Proč Rusko vložilo 6 miliard USD do nacistické Ukrajiny…?


Ruské banky odepisují obrovské  ztráty, ale z Ukrajiny neodcházejí…
 Hromada rozbitého skla – Sberbank v centru Kyjeva si líže rány po napadení. V tomto podniku je výměna vitrín a firemních označení pomalu častější než podpis komerčních úvěrů. Zdá se, že to ruské banky neznepokojuje. Stejně jako to, že občané Ukrajiny se rozhodli úvěry nesplácet, zatímco vklady naopak převádějí do bank označených národními modrožlutými barvami. To vše na základě oficiálního rozhodnutí ukrajinské vlády a Národní banky Ukrajiny (NBU).

200 miliard pro Kyjev od ruských státních společností
Jak prohlásila expertka Ruského ústavu strategických studií (RISI) pro země EAHS Alisa Abajeva:Banka VTB jen za první pololetí 2016 utrpěla ztráty ve výši 200 milionů USD. NBU provádí vůči ruským společnostem politiku, kterou se snaží nás ovlivnit negativními důsledky“.

Bez ohledu na to, že se vztahy obou zemí v posledních 2,5 letech nepřetržitě zhoršují, pracují na Ukrajině, stejně jako dřív, „dcery“ největších ruských bank se státní účastí – Sberbank(SB), Vněštorgbank(VTB), Prominvestbank(PIB), atd. Ty všechny nadále financují dříve přátelskou, ale nyní nacisty okupovanou zemi. Na úkor vlastní cti a peněženky.

Banky z území Ukrajiny volají svým ruským „matkám“ a žádají o pomoc, protože jinak přijdou o licenci a budou muset z tohoto trhu odejít. To jsou pro SB a VTB reputační rizika a tak začínají do svých ukrajinských „dcer“ pumpovat peníze. Tímto způsobem přikrmujeme ukrajinskou ekonomiku…“ – doplňuje vedoucí odboru analýz a plánů rozvoje ekonomických vztahů RISI Inna Linuškina.

Podle hodnocení agentury S&P dosahují souhrnná rizika největších ruských bank na Ukrajině 25 miliard USD, což je řádově 1,5 bilionu rublů (pro srovnání je to suma téměř rovná 8% plánovaného letošního příjmu  ruského st.rozpočtu – pozn.překl.). Dvě třetiny té sumy představují úvěry ukrajinským společnostem a obyvatelům a třetina jsou půjčky dceřinným filiálkám. Podle propracovaného systému řešení problému filiálky volají do Moskvy a žádají o nezibankovní nebo podřízený úvěr. Státní organizace Ruska poskytují ročně svým dceřinným strukturám úvěry v celkové výši 3 mld.USD – kolem 200 mld. v národní měně.

„Rusko je největším investorem ukrajinského hospodářství. To není prodej plynu ani obchodní partnerství ani věřitel. Je to investor. Vkládáme tam investice.“ – zdůraznila Inna Linuškina.

Sberbank a další sponzoři ukrajinské ekonomiky
Nejštědřejší zůstává „ponížený a uražený“ Sberbank, na který připadá přes polovinu sumy. Kromě poskytnutých úvěrů mateřské struktury PIB a VTB poskytovaly nemalé prostředky na dokapitalizaci finančních svěřenců. Zaznamenána byla i podpora soukromých úvěrových organizací – především jde o Alfa-Bank.

Ruské ministerstvo financí v říjnu 2015 oznámilo, že ruské banky poslaly, na základě požadavku NBU kolem další miliardy USD v rámci dokapitalizace svých dceřiných struktur na Ukrajině. Je plánována i další dokapitalizace ve zhruba stejné výši.

Tou dobou ministr ruských financí Anton Siluanov ani nehnul brvou.

Ale už na následující poradě požadoval na Ukrajině splacení dluhu: „Na Ukrajině stále existují nesplacené dluhy vůči Rusku v celkové sumě 3,075 miliard USD “. Připomeňme si, že úvěr byl poskytnut už v prosinci 2013 a lhůta jeho splatnosti uplynula v prosinci minulého roku. Nicméně vláda „Nezávislé“ odmítla svoje závazky plnit. Siluanov k tomu řekl, že: „Z naší strany jsme udělali všecko možné, aby naše podmínky umožnily domluvit se na restrukturalizaci tranše…

Co se Siluanov styděl říci?
Ukrajina, místo aby se uchýlila zpátky pod „teplé ruské křídlo“, nadále vyhrocuje situaci: Vyhazuje do vzduchu vedení vysokého napětí v Chersonské oblasti, zavírá vzdušné koridory pro ruské letecké společnosti přes svoje území, veřejně se distancuje od ruského plynu, organizuje nepodařené diverze na Krymu…

Ovšem, ruské a mezi nimi i státní společnosti žijí v jakémsi paralelním světě. A bez ohledu na hnusnost skutků sousedů, tam pumpuje peníze na Ukrajinu, která je stále více pod pokličkou zámořských kurátorů.  Celková suma tam přelitých peněz dosáhla za poslední dva roky kolem 6 miliard USD, což je řádově 380 miliard rublů – a to je dvakrát víc než částka, o kterou tak „usilovně bojuje“ pan Siluanov.

Centrální banka Ruska (CBR) se drží stranou a žádný vlastní názor na tuto situaci tento regulátor nemá…

Centrální banka umožňuje pumpování peněz do nácků …
„NBU svojí politikou rezervování metodicky z Ruska pumpuje peníze. Banky se nedokázaly mezi sebou dohodnout ve vztahu k zahraničním investicím. Nechtěly ukázat kostlivce ve svých skříních, nechtěly nic otevřít, domluvit se, jít do nějakého kompromisu. A ukrajinská centrální banka nepředložila jednotnou strategii. V tomto ohledu NBU ovšem strategicky vyhrává nad CBR, která v této oblasti nemá politiku vůbec žádnou“ – tvrdí Inna Lipuškina.

Ukrajina může rozvalit ruský finanční systém
V případě eskalace konfliktu na Ukrajině jsou možné přímé následky pro ruský finanční systém. Například  věřitelé a držitelé cenných papírů VEB – rodiče PIB mohou v případě bankrotu „dcery“ požadovat okamžitou výplatu 21 miliard USD.

Tak zvanému liberálnímu křídlu ruské vlády – jak se zdá – není nic po finančním zdraví země. A za další miliardu do státních obligací USA se sluší odměnit „nejlepšího ministra“ nebo „nejlepšího šéfa centrální banky“ podle verze nějakého autoritativního světového časopisu. Ruský státní a soukromý byznys tím že pokračuje ve financování nacistické Ukrajiny, zaznamenává obrovské ztráty. – Což se ale ve finále přesouvá k tíži daňových poplatníků – občanů Ruska.

K tomuto doplnil na svém blogu ruský ekonom Michail Deljagin:
„Ignorování nacistického rázu ukrajinského režimu (který by nemohl existovat bez právního uznání a nepřetržité finanční a materiální pomoci se strany ruské vlády),  představuje pro naši zemi obrovské ztráty, které by – budou-li propásnuty – mohly nabýt rozsahu pro ruskou ekonomiku zhoubného, bez ohledu na příliv petrodolarů a nahromaděné rezervy. Otálení s přechodem k aktivní politice vůči nacistické Ukrajině, odkládání řešení osudu tohoto hnízda živočišné rusofobie, vykrmené za krvavé peníze lidu Ruska – „na potom“ – se může stát katalyzátorem vržení Ruska do zmatků a dovedení naši země nejen do hospodářské, ale i národní a civilizační katastrofy“.

Zdroj: Зачем Россия вложила 6 млрд долларов в нацистский Киев? http://tsargrad.tv/article/2016/10/03/zachem-rossija-finansiruet-nacistskij-kiev

hroch-hlava

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Proč Rusko vložilo 6 miliard USD do nacistické Ukrajiny…?

 1. tata napsal:

  JO některé věci jsou na hlavu a vubec nejdou pochopit ….jako toto ot

  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/417355-spojene-staty-zautocily-v-jemenu.html

  hlavně tato pasaž….Rijád s podporou dalších arabských zemí, mezi nimiž jsou i Spojené arabské emiráty, zahájil útoky na vzbouřence. Při náletech opakovaně letadla této koalice zasáhla nemocnice a zdravotnická zařízení.

  Podle OSN již v bojích zahynulo přes 10 tisíc lidí, většinou civilistů.

  když ale RUSOVO v SIRII BOMBARDUJÍ hajzli ……je to barbarství,,,tady se to jen konstatuje

  svět se zbláznil

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Tato, proč si myslíte, že se svět zbláznil? Je přece stále stejný, jak ho známe desítky let. Toto přece není žádná novinka, vždy to tak bylo.
   Vám se to nelíbí, mně se to nelíbí a co s tím?

   To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Vďaka za preklad

  To se mi líbí

 3. hans napsal:

  V ruské blogosféře k tomu existují dvě vysvětlení:
  1. Putinův režim drží Ukrajinu nad vodou kvůli třídní solidaritě, protože obojí (moskevský i kyjevský) režimy jsou liberálně-fašistické služky Západu, nenávidí Rusy, Rusko i donbasské povstalce a nemyslí na nic jiného než jak Donbas (a Sýrii) navrátit do americké sféry vlivu. Typickým exemplářem toto hlásajícím je El-Murid, patří sem i Strelkov…
  2. Putinův režim bude držet Ukrajinu nad vodou dokud tupí kyjevští a volyňští vidláci nevystřízliví z majdanovské propagandy a nepochopí, že „cesta do Evropy“ vede jen k bídě a protiruský režim je zlo. Pak se zralé jablko samo otočí žádoucím směrem. Píší to např. Iščenko, Jura ze Sum…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.