Černá hodinka – Washington vzali za slovo … bude muset přehodnotit vztah s bojůvkáři


Západní masmédia už druhý den šířila hysterii kolem zničeného humanitárního konvoje OSN. Zaplétala se ve výpovědích, ale svoji taktiku – vinit ze všech smrtelných hříchů Rusko a Assada – nezměnila. Včera oficiální osoby hovořily o dělostřeleckém bombardování, dnes o leteckém úderu se strany ruského nebo syrského letectva. Státní departament USA přilil něco oleje do ohně sdělením, že přehodnotí vztahy s Ruskem ve věci Sýrie kvůli této „strašlivé a do nebe volající“ události.

Po celou tu dobu ruská armádní místa zachovávala mlčení. Novináři se tedy vrhli na prezidentova tiskového tajemníka Peskova. Ten zareagoval doporučením, aby se obrnili trpělivostí a vyčkali oficiálního vyjádření vojáků, kteří pozorně studovali všechny okolnosti incidentu. Nakonec oficiální představitel ruského ministerstva obrany gen.mjr. Igor Konašenkov poskytl vyčerpávající komentář.

Podle jeho slov, syrské ani ruské letectvo na humanitární konvoj neútočilo. Navíc, vzhledem k tomu, že konvoj celou svoji cestu projížděl po území kontrolovaném bojůvkáři, sledovalo ruské středisko pro smíření nepřátelských stran v Sýrii konvoj pomocí dronu. Ve 13:40 moskevského času dorazil konvoj do místa určení a dron ukončil jeho sledování.

Další odpovědnost za osud konvoje tedy leží plně na „umírněných“ bojůvkářích, za které se zaručil Washington. Teď vzniká otázka, kdo vlastně humanitární konvoj ostřeloval? S ohledem na to, jak se měnila vyjádření amerických politiků, vzniká dojem, že kolonu ostřelovali proameričtí bojůvkáři.

Když to ve Washingtonu zjistili, rozhodli se, využitím oblíbených nástrojů halasné a lživé propagandy, svést incident na Assada nebo Rusko. Na neštěstí pro západní propagandisty, byl konvoj pozorně sledován. Inu, teď nejspíš budou muset americká oficiální místa nést odpovědnost za svá slova. Washington teď zkrátka musí přehodnotit svoje vztahy s viníky „strašlivé a do nebe volající“ události.

Zdroj:  http://politpuzzle.ru/42338-vashington-pojmali-za-yazyk-otnosheniya-s-boevikami-pridyotsya-peresmotret/

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže, Černá hodinka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na Černá hodinka – Washington vzali za slovo … bude muset přehodnotit vztah s bojůvkáři

 1. strejda napsal:

  Napsal jste:
  Inu, teď nejspíš budou muset americká oficiální místa nést odpovědnost za svá slova.
  Obávám se, že tomu tak nebude. Zůstane to jako mnoho a mnoho kauz „ve vzduchu“. Informační válka zuří v celé své síle. Kdo má trochu času může ji sledovat. A postačí mu i české zdroje. Nemusí ani do nějakých obskurních, bohatě postačí ty velké a papírové.
  A pak jak všichni, ale úplně všichni víme, za vším je Putin. Zloduch par excellence na kterého nestačí ani ti hodní hoši ze zámoří. Jsou moc humánní a demokracií změkčilí.
  A tak jediné positivum je, že k Bavorovi dáváte zajímavé články. Díky!

  To se mi líbí

 2. Rosťa napsal:

  Útoky, zatím verbální, na Moskvu nabírají na obrátkách. Nemám z toho dobrý pocit. Historie se tak nějak opakuje a jak to končí se učí v dějepise. V době atomových zbraní není důvod k optimismu.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Hmm a proč si myslíte, že jsem se tu onehdy ptala, kolik času uplynulo v 68 od toho cvičení Ws do 21.8? Víte ptala jsem se proto, že v těch dnech se v noci ozývalo to samé temné dunění na obloze – jako v noci z 20/21.8. My jsme měli posezení a když jsme se v pozdní noci vraceli domů bylo to slyšet. Jěště jsme si říkali co vojcli blbnou – a ráno se nestačili divit. Jak tak sedávám na balkoně při čekání na půlnoc a nový článek zde – tak mne to vyděsilo – bylo to to samé – hned se mi to vybavilo a pak jsem se dočetla. že nato má cvičení – Normální létadlo když jde na přistání v Bohunicích ani slyšet není…
   Obávám se že to byla emerická trenirovka, kdesi jsem četla že nejvhodnější doba je právě mezi nocí a ránem – kdy jsou jedni unaveni a druzí ještě spí. Hmm

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Hodina mezi psem a vlkem. Má už toho na svědomí hodně.

    To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    V poslední době, když jsem v noci na rybách, tak slyším letadla, která mají jiný zvuk, než ta dopravní. Dost mi ten zvuk přijde podobný, jako když se havloidně humanitárně bombardoval Bělehrad. Hrozně rád bych se mýlil.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Rybaření prý uklidňuje. Nevím, neholduju tomu. Ale ve Vašem případě by asi bylo lepší si najít jinýho koníčka. Protože Vás to naopak viditelně zneklidňuje. Až Vám do rybníka spadne první bomba, omluvím se,

     To se mi líbí

 3. vonrammstein napsal:

  Původní zprávy byly trochu opatrnější. Tvrdily, že o trase a cíli konvoje věděly jen ruské a povstalecké síly.
  Což je v současný vesmírně profízlovaný době do očí bijící pitomost.

  To se mi líbí

 4. st.hroch napsal:

  Dovolím, si doplnit aktuální info k tématu:

  Na humanitární konvoj zaútočil americký dron …
  (z tiskové konference představitele ruského min.obrany dne 21.září)

  Podle vyjádření představitele ruského min.obrany gen. Kotěnkova: „Kategorická ústní obvinění poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Bena Rhodese, že Rusko zaútočilo letecky na humanitární konvoj Červeného kříže v Aleppo, a „úniku“ informace“ o přítomnosti letadel SU-24, mě nutí otevřít delikátní podrobnosti tragického incidentu z 19.září.

  Začnu z toho, že ministerstvo obrany Ruské Federace má k dispozici údaje objektivní kontroly situace ve vzduchu večer 19.září v době, kdy jsme údajně měli zaútočit na humanitární konvoj.

  Ruská letadla neměla v plánu a také jakkoli nezaútočila v oblasti osídleného místa Urum-El-Kubra. Krom toho se ve zmíněné oblasti vůbec nevyskytovala.

  Navíc, večer 19.září, byl o tom podrobně informován představitel velení letectva USA v hodnosti plukovníka (jeho jméno je americké straně dobře známo), během telefonátů s představitelem velení letecké skupiny na základně „Chmejnim“.

  Nicméně týž večer 19.září právě ve zmíněné oblasti, se ve vzduchu, ve výšce 3.600 metrů se, rychlostí kolem 200 km/h nacházel dron mezinárodní koalice, který startoval z turecké letecké základny Ingirlick.

  Podle efektivního odrazu povrchu byl našimi identifikačními systémy identifikován jako útočný dron typu „Predator“. Přičemž zaletěl do oblasti URUM-EL-Kubr, kde se nalézal konvoj, a to několik minut před jeho vznícením, a odletěl o cca 30 min. později.

  Chci zdůraznit, že – jako v případě tragédie v Del-Az-Zor 17.září, kdy v důsledku leteckého útoku koalice zahynulo a bylo raněno přes 200 lidí, nečiníme plané závěry.

  Odpověď na otázku, proč a s jakým cílem se tam onen dron nacházel a jaké úkoly tam plnil, znají jeho majitelé.

  Zvláště pro pana Bena Rhodese vysvětlujeme.
  Tento typ dronu může nejen monitorovat situaci, navádět útočné prostředky, ale i sám velmi přesně útočit na pozemní cíle.

  Teď bych chtěl zvláště upozornit na určité zákonitosti.
  Během posledních dní geometrickou řadou rostou obvinění Ruska ze záměrných bombardování Sýrie (např. dnes v Han Tumanu). Přičemž skutečnost je všem dávno známa a motivy jsou zjevné.

  Naši západní kolegové dělají vše pro to, aby v informačním šumu zahalili: tragédii v Dair-EZ-ZOR, záměrně odvést pozornost světové veřejnosti od stupňování útoku bojůvkářů „Jabhat-al-Nusra“ na Aleppo, a tak zakrýt neschopnost USA poradit si s oddíly umírněné opozice a teroristů v Sýrii.

  Zdroj: https://www.facebook.com/14922…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.