Černá hodinka – Čím víc se do lejna…


Proti Zemanovi se stále vytahuje Peroutka. Omluvit, neomluvit, pravda, nepravda… Už dávno se zapomnělo na to, co Zeman vlastně řekl a proč to řekl. Mluvil totiž o fascinaci elit zlem a připomněl při tom, mimo jiné,  právě Ferdinanda Peroutku a jeho článek. Přesto, že mnohokráte před tím i mnohokráte potom zdůraznil, že jinak si Peroutky váží.

Jenže kavárenská žumpa, právě ta elita fascinovaná zlem, v čele s Peroutkovou vnučkou z celého kontextu vytahuje pouze ten jeden jediný okamžik, to jediné jméno ze Zemanova projevu.  A tak případ Peroutka začíná žít svůj vlastní život nezávisle na Zemanovi. Objevují se další články z Přítomnosti, které usvědčují ze selhání právě Peroutku, nikoli Zemana. Tím leze ven i puch Druhé republiky. Prostě čím více se v lejně šťourá…

bavor-podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Černá hodinka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

29 reakcí na Černá hodinka – Čím víc se do lejna…

 1. Rosťa napsal:

  Ono se není čemu divit, kavárna kvičet musí. Někde jsem četl seznam těch kašparů, co tu Peroutkovu cenu dostali a to je opravdu materiál k pohledání. Není tam moc lidí, o které by nebylo hanba opřít lopatu.

  To se mi líbí

 2. čtenář napsal:

  Deset tipů, jak se omluvit a zůstat Zemanem

  1.Miloš Zeman se skutečně omluví, ale okamžitě udělá něco daleko horšího, takže se na to zapomene.
  2.Miloš Zeman se omluví uprostřed urážky: „Omlouvám se, že jsem svůj výrok neformuloval tak, aby ho pochopil i takový idiot, jako jste vy.“
  3.Miloš Zeman se omluví tak, že uzná chybu při výběru týmu hledačů inkriminovaného článku, kterým ale okamžitě odpustí. Svou omluvu doplní bonmotem „chybovati je lidské, odpouštěti božské“, čímž se projeví jako člověk a Bůh zároveň. Jiří Ovčáček ho na svém Twitteru označí za Achilla.
  4.Miloš Zeman se omluví v ruštině. Think-tank Evropské hodnoty označí jeho omluvu za placenou Kremlem. Prezidentská kancelář vyhraje soudní spor a Evropské hodnoty se budou muset omluvit.
  5.Miloš Zeman se omluví a přirovná se ke Galileovi, který své výroky odvolal ve jménu dalšího bádání, hlubšího poznání a tedy pokroku humanity vůbec. Při odchodu z tiskové konference udeří holí do schodu a zvolá „A přece to napsal!“.
  6.Miloš Zeman se omluví a podiví se, jak to, že české soudy neřeší se stejnou rychlostí kriminalitu nepřizpůsobivých. Na Parlamentních Listech vyjde článek s titulkem „Kavárna organizuje spiknutí hnědočechů a sluníčkářů. Miloš Zeman si nebral servítky. Tak tohle si české soudnictví za rámeček nedá“.
  7.Miloš Zeman se omluví za všechno, čeho se kdy dopustil a bude ve zrychleném řízení svatořečen kardinálem Dominikem Dukou.
  8.Miloš Zeman se opije tak, že se omluví.
  9.Miloš Zeman se omluví prostřednictvím obrazu Františka Ringo Čecha, na němž je vnučka Ferdinanda Peroutky rožněna skupinou černochů, zatímco Adolf Hitler přikládá výtiskem Peroutkova hledaného článku zapáleným sirkami s logem HateFree.
  10.Miloš Zeman prostřednictvím svého mluvčího vydá prohlášení, že si je jistý, že se omluvil, a že neprodleně ustavuje komisi pověřenou hledáním jeho omluvy.

  http://denikreferendum.cz/clanek/23647-deset-tipu-jak-se-omluvit-a-zustat-zemanem

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Jeden důvod, proč vyhodit ze záložek v prohlížeči Deník Referendum. 😦

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Pro čtenáře hlas Boží. To po něm nemůžete chtít.

    To se mi líbí

    • taras2 napsal:

     Ale pánové, přiznejte tomu, že je to vtipné a přitom na docela reálném základě.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Já bych za pravděpodobné bral dvojku. Omluví se, že to neřekl tak aby to pochopil i idiot. Což je vlastně pravda. Idioti nepochopili smysl celého výroku.

      To se mi líbí

      • taras2 napsal:

       Myslím, že idioti to chápou docela přesně, jenom nesmí přiznat, že kavárenská ikona Peroutka měl také svoje špatné stránky, jako bylo to jeho poraženectví po Mnichovu. A tak jak stádo hýkajících oslů melou jednu jedinou formální nepřesnost v jinak přesném Zemanovu stanovisku. Divím se, že to pochopil i soudce.

       To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Tarasi, jde o ten deník Referendum. Kdo do něj píše, pro koho a proti komu. Je to pastva pro oči „čtenáře“ a mně je z nich na zvracení. Proto jsem psal, že je to pro něj hlas Boží.

      To se mi líbí

      • taras2 napsal:

       O tom není sporu, kam zatáhl DR Patočka, do jakých bažin se z původně dobře nastavené pozice vydal. Ale mně šlo jenom o tenhle samotný článek, protože dobře vím, jak je těžké napsat něco vtipného se zachovanými politickými reáliemi.

       To se mi líbí

    • oh napsal:

     Ani to po něm nechci. Úplně by mi stačilo, kdyby čtenář byl tak nesmírně laskavý, aby místo okopírování celého textu použil jenom odkaz.

     To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   A komu se to nechce číst, tak výňatek historika Rataje
   Peroutka odrazoval Čechy od protinacistického odboje

   „Hitler prý přinesl německému národu ‚pronikavé úspěchy‘, a proto není větší hrdina v německé síni slávy než Hitler. Německý diktátor se stává vůdcem nejen Němců, ale i ostatních národů – tato slova Peroutka adresuje české veřejnosti 26. dubna 1939, v době, kdy už jsme byli okupováni. Říšskoněmeckou státní loajalitu osvědčuje zdůrazněním, že Adolf Hitler je také ‚český státní vůdce‘… Chci také jasně říct, že Peroutka nedělal odboj. Kdybychom si jeho druhorepublikové a protektorátní články všechny prošli, v každém odrazuje Čechy od odboje či odporu a protestu zahraničního i domácího,“ uvedl o Peroutkovi dříve Rataj.

   Anketa

   Jak se vám líbily oslavy narozenin Václava Havla?
   Vynikající a důstojné
   2%
   Asi to mysleli dobře, ale přehnali to
   2%
   Trapné a směšné
   96%
   hlasovalo: 3995 lidí

   „Peroutka ve svých článcích od druhé republiky po protektorát vždy neguje jakoukoli vůli k odporu. To je ten problém. Opakoval stylisticky vybroušeně to, co hlásala oficiální pronacistická a konzervativní propaganda za druhé republiky a potom Háchova kolaborační linie na počátku protektorátu. Za stavu okupace státu podlamoval ideu obnovy československé státnosti, protože stát nezaniká okupací, stát zaniká, když jeho obyvatelstvo ztratí vůli a energii k jeho obnově a mezinárodní veřejnost tento smutný fakt akceptuje,“ řekl Rataj.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Hmm, copak mi to ten poslední odstavec připomíná. Že by se historie opakovala… ale bohužel nejen jeden, ale skoro celá presstitutsko- méédiální squadra?..

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Presstituti jinak fungovat nemohou. Obzvlášť ti, kteří tu pofiderní Peroutkovu cenu dostali. Dost by mě zajímalo, jestli ji po této ostudě ještě nějaký presstitut přijme.

     To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Rosťo, to je známo velmi dlouho, u nás se vše hned vykecá a rozkecá. To jen některý novinář z toho právě teď dělá novinku.
   Ovšem závěr toho článku je kouzelný. Kaslová nemůže za své předky, když se jedná o Bienerta a může za své předky, když se jedná o Peroutku. Za jednoho nemá důvod se stydět a za druhého je hrdá a ještě hrdější. Přitom nejde o to, jak se nějaký článek jmenoval a kde vyšel, ale o Peroutkovy tehdejší názory. Byl to opravdu vynikající novinář a jeho Budování státu je i dnes čitelné a převelice poučné. Žil ale ve své turbulentní době a musel na ní reagovat. Dnes je lepší některé kauzy nevytahovat.
   Kdyby nešli po Zemanovi jako slepice po …….. tak jeho konstatování jako pouhý případ by za dva dny zapadlo. Ale nějak se to zaseklo a chudák Peroutka to odnese jako antisemita a antidemokrat.
   Ale komu není rady, tomu není pomoci a Zeman se může jen smát. Ti, co ho nenávidí ho budou nenávidět dál a ostatní to berou sportovně. Zajímavějších a důležitějších zpráv je tisíckrát více.

   To se mi líbí

 3. vittta napsal:

  Čím víc se dolejna….
  Tak já si pustil zpráva na ČT1.(ne od začátku)
  Ťukám do počítače a poslouchám ty žvásty….
  A už jsou tu uprchlíci.
  Jakýsi černoch, uprchnuvší ze Středoafrické republiky je unavený a smutný.
  Utíkal před válkou z bratrem, ale bratr někde cestou zemřel a on ani neví, jak je pochovaný.
  Mohl při té příležitosti říci, jak se tak ze Středoafrické republiky do Itálie cestuje, jen v krátkosti.
  Děsně by mě to zajímalo.
  Černoch vypadal- nutno řici- poměrně sympaticky a chce pracovat na stavbě.
  Se zájmem sleduji reportáž.
  Vidím, jak uprchlíci spořádaně vystupují, zřejmě z jakési obří lodě, a jdou v několika řadách kolem stanů s červeným křížem.
  Nějaká žena hovoří o tom, jak migrantům berou otisky,a kamsi je zadávají.
  Jsou to samí mladí muži, zde má reportáž určitý zádrhel.
  Pak jsou ale střihy se záběry černochů, kteří hodlají zůstat v itálii, jsou ve škole a poctivě se učí italsky.
  Nikde není nejmenší problém, vše šlape jak hodinky, „tady je svět ještě v pořádku“, říkám si s úsměvem známý reklamní slogan.
  Pak mě zaujme repotráž o finanční gramotnosti.
  Pár všeobecných keců a už je tady záběr z gymnázia, kde žáci (kvinty?) odhadují ceny potravin.
  Chleba- 15-30 Kč…jak takž dobře.
  Brambory 20-25 vočí- total špatně, stojí 12.(nebo kolik)
  Mrkev 25-30 vočí (tak nějak) a pohrdavá reakce reportérky, že by to byla nejdražší mrkev na světě, páč stojí 14 Kč.
  Za to vědí, kolik stojí nějaký aifon, nebo co.
  Smysl reportáže mi je ale utajen, protože jakkoliv se od 17 starám sám o sebe a znám ceny úplně všeho už od socialismu, kolik stojí mrkev, chleba a brambory nevím.
  Prostě jak kde, jak kdy a jak které (ý).
  To se hodnotí na místě, jaká cena je dobrá.
  Ale…že by?
  Už tu máme jakousi ženštinu, pracovnici neziskové organizace.
  Ta panečku ví, jak s penězi, a svému synovi hnedle dává instruktáž.
  Má jméno známého režiséra a hned jsem si telefonicky ověřil, zdali to je jeho žena a jeho syn.
  Zřejmě jo, ale zmínka o tom nebyla, asi chtěli být v televizi.
  Při repotráži má na sobě triko s Václavem Havlem.
  Otáčím se k počítači, už jsem viděl dost.
  „To zase někdy budu čumět na ČT1, TO URČITĚ“…..

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Já to vyřešil lehce. TV je mé manželky a již dva roky se na ní, teyd tu TV, nedívám. Když se chci podívat na Dana Přibáně a trabanty Egu a Babu, tak se na ně podívám na PC a ještě lépe na ulozto.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   To máte ještě kliku. Já odpoledne na ČT24 viděl kus Interview24, kde Irena Kalhousová, naší jejich ČT otitulkovaná jako „analytička, London School of Economics and Political Science,“ *) vykládala s vážnou tváří, že Rusko si v Sýrii vybírá civilní cíle úmyslně. Doteď si nejsem jistý, jestli se mám uchechtat k smrti, ukroutit si hlavu nad tím, čemu všemu se dneska říká analytik, nebo jít rovnou pozvracet Kavčí hory.
   *) nepřednáší ani tam nic neanalyzuje, studuje na PhD

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Dostane noty a podle nich zpívá. Jinak by na ČT nemohla.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Jako…čas od času nějaký střípek vidím, více méně náhodou, nebo si náhodně něco přečtu odkazem…
     Teď třeba Taras psal o Šafrovi a zrovna na něj byl nějaký odkaz na PL, tak jsem si to přečetl…
     Co to je za žvásty, to prostě nemá obdoby.
     Já třeba mám kliku, že jsem ročník 1966 a vlastně jsem za té normalizace zas tak extremní kecy nikde neslyšel, to se to asi tak nežralo a veřejnost z toho měla prdel.
     Možná ty starší ročníky podobné zvrhlosti slýchávali v 50, ti starší i ve 30-40 letech.
     To už nemůže nikoho manipulovat, to jsou prostě jen kecy pro kecy.
     Tata sem nedávno dal odkaz na nějakou „analytičku“, nebo co to bylo….
     Ta dělala jen éééééééé, ééééééé, asi jí dali blbé noty, nebo co…ale prostě už ani neumí vybrat někoho, kdo to tam alespoň odkecá, když si to asi nejprve nějak nacvičí, nebo ty otázky „na tělo“ už znají dopředu, ale stejně to nestačí…
     To je úpadek….

     To se mi líbí

   • vittta napsal:

    ČT24 jsem už vzdal.
    Úplně mi stačí čas od času nějaký krátký odkaz.
    To snad si točí sami pro sebe, nebo pro naše západní bratry, na to přece nemůže nikdo normální koukat….

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     ČT 24 nemám na SAT vůbec naprogramovaný a na normální anténě kdesi vzadu. A když ovladačem roluji a náhodou tam padne, tak vždy slyším, že Putin …. a roluji dál. Blbci si nedají pokoj.

     To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Bylo toho napsáno mnoho a proto je dobré si znovu přečíst rozsudek jménem republiky :
  http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/neni-fer-aby-zeman-takto-mluvil-o-peroutkovi-prectete-si-proc-se-ma-hrad-omlouvat–1653147
  Je to pouhých 16 stran.
  „Jejich hodnocení mého dědečka jako antisemity mě hluboce uráží. Jeho dcera byla židovka, takže myslím, že je to velké nepochopení, a proto se odvoláme. Jsem naštvaná a nejsem spokojená a jsem uražená,“
  Vnučka protektorátního ministerského předsedy Richarda Bienerta se tím nikterak netají, ba naopak si svého předka velmi váží jak se vyjádřila pro LL.
  Terezie Kaslová jasně uvedla, že byl velmi kladně oceňovaný jako policejní prezident a o jeho motivaci pro přijetí účasti v protektorátní vládě vlastně nic neví.
  To zásadní co zabezpečuje pro KDU – ČSL Terezie Kastlová, je vytvoření povědomí, že prezident republiky rozkládá náš právní stát.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezident-rozklada-pravni-stat-Kromerizska-vyzva-i-lidovecky-europoslanec-se-rozcilili-kvuli-rozsudku-v-kauze-Peroutka-455342

  To se mi líbí

  • Alena Z napsal:

   Zajímavá je jiná věc, zase stejná písnička, najdete to v diskusi pod článkem:
   Paní Kaslová (tehdy ještě Jungrová) začala dělat jako P.R. v kanceláři primátora Kasla na Magistrátu Prahy. Založila píár agenturu Mediareport – společnost F. Peroutky s.r.o.; a neziskovku Nadace F. Peroutky.
   Nadace dostávala dary zejména od firem se zakázkami od magistrátu (JC Decaux, Havelské tržiště, ICF software atd.).
   Hospodaření nadace v roce 2001:příjmy 4,5 mil.; z toho jde 2 mil. na platy (Kaslová plus 2 zaměstnankyně), zbytek náklady, cestovné atd. Na projekty šlo z nadace jen cca 0,5-0,6 mil.
   Co dodat, snad s jedním diskutérem: „Dík, Aligátore! Vždy několik tahů napřed, můžeme to nazvat zemanův gambit!“

   To se mi líbí

 5. tata napsal:

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/vsem-jsme-pridali-ale-co-ted-budeme-slibovat-za-rok-lekl-se-sobotka-3031

  No velká chyba že nechodí sem hned by věděl že se moc naparuje……není to odemě ironie….aspon by ho měli znepokojovat když tak dobře vládne jak má slabé preference.
  Sice tvrdim oproti zdejší většině že to je mnohem lepší než minulé vlady ale pokora mu chybí a sebereflekce………myslím tím co mu lidi vyčitaj a nák ignoruje,myslím tim toto

  A pochvaluje si, že během současné kampaně neslyšel od lidí na mítiních téměř žádnou kritiku, že by si lidé stěžovali, že sociální demokraté ve vládě nedodrželi program, nebo moc ustoupili v koaličních kompromisech. Bohuslav Sobotka, jenž je dvacet let ve vrcholné politice, má v tomle štěstí, že vládne ve chvíli, kdy – slovy klasika – zdroje jsou a je z čeho rozdávat.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To jsou ty neoprávněné a US ambasádou neschválené Kalouskovy investice do Ruska, prostě Kalousek ve svém věku již zapomněl, že jsme se posunuli o dvě desetiletí a elektrárna není gumárenská chemie.
   http://byznys.lidovky.cz/cesi-postavi-elektrarnu-na-polarnim-kruhu-fj1-/energetika.aspx?c=A111107_075025_energetika_rka
   Prostě Kalouskovy obchody s Ruskem, se nám nyní díky našim sankcím prostě nevyplácí.
   Obrovskou zakázku na výstavbu železnice za desítky miliard tam má předjednanou také brněnská společnost OHL ŽS, podpis smlouvy je očekáván během prosincové návštěvy ruského prezidenta Dmitrije Medveděva v Praze.
   Tož v současnosti je nutné se přeorientovat na Americké trhy, jak správně připomněla Komisařka EU, bývalá 1. místopředsedkyně strany, bývalá ministryně MMR a náměstkyně MŽP, bývalá advokátní koncipientka a podnikatelka Mgr. et. Mgr. Věra Jourová.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.