Černá hodinka – Kdo to vlastně způsobil?


Diskuse o nepovedené akci zvané reorganizace policie mne přivedla k dalšímu provokativnímu tématu. Jedná se o ekonomiku. Už vidím v duchu Slima, jak se mu chvěje ruka nad písmeny klábosnice, ale pro tentokráte nebudu tak odvážný, abych se snažil o složité úvahy finanční.

Zlí jazykové tvrdí, že na současný ekonomický růst nemá vliv politika Babišova ministerstva, že prostě už přišel k hotovému a jen to využívá.  Ti zlí jazykové ovšem mají pravdu. Obrat v ekonomice  nezpůsobila současná vláda, ani vláda Rusnokova. Způsobil jej jediný člověk, který ovšem s politikou nemá nic společného. A tím člověkem je jistý plk.Robert Šlachta.

Nevěříte? Pak tedy posuďte sami. Šlachtův útvar zasahuje na vládě a tím vláda padá. Odchází chemik Kalousek a spotřebitelům svítá naděje, že je konec ekonomicko-chemických pokusů. Zvyšuje se důvěra v budoucnost, zvyšuje se spotřeba, rozbíhají se investice jak firemní, tak soukromé. Jen stát zaostává, protože za Kalouska zamrzla i příprava. Volby dopadly, jak dopadly, finančního vesla se ujímá Babiš a restrikce jsou definitivně pohřbené.

Takže díky Šlachtovi se dnes máme tak, jak se nám za chemické mafie nezdálo.

bavor-podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Černá hodinka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

53 reakcí na Černá hodinka – Kdo to vlastně způsobil?

 1. oh napsal:

  OT
  http://sport.lidovky.cz/rasisticke-logo-redskins-v-ohrozeni-nejvyssi-soud-zamitl-stiznost-tymu-1ql-/ostatni-sporty.aspx?c=A161004_114201_ln-sport-ostatni_oka
  Svět se už dokonale zbláznil a slovo „aktivista“ už téměř lze používat jako synonymum označení „aktivní blbec“.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   To není apríl?

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Byl bych rád, kdyby to byl apríl.
    Bohužel toto je stav, do kterého míří naše západní „civilizace“ pod vedením nejdemokratičtější země světa. S rasistou Markem Twainem už se vypořádali.
    http://www.lidovky.cz/americane-kvuli-rasismu-prepsali-huckleberryho-finna-vadil-jim-negr-1gx-/kultura.aspx?c=A110105_155934_ln_kultura_ter
    Teď už jen čekám, kdy v důsledku hlasitého pokřiku aktivistů zcenzurují Karla Maye, Jacka Londona, Verna, Defoea, Kiplinga, Ladu… a všechno vytvořené před rokem 2000.
    Samé škváry podporující zaostalé rasistické stereotypy. Když jsem četl o „napravování“ lidských dějin do obecně přijatelné a méně násilné podoby u Lema, připadalo mi to zábavné. Nyní mám nepříjemný dojem, že Clarkova povídka Božský pokrm byla napsána jako přímá reportáž z budoucnosti.

    To se mi líbí

    • anonymouse napsal:

     Když už je řeč o nepříjemných pocitech – mám Clarkovu SciFi knihu, jmenuje se Kladivo boží (je o meteoritu, který se má střetnout se Zemí, a je dostatečně velký na to, aby Zemi zlikvidoval).

     Děj se odehrává v budoucnosti (jak taky jinak) a je v něm zmínka o náboženství, které se nazývá Chrislám, a které vzniklo sjednocením „dvou nejvýznamnějších náboženství“ (kapitán kosmické lodi vyslané na záchranu – odklonění dráhy meteoritu – je silně věřící).

     Jestli se ukáže, že jde též o přímou reportáž z budoucnosti, tak to teda potěš koště. 🙂

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Fascinuje mě, jak různí spisovatelé a pseudo-vědci blábolí o náboženství. Viděl jsem hodně pilotů, lidí od exaktní vědy a tak dále – ale tak nějak z podstaty věci nikdo nebyl pánbíčkář, ani trochu. Všichni si z toho jen dělali legraci, nejblíže by se prohlásili za agnostiky, pokud ne přímo za ateisty.

      Kapitán kosmické lodi, „silně věřící“, to je protimluv.

      To se mi líbí

      • anonymouse napsal:

       Silně věřící kapitán kosmické lodi je protimluv tady a teď.

       Na druhou stranu, kandidátů na presidenta a vicepresidenta USA se moderátoři dodnes ptají jaký je jejich vztah k náboženství. Na tom, jestli se to musí nebo je to jen tradice asi moc nezáleží, faktem je, že kandidát, který by se prohlásil za ateistu, by se stal nevolitelným.

       Kdoví jak se běh světa změní, až jej ovládne Chrislám. 🙂

       To se mi líbí

      • Joevg napsal:

       Každý v něco věříme, ne? U někoho to má formu náboženství, u někoho zase jinou formu. Víra ale zůstává. Nevím, proč by to měl být protimluv. Náboženská víra se nevylučuje automaticky s úspěšností. Ježíš Kristus byl třeba úspěšný, měl a má mnoho následovníků, kteří se pokoušejí o jeho ideály. Pravda, v technických a odborných profesích je asi úspěšných nábožensky věřících málo. Ale znám i ajťáka věřícího, elektrikáře věřícího, vinaře a pěstitele, zahrádkáře. Ten kapitán tam ale fakt není 🙂

       To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Proč lze? Znáte snad nějakého maktivistu, který by v makovici něco měl??Či dokázal něco smysluplného udělat či vymyslet? Je ovšem otázkou – jak dlouho jim to budeme/budou trpět a tolerovat?

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Podle neověřených pověstí se prý pár takových kdesi vyskytuje. Poznáte je podle toho, že nelezou na komíny a chladící věže, nepřipoutávají se řetězem ke stromům a často mívají ruce umazané od skutečné práce, kterou dělají bez přítomnosti médií, rádi a někdy i zadarmo – prostě proto, že je potřeba ji udělat. Spíš ovšem potkáte jednorožce. 😉

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     souhlas

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      k těm chladícím věžím takovou poznámečku:
      slyšel jsem včera v bedně povídat toho ekologickýho lezce, že mají nějakej ekologickej znaleckej posudek na ty jejich horolezecký skoby, kterýma fixujou ty svoje lana, na který se rozvěšujou po tý chladící věži, aby všichni jako věděli a že v žádným případě nenaruší-nepoškodí-nerozruší-neproniknou-neprostoupí, zkrátka nepoškodí povrch tý betonový věže !!! Tak jen doufám, že ho zveřejněj, neb hodlám tímto způsobem u nás doma přichytávat na zeď háčky na ručníky, obrázky, (oprátku), aniž bych musel navrtávat trubky či elektriku. ČEZ tu škodu už nyní koštuje na milióny, tak doufám, že ti ekologisti najdou podobnou lidskopravně uznalou soudkyni, která to odsoudí jako performační uměleckou recesi, jako u těch zhoven na Hradě.

      To se mi líbí

 2. čtenář napsal:

  souhlasím,díky Šlachtovi se zvyšuje důvěra v budoucnost, zvyšuje se spotřeba, rozbíhají se investice jak firemní, tak soukromé.

  A to tak,že po celém světě.Šlachta zachránil světovou ekonomiku!!!

  to je na nobelovku

  To se mi líbí

 3. tata napsal:

  To je dost odvažné spojení…….neřikám že uplný nesmysl,protože zasah měl vliv na pad Nečase,,,,,ale to ostatní je podle mě moc přitažené za vlasy.

  To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Hledání viníka zodpovědného za „růst“ naší ekonomiky je nutné hledat především v politice minimalizace minimální mzdy a zodpovědných intervencích ČNB.
  Z porovnání ČR s ostatními státy EU je zřejmé, že minimální mzda v ČR patří mezi
  nejnižší.Růst minimální mzdy od roku 2007 – 2013 dosáhl v ČR 0 %,což je druhý nejhorší výsledek ihned za Řeckem, kde došlo k poklesu, a to za zcela odliš-ných makroekomických podmínek. Řecká ekonomika se potýkala s recesí.
  Prognózy se vyplnily a hraniční vzestup HDP nastartoval až koncem r. 2014, který zaznamenal růst.
  Společně s tím je patrné, že k nejvyššímu nárůstu došlo právě v zemích s nejnižší minimální mzdou v rámci EU, což je částečně dané i nižší základnou, ze které se růst vypočítává.
  Spolu s tím bylo aplikováno porovnání minimální mzdy se mzdou přepočtenou na standard kupní síly, tato pseudohodnota „slouží“ pro mezinárodní srovnávání.
  Parita kupní síly vyjadřuje počet jednotek národní měny, za které je možné nakoupit stejné množství výrobků a služeb jako za jednotku jiné měny na zahraničním trhu. Tím se zdůvodňuje naprosto a pouze opticky markantní rozdíly v cenových úrovních zemí EU.
  Nízká nezaměstnanost v Česku nyní tlačí na růst mezd, který si ale některé zahraniční podniky montující u nás komponenty pro finální výrobky nemohou dovolit.
  Proto varují vládu před růstem minimální mzdy, protože v případě růstu minimální mzdy okamžitě nahradí všechny rutinní práce v Česku automaty.
  Jak je patrné tak v roce 2013, tj. po více jak 6 letech (2007- 2013), kdy byla stále minimální mzda zafixována na úrovni 8 000 Kč.
  No a nyní pouze v rámci maximálního populizmu v krajských volbách; považte jakou nepředloženost udělala naše vláda :
  http://ekonomika.idnes.cz/zvyseni-minimalni-mzdy-na-11-tisic-korun-mesicne-f5b-/ekonomika.aspx?c=A161005_083430_domaci_kop
  Proto opozice jak TOP 09 a STAN,ODS i dokonce vládní KDU-ČSL vážně varují před touto, jak je vidět již zpolitizovanou institucí minimální mzdy.
  http://www.investujeme.cz/dlouhy-dalsi-zvyseni-minimalni-mzdy-muze-poskodit-nektere-zamestnavatele-chybi-odpolitizovani-tohoto-institutu/
  Poroto pouze minimální úroveň minimální mzdy z roku 2013 a ještě hlubší intervence ČNB, jsou tou jedinou zárukou pokračování současného ekonomického růstu v Česku.

  To se mi líbí

  • okolojdoucí napsal:

   Už jsem si konečně na ten Váš ironicko-masochistický styl zvykl a tak dodávám, že železný zákon mzdový ve spojení s dotacemi na integraci imigrantů (čti: náhrada díky nízké mzdě skomírající spotřebitelské poptávky tuzemských zaměstnanců „importovanou“ poptávkou imigrantů) naše HDP nakonec pozvedne do západoevropských výšin a imigranti a vlastníci pracovních automatů si to pak náležitě užijí. Případní neoluddité budou eliminováni.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Taky si myslím, že je to zvyšování kdekomu je jen proto, aby lidi neřvali, až se budou imigrantské dávky rozdávat v ejůnijní výši. UFF

    To se mi líbí

 5. Jethro napsal:

  Nevím, co na tom není komu jasné. Těch pravd je ostatně několik:
  1. Vláda za přebytek rozpočtu nemůže, Babiš už vůbec ne. Růst je vládě navzdory (Tvrdí Kalousek)
  2. Za nás se sice klesalo, ale zodpovědně a navzdory vládě, bo byla krize (Tvrdí Kalousek, Fiala)
  3. Rekordní výsledek je výsledkem zlepšeného výběru daní a politiky této vlády (tvrdí ti, co vládnou, pochopitelně)
  4. Nárůst výběru daní, zejména DPH, je vyšší, než odpovídá růstu naší ekonomiky (tvrdí nezávislý ekonom)
  Mám tendenci věřit tomu ekonomovi a pochválit trošku vládu a Babiše. No a že je tu máme, za to může Šlachta, že položil naši odpovědnou pravici, co se chtěla proškrtat až k nevratné (ekonomické) smrti – samozřejmě zjednodušeně a s troškou nadsázky.

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Kalousek mluví o krizi, jako by to bylo něco exogenního, jako třeba počasí. Je to lahodné si jeho mekty poslechnout. Mám u něj ale dojem, že ví, že klame, u Fialy mám naopak dojem, že je tak přitroublý, že těm kecům věří. 😀
   Přitom stačilo, aby K. zmizel a vzápětí začala růst spotřeba obyvatelstva, což je největší složka HDP, která předtím HDP táhla dolů.

   Navíc pokles zdůvodňovali krizí ve světě. Ale my jsme měli poklesy TŘI, kdežto EU jen jeden, ve 2009. (Polsko nemělo žádný).

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Takže zařídil to Šlachta nebo ne? Já vím, je to nadsázka.

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Jdete na to moc zhurta. Ano, zařídil. A taky Ištván. A hlavně Zeman. (A bůhvíkdo ještě: snad americké vyslanectví kvůli Temelínu? 😀 )
     A rozhodně taky mnoho našich spoluobčanů, kteří asi začali chápat, že HOP 09 je to, co je – černo-fialová mafie.

     Ale vážně. Už jsem tady o tom kdysi spekuloval, že Zeman nepřijímal Ištvána jen tak (i když snad až PO akci?). Mám dojem, že možná posouzení závažnosti důkazů trochu v kooperaci (povzbuzováním?) „pomohli“. Což je ale v tomto případě v pořádku, šlo o odstranění nepřátel státu a prakticky všech občanů.

     Čili Zeman na prvním místě. Protože udělal ještě DRUHÝ mistrovský tah. Zlikvidoval svým projevem v parlamentu v srpnu možnost 101čky s kombajnérkou Mirkou v čele. Hned večer poté začal chemický Alí mluvit o předčasných volbách.
     Tato richelieuovská chytristika a velká zásluha nebude „odjata“ od něj (podobenství o Martě a Marii, Lukáš 10, 42)

     To se mi líbí

   • Mac napsal:

    je potřeba si poctivě přiznat, že zásadní nespravedlností tohoto světa je existence této zákonitosti:
    a) kdykoliv se dostane k moci česká tzv. pravice, upadne celý vesmír do krize, což se negativně projeví na ekonomických výsledcích vlády gigantů z ODS, ODA, KDU, US, TOP, Zelinářů a další přidružené výroby
    Výsledkem je téměř axiom, že při jakékoliv vládě pravice jde ekonomika ke dnu, HDP hrubě v červenejch, lidově řečeno jsme ve sračkách
    b) když se dostane ke slovu levice (i když to „levice“ je potřeba brát s rezervou, spíše by bylo dobře napsat „opozice k modrobolševicko-kalouskovské mafii“), jak na potvoru krize ve vesmíru končí a české ekonomice se na místní poměry začne nadprůměrně dařit

    Výše uvedené je pouze hrubým zjednodušením, byli jsme již několikrát svědky vývoje, kdy v době vlády pravice všechny země kolem nás rostly, ale my jsme poctivě zůstávali v červených číslech. Bylo to ovšem vyvažováno diplomy, který získaval šílený chemik Kalous jako ocenění za nejlepšího minfina vesmíru a nejbližšího okolí

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Když kdokoliv dostává ceny venku a doma se jim nemůže přijít na jméno, tak to jednoznačně ukazuje na to, že ta politická kreatura kope v jiném dresu a těm doma škodí.

     To se mi líbí

    • Jos napsal:

     Ono to Macu funguje od 90.let opravdu tak, jak naznačujete. Bez vyjímky. Asi někde bude nějaký zákon. Zřeba o rozdílu paradigmatu modrobolševickočernofialové mafie od paradigmatu opozice.

     To se mi líbí

 6. pepanov napsal:

  Jak jsem četl, tak ČNB nechává tisknout peníze, údajně, aby se zvýšila inflace.Když přijde do oběhu více peněz, tak podle mého selského rozumu vzrostou ceny a nikoliv ale platy. Tudíž lidé opět začnou méně utrácet. Čili začarovaný kruh nebo ne???

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Ona většina těch peněz v oběhu neskončí. Část se vrátí do centrální banky coby povinná minimální rezerva, další část zmizí ve vysoce ziskovém akciověkomoditním kasinu spekulací.. a zbytek se možná nějak projeví v reálné ekonomice. Jen téměř nikdo netuší jak..
   http://ekonomicky-denik.cz/cs-o-kvantitativnim-uvolnovani-tisknout-je-snadne/
   Ale otázky za pět bludišťáků jsou, co se bude dít, až jednou centrální banka peníze tisknout přestane. A jestli někdo z centrálních bankéřů má představu nejen o tom, jak tom, jak režim intervencí zahájit, ale také jak z něj ven.
   Zatím totiž vždy nechali předpokládaný konec intervencí na Yindy. 🙂

   To se mi líbí

 7. vonrammstein napsal:

  Pro případ, že někdo dneska ještě neblinkal:

  To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Po té pokusné laboratoři co si tu vytvořil chemik s pizizubkou se stát se svým občanstvem ocitl ve stavu klinické smrti. Z toho důvodu je dobře, že si Nečas nepodržel kalhoty nahoře a odporoučel se i s dr. Hengelem a zbytkem vlády do řiti. Nic to nemění na faktu, že odstřel nebyl z důvodu erekce v zaměstnání našeho nejvyššího ministranta, ale proto, že dotyčný slíbil dodělat atomku Rusku. Já bych jim to dal taky, protože nikdo to líp neumí, nicméně naši zaoceánští bratři s tím nesouhlasili a tak byl nařízen výřad k radosti těžce zdecimované společnosti. Je jasné, že po té genocidě vlastního národa se občanstvo nadechlo a stát začal jakžtakž fungovat. Po této stránce je potřeba Šlachtovi postavit pomník, protože kdyby ta parta kolem Kalouska dojela celé volební období, tak střední třída by byla pod mostem a ti pracující, co drží ekonomiku v chodu, by z toho mostu skákali dolů. Dobrovolně. Ale to nic nemění na faktu, že se mně článek líbil.

  To se mi líbí

  • Mac napsal:

   🙂

   ….naši zaoceánští bratři…nařídili výřad…… 🙂

   krásně popsaný odchod našeho sexuchtivého submisivního svazáčka

   To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Jak tak koukám, už se tu rozjela i akce s oslavou výročí Kim Ir Havla. V teletníku naštěstí na ZOOM dávali dokument o bobrech, takže se bylo na co dívat. Je to sice taky škodná, ale roztomilá. A ten blog dole stojí za to.
  http://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=556127

  To se mi líbí

 10. čtenář napsal:

  pane Bavore,
  proč na Davida?
  Vy jste s tou konstrukcí,že Šlachta způsobil obrat v ekonomice začal,já ji jenom rozšířil.

  Jestli si vy tady všichni myslíte,že kdyby nebylo Šlachty tak by řádné volby v roce 2014 dopadly opět tak,že by vládu mohla sestavit ODS s TOPkou,tak to je z říše snů.

  ANO vzniklo v roce 2011,takže v řádných volbách 2014 by mělo ty samé výsledky jako mělo v předčasných volbách 2013,možná by byly ty výsledky i lepší.

  „kabelkový Šlachta“ měl na nějaký obrat v ekonomice vliv asi takový jako je můj vliv na zvyšující se prodej Škodovek po celém světě,v posledních letech.

  A když jsme u té rostoucí ekonomiky,tak by bylo vhodné aby se vrátila DPH na ta procenta než ji začal Kalousek zvyšovat.
  Na to momentální uctívači této koalice zapomínají,že značný přísun peněz je i z těch nepopulárních kroků které udělal Kalousek.

  PS:Jsem si i myslel,že Slim trochu rozebere přínos devalvace koruny na ten růst ekonomiky,ale prozatím jsem se nedočkal.
  I by mě zajímalo jaký má názor na stále pokračující intervence a oddalování jejich konce.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Dobře. Rozeberme vaši konstrukci.
   1. tím, že by se neotevřela brána ke křeslu, neklesaly by preference Sobotky a došlo by spíše na tu mnohými dnes (i mnou tenkrát) vzývanou koalici s komunisty. Babiš by byl rád, kdyby se do parlamentu dostal.
   2. V jiné konstelaci vlády by došlo i k jiným opatřením, u nichž je ekonomický dopad nejistý. Možná plus, možná i mínus.
   3. Roční zpoždění by přineslo i roční navýšení dluhu a spolu s blížící se migrační krizí by těžko mohlo dojít k současnému ekonomickému stavu.
   A co se týká DPH, tak tady má pravdu Babiš v tom, že snížení se do cen moc nepromítá a tak by se jednalo hlavně o zisky obchodníků, nikoli spotřebitelů. A tam, kde se DPH skutečně uvádí zvlášť, tak tam jsme vázáni předpisy EU.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    pane Bavore,
    VV dokázaly v roce 2010 11%,to by Babiš zvládl levou zadní,protože každý druhý si od nového politika slibuje zázraky.
    Babiš je už v roce 2011 začal chytat na těch jeho slibovaných 200miliard,měl by o rok déle na výlov voličů,takže jeho zisk by těch 19% byl.

    Dá se spekulovat pouze s tím,že kdyby nebylo Šlachty,tak by nebyl takový propad ODS.

    A co se týká DPH,tak snížení DPH u potravin byl jeden z volebních bodů ANO.

    Za současný ekonomický stav jsem samozřejmě rád,ale co když je kus pravdy na tomto?

    Babišova kalouskovina

    „Meziročně bylo vyčerpáno o 37 miliard korun méně v investicích, nežli v předchozím roce. A to je jistě nepříjemný fakt. Spořit na investicích není zrovna to pravé ořechové. Na straně příjmů nejspíše budou viset i nemalé nevyčerpané peníze e evropských fondů, které jsou zatím nerozdělené do jednotlivých projektů. Jejich výši se dozvíme, až bude zveřejněno účetnictví státu za prvních devět měsíců tohoto roku. A třetí faktor, který silně obtěžuje významnou část firemních či živnostenských plátců DPH, je zadržování DPH. Je to vlastně jednoduchý trik Finančních úřadů, kdy daňový poplatník od nich neobdrží včas peníze z DPH, které by obdržet měl. Zhoršuje se díky tomu cash-flow jeho firmy, komplikuje se mu podnikatelská činnost, ale berním úřadům se tato činnost líbí, protože jsou za ni v podstatě nepostižitelné. To, že to podnikatele obtěžuje, někdy jim to zcela paralyzována činnost, nevadí. Co na tom… Těžko odhadnout, kolik peněz je takto zadržováno, Zda to bude deset či patnáct miliard. Každopádně pokud tyto tři položky nahrubo sečteme a promítneme do výše přebytku, měli bychom poněkud jiný obraz o jeho průběžné za tři čtvrtiny tohoto roku. Mohlo by to být o nějakých padesát až šedesát miliard horší, nežli teď s jásotem prezentují Babiš se Sobotkou…

    To, že to triumfálně se tvářící číslo, tedy 82 miliard rekordního přebytku za devět měsíců, Babiš důkladně využije v posledních dnech před volbami, je více než jasné.“
    ———————–
    „Neinformovaní lidé jásali, jak nám to ty reformy všechno pěkně vylepšily, a informovaným lidem nebyl v médiích dán příliš velký prostor k tomu, aby sdělili své výhrady.

    Krátce poté získal M. Kalousek titul nejlepšího ministra financí zemí emerging markets. Nikdo z časopisu Emerging markets, který tuto cenu každoročně uděluje, si prostě nedal práci s tím, aby zjistil, jaká je realita. Obávám se, že podobnou cestou vytváření Potěmkinovy vesnice jde, v Kalouskových šlépějích zcela odhodlaně také A. Babiš.“

    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/babisova-kalouskovina

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Trochu popletené informace. Babiš přiznává, že „šetří“ na investicích. Ale hlavně proto, že se silně (díky Bártovi – kdysi min.dopravy) pozdržela příprava projektů, tedy projektová a výběrová fáze i výkupy a vyvlastňování pozemků. A do toho ještě EIA.
     To další je poněkud spekulativní, protože se nerozebírá kolika firem se podobná věc týká a také důvody. Ony totiž bývají hlavně na straně těch firem, když se náhle objeví třeba vyšší odpočty a podobně. Zažil jsem kdysi i takovou kontrolu, kdy se muselo opravdu pořádně doložit, že je to tak, jak to je. Protože odpočet byl vyšší než obvykle.
     A co se týká Babiše, tak VeVerky právě braly chuť volit něco nového, a čím déle by tam byly, tím menší šance pro nové partaje a hnutí.

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      možná spekulativní možná také ne,přečtěte si toto.

      „Zajišťovací příkaz je poměrně extrémní nástroj, který má finanční správa proti potenciálním neplatičům daní. Umožňuje předpokládanou daň vybrat dopředu, pokud mají berní úředníci důvodné podezření domnívat se, že později už by ji firma nezaplatila. Jenže je nějak čím dál víc sprostých podezřelých. Z užívání výjimečného nástroje se stává všednodenní praxe.“

      http://finmag.penize.cz/ekonomika/316377-zajistovaci-prikaz-nastroj-efektivniho-vyberu-dani-nebo-zbran-hromadneho-niceni

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Jako každé opatření, dá se i toto zneužít. Ale o tak extrémních případech (zavření firmy) jsem ještě neslyšel. Čímž je ovšem nepopírám.
       No ale z pouhé nadsázky jsme pěkně zabředli do problémů, o kterých oba víme úplné ho… nic.

       To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Boj dále zuří.
   https://www.novinky.cz/krimi/416635-nbu-si-posviti-na-proverky-slachty-i-olomouckych-zalobcu.html

   O devalvaci (a vůbec tzv. „tištění peněz“) jsem se přestal vyjadřovat, když jsem za její podporu v r. 2013 byl neustále a nesmyslně napadán. Je to trochu složitá věc odporující běžné intuici nás obyčejných lidí (mezi které patří i velká většina ekonomů, mimochodem). Dopad ve složitém systému ekonomiky vidí správně jen lidé jako Keynes, Krugman, DeLong a pár dalších „firem“. Lidé se spíše technickým vzděláním tíhnou k mnoha zjednodušeným představám à la jednoduchý zpětnovazební regulátor (jako je plovák na WC.)

   Mimochodem, £ibra právě prodělává devalvaci kolem 25% za posledních asi 15 měsíců. Je to přijatelnější, když to NEzpůsobila BoE?

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    jenže já byl v roce 2013 snad jeden z mála,možná i jediný,který těm argumentům,které jste v těchto místních diskuzích předkládal tak nějak důvěřoval.

    Takže mě by to zajímalo,měly intervence započaté na podzim 2013 kladný vliv na naši ekonomiku?

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Myslím si, že nepochybně měly, deflace tehdy jasně hrozila. Jak je to teď, přesně nevím, ale musíte vzít v úvahu, že je nějaká setrvačnost a oni (ČNB) se pohybují v nějakém prostředí (ECB, která tvoří pro ČNB referenční rámec) a nějakém myšlenkovém modelu (tedy v nějaké teorii, tou dobou přijímané většinou centr. bank).

     Inflace v EU je pořád blízko nuly, což tento model označuje za nežádoucí.

     To se mi líbí

     • Jos napsal:

      V 90.letech se politicky vhodné výše inflace běžně dosahovalo manipulací se spotřebním košem. Před časem jsem udiveně sledoval v ČT jednoho mladého „odborníka“ z ČNB, jméno jsem už bohužel zapomněl, který se nám snažil namluvit, že jak klesla cena ropy tak si tím dovážíme „nebezpečnou deflaci“. Marně mu Mertlík oponoval, neuspěl. Mně se líbí váš eufemismus mělo to „kladný vliv na ekonomiku“. Co se tím myslí? Úzký a malý kroužek vývozců? Občan na to dojel. V cenách benzinu, cigaret i třeba dovolených. Prostě ČNB přesunula prachy z kapes občana a já se radši neptám ve prospěch koho, když se ze země vyvážejí stovky miliard ročně.

      To se mi líbí

      • Slim napsal:

       To byl jistě Tomšík. Legrační figura, nebudící důvěru. A pokud to opravdu byl Mertlík, tak měl asi pravdu, to je jeden z mála opravdu dobrých ekonomů u nás. (Pročpak ho ale Zeman nepodržel jako ministra??)
       Ale tohle byla jen poznámka vyžádaná Čtenářem, jak jsem říkal, nechci to moc rozvádět.
       (Myslete si, že jste majitel Liber Sterlingů. £ibra zase klesla proti včerejšku o padesátník, a je poprvé pod 30 kč. Ta nechuť k (jakoby) voluntaristickým zásahům centrální banky mě vede k podezření, že jde o vzpomínky na měnovou reformu. )

       To se mi líbí

       • Jos napsal:

        Byl to oravdu Mertlík. Já ho totiž znám. Ale proč ho pustiili nevím. Nikdy o tom nemluvil. Naštěstí nemám konto v librách. Mám konto v dolarech. Z lenosti, nechtělo se mi s ním nic dělat. A ČNB mi na něm trochu kompenzuje ostatní ztráty.

        To se mi líbí

 11. Strejda Olin napsal:

  Něco je na MV, potažmo Policii ČR, prohnilého.

  „NBÚ přezkoumá prověrky Šlachty a Ištvana, reaguje na vyšetřování Tuhého
  6. října 2016 10:14
  Národní bezpečnostní úřad začal podle deníku Právo přezkoumávat bezpečnostní prověrky bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty a některých vrchních státních zástupců z Olomouce v čele s Ivo Ištvanem. Řízení souvisí s předchozím prověřováním policejního prezidenta Tomáše Tuhého, prozradil nejmenovaný zdroj.“

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nbu-bezpecnostni-proverka-slachta-istvan-fgo-/domaci.aspx?c=A161006_083932_domaci_ane

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Skoro se mi chce napsat, že úplně nejdřív by měl o bezpečnostní prověrku přijít onen „nejmenovaný zdroj.“ 🙂

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    akkorát že to byli právě Šlachtovci, kteří si brali k „zásahům“ televizní kamery a mééédia… takže bych ten „nejmenovaný zdroj“ hledala v těch zůstavších výzvědníků nebo špionů….

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Že si berou k zatýkání média policajti, sice není zrovna to pravé ořechové, ale není to specificky českého. Děje se to i jinde.
     Jenže když policajti, nebo ještě hůř – ouřadové přes utajení – vykecávají do médií, co teprve budou prověřovat, je to na zastřelení před nastartovanou vétřieskou. Celkem spolehlivě to může budoucí šetření zmařit a případné existující důkazy nasměrovat ke skartovačkám. Z hlediska trestního zákona by se to možná dalo brát i jako nadržování podle §166 trestního zákoníku.

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.