Černá hodinka – Svěží vítr?


Opět není co dodat

mfd

hudec

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy, Černá hodinka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

18 reakcí na Černá hodinka – Svěží vítr?

 1. strejda napsal:

  Jedno přísloví říká, tak dlouho se chodí s hrncem pro vodu až se ucho utrhne.
  Stalo se.
  A co se dalšího stane? Nic.
  Postižení, tedy ztohovna, se otřepou, Vorotnikova hodí přes palubu a pojedou dá. Neměli rozum včera, nemohli o něj přijít dnes a nic nenaznačuje, že ho získali pro zítra.
  Ostatní dostanou možnost je ještě jednoznačněji kritizovat. Ale k čemu to bude. Fronty jsou pevné a zákopy neměnné. A pak, je to nicka, malichernost.
  Není to o rozumu, o snaze o pochopení světa. Není to ani o umění. Je to jen o provokování a destrukci samu pro sebe. Postavit dům je složité a náročné, podpálit ho ale dokáže i velmi malé dítě.
  Jo, a Vorotnikov? Ten šváb na čistém ztohovním jménu? Po něm ani pes neštěkne. Nejlépe udělá když půjde o dům dál. Ale kam? Ale to není náš problém, nakonec ještě moc rád vplyne do náruče Matičky Rusi.
  Žijeme ve světě jaký je, jen si nesmíme myslet, že je horší nebo jiný než dříve. To jen již nevíme o tom co bylo a děláme si iluze. Naštěstí! Jinak by bylo lepší….. viz Vorotnikov.

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Táto polarita našej skutočnosti len na proruskú – protiruskú je základom súčasného matrixu. Vorotnikov nezapadá do matrixu a nevedia si s ním rady. Podobne ako so Savčenkovou.

  To se mi líbí

 3. Lex napsal:

  Na prvém místě mám obrovský problém s označením těch individuí „umělci“. Lhostejno zda Vorotnikov (Jebis za naslednika medvežonka) či exempláře ze Ztohoven nebo Rafani (třeba vykálení v galerii https://cs.wikipedia.org/wiki/K%C3%A1len%C3%AD_Rafan%C5%AF_ve_Veletr%C5%BEn%C3%ADm_pal%C3%A1ci).
  Tady si lze prohlédnout i ten jejich (Vojny) počin v přírodovědném muzeu – možná se pletu, ale podle mne je Vorotnikov ten v oranžových kalhotách co klátí Tolokonnikovovou? http://plucer.livejournal.com/55710.html
  Jo, na té adrese je spousta zajímavých (uměleckých) věcí.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Vďaka za rozšírenie obzoru, pane Lexi. Nebyť tých protiputinovských hesiel, zrejme by sme o týchto ľuďoch ani nevedeli, presne ako o tisícoch ďalších chuligánoch v Rusku.
   Tiež mám iné očakávania od umenia. Umenie by predovšetkým malo byť krásne.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Dnes již to není co bývalo. Krásné umění je krásné umění a umění jen pouhé umění. To by ještě šlo. Ale již máme i muže muže a muže ženy. Máme i ženy ženy a ženy muže. A prosazují se i ženomuži či mužoženy nazývaní také třetí pohlaví. 🙂 Konec konců můj oblíbený Gauß by to vysvětlil. Je to plynulý přechod.
    Ale zpět k umění. Tam platí definice, že umění je to, co kdokoli kdykoli a jakémkoli stavu prohlásí za umění. Musím se proto pochlubit, že jsem také umělec a k tomu avantgardní. Moderní, ne nějaké nula souložící nebo s*roucí v muzeu. Mé umění je čisté, krystalicky čisté NIC. Nic, větší nic než pšouk. Vystavuji ho v Národní galerii. Propašoval jsem ho tam jednou z rána a zatím tam stále je. Až najdu kupce, odnesu ho.
    Takové a podobné stavy svět prožil mockrát. Zajímavé vždy bylo zakončení. Tam podobní umělci trpěli ale málokdy dlouho.

    Liked by 1 osoba

    • Hudec napsal:

     „Takové a podobné stavy svět prožil mnohokrát“.
     No jistě. A taky už byl kůň senátorem. Musíme nejspíš být připraveni úplně na všechno.
     🙂

     To se mi líbí

    • Lex napsal:

     Pokud by nenásledovalo to, co následovalo tehdy v Anglii, nebylo by načase objevit nějakého nového Olivera Cromwella, který by v parlamentech těch zemí, kde se podhoubí toho marasmu rodí, pronesl opět tu geniální řeč?
     „Je nejvyšší čas ukončit vaše zasedání, jež jste zostudili opovrhováním vším dobrým a poskvrnili všemi neřestmi. Nejste než sebranka a odpůrci blahodárné správy. Nejste než nájemní ničemové. Svou zemi byste prodali za kus bídného žvance jako Ezau, svého Boha zradili pro pár drobných jako Jidáš.
     Je ve vás vůbec něco dobrého? Existuje nějaká hanebnost, jež by vám nebyla vlastní? Věřící nejste o nic víc, než můj kůň.
     Zlato je vaším Bohem. Kdo z vás neumlčel své svědomí za úplatek? Je mezi vámi alespoň jeden, jenž by sebenepatrněji hájil zájmy Commonwealthu?
     Vy mrzké děvky! Což jste svým nestoudným pletichařením a podlostmi neznesvětili toto posvátné místo a z Božího stánku neučinili doupě lotrovské? Jak hnusně odporní jste celému národu, jenž vás pověřil k napravování křivd! Tak tedy! Seberte si své saky paky, zamkněte za sebou a ve jménu Boha, jděte!“ (O.C. 20.4.1653)

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Lexi, netahejte kočku za ocas!

      To se mi líbí

      • Lex napsal:

       ?
       Vy máte představu o budoucím vývoji naší (západní) civilizace resp. společnosti?
       V té představě je vůdčím principem mírové a přátelské soužití mezi národy (nevměšování do vnitřních záležitostí suverénních států)?
       Ta představa je založena na předpokladu, že z těch politických, mravních a mezilidských sraček se svět dostane klidnou cestou?
       Tak to já ne.
       Moje představy jsou spojeny s gigantickým konfliktem, s „revolučním zlomem“, nikoliv evolucí k lepšímu, k čemuž (minimálně na dlouhou přechodnou dobu) by nesměřoval ani ten „revoluční zlom“ (samozřejmě i v podobě nukleární války).
       A také na tom, že vývoj směřuje k diktatuře (v různých odstínech její intenzity).Otázkou pro ne zůstává polarita, politická orientace té diktatury.

       Rád bych se mýlil (ale rozřešení se Vy ani já nedočkáme – vlastně, té války možná ještě ano).

       To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Umění prošlo dlouhou cestu.

     To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Dnes je na toto téma celkem drsný komentář ve Frontě. Zacituji jen perex (uvod):
  „Oleg Vorotnikov vyškolit pány ze Ztohoven. Autentický ruský anarchista, to je trochu jiná káva než zjemnění pražští salonní intelektuálové, kteří rádi medituji o potížích se systémem, jehož jsou pevnou a poslušnou součástí“.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Dobře, že jste to sem dal. Jasné, srozumitelné a velmi mnoho vysvětlující. A je to pouhá jedna jediná věta.

   To se mi líbí

 5. raddie007 napsal:

  Moderní umění, neziskovka, gender, zelená energie… spousta původě pozitivních slov má dneska tak maximálně odér nadávky. Určitě snad najdete další.

  To se mi líbí

 6. cobolik pacholik napsal:

  vorotnikov je svojim sposobom pojeb jak ja,len na mna masmedia seru bo nesukam(barz dobre cesky vystihnuty kuk) umelecky niekde verejne.tu v tej riti takych pojebov to som v tych demokratickych politruckych mediach este nevidel,zije bez penazi po celej europe bo peniaz to smetie v jeho ponimani v mojom tiez,ja zil bez peniaza a videl kopu holoty jak ja,jasne ja nie umelec,ale viem co je zit bez peniaza jak vorotnikov a vorotnikov rozprava jak ked knaz ,ze boh da ci iman in shalah,dalej vobec neviem ci o tom pojebovy tak pisu v druhych statoch bo v tej riti ani deko,mne pripada toto bu bu okolo neho no nepripada mierene,ze to rus a v rusku na pizdu umelcom,tu takeho fox news nebude preberat a docista jeho umenie propaguju s politruckou skurvenou slizkostou,jak ,ked ukazuju tych teplych v praglu PRIDE pojebov,z neho pugacevova v pepikove nebude,ani bozskej kaja,bo toho kaju v rusii na rukach nosia a o vorotnikovy to pes zdechnul,bo v dnesnej dobe slovo umenie zvane art tu nejaka skurvena politrucka demokraticka devka prevrati,lepsie jak soudruh ucenie zvezdy.
  neviem ci vobec pisem spravne bo som nic necital,len tak mi ruplo,ze som cital nieco o kapele vojna nekedy davno a vobec nemusi byt k teme,to ten vorotnikov to nova pusy na obzore,aby skurveny demokraticky politruk mal do coho zajebat,bo ja nijaky gramotny od umenia,ale,ked mi jednoruky robil s jednou rukou cigarety a ja len slinil papierik,to tiez umenie ja neznal s dvoma rukamy tak a na ostatny koniec myslim,ze mizive % tu z nas umelecky gramotne vzdelanych,ale ani deko nepochybujem,ze na ponatie o krasne vam tu nemusi pisat nejaky skurveny politruk o nejakom pojebovy vorotnikovy,aby ste boli col a in. jasne…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.