Černá hodinka – Půldruhé tuny „zelených“ a 18. září


Ruským mediálním prostorem už druhý týden letí obrovský skandál. Ruské bezpečnostní orgány nachytaly plukovníka ruského ministerstva vnitra (MVD) D. Zacharčenka (prosím, nezaměňovat s šéfem DNR A. Zacharčenkem – pozn.překl.) při převzetí úplatku 7 milionů rublů.

 

Co se to vlastně plukovníkovi pověřenému vedením hlavní správy boje proti korupci moskevské hlavní správy  MVD Dmitriji Zacharčenkovi přihodilo? Ulovili ho při převzetí úplatku 7 milionů rublů. Při zadržení u něj našli 20 milionů, aby poté v kufru jeho auta našli dalších 13 milionů rublů a 176 tisíc USD. Takže, prachatej plukas, který neví kam s horami peněz. To je sen korupčníka. To ale to ještě není to nejzajímavější. To nejzajímavější našli vyšetřovatelé v novoučkém neobydleném bytě jeho sestry… Tam bylo uskladněno (doslova) 340 milionů rublů, 125 milionů USD a 2 miliony eur!

To je skoro půldruhé tuny zelených papírků. Takže maníkovi necpali úplatky po bankovkách – ale po metrácích?

 

Co mě na tom zarazilo? To, že i když měl doma 9 miliard rublů, nechal se Zacharčenko nachytat na jakýchsi směšných 7 „melounů“. Doma má půldruhé tuny „zelených“ a on ještě sbírá nějaké drobky. Peníze už nemá kam dávat, ale on je vytrvale tahá domů. Naprosto záhadný maník a stejně záhadná historie. Že by to našetřil na úplatcích? Něco jako Korejko?*) Předpokládáme-li, že každý jeho úplatek byl 7 milionů rublů, pak přijal úplatek 1.285 krát. Předpokládáme-li, že sloužil 15 let, pak bral úplatek 7 milionů každý čtvrtý den. K popukání – stejně jako to, že zásoby dolarů, které ukázali v bytě jeho sestry, tam ležely v originálním tiskárenském balení Federálního rezervního fondu (FED) Spojených států amerických.

 

Půldruhé tuny „zelených“ a 18. září**) – to je vůbec záhadný jev. Poté ale byly vybaleny – půldruhé tuny „doláčů“ a 18. září… Hned mi ve vzpomínkách vytanuly diplomatické kontejnery amerického velvyslanectví na Ukrajině, ve kterých v předvečer státního převratu Američané sváželi svoji „zeleň“ do Kyjeva. Na netu se už objevila hypotéza, že u Zacharčenka nalezených 9 miliard rublů byly prostředky na ruský „majdan“, který pindosové naplánovali hned po parlamentních volbách. Veškeré pokrokové lidstvo vůbec nepochybuje, že volby budou zfalšovány. Podle všeho soudě, nezištnou liberálně-demokratickou veřejnost v Rusku připravovali k protestním akcím, A podle nahromaděné sumy – masovým.

 

Domnívám se, že na kanál dodávek „prachů“ poukázala ruská kontrarozvědka. Pak „majdanisty“ dlouho vodili a sledovali, jak hromadí revoluční peníze, a aby pak, dva týdny před volbami spadla klec. Pokud je tato hypotéza pravdivá, pak je to historka docela legrační. V každém případě nebývá zvykem držet hotovost v takových objemech pod postelí – od toho jsou banky. Hotovost si necháváme doma, jestliže se jí chystáme záhy utratit. Mám takový pocit, že 130 milionů dolarů, uložených u Zacharčenka, jejich majitelé plánovali utratit hned po 18. září.

 

P.S. Už včera ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) oznámila, že má k dispozici doklady o účtech offshorových firem, zaregistrované na Viktora Zacharčenka – plukovníkova otce. Celkem bylo zjištěno takových účtů šest, především v Rotschild Bank a ženevském oddělení Dresdner Bank, na každém z účtů se nacházelo mezi 45-47 miliony eur. Celková suma vkladů představuje kolem 300 milionů eur. Teď už jen idiot uvěří tomu, že všecky svoje peníze nahromadil Zacharčenko samostatně.

Podle ruského Výboru pro vyšetřování (SK) existují i další možné verze případu.

Podle sdělení agentury RIA byl plukovníkův otec policii znám jako autor různých finančních schémat, která používají majitelé a top-manažeři problémových bank, – m.j. i majitelé Nota-banky, ze které bylo údajně ukradeno 26 miliard rublů…

 

Zdroj:  http://andreyvadjra.livejournal.com/601821.html

 

*)    – Jedna z hlavních postav románu Ilfa a Petrova „Zlaté tele“

**)  – 18. září 2016 – den parlamentních voleb v Rusku

 

P.P.S. Podle zprávy agentury TASS už proti Zacharčenkovi vypovídal jeden z top-manažerů Nota-banky. Takže další vývoj může přinést nová překvapení. Podle vyjádření tiskového mluvčího prezidenta Putina „…Je případ jasným potvrzením toho, že v zemi je veden boj s korupcí“ – pozn.překl.

hroch-hlava

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže, Černá hodinka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Černá hodinka – Půldruhé tuny „zelených“ a 18. září

 1. strejda napsal:

  Co do výše peněz je to tak překvapivé sdělení, že si vůbec neumím představit nějaký smysluplný komentář. Dostalo se to mimo reálnou sféru ač to reálné je. Pokud nebudou další údaje je to kauza nekomentovatelná.
  A tak se těším jak to rozseknou jiní.

  To se mi líbí

 2. vittta napsal:

  Bez dalších údajů, jak píše strejda, těžko soudit, ale musím se smát té představě, jak Amíci (a kdovíjaká jiná nadnárodní verbež) poslala na něco prachy, a ty se ocitly v majetku ruského státu, protože to někdo posral.
  Mohli by za ty prachy přidat nějaký ten rubl jednorázově ruským důchodcům….na frťana pro větší slávu Ruska!

  To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  No já jen tak vzpomínám, že před časem, se vedla debata o nějakých záhadných diplomatických kontejnerech které přistály a samozřejmě bez kontroly místních orgánů v jedné z bývalých republik na jihu. Nevím už v které ale Gruzie to nebyla.

  To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  „Jinde“ jsem k tomu četl zajímavý rozbor.
  Jako velmi moudrý krok ze strany ruských orgánů se jeví to, že začaly opisovat od USA a zavedly institut „zahraniční agent“, tedy sledovat kdo a komu posílá dotace a podpory ze zahraničí. Amíci to vedou už dlouhá léta, Rusové jen krátce a zde se to, zdá se, začíná vyplácet.
  Netrpělivě čekám, kdy začneme v tomto směru od USA opisovat i my…… Jo, pardon, to bychom přece opisovali od Rusů a to je fuj….
  Že by ten graždanin získal takové prachy z běžné korupce je samozřejmě blbost. Musela to být korupce politická, prostě v USA vytiskli nějaké zelené papírky navíc – vždyť to nic nestojí, jen ten papír a náklady na tisk.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.