Černá hodinka – O toleranci


Dovoluji si požádat o toleranci. Protože mám opravdu málo času a nemohu neustále sledovat, kdo se ke komu jak vyjadřuje, žádám většinu z vás o pochopení. A to pochopení zejména vůči sobě. Jste přece dospělí lidé, a tak dokážete snad ovládat své emoce či antipatie.

A pokud se někomu zdá, že snad určité návštěvníky chráním před jinými, tak se možná ani nemýlí. Je to totiž stejné, jako můj vztah k Babišovi. Prostě pokud se někdo jeví jako muleta a okamžitě vyvolává negativní reakce, většinově mne to táhne k tomu, abych zasáhl v jeho prospěch. Tedy v případě, že jde o reakci na osobu. Obsah příspěvků, pokud to jde, nechám buď bez komentáře, případně se pokusím reagovat s maximální možnou slušností. Asi byste dlouho museli hledat, kdy jsem se do hosta pustil opravdu hrubě. Narušitele mezi hosty nepočítám.

Proto ještě jednou žádám o toleranci vůči názorům jiných, a pokud na vás opravdu někdo působí jako červený šátek na krocana, zkuste na chvíli zavřít oči a počítat si do deseti. Třeba to zmizí. Pokud ne, raději nereagujte.

A ještě drobnost. Tento článek bude několik dní viset jako první, tak se nebojte, že jsem snad zavřel

Váš hostitel

bavor-podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Černá hodinka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

60 reakcí na Černá hodinka – O toleranci

 1. st.hroch napsal:

  Máte pravdu, Pantáto – souhlas! Nepochybně jste si všiml, že do diskusí přispívám jen sporadicky a pokud možno nekonfliktně – opustilo mě to už před pár lety na jinejch platormách. Nemám vůli snažit se vyvrátit mylný názor jedincům, kteří svůj intelekuální nedostatek honí masturbací svýho „Ich“ nebo „Mir“… Na Bavorovu mě baví jeho pestrost a přítomnost řady lidí, chytřejších než jsem já… Díky!

  To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  Omlouvám se Bavore za OT, ale je to z Vašeho kraje, tak to snad shovívavě překouknete. Vono to je taky trošku vo tý toleranci, ale mě spíš zajímá, kam ještě a kdy už ne:
  https://www.stream.cz/gebrianvs/10012696-samsonova-kasna-v-ceskych-budejovicich
  co vy na to?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Budějice jsou pro Jihočechy totéž co pro celé Česko je Praha 🙂

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Na jedný straně nápad a jeho podpora blíže neurčený, ale zřejmě, jak na realizaci vidím, vlivný skupiny – zřejmě Budějovičáků. Na druhý straně evidentní kolize, kterou ten nápad vtrhl do společnýho prostoru, tedy do prostoru i těch , který se s nápadem neztotožňujou.
   Máme právo svůj nápad vnutit tímto zcela neoddiskutovatelně zásadním způsobem jiným? Kde začínají ty vomílaný svobody jedněch a kde těch druhejch, kde ty svobody vlastně ale končí?
   Pokud veřejnej činovník chce něco podpořit ve společným prostoru a ještě k tomu na úkor jemu svěřených společných financí, má za povinnost (si aspoň myslím) prokázat prospěšnost toho něčeho v rámci toho celku! Doufám, že mě nikdo nepodezírá, že vidím prospěšnost pouze v rovině přepočitatelnosti abstraktního i konkrétního na peníze!!!? A právě o tu prospěšnost (nechávám ji zatím schválně v té nicneříkající podobě) tohoto konkrétního nápadu mi jde. 3x jsem stream shlédl a mám zase pocit, že mi něco uniká, že bych to měl vidět a nevidím, že moje nedostatečnost je bezbřehá. Proto to OT a prosba o pomoc.

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Podle mě je to černé ohrazení celkem hnusné a celý ten nápad se mi nezamlouvá. Na druhou stranu – jde-li o dočasnou záležitost, vem to čert, svět se kvůli tomu nezboří.
    Proti tomu, že se pornoherec (taky mj. za naše prachy) nazývá Evropské hodnoty, je to celkem prkotina.
    Užil jsem si své při loňském slavném roce, kdy náš městys byl „Evropským městem kultůůůůry“, to jsme tu měli také spoustu všelijakých hovadin a byla to jinačí finanční pecka z veřejných zdrojů. Už je to pryč a město žije dál celkem normálně. Budějčáci na to za chvíli taky zapomenou.

    To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Před několika lety stály v Praze různobarevné barevné krávy. Bylo jich hodně. Těch krav. I ptaly se mně s velikým despektem francouzské turistky, co to jako má znamenat a na co si hrajeme. Ujistil jsem je, že je to slavná putovní výstava z Francie a poté z jejích provinčních měst a že nás tak sladká Francie kultivuje a pozvedává na světovou úroveň.
   Rozešli jsme se s tím, že se jim to moc líbí a má to vtip.
   A tak nevím.

   P.S. Co mně dojmulo byl nápis, že celá instalace za 250 000 Kč je z rozpočtu galerie a darů. Rozpočet galerie je z našich daní. Věci by se měly pojmenovávat správně. Jaké a čí dary to byly nepsali. Darující většinou stojí o své zveřejnění.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    😀

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Různobarevné krávy….a pak francouzké turistky.
    Když čte člověk mezi řádky, tak má ten text vesele rasisticko- národnostní nádech.
    Konec odstavce pak potvrzuje, že to skutečně krávy byly, jejich barva se ale poznat nedá.

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     No, vážím si Vás a tak Vám to vymlouvat nebudu. Jak jste odhal mé tehdejší pocity?
     Já jsem dost háklivý na blahosklonné přehlížení. Občas také slezu ze stromu a místo kokosového mléka piji pivo.
     Jo a když si v Anglii, miluji ji jako zemi předků, myji ruce, tak si myslím, že by z těch stromů také mohli slézt. To co píši pochopí jen ti, co si v Anglii myli ruce v umývadle.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Stále dva kohoutky? To je přece „IN“

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Stále a nechápou proč by to mělo být jinak. I když, jedna známá ex oper říkala, že ji seznámili s nejnovější vymožeností, pákovou baterií. A nemohli zaboha pochopit, že se snad ani jiné u nás nedají koupit. Jinak britskou tradici velice miluji a obdivuji. Je to i o srdci.

       To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Já pákovky nesnáším. Nikdy si tam nedokážu namixovat vodu akorát a ani netrefím správnou intenzitu proudu. Miluju dva kohoutky. Když jsem je sháněl před lety do baráku, docela dlouho jsem kvůli nim lítal po bazarech. A sehnal jsem. Porcelánový.
        A to jsem v Anglii nikdy nebyl.

        To se mi líbí

       • strejda napsal:

        Milujete dva kohoutky, to Vás ctí. Ale nejde ani tak o kohoutky, ale o to, kolik máte těch trubiček, co z nich teče voda, tedy o to, zda kohoutky spolu koedukují (nebo kopulují?) či ne. Míval jsem svého času také dva kohoutky, ale voda tekla společně z jedné trubičky. To v staré dobré Anglii není. Tam má každý kohoutek vlastní trubičku. Já pán, ty pán. Z jedné teče ledová voda a z druhé vřelá. Míchá se to až v umývadle. Nebo, jako přitroublý Středoevropan se to snažíte namíchat v hrsti. Skončíte mokrý, špinavý a poloopařený.
        Ale Angličanům se to líbí. Zavedl to tak Vilém Dobyvatel a stačilo mu to, tak proč to měnit, že?
        Zato staré anglické domy miluji. U nás by z půlky sežrané a shnilé trámy z 15 století vyhodili a prošly by u nás jen na mé chalupě. V Anglii je to běžné. Vychovával jsem tam manželku. Dostala záhul. Když můj kamarád potřeboval přidat polici na knihy, tak dal na skříň po třech cihlách a ně prkno. Bylo hoblované. A knihovna měla další patro! Odjel jsem tam jako lemra a vrátil se jako pečlivý domácí kutil.

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        😀 Tak to chápu 🙂 Vodu mám taky zvlášť. Studenou tahám čerpadlem ze studny ve sklepě, horkou z boileru za koupelnou. Nikdy jsem se neopařil ani nezmrazil 🙂 V dvoukohoutkovým systému jsem se narodil a vyrůstal, máma ho má dodnes, nechci nic jinýho 🙂

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        Kašlu na vaše kohoutky a ještě víc na tradice, mně stačí pouhej háček na ručník a odhodlaná žena ten ručník za každou cenuněkam pověsit!!! Proto mě vzrušujou trubky a to přímo geometrickou řadou, podle odhodlání mý, stále ještě mojí ženy, pověsit na stěnu blbej ručník. To vzrušení nabývá maxima, když je mi přikázáno vzít do ruky příklepovou vrtačku a za zády mám stále ještě furt odhodlanou mojí ženu, která se tváří velice přísně, neb vyžaduje pověsit blbej ručník na háček v místě, na kterým ho zase nechci pověsit já! Jak známo (snad i těm, co nikdy nepochopí pákovku či milujou 15. století), každej háček má k uchycení takový minimálně dva celkem malý a na pohled i nevinný vruty s ještě nevinnějšíma hmoždinkama … svině to jsou, jak ty trubky, tak ty háčky!!! Vždycky to skončí navrtáním těch trubek, povodní a sekáním celý zdi i s dlaždičkama a instalatérem, kterej dělá před ženskou machra a vytahuje se s detektorem (mimochodem, ten mám taky, ale je úplně na ho_no, protože nereaguje ani na parniválec, kterej by byl pouhý 2cm pod omítkou) a kterej jí říká, jako jak prej někdo může nadělat takovou spoušť … může a s přehledem…blbeček jeden … a ještě k tomu vy dva s tím vaším rozplýváním se nad těma vašema kohoutkama a shnilejma trámama …ručníky na vás 😀

        To se mi líbí

       • libor napsal:

        To znamená, že Britové nepochopili a nepřijali dodnes prinip směšovací baterie nad umyvadlem, ale kupodivu u sprchy ji pochopili. Sprchu mají opatřenou směšovací baterií, nemají sprchy dvě, kde by byly dvě hadice každá se svou sprchovou hlavicí a v jedné jen ta vřelá a v druhé jen ta ledová.
        To by ta sprcha byla nepoužitelná, na to by přišel asi i Angličan.
        Ale mít si ruce pod nikoliv tekoucí vodou napuštěnou v dost možná zaplivaném umyvadle, například ve společných protorách, které nutno nejprve omýt, to musí být skvělé., jak praktické, Rule Britannia.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Tak to je hustý, to se musí nechat.
        Británie jede na plný pecky, od r.1918 vyhrála dvě světové války a ze supervelmoci se tím propracovala na sprchový směšovač a mocnost, ze které si dělají prdel všichni čmoudi a negři světa.
        No a…co elektriku, tu tam také zapínají rovnou na světle, nebo už se propracovali k vypínačům?

        To se mi líbí

       • strejda napsal:

        Vitto, vypínače a pojistky mají v zásuvkách, pojistky – jen někdy – i v zástrčkách. Téměř jediné suvenýry, které si z Anglie vozím, je drobná elektroinstalace. Něco tak robustního a bezpečného se nikde jinde nevidí. A hranaté kolíky na zástrčce jsou nádherným uměleckým dílem. Technika par excellence.

        To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Dělal jsem si kozy, protože to tak do sebe sedělo, Strejdo.
      „Básnický obrat“, no.
      Ale s těma krávama, to mě fakt napadlo.
      Co jiného jste si o nich také mohl myslet, ne?
      A možná nezůstalo jen u krav….
      Sakra….teď koukám, je to vůbec pro mě?
      Už se mi to nechce mazat…

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Jo, je to pro mě.
       Ten text tam buď skáče jako koza z vlákna do vlákna, nebo se mi nějak mžilo před očima.

       To se mi líbí

 3. Vůbec jsem to nepochopil. Tolerantnost znamená servilitu? Máme psát o vašich názorech nebo názorech přispívajících jen nekriticky, tedy pouze hezky souhlasně? Docela mne pobavila ta vaše naznačená ochrana Andyho Bureše. Aspoň může klidně spát, když i sám Bavor ze Strakonic nad ním drží stráž…

  To se mi líbí

 4. blbíš napsal:

  No to je zajímavý, jakmile je v placu politika, prachy, nebo dokonce Hilary, tak se to tady hemží samýma politikama, ideologama či ekonomama, jedna konspirace střídá druhou, jedna analýza za druhou, ale jakmile se mají přešaltovat panáčkové a na estetičnost, tak estéti jako by vychcípali, než aby měli sdělit svůj názor!

  Jinak to mám zcela odlišný, než strejda. Háklivej sem přestal bejt asi tak před ¼ stoletím ku příležitosti jedný nezapomenutelný jízdy městskýho autobusu, kdy mi jedna moc hezká holka řekla:“ sedněte si pane, prosím, opravdu nevypadáte dobře“ a to jsem si vo sobě myslel, že naopak vypadám až móc dobře a ten den obzvlášť i pro moji se tam nemístně posmívající ženu, který kolem sedící mladíci nic podobnýho nenabídli, což mi doslova vzalo chuť i na tu předstíranou ekologii a vod tý doby město zahlcuju svejma výfukovýma plynama tak, že stále ještě moje žena ani necekne! A taky na rozdíl od strejdy vůbec nemám pocit, že ti Budějovičáci mě blahosklonně přehlížejí, ale naopak, mám takovej silnej pocit, že na mě s přehledem se_ou (nebo jak se to vlastně má, Bavorte, tady napsat, když máme tu Váma nakázanou toleranci a člověk by chtěl taky zapadnout do kolektivu?)

  No nic, chtěl jsem si stejnak udělat vejlet do jižních Sudet a podívat do Kramolína na tu jejích rozhlednu nad Lipnem:

  a tak to natáhnu do Budějic, abych se přihlásil k jedný prospěšnosti toho avantgardního počinu a zaplatil jim vstupný do tý jateční chodby, budou-li chtít, v který si votluču hlavu o nezajištěný podchodný výšky a odměnou mi za to bude přehlížení Budějovičáků s nadhledem tím kontinuálním nevšedným panoramatickým voknem a budu to mít jak husiti, když vyhlíželi za vozovou hradbou železný pány. Jsem navíc přesvědčenej, že to je architektonicky stejný skoro jako ten Kramolín, až na to, že to vo ten pověstnej fous ten Kramolín vůbec není. Tak se aspoň těším, že to podpírající dříví toho architektonickýho skvostu shledám ve stavu vohoblovaným, jako ten Kramolín:

  To se mi líbí

 5. blbíš napsal:

  A protože je už pozdě, ukončuju potřebu používání mozku a pokusím se sám o takovej bezeslovní závěr, s kterým jste mi (mimochodem) vůbec nepomohli (!), a který vychází z mý bezbřehý nedostatečnosti. Vím, že to nevyjádřím zcela přesně, ale myslím, že nebudu daleko od správnýho rozuzlení tý nevšednosti, když prohlásím, že hmotná i nehmotná prospěšnost toho architektonickýho nápadu osciluje někde mezi tímto:

  http://images.8tracks.com/cover/i/000/908/291/45040.original-3477.jpg?rect=0,28,450,450&q=98&fm=jpg&fit=max

  a tímto:

  Poznámka:
  věřím, že odkazy zafungujou

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   tak úplně nezafungovaly, ale věřím, že si nějak levou myší poradíte

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nezlobte se ale řeč zde byla o TOLE_RANCI !!
   http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8861-zamestnavatele-britove-islamizace-muslim-prace
   Tak toto je to ukázkové a závazné vyjádření jak má vypadat tole_rance.
   Proto je nanejvýše ostudné se pro zabezpečení zadané TOLE_RANCE ohánět nějakou ekonomickou výhodností či co.
   Proto snad ještě jednou – > úkolem je zabezpečit TOLE_RANCI ne růst ekonomiky.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    „Nová vládní zpráva zjistila, že muslimové,…“ nic, co by Vás, příteli, mělo vyvést z míry, když si za tou zprávou představíte něco podobnýho, jako je naše Hate Free, tak těm jejich platícím blbům přeju jen víc a houšť.

    Neumím si však poradit s tím, jak taky nebejt za blba, protože ti vládní deprivanti si klidně vodhlasujou (nebo přes svý ministerstva bez hlasování), že je budou dotovat ze státního rozpočtu, tedy i z mýho!!! Volební období je na to moc dlouhý, abych jako demokrat mohl něco měnit, takže ano, máte zcela pravdu, schovávám si to do RANCE a TOLE k tomu přidávám taky a už na krajských volbách jim to z něho vysypu, sv_ním jedněm.

    To se mi líbí

 6. st.hroch napsal:

  Omlouvám se za OT, nicméně níže uvedený není tak docela od problému tolerance… To, co je pro mě naprosto nepřijatelný, je otevřená a cynická lež. Příkladem nechť je dnešní článek na „Novinkách“ – viz.:https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/415963-boeing-nad-ukrajinou-sestrelila-raketa-vypalena-z-uzemi-povstalcu-uvedli-vysetrovatele.html , kde se jednoznačně tvrdí závěr 100 členný mezinárodní komise, že MH17 se střelila raketa z území pod kontrolou povstalců. Pro ilustraci tam přiložili „snímek z prezentace mezinárodního týmu“, kterým ovšem je radarové zobrazení situace použité velením ruský armády předevčírem, který naopak dokládá, že z východu an i z jihu neletělo nic, krom ruskýho pozorovacího dronu, kterej od severu k jihu kopíroval rusko-ukrošskou hranici. Pokud si obrázek zvětšíte, pod velkým monitorem sedí zástupci min. obrany Ruský Federace, v čele s jeho mluvčím – ten doizajista členem „mezinárodníhoi týmu“ není. Inu – další dezinformační prasárna pindosů a podpindosníků…!

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Je to vyloženě srandovní. Právě jsem to shlédl. Ti prolhanci všechno vystavěli na ukrošských desinformačních „odposleších“, videích z Bellingcatu (prokázaně zfalšovaných), výsleších ukrajinských „svědků“ (ty, kteří viděli ukrošské bojové letouny vynechali), pavědě s „experimenty“, … shrnuto, tato tiskovka vstoupí do dějin desinformačních operací.

   Nehodící se škrtněte, to by měli napsat k celému soupisu důkazů. K vyvrácení všech pohádek stačí jediný pohled na trosku pilotní kabiny na jeřábu – jsou na ní jasně viditelné zásahy zprava, případně výletové díry z kanonové munice pod okny kabiny. Kdo se podívá na další fotografie trosek, například podlahy pilotní kabiny, sedaček, palubní desky, … vidí hned několik směrů letů projektilů či střepin. Tím pádem to nemohlo být (jen) od výbuchu hlavice BUKu, zcela evidentně – pokud v tom nějaká BUKová raketa byla, nebyla zdaleka sama.

   Přijde mi to ještě zábavnější než Gliwice, Pearl Harbor, Tonkinský incident, 9/11, … nebo výbuch na křižníku Maine či potopení Luisitánie. Lidé a situace se zkrátka nemění. Dnes je to mnohem legračnější, protože máme všude radary, satelity, kamery, digitální foťáky, v laboratořích spektrometry, plynové chromatografy a tak dále – opravdicky analyzovat forenzní důkazy není žádný problém.

   Apropo: kde jsou úlomky hlavice BUKové rakety, tedy kromě těch 4 kusů, co jsou za ně vydávány (v troskách by jich muselo být jako máku) ? Záznamy z kyjevského ATC ? Záznamy z ukrošských radarů ? Ony tajemné americké záznamy, ze kterých se odvíjí koordináty odpalu mýtického BUKu ? Směšné, nic jiného se říci nedá.

   O neprofesionalitě žumpálistů nemá už vůbec cenu psát: „ilustrační obrázek“, to je dnes jediný pravdivý popisek – něco ilustruje, nikdo neví co – ale vlastně ano, vraždícího Putlera.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Ovšem nadobro mě rozsekala záležitost kolem BUKového vozidla. Předkládají k věření naprosto trapnou historku: povstalci dostali BUKa (jednoho ? to je pitomost už z principu, protože kdyby to mělo k něčemu být, muselo by jich být více, nemá to moc velký dosah), přivezli ho na pole, sestřelili MH17 – a po tomto monumentálním průseru jeli zpátky do Ruska ve dne, s nezakrytými raketami – což se nikdy nedělá – asi aby si je každý mohl vyfotit a doložit jim, že 298 lidí zavraždili právě oni.

   Tomu všemu může věřit jen někdo, kdo měl IQ houpacího koně, udělali mu lobotomii, utrpěl zánět mozku a ještě mu za to někdo tučně platí. Jinak to není možné.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Izraelský prezident Rivlin v projevu v Nejvyšší radě Ukrajiny řekl, že ukrajinští nacionalisté pomáhali nacistům. Izraelský politik zejména připomněl tragédii v Babím Jaru.
    Kovaný prozápadní demokrat Oleg Ljaško dospěl k závěru, že to uráží ukrajinský národ a dožadoval se omluvy: „Řeč Rivlina ponižuje Ukrajince, takže vyzývám izraelského prezidenta, aby se omluvil našemu státu a našemu národu…“
    http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/ljasko-vyzval-hlavu-izraele-k-omluve-za-slova-o-ukrajincich/
    Takže, kchodle, houpací kůň po lobotomii a zánětu mozku má ještě příliš vysoké IQ. Von Smollhausen má příliš vysoké IQ. Sakra, vždyť i améba bude nejspíš chytřejší. 😦

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Už dávno jsem dospěl k poznání, že všichni ti „Rusáci“, které jsem polovinu svého života neměl rád či dokonce poněkud nenáviděl, byli Ukroši. Byl a je to sice jen pocit – a navíc, i mezi nejhoršími se občas najde nejlepší a naopak – ale něco na tom je. Jedna z generalizací, která je nepravdivá, ale životně účelná – když potkáš Ukroše, měj pistoli, minimálně. Nikdy jim nevěř.

     Sami Ukroši Ljaškovi říkají „skandalnyj homosexualist“, je to vázně totální magor. Jednou jsem koukal na video, kdy Ljaškovi gangsteři unesli nějakého asi 60-ti letého vzdělaného člověka ze státní správy, spoutali ho jako zvíře, dali mu kapuci, a Ljaško ho mučil v dodávce – a to všechno natáčel a pak dal na sociální sít na internet. Jako svou propagaci !

     Připomělo mi to jeden záběr z filmu – velmi dobrého – „Osvobození Prahy“, kdy Hitlerjugend adolescenti střílejí z pistolí do zátylků na Masarykově nádraží, v kolejišti, staré civilisty, kteří nestačili zdrhnout. Nebo strašnou – a známou – fotografii z Babi Jaru nebo odkud z Ukrajiny, kde banderovci společně s Němci (Wermacht/SS) střílí do hlav nahé ženy – mrtvolami je pokrytý celý svah.

     Jaderné zbraně zkrátka mají něco do sebe.
     🙂

     To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   BTW, nejkrásnější je na tom všem transparent za těmi „vyšetřováky“. Na tom se určitě podílel někdo z IKEA. Mám totiž navlas podobně provedený návod na montáž kuchyňské linky – ačkoliv mám 2 vysoké školy, 30 let praxe, zkušenosti z mnoha oborů, už třetí den nad tím hloubám. Je to tak příšerně blbé, až je to svým způsobem krásné a geniální.

   Nikdo už nemůže točit komedie – všechno bledne před „vyšetřováním MH17“. Mohli by to prodávat jako další díl k cyklu Bláznivá střela: navrhuji název „Bláznivá střela a MH17“. Zahanbili i poručíka Drebina.

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Osobně už bych nad tím mávl rukou, ale marná věc – přece jen to vnitřně nasere. PR světem vládne.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     PR, no dobře. Ale tak příšerně blbé ? Mám také nějakou sebeúctu, sakra. Když už budu muset jít do války na zlého Putlera, který vraždí (MH)sedmnáctky svými BUKovými zločinnými raketkami, mohli se tím alespoň trochu zabývat. Vyloženě to odflákli, hajzlové líní, neschopní. Šlendrián !

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Vyloženě mě fascinuje americká posedlost pracovat ve vzorech, podle „osvědčených návodů“. Příkladem je třeba několik videí Bellingcatu o „převozu BUKu“. Nejenže nemají vozidlo s raketami zaplachtované, ze čtyř kusů chybí jedna raketa – aby to řvalo: „Byli jsme to my“ – ale neodpustí si do editovaného videa namixovat ptáky. Video-editační software to „umí“, tak to tam prostě každý vypatlanec přidá. Ovšem při prohlížení jednotlivých snímků videa je pěkně vidět, jak pták, podle logiky záběru, by měl prolétal v pozadí, je najednou před popředím, ne všude, ale když míjí sloup elektického vedení, například. To je známá chyba toho pluginu do Adobe Premiery a dalších podobných softů, že tam neupraví správně vrstvy. Dá se to editovat ručně – nebo si na to napsat skript – ale to je zjevně moc práce, pro ta neschopná hovada. Tak sračkovitá práce mě opravdu uráží !

     Schválně se koukněte na to krásné video, dokumentující tiskovku. Nemá to chybu – je tam „BUK“ (co na tom, že samotné odpalovací vozidlo se čtyřmi raketami a střeleckým radarem je na sestřelování letadel téměř k ničemu, protože bez přehledového radaru dalšího vozidla se s tím nedá strefit ani letící stodola), krásně 3D vizualizovaný, následně putující na 3D mapě, odpalující raketu (letadlo je pro jistotu vidět jen zleva, protože pravá strana trosek je „tabu“ – bylo by vidět kanonové poškození pravé strany, zásahem BUKu nevysvětlitelné) a potom prchající zpět do Ruska. Do toho je namíchaný videozáběr kamionu s předmětným BUKem na návěsu – no a pochopitelně, vzlétající pták.

     Je to skoro směšné – ti idioti si prostě přečetli někde v manuálu, že věrohodnost záběru zvýší nějaká nesouvisející událost – používá se třeba ženská s kočárkem, jdoucí po ulici, běžící pes nebo letící pták. Není to tak složité, jsou na to knihovny záběrů a vložených objektů. Šaškárna na entou. DEMENTI !

     To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Já na to nekoukám, zbytečně bych se naštval. Vaše vysvětlení znám už skoro od samého počátku a celkem mě uspokojuje jako stále pravděpodobnější. Ovšem lidé kolem mě to nové aktuální „vysvětlení“ klidně sežerou, s tím se dá těžko něco dělat.
      Takže Rus je vinen…..
      Jediná výhoda je v tom, že stále četnější množina lidí už Západu nevěří ani to, že je na západě (on se podle Kmoníčka přesunul někam na Střední východ).

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Jistě, lepší je se tím nezabývat.

       Ale zajímavé je to z odborného hlediska: když se falšuje videozáběr, nesouvislé a špatně opravené střihy více záběrů či montáže se překryjí – nebo se odpoutá pozornost diváka – nějakým nesouvislým dějem, nejčastěji se používá let ptáků – protože to může jít přes celý záběr, oko to proti pozadí vůbec nevnímá, jelikož většina ptáků je tmavých, takže to světlejší pozadí zakryje a rychlejších změn popředí si oko nevšimne – jako že ptáci v pozadí se zázračně objeví před něčím v popředí – ovšem, to oko nevídí, takže se s tím falšovací (editační) software příliš nezatěžuje. Po jednotlivých okénkách (film má 24/25/30/50/60/120 snímků za sekundu) to už je samozřejmě vidět. Ale dá se to opravit, aby to vidět vůbec nebylo, jenže to vyžaduje trochu pečlivosti a práce navíc.

       Úžasné je, že tito idioti se s tím vůbec nezatěžují, udělat to pořádně. To mě na tom fascinuje – celá krycí/krysí operace musí stát desítky/stovky milionů dolarů, ale takovou kokotinu, aby si najmuli slušné videostudio a tam pár opravdu kvalitních borců – to prostě neudělají. Prostě na to zvysoka serou – raději ty peníze asi ukradnou.

       Přitom to není nic zázračného, jde o věc, která dnes je v možnostech amatéra, dělají to tak lidé i v domácím videu, když chtějí mít věci udělané pěkně – aby se jim přátelé nepošklebovali.

       Ale to je jenom o těch „důkazech“. Signifikantní je, že ani ony „nahrávky hovorů“ nejsou udělané lépe: slepili to z odposlechů a syntézy tak nedbale, že jim tam nenavazuje fáze zvukového signálu – to je odhalitelné každým ryze amatérským software po pár vteřinách.
       Čekal bych, že ty velmi nedbalé SBU falsifikáty za ty dva roky opraví – ale ne, je to pořád stejná fušeřina.

       To je vážně k zblití. Žádné řemeslo.

       To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Mně nějak nejde na rozum, proč opolčenci, když sestřelili letadlo, tak pečlivě hlídali místo dopadu před oddíly ATO. To by přece měli naopak likvidovat vše, co likvidovat jde. 😮

      To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Panstvo, možno vám ušlo, že deň pred zverejnením tejto správy Rusi zverejnili radarové údaje z Ukrajiny ohľadom MH17. Vedeli, že Holanďania už svoju správu nestihnú zmeniť. Rusi s tými radarovými dátami robili obštrukcie, aby mali správne načasovanie. Na dátach nevidno žiadnu raketu zem-vzduch, ktorá by štartovala východne od dráhy Boeingu. Vo výsledku to ukazuje na Ukrajinu, ak to bol BUK. Píše o tom aj CNN: http://edition.cnn.com/2016/09/27/europe/mh17-report-russia-radar/index.html?
   Je otázka, či tieto ruské dáta mali vyšetrovatelia už k dispozícii. Ak Rusi dokážu, že mali, ale ich ignorovali, tak je vyšetrovací tím v koncoch. O mesiac zverejnia svoju správu Rusi s Malajcami, nie je žiadna pochybnosť, že bude diametrálne odlišná.

   To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Miroslav Macek se ve své čtvrteční glose na PL ptá:

   „Hmmm… a vysvětlení, proč letový dispečer navedl to malajsijské letadlo z obvyklé trasy nad místo, kde čekal ten BUK, už také zaznělo?
   A ten ukrajinský dispečer se už vrátil z té neomezené dovolené v Egyptě? Živý?“

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   st.hrochu, já když sleduju ty zaručeně správný zprávy od těch vyšetřovatelů a navíc čtu ty závěry těch všelijakejch presstutů, tak se nemůžu zbavit silnýho dojmu, že jsem to už někde slyšel. No naschvál.

   Před patnácti lety mi bejvalej kolega vyprável, že se mu po celou dobu jeho manželství nedaří manželku naučit, kde je – PRAVÁ a LEVÁ. Přišel jednou zkormoucenej do práce a říkal-„ tak mně manželka skoro zrušila auto, neb voškrábala svým pravým blatníkem při couvání celou levou polovinu mýho auta a jak tak sedím nasr_nej ve vobyváku , slyším jak líčí do telefonu mý tchýni – představ si, ty víš, že každý ráno vycouvávám s autem, když jedu do práce, žejo a von ti musí zaparkovat zrovna tam, kam se nekoukám, ty přece víš, jak ráno moc spěchám a nemám čas koukat kde co lítá, protože vždycky jedu na tip-ťop. Vždycky svý auto dává napravo a tentokrát si ho zaparkoval nalevo vode mě. No řekni, kdo by to čekal…“, kolega pokračoval – to se ještě dalo vydržet, konečně jsem celej život na to zvyklej, ale když druhej telefon byl do servisu, tak se odehrálo toto: „… a jakej vlastně máte paní nabouranej ten blatník – no dyť vám to furt říkám, že jsem couvala – no dobře ale jakej blatník, levej, nebo pravej – no počkejte já se jdu na dvůr podívat – je to levej – to už kolega nevydržel, sebral jí telefon a řekl jen jedno slovo –pravej – manželka mu naštvaně vzala telefon a řekla, promiňte, ale já se půjdu raději ještě jednou podívat, to víte manžel – přišla a znovu – tak jsem se koukala velice důkladně, je to skutečně tak, jak jsem vám původně říkala, je to levej“ – manžel se marně sápal po telefonu, když ho manželka uzemnila slovy – víte, manžel je dneska trochu nesvůj, ale můžete mi věřit, je to bezpochyby levej blatník, ten na straně spolujezdce..“ Na ta slova se manžel uklidnil, přestal se sápat po telefonu a odešel do hospody a k ránu to vzal přímo do práce, kde nám tu příhodu z čerstva vylíčil….

   A teď chtějte od takovejch lidí přesný závěry, jako že ukrajinskej SU letělo ze západu, tedy bezpochyby zprava, nebo že buk přijel z východu, tedy jasně že zleva a když obrázek radaru je navíc kruhovej a koukaj na něj od severu k jihu, tedy v tom lepším případě, nebo podle toho, na jaký straně od něho u stolu seděj!!!

   To se mi líbí

 7. tata napsal:

  Proboha to chce hodně kachní žaludek toto napsat,oto horší že zna protiargumenty a minimalně je tam spousty nejastností,Navíc prostě mi nebere mozek že to muže ta komise tak posoudit,jedno je kecy FENDRICHA A JINÉ JE prohlášení komise ta musí pracovat na zakladě faktů a ty předkladané fakty je slabota spiše lež,vymysl.Pak soudný člověk už ničemu nemuže věřit,je to strata jakýmkoliv a třeba hodnověrným věcem věřit.TAK daleko to došlo.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.