Černá hodinka aneb Sýrie není náš nepřítel


Senátor za stát Virginia, veterán vietnamské války, kde sloužil jako letec válečného námořnictva USA, držitel „Purpurového srdce“, plukovník ve výslužbě – Richard Black (1944) se m.j. systematicky věnuje krizi na Blízkém Východě. Nedávno podrobil tvrdé kritice politiku USA v Sýrii. Nebylo to poprvé. Už v listopadu minulého roku svým osobním dopisem podpořil prezidenta B.Assada a později se s ním při jedné ze svých návštěv země osobně setkal.

Protože jsem nezaznamenal, že by česká ofic.média během posledního čtvrtroku věnovala této osobnosti odpovídající pozornost, přeložil jsem pro vás část jeho nedávného rozhovoru z  28.9.t.r. pro „Executive Intelligence Review magazine“. A protože tazatel Jeffrey Steinberg byl příliš výřečný (jeho řeč zabrala skoro 40% rozhovoru), soustředím se pouze text senátorův. (pozn.překl.)

 

Víte, je úžasné sledovat západní sdělovací prostředky, jak vytvářejí dojem, že bitva o Aleppo je bitvou ruských a syrských vojsk proti neozbrojeným civilům. Naprosto se nepřipomíná síla bojůvkářů.

 

To k čemu tam došlo je, že před několika lety skupiny bojůvkářů-teroristů zaútočily na město o dokázaly ho velkou část obsadit. Teď, podle jejich slov, drží cca 1/8 území města. Syrská vláda se je pokusila obklíčil a vyhnat je z města. To se jim nedařilo až do loňska, kdy pomocí chytrých a šikovných vojenských manévrů velmi podstatně ztížili zásobování Al-Kajídy (AK). Oni se sice nazývají Al-Nusrá, ale je to to samé – stejní lidé, kteří zaútočili na USA 11.9.01 – ti jsou páteří teroristických skupin v Aleppu. Byli zásobováni po silnici od města Castello. Tuto silnici po opakovaných urputných bojích syrská vojska přerušila, čímž vznikl, vojenskou mluvou, „aleppský kotel“.

 

Povstalci tvrdí, že v tomto kotli je dnes ¼ milionu civilistů, ale vzhledem k tomu, že vím, že počty civilistů  teroristé zpravidla tak 4x navyšují proti skutečnosti, tak mě nepřekvapí, že jich tam bude kolem 80 tisíc – nicméně, i tak tam civilisté jsou. Bojůvkáři se pokoušeli obklíčení prolomit a když to nešlo na sever na Castello, zkoušeli prorazit jinou cestu ven na jih a jim naproti šlo velké seskupení z venku. Celkem tam bylo kolem 40 tisíc bojovníků, tj. srovnatelně s dvěma americkými divizemi a s velkým množstvím zbraní.

 

Je to otřesné, jak nám celou dobu vykládali o jednom malém chlapci, kterého našli zraněného a zasypaného prachem, ukazovali ve zprávách – ale už vůbec nic nehovořili o tom, že přímo tam bojuje seskupení o síle jedné americké těžce vyzbrojené tankové, obrněné brigády. Oni měli na frontové linii 95 tanků, a zhruba 12.000 bojovníků – o tom nepadlo ani slovo – jen ukazovali toho malého chlapce v autobuse.

 

Aleppský kotel, to je velké bojiště. A samozřejmě OSN a americká vláda nám stále říkali, že to vše musíme zarazit a zásobovat ty lidi. Obyčejně ty lidi, proti kterým bojujete, tak nezásobujete. Při útoku na Berlín ve 2.SV také nikdo neříkal – pojďme přerušit palbu a zavézt tam nacistům a civilistům zásoby. Kromě toho syrská vláda vždycky jasně říkala, že všichni, kteří chtějí z obklíčení odejít, tak mohou – svůj slib skutečně řadu let plnila. Je naprosto jasné, že civilové mohou odejít, pokud jim to ozbrojenci dovolí. A skutečně, nedávno se skupina civilistů pokusila odejít – a AK jich za to 26 postřílela. Z toho jasně plyne, že OSN musí tlačit nikoli na syrskou vládu, ale na bojůvkáře a jejich podporovatele – tj. Turky, Saudy, Katary a říci jim, aby nechali civilisty z oblasti bojů odejít. Syrská vláda jim poskytne jídlo ubytování, lékařskou pomoc – všechno, co je třeba. V Aleppo je v zóně obsazené vládními vojsky řada nemocnic. Pokud prezidentu Assadovi položí otázku, zda umožní bezpečný odchod civilistů, žen a dětí, ale i bojovníků, kteří složí zbraně, tak nepochybně řekne, že ano.

 

Jistě, jsou tam i známí zločinci, kterým, mimochodem, vyplácejí výplatu z našich daní, kteří se dopustili m.j. takového zvěrstva, že z nemocnice unesli malého chlapce, kterému ještě z ruky trčela influze a venku mu uřízli hlavu, se kterou pak mávali za křiku „Alláhu-Akbar!“… Takže jim my platíme výplatu, zásobujeme je řízenými raketami, cvičíme jejich posily – za to všecko platíme my, daňoví poplatníci USA! Takže mám podezření, že část těch nejprofláknutějších zločinců syrská vláda neomilostní. Ale řadový bojovník, který si tam přišel přivydělat odněkud z Tuniska, protože neměl jiné východisko – toho amnestují – to už udělali mnohokrát.

 

Takže odpovědí na problém není přerušení bojů a zásobování civilů v oblasti bojů, ale umožnit jim bezpečný odchod. To bude začátek konce tohoto hrozného konfliktu.

 

Zamyslete se nad tím, kdo je páteří sil útočících na Sýrii – jsou to jen různé větve AK. A ta zaútočila na naši zemi 11.září. Kdyby našim lidem řekli pravdu o tom, co se děje, ti by na ulicích skákali radostí, že konečně porazíme AK, že se pomstíme za smrt tisíců Američanů, za to že stovky lidí musely vyskočit z výšky půl kilometru na ulici, aby unikly požáru. Hned by se ale ptali, pročpak my nebojujeme proti AK, proč se nespojíme s Rusy proti ní. Al-Kajída je náš nepřítel. Sýrie nás nikdy nenapadla, ona je neutrální jako jiné země, které jsme napadli. Vše, co jsme proti nim podnikli, bylo nelegální a byla to agresívní válka…

hroch-hlava

 

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže, Černá hodinka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

24 reakcí na Černá hodinka aneb Sýrie není náš nepřítel

 1. vittta napsal:

  Díky za překlad.
  Vždycky když slyším o výplatě nějaké sviňárny z „našich“ daní (je jedno, jestli jsou to daně Američanů nebo Čechů nebo Němců či Slováků..atd..) musím si vzpomenout na EET.
  Prosím, abyste mi případně nadávali za můj politický, nikoli ekonomický postoj k EET.
  Těsně před tímto článkem jsem četl na PL výborný článek.
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Je-to-pry-jeste-horsi-nez-si-lide-mysli-Muslimsti-vrazi-v-Evrope-A-odkud-se-vzali-460752
  Dobré—až na toho Babiše, tam zmíněného jako amerického poskoka.
  Ten Koller asi neví, kolik spravedlnosti a peněz přinese do ČR EET!
  Tady je vidět, jak krátkozraký je jinak dobrý analytik, protože spravedlnost, nové školky, školy, vyšší důchody, mzdy učitelů a hasičů, nové hasičské vozy atd..atd… jsou mu zjevně úplně cizí!!!

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   snad se pane Bavore nedopustím odklánění od tématu když sem vložím takovou malou perličku.
   ——————-
   vitto,
   ještě že nám pan ministr nedával za příklad Itálii ale to Chorvatsko.

   Italové zabavili ohromující sbírku 430 aut. Teď je prodávají jedno po druhém

   Úchvatnost této sbírky je pro běžného člověka za hranicí pochopitelnosti. Svědčí o životním stylu člověka, kterého dostihly machinace s daněmi.

   http://www.autoforum.cz/fascinace/italove-zabavili-ohromujici-sbirku-430-aut-ted-je-prodavaji-jedno-po-druhem/
   ———————————–
   a ještě
   On-line rozhovor

   Šéf finanční správy Martin Janeček odpovídal čtenářům dotazy k EET

   http://ekonomika.idnes.cz/odpovedi.aspx?t=O161031_180510_738_neh

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    No co, Italové potřebují peníze na negry, které po tisících zachraňují a tito je za odměnu obohacují.
    Pan Janeček odpovídá rázně a duchaplně, hlavně ty soutěžní platby….
    Proč by pak měla být bezhotovostní platba kartou pro FÚ jakkoliv výhodná, když EET zaznamená každou hotovostní platbu, bych se ho zeptal pro změnu zase já.
    No ale i my potřebujeme peníze, zajedno na negry, za druhé na plastiky prezidenta Zemana v podobě hovna, a také na vytvoření nástupního prostoru pro obranný boj vojsk NATO směr Moskva.
    Musíte chápat to nadšení příznivců EET, protože jakkoliv se rozhazování státních peněz na protilidovou, protičeskou až prostistátní činnost nemusí líbit, spravedlnost a pocit, že někdo bude mít méně nebo zkrachuje, za to přece stojí, zvláště pokud jde o nějakého chudáka.
    Noví mocipáni, mohou navíc EET hnedka využít, ať už k placení DŽIZJI, nebo k placení specilání válečné daně, která zajistí peníze při obranném útoku na Rusko!
    .

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     souhlasím,soutěžní platby …..a evidovat přes eet příjem platební kartou,tak toto bylo stoprocentně vylobováno bankami,aby nepřišly o poplatky.
     bankami,které kdyby měly tu moc tak by ty fyzické peníze nejraději zrušily úplně,ale i toho se jednou dočkáme,možná že už to nebude ani tak dlouho trvat.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      A teď SLÁVA, koukám na TV a budou zvyšovat pokuty za různé přestupky.
      Za pásy třeba 4 body, jak jsem postřehl.
      Tady bude ráj na zemi, EET sem vnese pořádek a spravedlnost, přísné tresty za banální dopravní přestupky zvýší bezpečnost na silnici.
      Už se těším!

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       víte jak to je….

       „Stát nemůže nestanovit pravidla silničního provozu, protože by se lidé pozabíjeli na cestách. A pokud by dodržování těch pravidel nevymáhal, byl by to stát pro srandu králíkům. Sbírali bychom mrtvoly po cestách.“

       takže se začíná zase od začátku,Ťok prohlásí,že ten deset let starý bodový systém už neplní to co by plnit měl,tím plněním asi myslel pokladnu.

       takže je potřeba po „odborné diskuzi“ bodový systém upravit,aby ten stát měl zase co vymáhat a nebyl pro srandu králíkům.

       a nejhorší na tom bude,že zastánců těch tvrdších finančních postihů se najde více než dost.
       jenže,přijde ještě fáze číslo 2,která tady už jednou vzduchem létala,za ministra Bárty,pokuty za přestupky podle toho jaký má ten pirát příjem.

       na tom se tenkrát zviditelňoval ten samý Huml,který nyní zajistil zrušení daně z příjmu na výsluhách.

       „ale kdo bude dodržovat pravidla nemá se čeho obávat“

       To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     když už jste zmínil to NATO,
     tak v tomto článku je taková zajímavost, „vesty osvobozené od daní a jiných poplatků“

     Protože brzy životnost dosud používané balistiky skončí, armáda potřebuje urychleně zajistit další vesty. Koupit chce přímo od americké vlády opět nosiče panelů US-SPCS (Soldier Plate Carrier System) Magnum TAC-1. Tedy stejnou balistiku, jakou nakoupilo v létě. „Nebudou sloužit pouze vojákům v misích, ale také pro pohotovostní síly NRF (NATO Responce Force),“ poznamenal Medek.

     Ministerstvo předpokládá, že za ně zaplatí asi o třetinu více než při minulém nákupu. „Rozdíl v ceně je dán tím, že přímé dodávky do misí ze strany NSPA jsou osvobozeny od daní a jiných poplatků a jsou tudíž podstatně levnější. Takové vesty ale podle příslušných smluv můžeme využít pouze v zahraničních operacích, nikoli pro potřeby pohotovostních sil NATO a EU,“ sdělil zástupce resortu obrany. Úřad proto podle Medka musí nové vesty nakoupit přímo od americké vlády.

     http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/kvuli-sporum-s-ceskou-zbrojovkou-nakoupi-armada-ochranu-proti-kulkam-u-americanu-1324787

     To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Ďakujem za preklad. Keď čítam takýto rozbor pochybujem o efektívnosti podriadenia armády politikom – civilistom. Podľa mňa by sa to nemalo miešať. Ak politici majú na to, aby to vyriešili celé, nemali by tam púšťať vojakov a naopak. Keď diplomacia zlyhá a nedá sa to už riešiť inak ako armádou, tak by sa mali politici stiahnuť a neprekážať.
  Pôvodne to podriadenie armády civilom malo za úlohu zabrániť vojenským prevratom. Lenže ak dostane (sprostý) civil do rúk armádu, výsledok je ešte horší.

  To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   No právě. a ta poslední věta nevyvoilává nejmenší pochybnost o falešnosti jmenováí civilů do čela armády…

   Liked by 1 osoba

  • kchodl napsal:

   To je obecný jev: útok blbců na řídící pozice.

   Provázelo to vládu bolševiků, kdy se říkalo, že odborník nemůže nic vést, protože je příliš zahleděn do svého oboru. Tím vznikli oni bolševičtí „cyklující ředitelé všeho“, prostě managorská vrstva nomenklaturních tupounů, kteří všechno dovedli „cu grunt“.

   Dnešní korporátní fašismus trpí naprosto stejnou chorobou. Člověk si může všimnout, že z nově vzniklých firem delší dobu přežije jen taková, která má stále ve vedení experty v oboru, většinou odborníky, kteří firmu založili nebo jejich následovníky, kteří ke kormidlu postoupili z pozice CTO (technického ředitele). Ale jakmile se vysápe nahoru nějaký „managor“, jde firma do řiti. Ze světových ICT firem to potkalo třeba Sun Microsystems, Apple (který málem skončil po nástupu „prodavače sladké vody“, managora Scullyho a vzpamatoval se až po návratu Jobse), … zatímco třeba Oracle, Dell, Microsoft… prosperují.

   Takže není divu, že ministrem obrany musí být vždy někdo, kdo o armádě a válce neví vůbec nic. Jestli to mělo zabránit vojenským převratům, tak to byla dementní myšlenka, protože způsobený bordel naopak k vojenským převratům vede – když už se na tu hrůzu nemohou vojáci koukat.

   Ale jak se zdá, dneska je všechno převrácené na hlavu, takže to zapadá do celkového obrazu.

   Liked by 1 osoba

 3. kchodl napsal:

  Rozhovor jsem četl chvíli potom co vyšel, protože tyto věci sleduji. Tazatel byl opravdu příšerný, jen opakoval žumpoidní klišé, čímž připomínal některé pizdy z NašíVaší. Senátor Black to má v hlavě srovnané – na amerického senátora docela neuvěřitelně. Je velkou výjimkou, protože ačkoliv bývalých vojáků vyšších hodností je v Kongresu či Senátu dost, většinou jedou ve špinavých kšeftech s vojensko-průmyslově-kongresovým komplexem, takže drží hubu a krok – i když nepochybně dobře ví, jaká je pravda.

  Rusové v Sýrii používají pro Západ nepochopitelnou strategii, a sice období úderů a období příměří, kdy zdánlivě ztrácejí – protože během příměří Západ svoje řezače hlav znovu zásobí a navýší jejich stavy.

  Kromě toho, že tím Rusko do značné míry marginalizuje západní propagandu, také dochází k důkladnému vyhubení teroristů. Protože kdyby byl tlak soustavný, stihli by utéci a přesunout se jinam – ale takhle se slétají jako můry ke světlu, znovu a znovu a Rusáci se Syřany je mohou dobře likvidovat po větších počtech. Je to samozřejmě také humánní, protože i když kozomrdi nechtějí nechat utéct své „lidské štíty“, tedy civilisty, stejně k nějakému úprku dojde a dokonce se pár méně šílených teroristů vzdá. V neposlední řadě to značně vyčerpává Západ a kozomrdné podporovatele teroristů, protože se situace skokově mění a oni musí vymýšlet stále nové a nové triky. Západní propagandu to pěkně rozložilo, po roce ruského nasazení je v troskách a musí se opírat o ubohosti typu „zasypaného chlapečka“ a „bílých přileb“.

  Důležité je to také pro situaci po válce, protože tím nedochází ke zbytečnému zabíjení a přispívá to k budoucímu míru – nový status quo se dá vybudovat jen pomocí srážek, pomalu se zmenšujících – je to jako tlumené kmity. Naprosto stejné metody se Rusům osvědčily v Čečně a na celém Kavkaze nebo ve Střední Asii, kam Amíci implantovali mnoho a mnoho řezačů hlav z Afghanistánu. Hlavní je, že vítězství musí dosáhnout sami Syřané, jinak mír nebude mít dlouhého trvání a ruské bojové nasazení by bylo věčné, jako se to stalo Amíkům v Iráku a Afghanistánu – a předtím ve Vietnamu. Rusům to vše také vyhovuje, protože válka je pro ně levná – značná část nákladů jde z financování výcviku armády, zkouší si v Sýrii nové zbraně a vybavení. Význam to má i obchodní – je to v podstatě ruský zbrojní veletrh, už jen na tom se jim to několikanásobně zaplatí.

  Assadova amnestie pro kozomrdy skončila před pár dny, bojová skupina ruských lodí přijede brzy k Sýrii, z Ruska začínají přilétat další letadla – dnes několik bombardérů Su-24m3, chystá se několik letek bitevníků Su-25m3/4. Jak to vypadá, otázku Aleppa chtějí mít vyřešenou než nastoupí nový americký prezident.

  Jak je patrné více než rok, Amíci válku v Sýrii prohráli a spolu s ní celý Blízký východ. Ale než jim to dojde, tak to bude ještě chvíli trvat. Zatím neustále tahají jakýsi „Plán B“, o kterém ani nikdo v USA neví, co to je – ale možná, že to „B“ znamená „Bigger“, tedy větší – vlastně je to stejný plán A, který už ukázkově selhal, ale větší silou. To by jim bylo podobné.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zde je nutné si uvědomit ten zásadní rozdíl mezi operací vedenou USA koalice proti IS a operací proti Džabhát an-Nusře v syrském Aleppu.
   Tento nesrovnatelný rozdíl definoval John Kirby v komentáři k prohlášení ministra zahraničí RF Sergeje Lavrova.
   Americké ministerstvo zahraničí je toho názoru, že existuje nesrovnatelný a strašně velký rozdíl mezi operacemi vedenými USA v iráckém Mosulu a operací v syrském Aleppu, řekl mluvčí ministerstva John Kirby v komentáři k účelovému prohlášení ministra zahraničí RF Sergeje Lavrova.
   „Ano, an-Nusrá je podle OSN teroristická fronta. Nikdy nebyla součástí dohod o příměří. Jenže je to něco naprosto jiného než to, co řekl Lavrov. Absolutně jiného, poněvadž nás znepokojuje hlavně osud civilního obyvatelstva, které se my vždy snažíme bránit, a bojujeme pouze a především s IS.
   V Aleppu ale, naopak, nevětší ztráty má opozice a civilisté.Proto porovnání akcí USA a Ruska je pro nás jasnou „urážkou.“
   Sergej Lavrov totiž předtím prohlásil, že nespatřuje rozdíl mezi situací v syrském Aleppu a iráckém Mosulu. Řekl, že v obou městech probíhá boj s teroristy, který nevyhnutelně znamená i komplikace pro civilisty.
   Zde je jak ještě jednou John Kirby zdůrazni, naprosto propastný rozdíl mezi pro civilisty humánním řešením v Mosulu a naprosto bezohledným a nehumánním řešením, které nešetří jak civilisty tak opozici v Aleppu.
   Proto není možné srovnávat bodový zásah US letectva a plošné bombardování letectva RF.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nyní je mnohem jasnější ten „Plán B“ nyní :
   https://cz.sputniknews.com/svet/201611014050879-USA-izolace-Rakka-operace-Mosul/
   Prostě dostat US pozemní síly legálně do Sýrie – > „Jak prosté, milý Watsone.“
   No a postupně se bude izolovat a izolovat, až se překoná těch 160 Km no a je to.
   Z Ruska může přilétat co chce, na rozvimuté US pozemí jednotky si prostě netroufnou.
   Tak takto vypadá „Plán B“ v praxi.
   Ne že o něm nikdo neví a nic nedělá, prostě s nasazením pozemních sil US bude rozdělena Sýrie a Rusové se můžou jít klouzat.
   Proto prosím nelze přehlédnout propracovanou a nyní pozemními silami US armády realizovanou strategii v Sýrii.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Je to úplně naopak: Amíci chtěli s ISILem vyměnit Mosul (který není jejich) za Rakku (která také není jejich). Poté by došlo k „osvobození Rakky“, ovšem problém byl s nedostatkem „osvoboditelů“, protože původně uvažovaní Kurdové selhali. Jako náhrada měla posloužit (převážně turecká) žoldnéřská armáda kozomrdů zvaná nyní (opět) FSA, ovšem to narazilo na dohodu Turků s Rusáky (že turecké proxy síly jižněji nepůjdou). Celkově tedy mělo jít o „osvobození“ Rakky známým způsobem – ISILovci a Al-kajdisti by si změnili nášivky na „umírněnce“, to vše za pomoci západních speciálních jednotek a letectva NATO.

    Jenže, to vše selhalo. Ale začalo to dobře – „obklíčením“ Mosulu Iráčany a Kurdy ze tří stran, přičemž západní směr do Sýrie a dálnice zůstaly volné. Pak se to totálně zvrtlo. Místo aby „osvobození“ Mosulu proběhlo domluveným způsobem, pomocí tajných dohod a úplatků, s tím, že nově vybavení a vystrojení ISILovci budou za dozoru amerického letectva volně proudit do Sýrie směrem na Rakku a Aleppo a nechají Mosul Mosulem, stala se naprosto opačná věc.

    Mosul je bráněn doopravdy, takže osvobozování ani nezačlo. Mosul je velké město a Iráčani právě nehoří touhou ho celé zničit, kromě toho nejsou ochotni chcípat za americké zájmy a katarské plynovody v pouličních bojích. Většina irácké armády je šiitská, zatímco většina obyvatel Mosulu jsou sunnité a Kurdi – takže irácká armáda by město stejně pro (šiitský) Irák nastálo nezískala, i kdyby ho napůl rozbila a napůl vyhladila. Tedy „osvobozování Mosulu“ je zatím jen mediální simulakrum.

    Plán dopadl opačně i v další věci – ISILu se z Mosulu nechce. Naopak, z Rakky a východní Sýrie proudí bojovníci a posily směrem do Mosulu, což naprosto bourá americké plány. Přičemž je nemohou na přesunu příliš bombardovat, protože pak by naděje na naplnění zákulisních dohod s ISILem úplně padly.

    Zmíněné americké speciální jednotky, zjištěné v pouštních oblastech kolem Rakky, se snažily zastavit přesun kozomrdů z Rakky a dalších pouštních oblastí Sýrie směrem na Mosul, protože cílem amerických plánů byl právě opačný proud.

    Americké pozemní síly – ani vzdušné – se legálně do Sýrie dostat nikdy nepodaří, díky takové maličkosti – nesouhlasí s tím legální syrské vláda. Navzdory nesouhlasu by to šlo pouze přes OSN, ale to nepůjde, jelikož Rusko i Čína mají právo veta – a tím americká snaha o legalitu (ve skutečnosti neexistující) končí.

    Aproximace dalšího vývoje je poměrně přímočará:
    Mosul bude značnou dobu odolávat, což si vyžádá brutální americké bombardování, vedoucí k celosvětové mediální katastrofě díky velkému množství civilních obětí. Ale i potom bude „dobytí“ Mosulu jen mediální, protože při svých zvrácených postupech Američané nedokáží potlačit sunnitský odpor šiitskými silami. Nakonec bude Mosul obklíčen ISILem a kozomrdnými bandami, irácká armáda se po ztrátách stáhne nebo přestane jakkoliv bojovat. Iráčtí Kurdové to samé, poté, co obsadí své čtvrti v Mosulu.

    Kozomrdi v Aleppu budou zničeni a celé Aleppo osvobozeno. Jako další tah se syrské síly zaměří na získání levobřežního Eufratu, kvůli zabezpečení velkých přehrad a Assadova jezera, což je vodní zdroj pro Aleppo. Jižní a východní části Sýrie přijdou na řadu až nakonec, protože strategicky vzato mají minimální hodnotu.

    Americká snaha o rozdělení Sýrie tím padá, nejen z vojenských důvodů. Hlavně proto, že fatálně zradili Turecko i syrské Kurdy, tím pádem je kurdský severovýchod Sýrie pro ně ztracen – a bez něj nemá pár pouštních městeček žádnou cenu, protože plynovod z Kataru neprojde dál na sever. Z druhé strany hranice, na irácké straně, zase zradili irácké sunnity, což také blokuje jejich plány.

    To se mi líbí

 4. oh napsal:

  OT z domácích luhů a hájů. .
  Ještě před týdnem se lidovecký ministr Jurečka kasal, že stojí za dalajlámováním svého partajního kumpána pátera Vyklouze a obavy, že by jeho slova mohla vzbudit nevoli jeho čínských protějšků či zhatit plánovaná jednání, prý nemá. Je naopak případně připraven svá slova zopakovat i v Číně. Dnes už má jistotu, že nic takového v Číně vykládat nebude, protože (podle tiskového prohlášení ministerstva zemědělství): „čínská strana nepotvrdila přijetí na úrovni ministrů v dostatečném časovém předstihu.“ Diplomaticky řečeno, 🙂 fakticky mu vzkázali, že s ním nikdo jednat nebude.
  https://www.novinky.cz/domaci/419305-jurecka-cina-mi-zrusila-planovanou-cestu.html
  Jurečku prý fascinuje, jak je Čína nervózní ze setkání osmdesátiletého člověka s českým ministrem.
  To mě zase fascinuje, jak se atrapa českého premiéra proti náhle zásadovým a svědomím překypujícím lidovcům, torpédujícím českou zahraniční politiku, zjevně nechystá podpořit ani vlastního ministra zahraničí.

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Přesně, jakkoliv jsem se domnívala, že jako ministr je Jurečka docela dobrý, myslím, že ne sama, tak ted si to už tak nemyslím. Protože máme přebytky mléka a mléčných výrobků, máme kapacity na to vyvážet mnoho zemědělských surovin, potravinářských výrobků a čínský trh by pro nás byl docela výhra. No zemědělci mu poděkují sami. A nemusí to být konec, uvidíme co bude dál s ostatními odvětvími.
   A Sobotka mlčí, a dlouho jsem tu nezaznamenala Jose, ten se jich tak moc zastává, mám na mysli ČSSD. Docela by mě zajímalo jak se kouká na tuhle situaci.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To zásadní je hodnocení Číny našim budoucím hoch********, tedy nejvyšším.
   „Čína tu zatím nic nepřevedla.
   Vše, co tu udělala, jsou pouze soukromé investice čínské firmy, která v Česku koupila podíly ve firmách. Tyto peníze dostaly do kapsy soukromí majitelé, státní kase však nepřinesou vůbec nic, což ze své pozice ministra financí hodnotím jako úplný propad.Vše ostatní ohledně čínského vstupu k nám je pouze uměle nafouklá bublina“.
   „Spor o dalajlámu se dal vyřešit diplomatikou cestou, aniž by z toho vznikl skandál. To se však nestalo a teď se celá kauza zneužívá politicky. Co se týče prezidenta Zemana, on sám poukazoval na to, že byl jako první český prezident zvolen přímo a proto je zřejmé že kvůli případné obhajobě mandátu páchá Zeman takovéto různé excesy.
   Já jsem během schůzky v Lánech říkal, aby Jiřímu Bradymu dal státní vyznamenání. Podle mne není prezident nad věcí, a když už to jeho okolí „podělalo“ a dali přeživšímu holocaustu naději na ocenění tím, že mu volali, měl to vyznamenání Brady dostat. Mohl být klid „.
   Tož takto naprosto otevřeně a čestně přednáší náš budoucí na Vysoké škole v Česku

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    To vážně řekl, tak tomu budoucímu nejvyššímu vzkazuji, že jestli to myslel vážně, tak by měl honem hledat penízky na výrobu těch medailí, protože tu máme dost lidí kteří nejen že přežili a navíc celý zbytek života pro tuto zemi něco dělali. Ju a má další mínus… Můžete dát odkaz?
    Ale je vidět exsoudruh… taky rozdávali dajlimedajli kamarádům….

    To se mi líbí

 5. kchodl napsal:

  OT: Ohledně Hitlery emailů. Ale vlastně to OT není, souvisí to se Sýrií a Blízkým východem velmi těsně.

  Hlavní postavou kolem Hitlery je její osobní asistentka a šéfka štábu, jakási Huma Abedin. Je to muslimka, otec je muslimský Ind, matka muslimská Pakistánka. Všichni žili v Saudské Arábii, Huma v 18-ti přesídlila do USA, v 19-ti ji saudské kruhy protlačily jako stážistku k Hitlery, kde zakotvila, stala se jakousi „druhou dcerou“ Clintonových. Dnes je šéfkou štábu a pravou rukou, má přístup úplně ke všemu, k čemu Hitlery, bez ohledu na všechny možné certifikace a utajení, protože „pomáhá“ Hitlery.

  Otec Humy je v Saudské Arábii významný muslimský „akademik“, rediguje nábožensko-politickou revui, která je více než nakloněna Muslimskému bratrstvu. Matka založila několik škol, vše pod vlajkou Muslimského bratrstva, tedy v tomto případě sesterstva, protože jde o dívčí školy. Měli také přímé vazby s kozomrdným prezidentem Egypta, zvoleném za Muslimské bratrstvo, Mursím (který je nyní odsouzen k trestu smrti). Dále mají vazby se Sůdánem, což je další hnízdo Muslimského bratrstva.

  Huma je zkrátka otevřeně spojená s Muslimským bratrstvem, zločineckou islámskou organizací, která stojí za ISILem, Al-Kajdou, Al-Nusrou, … všemi řezači hlav. Jak ostatně několikrát říkal prezident Zeman, za vším tím bordelem na Blízkém východě je (kromě USA) Muslimské bratrstvo.

  Pak není divu, když mají tak výkonného agenta přímo na vrcholu moci, že Saudská Arábie platí přes 20% všech nákladů miliardové volební kampaně Hitlery.

  Je v nějaké zemi možné, aby oficiálně válčila proti Al-Kajde, ISILu, … a přitom měla ve vedení vysoko postavené osoby, přímo spojené s nepřítelem ? Ano, v banánové republice USA:

  http://www.voltairenet.org/article193924.html

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Pak samozřejmě není divu, že „boj proti ISILu a Al-Kajdě“ je ve skutečnosti podpora ISILu a Al-Kajdy. Vysvětluje to i zradu Egypta a egyptského prezidenta Mubaraka, dlouholetého klienta USA. Dále pak i útok na Sýrii, útok na Erdogana – protože ten se vůči Muslimskému bratrstvu vymezoval.

   Kromě výše zmíněných je pochybná i role Opičáka, protože jeho polo-bratr je významným členem tohoto spolku. V bezpečnostní radě USA zasedá nejméně jeden další člen Muslim Brotherhood.

   Dá se říci, že současné americké vedení je infiltrované Muslimským bratrstvem.
   Bezpochyby měli Saudi a MuslimBrotherhood přístup ke všem mailům a informacím, které prošly přes Clintonovy.

   Oněch 650 tisíc mailů, nalezených v Weinerově notebooku, je pravděpodobně celý dump Hitlerina soukromého mailového serveru. Pikantní je, že soubory prý byly ve složce „Životní pojistka“, asi pro případné vydírání.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Pekný bordel.
    Mňa v tom článku, čo ste dali do odkazu, zaujalo aj to, že tie Klingonovej mejly FBI považuje nielen za porušenie bezpečnostného rizika, ale vážnejšie je porušenie protikorupčných zákonov. Jej mejly mali ostať archivované, práve preto, aby sa dalo dohľadať, či nekomunikovala v konflikte záujmov. Práve preto kým bola v úrade štátnej sekretárky, by nemala komunikovať zo serverov mimo zabezpečenej siete.
    Takže Trump má pravdu a už len to, že všetky mejly zmazala, je trestný čin.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Přesně tak, to je naprosto evidentní. Je absolutně nepochopitelné, že celá ta banda není už dávno za mřížemi, jejich „nadace“ rozehnaná, peníze zabavené státem.

     Ostatně, jeden z 28-mi Trumpových bodů zakazuje právě toto – aby cizinci nemohli financovat americké politické nadace a kampaně. Není normální, že přes polovinu Hitleriných volebních fondů pochází z ciziny, od Saudů a zločinců z celého světa – např. od ukrošských oligarchů.

     Otevřeně se píše o tom, že Hitlery v úřadě – a před ní Bill – fungovali na základě „pay to play“, tedy za zprostředkování a prosazení nějakých vládních věcí chtěli peníze. Podobně to měl zavedené „křišťálově čistý Standa“, ten za schůzku bral 1-5 mega, byla to docela známá taxa. Havlovi (resp. jeho okolí) stačilo začátkem 90. let půl mega – na účet jejich nadace, prostě naprosto stejný korupční systém. Jenže Klingonovi jeli v milionech dolarů.

     Ostatně, je normální, že není zločin politikovi zaplatit za půlhodinovou „řeč“ čtvrt až půl milionu dolarů ? Původně takové platby „za přednášky“ používala jen CIA pro placení svých vlivových agentů a „spřátelených“ z celého světa, během jejich návštěv USA. Neokoni to pak v 90. letech zavedli i sami pro sebe, „demokratičtí liberálové“ to ještě rozvinuli.

     Celý jejich systém je korupční, prohnilý odshora dolů – „rotten to the core“, jak říkají sami.

     Liked by 1 osoba

    • kchodl napsal:

     Zbývá jen dodat, že „Muslim Brotherhood“ byl založen za tajné spoluúčasti CIA a MI6.

     Dnes podobnou roli – tj. agentura a financování – plní celý klimatický podvod. Za AGW nesmysly je skrytá CIA, pomocí těchto kanálů se financuje jejich činnost po celé planetě. Ostatně je dobře vidět, komu toto šílení nejvíce škodí – Evropě a jejímu průmyslu, USA z těchto šíleností nepodepsaly nikdy nic.

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.