Oříšky


Je podzim, zrajou oříšky a veverky mají napilno. Je potřeba všechno sklidit, dobře se nakrmit a taky si udělat zásoby. Zima je dlouhá a schované oříšky se budou hodit!

Jednou se mi podařilo pozorovat veverky při sklizní: nedaleko mojí fotolavičky totiž rostly tři lískové keře a veverky se opravdu činily: ukousnout oříšek z větvičky, kousek s ním odběhnout a když se veverčí konkurence nedívá, tak ho honem zahrabat!

obr-1

Jenže přes všechnu opatrnost se veverčí konkurence dost často dívala a jen co majitelka skrýše odběhla pro další oříšek, přihrnula se nějaká zlodějská veverka, oříšek vyhrabala a běžela si ho zahrabat někam jinam. Je docela možné, že i jí ten oříšek někdo ukradl – docela by mne zajímalo, kolik oříšků vlastně zůstalo na původním místě.

obr-2

Kousek dál rostl i strom s vlašskými ořechy, ale tam jsem neměla to štěstí vidět veverky při sklizni. Ale podle skořápek pod stromem bylo jasné, že o něm veverky velmi dobře vědí.

Já tehdy od někoho dostala tašku ořechů (tady v kraji se kdysi pěstovaly ve velkém a ještě pořád je tu ořechů spousta, i kolem silnic) a tak jsem svým veverčím modelkám podstrojovala. A mělo to úspěch! Přímo jsem slyšela jejich komentáře!

obr-3 obr-4

Všechno si odnesu a schovám!

obr-5

Vejde se mi do pusy celej?

obr-6 obr-7

Ale na stromě jsem s oříškem přeci jen v bezpečí…

obr-8

No to ale byla dobrota!

 

Prostě veverky… 🙂

k-sova

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Fotopříběhy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

31 reakcí na Oříšky

 1. jaa napsal:

  Ty jsou krásný,ale vyfotit je musela být docela fuška-

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  To sú kŕmené. Buráky u nás nerastú. 🙂
  Pekné fotečky.

  To se mi líbí

 3. vonrammstein napsal:

  Kouzelný!!! Ale přiznejte se: Tu druhou fotku jste stáhla z nějakýho veveřího hororu, že jo? Takhle příčetný veverky nevypadaj.

  To se mi líbí

 4. K-k. napsal:

  ale zombie mají červené, svítivé oči a to tahle veverka nemá!

  To se mi líbí

 5. Berkowitz napsal:

  Moc pěkné fotky. U mne na chalupě zahrabávají veverky vlašské ořechy na zahradě a protože mají taky „Alzheimra“, tak na ně zapomenou a na jaře mi pak raší ze země nové vyrůstky. Vlastně pomáhají rozmnožování ořechů.
  Pěknou neděli.

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   takhle mi jeden děda-zahrádkář líčil, jak se divil, proč mu v jahodách vyrašily doubky. A pak zjistil, že tam veverky měly špajzku… 😀

   To se mi líbí

 6. M-T napsal:

  Zapomenuté skrýše, jako my, lidé 🙂
  Ty malé příběhy a drobné „radosti“ jsou kouzelné. Osvobozující…. Nádhera.

  To se mi líbí

 7. kchodl napsal:

  Moc pěkné, jako vždy.
  O veverkách jsem už psal, měli jsme veverku doma, dodnes na ni vzpomínáme, hlavně děti.
  Moc roztomilé zvířátko !

  To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Mám v zahradě lískáče a veverky se předhánějí s mojí ženou, kdo je rychlejší a má větší sklizeň. Dle brblající drahé polovičky usuzuji, že prohrává na body.
  Dík za pěkný seriálek.

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   Doporučte vaší paní, ať vyhrabává veverčí skrýše – možná to bude účinnější, než se pokoušet veverky předběhnout u lísky… 😀

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    No, a nedostanu večeři 😆

    To se mi líbí

    • K-k. napsal:

     ale tím pádem si vypracujete úžasnou štíhlou linii! 😀

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Narodil jsem se kdysi v třetihorách, takže manekýnit mohu tak maximálně v mausoleu. Ale taková pěkná flákota uzeného, když se na mě usměje a má tak na tři prsty toho bílého, no, neberte to. Trochu toho od nás z vinohradu, stačí litřík, aby člověk nepopudil a hned i Hurvajs Gazdík vypadá skoro jako normální člověk.

      To se mi líbí

 9. taras2 napsal:

  Trochu vstřícnosti k tvorům, kteří se musí přikrývat vlastním ocasem, tak jsou chudé (také jsem to kdysi uměl) by neškodilo. Například bys jim ty ořechy mohla podávat už vylouskané, aby s tím neměly takovou fušku. U mě se ty mršky přiživují u sýkorek v krmítku, jsou to ale čuňata, protože se v něm posadí a slupky plivou zpátky do krmítka, nepořádnice.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.