpi Sorosem, hledanim zaminky a prefabrikovanou revoluci podle prirucky, jako byla ta minula zvana sametova. (ano, znam Vlkuv nazor na ni, muj je tenhle, kazdy si nechame svuj)
  Slovenskeho prezidenta povazuju za bezpaterni loutku na urovni Gazdika.
  Jourova je uz napohled jen svazacka funkcionarka, sekretariatni mys stejne jako Sobotka, bez vize a bez nazoru. Strida partaje jak najemni manazerka firmy, byla vysetrovana z korupce a sedi v komisi EU, ktery maj lidi plny zuby. Neni to zadna osobnost, nikdy nerekla zadnej vlastni nazor, jen rika, co se ma rikat, je neco jako Merkelova okresni urovne. Ta primou volbou neprojde a pohori jak hrst suche travy.
  Kalousek je dobry retor, ale placa slogany misto argumentace, nerozumi ekonomice, je zkorumpovanej a jde si jenom po soukromejch zajmech. Predstava, ze by mu doopravdy zalezelo na Tibetu, kdyz sere na zdejsi chudinu, je smesna.
  Rychetsky neni jasnej, byl napojenej na chartisty, minulej tejden v TV odsuzoval neco, k cemu ani nemel informace a to je prosim soudce. Snad se napred vsechno prostuduje a pak se vynasej soudy.

  To se mi líbí

 11. Ahele napsal:

  2.
  Cilek je divnej, chodi na dychanky poskoku ambasady, jako Dlouhy a spol, programove rozsiruje defetismus a porazenectvi. Ze se tvari jako moudry, skromny slusnak nad veci, na tom nic nezmeni. Jak se odchyli od geologie, tak mu neverim ani slovo.
  Zadnyho diplomata – Diplomat je zadobre na vsechny strany a nejde do konfliktu. Uz jsme meli Benese a co nas to stalo, kdyby sel do konfliktu proti Mnichovu, tak mozna ani nebyla druha svetova.
  Bělohradský toho nechali studovat komunisti v padesatejch letech, kdyz jste za kazde jo a ne meli zakaz studii. Studoval tu bolsevickou FF, byl napojenej na pravdolaskarskou modlu Patocku, utekl do ciziny v roce 70. Byl napojenej na disent. Vypada ze umi jen mluvit a dal nic. Nekdo kdo kraji vlasy na 4 a nic udelanyho za nim neni videt, je malo pro nadchazejici valku. Valka o preziti potrebuje muze cinu, ne filosofy. Ceskej bordel taky, jestli se postesti a valka nebude.
  Stropnicky je katastrofa. Jeste si nevsiml, ze jsme ve valce, rozmistuji se pioni pro utok a s armadou nedela vubec nic. O valceni nevi vubec nic. Armadu vede jak sklad materialu. Az hrdlorezove v Nemecku vyrabujou armadni sklady a zautocej na nas, tak se budeme moct branit tak akorat cepama.
  Svejnar a Dienstbier jsou zdiskreditovani spolupraci s cizaky.
  Chovanec se pomalu pohrbiva zaziva zavadenim komunisticke cenzury, zvysenim spiclovani a dalsima blbostma. Njelepsi propaganda je nelhat. To neobjevi nikdy. Na to aby zavrel CT nema. (Ten 25 lety pokrik proti komunismu se zacina nevyplacet, kdyz se chtej pouzivat jeho metody.)
  Nevim kdo vyhraje volby, Zemana nebo jemu podobnyho by si volila zase vetsina lidi. Kdyz je nedokazou zdiskreditovat, tak se je klidne muzou pokusit zabit, treba nejakym psychopatickym muslimem, co nema s islamem nic spolecneho. I Trumpa mohou klidne zabit. Nebyl by to prvni prezident/kandidat v USA.
  Ovsem v USA se v tajnych sluzbach a armade musi dit to, co v devadesatych letech v Rusku. Zacinaj si tam uvedomovat, ze oligarchove jsou paraziti, co zenou zemi do zahuby a rozpadu. Prumyslovou zakladnu exportovali do Ciny a i kdyby s Cinou uplne prestali obchodovat, tak prumysl tam uz zustane. Prohrali valku v Afghanistanu a skoro i v Iraku, doma maj nepokoje diky Sorosovi i vlastni lakote, sankcema jen posilili Ruskou sobestacnost. Zemi tahnou bili a ti jsou nejvic diskriminovani a az ti to vzdaj, tak USA skoncily.
  Armadu maj vybavenou spoustou predrazenych zbrani, sice hi-tech, ale potrebujici porad drahou peci a upgrady (aby se na tom vydelalo, Rusko dokaze podobne s daleko mensima rozpoctama). Oligarchove na tom vydelaj, ale k cemu vam je superdrahej tank, kdyz ma nepritel z ramene odpalovany, 10000 krat lacinejsi rakety, co ho stejne znicej. Na co nicit Hondu 4×4 raketou za milion, kdyz na to stacej tri chlapi s vybavenim jak z druhy svetovy. Smesny.
  Zemanovy kvality jsou vysoka inteligence.
  Jemu stacilo rict dvakrat sprosty slovo a do blata se zritily leta pracne tvorene modly ruskeho disentu, kazdy kdo to do te doby moc nesledoval najednou videl, ze to jsou kurvy, vzdycky byly a Drtinova se mohla upodlejzat, za kurvy jsou i nadale.
  Ti hlupaci z kavarny si ani neuvedomili, ze jejich protizemanovsky krik a nadavky jen vic a
  vic pohrbivaji pracne vybudovany modly. – Dodneska se kavarnici nepoucili. Vsechno jejich nadavani na Zemana pusobi jen proti nim.
  Zeman proste je chytrej a IQ musi mit nekde mezi 130 a 150.
  Je nezkorumpovanej, to vedel uz korupcnik neboztik Mrazek,a ni jemu se to nepovedlo.
  Zeman je statnik a ne diplomat. Nepotrebuje se vzdy libit a vzdy bejt se vsema zadobre a s vrchnosti z ciziny. Myslim, ze v jeho veku se uz ani neboji o zivot.
  Nazyva veci pravymi jmeny a to kavarniky sere u nas jako u Trumpa v USA.
  Je to vlastenec. Neschopneho/vsehoschopneho Sobotku nedokazal vysachovat, ale aspon to zkusil. Neschopneho Stropnickeho nemel na cem odmitnout, ale aspon delal drahoty.
  Cetl jsem co proti nemu psal Vlk – inu tak, kdyz jde o preziti, je vam jedno, ze vam bracha celej zivot kradl kulicky a prebiral zensky, kdyz za vas pujde do bitky.

  To se mi líbí

 12. jaa napsal:

  Hmm už to zaříná – naše/jejich televize začíná rozehrávat změnu prezidentských pravomocí, Takáč exceloval a včil první prezentace a moudra adepta/kandidáta. Kruciš – má ta naše česko-slovenská kotlina pech. půjčovatel peněz a sázkař. a kruciš,,,,, To jsou mi dobrodinci.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Mne to došlo až po funuse, ale Kisku na ten post niekto dlhodobo pripravoval a to isté je s Horáčkom. Majú podobné CV, no najmä v tom, že sú to podnikatelia, akým sa za mlákou hovorí selfmademan. Nikdy predtým neboli v politike a teda sú čistí aj z hľadiska spolupráce s komunistami, aj z hľadiska korupcie, ktorú by na nich niekto mohol vytiahnuť. Nemajú neresti a rodinný život majú usporiadaný.
   Kiska vstupoval do kampane tiež veľmi skoro, ale ako outsider. Predtým som ho nepoznal a osobne na mňa nepôsobil príťažlivo. Nemá charizmu a jeho pózy sú hrané. Mal však za sebou neviditeľný profesionálny tím, ktorý urobil veľký kus práce v marketingu a to veľmi úspešne. Tiež som sa nechal oklamať a myslel som si, že to pramení priamo z Kiskovej osobnosti, ale bol to len ten marketing.
   V tomto to bude mať Horáček o dosť jednoduchšie, lebo pôsobí sympaticky a tej charizmy má podstatne viac než Kiska. A nepochybujem, že už teraz má za sebou ten profesionálny tím. Podporu žiadnej strany nepotrebuje.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Nechápu to šílení, vždyť je to bouře ve sklenici vody.
    Horáček je jako prezidentský kandidát absolutně nemožný, je to vtip.
    Nejsou už 90. léta, a navíc, za posledních pár roků se situace radikálně změnila – blíží se krach Západu, hlavně finanční a politický. Kozomrdi ante portas.

    Mohou Horáčka připravovat jak chtějí – dopadne to hůře než s Kchááárlem, který ve finále nebyl schopen ani zvolit sám sebe. To už je jednodušší naučit opičáka logaritmy a prase lítat, než udělat z Horáčka prezidenta ČR.

    Snahy o Majdan jsou zcela vypatlané: lidé jsou na demonstrace otupělí a jestli někoho opravdu nesnášejí, tak je to havloidní kavárna. Studenty se zblbnout nepodaří, leda snad nějaké polodementy z humanitních pseudoškol. A těch je jenom pár. Chybí i další majdanovské komponenty – nájemná verbež, cvičená pro pouliční boj někde jinde (majdanisty cvičili na policejních základnách v Polsku). A hlavně, nějaká kauza s velkým K – Ukrošům nalhali „cestu do EU“ – co chtějí nalhat u nás ? Že prezident mluví sprostě a nemá rád tibetské otrokáře a „kapelu“ Vzbouřené kundy ?

    Pořád si myslím, že skutečným cílem současného blbnutí je havloidní zápas o koryta, až přijede nový místodržící z Fašingtonu. Jiné cíle to nemá, proto je to také tak dementní – organizují to idioti. Spustili to, když si začali být jistí, že příští prezident bude Hitlery.

    Celkově to bude mít jen a pouze negativní účinky pro havlérku a na ně napojené strany.
    Lidé se jim už naplno smějí, stačí se podívat na komentáře v žumpě. NašíVaší ČT přestává sledovat čím dál více lidí. Žumpa jde do hajzlu, tisk nikdo nekupuje, politické časopisy existují jen díky dotacím.

    Ale jen houšť a větší kapky ! Nedovedu si představit lepší kampaň proti ČSSD, KDU, TOP09, ODS než je toto. Pokud to neplatí Putin, tak bych tipoval Babiše a Okamuru. A možná komouše.
    😀

    Liked by 1 osoba

    • NavajaMM napsal:

     Áno, súhlasím. Neverím, že to Horáček dá, naozaj sa už situácia zmenila. Len v tom rozoznávam podobný scenár a rukopis.
     A možno sa seknú aj so svojim favoritom v US. Videl som dnes večer titulky, že Trump je „spitting distance“ od získania dostatočného počtu voliteľov a trend je v jeho prospech. Veľmi by som si prial vidieť tie kyslé xichty. 🙂

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Jj. Možná Trump vyhraje – protože si vážně neumím představit, že by se Hitlery maléry daly nějak „přikrýt“. Sice prý o znovuotevření vyšetřování FBI informovaly jen WSJ a Fox News televize, žádná jiná žumpa, ale to bylo jen na začátku – dnes to musí vědět úplně všichni, taková věc se rozšíří jako stepní požár za větru.

      Navíc ještě není všemu konec, WikiLeaks trousí maily po kapkách – až se to podobá tomu slavnému čínskému mučení kapkami vody – a hlavní bomba ještě možná přijde, do voleb je ještě pár dní.

      Průzkumům vůbec nevěřím, a také se musí brát v úvahu, že lidé se bojí říkat do médií nebo vlastně komukoliv mimo svůj úzký okruh, že budou volit Trumpa. Protože mediální honička na něj je absolutně neuvěřitelná.

      Takže se také velmi těším na ty „krokodýlí slzy“ (nejen) našich havloidů. Ještě větší šok to bude v USA, to bude také velká legrace.

      Liked by 1 osoba

      • anonymouse napsal:

       Wikileaks dnes utrousily dvě dávky mailů, tu druhou označily „DoJ/FBI/Huma special“, a vypadá to, že obsahuje mj. řadu detailů o Benghází.

       CNN se sice všechny nepříznivé zprávy snaží i nadále ignorovat, ostatní média tak nepřístupná nejsou. Skalní voliči jsou nicméně i nadále věrní, nevzdávají se tak snadno.

       Dále byla – dle DailyMail (zatím, nikde jinde jsem to nehledal) – Loretta Lynch obviněna v souvislosti s tajným setkáním s Billem Clintonem na letišti. Americké Centrum pro právo a spravedlnost (The American Center for Law and Justice) požaduje dodatečné informace a obviňuje Obamovu administraci:

       http://www.dailymail.co.uk/news/article-3898754/Attorney-General-SUED-come-clean-secret-meeting-Bill-Clinton-days-decide-charging-wife-server-scandal.html

       ———

       A (samozvaný) Kwisatz Haderach používá Hlas – a vypadá u toho značně nervózně: 🙂 🙂

       To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Používá Hlas, ale „zkrácení cesty“ to jistě není – fremenský guru z něj nebude a Hitlery není právě z Bene Geseritu, ačkoliv čarodějnice je to pořádná.

        Opičák jezdí po USA a propaguje Hitlery jako kdyby prodával falešné bible a zkažená vejce. A to se docela spolehlivě ví, že Hitlery a Billa Clintonovy upřímně nesnáší.

        Možná WikiLeaks ještě s něčím úderným přijde, co nebudou moci žumpoidní média ignorovat. Množí se názory, že Assangeho partičku krmí úniky přímo zaměstnanci amerických třípísmenkových služeb.

        Loretta Lynch zajišťuje Clintony už delší čas, před funkcí generálního prokurátora dělala prokurátorku pro východní New York, kde také zamítala žaloby proti ClintonGangu. Je s nimi mnoha způsoby propojená. Pokud Hitlery padne, půjde s ní část DoJ, jsou součástí Prohnilosti.

        To se mi líbí

       • anonymouse napsal:

        Úniky z amerických třípísmenkových služeb – skutečně to tak vypadá (což neznamená, že to tak je). Ale nebylo by divu. Zdá se, že předchozí rozhodnutí o uzavření případu narazilo mezi řadovými pracovníky na odpor – a to dost silný.

        Celkem slušný přehled o posledních událostech: [https://www.youtube.com/watch?v=Z1-dC3rxNrA] (cca. tak první 2/3, pak už to není moc k věci).

        Pokud jde o Wikileaks, případ se – po zveřejnění 28. dávky – začíná ubírat nečekaným směrem. Objevila se domněnka, že e-maily obsahují kódovaný jazyk (který byl až doposud dostatečně nenápadný), jímž se někteří jedinci týmu domlouvají na účasti na okultních shromážděních (satanismus) a že možná by mohlo jít i o sexuální obcování s dětmi (vč. trafficking). Fakt je, že některé z e-mailů obsahují značně podivná (a v tomto novém kontextu podezřelá) spojení. Není to jen neuvěřitelné, je to naprosto šílené. Potíž je, že v kontextu prohnilosti americké politiky si už jeden nemůže být jistý naprosto vůbec ničím.

        Jedna věc je jistá: pokud vyhraje Trump, budou se kutálet hlavy. Takže možná nevyhraje – nebude mu to dovoleno, ať to stojí co to stojí.

        To se mi líbí

       • anonymouse napsal:

        A True November Surprise: The Clinton Campaign at Obama Justice: Emails on WikiLeaks Show a Top Federal Lawyer Giving Hillary a Quiet Heads Up

        http://nation.foxnews.com/2016/11/04/true-november-surprise-clinton-campaign-obama-justice-emails-wikileaks-show-top-federal

        To se mi líbí

 13. bob napsal:

  Tak jsem si na dobrou noc hezky početl (komentáře výše).
  Dost dlouho přemýšlím, koho bych řekl, kdyby se mě kouzelný dědeček zeptal, koho chci za prezidenta, že mi to splní.
  Dospěl jsem k závěru, že by to byl M.Z. (přes všechny jeho špatné vlastnosti a že jich je).
  Kdyby se mě ten dědeček zeptal, koho nechci, to by byl panečku seznam. Začal by Horáčkem….

  To se mi líbí

 14. Laco G. Mlynář napsal:

  Dám jednu dokreslující příhodu známého z Podřipska, kde nějakou dobu přebývám. Horáček se jak známo nastěhoval do Roudnice, zakoupil vilu nad starým židovským hřbitovem s výhledem na Středohoří. Velkou část jeho sousedství tvořila kolonie asi 70ti garáží soukromníků z nedalekých činžáků. Horáček každého vykoupil a mnohým, kteří o to požádali, pořídil garáž jinou, jinde. Při podpisu smluv se s každým manželským párem sešel osobně za přítomnosti své paní, tehdy ještě Ruth a několikrát prý opakoval, „Důležité je, abyste byli spokojeni.“
  Následně všechny garáže zboural, postavil tam několik garáží nových pro svého Maybacha a podivnou skulpturu. Toho řidiče používá pouze ad hoc, nesedí stále ready v přízemí vily.

  Je to zvláštní osobnost a musím říci mně nesympatická. Je jistě velmi chytrý, líbí se mi jeho texty, ale jinak je to jeho počínání takové „udělám všechno, abych se vám zalíbil“ a odčinil zejména u rodové elity pověst, že jsem k bohatství přišel hazardem na úkor těch blbějších. Protože ona rodová elita jím opovrhuje, tedy pokud nepotřebuje peníze. Včetně kýčového chování a toho co kolem něj vzniká. Gambler a prezident?

  To se mi líbí

 15. Berkowitz napsal:

  Na sociálních sítích běží on-line hlasování Trump vs. Hitlery :
  http://6b.cz/tAIv

  To se mi líbí

 16. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, jede poštovský panáček (a veze švestičky z naší zahrádky) 😉

  To se mi líbí

 17. NavajaMM napsal:

  Skúsim trochu menej zaujatý pohľad na tie čínske tančeky vašich politikov – myslím, že to súvisí s etalónom morálky.
  Chápem, že pre kaviareň je každý argument dobrý, len sa prosím, normálne uvažujúci český človeče, nenechaj oblbnúť pseudoargumentami o bezvýznamnosti obchodu s Čínou. Sú dobré vzťahy s Čínou v záujme ČR? Ak oficiálni predstavitelia ČR konajú vo vzťahoch s Čínou vo vzájomnom rozpore – zvyšuje to dôveryhodnosť a autoritu ČR v medzinárodných vzťahoch? Je také ťažké pochopiť, že nejde len o Čínu, že menej dôveryhodnej krajine sa zmenšuje priestor, na ktorom môže robiť svoju vlastnú nezávislú politiku? A že v celej veci o nič iného nešlo? (Dokonca aj zlé body pre Zemana sú v tejto veci podružné.)
  *
  Horáčka ako prezidenta diskvalifikuje práve to, že sa na poškodenie zahraničnej politiky ČR prepožičal. Signalizuje, že v zahraničnej politike bude poslušne hrať rolu predpísanú inde než v ČR. Presne tak, ako Kiska.

  To se mi líbí

 18. jaa napsal:

  K těm obchodů/neobchodům s Čínou. To jsou tak hlupí ? Stejně se to zboží sem bude vozit, protože většinu dovozu z Asie už nevyrábíme. Akorát to bude nejmíň o třetinu dražší – protože to bude přes poláky či němce.. a ti si taky „!něco! přidají. Teda, leda by šlo právě o to tohleto

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Ano přesně, to je taky problém.

   To se mi líbí

  • Laco G. Mlynář napsal:

   Ono nejde ani tak o to co se sem z Číny bude vozit, ale o to, že mi nejsme schopni nic nabídnout Číně. A když se něco najde (syrovátka, no to jsme dopadli), tak to idioti z KDÚ zkazí. Ještě, že to dopadne na jejich doménu venkov.

   To se mi líbí

   • Berkowitz napsal:

    Nízkou účastí u posledních voleb se Lidovcům a Gazdíkovcům zvedlo neoprávněně sebevědomí a teď si vyskakují.
    Příští rok jim po parl. volbách predikuji tohle:

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Něco se najde, jen se o tom zásadně nepíše. Třeba elektronové mikroskopy. Speciální optika, vysokofrekvenční elektronika, speciální elektronky, speciální trhaviny s extra vysokou brizancí, plno věcí ze strojírenství, … Jenže to jsou v podstatě „malé věci“, které přežily západní úvěrovou blokádu českého průmyslu.

    Fakta jsou taková, že „české“ banky zásadně nepůjčí ani floka na vyspělé průmyslové výrobky většího rozsahu, investiční celky, energetické celky, … Což je přesně důvod, proč je část plzeňské Škody ruská a část korejská. A takových fabrik jsou v ČR stovky. EUhnijí kontrolované banky a další instituce vše bedlivě sledují a zásadně působí proti konkurenci z ČR. Vůči Slovensku je to stejné. Je to řízená decimace průmyslu v českých rukou. Vše se rozjede, pokud je finální výroba skončena a firma začne šmudlit zakázky dílů a subdovávky pro Němčoury nebo Frantíky. Ti pak vyvážejí do Číny o106.

    Mimoto si tady platí agenty a užitečné idioty, kteří blokují jakoukoliv ekonomickou splupráci s Čínou a Ruskem.

    Pěkným příkladem „svobodného obchodu“ je obchod se zbraněmi. České zbraně by se velmi prodávaly, je o ně značný zájem, protože například v ručních zbraních jsme pořád světová technologická a návrhová jednička, ale okolní „spolupracující spojenci“ jako Německo, Rakousko, Maďarsko, Polsko zakazují transport českých zbraní přes jejich území. Samozřejmě, legálním zákazníkům, kteří jsou schválení NATO. Takže těžší věci jsou neprodejné – například tanky bychom mohli modernizovat, český projekt T-72M4 je vynikající, ale doprava je možná jen letadly An-124 Ruslan a An-225 Mrija. U ručních zbraní a munice to tak nevadí, to se vejde do běžných letadel.

    Nebo vývoz L-159 ALCA, velmi povedeného letadla. Stále bojkotován USA, případně, když už se všechno protlačí, Británií. Záminkou je vývozní povolení na cokoliv amerického, britského, italského, … použítého v tom letounu. Přitom světový letecký průmysl takhle funguje – všichni kooperují, nikdo už nedělá všechno doma.

    Podobně na tom je Let Kunovice a modernizované Turbolety L-420UVP-E. Blokovali to tak dlouho, až továrnu museli koupit Rusáci a zaručit se za úvěry. Jenže, když se vše rozjelo, „česká banka“ najednou požadovala zesplatnění všeho, zcela bezdůvodně. Ale Rusáci naštěstí měli prachy ve štruzoku, vše zamázli z vlastní kapsy, takže se fabriku nepovedlo zlikvidovat. Nyní je situace taková, že vývoj zůstal v ČR, hromadná výroba pojede v Rusku – protože zde to blokují.

    Podobná situace je skoro všude, kam se podíváte.

    To se mi líbí

    • Berkowitz napsal:

     Pane Kchodl.. Na vývoz velkých investičních celků musíte mít : a) velkou fabriku s mnoha tisíci zaměstnanců a s mnoha obory činností.
     b) organizaci, která zaštítí vývoz investičního celku, jako byly cementárny, rafinerie……

     U nás k tomu sloužily PZO, jako byl Pragoinvest, Strojexport, Kovo ap.
     Ty PZO byly nenávratně rozprášeny, takže naše firmy jsou jen dodavateli různých komponentů pro cizí firmy, které shrábnou zisk.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      To už dávno není pravda, tedy ne celá pravda. Dnes se toto flexibilně nahrazuje ad-hoc konsorcii pro jednotlivé projekty. To pořád jde dát dohromady, problém je pouze úvěrový rámec, pojištění zakázky a vládní záruky – a to právě „máme zakázané“. Existuje sice jistá vládní exportní banka, exportní pojišťovna atd., ale ti jsou silně drženi u huby, takže prakticky nefungují.

      Jistě toho je průmysl pořád schopen, například ČEZ stavěl mnohé energetické celky na Balkáně i jinde, ale pouze díky tomu, že to financoval z vlastní kapsy a případně z peněz cílových zákazníků.

      Důvodem nevývozu zkrátka není technologická nebo výrobní nedostatečnost, ale jiné faktory – a to jsem chtěl svým příspěvkem říci. Příklady jsem uváděl jen pro názornost.

      To se mi líbí

 19. anonymouse napsal:

  Pane jo. Jestli je i jen část z tohohle pravda …

  http://www.breitbart.com/radio/2016/11/04/erik-prince-nypd-ready-make-arrests-weiner-case/

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Tohle je rozdílné od WikiLeaks, že zdroj je zcela nenapadnutelný – je to přímo z kompů Weinera a Abedin, potvrzeně.

   Jsem zvědav, kdy to bouchne naplno. Jestli přes víkend nebo až po něm. Protože jestli až po volbách – a „vyhrála“ by Hitlery, tak z toho v USA bude asi revoluce nebo alespoň něco hodně ošklivého. Nastala by docela bizarní situace – zvolená prezidentka by šla do lochu ještě než by nastoupila úřad. Co potom ? Inangurovali by přímo víceprezidenta jako prezidenta ? To by nastal šílený poprask.

   Čekal bych, že se stávající vládní gang pokusí o dohodu: tedy že Hitlery odstoupí a místo ní půjde do voleb víceprezident, který nemá šanci na zvolení. Vyhraje Trump, ale za to je nechají na pokoji, pochopitelně s nějakým tím obětním kozlem, který to odnese za všechny, i kdyby to měli být přímo Hitlery a Bill. Protože zapleteni do toho jsou v podstatě všichni u vesla – a jakmile někdo z nich začne mluvit, celé se to posype.

   Ovšem Trump na takovou dohodu nepřistoupí – protože „to není dobrý deal“. Nějaká konfrontace bude, je to tak velké, že pod koberec to zamést nejde.

   Poznámka o tajném jazyku v mailech mě napadla už před časem, když už byla zmíněna Duna, tam je takových nápadů plno. Některé formulace z těch mailů zní skutečně velmi divně, jako by tam nepatřily a slova okolo byla jen omáčka. Nedivil bych se, kdyby někde v těch zabavených počítačích byl i klíč, tedy kódová kniha.

   Jak je vidět, absolutně kašlali na bezpečnost – proč nemají ty maily šifrované ? S/MIME nebo OpenPGP/MIME je docela běžná věc, PGP se používá už 25+ let „všude“, obchodní korespondence ve větších firmách na nejvyšší úrovni – kolem zakázek, interních věcí firmy, výběrových řízení atd. – se jinak nevede (po hořkých zkušenostech). Maily se na mašinách uchovávají jen šifrovaně…

   A na takové úrovni by všechno mělo být oddělené ve zvláštních sítích se šifrovaným provozem, zcela bez možnosti odeslat mail do freemailových domén (vůbec kamkoliv mimo exkluzivní seznam adres). Nechápu, jak dementně to mají na tom State Departementu udělané, že taková věc vůbec jde. Absolutně to porušuje všechna doporučení i předpisy – tak blbě není zabezpečeno snad nic…

   ehhhmmm tedy mimo českého úřadu vlády a telefonů premiera. I bývalého premiera a jeho milenky; ti sice měli speciální šifrovací telefony, ale „inteligentní“ ženština si v telefonu ani nezvolila heslo – měla tam defaultní (hehehehehe – když to poldové jen tak ze srandy zkusili, tak málem upadli pod stůl). Nakonec jistý Novotný měl na email.seznam.cz vypnuté vícefaktorové ověřování a jeho „heslo“ bylo mezi stovkou nejvíce užívaných…

   Další podobný chytrák, vrcholný politik své země, měl heslo na mailu „12345678“. To bylo vážně chytré ! To by určitě nikoho nenapadlo.

   Šifrování a další bezpečnostní praktiky jsou běžné v profesionální obchodní sféře, ale jak je vidět, „kovářova kobyla chodí bosa“.

   Nejvyšší kruhy spolu mluví jak tlupy nevzdělaných gangsterů argotem a chovají se naprosto bohorovně, jsouce – nebo si to alespoň většinou myslí – nad zákony. A to nejen lidskými, ale snad i nad zákony fyziky.

   Vůbec nechápu, že se nad tím nikdo nepozastavuje a že v USA (a u nás) už nepadají hlavy šéfů ICT a všech floutků z bezpečnostních a tajných služeb ! Je to absolutně skandální. NIC ! Prostě se to stalo ! Shit Happens ! SHTF !

   Přijde mi to více jako film „Bláznivá střela 2016“, než jako skutečnost. Kdy se vynoří Frank Drebin se zatykačem na Clintonovic čokla, protože je podobný Putinovi, možná jde o špionážního robopsa a přitom omylem postřílí půl ClintonGangu ? To by byla vhodá tečka.

   Kde je major Terazsky, když ho potřebujeme ? Je to také absurdné, Kefalín.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Kdyby to nyní vzal do ruky major Terazky tak : Počujte, kchodl. A čo si vy predstavujete pod takým slovom ‚absurdný‘ kandidát ?
    „Bože moj! Oni mi tuna majdanujú! … Tak toto nie! Tak toto nie!
    Majdan som ešče nězažil! Gazdík, zemegulu budětě rypákom ryť ako červená myš! Gazdík, prisám bohu, prisám bačku, ako červená myš! Keby toto viděl minister Stropnický, boli bysme všeci v rici, ANO všeci v rici !”
    Vždy’t Terazky a jeho chování je vůči některým uvědomělým a zde je možné sahnout i do Strakovky naprosto a téměř přímo vědecké a zcela normální.

    To se mi líbí

 20. Rosťa napsal:

  Jestli to Hitlary přežije politicky, tak už nevím, co si o tom myslet.
  http://www.novarepublika.cz/2016/11/hillary-byla-prave-politicky-vyrizena.html

  To se mi líbí

 21. anonymouse napsal:

  Trumpův – údajně závěrečný – ad.

  Současný stav: shlédnuto 19569 krát, 3124 palců nahoru, 121 palců dolů.

  Dle YouTube, „This video is unlisted. Be considerate and think twice before sharing.“ (Čili, dle YouTube – potažmo Google – je problematické!!!!!)

  To se mi líbí

 22. cobolik pacholik napsal:

  horacek je velmi dobry textar to nevyvrati nikto v jeho palici gamblovanie vrodene,ked si mysli,ze ceska holota to karty v ktorych vyhraje nieco,bo mu nejaka kurva zaplati? pochybujem,holota ti nie karta….

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.