Dětským obětem války


Od počátku války na Donbasu zde zahynulo 73 dětí… Na Leninově náměstí v Doněcku se v úterý konalo smuteční shromáždění, věnované památce dětských obětí války. Sešli se příbuzní dětí, které už nežijí. Stáli tam s portréty dětí, které se staly obětí války rozpoutané Ukrajinou proti Rusům na Donbasu. Zástupce velitele sboru ministerstva obrany republiky E.Basurin tam m.j. řekl: „Někde jsme udělali chybu v tom, že jsme tyto dětské životy nedokázali ochránit, ale ujišťuji vás, že vyvineme veškeré úsilí, aby se něco takového už neopakovalo, aby nepřítel, který se nachází vedle našeho města, před námi v hrůze utekl, až začneme útočit.“.
D.Morozova – zmocněnec pro lidská práva v DNR – dodala, že : „Těch 73 maličkých životů Donbasu vzala ozbrojená agrese se strany Ukrajiny. Připomínám, že jen od počátku tohoto roku utrpělo zranění různé závažnosti 14 dětí – v důsledku ostřelování civilních objektů ukrajinskými ozbrojenci“.
Příbuzní zabitých dětí jen stěží zadržovali slzy, když postupně přicházeli k mikrofonu, aby vypověděli svůj příběh. Byla mezi nimi i babička, která najednou ztratila dvě vnučky, ale také matka, jíž zachránil život malý synek, když se ji pokusil zakrýt svým tělem…
Po skončení shromáždění u tabla s fotografiemi zabitých dětí všichni zažehli svíčky a na místě zanechali bílé papírové andílky…

1472708374_img_20160831_174621.jpg
Zdroj: http://www.politnavigator.net/v-donecke-pomyanuli-detejj-pogibshikh-v-rezultate-ukrainskojj-agressii.html

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Dětským obětem války

 1. strejda napsal:

  Hrochu, jak na to psát komentář?

  • blbíš napsal:

   dá se jen m l č e t !

   • oh napsal:

    Tyhle mrtvé děti nám nebudou světová média opakovaně otloukat o hlavy. Takže můžeme přeci jen něco málo udělat: N e z a p o m e n o u t !

 2. pepanov napsal:

  Dle našich oficialit za to může agresivní Rusko a Putin. Protože Ti si spoluvinu západu a USA spolu s EU nepřipustí. Lituji rodiče, že tomuto museli přihlížet.

 3. tata napsal:

  Bohužel oficialní mista to předkladají jako vinu RUSKA………a bohužel plno lidí to žere a to velice chytrých kdo chodil na nejmenovaný tak ví jak jeden pán byl uplně bez sebe jaký jsme Rusofilové

 4. kchodl napsal:

  Díky panu Hrochovi za překlad.

  Vinen je Fašington a jeho ukroští náckové. Není flagrantnějšího důkazu o zločinech USA než ostřelování civilistů v Donbasu z děl a raketometů, bez jakékoliv zmínky v „demokratických“ médiích.

  Falešný prezident Porošenko se veřejně holedbal, jak donbasské děti místo chození do školy musí žít ve sklepě. Ani toho si žumpa „nevšimla“.

  Ale na každou svini se vaří voda.

  • kočka šklíba napsal:

   No nevím, začínám si myslet, že to není pravda, že čím víc větší svině, tak tím víc je chráněná.
   Jinak ano také děkuji panu hrochovi za překlad, k tomu se nedá nic víc napsat, a asi to nikdo ani nečeká, jen že všechny mrtvé děti, především ony, jsou ty nejhorší oběti jakýchkoliv konfliktů a kdekoliv. A většinu z nich mají na triku, si myslím, USA. I tyto samozřejmě.

 5. Rosťa napsal:

  I já děkuji za překlad. Kdybych byl ředitel zeměkoule, tak bych uzákonil, že děti nesmějí umírat dřív, než jejich rodiče. Nic strašnějšího rodiče nemůže potkat.

Komentáře nejsou povoleny.