Černá hodinka – 150 milionů


Asi tak se odhaduje doba, po kterou planetu Zemi ovládali dinosauři. Naše představy o nich bývají často zkreslené jejich podobou. Domníváme se, že se jednalo o primitivní hory masa bez jakýchkoli známek inteligence. Ale až lidstvo bude ovládat planetu 150 milionů let, snad konečně pochopí, že  ani dinosauři nebyli žádní blbci. Vždyť ovládli vodu, zemi i vzduch, byli býložravci, masožravci i všežravci. A určitě měli i vliv na životní prostředí.

Jsem totiž přesvědčen, že dokázali tvarovat zemský povrch podle svých potřeb. Předpokládejme, že predátoři, které představuje „blbý“ Tyranosaurus, si nevybíral svou potravu náhodně, ale choval si stádo svého dinodobytka.

maiasaur_herdKdyž pak takový těžkotonážní saurus prošel krajinou mělo to stejný vliv, jako když by tudy projel parní válec se zapnutou maxivibrací. Když pastevec hnal své stádo z pastvy na pastvu, sledoval určité směry. A jak tak ta stáda procházela stále stejnými směry, tak docházelo jednak k prošlapávání krajiny do údolí, jednak byla zemina vytlačována do vrchů. Jenže stejně, jako současní krajinotvůrci a ekologisti, tak i ten Tyranosaurus nedokázal domyslet důsledky svého chování a při dotyku onoho údolí s mořem, docházelo naopak k zaplavování vyšlapaných údolí a tím i k tonutí toho dinodobytka. A jak vymíral dinodobytek, docházela potrava i pro predátory, ti se začali požírat mezi sebou a proto to brontosaurus nepřežil.

bavor-podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Černá hodinka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Černá hodinka – 150 milionů

 1. K-k. napsal:

  😀

  To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  jasně, jinak to taky nevidím, to dá rozum … jen si nejsem jistej, jestli vyhynul ten pravej dobytek 😦

  To se mi líbí

 3. Hudec napsal:

  Nádherné!
  Škoda, že už mi není deset, to by se mi o tom i zdálo! 🙂

  To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  Vida, příjemný žánr! 😀

  To se mi líbí

 5. vonrammstein napsal:

  Vhodnějšího tématu tu není, tak se podělím tady:

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.