I Čína se připojila k Rusku proti „islámskému státu“ v Sýrii


infobalkanibg

Čína se připojila k Rusku a Íránu v boji proti „islámskému státu“ a  za zachování režimu Bašára Asada v Sýrii. Oznámilo to izraelské internetové vydání „Debka file“, který má úzké vazby s zpravodajské služby Mossad. Informace byla potvrzena provládních novin „Al-Masdar“, který vychází v Damašku.

V přístavu Tartus, který je pod kontrolou ruského námořnictva kotví čínská letadlová loď „Liao-ning-Si Vi-16“, který je doprovázen raketovým křižníkem.

Podle izraelské vojenské rozvědky Peking poslal do Sýrie i letku nejnovějších neviditelných bombardérů J-15 „Létající žralok“. Část stíhacích letounů je umístěna na palubě „Liao-ning“, ostatní na vojenském letišti v Latakii.

19

Čína se připravuje na nasazení vrtulníků  „Z-18 Ef“ do boje proti ponorkám, jakož i „Z-18 Jay“ mají působit jako létající systémy včasného varování.

Čínské síly budou obsahovat alespoň 1,000 mužů námořní pěchoty, která bude zpočátku střežit vojenské vybavení. Podle izraelských vojenských zdrojů nelze vyloučit v případě potřeby účast bojovníků Nebeské říše na pozemních operacích s 1500 vojáky ruského námořnictva a 900 pazdarani – islámských bojovníků z Íránské gardy, kteří jsou již v Sýrii.

Peking měl zvláštní zájem vstoupit do koalice s Ruskem a Íránem, protože by mu umožnil likvidovat čínské muslimy (Ujgury) zapojené do mezinárodních praporů „islámského státu.“

Konflikt v Sýrii poskytl mimořádnou příležitost k testování nové čínské stíhačky v bojových podmínkách, jak se domnívají vojenští odborníci USA.

Rusko poslal do Sýrii i špionážní letoun Il-20 „Kut“, který podle odborníků může provádět dlouhé lety a pokrývá mimořádně velký prostor, včetně území Izraele a Iráku.

Stroj je prakticky platforma elektronické inteligence. Je vybaven řadou antén, optických a infračervených senzorů, které mohou odhalit podzemní bunkry a sklady. Na palubě je moderní satelitní systém a radar pro stranové pozorování.

Západní zpravodajské odborníci vyjadřují podezření, že kromě špionáže verzi „Il-20“ Moskva již využila možnosti „Kut-B“, který lze použít jako létající bod pro velení a řízení, podobně jako americký AWACS.

Mezitím podle informace z Pentagonu televize „Fox News“ sdělila, že ruští, syrští a íránští vojenští velitelé zavedli koordinační buňku v Bagdádu, aby vypracovala strategii, pro Teheránem podporované šíitských skupiny, které bojují proti „islámskému státu“ ,

Západní zpravodajství tvrdí, že Rusko je zastoupeno třemi generály. Není jasné, zda má jednotka reprezentanta irácké vlády. Je však známo, že Kreml při jednání s Bagdádem získat povolení na zahájení bombardování na iráckém území.

Podle „Fox News“, pokud k tomu dojde, osa Moskva, Teherán, Damašek kompletně převezme iniciativu vypořádání se s „islámským státem“, což je cíl i druhá koalice vedené Spojenými státy včetně  mnoha zemí Blízkého východu.

https://infobalkani.wordpress.com/2016/10/06/%D0%B8-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83/

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Infobalkani se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 reakcí na I Čína se připojila k Rusku proti „islámskému státu“ v Sýrii

 1. Jos napsal:

  Nějak se posouvá těžiště světového dění. Juan je novou rezervní měnou, a jestli nekecá tento článek, v Syrii se nakonec USA stanou druhořadým hráčem. Ale projevuje se to na př. i ve vědě. Třeba ve vědách týkajících se kosmických aktivit je množství kvalitních čínských publikací veliké.

  To se mi líbí

 2. Slim napsal:

  OT.
  1 měsíc do voleb.
  Posunu svůj minulý odhad z 50:50, na 51:49 pro Kill

  http://www.realclearpolitics.com/epolls/latest_polls/president/

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Když OT tak OT…
   Já myslel, že volby jsou dneska… Když za měsíc, tak to abych tam dnes ani nechodil.

   My tu na vsi žádného Kill nemáme a ani dosavadní hejtman, kdysi vojenský politruk Šlajs (ČSSD) už nekandiduje. Zato kandiduje selfmejdmen Bernard (ne ten s pivovarem, ten s lokomotivou), který se vypracoval z nýmanda na ředitele/spolumajitele a jako správný socan jezdí po městysi v porsche. Což mu závidím, samozřejmě. Ale přeju!

   Za ANO kandiduje velkopodnikatel Míla Zeman a varianty vidím dvě:
   – buď už neví co s prachama
   – nebo potřebuje prachy
   Čtyřkou v ANO je můj kamarád, chtěl abych ho zakroužkoval.

   TOP reprezentuje ten buzerant Pospíšil, když se zbavil dresu ODS. Mají ho na bilbórdech, ale na kandidátce je a na 50.místě. Chybu neudělal, stal se za TOPkaře europoslancem, což mu nepochybně vyhovuje náramně a krajské volby jsou jen vedlejšák. Žádného kamaráda tam nemám.

   ODS z nedostatku neposkvrněných tváří představuje náměstek primátora našeho městyse Martin Baxa, člověk silně orientovaný na kulturu, spíše na tu moderní a nekonformní. Pětkou za ODS je moje kamarádka a chtěla, abych ji zakroužkoval.

   Kdo je ve volbách hlavou komunistů vůbec netuším a je to úplně jedno. Jejich dosavadní krajský radní pro zemědělství a životní prostředí je docela sympaťák. Vašek Špíral je sedmadvacítkou, ale dávno jsem s ním nemluvil, tak nevím, zda o nějaké kroužkování stojí.

   Taky kandiduje nějaká monarchistická „Koruna česká“. Jedničkou je Honza Drnek, ale ten se mnou nemluví, protože jsem ho kdysi propustil ze Škodovky.

   Za Úsvit a Blok proti islamizaci kandiduje na místě 20. jakýsi Jindřich Šťáhlavský. Neznám ho, ale je mi sympatický, protože se jmenuje jako můj (už nebožtík) bývalý redakční kolega v rádiu (znáte ho taky, ten s hlubokým hlasem u Fešáků). A tento kandidát je mi sympatický i tím, že se ničím netají a jako povolání ve svých 49 letech uvádí „rentiér“.

   U Starostů a nezávislých a spol. je to pěkná sebranka, míněno že jsou sebráni ze všech světových stran i hnutí mysli. Třeba na posledním 50.místě bývalý plzeňský primátor Pavel Rödl (kdysi v ODS, pak kdoví kde všude), na místě patnáctém můj kamarád medvědář Vašek Chaloupek (kroužkovat nejspíš nechce, ví že bych z něj měl zase legraci). Na šestce se objevil Bohouš Ebermann, kdysi slavné hokejové křídlo, dnes starosta kdesi na vsi.
   Ještě k tomu Chaloupkovi. Vaškovi to asi zachutnalo, když před dvěma lety uspěl kroužkováním v obecních volbách a stal se zastupitelem v našem městysi a navíc i v třetím obvodu, s čímž obojím původně vůbec nepočítal, měkl být jen tváří na bilbórd, jako ten Pospíšil. A teď kandiduje na kraj a navíc i do senátu. Možná mu přeskočilo z toho, že mu pro násilný trestný čin teď zavírají syna (na tvrdo), což vůbec není legrace a vůbec mu to nezávidím. A ani nepřeju!

   A k dnešnímu článku? Jsem zvědav, kdy zasáhne po boku spojenců také česká branná moc, aby se to tam už konečně rozhodlo.
   Pane Bavore, nemohl byste vyhlásit soutěž o ceny (nějaké bych dodal) – kolik vojáků tam nasadíme? Pro jednoduchost dáme tři varianty:
   a) 20
   b) 40
   c) 60
   (tolerance pět kusů)
   Gripeny tam pustit nemůžeme, nesmíme je bojově nasadit. Nejsou naše, máme je v nájmu.
   Obrněnou techniku taky ne, vlastně žádnou ani nemáme a s tou co je (snad) ve skladu naši nedojeli ani z Brna do Prahy.
   Snad už českým vojákům koupili fusekle a kanady, aby mohli do Aleppa dorazit aspoň pěšky. Možná by mohli takové nasazení pojmout jako spanilou jízdu?

   K dovršení absurdit doplním ještě informaci z docela hezkého fejetonku na ECHO 24 o Spiši a Kežmarku (dosti je o spišských Němcích a jejich nespravedlivém útěku/odsunu 1945). Dočetl jsem se v něm, že Visla bývala německou řekou, alespoň Němci že ji tak chápali. Nu, byl jsem letos v tom Krakově, kudy Visla teče a prý směřuje do Varšavy (tam jsem nebyl) – to jsou přece úplně typická německá města a když Varšava nechtěla být Warschau, tak ji raději srovnali se zemí (a může za to Putin…. ech, čo to táram, Stalin).
   To my jsme jinačí borci, my Prahu nedáme, radši jí zbouráme, radši jí zbouráme, zbouráme jí. Vždyť vlastně není ani naše, je to staré německé město Prag, ležící na řece Moldau – alespoň Němci to prý tak chápou.

   Kabaret u dobré pohody.

   To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Nevím komu poděkovat za překlad. V každém případě seskupení sil proti „umírněným“ je v hlubokém rozporu s plány „kolébky demokracie“ a začíná to smrdět.

  Výňatek z Žantovského:
  Na závěr se zamýšlí nad zprávou, kterou vydala Tisková agentura Slovenské republiky ve čtvrtek ve 20 hodin a 4 minuty, ale v českých agenturách ani webových médiích typu Aktuálně.cz, Novinky či iDNES se neobjevila. „Ta zpráva říká, že Spojené státy ohlásily, že budou útočit na syrské vládní síly. A Moskva v odpověď na tuhle pohrůžku prohlásila, že je připravena použít své vlastní zbraně na ochranu syrských vojáků. Je to samozřejmě reakce i na to, že Spojené státy už v minulém měsíci zabily více než šedesát syrských vládních vojáků, takže je zřetelné, že nebojují proti Islámskému státu, ale proti armádě Bašára Asada, což je při vědomí všech souvislostí stále ještě legitimní prezident Sýrie.

  Z pojednání pana Žantovského plyne poučení, že se z čistě humanitárních důvodů bude vraždit dál, tedy nikoliv ze zištných důvodů, jak by nám in memoriam vysvětlila jedna nepolitickypolitická veličina dob minulých. Ropa, zbraně a nová voj. základna v tom opravdu, ale opravdu, nehrají žádnou roli.

  To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Díky za překlad. Ale „Debka“ je obvykle značně zábavný zdroj, plný nesmyslů a šíleností. O přítomnosti čínské letadlovky (ex Varjag) by se dalo úspěšně pochybovat, jelikož Číňanům slouží především jako školní loď, nasazená do případných bojů pravděpodobně nikdy nebude.

  Výzvědné/protiponorkové letadlo Il-20 létá nad Sýrií už několik let docela pravidelně, nedávno se připojil i nejmodernější ruský průzkumný letoun na bázi dopravního Tu-204, který je vybaven mnoha elektronickými/optickými systémy – létá vždy před ruskou bombardovací ofenzívou, protože mapuje komunikaci kozomrdů.

  O hodně zajímavější (a skutečná) je přítomnost ruské „výzkumné“ lodě Jantar v Adenském zálivu. Na její palubě byl totiž vyfocen velký modrý kontejner, který 100% připomíná (tedy je to on) velitelský kontejner raketového systému Klub/K, pro odpalování a řízení kontejnerových provedení střel Klub/Kalibr. Nepochybně se na civilních lodích okolo – a v přístavních skladištích – bude vyskytovat mnoho kontejnerů s raketami, jako pojistka proti případnému americkému blbnutí – v případě nutnosti mohou Rusové zablokovat Perský záliv, potápět lodě nebo ničit letecké základny a přístavy asi 2500 km okolo.

  Bezprecedentní je také včerejší oficiální americké obvinění Ruska z hackerských útoků proti americkým volbám, ačkoliv žádné důkazy nejsou. Přitom několik měsíců zpět si neokoni odhlasovali, že kybernetické napadení je na úrovni válečného napadení – jak je vidět, moderní obdoba „Tonkinského incidentu“ se již obejde i bez létajících ryb (radarem zachycené létající ryby byly vydávány za útočící severovietnamské čluny), může to být zcela virtuální.

  Trump je žumpou už docela otevřeně napadán jako Hitler, Putlerův ruský pohůnek, rasistický fašista, …

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Ale musíte uznat, kchodle, že případná přítomnost čínské letadlovky v Sýrii, byť i na přátelské návštěvě, by byla nesmírně zajímavá, protože to by znamenalo, že buďto zmiňovaná loď i se svým doprovodem proplula Gibraltarem nebo Suezským průplavem, aniž by byla zpozorována, nebo že Čina má nějakou technologii, která ji umožňuje se při přesunu lodi z místa A do místa B vyhnout tradiční nudné plavbě kolem světa. 🙂

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Možná nějaký „špinavý žlutý trik“: letadlovku rozřezali na kousky se vším všudy a poslali nákladními loděmi jako humanitární zásilku nudlových polévek (letadla přivezli po součástkách v baťůžcích čínští turisté), následně ji sestavili v čínské čtvrti pomocí čínského vteřinového superlepidla. Nebo mají tunel mezi Čínou a Blízkým východem, kudy normálně čerpají ropu a písek, datle a velbloudy – a občas v protisměru pošlou letadlovku. Nebo jim pomáhají „zákeřní emzáci“, to je také možné.

    Nicméně, co je možná i pravda, do Tartusu připlula na přátelskou návštěvu čínská fregata Jüe-Jang. Jelikož je to hodně přátelská návštěva, přivezla i něco čínských přátel – v uniformách čínských námořních výsadkářů. A něco přátelských čínských raket, to se rozumí samo sebou.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No ono může být i jiné vysvětlen í. Buď ty jejich sledovací aparáty nejsou tak výkonné jak se nás snaží oblbnout – viz x verzí pádu létadla aso z dílen holyvůdu, či netrefení se – tedy omylů . nebo jim dávají marjánkové koláčky jako dřív u nás vojclům brom – / bylo v detektivce anglické/ a když jsou v rauši tak po nich nemůžete chtít aby něco zaregistrovali – to by mohla okolo projet celá flotila.

     To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Inu, ono už některejm i v Pinostánu došlo, že příliš přitlačili na pilu. Tak třeba jejich velvyslanec v Moskvě Mc Faul už smázl ze svýho Twitteru vyhrůžky Rusku, že oni mají taky prostředky elektronickýho boje a žer sbírají kompromitující materiály, atd… to po slovní přestřelce s Puškovem na téže informační platformě… (celý-viz.:)
   https://ria.ru/world/20161008/1478785213.html

   To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  A z mě blízkého zdroje mohu panu Hudcovi říct, že pro vojcly fusekle nejsou, přestože by dle platných předpisů měli na ně nárok. A nejen na ně.

  To se mi líbí

 6. Asfalt napsal:

  Chtěl jsem napsat komentář k článku na http://outsidermedia.cz/bomba/ , ale buď to tam nefunguje, nebo je to tam jen pro vyvolené, zkrátka nezobrazilo se. Protože to považuji za významné, protože to s tématem souvisí a protože jsem mimo jiné právě o tom minule mluvil s Lexem, dovoluji si svůj text dát i sem.

  Kdo teroristické jednání, teroristu, teroristickou skupinu nebo jejího člena finančně, materiálně nebo jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody na pět až patnáct let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku (§ 311 odst. 2 a odst. 1 t.z. ČR). Jde o trestný čin podléhající zásadě univerzality (§ 7 t.z. ČR), to znamená, že ten kdo tento čin spáchá, může být stíhán ve kterémkoliv státě bez ohledu na státní příslušnost pachatele či místo jednání nebo následků samotného činu. Jinými slovy, i orgány České republiky činné v trestním řízení by měly začít stíhat Clintonovou, pokud na území ČR vstoupí. Myslíte, že tak učiní? A co USA, vzor svobody, demokracie a právního státu, kde se Clitonová právě nacházi, tam mezinárodní závazky o stíhání terorismu neplatí? FBI asi spí či co.

  Pro srovnání. Německý soud odsoudil čtyři podporovatele islámské skupiny Al-Sham, kteří dodávali munici a zařízení v hodnotě tisíců dolarů do Sýrie jako pomoc terorismu (https://www.rt.com/news/361866-germany-convicted-aiding-ahrar-terrorists/ ). Snad z toho nebude mít soudce v americké sféře vlivu potíže.

  Je to jak za nacistů. Vražda tam také byla trestným činem. Sem tam možná někoho nevýznamného za vraždu i zavřeli, jako tady 4 podporovatele terorismu, ale že sama vláda provozuje koncentráky, kde se vraždí po milionech, bylo mimo zájem soudní popř. výkonné moci i veřejnosti – jistě té byly koncentráky předkládány jako rekreační střediska, obdobně jako dnes jsou válečné zločiny řízeným informačním monopolem předkládány jako záchrana obyvatel před tyranem ve jménu „svobody a demokracie“.
  Jaký je pak rozdíl mezi fašistickou totalitou a součastností, když zločinec nejenže není stíhán, ale dokonce kandiduje na prezidenta, a nikdo se tomu už ani nediví, natož aby byl trestný čin stíhán?

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.