Černá hodinka aneb Uražená ješitnost


Přečtěte si pozorně následující článek. A nemusíte otevírat odkaz, ten je tu pouze jako odkaz na zdroj, jinak je článek bez úprav. Zejména jeho zakončení ukazuje, jak nesmírné zklamání pro Zahradníka je to, že nebude v krajské vládě. To, že si ze Zimoly udělal Babišova hejtmana svědčí o zapšklosti. Protože to byl právě Zimola, kdo vyhrál volby v kraji a také to byl právě Zimola, kdo odmítl ODS v krajské vládě. A protože Zimola je jednak dobrý krajský hospodář a jednak Sobotkův odpůrce, je Babišova podpora logická jak z pohledu ekonomického tak politického.
Jenže to je něco, co starý pán už asi nechápe. Přece jen léta přibývají a rozumu asi ubývá.

Zahradník (ODS): Nelevicová krajská vláda zřejmě nebude

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradnik-ODS-Nelevicova-krajska-vlada-zrejme-nebude-459400

 1. 10. 2016 22:31

V uplynulých týdnech vyvrcholilo volební klání samotným aktem vhození hlasu do volební urny a vyhlášením výsledků voleb. Voliči rozdali karty, což je nutné respektovat, protože pouze demokraté tvoří demokracii. Opačně to moc nefunguje. ODS šlo v těchto volbách nejen o potvrzení jejího vzestupu po pádu na politické dno před několika lety, ale také o to zjistit, existuje-li u nás stále množina lidí, kteří mají odvahu vzít život do svých rukou i s rizikem pádů a vzestupů, které k životu ve svobodě patří. Dobrou zprávou je, že ne všichni se dají opít koblihou, že ne všichni skočí na lákavý lep jakýchsi jistot, protože bohužel jistotu nemáme nikdo v ničem žádnou. V politice jsem tak či onak téměř 26 let a nestydím se za to. Neměnil jsem dres, když se to hodilo, nedělal jsem ze sebe nepolitika. Zažil jsem sladký pocit vítězství i hořkost porážky. Takový je život, nejen politika. Výsledek ODS v Jihočeském kraji mě mile překvapil. Velmi za něj voličům a našim členům děkuji. Není to na žádné jásání, ale trnitá cesta obnovy ODS začíná přinášet své výsledky. V uplynulých letech se v Česku zásadně změnila podoba politické mapy. Jsou zde dva konsolidované levicové subjekty KSČM a ČSSD, k tomu nový fenomén hnutí ANO složený z různých politiků od leva doprava tvrdící o sobě, že vlastně politiku nedělá a přitom ji reálně dělá tak, jak se jeho majitel zrovna vyspí. K tomu pravice rozhádaná na mnoho malých regionálních, lokálních stran a hnutí. Po vyhlášení výsledků bylo cílem mým i mých kolegů pokusit se sestavit v jižních Čechách nelevicovou krajskou vládu, která by znovu nastartovala rozvoj našeho kraje. Bylo naší snahou pokusit se zapomenout na staré křivdy a začít postupně konsolidovat subjekty napravo, aby jednoho dne byla opět pravice schopna postavit se levici i na centrální úrovni. Máme levicového prezidenta, levicovou vládu, levicový Parlament, do voleb byly levicové i všechny kraje. Záměr bohužel zdá se zatím nevyšel. Andrej Babiš svým ovečkám v jižních Čechách účast ve středopravicové koalici zakázal. ČSSD a ANO si dle veřejných informací vybraly za svého partnera hnutí Jihočeši 2012 a ODS bude v opozici. Jiří Zimola se tím stává dalším hejtmanem ze stáje Andreje Babiše. Výsledek ODS znamená především spoustu práce do budoucna. ODS má schopnost jak po stránce technické, tak po stránce personální konsolidaci roztříštěných stran napravo uskutečnit. Já se o ni budu osobně stále snažit, protože vaše hlasy mně k tomu daly silný mandát. Děkuji všem voličům za jejich hlasy pro ODS i pro mě osobně. Vaší důvěry si vážím.

bavor-podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Černá hodinka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Černá hodinka aneb Uražená ješitnost

 1. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore,. pošta… 🙂

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Kyselý hrozny. Ale nechápu tu neutuchající drzost, se kterou se ODS pořád označuje za pravici.

  To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Vládní koalice a ejakulace. Obojí už u něho a ODS bylo, a skončilo to nenávratně. Bude se už jenom koukat (jako ten bývalý primátor Koukal u nás co se podle jeho volebních senátních plakátů nechce jenom koukat, a dostal 2 %) , a to je hodně málo pro toho šeptajícího vyšeptaného staříka. Člověk pak blábolí a plete si levou s pravou. Je mi ho skoro líto.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.