Černá kronika z kroniky


Tady uvádím pár zápisů z kroniky Obce Mečíchovské, které se týkaly nepěkných událostí místních.

Roku 1925 koupil řezník ze Zadních Zborovic chalupu v Mečíchově a přistavěl si krám a porážku.

Od toho času jsou v Mečíchově dva řezníci. Oba porážejí dobytek a maso odvážejí k prodeji do Plzně. Společně oba řezníci koupili od cikánů kradené kůže. Cikáni je ukradli v Kašperských Horách. Vezli na prodej do Blatné. Řezníci byli tři neděle ve vyšetřovací vazbě. Kolik zaplatili na penězích nikomu se nepochlubili.

Kolem obce se nacházelo i vojenské cvičiště, kde se každoročně konalo dělostřelecké cvičení. Tak tomu bylo i roku 1926.

V srpnu lítali každodenně aeroplány a z nich pouštěli střely. Došlo k velikému neštěstí u Hlupína. Tam kosil žito žel.zřízenec K.Sejpka a za ním sbírala 16 letá dcera. Padla rána, kterou zasažena byla dcera a zabita. Druhou ranou zasažen hospodář. Odvezen automobilem vojenským do strakonické nemocnice. Tam mu odebrali nohu a při životu zachován.

A cikáni ještě jednou:

Po několik roků zdržovali se cikáni v lesích kolem Mečíchova.Několik hospodářů jednali si je na práci polní. U některého pracovali  na lukách, jinému vybírali brambory i ve světnicích cikánky žehlily a myly podlahu.

Mezi lidmi se proslýchalo, že kradené věci zde prodávají. Koncem měsíce dubna přišlo do vsi asi 25 četníků a prohlíželi čtyři čísla. Sebrali mnoho a hospodář, u něhož věci našli, musel zapřáhnouti pár svých pěkných koní a fůru šatstva a prádla odvézt večer do Horažďovic. Dva hospodáři a jedna dcera  byli ve vyšetřovací vazbě. Pro hanbu neuvádím čísla, ve kterých nalezeny kradené věci.

Jak vidno, spolčovat se se zloději se ani tenkrát těm „malým“ nevyplatilo.

bavor-podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice prácheňsko se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na Černá kronika z kroniky

 1. vittta napsal:

  Dnes už je všechno jinak.
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Herman-Vlada-teto-zeme-vnima-Romy-jako-integralni-soucast-nasi-spolecnosti-458919
  Už to není cikánská verbež nýbrž romové, a udílí se i ceny za pomoc jejich komunitě.
  Sejšn placených děvek pořádá jakási Kocábova nadace.
  Povšimněme si požehnání papeže a přítomnosti katolicko-sudeťáckého ministra.
  Rovněž si povšimněme,že na celé akci zřejmě nějak chybí samotní Cikáni.

  To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  Může mi někdo ze zdejších vysvětlit, co je:
  1/ historicky podmíněný sociální handicap – čím se asi tak získává, když není vázán na člověčí zdraví a jak cikáni konkrétně sami přispívají k jeho odstraňování
  2/ jak dlouho z dějinného pohledu může asi tak trvat
  3/ proč si zaslouží podporu a podávání pomocné ruky majoritní společnosti

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Ten Historicky podmíněný sociální handicap je fakt dobrá hláška.
   Co to je nevím, ale jak dlouho bude trvat vám napsat mohu.
   Přesně tak dlouho, jak dlouho budou ty kecy sypat prachy, nebo tak dlouho, dokud nás historicky sociálně handicapovaní nevyžerou, nevybydlí a pak sami nechcípnou hlady!

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … a bod 3?

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Zaslouží si tak leda nakopat do prdele.
     Proto jsem bod 3 vynechal.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      … nejde o Vás, vittto, ale o Hermanův výrok, proto jsem se ptal, jestli někdo neslyšel od něj nějaký zdůvodnění „proč si zaslouží…?!!!, neb prahnu i v tom svým věku po vědění, ale to Vaše: „… leda nakopat do prdele“ …mě nikam neposunuje … to bych dal dohromady taky 😀

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       A co nakopat do prdele Hermana?
       A já vám něco povím, blbíši.
       Copak já, já to nevím, proč by si to měli zasloužit, jenže já to ani nikde neříkám, takže to není vono.
       Ale kdybyste se zeptal Hermana, tak to také nebude vědět.
       A to už by byla legrace, co myslíte?
       Když se slaboduchému idiotovi vylíhne v hlavě myšlenka, ale neví proč a jak a co, a on jí v návalu okamžitého pocitu vlastní velikosti řekne veřejně, měl by se ho zeptat někdo jiný, jak to myslel, a měl by být záhy zbaven oprávněnosti vykonávat veřejnou funkci…

       To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Je to jednoduché – protože to živí a udržuje na vvšší úrovni pěknou řádku -byť furt stejných ksichtů-lehkoživků-

     To se mi líbí

  • oh napsal:

   Zkusím to zcela obecně, blbíši.
   ad 1/ Historicky podmíněný sociální handicapse IMO získává tak, že určitá skupina projevuje společensky nepřijatelné vzorce chování tak dlouho, až jsou zapomenuty i pověsti a legendy o tom, že tomu kdysi bylo jinak. K druhé části otázky mě napadají pouze proslovy jistého staršího cikána z nádvorní čety ČKD Polovodiče na adresu mladé „romské“ generace. Ale nehodlám je zde šířit, protože většina jejich obsahu by mohla posloužit jako inspirace začínajícím skinheadům, hraničila s trestním zákoníkem a aktivisti kolem serveru Romea.cz by se z nich upsali k smrti při sepisování protestních peticí a trestních oznámení. 🙂
   ad 2/ Náprava takového stavu bude z dějinného pohledu dokončena, až se ze společensky nepřijatelných vzorců chování výše zmíněné skupiny stanou polozapomenuté pověsti a kratochvilné poučné příběhy z dávné minulosti. (Něco jako Lovci mamutů nebo Staré pověsti české. 😉 ) Z toho mi bohužel vychází závěr, že šanci, dožít se této nápravy, má možná tak Kostěj Nesmrtelný.
   ad 3/ Nejsem si jistý, že si taková skupina podporu zaslouží. Jiné přístupy k problému ovšem již byly vyzkoušeny a požadovaný výsledek se nedostavil. Je ale dlouhodobě ověřeno, že ani ta nejtvrdší represe, spočívající v popravách a usekávání končetin přistižených jednotlivců, k nápravě stavu nevede – nanejvýš drsným přirozeným výběrem vytřídí méně schopné jedince a zabrání jim v reprodukci, čímž se problém s takovou skupinou setrvale zhoršuje.

   Lidé se budou chovat rozumně tehdy, až všechny ostatní možnosti budou již vyčerpány, pravil jakýsi pan Murphy.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Počkejte, počkejte…
    Podle mě naopak byla notně vyzkoušena právě ta podpora, a výsledek je zečtyřnásobení jejich počtu.
    Jediný výsledek.
    Teď bych zkusil zase něco jiného.
    Ale z důvodů, které sám výše popisujete, to nemohu konkretizovat.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Já myslím, že v tomhle bolševik propojením podpory a donucením tu podporu využívat trefil víceméně správnou metodu – obvykle označovanou jako cukr a bič. Řekl bych, že všeobecné právo na práci doplněné paragrafem o příživnictví se celkem osvědčilo. Jenže něco tak nepřívětivého je dnes politicky nekorektní – (paragraf o příživnictví je českými wikipedisty vydáván za „politický,“ zaměřený proti lidem, co se chtěli chtěli živit samostatně bez příslušných povolení) – zůstal jen cukr v podobě sociálních dávek. Ten samostatně opravdu nefunguje.

     To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  Ju a víte vážení,že se jjim ani nedivím. Musej si o nás myslet že jsme úplní debilové a tak nám dělají radost. Nevím jak je to jinde,ale u nás v Brně to radniční géniové vymysleli opravdu ale opravdu geniálně. FURTDOKOLA. Padá listí,no tak zájemce o dávky zaměstnali jejich úklidem.Tedy -místo hráběmi/asi že by si mohli ublížit/, hromádkami a odvozem.je vybavili fukary,kterými se to listí odfoukává zpět na trávník.Stačí otočení větru či sprška vody a vše je zpět -na jednom,konci skončí na druhém mohou začí znova.No nen íto geniální 🙂

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   nic novýho, sem se na vojně s listím navyváděl … jen místo fukarů březový košťata ale výsledek stejnej

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.