Dětským obětem války


Od počátku války na Donbasu zde zahynulo 73 dětí… Na Leninově náměstí v Doněcku se v úterý konalo smuteční shromáždění, věnované památce dětských obětí války. Sešli se příbuzní dětí, které už nežijí. Stáli tam s portréty dětí, které se staly obětí války rozpoutané Ukrajinou proti Rusům na Donbasu. Zástupce velitele sboru ministerstva obrany republiky E.Basurin tam m.j. řekl: „Někde jsme udělali chybu v tom, že jsme tyto dětské životy nedokázali ochránit, ale ujišťuji vás, že vyvineme veškeré úsilí, aby se něco takového už neopakovalo, aby nepřítel, který se nachází vedle našeho města, před námi v hrůze utekl, až začneme útočit.“.
D.Morozova – zmocněnec pro lidská práva v DNR – dodala, že : „Těch 73 maličkých životů Donbasu vzala ozbrojená agrese se strany Ukrajiny. Připomínám, že jen od počátku tohoto roku utrpělo zranění různé závažnosti 14 dětí – v důsledku ostřelování civilních objektů ukrajinskými ozbrojenci“.
Příbuzní zabitých dětí jen stěží zadržovali slzy, když postupně přicházeli k mikrofonu, aby vypověděli svůj příběh. Byla mezi nimi i babička, která najednou ztratila dvě vnučky, ale také matka, jíž zachránil život malý synek, když se ji pokusil zakrýt svým tělem…
Po skončení shromáždění u tabla s fotografiemi zabitých dětí všichni zažehli svíčky a na místě zanechali bílé papírové andílky…

1472708374_img_20160831_174621.jpg
Zdroj: http://www.politnavigator.net/v-donecke-pomyanuli-detejj-pogibshikh-v-rezultate-ukrainskojj-agressii.html

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Dětským obětem války

 1. strejda napsal:

  Hrochu, jak na to psát komentář?

  To se mi líbí

 2. pepanov napsal:

  Dle našich oficialit za to může agresivní Rusko a Putin. Protože Ti si spoluvinu západu a USA spolu s EU nepřipustí. Lituji rodiče, že tomuto museli přihlížet.

  To se mi líbí

 3. tata napsal:

  Bohužel oficialní mista to předkladají jako vinu RUSKA………a bohužel plno lidí to žere a to velice chytrých kdo chodil na nejmenovaný tak ví jak jeden pán byl uplně bez sebe jaký jsme Rusofilové

  To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Díky panu Hrochovi za překlad.

  Vinen je Fašington a jeho ukroští náckové. Není flagrantnějšího důkazu o zločinech USA než ostřelování civilistů v Donbasu z děl a raketometů, bez jakékoliv zmínky v „demokratických“ médiích.

  Falešný prezident Porošenko se veřejně holedbal, jak donbasské děti místo chození do školy musí žít ve sklepě. Ani toho si žumpa „nevšimla“.

  Ale na každou svini se vaří voda.

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   No nevím, začínám si myslet, že to není pravda, že čím víc větší svině, tak tím víc je chráněná.
   Jinak ano také děkuji panu hrochovi za překlad, k tomu se nedá nic víc napsat, a asi to nikdo ani nečeká, jen že všechny mrtvé děti, především ony, jsou ty nejhorší oběti jakýchkoliv konfliktů a kdekoliv. A většinu z nich mají na triku, si myslím, USA. I tyto samozřejmě.

   To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  I já děkuji za překlad. Kdybych byl ředitel zeměkoule, tak bych uzákonil, že děti nesmějí umírat dřív, než jejich rodiče. Nic strašnějšího rodiče nemůže potkat.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.