Černá hodinka aneb Jak banka RBS změnila své rozhodnutí


Před pár dny zčeřila hladinu zpráva šéfredaktorky mezinárodní informační agentury „Russia Today“ o zablokování všech účtů televizního kanálu této agentury ve Velké Británii bankou NatWest. Šéfredaktorka M.Simoňan 15.října informovala o „strašném nátlaku“ na ruské sdělovací prostředky na Západě. Deník The New York Times svého času napsal o „snaze Ruska o agresivní využití svobodného tisku“ v USA k ovlivňování politiky v této zemi.

Předevčírem finanční skupina The Royal Bank of Scotland (RBS), do které banka Nat West patří, myšlenku zablokování účtů RT ve Velké Británii odmítla. Jak sdělil deník Times, „RBS zrušila svoje sankční opatření poté, co Moskva oznámila, že zmrazí financování BBC a podá na Velkou Británii žalobu u orgánů mezinárodního dozoru pro porušení závazků v oblasti svobody slova“ – cituje prohlášení agentura TASS.

V úterý šéf ruského zamini Lavrov prohlásil, že je nad slunce jasné, že rozhodnutí o zablokování účtů zastoupení televizního kanáu Russia Today v Londýně nepřijala sama banka. Dále řekl, že pokusy  vlád řady zemí o omezení práce RT svědčí o efektivnosti práce tohoto kanálu  a k postupu Britů dodal: „Chovej se tak, jak si přeješ, aby se druzí chovali k tobě…“ 

Zdroj: http://vz.ru/news/2016/10/18/838700.html

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže, Černá hodinka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

73 reakcí na Černá hodinka aneb Jak banka RBS změnila své rozhodnutí

 1. vonrammstein napsal:

  Lavrov je čím dál zajímavější. Je to sekerník, což mi konvenuje, ovšem bolševickýho typu, což zas nekonvenuje.
  Ale nevím o jediným případu, kdy by se musel za svý silný prohlášení omlouvat. Zřejmě skutečně člověk na svým místě.

  To se mi líbí

 2. Rosťa napsal:

  Děkuji Hrochovi za překlad. Asi se budu opakovat, ale stále nechápu, který „inteligent“ ty protiruské akce vymýšlí. Nemůžeme se divit, že je Rusovi ta EUelita k smíchu. To přece nejde vymyslet ani po pěti pivech.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Vďaka za preklad Hrochovi.
   Máte pravdu, Rosťa. Za našich mladých čias tiež boli takéto diplomatické a propagandistické hry, ale mám pocit, že neboli takéto prvoplánovo jednoduché.

   To se mi líbí

   • Laco G. Mlynář napsal:

    Já si vzpomínám na konci šedesátých let na neustálé navyšování vážných varování ČLR USA za bombardování Vietnamu. Vždy ráno jsme si s kamarády povídali, že už je to 1.289té.

    Liked by 1 osoba

  • kočka šklíba napsal:

   No nemáte tolik pravdu, ono přece jen je to bolí, jenže o to víc budou v těch oblastech, kde jsou sankce zavedeny, čím dál lepší a nebo, jako v potravinářství, si prostě najdou jiné ochotné dodavatele. A kdo na to doplatí, a už jasně doplácí, je Evropa. Ne USA.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    A o tom to je. Nám to uškodí a oni si najdou jiné dodavatele, popřípadě vyrobí sami. Proto nás mají za pitomce. Ve finále po ukončení smluv na dodávky plynu a ropy, což je za dveřmi, nás mohou pěkně osolit. U nás před volbami si šéfíčkové stran ty největší pitomce zamkli do chlívku, aby neškodili. Je po volbách a už začali vylézat z krysích děr. Zadolárek s Teličkou začali úřadovat jako první. Magor vedle magora.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Ano to máte pravdu, ale uškodí jenom EU, ne USA. A jasně, začali a budou vylézat, namátkou Stropnický st., Pelikán k migrantům, Zlatuška, Štětina. a spousta dalších. Jen Kalousek asi poznal, že migranti mu uškodili, tak bude proti nim, už se těším na divadlo v příštím roce :D.
     A jasně, až budou mít cestu pro plyn do Číny, tak se asi máme na co těšit :(.

     To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Nevím, ale něco se asi mění…. a začalo to u poláků

    http://zpravy.tiscali.cz/vlady-tropi-hlouposti-vite-o-nich-287524
    zajímavé ale nejvíc, že se o tom píše. 🙂

    To se mi líbí

 3. K-k. napsal:

  Omlouvám se za OT: Čulík asi nebyl doma a BL uveřejnily zajímavej článek: http://blisty.cz/art/84110.html

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Super ! Slyšel jsem o tom od známých, kteří přímo na tom večeru v divadle Archa byli, velmi je to celé pobavilo – jak byli havloidi úplně mimo a dokonce to chtěli zachcípnout, ale díky lidem se jim to nepovedlo. V médiích o tom pak nebyla ani zmínka, docela se divím, že to popisuje zrovna Kartous.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Docela sranda. Ale tak ubohost. Být to někdo z domácích tak by ječeli a obviňovali. Hmm – na zápaďáka si netroufli tak raději odešli. Ukazuje to – co je to za ubožáky. No jo nějak se živit – paardon udržet si standart musí.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Podobný obrázek prý byl před časem na karlovarském filmovém festivalu, když tam vystoupil režisér Oliver Stone se svou dekonstrukcí americké novodobé historie (Americké století očima O.S.), která vlastně ani není ostrá – vůbec nepojmenovává US zahraniční politiku jako zločiny, jen se o některých nezmiňovaných věcech zmiňuje.

    Co je v této souvislosti zajímavé, je následná pokračující – postupně čím dál více odtabuizovaná – pravda o USA a celém Západu. Mnoho věcí, které by havloidy ještě před pár lety uvedly do mdlob a zuřivého řvaní o ruských špionech a bolševicích, dnes prochází bez povšimnutí.

    Protože už každý ví, jaká je pravda. Těžko pravdu označovat za „Putlerovu propagandu“. Jandové se stali směšnými.

    Nikdo si už netroufá blábolit o strašném Stb nebo Stasi, která odposlouchávala disidenty, protože vyšlo najevo, co se nesmělo říkat: že Západ všechny tyto věci dělal a dělá v mnohem větším měřítku.

    Nedávno jsme koukali doma na pěkný německý film o disidentech v NDR – „Životy těch druhých“. V roce 2006 to natočili jako „morální drama“, ale dnes to – ve světle Snowdenových potvrzení – působí jako komedie. Naproti tomu, zábavný film „Brazil“ dnes vypadá téměř děsivě – z ujeté fantazie se stala realita.

    Maska prostě postupně padá, rok po roce. Hlavně vlivem internetu a občanského zapojení – např. Bavorův nebo jiné blogy se mohou zdát v této souvislosti zcela minoritní, ale považte, kolik takových komunit existuje.

    Vtipné pak je, že je dekonstruováno i chování „elit“ a celá západní politika, která se dosud schovávala za krásná slova a oháněla demokracií. Dnes jsou otevřeně zločinečtí, se zákony a hraním si na demokracii už končí. Bestie už ukazuje tesáky a krvavé drápy, nehalí se do sametu. Ani ten poslední havloid už nebude moci popřít, že je zločinec a odpad společnosti, navoněné lejno v hedvábí.

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   Tak se nám vylíhl, prý tentokrát už doopravdy, z kruhů umělecko-hazardních, jeden vážný kandidát na prezidenta.
   http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/171918-budu-kandidovat-na-prezidenta-rozhodl-se-horacek-a-pak-zminil-ponizujici-prohlaseni-cinitelu-o-cine/

   To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Kde je ta stará dobrá Anglie ? Pryč. A možná nikdy ani nebyla, docela pravděpodobně se tak chovali naprosto vždy, jen to měli „ošetřené“ svými mediálními pohůnky na všech úrovních. Od věhlasných spisovatelů a divadelních dramatiků až po třetiřadé pisálky v tabloidech.

  Všechny kecy o zákonnosti a slušnosti tehdejší „vyšší společnosti“ jsou jen „urban legend“. Stačí si vzpomenout např. na chování establishmentu k adm. Nelsonovi nebo na způsob, jakým zametli po válce s polskými piloty, kteří jim za BoB (Battle of Brittain) zachránili kejhák.

  Ale něco se přece jen změnilo, k horšímu. Protože naprosté porušení všech zásad a zákonů, by jim před lety ani nepřišlo na mysl. Sice by udělali něco ve výsledku podobného – aby zamezili RT přístup k jejich penězům – ale alespoň by to opřeli o zákony. To dnes nemusí, protože žádné zákony vlastně neplatí, tedy pro NĚ. ONI mohou všechno a všechno , co činí, je DOBRÉ. Je to čirá a bezzákonná diktatura, ve které neplatí ani morálka, slušnost je slabost, dobrá jen pro otroky a jiné podřízené.

  Více se to podobná zemi, kde vládne Orwellova AngSoc, než obrázkům ze staré anglofonní literatury nebo Čapka.

  To se mi líbí

 5. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, pošta… 🙂

  To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Internet je mrcha. Dostane se ven i to, co věrchušce nevyhovuje. Proto se dá předpokládat, že začne přituhovat a to po všech stránkách. Taková ta klasická salámová metoda začala odhlasováním volného vstupu úředníka do bytu či domu, za účelem „kontroly“ kotle. To si nedovolil ani bolševik.
  Svět blbne naveliko a nejsem si jist, že jsme na té správné straně barikády.

  To se mi líbí

 7. Asfalt napsal:

  Dnes je to pět let od zabití Kaddafiho. Připomenutí událostí v prezentaci od RT (citovat nemohu:
  https://cdn.knightlab.com/libs/timeline3/latest/embed/index.html?source=16CzJP68kfqtAPuW7YO7bl_G_42QFRCJKBivogUuGaTo&font=Default&lang=en&initial_zoom=2&height=650

  Známá reakce Clintonové, když se dozvěděla o zavraždění tohoto člověka:

  Připomenu, že u nás byl Kesudis za souhlas se zabítím člověka (amerických vojáků) odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody. Clintnová kandiduje na prezidenta (ne, vrazi Kaddafiho nebyli oprávněni ho zabít, aby na rozdíl od Kesudise u Clintonové o souhlas se zločinem nešlo).
  Jistě, otázkou u daného zázmanu je, zda šlo o souhlas z její strany vyjádřený veřejně, pokud třeba nevěděla, že ji kamera už zabírá. Ať už ale míra nemravnosti už spadá, nebo ještě nespadá pod trestní právo, o možném budoucím prezidentovi a jeho sympatizantech to vypovídá dost,

  To se mi líbí

 8. kchodl napsal:

  OT:
  Koukám, že žumpa už zase rozhlašuje, jak Hitlary vyhrála v poslední debatě.
  Ohledně toho, jak strašně establišment a jeho pochopové řvou, by se dalo soudit, že volby budou pro Hitlary velký malér – že „průzkumy“ nemají s faktickým stavem mnoho společného a zainteresovaní to ví.

  Asi vrcholem je vyhlášení Bidena, který oznámil, že CIA, NSA, … provede ve vhodný okamžik kyberúder proti Rusku, jako odvetu za únik Hitlariny pošty, z kterého obviňují Rusáky – samozřejmě bez jediného důkazu. Fakticky jim už jebe.

  Rozuzlení se blíží i v Aleppu a okolí, protože koncem měsíce skončí Assadova amnestie pro teroristy, současně přiletí z Ruska další letadla a připluje ruská námořní skupina. Amíci rvou ze severu Kurdy, těm brání v postupu Turci, z Iráku do Sýrie směřují „rebelové“ vytvoření zázračně v Mosulu z ISILu.

  Aby to bylo ještě šílenější, média najednou jako na povel začala nazývat Aleppo arabským jménem Halab.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Nejzábavnější je, když Hitlary říká, že Rusové falšují americké volby… tím, že hackli Hitlerinu poštu, takže se ukázalo, že Demokrati falšují americké volby.

   Korunu tomu nasadil Opičák, když vytkl Trumpovi poznámku o falšování amerických voleb, že prý to nejde. Ale současně jeho Biden ohlašuje kyberúder proti Rusku, kvůli falšování amerických voleb.

   Z toho by se zbláznil i MUDr. Chocholoušek.

   To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   Ten kyberútok už proběhl. To chystají další?
   Putina už obvinili z válečných zločinů. Ten pak prodloužil příměří v Aleppu (jenže na únikový koridor začali střílet „povstalci“). Když se do toho západní propaganda pustí, tak z Putina toho zločince nakonec opravdu udělají.
   Obama včera uvedl, že Trumpova smířlivost k Rusku je poškozováním amerických zájmů. USA prý spolupracovaly, ale s agresivním Ruskem se spolupracovat nedá.

   Chci tím říct, že jsem pesimističtější ohledně odhadů dalších dění.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Kyberútok na ruské instituce a firmy probíhá stále, stejně jako na čínské. Hackuje se stále, po celém světě. Nicméně, neprovádějí to státní instituce, i když státy v pozadí často jsou, platí to. Běží to přes outsourcing.

    Ale nemá to „válečné“ parametry, tj. není to natolik masové a nepoužívají se zdaleka všechny prostředky. Amíci by mohli bloknout na dálku procesory nebo operační systémy, vypnout směrovače a přepínače v sítích, síťové karty a wifiny, … ve všem může být – a dost pravděpodobně je – nějaká ta „veška“.

    Jenže je to dvojsečná záležitost, protože Amíci na rozdíl od Evropy a Ruska mají všechno přes internet, včetně energetiky a armády, letectva, námořnictva. Sice mají i vlastní sítě, ale ty jsou s internetem propojené (protože je to pohodlné a lidé jsou líní).

    Kdyby k tomu došlo, USA by to zasáhlo mnohem fatálněji než Rusko. Stupeň ochrany a síťová bezpečnost je tam na mnohem horší úrovni než jinde. Jednak protože šetří, jednak protože jsou příšerně namyšlení, výjimeční a nepostradatelní. Nejchytřejší v celém vesmíru a okolí.

    Jinými slovy, k žádnému skutečnému kyberútoku ještě nedošlo, to by se děly jiné věci.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     O americké úrovni v ICT zabezpečení by se dalo dlouze vykládat, často velmi směšné historky. Ale ono stačí, co je obecně známo: mailový server ve sklepě ministryně zahraničí. Nebo používání běžného mobilního telefonu jistou Nullandovou, dokonce přes sítě ruských operátorů, v Kyjevě, k organizaci státního převratu v americké režii.

     Představte si, že to není jen pověstná „špička ledovce“, ale jen slabý odvar.

     To se mi líbí

    • Asfalt napsal:

     Máte pravdu, já si to poplet s něčím jiným.

     To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Brzezinski: Pokus o puč v Turecku byl jednou z největších chyb USA
    Zveřejněno 11. 9. 2016 22:04 | napsal/přeložil om | | | Zobrazeno: 6677

    Známý rusofob a hlavní ideolog vnější politiky Spojených států Zbigniew Brzezinski ve svém blogu přiznal, že za pokusem o turecký převrat stojí USA. Podle něho byl puč jednou z největších chyb USA, dovedl Turecko k revizi veškeré zahraniční politiky a nyní může případná koalice Ruska, Turecka a Íránu rozhodnout syrskou krizi.
    Scénář
    Prozrazení Brzezinského bylo potvrzeno. Listy Aksam a Yeni Safak zveřejnily v průběhu nezávislého vyšetřování jména spolupracovníků amerických tajných služeb, kteří byli bezprostředně zapojeni do pokusu o vojenský převrat v Turecku. Podle listů přišli tito pracovníci CIA do Turecka jako diplomaté mezi 13. a 15. červencem a koordinovali činnost povstalců i zprávy medií, která kontrolovali.
    Koordinačním centrem byl ostrov Buyukada poblíž Istanbulu. Na konci puče se ještě podařilo vydat falešnou zprávu o tom, že si turecký prezident sám zosnoval pokus o vojenský převrat. Tu vzápětí převzaly všechny západní sdělovací prostředky.
    Oba listy udávají dvě klíčové postavy puče – generála Johna F. Campbella, bývalého velitele Mezinárodních bezpečnostních podpůrných sil (ISAF), který prováděl operace NATO v Afghánistánu, a bývalého pracovníka CIA Grahama E. Fullera, který přes 20 let dozoroval speciální operace USA na celém Blízkém východě.
    Plán
    Plán Washingtonu byl naprosto jasný a jednoduchý – vyměnit paličatého tureckého prezidenta Erdogana za poslušnou figurku, aby mohli Američané využívat Turecko pro své zahraniční cíle, především v Sýrii. V případě odepření poslušnosti samotných povstalců byly USA připraveny destabilizovat Turecko a zorganizovat tam „Sýrii-2“.
    Dohody
    Pučisté slíbili, že na hranicích Turecka a Sýrie otevřou pro USA novou vojenskou základnu a zesílí politický a ekonomický nátlak na Rusko.
    Peníze
    Příprava puče stála USA a pučisty více než 8 měsíců času a přes 2 miliardy USD, které byly převáděny přes africké banky pod kontrolou amerického generála Campbella.
    Zdroj: Politobzor.net
    Vyšlo na: Outsidermedia.cz

    To se mi líbí

    • Asfalt napsal:

     Díky za příspěvek, Bavore.
     Ano, kdysi jsem byl spíše názoru, že turecký převrat byla vnitřní záležitost Turecka (a prezentoval to tady). Samotnému se mi to ale časem rozleželo a názor jsem změnil. Ještě jednou ale díky za připomenutí a shrnutí jednoho ze střípků mozaiky té špíny.

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Další střípek do mozaiky puče v Turecku pochází z oblasti ICT. Celá proamerická squadra azzurra totiž komunikovala „tajně“ přes internet přes jistou šifrovací mailovou a chatovací aplikací, kterou vyprodukovala jistá litevská počítačová firma. Daná aplikace ale obsahovala několik poměrně školáckých děr a Turkům se povedlo přeplatit několik litevských programátorů, kteří ukradli primární klíče, takže …

     Turci komunikaci několik let četli, jenže díky své neprofesionalitě – nebo dvojitému agentovi – se to proláklo. Potom Amíci nasadili profesionálnější systém, jenže už bylo pozdě, všichni aktéři byli známí a turecká služba si mezi nimi udělala mnoho dvojitých agentů. Erdogan o puči věděl od začátku, ale něco se muselo nakonec zvrtnout, protože začátek pro něho byl překvapením, málem ho to stálo život.

     BTW, také proto měl Erdogan bezprostředně po puči obsáhlé zatýkací seznamy. Turecká tajná služba věděla o všech.

     Puče v Turecku ale byly ve skutečnosti Amíky iniciovány dva. První šel přes „protikorupční“ linku a odehrál se v roce 2013, přesně ve stejném schematu jako puč proti naší „temelínské“ vládě, jen místo Šlachty, Ištvána a Bradáčové byly jiné ksichty. Jenže na rozdíl od toho našeho se nepovedl. Takže musel nastoupit vojenský puč, když civilní policejně-prokurátorský puč selhal.

     Brzezinski je jednou z hlavních postav využití islámu jako americké zbraně, začali s tím už za Cartera proti Íránu. Spolupracovala na tom s nimi francouzská tajná služba, která se „starala“ o Chomejního. Když svrhli Šáha, instalovali Chomejního, ale ten na ně udělal „topolánkovu jedničku“. To Brzezinskému ale nestačilo, pokračoval pak s korupčními neokony proti Afghanistánu a dále. Kozomrdná operace proti Afghanistánu začala už v polovině 70. let, protože Afghanistán se začal modernizovat, mimo jiné také se sovětskou pomocí.

     To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   To som zvedavý na ten skutočný výsledok. Na Washington Post dokonca niekto napísal, že podľa niektorých poznámok a narážok už sám Trump v duchu vzdal. V našich končinách takéto jednostranné mediálne kampane mali kontraproduktívny výsledok – mobilizovali voličstvo protivníka a uspali vlastné – takže preto som zvedavý, ako fungujú voliči v USA. Význam to však môže mať ako informačné krytie veľkého volebného podvodu.

   To se mi líbí

 9. Asfalt napsal:

  Zmrazení bankovních účtů je jen jeden z mnoha projevů xenofobie k Rusku, kterou rozdmýchává Obama a další. Pepíci se pak opičí, když je takový žádaný kurz a mají na to povahu. Clintonová změnu nepřinese. Kam to pak až může zajít?

  Na https://www.youtube.com/watch?v=0agBtEEYTaY v cca 8:00 min. Chossudovsky uvádí, že současné americké volby jsou vyjímečné v tom, že svět stojí na rozcestí. Clintonová již prý prohlásila, že otázka prvního jaderného útoku na Rusko je na stole. Dále mluví tom, že je zločinec nejen kvůli umístění e-mailů. Současné volby jsou tak volbami mezi válkou a mírem.

  Co myslíte, je to přehnané, nebo není? Opravdu již Clintonová a další ve své šílonosti došli tak daleko, že mluvili o jaderném útoku? Rozhodují americké volby o válce a míru na této planetě?

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   „Rozhodují americké volby o válce a míru na této planetě?“

   Osobně doufám, že ne – jak jsem už několikrát psal.
   Ale ne proto, že Hitlary a její okolí není šílené, ale protože válka by tentokrát probíhala na americké půdě a to se nikomu z mocných za oponou nelíbí.

   Pokud nějaká válka mezi USA a Ruskem bude, proběhne to pouze jako lokální srážka třeba kolem Sýrie, ale tím se to zastaví. Možná až po použití omezeného počtu taktických jaderných zbraní, ale do WWIII vedené strategickými jadernými zbraněmi to eskalovat nebude.

   Nebezpečí vidím v analogii s „argentinskými generály“, kdy to vyústilo do války o Falklandy/Malvíny. Tehdy měla vládnoucí fašistická klika podobný problém s voliči, tak zvolili „vlastenecké řešení“, tedy odpoutání pozornosti od svých krádeží a masových vražd směrem k válce.

   Přitom se domnívali – navlas stejně jako dnes Amíci o Rusku – že GB do války nepůjde. Byla to ona pověstná „hra na kuře“, která nevyšla. Původně se snažili o „false-flag“, který se nepovedl, následně když vyplula britská flotila v plné sestavě a na ostrovy začaly létat dálkové britské bombardéry, snažili se to diplomaticky zastavit, ale věc už byla příliš rozjetá.

   Vládnoucí gang je v USA ve stavu paniky a hysterie, což je vidět na všech jejich výstupech. Pokud by prohráli prezidentské volby, hrozí mnoha z nich dlouholeté kriminály a zabavení majetku.

   Kdyby tomu tak nebylo, rádi by na jedno volební období moc odevzdali, ať si to Trumpetisté vyžerou – protože nic dobrého je nečeká. Finanční megakrize může vypuknout kdykoliv, rasová krize už je v rozběhu, následovat mohou masové nepokoje a hladové bouře. Murika je před výbuchem – kdyby jen trochu mohli, jistě by „upustili trochu páry“ odevzdáním úřadů protistraně.

   Takže odpověď je ano. Ale jen o „malé válce“. Pokud bude zvolena Hitlary, zkusí rozpoutat „malou vítěznou válku“, je to dost pravděpodobné.

   To se mi líbí

   • Asfalt napsal:

    Hitler také nechtěl velkou válku, ale malou, jak říkáte. Nakonec se ale té v úmyslu malé válce říká světová. Vaše úvaha je logická, ale ne všichni myslí jako Vy.
    Clintonová udělá to, co jí nakukají jiní, a odhaduji, že bude schopná všeho. Ti jiní kukači si pak mohou myslet (a vsadím se, že i myslí), že bleskový první úder bude vítězný. Jistě, vy nebudete souhlasit, ale záleží na přesvědčení těch bláznů a ti blázni se na to opravdu připravují (pro nic za nic? – vojenskoprůmyslová mašinerie jen pro peníze a udržení národního hospodářství v chodu, když v USA už nic jiné než ty zbraně pomalu nevyrábí, nemusí být ta odpověď).

    Před chvílí jsem si všiml článku zde: http://outsidermedia.cz/p-c-roberts-hillary-v-utoku-na-chlapacke-reci-a-na-rusko/?show=comments#comment-69801

    Cituji:

    Nejvážnější problémem, před kterým dnes stojíme, je skutečnost, že se Washingtonu podařilo přesvědčit ruskou vládu o tom, že se Rusko stane cílem preventivního amerického útoku. Jestliže je ovšem nějaký národ přesvědčen, že bude zničen, je nepravděpodobné, že bude sedět a čekat, až ten úder přijde. A zvlášť nepravděpodobné je to u nukleární mocností, jakou je Rusko, strategicky spolupracující s další nukleární mocností – Čínou.

    Hlas pro Hitlery je hlasem pro konec života na Zemi.

    To je další aspekt problému. Ta eskalace napětí má svůj bod, od kterého nebude návratu. Nevím, kde leží, jen doufám, že to až k němu ti blobouni nedokopou.

    Také doporučuji video, na které odkázal Sio hned v prvním příspěvku pod článkem. Opravdová realita formální demokracie bez příkras.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Eskalacím vojenských konfliktů se jeden čas věnoval jeden známý, vycházel z teorie her.

     Vysvětloval mi, jak např. Sovětčíci udělali „eskalační chybu“, kterou spustili napadení SSSR: do lokální války s Finskem poslali ty nejmizernější oddíly, které měli – běžné jednotky s nevycvičenými branci, bez odpovídajícího vybavení a výzbroje. Výsledkem byla vojenská katastrofa, podle které náckové vyhodnotili Rudou armádu jako třetiřadou, kterou rozpráší velmi snadno.

     Přitom Sovětčíci měli mnoho prvotřídních armád, například Žukovovu na východě, která během chvilky zcela deklasovala Japončíky – a ti měli v té době snad nejlepší lehkou pěchotu na světě. SSSR udělal ještě jednu velkou chybu předtím – a sice ve Španělsku, protože proti německým a italským expedičním silám poslal velmi omezené jednotky a téměř je nezásoboval – všechno mohlo dopadnout jinak, kdyby Hitler dostal „přes držku“ už tam.

     Jak je vidět ze současného „chrastění zbraněmi“, Rusáci se z chyb poučili, protože do Sýrie poslali prvotřídní jednotky – a velmi rychle, jako ukázku, čeho jsou logisticky schopní – mohutně navýšili PVO/PRO. Mají možnost poslat do Sýrie stovky bojových letadel, mohou tam být velmi rychle – a přečíslit Amíky, přitom je to nebude stát mnoho peněz a úsilí. Také jejich námořní nasazení je „plnotučné“ – do oblasti posílají velké svazy. K tomu všemu „chrastí“ strategickými bombardéry a křídlatými raketami – mají to z jižního Ruska skutečně blízko. Pokud tam Amík „strčí tlamu“, dostane přes ni tak, že si to bude pamatovat léta.

     Týká se to i strategických a taktických jaderných zbraní. Rusáci v posledních letech – protože se ukázalo, že američtí vymaštěnci spekulují o „rezatých ruských raketách, které nevyletí“ – odpalují „zkušebně“ jednu strategickou raketu za druhou. Cvičí – celoplošně – totální jaderný útok, obranu proti němu a odvetný úder.

     To vše jsou „eskalační hrátky“, které mají kromě skutečného cvičení především proti-eskalační význam. Problém je s dnešní neprofesionalitou Amíků, s jejich nevzdělaností a namyšleností – v tom jsou řádově horší než němečtí náckové, ti byli alespoň opravdu vzdělaní. Ale nacistické politické vedení bylo nevzdělané, omezené, cítili se jako nadlidé a k tomu všemu se jednalo z většiny o narkomany. To se dnešním americkým politikům nebezpečně podobá. Alespoň že američtí vojáci nejsou zdaleka tak poslušní jako německá pruská vojenská třída – bezpochyby by špatné rozkazy neposlechli.

     Když člověk čte různé americké vojenské úvahy – na téma jak vyhrají nad Ruskem – má dojem, že to psali desetiletí kluci. Půvabné je, jak třeba píší o „preemptivním úderu“: oni už nepoužívají termín „první úder“, protože to by byli útočníci oni. Schovávají se za preemptivní, tj. předcházející jistému úderu protivníka (který by jinak se 100% jistotou přišel – například Izraelci v šestidenní válce rozbombardovali egyptské, syrské a irácké, jordánské letectvo). Je to úplná šaškárna.

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      +1 Vynikající analýza. Základ pro jakékoli strategické úvahy. Funguje to zcela obecně.

      To se mi líbí

     • Asfalt napsal:

      No právě. Clintnová je pak právě tou pravou slepicí, která těm desetiletým klukům může dát zelenou, a ještě si bude myslet, že právě zachraňuje svět před „ruským agresorem“. Hloupá a nenávistná je na to úplně dostatečně, zdá se mi.
      Samozřejmě netvrdím, že to tak musí být. Jen přemítám, co všechno z arogance, neobjektivity a agresivity domnělé nadřazenosti může ještě vzejít. Z Clintnové mám pak vskutku obavy.

      To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Vďaka za takéto výživné príspevky.

      To se mi líbí

   • st.hroch napsal:

    Dík za velmi přesnej postřeh!

    To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Je to hra na hraně. Dutarte je neřízená střela, bohužel v našich krajích neznáme realitu na Filipínách. Nevíme za koho prezident mluví a koho zastupuje a případně koho vydírá. Evropa je v těchto končinách zcela mimo hru a USA si zdaleka nestojí tak dobře jako dříve. A Čína? Ta může čekat, trošku přihnojovat a těšit na sklizeň. Nemůže dopadnout hůře než za posledních, dejme tomu 400 let.
   Čínská moc roste tak mohutně a rychle, že je nutné ji vnitřně brzdit aby se nepřehřála. Stále chybí dlouhodobé zkušenosti s řízením zahraničního vlivu. Místo čínských menšin nastupuje moc vlastní Číny.

   To se mi líbí

 10. oh napsal:

  OT: Zdá se, že naše jejich Česká televize by ráda víc peněz a ráda by nějak zpoplatnila svůj internetový „obsah“.
  http://moneymag.cz/aktuality/7054-neplatite-za-televizi-omezime-vam-internet-ceska-televize-shani-penize-kde-se-da
  Za průplach mozku je třeba řádně zaplatit.. 🙂

  To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Zejména mě upoutala konference, kde si cintali límec gen.Pavel a minvnitra o boji proti dezinformacím (od Novýho roku cca 30 civilistů na službě u vnitra a výchova stát. úředníků k odolnosti proti dezinformacím…) To prostě nemá chybu!! Nebožtík Goebbels si dává dvacet…

   To se mi líbí

 11. blbíš napsal:

  a korouhev po větru:
  „O zveřejnění prohlášení k dalajlamovi rozhodl Hrad, tvrdí Sobotka

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zde je nutné se smířit s tím že Sobotka opravdu udělal obrovskou chybu a podlehl nátlaku Zemana na Dienstbierovu skupinu v ČSSD.
   Protože hodnocení samotného profesionála, který jednoznačně zhodnotil dalajlámův přínos v souvislosti s Čínskými investicemi.
   „Deklarace ústavních činitelů byla zbytečná, nechápu distanc premiéra.“
   Andrej Babiš považuje prohlášení vrcholných ústavních činitelů za zbytečné a ministra Hermana si za jeho setkání s dalajlamou velice váží, vzájemné vztahy s Čínou jak doložil ministr financí ohroženy nejsou.
   Každý se podle něj může scházet s kým chce a nezáleží na tom jestli je to ministr kultury nebo podnikatel.
   S panem Hermanem a jeho stranou má a i nadále bude mít Babiš podle svých slov velmi dobrý vztah.
   http://video.aktualne.cz/babis-dalajlama-cinu-neohrozuje-nic-tu-nepredvedla-investori/r~348c42da962111e6af6e002590604f2e/r~a93af90c962911e6b026002590604f2e/
   „Mučení, násilné donucování k přiznání obviněných, útlak Tibeťanů, Ujgurů, popravy, obchod s orgány, špiclování, cenzura a represe“. To je podle něj a jeho médii současná Čína. Jak naše pluralitní Česká televize uvádí dále, během jednoho roku je v zemi odsouzeno k smrti nejméně tolik lidí, kolik trestanců je soudně popraveno ve všech ostatních státech světa.
   Na porušování lidských práv v Číně poukazují téměř nepřetržitě tisíce aktivistů, právníků ale hlavně nevládních organizací. A to jak v samotné Číně, tak i v západních demokratických zemích světa. Současný Si Ťin-pchingův režim však reaguje stále tvrdším kurzem.
   CEFC a její předseda Jie Ťien-ming, od jara 2015 poradce prezidenta Zemana. Česko které – aspoň pokud jde o prezidenta Zemana a jeho okolí – jasně a podlézavě nadbíhá čínskému vlivu.

   Proto je v současnosti jak se dozvídáme z lidovek, nutné zauvažovat zdali jsou smlouvy s Čínou pro naše firmy výhodné a začít racionálně uvažovat o jejich zrušení.
   Tož zřejmě opravdu se Dienstbierův Sobotka nechal příliš ovlivnit hradem a velmi se podle našeho ministra financí unáhlil.

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Bohúš by byl první, který by presidenta neposlechl. Mám takový dojem, že si premier umazal tam vzadu textil. A aby to nějak zachránil, tak vydal prohlášení, že protiruské sankce se nesmí zrušit. Je to hrdina.

   To se mi líbí

 12. Joda napsal:

  OT:
  Nezdá se vám, že u pána nejmenovaného blogu, na který někteří z nás chodíme, začíná být posedlost antibabišismem a antizemanismem už poněkud patologická?

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Nepřímo úměrně tomu, jak si vedou „ti jeho“. A ti si vedou špatně.

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Jeho patologická nenávist k Hlavě státu mi zakázala už dávno tam chodit, takže se klidně v té nenávisti může utopit.

   To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Občas tam zajdu, ale čtu jen když je diskuse, což většinou není. Ale máte pravdu, nicméně není to nic proti vicovi na aktuálně, nevím jestli jste tam také chodil. To je podle mého skutečně na psychiatra. Nebo je tak nadšený ze Šauerové, nevím, ale je to škoda, byl to skvělý diskutér.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.