Bude sestřeleno ještě více ruských letadel


Oficiální představitel amerického Státního departamentu John Kirby prohlásil, že Moskva bude dále ztrácet svá letadla a vojáky v Sýrii, pokud „neskončí s násilím“. Kromě toho, podle jeho slov, v případě pokračování konfliktu mohou extrémisté využít situace k útokům na ruská města.

„Skupiny extrémistů využívají vakua v Sýrii k rozšíření své činnosti, což může zahrnovat útoky na národní zájmy Ruska a dokonce i napadení ruských měst. Rusko bude dále ztrácet zdroje, možná dokonce i letadla“, – prohlásil. Kirby během každodenního brífingu. Jak udává anglojazyčný server RT, Kirby dodal, že – pokud bude válka pokračovat,“bude sestřeleno ještě více ruských letadel“.

Podle slov představitele Státního departamentu, mají USA vliv na některé syrské ozbrojené formace, ale ne na všechna. „Jsou i další země, které mají vliv. Přiznáváme, že ne všechna opoziční seskupení se denně přidržují dohod a my pokračujeme v práci s nimi“ – řekl John Kirby. A když komentoval prohlášení Moskvy o tom, že ruské letectvo útočí na v Rusku zakázané seskupení Front-an-Nusrá, řekl, že: …ruské letectvo útočí výhradně na objekty civilní infrastruktury a nemocnice“.

https://russian.rt.com/article/323386-budet-sbito-bolshe-samolyotov-ssha-predosteregli-moskvu

 

To už je se strany mluvčího vlády hodně přes čáru… a od pindosů sakra blízko k vyhlášení války… (pozn.překl.)

 

Poznámka autora článku:

Taková špatně skrývaná pohrůžka je pozoruhodná i tím, že Rusko za celý rok syrské války ztratilo jen jeden letoun – a to ještě díky útoku tureckých F-16. Bojůvkáři se svými protiletadlovými kanóny a raketami dokázali sestřelit jen několik starých syrských letadel. No, a pohrůžku teroristickými akcemi v ruských městech bude třeba si, pro každý případ zapamatovat, abychom věděli, kdo za nimi může stát – vzhledem k tomu, že USA kontrolují podstatnou část teroristů v Sýrii.

Vztahy mezi USA a Ruskem vcelku pokračují v rychlé degradaci.

P.S. (překladatele)

V tiskové zprávě ruského zamini, vydané dnes v souvislosti s výše uvedenými výroky se píše:

V Moskvě zaregistrovali výzev mnoha organizací, mezi nimi i islámských, k provedení dne 30.září (v souvislosti s pátečními motlitbami) tzv.!“Světového dne hněvu a protestu“ proti novému kolu válečných akcí v Aleppo. Nelze vyloučit využití podobných akcí extrémistickými elementy v některých zemích k napadání Ruska a provokacím proti jeho občanům. V této souvislosti se ruským občanům v zahraničí doporučuje rozumná opatrnost, zdržení se návštěvy míst, kde „hněv a protest“ mohou být namířeny proti jejich důstojnosti a bezpečnosti.

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2478901

Pokračování zítra

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

46 reakcí na Bude sestřeleno ještě více ruských letadel

 1. vonrammstein napsal:

  Kirby je viditelně podobně chytrej jako Kerry. Zdá se, že ty ultraprestižní university pečou jenom jeden model furt dokola. Akorát se jim tu a tam některej připálí.

  To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  predsa nebude mluvka mluvit,ze rusom dobre poslo a prisli zase,aby rozhodli v poslednej casti s nazvom alepo,jak dlho spojenecke nalety trvaju a co z ich akcii?velke bu,bu,ked sa zbombardoval humanitarny konvoj,este zvuk bombardovania nezanikol a uz mluvky mluvili,kto to sposobil,staci kuknut na tie mluvky z pentagon,ci state government,ci z domu bileho otce,to rodeny ojebovaci to ostatny lokaj,co bude klamat za peniaz take iste mluvky s hlasom hada maju alahisti a menia sa tam castejsie,jak rocne obdobia,to kurva komuna nemala takych komisarov v zaciatkoch leninovej revolucie jak teraz.
  je jasne,jake svinstvo sa deje v syrii,kde kopa nevinnej holoty umiera a tie mluvky vcetne nas tu si o tom debatime a nemame sajnu,ked si ja aspon z gauca tu pisem o nich svoje dristy a nemam najmensieho ponatia,co oni prezivaju tam.uz od casov deset storm a dalsich akcii v tej arabii tam zvanej blizky vychod sa morduje vo velkom a vsetko to vyrobil demokrat v mene humanizmu,jak taka mluvka bude mluvit,ked bude sediet na kope betonu niekde v syrii zosrata po nalete a stastna,ze zije,tiez bude dristat,traktarov upozornuju,ze ich lietadla budu zostrelovane,zabudol spomnut to civilne,co bouchlo pri lete do petersburgu,co to za hnida ten mluvci a im tu tlakove hrnce buchaju a cudujem sa,ze ten ostatny,co tu o do mna 5 mile hrniec na chodnik postavil,kde chodim ku tej kope slanej vody,ani deko,ze terorista islamsky,ani deko o islame,ze bunka,bo ked cujem,ze sa k tomu hlasi islamsky stat,uz tomu samy neveria,co je islamsky stat,bo kirby drista dristacky tych,co cuju v kostiach,ze vania urobi koniec alahistov v alepo,bo ropa do turecka sa uz velmi malo predava a saudi demokrat zasrany,nevlada uz platit,kirby ani kerry nie su chytry,su posrakulkany bo vidno,komu ide robota a nie udrzanie vrazdenia a mlzenia bo v amerike uz government vie,bo sleduje aj kedy seriem,ze ich obcania v 70% pochybuju,ze sa tu drista nieco ,co ma kus ku pravde a masmedia tu su na tom este lepsie,tym uz neveria docista,bo chumaji nevedia,ze tu kazdy telefon ma smyka tym prstom cely den po nom,bo mu kamo pise niekde z carolina,ze tam inac vidia,ciernych jak nejaky redaktor v CNN atlanta,idem spat,bo kukam,ze uz mi kapka na carbit.

  To se mi líbí

 3. Hudec napsal:

  Velice moc se omlouvám panu domácímu, že zaplevelím diskusi jiným tématem, ale o tenhle fór se s auditoriem musím podělit.
  V dnešním komentáři v Právu píše europoslanec, sociolog Jan Keller o postupu dánských úřadů, které začínají respektovat svazky mužů (míněno asi připrchlíků) s nezletilými dívkami. A klade záludnou otázku, zda tito manželé budou mít také nárok na vyplácení dětských přídavků na svoji manželku?
  Multikulturalismus nám přináší do života nejen oživení, ale také legraci až cimrmanovského kalibru.
  Hezký den všem, já budu mít extrémně blbý.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Pakliže stát respektuje neboli uzákonil svazky mužů s nezletilými dívkami, (s dětmi), nejedná se pouze o připrchlíky ale i o standardní pedofily atd.
   Potom je naprosto logické a zde mi bude muset dát snad i asfalt za pravdu, že pokud se o dítě stará jiná osoba než rodič, tak dětské přídavky nebude pobírat rodič ale osoba která převzala zodpovědnost za dítě.
   Na tom není snad nic nepochopitelného, pouze Jan Keller nechce chápat novou realitu.Bohužel jak je vidět, tak ani profesoři nemají to soudobé právní povědomí potřebné pro život v současné společnosti.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tenhle fórek v sobě skrývá něco daleko hlubšího. Už nejde jen o spor o islámské a evropské právní pojetí pedofilie. Tady se otvírá cesta pro mnoho evropských pedofilů, kteří se začnou vymlouvat na islám, a protože islámské právo povoluje manželku pouze zapudit bez rozvodu, může těch děvčátek vystřídat spoustu. A zbydou po nich pouze zneužité dívky. Zákon na ně už nedosáhne.

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Hudec promine, ale tohle ani náznakem NE. Vod toho se distancuju až tak, že chci, aby to tady taky zaznělo! Když jsem to četl, tak na mě lehlo takový nasrání, že mít toho Kellera po ruce, tak bych mu dal za tu rádoby žertýřskou glosu do tý jeho vopuchlý držky! Tenhle profesor měl zvážit, že je to o móc tenkým ledě, měl zvážit, že je voleným zástupcem, měl zvážit, že děti jsou prostě děti a o tom se ani náznakem NIKDY v tomhle smyslu nežertuje (ani duchaplně = to jen pro některý, co budou mít potřebu si to se mnou vyříkat)!!! Měl naopak svoji energii vložit do pádných, úderných a promyšlených argumentů přednášených na řečništi parlamentu EU! Tam bych od něho očekával hlasitý zastávání se dětí, jakožto vůli civilizovanýho národa, kterej ho tam vyslal, tam bych od něj očekával i vůdcovskou úlohu v odboji za práva dětí. Kdyby nic jinýho, jako že stejnak je tam do počtu, tak za tuhý boj s těma deprivantama za uchování dětství dětem bych byl na něj hodně hrdej, ale takhle? Takhle je u mě pouhej sráč, a co je nejhorší = profesor a nedomýšlí, to je tragédie, když někdo nepochopí, že v tomhle postavení nemůže veřejně mluvit jako někdo vodnaproti u piva!

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Hmm blbíši – jednak nevíme co kom v tom eujůro parlamentě rozprašují do ventilace A DRUHAk – ona je to docel správbá otázka. Protože by paargrafy musely být změněny. Pokud budou uznávat tyto vdavky – nemůže být v zákoně – jako dítě – ma které berou přídavky… dítě – obojí nejde…. Kromtoho – islám povoluje víc manželek – pokud je dokáže iživit – ale v tomto případě to neřeší a je to kolize paragrafů. typické to oné eurohujerů…..

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     „Pokud budou uzavírat vdavky…. proboha, jaa, co to píšete? To jako záleží na nich, nebo přece jen na tý JEŠTĚ furt většině? Právě proto, že nevíte a ani netušíte co tam rozprašujou do ventilace, tak tam máme „svý“ kellery aspol., aby to tušili, ale spíš věděli, né?!!! Nebo jak si myslíte, že by to mělo fungovat? Že jako klidně počkáme, až bude prznění dětí běžný ve větším měřítku a pak se k tomu laskavě budeme vyjadřovat? Neuvěřitelný! O to víc si mají profesoři dávat pozor na hubu, když něco vykládaj !!! To můžu rovnou poslouchat profesora Putnu a volit Frantupocem z horního nádraží a vyjde to nastejno!

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Nepíši uzavírat ale uznávat. Nevím jak to kde je, ale obecně myslím, že v ejů je plnoletost od 18 ti , můžou tuším od 16ti jinak je to pod zákon. Určitě se nikdo v legislativě nezajímal nebo nepočítal s tím – že někdo bude mít víc manželek. Je jedno jakého věku. Ale jde o to, že patrně berou příspěvky na všechny manželky. a všechny děti a nemalé. Takže je nutné to opravit. Protože by to bylo jako u našich jistých spoluobčanů. Čím víc děti a u těchhle i manželek – tím víc peněz. A nemusí dělat nic….
      Etickou stránku teď pomíjím… Počítám, že jim někdo tuhletu „DOKONALOST“ EJŮNIJNÍCH ZÁKONŮ PORADIL. Jak si žít jako paša a bez práce. I když je to proti koránu – aby děti a manželky vydělávaly ná majitele… Jsou jako ti naši spoluobčani — holt v tom líp chodí a umí toho využívat..Korán – nekorán

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       …nepsala, ale myslím že víte, nebo byste vědět měla, že se UZAVÍRAJÍ a dokonce se jich odhaduje (to ale nedokážu) na několik tisíc a dokonce uzavřené už v na půdě EU!!!

       To se mi líbí

       • jaa napsal:

        jistě, ale primárně šlo o Dánsko….

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        myslíte?

        To se mi líbí

       • jaa napsal:

        No zatím, ale pokud pamatuji staré severské ságy/četla jsem je už moc dávno/ . moc se tomu u seveřanů nedivím. Mají to asi tak nějak v genech.
        Křesťanská Evropa to údajně trestala – ale vzpomeňte na excesy kléru jak … a i to panstvo…
        My jsme vyrostli a žili v jiných podmínkách .. ..

        To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Žertovat lze o čemkoliv. I o smrti vlastního táty (pokud jste pro něj za života udělal všechno, co se dalo). Nebuďte pruderní a vyhlédněte si nějakou rozkošnou třináctku….. Nová doba si to žádá!
    Nejste vy náhodou amerikanofob, rusofil, xenofob a rasista? Ubohý heterosexuální jedinec, kterému se líbí dospělé ženy? S tím dneska díru do světa neuděláte…

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     …pokud to je na mně … jak jste psal … měl jste extrémně blbej den , to se stává, za víc to opravdu nestojí

     To se mi líbí

    • Ahele napsal:

     Nermyslím, že by šlo ze strany Kellera o žertování, ale o ironii a to je dost velký rozdíl. Ironie je výsměch a zpravidla je používána jako kritika. Takže když si to přeložíme, tak vlastně Dánsko za tu toleranci rozhodně nechválí, ale přesně naopak – kritizuje.
     Pokud jmůžu soudit z jiných Kellerových promluv ironii používá poměrně často.
     Rovněž Hudec si s tímto literárním tvarem trochu pohrál, že?

     To se mi líbí

 4. vittta napsal:

  Díky za překlad.
  Rád bych tato bojovná prohlášení bral jako politický žvást.
  No ale….jeden nikdy neví.
  Pamatuji, jak generála Mc.Artura s díky odvolali, když chtěl jaderně bombardovat Koreu.
  A v ten čas bylo mezinárodní napětí ještě větší…
  Kurva jak ti mě serou, tihle „válečníci“.
  Raději se dívám na cesty paní KK a ještě raději na podobné v originále, než na zničená města a hromady mrtvol.
  A na té hromadě mohu hnít já se svými dětmi…..

  To se mi líbí

 5. Cech napsal:

  Děkuji za překlad.
  Pouze nevím zdali je prohlášení Johna Kirbiho :
  „Pokračování občanské války v Sýrii bude mít za následek, že teroristé zaútočí na ruská města, zatímco ruská armáda bude posílat domů své vojáky v pytlích na mrtvoly, ztrácet zdroje a pravděpodobně i letadla“, poplašná správa či nikoli.
  V Ministerstvu obrany RF poradili Kirbymu, aby nezapomínal na důstojnickou čest, ani když vyměnil uniformu kontradmirála za sako oficiálního mluvčího Ministerstva zahraničí USA.
  Přesto ruská armáda už po kolikáté prohlásila, že je stále připravena na pokračování dialogu s americkou stranou k vypracování společných opatření pro boj s teroristy v Sýrii.
  Potom se naskýtá otázka, je prohlášení kontradmirála pouze onou poplašnou správou, nebo je vyjádření Ministerstva obrany RF oním chlácholením veřejnosti, protože jej svírá strach z hroutícího se jeho vlastního státního řízení.
  https://cz.sputniknews.com/politika/20161003/3903570/Medvedev-v-RF-treba-system-statni-rizeni.html
  Budeme li se zabývat tím co je např. poplašná správa tak :
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ekonomka-si-neda-pokoj-Prijde-krach-Veliky-A-tvrdy-uz-se-tomu-nevyhneme-456399
  Proto se nyní vnitřně sžírám svoji neznalostí ohledně soudobé definice poplašné správy.

  To se mi líbí

 6. kchodl napsal:

  Kolikrát mě napadá, zda jsou američtí politici vůbec informováni o pravém stavu věcí – skoro se zdá, že se řídí jen podle zcela prolhané propagandy, které sami uvěřili – jako pomalu už jediní.

  Když vidím, jací jsou to – podle slovní zásoby a chování – neschopní arogantní hlupáci, pochybuji, že by mohli být tak dobří herci a pokrytci, aby se dokázají chovat, jak se chovají, kdyby znali skutečnou situaci. Pokud je někdo totální dement v jedné oblasti, většinou nevyniká ani v jiných oblastech – pokud se nejedná třeba o zpěv nebo čutání do meruny.

  Často se v takových případech mluví o skupinové demenci, kdy uzavřená společnost bere za směrodatné a pravdivé naprosté absurdity a vzájemně se v nich utvrzuje.

  Je také možné, že za prezentační vrstvou těchto zoufalců je skryté skutečné vedení, které velmi dobře ví, jaká je situace. Ačkoliv to nezní příliš hezky – že oficiální politici jsou jen polovědomé figurky a loutky – je v tom naděje, že alespoň někdo není naprosto šílený a vypatlaný.

  Jenže když se ukáže, že 50 vrcholových zaměstnanců State Departementu (ministerstva zahraničí) USA plédovalo za de-facto válku s Ruskem v Sýrii, stejné šílenosti zaznívají od velících generálů na nejvyšších postech, myšlenkových „tankistů“ všeho druhu, …

  Současné západní vedení, především USA, snese srovnání s německými nácky a některé věty by se styděl vypustit z úst snad i Hitler. Ačkoliv „argument ad hitlerum“ se jeví značně nadužívaný, přijde mi, že jsou ještě horší než celá nacistická věrchuška – protože ti alespoň neměli termojaderné zbraně.

  Přitom pohled do historie žádné uklidnění neposkytuje, protože jak se ukazuje z odtajněných plánů, bolševik měl pravdu minimálně v jednom: Amíci chtěli sežrat svět i za cenu vyhlazení, lidské životy – například ve „východním bloku“ – pro ně nepředstavovaly žádnou překážku. Kdyby sovětští géniové a celá země nedali dohromady termojaderné zbaně a rakety, letectvo, námořnictvo, už bychom neexistovali, nejen jako stát, ale vůbec. Mírovější alternativou by bylo „osvobození“ po západním způsobu, což je eufemismus pro zotročení až genocidu. Západní civilizační paradigma je stále postiženo doutnající falešnou nadřazeností anglosasů, která nebyla nikdy vymýcena – ani s porážkou nacismu.

  Jediné štěstí je v tom, že termojaderné zbraně jsou tak strašné, jak jsou. Že jadernou válku nelze vést „umírněně“, takže ani „čisté bomby poslední generace“ nejsou reálně použitelné. A že Rusko a Čína jsou také vyzbrojené až po zuby, takže USA nemůže spáchat „krátkou vítěznou válku“, protože by ji prohráli – díky geografickým a společenským, civilizačním podmínkám by byli postiženi jistě více než Rusové.

  Blízkovýchodní zabijačku už Amíci prohráli před rokem, všechny další tanečky jen poškozují jejich století budovaný mediální obraz, jsou zásadní prohrou jejich „soft power“. Pláštík propagandy pomalu ale jistě padá, i vlivem internetu a komunikačních technologií.

  Syřané a Rusové nyní „bombardují nemocnice“, ničí „humanitární konvoje“, … což jak je vidět, je nesmírně účinná taktika, jelikož Aleppo se zjevně skládá ze samých nemocnic a každá bomba trefí nejméně pediatrii. „Poslední dětská nemocnice“ byla za poslední měsíc zničena už nejméně 20x. Džihádisté a jejich rodiny – plus zadržované „lidské štíty“ – jsou vydávány za obklíčené civilisty, je jich v kozomrdné části města jen cca 40 tisíc, zatímco v osvobozené části žije přes milion lidí.

  Podle úrovně amerického řevu se zdá, že se blíží finále, tedy kompletní osvobození Aleppa a zkáza džihádistické armády tamtéž. Amíkům tak zbudou jen izolovaní kozomrdi v oblasti Idlibu, na které se zaměří další fáze osvobození Sýrie.

  Americké fantazie o bezletových zónách jsou nemožné bez války s Ruskem, takže není jasné, co přesně má na mysli Kečupář, když blábolí o uplatnění síly vůči Rusku a Sýrii. Rusko postupně navyšuje počet letadel a posiluje PVO v oblasti, navíc má kolem rozmístěny lodě a ponorky, bezpečná letiště v jižním Rusku a na Krymu, případně může použít íránská. Vhledem k logistice a rozmístění sil tahají Amíci za mnohem kratší kus špagátu. A navíc: jejich akce jsou zcela nelegální, jsou aktem agresivní války a válečným zločinem, již teď.

  Nesporným faktem je jedna věc: bojové paradigma amerických leteckých sil je založeno na spolupráci s tankery a letouny AWACS, což při existenci ruských dálkových protileteckých raket není již nadále možné. Dolet amerických bojových strojů je příliš krátký, neumožňuje nasazení bez tankerů a jejich operační postupy jsou závislé na síťování všech letadel pomocí řídících letounů AWACS a/nebo lodních středisek velení a řízení. Tím pádem jsou i stealth letouny F-22/F-35 – jakkoliv jsou operačně téměř nezpůsobilé, pro první úder použitelné jsou – jen falešná esa.

  Válka by se neomezila jen na nějaké „letecké pošťuchování“, ale znamenala by i údery proti letištím a lodím v oblasti, i kdyby zůstala „ohraničená a omezená“. Vzhledem k ruské převaze protilodních/protizemních raketových zbraní je výsledek nasnadě – Amíci by přišli o většinu lodí a základen kolem Sýrie.

  Je to zkrátka nemožné. Amíci nejsou takoví šílenci, aby „vyměnili“ pár sestřelených syrských nebo ruských letadel za potopené multimiliardové lodě s velkými posádkami. Sýrie není Irák ani Lybie – a Putin není Saddám ani Kaddáfí.

  Jedinou věc, kterou si vyhrožováním a nátlakem mohou Američané vynutit, bude zavedení syrské „bezletové zóny“ v režii Syřanů, což je normální právo každého státu, chránit svůj vzdušný prostor. Že za řídícími panely PVO systémů budou sedět třeba Rusové, je už irelevantní. Pokud k něčemu takovému dojde, první začnou sestřelovat velké americké drony nad Sýrií, na pilotovaná letadla by došlo až v dalším levelu – ale předtím jistě Amíci „zařadí zpátečku“.

  USA už nemá žádné karty, které by v Sýrii ještě nepoužila – poslední pitomost, kterou lunatici vymýšlejí, jsou masivní dodávky ručních PVO raket, tedy MANPADů, kozomrdům. Jenže už nejsou 80. léta a nejde o Afghanistán – dnes všichni bombardují mimo dosah těchto ručních zbraní nebo mají velmi účinná protiopatření a taktiku nasazení. Syřané za celou dobu války ztratili asi 30+ letadel díky MANPADům, ale to bylo dáno především jejich nízkou vycvičeností a zastaralou technikou, která je nutila létat příliš nízko, v obálce dosahu těchto prostředků. K dodávkám MANPADů dosud USA nesáhly, protože se obávají proliferace těchto zbraní do celého světa – bylo by jen otázkou času, než by začala houfně padat dopravní letadla přímo v Americe. Sice tyto zbraně jdou trasovat a kódovat, ale všechny ochranné systémy se dají odstranit, stačí na to pár specialistů.

  Větši a složitější PVO prostředky s delším výškovým dosahem nejsou kozomrdi schopni používat, i jejich nasazení chce svoje – a při ruské/syrské absolutní letecké a informační převaze nad bojištěm by jejich životnost nebyla dlouhá, šlo by o úplně vyhozené peníze. Mimoto nejsou Rusové závislí na použití bombardovacího letectva, při zvýšeném nebezpečí od kozomrdného PVO by mohli útočit pomocí dělostřelectva a dálkových raket. Což již pár měsíců ostatně tak jako tak dělají – navyšují počty dělostřeleckých systémů a dálkových raketometů BM-21/27/30.

  Zítra by mělo přijít jedno z „říjnových překvapení“, ohledně amerických prezidentských voleb. Assange sice zrušil plánovanou zítřejší veřejnou prezentaci, ale bude vystupovat přes internet na berlínské konferenci. Otázka je, zda vytáhne slibované úniky na Hitlary.

  Do konce měsíce platí Assadova amnestie pro kozomrdy, mezitím připlují další ruské lodě, především letadlový křižník Kuzněcov, přiletí více ruských letadel. Osvobozování Aleppa jde zatím dobře, do konce měsíce může být hotovo. Ještě ke všemu bude vrcholit prezidentská kampaň. A možná krachne pár velkých bank, např. Deutsche Bank a na ní navázané italské a španělské.

  Bude to ještě zajímavé.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zase jsem na vážkách ohledně té Sýrie, protože i pouhému pozorovateli jakým v souladu se svým vyjádřením je Boris Johnson je to naprosto jasné, že je to jen o těch nemocnicích jejíž bombardování je válečným zločinem a znemožňuje pokračování mírových jednání o urovnání.
   https://cz.sputniknews.com/svet/20161003/3905481/V-Britanie-jednani-o-Syrie-pokracovani.html

   To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Vždy si ráda přečtu Vaše vstupy. Ptz nerozumím ani trochu vojenské technice ani vlastně technickým věcem, vždy se ráda poučím. A také doufám, že máte pravdu, v těch odhadech budoucího vývoje v Sýrii. :). A samozřejmě i v tom,že snad Američané si nedovolí použít jaderné zbraně, ptz, v tom se shodneme, jsou někteří se svými vyjádřeními opravdu debilní a vypadá to, že by jí i klidně spustili.

   To se mi líbí

 7. Sims. napsal:

  Co ještě říci na ty řeči usaborců z pentagonu, bílého housu a ještě nevím odkud se vynořují další experti na „fšecko“, jen ne na rozum. Emerika je v Sýrii out, podělali tam všechno co mohli, když nyní na ně praskly věci, které se ve slušné společnosti neodpouští, jen u nás je ticho, tichoučko. Kdyby svět stál za něco a chtěl ukázat usákům co je to morálka, tak by s nimi nemluvil ani bludný kámen. Kdyby svět vyhlásil USA sankce, to by se hoši divili. Rakušáci jsou jinačí borci než mi čecháčkové, tam se nyní postavili proti TTIP, odmítají přijímat uprchlíky, staví ploty a určitě se chystají se ochránit. Vždycky jsem si říkala, že vznik samostatného Československa byl správný, ale nyní začínám mít pocit, že by nám bylo asi pod starým mocnářstvím lépe, protože si bohužel, jak jsme již několikrát historicky dokázali, nedovedeme vládnout.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Ano, pod starým mocnářstvím nám bylo lépe. Ty stovky tisíc českých obětí Velké války Vám to s vřelostí v srdci potvrdí. Jak rádi pokládali život za ten skvělý stát. Lidé zapomínají, obzvlášť když se nejedná o jejich bezprostřední zkušenost.
   Při vítězství Německo-Rakouských armád ve Velké válce by dnes na tom byli Češi asi jako Lužičtí Srbové. A svět by byl zcela jiný, že by byl při tom lepší tomu naprosto nevěřím.
   Nedělejte si iluze, pohádky jsou jen a pouze pro malé děti. Pro dospělé je realita. A že si Češi neumí vládnout? A co Němci s Hitlerem a dnes s nevyjasněnou migrační krizí. A Rakušané s Kurtem Schusninggem, spojením s Říší a dnešním lavírováním s imigrací a neschopností uspořádat platné volby. To je jen české sebemrskačství podporované kde kým.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    jo, jo, přesně tak, strejdo, zrovna teď někde píše Canis lupus docela stravitelně: „…zcela vědomě ignorují přímou zkušenost svých dědů, respektive pradědů…“ a vono se furt a furt do toho míchají ingredience co jsou nepoživatelný, co s tím naděláme?

    To se mi líbí

   • Sims. napsal:

    No dobře, takže mi chcete říci, že jsme si zde od roku 1939 vládli sami? Vyzkoušeli jsme si první republiku, to nám tak nějak docela šlo, ale pak už jsme nebyli sami sebou nikdy.
    Nejdříve pod Hitlerem, pak jsme 3 roky nějak přešlapovali a hupky pod Rusko a po roce 1989 zase pod USA a EU. A když se na sebe nyní podíváme, tak vidíme, že vlastně nevíme co bude. Ale nadějně to vypadá, že budeme chalífátem a nebude už ani čecháček, ani čeština a ani Praotec Čech. A nevím, jak se pak vyrovnáte s těmi oběťmi, které vlastně nebudou moci pokládat život za ten „skvělý“ stát, protože žádný nebude. A když jsem psala o mocnářství, tak jsme měla na mysli právě existenci velkého celku, který se ukazuje jako jedinou možnou silou v tomto světě malých politiků. Nás jako českou zemičku každý překročí, na nic se nás neptá a diriguje nás. Jsme malí hráči a po rozdělení státu jsme stali ještě menšími. Nesmí se také zapomínat, že po rozpadu Rakouska-Uherska došlo k modernizaci států a mnohým geopolitickým změnám a určitě bych si nepřipadala jako nějaký Lužický Srb, na to se už moc nehrálo. A k tomu vládnutí našeho národa – jak jsme si dokázali vládnout posledních 25 let a kam jsme to dovládli?
    Morálka v rozkladu, děti, které projdou vzdělávacím systémem a nic neumí, fyzická zdatnost mládeže končí u unesení noťase v batohu a přesunutí se ze školy do Mac Donalda na šnaps. Rodiče, kteří „čumí“ na Tvoje tvář má známý hlas nebo pečou, pardon grilují, buřty na zahradě či balkonu. Před Vánocemi si dojdou půjčit do banky na dárky a mám ještě pokračovat v tom našem kvalitním žitím na dluh? Netrpím sebemrskačstvím, ale začínám se bát, že ztrácíme národní identitu. ztrácíme své krásné tradice, které nám ani to Rakousko-Uhersko nevzalo, děti se jmenují po kdejakých animovaných postavičkách usafilmů, dnes téměř nikdo neumí napsat text bez hrubek a každý na sebe doslova vyblije na facebooku jakoukoliv trapárnu. Lidi nemají kousek studu. Nemuseli jsme tedy být ano pod Rakouskem a stejně jsme o všechno přišli.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     No Rakousko a Německo si vedou ve vládnutí sebe samých přímo skvěle.
     Stačili spolu dokonce prohrát i dvě světové války, a to Němci samovládli teprve 74 let.
     Škoda, že nejsme s nimi v holportu.
     Už jsme mohli mít zemi plnou negrů a čmoudů, zcela otrocky závislou na kdovíkom.
     Platy bychom měli asi stejné, (jako teď) otroci neberou tolik, kolik jejich páni.
     A takové blbosti jako čeština by se také už nemusely učit, homogenní angličtina by byla jistě vítanou záminkou, což je ostatně už nyní a u nás, jak by to asi vypadalo, být ve skvělém soustání, si raději nepředstavuji.
     Nic ve zlém, Sims, jsem jízlivě ironický, ale německý živel nám nic dobrého nepřinesl NIKDY, a proč by měli zrovna teď začít, to mi jasné není.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      …některým ani ta současná reálná ukázka evropskýho mocnářství nestačí k pochopení souvislostí, vittto, voni to musí hnát až na dřeň!

      To se mi líbí

     • Sims. napsal:

      Tak to jsme se nepochopili, já jsme rozhodně nehovořila o spojenectví s Němci, ale o celku, který se jmenoval Rakousko-Uhersko. Myslím si, že by se v Evropě historie ubírala trochu jinak, kdybychom byli jeden státní celek. Kdybychom byli součástí rovnocenných zemí v rámci jednoho celku, tak bychom se mnohému ubránili. Jenže zde byly nastaveny procesy, které nešlo změnit. Dnes sklízíme Evropskou unii a když se zeptám Vás kritiků, odpovězte mi upřímně, jak jste v roce 2004 hlasovali? Nyní taky vidíme, jaká byla chyba, že se Německo spojilo do jednoho celku. Už jen na chování bývalých východních a dnešních západních vidíme diametrální rozdíly v uvažování a chování. A už vůbec nechápu, jak si fandíte, když si myslíte, že tady ty migranty mít nebudeme. Ona nám to naše vláda přeci pěkně zařídí a vlastně již zařizuje, to jste fakt slepí? Kdyby bylo Rakousko-Uhersko vč. Československa, tak by to byl pořádný územní kusanec. A když nyní sleduji Maďary, tak jim Orbána docela závidím. Vždyť se na tu historii podívejte trochu jinak, vždyť jsme nemuseli projít třeba totalitou, mohli jsme se ubírat zcela jinou cestou. Ale to jsou jen kdyby.

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Rozum mně nebere větu: Kdyby bylo Rakousko-Uhersko vč. Československa. Neumím si to vůbec převést do reality. Snad by se dalo napsat vč. Česka. Tedy pokud by bylo. Patrně by se rozpadlo na dvě či více částí. Slováci by dnes byli minulostí a Česko v rozsahu protektorátu by mohlo být entitou.
       Do kolika konfliktů by nás ta federace či konfederace dostala?
       Proč by měla být chyba, že se Německo sjednotilo? R-U by mělo zůstat jako celek a Německo by mělo být rozdělené. Polsko také. Víte, že bylo po třetím dělení součástí Německé, Ruské a Rakouské říše?
       Vůbec vám nerozumím.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        O rozdělení Německa přece mluvila Lady Margareth. To se nejednalo o Vilémovské Německo. Ostatní je prostě ta spekulace, kdyby se Karel dostal na trůn před válkou, mohlo by… Ale nebylo.

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Mno….
       Tedy Sims, nic ve zlém, ale já jsem to pochopil dobře.
       Mluvil jsem o německém živlu, a Rakousko je německý živel.
       Dále vám už plno argumentů, které bych použil, napsali jiní.
       Rakousku byla holt bližší košile jak kabát, to oni se dali do spolku s německými militaristy, a na „svoje“ národy se…vykašlali.
       Ještě nedávno bylo Rakousko nedílnou a pevnou součástí Willkommen kultur, a to ještě v době, kdy bylo plné agresivních čmoudů a otřásalo se v základech.
       Pěkně jebali Maďary, že staví ploty a celkově byli chytří jak radio Vltava.
       A najednou bychom se měli spojovat v boji proti migraci a litovat dokonce toho, že s nimi nejsme v holportu?
       Nééé, mám dojem, že ne úplně chápete historii, s R-U byl od r.1866 (1848) konec, ale i před tím rokem jsme byli vytrvale germanizováni, i když se němčouři čas od času tloukli po hlavách mezi sebou, germanizační tlak na nás byl konstatně tvrdý.
       A samozřejmě, Německo se nemělo nikdy spojit, spojení Německa je NEODVRATNĚ základ k obrovskému průseru a já byl ZÁSADNĚ proti, stejně jako jsem hlasoval PROTI když bylo referendum o vstupu do EU.
       A pokud tady budeme mít migranty, pak to nebude proto, že jsme debilní a méněcenní Češi, ale proto, že na nás bude vyvíjen politicko-ekonomický tlak právě ze strany Němců, a vsadím se, že si Ostmarka také přisadí.
       Kdyby bylo na nás, tak tady nemáme nepřizpůsobivého negra nebo čmouda ani jednoho, i když jsme přátelští k trpícím a rádi jim pomáháme.
       Ale oblbnout se nenecháme, kdo je, a kdo není potřebný.
       My ne, Sims….

       To se mi líbí

       • jaa napsal:

        Že nemáme – nevěřte na duchy… Koukněte se na okolí našich lázní v Čechách – kolik jim tam za petrodolary prodalůi stavení a kolik polí a jak si tam staví… che

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        To je ale špatný zákon.
        Češi jistě nejsou nijak lepší jak jiné národy, také mnozí slyší na peníze.
        Jenže zákon a prodeji půdy a parcel do cizích rukou, tedy o nemožnosti prodeje, je zrušen právě kvůli Němcům.
        Tohle je jen nečekaný důsledek.

        To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Sims, podle všeho to co píšete myslíte vážně. Zcela ignorujete fakt, že se ta skvělá monarchie zničila sama a dobrovolně. Šla do války kterou nemohla vyhrát a zatáhla do ní i národy, které o ni nestály. Čechy, Slováky, Chorvaty a Slovince. Spojila se natolik s císařským Německem, že se z toho smrtícího spojení nedalo odejít. Bigotně zkostnatělý klerikální stát neměl při krizi žádnou šanci. Rozpadnul se sám, vždyť se i před válkou držel jen silou tradice. Předlitavsko a Zalitavsko se srdečně nenáviděly. Velká válka skončila dvacetiletým mírem a pokračovala II. světovou válkou. Tam nám sousední velká říše ukázala jak se má vládnout. Nás se nikdo neptal. Stálo to 360 000 lidských životů. A co přišlo potom byly zase následky obou válek. Nic nepadá z nebe. K další změně došlo až v roce 1989.
     Dnes jsme součástí velké a mocné Evropské unie. A jak píšete, jsme zase v problémech. Lze z toho usoudit, že vada nebude v Češích, ale v geopolitické konstelaci nebo dokonce v člověčenstvu jako takovém.
     Podobně jako si nyní stěžujete vy, tak si lidé stěžovali i v době monarchie. A bylo to velice podobné, jen reálie byly jiné. Měnily se časy, sufražetky prosazovaly ženskou emancipaci, děti se začaly flákat po lesích, morálka klesala. Modernisté chtěli všeobecné volební právo a považte i nějaká pradlena by měla právo volit stejně jako universitní profesor. To tehdy velice vadilo. Mladá děvčata chtěla studovat, považte tu nebetyčnou drzost!
     Doba se mění, čas se nezastavil. Tomu nelze zabránit. Nemusí se vám to líbit, nemusí se to líbit ani mně. Ale to tak to jediné co s tím můžeme dělat. Máme osobní svobodu a můžeme díky tomu kultivovat i své okolí. Dělá to tak velice mnoho lidí. I já!
     Vracet se k minulosti a idealizovat si ji je sice možné. A zavírat při tom oči a vnímat jen to, co chci, můžeme také. Zda je to ta správná cesta, tak o tom silně pochybuji.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      Do praxe převedený:
      ….“Já jsem dost háklivý na blahosklonné přehlížení….“ …očekával jsem to na 110% – 🙂

      To se mi líbí

 8. Ahele napsal:

  Mám pocit, že v Bílém domě se už dočista zbláznili. Jen se děsím toho co přijde teď.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/416409-usa-prerusily-veskerou-spolupraci-s-ruskem-na-primeri-v-syrii.html
  Cit.:
  Bílý dům: Všem došla trpělivost
  Mluvčí Bílého domu Josh Earnest řekl televizi CNN, že „všem už došla s Ruskem trpělivost”. Moskva podle něj ztratila důvěryhodnost, když učinila řadu závazků, aniž by dala najevo, že je hodlá plnit.
  Dodal, že Rusko za posledních sedm měsíců nepodniklo vůči takzvanému Islámskému státu žádnou úspěšnou akci a naopak si přivlastňovalo americké úspěchy.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Hitlary ztrácí v průzkumech, zítra se čeká Assangeovo „říjnové překvapení“, Ukroši jsou před zhroucením, Syřani před vítězstvím v Aleppo, dluhová bublina před prasknutím, americká rasová válka a občanské bouře na obzoru, média se prolhala do neúčinnosti, evropské loutky Fašingtonu jsou před svržením, …

   Takže zbývá jen „krátká vítězná válka“, tedy podle standardních mocenských receptů – jenže to není možné, když je „Amerika“ reálně slabší stranou, tedy ohledně Sýrie či Ukrajiny.

   V poslední době dumberické („dumberica“ rovná se „dumb America“) think-tanky hýří jedním zaručeným receptem na vyhrání blízkovýchodní války za druhým – ovšem všechny pomíjejí základní fakta, například že „Assadův režim“ má podporu syrských obyvatel, snad nejvyšší v historii. A že ruské + syrské + íránské + hizbollah síly mají jednoznačně navrch, včetně PVO a A2/AD (anti-aircraft/access denial) systémů v Sýrii, tedy případná americká intervence by nedopadla podle očekávání. Že kozomrdi prohrávají, rozlišování na umírněnce a džihádisty už publikum nebere.

   Platí, co je evidentní už přes rok – od začátku ruského bombardování v Sýrii: Amíci Blízký východ prohráli. Čím dříve a jemněji se stáhnou, tím méně je to bude „bolet“, tím méně poškodí svou „soft power“ a tím méně budou pro smích, tím méně vzbudí nenávisti.

   Jenže – jak se zdá – oni to chtějí natvrdo, vyžrat si to až do dna.

   To se mi líbí

   • Ahele napsal:

    Asi, Rusvesna dnes
    http://rusvesna.su/news/1475513162
    Nečekaná zpráva: 3. října, americké letectvo po další důkladné rozvědné přípravě provedlo dvěma F-16 a dvěma AC-130H sérii leteckých úderů, plánovaných na ISIL * v oblasti střetů s vojáky „CCA (KPS? – Kurdové)“ mezi m. p. Mareaaa Asunbul v provincii Aleppo, ale údery byly vedeny po samotném Mareaa a po „zelených“.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Amící bombí proturecké „FSA“, tedy přeplacené džihádisty, toho času v tureckém žoldu. Protože Turek platí více než ISIL, tak spousty džihádistů přeběhlo od ISILu a Al-Nusra/Al-Kajda/…/umírněnců k nim.

     Tyto nyní proturecké bandy útočí na ISIL a umírněné/neumírněné kozomrdy v Aleppo – podle všeho na Amíky hodně tlačí jejich „spojenci“ Saudská Arábie a Katar, aby pomohli „společným silám“ – tedy dumberickým, saudským, katarským v Aleppo, které jsou v posledním tažení.

     Během posledního týdne Rusové vybombardovali kozomrdné podzemní instalace, především sklady a tunely. A velící a komunikační bunkry. Celé Aleppo je totiž poddolované podzemními chodbami, které jsou staré několik tisíc let – a každá generace si navíc vykope svoje – především pro pašování a boj, je to typický způsob, kterým válčí kozomrdi v Sýrii. Jelikož v chodbách nemají výdřevu – není to čím zpevnit – tak stačí zásah těžkou hlubinnou bombou a chodby spadnou v okruhu několika set metrů.

     Dochází jim munice a zásoby, což je vidět např. na postupu syrské armády, která postupně osvobozuje kozomrdné čtvrtě – za poslední týden je jejich území menší o 1/6, obrana se pomalu ale jistě začíná hroutit. Kozomrdi zoufale „volají domů“ do Fašingtonu a Rijádu, Kataru.

     To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Co se divíte – nějak si musí zdůvodnit před vlastními – že jim tam zametli inmstruktory do pytlů….

   To se mi líbí

 9. Ahele napsal:

  Rusvesna včera večer
  http://rusvesna.su/news/1475402718
  VKS Ruska provádí masivní údery na ISIL, armáda Syrie útočí na Allepo a ničí bojovníky a jejich velitele. Během uplynulých dnů byly prostřednictvím přesných leteckých úderu VKS RF na pozice ISIL a „Džebat-an-Nusra“ v provonciích Allepo, Idlib, Hama a Homs ztráty bojovníků 200 zabito a více než 250 zraněno, ztráty na vojenské technice – 32 „Pickupů“ se zabudovanými těžkými kulomety a také více než 20 kusů další autpomobilové techniky……………

  Možná je dobře informován jeden z dikutérů na Novinkách, když napsal
  Americký list The New York Times uveřejnil přepis uniklých nahrávek z rozhovoru amerického ministra zahraničí Johna Kerryho se syrskými opozičními aktivisty, který se uskutečnil během valného shromáždění OSN minulý týden v New Yorku.
  Uniklé nahrávky Johna Kerryho odhalují naprostou zoufalost americké administrativy z úspěchů Ruska v Sýrii! ….nebo je tu přímá souvislost s :
  Kongres přehlasoval Obamovo veto! Američané mohou začít žalovat Rijád za 11. září! Saúdové hrozí USA sankcemi, přestali poslouchat „neocony“ a rázem snížili těžbu ropy!
  To je přímé ohrožení amerického petrodolaru, protože přesun emitovaných dolarů mimo USA a mimo kontrolu FEDu může ohrozit stabilitu americké měny. Pokud by Saúdové ve vzteku začaly vybírat z amerických bank tolik likvidity, ohrozilo by to stabilitu amerických finančních trhů

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.