Country výročí dne 9.9.


Roku 1947 se Atlantě v Georgii narodil interpret velice známé skladby Freddy Weller

kterou známe z podání Petra Spáleného.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

28 reakcí na Country výročí dne 9.9.

  • jaa napsal:

   Ťjóö, že by se časy měnily? I když to milánkové, v touze po penězích nějak nedomyslili. To by je mohl Irák zažalovat za agresi.všechny ty mrtvé,rozbití státu a zavraždění Saddáma uff
   Proto se velký Ó bama šprajcuje

   To se mi líbí

 1. kočka šklíba napsal:

  Já se omlouvám, když tak to pane Bavore smažte, ale myslím, že je to dost dobrý komentář. Ale jasně není k článku od Vás.
  Z Deníku referendum k článku Právo civět na ženská těla
  Luděk Ševčík – OSVČ
  Ne pro Kellera, ale pro vás. Úterý, 30.Srpna 2016, 19:24:7
  Vám se hroutí vaše vize. Byznys. Proto zde se zde objevují jednou odsudky, jednou pochvaly téhož, odlišuje je jen v čí prospěch se dějí.
  Farizejství.
  Kromě ohrožení demokracie navíc ještě děláte velice špatnou reklamu levici. Vždyť co má levice společného s tím, že sem chcete natahat lidi, kteří se bez práce chtějí mít dobře? S lidmi jiné kultury, totalitního náboženství, kteří neskrývají, že nás nemají rádi a že si to zde chtějí zabrat? S lidmi, kteří jsou nám přímo nebezpečím? Co má u nás levice vůbec společného s vaším zvýhodňováním lidí, kterým se nechce pracovat? Co má levice společného s tím, že jste vytvořili stav, kdy menšiny mají více práv, než většina? Kdy ombudsmanka kope jen za tak 5% obyvatelstva, zbytek je jí dobrý k tomu, aby jej poučovala? Mimochodem, ten její mluvčí – Polák – to je taky dílo! Když už se ombudsmanka bojí jít do střetu s Křečkem sama, tak ať si najde někoho lepšího, nebo někoho, kdo mu ty komentáře napíše. Vytahovat srovnání s černochy v amerických tramvajích! – to člověku hned vytane na mysli ono – a vy zase bijete černochy. A že Židi zabili Ježíška. Komedie.
  Dnes už je pro bělocha nebezpečné jet tramvají v Paříži, to ale tomu hochovi asi nikdo neřekl.
  Už jen hodně potřeštěný altruista dnes může tvrdit, že přijetí islámských migrantů je záslužný čin, který je prost nebezpečí, který nás kulturně obohatí. Země, které tuhle politiku prováděly a dnes jsou ve vyjímečných stavech, na pokraji občanských válek, jsou nám jasným varováním.
  Věřte tomu, že já budu dělat vše proto, aby taková situace u nás nenastala. Ať už to ohrozí něčí byznys nebo něčí pitomé infantilní představy o multikulturnosti.
  Můžete se do mě klidně pustit. Můžete mé obavy o život mých bližních klidně nazývat nacismem, xenofobií a kdo ví čím. Vy jste těm slovům dávno vzali jejich pravé významy, vy jste je už tak zprofanovali, že pro ty, kteří jsou od vás tak titulováni, je to osvědčením, že jdou po správné cestě.
  Jen mě mrzí, že se kryjete levicí. Ta si to odskáče za vás.

  Zvláště poslední poslední odstavec je myslím nejtrefnější. Jinak je i původní článek a diskuze zajímavá.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Víte co nechápu – tu směšnou výmluvu – že je domovské státy nechtějí brát zpět.Proč se domlouvat? Vždyť je to nesmysl. Jednoduše je bna jedné straně nalodit – a na druhé straně vylodit a šmytec…Prostě vrátit domů bez jakých koliv souhlasů a debat. Proč by musely být souhlasy docela nechápu. Vojenských plavidel je dost a dost, africké pobřeží široké, takže jaký problém. Teda leda by byli placeni za to, že je nevezmou. Ju a pašerácké lodi sestřelovat a potápět. V momentě kdy se to začne aplikovat – bude po problému.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Tam, kde domovský stát nefunguje (Libye) je to prosté – milce ovládající příslušný kousek pobřeží bude nejdřív střílet na všechno, co se pokusí vylodit bez jejího souhlasu a až pak bude zjišťovat, kdo to je a co tam chce. Za přijetí uprchlíků by se pravděpodobně dožadovala úplatku a velice pravděpodobně by vylodění mladí zdatní muži dostali nabídku, jaká se neodmítá – buď se k nám přidáte, nebo.. Tím bychom si asi moc nepomohli.
    Tam, kde stát funguje, je to také prosté – místní úřady tuší, nebo rovnou vědí, že většina těch „Syřanů,“ údajně prchajících do Evropy před Assadem a jeho barelovými bombami s chlorem, má ukradené, zfalšované nebo žádné doklady a logicky, na rozdíl od EU, nepřijmou (nevpustí do země) nikoho, u koho nebudou moci spolehlivě ověřit totožnost. Mají k tomu i příhodný mezinárodněprávní klacek.
    Úmluva OSN o mořském právu v článku 19 stanoví mimo jiné toto:
    2. Proplutí cizí lodi se považuje za ohrožující mír, veřejný pořádek nebo bezpečnost pobřežního státu, zahrnuje-li v pobřežním moři některou z těchto činností:
    (a) jakoukoli hrozbu silou nebo použití síly proti svrchovanosti, územní celistvosti nebo politické nezávislosti pobřežního státu nebo jakýmkoli jiným způsobem porušující zásady mezinárodního práva zakotvené v Chartě OSN;
    atd až po bod…
    (g) naloďování nebo vyloďování jakéhokoli zboží, měny nebo osoby v rozporu s celními, finančními, přistěhovaleckými nebo zdravotnickými právními předpisy pobřežního státu;

    To se týká jakékoli lodi, soukromé i válečné
    Podle čl. 25
    1. Pobřežní stát může učinit ve svém pobřežním moři nezbytná opatření, aby zabránil proplutí, které není pokojné.
    čl. 30 se týká přímo válečných lodí
    Nepodrobí-li se válečná loď právním předpisům pobřežního státu, které se týkají průjezdu pobřežním mořem, a nebere-li ohled na žádost, aby se tak stalo, může pobřežní stát požadovat, aby okamžitě opustila pobřežní moře.
    Když loď neposlechne, může ji k tomu legálně donutit i použitím síly.
    Podle čl. 31
    Stát vlajky (stát, kterému loď patří nebo v němž je registrována) nese mezinárodní odpovědnost za jakoukoli újmu nebo škodu způsobenou pobřežnímu státu, která plyne z nedodržení právních předpisů pobřežního státu týkajících se proplutí pobřežním mořem nebo z nedodržení ustanovení této Úmluvy nebo jiných pravidel mezinárodního práva válečnou lodí nebo jinou státní lodí používanou k neobchodním účelům.
    Na tomhle by se určitě vyřádili právníci, až by stát, kde by EU připrchlíky vylodila, poslal účet za jejich stravování, ubytování, lékařskou péči… přesně podle Erdoganovy receptury.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Ale proč PAK ASI ta „úmluva“ neplatí oboustranně

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Protože sem připrchlíky nevozí žádný stát na svých lodích. Ta úmluva stanovuje, že stát má právo uplatňovat svá pravidla a suverenitu v pobřežních vodách. Když tak nečiní, je to jen jeho problém. EU o střežení své vnější hranice žvanila na sumitech a reálné střežení hranic odmítala nebo házela na jednotlivé členské státy.
      A podobně jako všechny další mezinárodní smlouvy, ani tahle k ničemu nezavazuje ozbrojené bandy ovládající kousky zhroucených států.

      To se mi líbí

    • jaa napsal:

     copak je musí vyloďovat na stejmých či kontrolovaných místech… pobřeží je přece velké a navíc .. jak by dokazovali, že je někdo vylodil… kruté – ale věřím, že bY ae to rychle rozneslo a chtěli by se vrátit sami.

     To se mi líbí

 2. jaa napsal:

  J a něco navíc…. holt many jsou many
  http://zpravy.tiscali.cz/madari-vkladaji-nadeje-do-mrtveho-sultana-cekaji-naval-tureckych-turistu-285276

  Koukám, že všichni místní potentáti jsou stejně „bystří“ jako naše modroftačí letka“ co prodala právo ma vodu frantíkům…

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tak černě bych to neviděl. Jde pouze o to, aby se zájem udržel v mezích turismu. Ostatně Maďaři mají dost co pátrat. Třeba by mohli najít i Attilu. A myslíte, že by se konala invaze mongolů a podobných národů?

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    no, po Attilovi se pátrá léta… ten poklad a zlatá rakev, i když je to nesmysl… u kočovníků… ale tohle platí turci…. hmm– to je jiný kafe

    To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  a mám jeden soukromý dotaz na pány. Vzpomene si či ví někdo kolik času uplynulo v osmašedesátém od toho velkého cvičení vojsk VS do 21. srpna , Dík

  To se mi líbí

 4. Bavor V. napsal:

  Nicméně, Erdogan tvrdí, že příměří v Sýrii bude vyhlášeno do Íd al Adhá, muslimského svátku, který letos začíná 12. září. Otázka zní: Je to jen megaloman, který chce být za každou cenu zajímavý? Nebo už je vlastně vše dojednáno a on si na Rusech a Američanech vymínil právo tu „bombu“ ohlásit? Na odpověď nebudeme muset čekat nijak dlouho… z článku http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Nadilka-Terezy-Spencerove-Pravda-o-11-zari-Facka-jako-hrom-pro-USA-Proudy-penez-zlym-lidem-o-kterych-se-nemluvi-Izolace-Ruska-V-izolaci-je-Zapad-452686
  Syrská vláda pod vedením prezidenta Bašára Asada v sobotu vyslovila souhlas s dohodou o příměří, kterou uzavřely Spojené státy a Rusko. Klid zbraní by měl začít platit od pondělního večera místního času.
  z článku https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/414290-syrska-vlada-schvalila-dohodu-o-primeri.html
  Co ten Turek zase ví?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Podotýkám, že článek Terezy je čtvrteční.(8.9.) s předpovědí dnešního výsledku.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   řekla bych, že turrek ví jen to, co oba hlavní hráči chtějí aby věděl. zapomíná – že je jen prostředník těch, kteří nemohou jednat přímo. Myslí si,, že hraje velkou hru, ale zapomíná nebo si myslí, že jemu se to nemůže stát. na tzv. vedlejší ztráty. na to jak dopadli jiní – opravdu velcí hráči a tzv. přátelé.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Ano, jde jen o to, čí figurkou momentálně je.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No já bych – že to hraje na obě strany a myslí si že je obě beztrestně přeč.rá. Taknějak zapomíná, že v dvaašedesáti je už moc starej….Castrové, Kaddáfí, Saddám byli podstatně mladší –

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.