Bakala není Babiš


       Jeden z největších zaměstnavatelů na jihu Čech, Kovosvit MAS Sezimovo Ústí se dostal do problémů. Protiruské sankce, které se nás nikterak nedotýkají, srazily produkci na minimum. A přesto, že firma zakázky má, došlo právě kvůli sankcím k prodlení a tím i ke ztrátě. Dokonce takového charakteru, že banky zmrazily firemní účty. Nejvíce to postihlo samozřejmě zaměstnance, kteří po dovolené zjistili, že jim nejdou peníze na účty. To bylo sousto pro naše žumpalistní zpravodajství, kdy se televizní hyeny vrhaly na mršinu.
Od začátku roku se řeší problém OKD. Co s horníky, jak jim pomoci, jak co zachránit. Na MAS si ti samí politici, tedy Mládek se svazačkou a gendertetkou Marksovou ani nepomysleli. Vždyť v Kovosvitu není zaháčkován Bakala tak, jako v OKD. A tak se musí pomoci zaměstnancům OKD, a aby se neřeklo, tak to zakamuflujeme i pomocí na severu Čech. Protože co kdyby Bakala náhodou promluvil.
Na Bakalu musíme být hodní, přesto že víme, že je to lump. Ale je to „náš (Sobotkův)“ lump. To takový Babiš, to je také lump, ale není „náš“. Takže si na něm zchladíme žáhu místo abychom  se věnovali skutečným lumpům, kteří jen dojí z firem peníze a pak nechávají stát, aby ty firmy zachraňoval za státní peníze.
MAS si nakonec sehnal pomoc sám, ale vláda zřejmě ještě nezjistila, že byli ohroženi zaměstnanci velké části regionu. Holt to není Bakalovo.

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

168 reakcí na Bakala není Babiš

 1. Rosťa napsal:

  Bakala je Havlův, proto se k němu tak přistupuje. Když je někdo havloid, může být i gauner.

  To se mi líbí

 2. tata napsal:

  NO spiše to vypadá že je to že u VÁS JE PROTOŽE čssd.Naplnujete všechny znaky co vyčitáte lidem protože Babiš………v mém pohledu nechapu kam se poděl ten byvalí Bavor…….a už je to celkem važné……..jakakoliv zminka o Babišovi…..ve VÁS vyvolavá že na něj cileně utoči a naopak ve všem zlu vidět ČSSD………UŽ JE TO DOST TRAGIKOMICKÉ.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tato, vyvraťte mi moje stesky. V čem nemám pravdu.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    V čem konkrentně,vite já obhajoval ČSSD a přesto jsem uznaval chyby které dělá…..co VÁM mám vyvracet když sám piši že ted momentalně je menší zlo ale drži ho na uzdě ČSSD A OPĚT NE STOHO že jsou tak přesvedčení ale že musí zachovat své korita.
    U Vás to ale je trochu jiné prakticky kdokoliv vznese něco na Babiše učinite zavěr že to je protože BABIŠ…….UDÁM JEDEN PŘIKLAD………Babiš pochvalí smlouvu s USA,A vy salodlouze obhajujete neobhajitelné………Jestli Babiš nebude myt uzdu aspon i oD té prochnilé ČSSD bude to katastrofa pro obyčejné lidi……….katastrofalní pro levici je že je bohužel muže zastupovat jen ČSSD A KSČM …..ČSSD UŽ SE DÁ hodně těžce považovat za levici a KSČM holt je jak to je.

    A to je ten ROZDIL……..čssd JAKO MENŠÍ ZLO nepředstavovalo v minulich volbách to co představuje ted BABIŠ………PRO obyčejné lidi………..to pravolevé vidění nikdy nestratí na aktualnosti……….hodně jsou lidé přesvedčovaní že ztratilo,ano masy jsou nebezpečné tak jim vsugerujem že to otom není a daři se protože levice je v rozkladu…….že i ty drobečky té levicovosti lidi nevnimají a podlehají iluzi spasitele Babiše

    To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Jestli to nebude tím, že se proti Babišovi spojili v dojemné shodě „bratři ve zbrani“ Sobotka s Kalouskem. Něco mi již delší dobu říká, že když oni na něco nadávají, bude to kritizované dobrou věcí pro společnost. A socdem v dnešní podobě zlo je. Je mně líto Haška, Zimoly, Foldyny, dr. Koskuby, ale i ten Huml mi mluví z duše, nicméně, opratě drží lidi, kteří jsou akceptovatelní pro Mitrofanovy, Pehe a podobné exempláře, což je zase nepřijatelné pro mě. A věřím, že nejsem jediný. Mimochodem, výše jmenovaní tam sedí dobrovolně a nic proti těm protičeským dinstbierům nedělají. I kdyby nic nešlo dělat, mohli odejít středem se vztyčenou hlavou s nepodělaným kreditem.

   To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Dobře vezměme konec klubíčka za nitku Bakala.
  Who’s who?
  http://www.mapovani.cz/zdenek-bakala-a-okd/kdo-je-kdo/835
  Ten rozdíl mezi Zdeňkem Bakalou a Andrejem Babišem opravdu je, Andrej Babiš je opravdu mnohem inteligentnější než Zdeněk Bakala a proto mohl vstoupit do politiky přímo a nemusel se nechat zastupovat.
  Nakonec technologii převzetí moci pomocí masmediální manipulace, tak jak to předvedl Babiš nedokázal napodobit ani jiný zástupce US zájmů v regionu Československa kterým je bezesporu Andrej Kiska.
  Technologie zasahování do vnitřních záležitostí Česka (mediálně likvidační působení proti Zemanovi) prováděná pomocí Andreje Kisky je někdy téměř kontraproduktivní.
  https://echo24.cz/a/wk3T8/andrej-kiska-caslavska-ukazala-svetu-ze-jsou-lide-kteri-se-neboji
  Proto z tohoto úhlu pohledu je nutné si vážit Babiše jako velmi silného a mediálně zabezpečeného protivníka, který nedovolí růst naši produktivity práce minimálně ještě dalších 6 let.

  Hlavním důvodem, proč se v Česku zvyšují a budou i nadále zvyšovat mzdy mnohonásobně pomaleji než v jiných evropských zemích, je velmi pomalý růst produktivity práce.
  Zatímco ostatní státy střední Evropy postupně dohánějí průměr Evropské unie, Česká republika se mu v posledních letech rapidně vzdaluje a není naděje na obrat.
  Protože proč – > PROTOŽE BABIŠ.

  To se mi líbí

  • alena napsal:

   nemám slov- produktivita práce fakticky- je výkon( vyjádřený v kusech, kg, či jiné měrné jednotce, proti hodinové ceně práce. Uznáte, že naši dělníci v tomto hodnocení dosahují srovnatelné, ne-li vyšší produktivity práce oproti západním zemím. Statistiky ovšem vykazují výkon v korunách, ne kusech. Vzhledem k tomu, že nás vlastní nadnárodní koncerny, které snižují cenu našich výrobků( komponent) na výrobní ceny, tak samozřejmě je produktivita práce nízká. Za to ovšem nemůže Babiš, kterého nemusím, ale postavení Česka jako kolonie

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Kdo vystoupil nyní proti navýšení ceny práce u nás, s odkazem na možnost odchodu zahraničního kapitálu ?
    Opravdu můžete směle hádat.
    No intenzitu práce jsme totiž zde již vyřešili a to s opravdovým praktikem neboť se vyjádřil i tata.
    Protože intenzita práce v budoucnu za Babiše podle jeho vyjádření rapidně vzroste ale produktivita práce bude i nadále v naši republice klesat.
    To co jsem popisoval je :
    Produktivita jako vztah mezi výsledkem a časem potřebným k dosáhnutí tohoto výsledku. Míra efektivnosti použití vstupů nebo zdrojů ve vztahu k výstupům z dané činnosti.
    Efx = Y/X.
    Tož nesrovnával jsem intenzitu práce u nás a v zahraničí.

    To se mi líbí

 4. čtenář napsal:

  to není o Bakalovi

  Sobotka,Mládek,Babiš,včetně všech dalších napříč celým…..nemohou dělat politiku jako blbci a nasrat si horníky z Ostravy aby táhli na Prahu.
  Takové koule nemá ani ten Babiš,i když se tak tváří,
  proto se k té půjčce snaží ještě přidat tu nižší DPH na to točené pivko,aby byl klídeček.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Kolik je dneska těch horníků a jakou mají sílu? Nestrašte. To už je jen o Bakalovi.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    počet nevím,ale jsem si stoprocentně jistý tím,že jeden unavený horník má minimální sílu jako pět odpočatých bakalů,
    po shlédnutí této fotografie se mu síla zvyšuje ještě na dvojnásobek

    To se mi líbí

  • vera napsal:

   A to né, tenhle argument je už dávno pasé, horníci z Ostravy už dávno vymizeli, ostravská část dolů byla zavřena jako první. Ještě existují havíři v Karviné, ale těch skutečně našich je mezi nimi tak málo, že škoda slov.
   Jediným důvodem tanečku kolem OKD je bezpečnost regionu. Zavřete šachty ze dne na den, a netušíte kdy se co propadne nebo vybouchne. To je to na co nikdo nemá koule )

   To se mi líbí

 5. Hudec napsal:

  Bakala, Babiš a kdo ví kdo ještě sem nebo tam, co na tom záleží?
  Tihle hyperaktivní jsou celkem všichni jako přes kopírák, když jim odpářete krajky nebo lampasy na smokingu a jiné mimikry.
  Přišel jsem do styku s pár velkokapitalisty, byť je to už dávno. Čím víc měli, tím rostla jejich chuť mít ještě víc. A většinou přišli s něčím novým. To je jejich základní rys. Jistě existují i výjimky, třeba ten člověk Dědek někde v Jablonci či kde. Ale to jsou jen netypické mutace.
  Babiš jde tam, kde jsou prachy, aktuálně v dotacích a v shromažďování dat.
  Za časů ministra Grégra na MPO (vydržel jsem tam jen tři týdny a to byla moje klika) šli socani po energetice – vzpomeňme jen na jeho náměstka Roberta Sýkoru, na byznys Czechpolu, na (probůh, jak se ten ředitel toho plynárenského podniku jmenoval, co ho Grégr odvolával. Grec?). A pak se (prý)chemapolský Hugo Sekyra nějak střelil vlastní loveckou flintou do hlavy a Duckého ze Slovenského plynárenského podniku nechal rozstřílet u vlastních poštovních schránek.
  Dnes je energetika nezajímavá, jde se po zelené a dotacích. A když má dotace třeba na bioplynovou stanici dostat jedinec (dokonce z jeho vlastního hnutí a poslanec za ně), který Babiše zlobí, co dostane? Prd, to dá rozum.
  Nějak jsem si myslel, že se k Bavorům chodí na návštěvu lidé prosti iluzí.
  To ale byla jen moje iluze, zdá se.

  To se mi líbí

  • alena napsal:

   jo, iluze že Babiš nás spasí vychází tak z páté obecné
   chcete oligarchy? běžte se podívat na Ukrajinu

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Asi se neumím vyjádřit správně, ale nevyčítejte Babišovi, že je. To vyčítejte těm „svým“. Včetně Sobotky. A můžete se u toho vztekat jak chcete. Tak to prostě je. Všichni si tak dlouho hráli s ohněm až vypustili Krakena. A ten je může zničit. Pokud se ty partaje nevzpamatují (zatím tomu ale nic nenasvědčuje)

    To se mi líbí

    • alena napsal:

     nevím, zda léčení babišem je zrovna ten správný postup. No nic, jsem jen hloupá ženská, nechám to chytřejším. Jen si myslím, v skrytu duše, že nás nespasí jeden vůdce, ale celý národ, a to národ vzdělaný. Jinak nás čeká zánik

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Ale já nikde netvrdím, že je to správný postup. Ale pořád mne nechápete. Babiš je v podstatě zástupný problém. Kdyby nebyl on, byl by jiný, ale pouze v případě, že by byla ta poptávka způsobená absencí mozků u zavedených partají. Prostě nevyčítejte Babišovi Babiše. Vyčítejte to těm ostatním partajním bezmozkům usazeným u koryt.

      To se mi líbí

      • alena napsal:

       jako občanka vzdělávaná v dřívějším komunistickém systému- gymnázium- tvrdím jediné- nespasí nás oligarchové, spasíme se sami skrz naši vzdělanost a naše stanovené cíle.
       Oligarchové jsou zde od toho, aby z nás dostaly peníze. O to jim stojí

       To se mi líbí

       • Mac napsal:

        tedy paní Aleno, to jsou vzletné fráze, kde na ně chodíte?
        „…spasíme se sami skrz naši vzdělanost a naše stanovené cíle…“
        jakou vzdělanost máte na mysli? Tu získanou na současných vysokých školách, které z velké části nedosahují ani úrovně gymplů za „našich časů“?
        A naše stanovené cíle? No, na ty cíle jsem extra zvědavej. Většina národa se – pokud jde o cíle – spokojí s těšením na další díl Ulice nebo Ordinace, případně další výtisk Blesku. Zbytek národa – ten vychcanější a iniciativnější – má jedinej cíl a to je hromadění peněz a vlivu.
        Oběma těmto skupinám není Andy zase tak extra proti srsti.

        Jo, ještě zbývá těch několik desítek mamlasů z pražské kavárny, kteří budou vítat uprchlíky, kydat nám na hlavu, že jsme zlí vůči cigošům, že jsme Putinovi trolové, nemáme rádi smažky z Kliniky a nepodporujeme kosovskou a ukrajinskou vládní juntu.

        Vy tady fakt vidíte někoho, kdo spasí národ skrze vzdělanost, ideály a cíle?
        Jenom nejmenujte týpky jako je Halík, Pehe nebo Kocáb, to bychom se asi dostali někam úplně jinam

        Babiš jenom šikovně využil reálií, která v tomto státě jsou. A není to nic nového, stejně postupovala TOP09, Véčkaři, stejně budou postupovat ti, co přijdou po Andym
        A možná – s ohledem na vývoj v Evropě – budeme (a možná i Vy) nostalgicky vzpomínat na idylu za Babiše…… 😦

        To se mi líbí

       • Rosťa napsal:

        Tak je to přesně.

        To se mi líbí

       • Kamil napsal:

        A jak by řekl klasik: „… není malých rolí, jsou jen velcí voli …“ (a rozhodnout koho tím myslel je na každém z nás, dodávám já …)

        To se mi líbí

       • Mac napsal:

        a jenom taková „drobnost“ – je úplně jedno, jestli u nás vládne Jarka, Farka, Babiš nebo jinej Kraken. Copak se u nás rozhoduje o něčem podstatném? Copak to není vše dirigováno a nařizováno zvenku? A na naši vzdělanost ti hoši od CIA a přidružené výroby, kteří vrtí Bruselem a ten zase vrtí námi – tak na tu vzdělanost voni myslím zvysoka kálí

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        Macu až na jedno s tím nemám problém, sám nevím, ale vím, že není a nesmí to být jedno!!!

        To se mi líbí

       • Mac napsal:

        máte pravdu, nikdy není vhodná doba na rezignaci. Ovšem obávám se, že momentálně to takhle nastaveno je. A moc mne nenapadá, jak s tím pohnout. Rozvrat EU? Světová revoluce? To jsou jenom jakési představy, jejich realizace je ve hvězdách a hlavně je značně nejisté, co by přišlo POTOM

        To se mi líbí

    • alena napsal:

     a co , prosím, udělá Kraken v dnešní době? Především bude usilovat o zachování dotací.
     Jeho firma Agrofert spolupracuje s MONSANTO( americká firma) na vývoji geneticky modifikovaných produktů. Je opravdu správné, pro ideje k jednomu politikovi, pohřbít českou společnost včetně vašich vnuků( vnuček), jen aby se udržel projekt těchto potravin v Evropě? I když bych byla naprosto , či nesprávně , informována, pominu-li škodlivost GMO- nemohu pominout skutečnost, že normální flora na pozemcích, kde se pěstovaly GMO, nemůže vzejít. A to je tragédie. Kdo nevěří, ať si nastuduje z internetu

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Mohla byste vložit odkaz nebo napsat z čeho vycházíte? A protože je zde umožněno dávat jen dva odkazy, tak prostě jen vypsat svoje prameny, já už si to najdu. Zatím jsem našla víceméně jen nějaké dá se říct obskurní weby s daty z roku 2014 a nezakládájících se na pravdě.
      Zrovna dnes jsem dostala oficiální informaci o tom, že kukuřice, kterou jedinou je u nás povoleno pěstovat jako GMO, tak že její plocha poklesla v letošním roce o 92 %. Jestli vycházíte z údajů Petra Macha ze Svobodných, tak je to lhář. Jinak se tento člověk nazvat nedá.
      Jinak podotýkám, že sama jsem proti GMO.

      To se mi líbí

      • alena napsal:

       věc není o tom, z čeho vycházím, ale o tom, co zde bude, díky Agrofertu, zavedeno. A to je otázka pro pana Babiše a jeho vlastněných firem

       To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        No když něco tvrdím veřejně, tak bych to měla umět doložit, ale taky odpověď, že? Škoda, myslela jsem, že prameny svého tvrzení doložíte. Kdyby jste si to rozmyslela, tak ještě můžete ;), zajímalo by mě to.

        To se mi líbí

       • oh napsal:

        Mě by to také zajímalo, kočko, ale.. Solidních článků k této tématice, srozumitelných laikovi, je v češtině jak za kopějku uranu a ani v angličtině to není o moc lepší a všechno to překrývají megatuny digitálního balastu. Pokusy se tím probírat jsou obvykle ztrátou času – buďto nacházíte nekonkrétní a tudíž neověřitelné informace typu Ruští vědci zjistili.., neumožňující identifikovat konkrétní studii, výsledky soudních sporů, kde o „pravdě“ rozhodli právníci, nebo donekonečna opakované odkazy na známé vědecké firmy – Seralini, Pustzai, Infascelli, .. nebo přímo konspirační teorie, které mají alespoň tu výhodu, že jejich autoři nemají často správně ani jména svých věrozvěstů. (Tím vám alespoň ušetří čas věnovaný čtení.) K odborným článkům a studiím je často pouze placený přístup a navíc už to není čtení pro laiky.

        To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     jak vypadá vzpamatovaná partaj?
     jak se to pozná?

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Nejsem politolog, takže nevím, ale v současnosti takovou ani neznám.

      To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      to zase vím já, protože na jedný dlouhý vycházce jsme souhlasili, že si kamarád může vzít s sebou děti, celkem sedum kousků!!! No to bylo dílo! Třetí den už staříci byli z nich zoufalý tak, že to kamarád nevydržel a v jedný hospodě se utrhl k telefonu a my slyšeli jeho řvaní, když sděloval svý již druhý v pořadí mladší ženě: “ hele okamžitě si pro ně přijeď, protože moje děti a tvoje děti se spolčily proti našim dětem a mlátí je tu tak, že já i moji kamarádi ani nevíme proč a máme toho akorát tak dost“. Takže, tak zhruba bych viděl tu vzpamatovávající se partaj. Tehdá jsme mu říkali, že zřejmě v jeho rodině propukly samočistící mechanismy 😀 ! A protože z dětí vychovali docela slušný, hodný a kamaráda milující děcka, tak si myslím, že by ty luftovní mechanismy nemusely uškodit ani našim zaprděným partajím.

      To se mi líbí

     • Kamil napsal:

      Snadno, dostane u voleb nejméně tolik hlasů jako dostávala než „omdlela“ a propadla se …(a u nás se taková doposud, pokud se nemýlím, neobjevila)

      To se mi líbí

    • Jos napsal:

     Vy jste opravdu jednostranný Bavore. Babiš je daleko nejvíce produktem naprosté absence demokratických medií v této zemi. Demokratická media by měla být jednou ze základních opor demokracie. A co dělala mediokracie v ČR po řadu let? Nejdříve ze všech sil propagovala mafie a gangstery z ODS a ODA, ať už se jmenovali Klaus, Zieliniec nebo Ježek, Nečas, Topolánek či Bendl Po Klausově rozvrácení země ze všech sil pokračovala ve válce proti levici, ČSSD a zvláště proti Zemanovi. Proti Paroubkovi v roce 2006 a 2010 téměř vyvolala občanskou válku.Nikdy ovšem občanům nesdělila reálný stav věcí. V současné době hrají media tu samou manipulační hru. Dehonestace levice a propagace šmejdu typu Kalousek, k tomu obskurní uskupení typu Úsvit a další. A po 25 letech mediálního zpracovávání občanů lhaním a podvody, zamlčováním reálných údajů, bezuzdné propagace lumpenpravice a lumpenburžoazie je většina národa úplně mimo racionální politické myšlení a volí nakonec lháře první kategorie Babiše. A ten třeba do čela Prahy nakonec drze dosadí něco tak otřesně neuvěřitelného a neschopného jako je Krnáčová.
     I vy jste Bavore jasná oběť této manipulace. Ačkoliv racionálně uvažující člověk si už dávno zjistil a ví, že za průšvih OKD může jednak Dlouhý a potom hlavně v roce 1998 bývalý předseda FNM Češka, kteří přivedli vládu ČR do bezvýchodného postavení, vy patřičně zpracován a nadupán medii neustále opakujete mediální lži a pokřikujete, jak ta ČSSD, Sobotka v komplotu s Bakalou atd. Naprosté nesmysly. Vám vládne mediokracie a nikdo jiný.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Nějak vám uniklo, že současná žumpalistika zobe z ruky právě Sobotkovi. Takže oni jej už řadí do jednoho spolku. Tolik prostoru, jako současná socdem v médiích neměl ani Zeman, ani ‚Paroubek. A to byli opravdu lidé, kteří něco dokázali. Sobotka dokáže jen hezky mluvit a rozhazovat peníze.

      To se mi líbí

      • Jos napsal:

       Teď se mi zdá Bavore, že píšeme každý o jiné zemi. Prostor v mediích pro Zemana a Paroubka to je vtip? Prostor určený k dehonestaci obou. To je realita po dlouhé roky. Mediální válka proti levici pokračuje. Jen doba se trochu změnila občas nejde Sobotku pominout a přehlédnout, když už je ten prime minister. Ovšem vždy je jeho názor jaksi opraven a přiveden „na pravou míru“ nějakými debilními žvásty Kalousků, Fialů a dalších podvodníků.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Zřejmě vám dělá problém chápání psaného textu. Já jsem přece psal, že ti dva neměli tolik prostoru, jako Sobotka. Neměli, zdůrazňuji ještě jednou, abyste to pochopil – neměli!

        To se mi líbí

       • Jos napsal:

        Neměli žádný. Opakuji neměli žádný! Sobotka má jen ten, který vyplývá z jeho funkce a nelze to obejít. O zobání z ruky může mluvit jen pohádkář. Nebo pábitel.

        To se mi líbí

       • Rosťa napsal:

        Máte pravdu. Sobotka je první socanpremier, který to má v bakalovizi fajnovější, než fajnové. O tom se Zemanovi a Paroubkovi ani nesnilo. Jestli to někdo nevidí, tak by měl jít k očnímu a na konzultace k dr. Chocholouškovi.

        To se mi líbí

 6. Hudec napsal:

  Jen pro představu, proč je třeba Babiš daleko nebezpečnější, než jeho předchůdci (převzato z Neviditelného psa):

  „Miliardář a ministr financí se tím, že bude velet nové tajné i veřejné policii, stane bohem nad bohy. Mužem, který bude mít v ruce finance státu vlastní, neprůhlednou a jím řízenou policii. Cestu k ovládnutí celé ekonomiky a tím i celého státu a národa už má předem připravenou. V rámci „boje proti korupci“. Dnes jsou zákony postavené tak, že vznikla situace, že ministr financí a majitel stovek podniků bude mít díky množství kontrolních orgánů, které podléhají ministerstvu financí a které mají stále větší práva, a díky tomu, že pod něj spadá celá Finanční správa, drží v ruce státní rozpočet a přicházejí k němu kontrolní hlášení a nově i přímé informaci o každé finanční operaci všech firem, tedy EET, přehled o všech firmách i o každém hokynáři. Ne kvůli daním. Ale aby jej anebo jeho firmy mohl ovládat. Znáte-li každou platbu, máte-li k dispozici každou obchodní smlouvu, musí-li vám i starosta z Horní Dolní předkládat svoje účty, a to ihned a elektronicky, jste pánem všech. Máte možnost zlikvidovat a ovládnout jakoukoliv firmu. Znáte jejich plány i jejich peníze. Víte, kdo komu dodává a za kolik. Znáte cenu všech výrobků a víte, jaké má ta která firma nebo instalatér náklady. Víte o všech všechno.“

  On jako první u nás povýší zlodějnu na úroveň 21.století.

  To se mi líbí

  • alena napsal:

   naprosto z praxe a tudíž nezkreslené. Od té doby, co je přenesenou daňovou povinností i prodej obilovin, kukuřice, aj. prvotních zemědělských produktů(v praxi na Fú se dostane vaše DIČ, množství vyprodukovaných obilovin a cena) , má největší oligarcha přes zemědělskou výrobu dokonalý přehled o ostatních výrobcích- konkurentech na trhu. Co si přát více, když tak získá naprostý přehled o konkurenci a tudíž páky, jak se jich zbavit.
   A hloupé české ovečky pod dojmem boje proti korupci mu hlas vždy dají…. prostě balada v Česku.
   Ps: kdo se domnívá, že jeho Agrofert za jeho vlády bude předmětem kontroly Fú je blázen?…..Odpovězte si sami, dle Vaší naivnosti…..

   To se mi líbí

   • alena napsal:

    omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale jakožto daňový poradce cítím povinnost ozřejmit, jak to v ČR ve specifických daňových otázkách chodí, a garantuji, že nemám na politické scéně žádného favorita

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    a jak to funguje v rozvinutých ekonomikách, všechno se dá přece zneužít a asi i zneužívá. Nic nedělat?

    To se mi líbí

    • alena napsal:

     Anglie přišla se systémem, jak bojovat proti firmám mající sídlo v daňových rájích. Poměr náklady/ výnosy berou z celkových výsledků firmy, uvedených v daňových rájích, a to pak zdaní v Anglii. Ohledně Microsoftu, co se týče Anglie ,to byly desítky miliard.
     Boj proti domácí korupci je morálně opodstatněný, ovšem zneužité částky se tam mohou pohybovat kolem desítek milionů, tudíž malý efekt.
     Obecně, ryba vždy smrdí od hlavy. Pokud chcete zavést morálku a řád, je třeba začít seshora
     PS – neziskové firmy jsou osvobozeny od EET, co to způsobí, si dosaďte sami

     To se mi líbí

   • Mac napsal:

    moc tomu nerozumím, ale kontrolní hlášení nahradilo hlášení o přenesené povinnosti. A kde ve formulářích kontrolního hlášení se vyskytují informace o množství a ceně konkrétní komodity?

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   „Nějak jsem si myslel, že se k Bavorům chodí na návštěvu lidé prosti iluzí“….a já přes toho Neviditelnýho psa stále věřím, že případný zneužití nashromážděných údajů z EET přece musí být trestáno velkým kriminálem … ale připouštím, že ….„to ale byla jen moje iluze, zdá se“

   To se mi líbí

   • alena napsal:

    EET ještě není, pouze kontrolní hlášení, a to může být opravdu zneužito konkurenty, kteří si údaje zaplatí skrz úředníky Fú nebo ajťáky. Je to nesmysl či pravdivá konstrukce?
    Co se týče EET, nejsem proti, ale střední firma, opět z praxe, za svých šest prodejen v ČR již zaplatila na softwaru 300 tis. ( trošku víc, než hlásal Babiš).

    To se mi líbí

 7. alena napsal:

  jinak obecně, koukněte se na zákony Anglie, a na to, jak Anglie bojuje proti nadnárodním firmám.
  ( a to musí být fuška, zvláště když angličtí politici mohou být spřažení s těmito firmami).
  Největší tunely nám hrozí právě díky velkým korporacím, které mají sídlo v daňových rájích. Český řemeslník s obratem kolem 1 mil. Kč nás fakt nespasí

  To se mi líbí

  • Kamil napsal:

   Bez ohledu na zákony, lze daně „odpustit“, jak se například a asi jen náhodou stalo Vodafonu. Ale prý to nebylo moc, snad jen několik málo miliard…

   To se mi líbí

 8. kchodl napsal:

  Koukám, že naivita je bezbřehá. Nikdo si již nepamatuje všechny lidovecké, 4Koalní, ODSácké, socanské, … všivárny, ale terčem je nyní Babiš.

  Kontrola přes EET a další systémy ? Stát tuto kontrolu musí mít, a musí ji uplatňovat. I kdyby Babiš své firmy z kontroly vyjmul – což je při veřejné kontrole nemožné – představuje to jen malý kousek ekonomiky. Všechno ostatní tak bude chráněno před západním vykrádáním, dříve či později – jak píše např. Alena o Británii, kde začínají zametat s nadnárodními koncerny.

  Někdo musí mít skutečná čísla. Ta čísla musí nějak spolehlivě vzniknout.

  Všechny kecy o totalitě díky EET jsou kraviny: nenosíte snad jako ovce mobily, s totální identifikací pohybu ? Neplatíte kreditkami ? Píšete snad na internet přes Tor a jiné anonymizační systémy ? Máte alespoň nastavené šifrování pošty v práci ? Pochybuji.

  VŠECHNO O VÁS VĚDÍ.
  Kam chodíte. Co kupujete. Kolik máte v peněžence. Jaký je Váš plat. Jaké jsou zisky a cash-flow Vaší firmy, pokud podnikáte. Vědí i co ještě ani sami nevíte – třeba kam velmi pravděpodobně pojedete na dovolenou nebo jaké si koupíte pravděpodobně další auto.

  A nejen to. Mají Váš psychologický profil. Model Vašeho chování v různých situacích. Znají Váš zdravotní stav. Vědí, kdy pravděpodobně zemřete.

  Všechno tohle je důsledkem internetu a celkové elektronizace. Big Data se to jmenuje. Ale nemá to Babiš, má to NSA – ta ví o jakémkoliv českém podniku mnohem více než FÚ a všichni Babišovi cífršpióni.

  Kontrolu musí mít pod palcem silný subjekt, jinak bude překoupena či jinak ovládnuta.

  Z mého pohledu není žádný rozdíl, zda v ANO jsou kreatury typu ZláTuška, Telička, Kozomrd, … stejně by ve vládě tak či onak byli, jen pod jinou falešnou vlajkou.

  Vláda je prakticky nezajímavá, vždycky je nějaká. Všechno určují jiné síly, především světová ekonomika a rozvoj, mezinárodní vztahy. Věda, objevy, rozvoj technologií.

  Vláda se jen musí starat, aby ji občané nevyházeli okny a nezačali jim podpalovat baráky.
  V tomto ohledu, čím akčnější a svornější, tím lépe.

  Současné tažení proti ANO a Babišovi je samozřejmě propaganda. Placená Amíky, mimo jiné, protože jim ničí jejich instalované loutky a nutí je hledat loutky nové, přímo v ANO, což je otravné a stojí je další prachy. Byli tak spokojení se socany, lidovci, modrými ptáky, … a teď tohle nadělení.

  Chtěl jsem původně ze srandy volit Pitomia a jeho bandu – protože komouši už mě tolik nerozesmívají, jak umřel Ransdorf – ale možná to hodím Babišovcům, když po něm Velký bratr tak usilovně jde.

  To se mi líbí

  • Antimon napsal:

   Vidím to podobně, né-li přímo stejně 😦
   Jestliže by EET mělo být Babíšovým nástrojem, tak ano, ale pouze do doby než přestane být ministr. Nastoupí po něm něco jako Kalousek, celou skvadru úředníků vyhází, nasadí si tam svoje a půjde po Babišovi. A velký bratr za Velkou louží? Ten tady potřebuje klid, aby se mohl soustředit na zlýho Rusa. A ne aby mu tady někdo boural bábovičky.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Vyhazování úředníků už nebude tak jednoduché. EU nás donutila přijmout služební zákon a ten tuhle problematiku upravuje po svém – staré osvědčené triky ze zákoníku práce ani veškerá existující judikatura o ukončování pracovního poměru už nepůjdou použít. .

    To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   kchodle,
   a kterou „pravdu“ si mám tedy vybrat?
   tu 11dní starou anebo tu včerejší?

   kchodl napsal: 22.8.2016 (07:03)

   „Ohledně zneužití informací z EET, to je jistě hrozba. Ovšem virtuální, protože informace v tomto objemu je skoro nemožné vyhodnotit a použít – sice o tom všichni lumpové sní, ale „skutek utek“.

   Není to jednoduché ani technologicky. „Big Data“ se tomu říká. Vzhledem k tomu, kdo to všechno dělá (IBM), můžeme být úplně klidní. Tak vyhnilý korporát jste neviděli ani ve snu. Jsou absolutně neschopní, ničeho. V současné době se živí prodejem všeho, co vytvořili jejich předkové, žluťákovi,“
   ———————————————————————————————–
   kchodl napsal: 2.9.2016 (20:48)

   „VŠECHNO O VÁS VĚDÍ.
   Kam chodíte. Co kupujete. Kolik máte v peněžence. Jaký je Váš plat. Jaké jsou zisky a cash-flow Vaší firmy, pokud podnikáte. Vědí i co ještě ani sami nevíte – třeba kam velmi pravděpodobně pojedete na dovolenou nebo jaké si koupíte pravděpodobně další auto.

   A nejen to. Mají Váš psychologický profil. Model Vašeho chování v různých situacích. Znají Váš zdravotní stav. Vědí, kdy pravděpodobně zemřete.

   Všechno tohle je důsledkem internetu a celkové elektronizace. Big Data se to jmenuje. Ale nemá to Babiš, má to NSA – ta ví o jakémkoliv českém podniku mnohem více než FÚ a všichni Babišovi cífršpióni.“

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Platí oboje.

    NSA není IBM, ti vyhnilí nejsou v žádném případě.
    IBM vyhnilá je, tudíž EET a další věci v našem prostředí mnoho fungovat nebudou.

    Jestli někdy ano, tak po mnoha letech. Nejde totiž o získání dat, to je to nejmenší – ale o jejich kontinuální vyhodnocování a porovnávání s jinými daty – například z kreditních karet, ze zachycených RFID čidel, z vykrádané elektronické pošty, z odposlechnutých mobilů a chatů, z elektronické dokumentace pojišťoven a nemocnic, …

    Tohle všechno má NSA, ale v žádném případě to nemá a nebude mít český stát, protože vzniku takové národní agentury „naši spojenci“ zabraňují a jistě zabrání.

    Budeme rádi, pokud se v rámci MinFin a FÚ rozjede párování faktur a výsledky se budou porovnávat s EET výstupy a daňovými přiznáními a výsledovkami firem. To by znemožnilo většinu dnes „obvyklých operací“.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     nyní bych rád ještě věděl jak si mám porovnat toto…..

     „Současné tažení proti ANO a Babišovi je samozřejmě propaganda. Placená Amíky, mimo jiné, protože jim ničí jejich instalované loutky a nutí je hledat loutky nové, přímo v ANO, což je otravné a stojí je další prachy. Byli tak spokojení se socany, lidovci, modrými ptáky, … a teď tohle nadělení.“

     ……………………s vašimi názory v této diskuzi,

     Volební demokracie

     https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2016/06/10/volebni-demokracie/

     já jsem si totiž ty vaše názory z té diskuze přeložil tak,že pád Nečasovy vlády byl v režii USA,proto mi nějak hlava nebere proč by současné tažení proti ANO bylo opět v režii USA.

     Chcete tím snad naznačit,že jsou úplní pitomci a nedokázali domyslet souvislosti,že po sestřelení vlády Nečase hlasy voličů pravice posbírá Babiš?

     To ta NEvyhnilá NSA nevěděla ani to málo,které v ČR věděl každý školák?

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      Čtenáři
      Zajimavé postřehy a otazky

      To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Nechápu, co na tom nechápete.

      Amíkům (tj. neocons) se líbí Kalouskovci, lidovci, kolaborantská větev ČSSD – na ty dlouhá léta sázeli a budovali si v nich svou agenturu. Vsadili na ně.

      Takže shodili Nečasovu ODS a čekali, že vyhrají jejich koně. Ale ti nevyhráli – protože Zeman a protože Babiš. Takže se je snaží shodit – nebo se s nimi dohodnout.

      Americká zahraniční politika je dlouhodobě schizofrenní. V každé zemi podporují dvě protichůdné síly – a snaží se manipulovat jednu proti druhé: pokud je vládnoucí banda neposlouchá, vymění je za druhou bandu, kterou mají v záloze. Máte málo příkladů pro dokumentaci tohoto postupu ?

      V ČR jim to nevyšlo, posledních pár let.

      Jistěže NSA a jejich analýzy nejsou to samé jako politika State Departmentu a Bílého domu, posledních mnoho let jsou tyto věci v přímém rozporu. Nebo snad myslíte, že NSA někdy něco tvrdila o ZHN v Iráku nebo o íránských plánech na atomovky ?

      To se mi líbí

 9. Bavor V. napsal:

  Pro PP
  Zítra je opět zbytečné chodit. Zase bude povídání o tom, co už dávno bylo 🙂

  To se mi líbí

 10. lacogroessling napsal:

  Jen přidám malou vsuvku. Už dávno jsem napsal, že Babiš se musel stát nepřítelem č.1 všech zlodějů, protože je pomocí kontrolního hlášení a EET hodlá připravit řádově o 100 miliard ročně. A to mafie z téměř všech politických stran neodpouštějí, stejně jako ta sicilská.
  Teď na Babiše šijí Lex Babiš. Prý podnikatel nesmí být v politice. No to je teda veselá historka. Babiš má evidovány firmy řádně v ČR, nebo Německu, nebo na Slovensku a řádně odvádí daně.
  A co ti politici, kteří mají tajně firmy na Kajmanech, nebo Kypru?
  No na ty se nemáme šanci dostat, tak ti budou dál v dnešní a příštích vládách a samozřejmě také v Parlamentu.
  Výsměch obyčejným lidem. Kdo zvítězí?
  Mafie představovaná Fialy, Kalousky a bohužel i Sobotky.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Nebylo to 200 miliard?
   Nebo vlastně jen 10 a podle reálných odhadů spíše 4.
   Ale jak jsem uvedl níže, všechno bude, všechno!
   Nejprve ale to EET!

   To se mi líbí

   • lacogroessling napsal:

    Ne nebylo. Oficiálně podle EU má šedá ekonomika v ČR za rok hodnotu cca 16% HDP. HDP za rok 2015 byl 4.477 miliard Kč. Z toho 16% = 716 miliard. DPH z této částky, dejme tomu ve výši 18%, jako průměru ze tří současných sazeb = 129 miliard a to nepočítám daň z příjmu. Jenže ne celých 16% šedé ekonomiky lze vymoci na daních a tak těch 100 miliard o které připraví pan Babiš klienty zlodějských stran ODS, TOP 09, ale i ČSSD je docela reálných. Proto ten hon na něj. Bohužel jsou i hlupáci, kteří, aniž se podílejí na krádežích oněch klientů, je podporují. Z blbosti a neznalosti.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Říká se, že tito „klienti“ nakradou za rok klidně miliardy.
     Myslím, že hotovostní platba nad 600 000,- je u nás trestným činem a bezhotovotsní převod lze snadno zdokumentovat.
     Jak oni to tedy vlastně dělají, když se to nesmí?
     Ty výběry DPH…jsou různá kontrolní hlášení apod., třeba je to kvůli tomu.
     V každém případě bych zkusmo zavedl EET- když už- až od určitého obratu a těm úplně nejmenším bych dal pokoj.
     Nějaká ta miliarda by se jistě dala ušetřit na sociálních výdajích nepřizpůsobivým, které jsou, jak známo, z větší části do kapes obchodníků z bídou.
     Samozřejmě legálně.
     Tím se ovšem nikdo nezabývá.
     Kuriozní je, že v této hodovní síni se útočí na protěžování buržoustů na úkor obyčejných lidí, nerovnost před zákonem, protěžování až diktaturu menšin (z toho plynou pohádkové peníze do kapes boháčů), pohrdání obyčejnými lidmi ze strany mocných…v tomto tématickém duchu, ale jakmile oligarcha (resp. nějaká skupina oligarchů) dupne na krk nějakým posraným OSVČ, kolektivně tady tryská nehraná radost.
     Jak snadno se dá otupit opozice je až komické.
     Sebrat něco jinému chudákovi, a boháči se smějí, až se za břicho popadají, tím spíš, že volební téma mají i různí Kalousci, kteří by samozřejmě EET nerušili, ani kdyby vyhráli volby 75%/25%….

     To se mi líbí

   • lacogroessling napsal:

    Ještě dodatek. Podle posledních info je za 1-8/16 meziroční výběr DPH vyšší o 3 miliardy Kč, jenže meziročně klesla ekonomika z růstu 4,5 % na pouhých 2,6 %. Takže přepočteno, je výběr DPH vyšší o 13 miliard, než před rokem a to máme teprve srpen a nebyla spuštěna EET.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     V našem týdeníku začíná vycházet seriál o praktické aplikaci EET. Základní výňatek z prvního článku předkládám:
     Důvodem pro zavedeni elektronické evidence tržeb je podle ministra financi Andreje Babiše snaha zamezit daňovým únikům, které jsou způsobeny krácením tržeb. Podle ministerstva zároveň dojde k narovnání podnikatelského prostředí. Ponechme nyní stranou, zda skutečně ke splněni těchto cílů dojde a zda je EET k jejich splněni přístrojem přiměřeným. To je politická otázka, kterou za nás vyřeši1 parlament tím, že zákon o evidenci tržeb přijal. V našem seriálu si nejprve ukážeme, jak bude EET fungovat.
     Kráceni tržeb standardně spočívá v tom, že do účetních knih je zanesena tržba v menší výši, než je tržba skutečná. Následná kontrola, prováděný s odstupem několika měsíců či roků, toto zkrácení tržeb často neodhalí. Aby se této manipulaci zamezilo, bude se nově každá přijatá částka v hotovosti tzv. ,,hlásit“ on line (po internetu) na finanční správu.
     Příjemce tržby bode mít za povinnost nejpozději při převzetí tržby nabídnout zákazníkovi účtenku.
     Na té ovšem bude muset být již vytištěn unikátní fiskální kód. Ten se získá tak, že pokladní zařízeni pošle informaci o výši přijímané hotovosti na server finanční správy a odtud se vrátí vygenerovaný fiskální kód. Nejprve tak bude muset obchodník tržbu nahlásit na úřad a teprve poté bude moci být účtenka vytištěna. Po návratu domů si bude moci zákazník na zvláštní internetové stránce ověřit, že fiskální kód je pravý, tedy že byla daná tržba obchodníkem skutečně přiznána.

     To se mi líbí

     • lacogroessling napsal:

      Ano, tak jak to popisují ve vašem týdeníku to je. Jinak řečeno. Pokud jste podnikatel, nebo živnostník a z charakteru vašeho podnikání je přirozené, že všechny, nebo část tržeb inkasujete v hotovosti, tak současný systém neumožňoval odhalit ty, kteří si jednoduše strkají velkou část tržeb do kapsy, aniž je přiznávají a tudíž z nich odvádějí daně.
      Pokušení šáhnout si na ony tržby je bezpochyby tak velké, že odhadem to dělá nejméně tak 60% podnikajících v různém rozsahu.
      Advokáti těchto zlodějů, Fiala a Kalousek pokrytecky křičí, že Babiš opatřeními proti tomu obviňuje všechny živnostníky a podnikatele z podvodného jednání. Ale on má Babiš pravdu, velká většina živnostníků a podnikatelů opravdu podvádí erár. Až dosud.
      Jenže jsou podnikatelé, kteří nemají tržby v hotovosti, všechno fakturují. Tam je potom mnohem obtížnější vytvářet „černé fondy“. Proto ono narovnání podnikatelského prostředí.

      A ještě dodatek. Pan Babiš prosazuje 2 základní opatření. Kontrolní hlášení DPH a EET. Je to prostě lišák. Nechal kolem EET propuknout virál, ale to hlavní, co přinese eráru nejvíc je samozřejmě kontrolní hlášení postihující velké kradlaře v řádu stovek milionů až miliard.
      A samozřejmě podporovatelé těchto echt podvodníků, Fiala za ODS a Kalousek za TOP 09, spustili nakonec, když zjistili, že toto je to nejnebezpečnější opatření pana Babiše další řev. Prý ohromně narůstá administrativa firem. jenže opět je to lež. Většina firem používá software, který umí kontrolní hlášení vyhotovit z běžně pořizovaných účetních dat, takže kliknutím myší.

      To se mi líbí

 11. K-k. napsal:

  Zcela OT – ale někam to dát musím.Vyoadly mi voči (i uši), když jsem si tyhle bratry Slováky poslechla: https://www.youtube.com/watch?v=SF7FMm0tUMU

  To se mi líbí

 12. Mac napsal:

  Pro mě osobně je prasárnou nejprasárnější neustále obežvaňovaná, kritizovaná ale přitom -asi- navěky tolerovaná existence daňových rájů.
  Dotace prej pokřivují ekonomické vztahy. PCHE!
  Daňové ráje nic nepokřivují, ty ekonomické prostředí (+národní rozpočty) přímo likvidují.

  Paznechti z Bruselu budou regulovat kdeco, ale na daňové ráje nesáhnou ani prstíčkem

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Souhlas naprostý!

   To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   18. června 2007
   Firmy nejbohatších Čechů zlákalo Holandsko

   Zájem o sídlo v Nizozemsku rok od roku roste
   Výrobce léků Zentiva sedí v Holandsku už od roku 1998, ale v posledních letech má stále více následovníků. Z desítky nejbohatších Čechů nezůstal už doma ani jediný.

   Petr Kellner, Andrej Babiš, Karel Komárek či Zdeněk Bakala zahrnuli své české majetky pod holandský holding. Miliardáři jako Pavel Tykač či Marek Dospiva dávají přednost Kypru.

   http://ekonomika.idnes.cz/firmy-nejbohatsich-cechu-zlakalo-holandsko-fk7-/ekonomika.aspx?c=A070617_195533_ekonomika_zra

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Se směju, až se za břicho popadám.
    Ale tohle je všechno legální a bohulibé.
    Nejhorší ze všeho jsou trpajzlíci….a živnostníci.
    Kradou a…a… víte, co by bylo nových nemocnic nebo školek?
    Pche…
    EET v tom udělá ordung.
    A hned, hned po EET mohou přijít na řadu třeba špatné zákony, jak je zmíněno v odkazu.
    Ale to je marginální problém, nejprve ty hospodské a prodejce zmrzliny krouhnout, pak, pak se bude pracovat na blahobytu dál!

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     a toto jste už četl?
     ale pšt,nikde se o tom nezmiňujte,je to pomluva ve které má prsty Sobotka,Kalousek,Nečas,Topolánek,USA atd.

     Jak Fico věnoval Babišovi 1,6 miliardy aneb Vážné otazníky kolem Dusla Šala

     Začátkem března 2014

     se rozšířily zprávy, že Agrofert drží slovenskou vládu a stovky zaměstnanců Dusla v šachu, protože zvažuje přesun výroby čpavku do Německa nebo České republiky. Údajně kvůli vysokým poplatkům za energii a distribuci plynu. Zachování výroby a naopak její rozšíření s investicí 310 miliónů eur podmiňuje masivní státní dotací.

     Příznaky vydírání ostatně původně potvrdil i mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka: „Jednáme se slovenskými úřady o poskytnutí investiční pomoci, abychom výrobu zachovali. Když neuspějeme, zvážíme přesun výroby.“ Krátce nato dochází k turbulentnímu vývoji, který dodnes vyvolává řadu otazníků.

     Lobbista Smeru nahrává Agrofertu

     12. března navrhl poslanec Smeru premiéra Roberta Fica Maroš Kondrót změnu zákona, umožňující utajovat před veřejností největší státní dotace. Podle slovenského serveru Denník N je Kondrót v parlamentu známý jako průmyslový lobbista, který o této novele nikdy předtím veřejně nediskutoval. Nečekaně předložil návrh, podle kterého nebudou daňové úlevy pro investice nad 200 miliónů eur potřebovat souhlas celé vlády. Stačí jen rozhodnutí ministra hospodářství a souhlas Evropské komise.

     Kondrót přilepil změnu do zákona o pobídkách kličkou přes zákon o právech spotřebitele s pozoruhodným vysvětlením, že chce důsledně dodržovat práva spotřebitele i v oblasti investic. Proč jen u těch převyšujících zhruba 5,5 miliardy korun, už neobjasnil.

     Jak uvádí Denník N, už tehdy se spekulovalo o úlitbě Agrofertu. Slovenské komentáře se shodovaly v tom, že tato novela zákona umožní schválit pomoc státu velkým firmám legálně bez jakékoli veřejné diskuse. Ministr hospodářství totiž není, na rozdíl od vlády, povinen předem oznamovat, o čem hodlá rozhodnout.

     V téže době Agrofert oficiálně oznámil, že úvahy o rušení výroby a propouštění 800 zaměstnanců Dusla byly nepodložené a dementoval je.

     http://svobodneforum.cz/jak-fico-venoval-babisovi-16-miliardy-aneb-vazne-otazniky-kolem-dusla-sala/

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      A co tím chcete říci? Někdo tady tvrdí, že je Babiš lidumil? Ale v tomto případě jde vše přes vládu, tedy zákony ne? Nic o nějakém nezákonném postupu.
      Jinak můžete doložit, že by bez vládního zastoupení (svého), byly Babišovy firmy okresního max krajského formátu,? Zmínil jste to v minulém blogu a podle mého je to neskutečná blbost, i když Vám to 6 lidí odsouhlasilo :D. No asi nečtou , jen přidělují svoje sympatie a antipatie ;).

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       No bodejť, Kočko, hlavně když to je podle zákona.
       Pak je samozřejmě vše v pořádku.
       Ale stejně….některé ty zákony…
       Někde se ale se světlými zítřky začít musí, a nejlepší je např. EET, která zatočí s nepoctivými hospodskými.
       Navíc to přinese politické body a nijak to nenasere skutečné zloděje…ehm, pardon, podnikatele podle zákona!

       To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       ten komentář,který považujete ze neskutečnou blbost si jděte přečíst raději znovu.

       To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        Znovu jsem si ho přečetla a stále to chápu stejně .“naprosto s tímto souhlasím,kdyby se všechny ty zavedené partaje už od roku 1990 věnovaly efektivitě státu,Klausem počínaje,přes Zemana,Špidlu,až po Grosse,nemuseli bychom tu nyní mít Babiše,protože Babišův Agrofert by byl stále pouze firmou okresního,maximálně krajského,významu“.
        Pokud byste měl na mysli, že ho všechny vlády, co jich tady bylo tzv.“ přinutilo“ nebo ho podporovaly, tak jste zapomněl na minimálně Topolánka a Nečase ne?
        Což jste jaksi opomněl nezdá se vám? A kdopak byl ministrem financí v té době než nejlepší ministr financí všech dob Kalousek? Takže ho podporoval i ten? Musíte si v tom udělat pořádek čtenáři, ale vy si ho neuděláte, na vás totiž sedí přesně to, co napsal jako nadpis pan Bavor . Protože Babiš. A protože EET ;).

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        „kdyby se všechny ty zavedené partaje už od roku 1990 věnovaly efektivitě státu“

        znamená,že kdyby se opravdu věnovaly efektivitě státu,nedopustily by aby se ten majetek,který z nich udělal miliardáře,k nim,Babišům,Bakalům,Kellnerům atd.atd vůbec dostal.

        Kdy a kým byly položeny základní kameny dnešních miliardářů snad není nutno vysvětlovat.
        Kdy skončila ta doba snad také ne.

        takto chápu já jak se partaje mají věnovat efektivitě státu,nezbavovat se majetku na kterém ten kupujicí dokáže zázračně zbohatnout během několika málo let.

        PS:poznámku co na koho sedí nechávám bez povšimnutí

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale v tom se shodneme. To je přesně to, co vytvořilo Babiše. Jen s tím rozdílem, že Babiše už ty podvody kolem něj začaly ohrožovat a tak se rozhodl něco udělat. A měl dvě možnosti: odejít do daňových rájů nebo se pustit do politiky. Udělal to druhé. Samozřejmě, že to dělá hlavně pro svůj prospěch, ale získá tím i společnost. Prostě omezení zlodějen pomůže všem.

        To se mi líbí

   • oh napsal:

    No bezva. Tak jste, čtenáři, právě objevil, že v I-Děsu už také píšou články stylem Blesku. Úderný titulek a nulová informace uvnitř. I když v tomto případě bych řekl, že informační hodnota je spíše záporná.
    https://www.agrofert.cz/nase-spolecnosti?page=1
    Vyfiltrováním podle země snadno zjistíte, že z Agrofertu má v Holandsku sídlo jen část, zabývající se distribucí sračky AdBlue – GreenChem.Holding B.V.

    „Nastoupila do ekonomické redakce MF DNES v roce 2001. Na starosti má především státní finance a dění na maloobchodním trhu. Před tím pracovala čtyři roky v ekonomické redakci ČTK.“ (profil autora na I-dnes.cz)
    Autorka článku to, s ohledem na svou specializaci na ekonomiku, mimořádně odflákla a místo článku dodala jen slovní vatu na vyplnění daného místa. A nezlobte se, čtenáři, články, kde si musím základní informace dohledávat a ověřovat, protože autorovi se nechce příliš se zatěžovat prací, nestojí ani za odplivnutí. Včetně těch, co vychází v Babišově tisku. 🙂
    A pššt, čtenáři, pětadvacet let po plyšáku už strašení komunisty moc nezabírá, je akutní potřeba určit nového satana, proti kterému by se mohli ti „správní hoši“ vymezovat – zejména, když jiný program vlastně ani nemají. Nebo nechtějí mít?
    Pozor! Babiš naslouchá!

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     oh,
     nevidím důvod proč mě peskovat?
     Vždyť jsem to na dotaz taty vložil sám,ten GreenChem.Holding B.V.

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Dejme tomu, že částečně jste to schytal za madame Patočkovou. Ten odkázaný článek je IMO hloupá slátanina bez informační hodnoty a u redaktorky, která se ekonomikou zabývá trvale, je to fušeřina první kategorie. Tak akorát do Blesku nebo Aha.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       oh,
       mě ale stačí jakýkoliv článek k tomu abych se začal zajímat víc,i slátanina mě nakopne k dalšímu hledání,podobný text jsem objevil v HN,byl propracovanější,ale tam by zase pravděpobně přišel protiargument a bakalonovinách.

       ale poslužte si,je mi to jedno

       To se mi líbí

       • oh napsal:

        Jestli by přišel protiargument o bakalonovinách, se ale už nedozvíte, protože jste uznal za vhodné odkázat na I-Děs.
        A co se Babiše týče, právě jsem si přesně zjistil, co vyvolalo v českých médiích takové haló a Bouhouše Ozubenou Pleš Sobotku přimělo k tomu, aby vyzýval Babiše k omluvě a Dienstbiera s Kalouskem aby se dožadovali jeho rezignace a mleli přitom cosi o překročení hranice náckovství
        http://domaci.ihned.cz/c1-65424570-babis-parazituje-na-romech-a-prekrocil-hranici-nackovstvi-uvedl-premier-bohuslav-sobotka
        a s překvapením jsem nucen konstatovat, že Babiš si dovolil říct o táboře v Letech, že to nebyl koncentrák. No to si dovolil opravdu hodně.
        http://www.lety-memorial.cz/history_cz.aspx
        Z tohoto oficiálního textu nutně vyplývá, že pietní místo Lety a památník Lidice spravuje nadace plná nácků. Já také tvrdím, že v Letech koncentrák nebyl, takže rovněž nutně musím být nácek. Říkají to Sobotka, Dienstbier, Kalousek a Fendrych!
        Vlastně i Ctibor Nečas musí být nácek, protože Lety myslím neoznačoval ve svých textech jako koncentrák ani on.
        Jestli takhle nevypadá mediální štvanice na Babiše, pak už asi nevím, co to taková mediální štvanice je.
        Ale Babiš je křivák, lump, slovák a měl by odstoupit, to je tutovka. Proč? Protože Babiš!

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        tento problém měl i Okamura,takže si počkám jak se k tomu postaví prezident Zeman.

        Šéf Úsvitu Tomio Okamura by měl podle ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera zcela opustit vrcholnou politiku za slova o výhradně pracovním táboru pro Romy v Letech u Písku za druhé světové války. „Kdyby to byl pracovní tábor, tak by jeho vězni neskončili v Osvětimi,“ tlumočil stanovisko prezidenta Miloše Zemana k Okamurovi mluvčí Jiří Ovčáček.

        Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/okamura-pouziva-nacistickou-protektoratni-retoriku-mini-politici-1pe-/domaci.aspx?c=A140804_120133_domaci_kop

        To se mi líbí

       • oh napsal:

        Je mi zcela šumák, jak se k tomu postaví Zeman nebo co k tomu řekne Ovčáček. Mám vlastní hlavu a domnívám se, že si umím vyhodnotit fakta i samostatně.

        To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Ano

   To se mi líbí

 13. tata napsal:

  mužu mýt dotaz………TAKŽE i BABIŠ má převedeny firmi do HOLANDSKA ?JESTLI ano padá zde jeho největší trumf že on se nevyhýbá………moc sem tomu odkazu nerozuměl

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   převedeny asi ne,ale má je tam také,jako všichni miliardáři

   toto je ze stránek Agrofertu
   GreenChem Holding B.V.

   GreenChem distribuuje močovinu, která je vyráběna ve společnosti Duslo (Slovensko). Společnost Duslo garantuje kvalitní výrobu podle norem ISO a je výhradním partnerem GreenChemu při výrobě AdBlue a distribuci močoviny.
   ————————————————

   Babiš dělá děti

   Investiční společnost Hartenberg Holding nepatří nepochybně se svými pěti miliardami investičního kapitálu mezi největší téma. Zato jde o miliardy z úspor českého ministra financí Andreje Babiše, s nimiž hospodaří zkušený finančník Jozef Janov. Tudíž aktivity Hartenbergu přitahují nemalou pozornost. Zvláště když jde o investice do oboru navázaného na státní peníze, přesněji na peníze zdravotních pojišťoven.

   V končícím roce zahájil Hartenberg tažení na poli reprodukční medicíny a opravdu se mu mimořádně daří. Povedlo se mu postupně nakoupit společnosti Reprofit International, největší českou soukromou kliniku na léčbu neplodnosti, a obdobné zařízení GynCentrum. A především společnost Iscare I. V. F., a to i s jejími slovenskými pobočkami v Bratislavě a Martině. Celkový obrat reprodukčních klinik, které Harteberg drží pod svou dcerou Future Life, by se měl pohybovat kolem sedmi set milionů korun.

   Podle některých lidí z oboru tak Babišův fond již ovládá více než polovinu trhu a ostatní čekají krušné časy. Mimo jiné ve strachu z ataku Babišových politiků na zdravotní pojišťovny. Podle informací týdeníku Euro proto zakladatelé dalších klinik chystají prodeje.

   http://www.euro.cz/archiv/kdyz-je-doma-tesno-z-ceskych-miliardaru-se-stavaji-globalni-hraci-1147937
   —————————————————–
   Neo: Kolik Čechů z politiky, velkého byznysu nebo lobbistů z pomezí byznysu a politiky skrývá podle vašich zkušeností majetky přes offshorové společnosti?

   Určitě hodně. Ale znovu opakuji, nemusí to znamenat nic nezákonného. Pro nějaké transakce je prostě výhodnější, že to převedete někam mimo Českou republiku. Třeba daňově.

   Někdo bude prodávat nějaký podíl a musí to zdanit hned, když to ale prodá jako firma, pak se to odkládá.

   V této souvislosti je zajímavý i případ Andreje Babiše a převodu peněz Agrofertu do firmy IMOBA, kdy ve finále z toho těží jeho investiční fond Hartenberg. Tam Andrej Babiš vlastně vytvořil takový offshore v rámci České republiky

   http://neovlivni.cz/motejlek-proc-panama-papers-hybou-svetem-ale-cesi-tapou/

   To se mi líbí

 14. ji5 napsal:

  Podle tohoto zdroje (http://www.jaknaetrzby.cz/eet/zakladni-informace/jaka-data-odesilam-a-tisknu/) neobsahují informace předávané prostřednictvím EET nic zneužitelného. Snad s výjimkou celkového obratu. Když bude někdo chtít koupit jednu ze dvou restaurací na stejném náměstí, možná by mu pomohlo, kdyby věděl, která víc vydělá.

  Hrozba EET možná spočívá v tom, že odhalí to, že určitý podnikatel zatajoval příjem, protože mu najednou „zázračně“ stouply tržby, když je nucen přiznat vše.

  Stalo se módou sezóny varovat před zneužitím nejrůznějších dat. Nikde jsem se zatím nedozvěděl, jak se to v praxi probíhá. Kdo a za kolik ty balíky dat kupuje a jak je využívá. Vím toliko, že Statistics Canada legálně prodává tak zvaně anonymizovaná data. Tyto údaje se dají spojit s jinými databázemi a výsledkem je, že bohatšímu začnou chodit nabídky na diamanty a chudšímu reklamy na zlevněné prací prášky.

  Ohrožení soukromí prý představují údaje o zdravotním stavu. Komu ale k čemu jsou? Stav tělesné schránky občana lze odvodit z databází, které mají zdravotní pojišťovny a nepochybně i lékárny. Zbytek je „pod zámkem“ u obvodního lékaře. Většinou se hrozilo tím, že by informace o zdravotním stavu mohly být zneužity zaměstnavateli. Cožpak se ale firmy nemohou pojistit požadavkem vstupní lékařské prohlídky?

  Otázka samozřejmě je, jaké informace společnost ke svému fungování vůbec potřebuje a za jakou cenu je pořizuje. EET by mohla být jednodušší, třeba s posíláním dat až při denní uzávěrce. Místo kódu generovaného FU by na účtence stačil kód, který by potvrdil, že částka byla poslána do úložiště.

  Nedávno ČT, možná omylem, prošvihla, že česká policie monitoruje, v rámci ochrany letiště, poznávací značky všech aut, tedy i těch která jen jedou po přilehlé dálnici (!) a taky, že používá program Face Recognition (to je taková milá aplikace, prý vymyšlená pro Facebook). Psala o tom kanadská CBC, odkaz je v mém článku Skrýt se v davu (http://blisty.cz/art/65883.html) Tenkrát to byla „konspirativní teorie“, že za tím stojí FBI. No, teď už to má kdejaký chovanec.

  Otázka, jak má tato ochrana prakticky fungovat, je tabu. Předpoklad, že budoucí terorista vyžvaní na sociálních sítích, co má za lubem – nejlépe pomocí klíčových slov, která příslušný software vyhledává – je hodný nedovzdělanců jistých fakult. Potenciální teroristé se časem přizpůsobí a zmizí z dohledu moderních technologií. To, že policejní archivy skutečná esa nemají, ale obsahují pouze kriminálníky druhé, třetí sorty, věděl již laborant Jára Cimrman.

  Tohle špiclování lidí je daleko nebezpečnější než nějaká EET. Veřejnost neví, kolik to všechno stojí. Jde ale o peníze, které pak sumárně chybějí jinde.

  Jednou budeme s dojetím vzpomínat na doby, kdy Stb potřebovala v Semaforu Dvořáka, aby donášel na Suchého a Suchého na Dvořáka a na poště 120 rozlepovala nad párou dopisy.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Pane Jírovče, vždycky mě to zajímalo, ale nikdo mi na to neodpověděl, tak snad vy.
   Jakým způsobem se pomocí EET kdokoliv donutí, aby přiznal své tržby?

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Ten obchodník bude vědět, kdo u něj nakupuje? Co když si tam půjde něco koupit pracovník FÚ. Možná pro známého to bude „bez“, ale víte, jestli ten známý jej nakonec nepráskne? Ono to riziko nedat účtenku (což automaticky znamená hlášení)a mít pak problémy, je prostě vysoké.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Jo, to jsem chtěl slyšet, Pane Bavore.
     Donutit pomocí EET přiznat své tržby lze, ale pouze pomocí provokatérů a udavačů.
     To ale není svět, na který se těším.
     Dobře, nejsem jediný občan ČR, snad jiní mají práskače rádi.
     Nutno ale podotknout, že se tímto způsobem dalo donutit přiznávat své tržby i bez EET.
     A co je hlavní, podstatně levněji.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Ale to vůbec nemusí být provokatéři a udavači, ale co kdyby… Do člověka nikdo nevidí. A to bez nějakého nátlaku nelze docílit. Proč se to nevede dneska? Protože tu není žádný bič.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Bič?
       Chcete bič, Pane Bavore?
       Prosimvás….a na koho???
       Jste s nimi, nebo proti nim?
       Jinými slovy, jste s lidmi proti velkokapitálu, nebo s velkokapitálem proti lidu?

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Jestlipak vás napadlo, koho mohlo postihnout (a možná i dostihnout) Kontrolní hlášení? Rozhodně ne ty, kteří vybírají cash. Tedy ne ty drobné obchodníčky a hostinské. To byl zásah do vyšších sfér, do těch, kteří prodávají na fakturu a hlavně prováděli karusely. dneska je to daleko obtížnější.

        To se mi líbí

       • Mac napsal:

        vaše optika je zajímavá
        ten, kdo je proti podvodům a nepřiznávání tržeb, je s velkokapitálem….hmmm
        jinými slovy: TEN, KDO NEJDE S NÁMI, PODVODNÍKY, JDE PROTI NÁM!
        Už zbývá jenom, abyste zapěl Internacionálu.

        PS: pokud na podvodníky nezabere nic než bič, jsem pro bič.
        Pokud na vrahy a zloděje nezabere nic než tvrdé tresty, jsem pro tvrdé tresty.

        Hergot, cítím, že se ze mne stává echt velkokapitalista!!

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Ale ne, jste jen obyčejný provokatér.
        A pro vás speciálně ještě zopakuji, co jsem tady už asi 100x napsal.
        EET je bič na podvodníky malého a velmi malého formátu.
        Na velké podvodníky ne, ti nemají vůbec zapotřebí, nepřiznávat nějaké posrané tržby v řádech stokorun až tisíců.
        Větších a velkých hráčů v podvodném byznysu se to týkat nebude.
        Ti si peníze vydělávají jinak, vesměs v souladu se zákony nebo na jejich hraně.
        Pokud jste spokojen s tím, že se dělá ve státě „pořádek“ od spoda, a dá se s úspěchem předpokládat, že to do vyšších pater nepůjde, z důvodů, které jsem uvedl, (tedy že přihrávat si státní peníze lze i naprosto legálně)(třeba tady http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Solarni-mafie-v-plne-nahote-bilionove-tunely-Strazkyne-cen-elektriny-Vitaskova-sepsala-opravdu-drsne-pameti-452032) pak nemám, co bych k tomu dodal.
        Jde mi o nespravedlnost a politický aspekt, mě se EET (zatím) týkat nebude, navíc dělám přes účet, takže ve své podstatě mi EET odrovná konkurenci malých „melouchářů“.
        Moje úvahy co se EET týká jsou tedy ryze politického, resp. jaksi….logického rázu.

        To se mi líbí

    • vittta napsal:

     A když už jste v tom, proč se začíná potírat…řekněme spíše nepoctivost než zlodějina v řádech tisíců dříve, než …řekněme spíše zlodějina než nepoctivost v řádech miliard?
     Jednou jsem tady uvedl příklad PROMOPRO, ale nezdá se, že by někdo pochopil, proč jsem ho uvedl, pokud to tedy vůbec někdo četl.
     PROMOPRO byl totiž naprosto legální kšeft, fakturace přiznaná….
     Jinými slovy, krást v řádech stamilionů jde i v podstatě legálně.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Pokud vím, tak za ProMoPro šel někdo sedět – ale Saša to nebyl.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Saša byl ale ten hlavní, a jak píšete, sedět nešel.
       To tedy znamená, že šel sedět nějaký obětní beránek, a ne kvůli PROMOPRO, ale z důvodů ryze politických!

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ty důvody nebyly politické, byly obyčejné trestněprávní. Ten člověk skutečně porušil zákon. Jen k tomu chyběl ten Saša.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Ten člověk nejspíš opravdu porušil zákon, ale úplně stejně ho porušilo dalších 100 kolem a výše postavených.
        Takže je to jenom politika.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale to je ta politika „před Babišem“. Zní to smutně, s ohledem na existenci Babiše skoro tragicky, ale je to bohužel! pravda.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Možná.
        Ale jaký tedy bič prosadil, či prosazuje Babiš na takové případy?
        Podle mě žádný, a vo tom se tady celou dobu bavím.

        To se mi líbí

 15. ji5 napsal:

  Vitto,

  EET je jen jeden z nástrojů, jak přimět lidi k tomu, aby platili daně. Daňové podvody jsou ve slušných státech přísně trestány. To, že Česko vede banda šizuňků, která úspěšně sabotuje vše, co by mohlo vést k lepšímu výběru daní je zřejmé i neozbrojenému uchu, které podnikne masochistické naslouchání jednání Sněmovny.

  Kontrolní nákupy ani testování, jak jsou dodržována pravidla, nejsou žádným udavačstvím. Nevím, proč byste chtěl žit ve státě, kde vás každý může okrást, jak se mu zamane.

  Kdysi dávno jsem se dohadoval s redakcí Světa Motorů ohledně testování servisů pomocí aut, která budou mít simulovanou závadu. Řekli mi, že nemohou dělat takovou „partyzánštinu“. O nějakých deset let později to pak začali v omezené míře dělat.

  Nedávno jsem potřeboval cosi opravit na svém českém autě. Mechanik určil diagnózu, ale chystal se na dovolenou, takže nemohl auto opravit. Když jsem se ho ptal, koho by mi doporučil, řekl, že nikoho, protože v opravárenství je džungle a vylíčil mi několik způsobů, kde a jak mě okradou.

  V Kanadě se oprava bez daně (13%) nikde nenabízí. Zákazník dostane fakturu, oprava jde od databáze, kterou servis vede a s papírem záruku na 20,000 km nebo na rok. Možná to trvalo nějakou dobu než se takový systém podařilo nastavit, ale evidentně to jde.

  Šmejdi v českém parlamentu nejsou ochotni přijmout zákon, který by klasifikoval přetáčení tachometrů jako trestný čin. Parodie na profesora, Fiala, by jistě vykřikoval, že nemůžeme považovat prodejce za podvodníky. No oni většinou jsou, protože předstírají, že prodávají „čistá“ auta. Pokud nemají důvěryhodnou dokumentaci, měli by prodávat auta bez záruky a tudíž podstatně levněji. Je to obrovský problém, který lze řešit jen tvrdým postihem, tedy odebráním licence.

  Nedávno se ozvali hospodští, že by se měly zrušit stravenky. No aby ne, když se nedají jednoduše vzít z pokladny jako hotové peníze.

  EET vlastně existuje již teď, ale jen jako kontrolní mechanismus, který má chránit majitele před kradoucím personálem. Majitel ovšem může část tržby nepřiznat.

  Protože poslancům chybí kvalita zvaná mravnost, nejsou ochotni udělat cokoli, aby zamezili únikům daní do ciziny. Místo toho používají EET jako argument pro ochranu „drobného kradení“.

  Před časem jsem psal o danění sportovců podle pravidla, tady sis peníze vydělal, tady zaplatíš daň. Jde to v Anglii v tenisu v USA v NHL. Mělo by to jít i s jiným druhem podnikání.

  Jestliže experti typu Sobotky prodali doly za pár miliard a bývalý dámský krejčí Bakala pak dokázal vytáhnout přes 100 milard korun vývaru a ještě ten zbytek firmy dostane půjčku 700 miliónů (a čeho jí asi vrátí?) a stát bude mít na krku náklady na uzavření a asanaci dolů, pak by tihle genivé měli být dávno na Mírově. Jeden jako druhý.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Nepotřebujeme, aby přetáčení tachometru bylo trestným činem samostatně uvedeným v zákoníku. Potřebujeme, aby státní zástupci začali brát vážně §209 a soudci projevovali méně pochopení pro podvodníky. Jenže ti i oni jsou nezávislí a mají (bohužel) právo i na tak zpozdilý právní názor, že podvod vlastně není podvod. Když nechtějí stíhat podvod jako podvod, nebude se jim chtít stíhat podvod ani jako přetáčení tachometru.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Nezdá se, že byste mě pochopil, pane Jírovče.
   Schválně si přečtěte váš poslední odstavec a položte si otázku:
   Proč se zavádí EET a neřeší se právě v odstavci uvedené?
   A klidně i ten předposlední a zase ta otázka:
   Proč se zavádí EET, a neřeší se ti (nejen) sportovci?
   A o tom přetáčení tachometrů….
   Proč EET, a ne příslušný zákon?
   Já se tady už asi rok snažím naznačit, že se příznivci EET nechali prostě a jednoduše oblbnout.
   Skočí po EET jako po nějaké třpitce a vůbec jim nedojde, že tento zastírací manévr nevyřeší daleko důležitější nešvary až zločiny, ale za to utuží podnikatelské ale i spotřebitelské podmínky „tam dole“.
   Buržousti serou na EET, už mají naloupeno, klidně mohou krást pomocí nadnárodních kartelů, ovládání trhu, danění v daňových rájích, vydírání pomocí investičních podmínek a daňových prázdnin.

   To se mi líbí

 16. čtenář napsal:

  pane Bavore,napsal jste mi toto:

  „Ale v tom se shodneme. To je přesně to, co vytvořilo Babiše. Jen s tím rozdílem, že Babiše už ty podvody kolem něj začaly ohrožovat a tak se rozhodl něco udělat. A měl dvě možnosti: odejít do daňových rájů nebo se pustit do politiky. Udělal to druhé. Samozřejmě, že to dělá hlavně pro svůj prospěch, ale získá tím i společnost. Prostě omezení zlodějen pomůže všem.“

  Koho prosím začaly ohrožovat podvody?
  Babiše?

  Babiše začal ohrožovat hostinskej z hornídolní který si ušmudlá tisícovku do kapsy?

  A pokud věříte tomu,že velké daňové podvody začala vyšetřovat až ta slavná Babišova Kobra a před tím se nedělo v tomto směru vůbec nic,tak bohužel,taková diskuse nemá smysl.

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   a poslední k tomuto tématu,

   neměl byste Vy a ani všichni ostatní zapomenout na vyjádření Babiše z roku 2013.

   nějak takto to řekl,

   „malé firmy,to jsou jen klišé a kecy,podporovat je potřeba velký průmysl.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Ty daňové podvody, které byly vyšetřovány dříve, to už bylo vždy něco, co buď hrozně řvalo, nebo to ohrozilo něčího známého. To Péťovo „padni komu padni“ se začalo uplatňovat až za Kobry. Netvrdím, že na stopro, ale daleko více. Třeba i ta neslavná lihová aféra začala už právě za Péti „Kalouska Nagyho“, ale nikoho to nezajímalo.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Pane Bavore, „daňové podvody“ jsou podle mě jen politický kec.
    Všechny ty předražené dálnice, předražené průmyslové zóny, pochybné nákupy vojenské techniky, ošizený vražedný most někde ve Studénce, zbytečné miliardové dotace nepřizpůsobivých a menšin, podpora inkluze, prodeje stavebních parcel za hubičku kamarádům atd..atd..atd…
    Toto vše se děje LEGÁLNĚ, příjmy z předražených dálnic jsou řádně daněny, příspěvky neziskovkám jsou vykázány..atd..atd…
    A vy se necháte umlčet EET, jak je to sakra možné?
    Legální zlodějina je ta chobotnice, ne posraný hospodský z Prdelovic.
    EET je možná správný krok a dobrý finanční nástroj, o tom se dá polemizovat, ale EET je zároveň v této době výsměchem všem normálním lidem.
    Řádí exekutorské, policejně-justiční,lihové, dálniční či naftové mafie, ale koho to zajímá, hlavně EET a bič na….(ha,ha) český národ, který ho potřebuje, zatímco jiné národy ho (ha,ha,ha,ha,) nepotřeují.
    I tenhle rozměr EET dostala.
    Eurosluníčkoantičeský.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     To je právě omyl. Všechny příjmy z předražených dálnic daněny nejsou. A Kontrolní hlášení spolu s EET to pomůže omezit. Protože právě to kontrolní hlášení ubere „čisté“ peníze, které už bude daleko obtížnější někde vyhrabat.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Jak to myslíte?
      Tam se nic na černo v tom slova smyslu nedělá.
      Když někdo dá někomu třeba úplatek, tak ten je prakticky zdaněn, jakkoliv to vypadá nesmyslně.
      Příklad- to se dává dejme tomu 10% z fakturace.
      Ta se ovšem o 100% navýší, aby na úplatek bylo.
      Ale ten úplatek je z té faktury, kde zlodějina není v rovině daní, ale toho předražení, třeba formou smyšlených víceprací, nebo manipulované veřejné soutěže.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       vittto,
       smiřte se s tím,že pan Bavor je o tom všem co píše prostě přesvědčen,stejně tak jako je přesvědčen o tom že každý kdo má jiný názor vede mediální válku proti Babišovi,ušetříte si hodně času.

       To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Mě to nejde do hlavy, čtenáři.
        Lidem, kterým to píšu, Pana Bavora nevyjímaje, MUSÍ být jasné, kde je zakopaný pes EET.
        Je nespravedlivá a útočí na ty dole.
        Ti nahoře už nemají zapotřebí podnikat nelegálně v duchu krácení tržeb, ti kradou pěkně legálně, zákony povolenými odklony.
        A organizovaného zločinu, který pracuje s obrovskými prostředky v hotovosti se to také nedotkne.
        To tihle lidé MUSÍ vědět, mají na to prostě ty mozkové kapacity, není možné, aby jim to nedocházelo.
        Jak je tedy možné, že i přes to otupili ostří své revolty proti systému, a za pomoci EET jsou z nich pokrorní beránci systému plně sloužící a k plné dispozici?
        To mě už z principu zajímá, chci tomu přijít na kloub, protože něco mi říká, že odhalit tuto mašinerii, pak mám v ruce klíč, kterým se ovládají davy za všech režimů a ve všech časech!

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale pánové. Všichni tři podnikáme, takže předpokládám, že také známe ty stávající cestičky, jak ten erár ojebat. No a že to v celkovém součtu hodí nějaký ten milionek, to si také nemusíme nalhávat. Mne akorát mrzí, že co Babiš vybere, Sobotka za pomoci Bělobrádka rozháže právě tam, co píše vittta.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        po té dlouhodobé masáži o krácení tržeb se není čemu divit,stačí jednou vidět tohle a 5lidí z 10 bude tak nasraných,že si řeknou že když nejsou schopni zabít toho vlka(*) co jim chodí dávit ovce tak alespoň umlátí toho krtka(**) na zahradě lopatou.
        * firmy co provádí karusely
        ** vietnamec z večerky

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Pane Bavore, obávám se, že to opravdu nechápete, ve smyslu jak já to chci podat.
        Že nějací OSVČ ojebávají erár přece nikdo nerozporuje, já dokonce ani nerozporuji těch nějakých …podle mě 4-5 miliard navíc do státního rozpočtu.
        (ty tam jsou opravdu vidět, jestli si pujčíme 75 miliard nebo 70 ,miliard nemůže nikdo vůbec postřehnout, ani kdybychom si pujčili 200 miliard, jde jen o to, jak nám to podají média, jinak o nic)
        Jenže když někdo vydělá za měsíc řekněme 15 000 legálně a přikrade si dalších 10 000 na černo, tak utratí celých těch 25 000.
        CHÁPETE?
        Ten člověk celou částku pustí do oběhu, kde se neustále dokola daní a podporuje ekonomický oběh peněz.
        Navíc, takový člověk i přes to, že krade, státu něco platí,a nic od něj nechce.
        Ale když boháč, který má 1 000 000 000 další miliardu nějak pokoutně získá, peníze do oběhu nepustí.
        Někam je v nejlepším případě zašije u nás do banky, ale spíše je vyveze do zahraničí, nebo si za ně kupuje politickou moc.
        A tihle lidé vám nevadí, je vám jedno, že boháči tunelují republiku, protože máte EET na nějaké blbečky, co si líznou pár tisíc.
        A to je ta kuriozita.
        Snad to může být tím, že člověk jako biologický druh má tendenci podporovat jiného člověka, který má nějakou ekonomickou sílu, i když jí má na jeho úkor.
        Protože třeba z pohledu evoluce ho takový člověk může nasytit, byť jenom zbytky.
        Takže útočí daleko ochotněji na stejně chudého, a bohatému to toleruje,i když u toho trošku pindá.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale na to už běží právě ta Kontrolní hlášení. A mají úspěch, ne, že ne. I já vím o někom, kdo má najednou problém mít „hotové bez“.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        To jsem se pobavil.
        To video na EET by měl někdo zaarchivovat.
        Protože se můžeme všichni třeba za dva roky podívat, kolik bude stát nových nemocnic, kolik dostanou přidáno důchodci a fízlové a hasiči a jak se celkově změní ekonomika státu!!!

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Kontrolní hlášení a už má problém.
        Kontrolní hlášení se ale týká pouze legálních příjmů či výdajů, moc nerozumím tomu, co se tím pro „něj“ mohlo změnit.

        To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       A jak byste ten úplatek účetně vykázal, aby to nebyl úplatek?

       To se mi líbí

       • vittta napsal:

        I to jde, jako nějaké poradenství.
        Ale v podstatě když dá někdo úplatek, tak ho zdaní právě tak, že ho nelze z daní odepsat.
        Peníze na úplatek pak se získají tím, že se náležitě navýší cena.
        Ale to jde skrze fakturu, prostě se fakturuje místo třeba 1 000 000, 1300 000, a všechny náležitosti, vč. DPH jsou při tom splněny.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Když někdo dostane úplatek, tak získává nezdaněný příjem.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Ne, Pane Bavore, když někdo dostane úplatek, dostává NĚKDY nezdaněný příjem.
        Někdy je to v pohodě a řádně zdaněné jako třeba ta poradenská činnost.
        Nebo může být (jak jistě víze ze známého filmu) úplatek protislužbou.
        Tak pak vznikají různé mafie.
        EET nebude mít na úplatky nejmenší vliv a já skutečně nechápu, kde se ve vás bere to zaujetí EET, jako řešení problémů, které řešit ani nemůže a především nemá.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        zvláštní otázka pane Bavore,
        ona už existuje nějaká EEÚ na výběr hotovosti a vyplnění formuláře komu ty peníze odnesu?
        Úplatky se snad mohou vyplatit ze zdaněných peněz.

        ani EEÚ na příjem úplatků neexistuje,nebo si snad myslíte,že EET budou mít v poslední fázi i úředníci a politici,že nějaká ta příští Pancová s Kottem budou ťukat do EET příjem od stavebních firem a Rath příjem od Pancové?

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        No, teď jste tedy zamotal hrušky s jablky a vydělil to meruňkami. Kromě toho, o „evidenci“ úplatků píše vittta, já naopak tvrdím, že to jsou neevidované peníze, které se musí někde získat. A pomocí kontrolních hlášení se i tento kohoutek pomalu přivírá.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        pane Bavore,
        1.ten co rozhoduje si řekne o úplatek
        2.ten co dodá stavbu navýší její cenu o úplatek a daň z příjmu
        3.ten co dodal stavbu zajde do banky a vybere peníze na úplatek
        4.úředník dostane svůj úplatek

        a teď mi vysvětlete jak tomuto zabrání to kontrolní hlášení.

        rád si to nechám vysvětlit,vážně,nevidím tam totiž prostor jak by se to tomu kontrolnímu hlášení mohlo podařit

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        A jak vykáže ten výběr? Protože i ten výběr musí projít účetnictvím. Musí, protože je evidovaný bankou.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        ještě jsem neslyšel o tom,že by se musely někomu vykazovat výběry z banky,ono už je zakázáno vybrat si peníze z vlastního účtu a schovat si je pod polštářem,zakopat v lese,nakoupit si ze ně obrazy,zlato,utratit je s rodinou v kasinu?

        To se mi líbí

       • Ahele napsal:

        Hotové peníze vybrané z banky jsou převedené do pokladny pro platby v hotovosti.
        A pokladna se v podvojném účetnictví vykazuje rovněž.

        účet 211- Pokladna
        MD (má dáti)
        Odvod peněz z BÚ na pokladnu
        211/261
        D (dal)
        Převod peněz z pokladny na BÚ
        261/211

        To se mi líbí

       • Ahele napsal:

        Výběr pro osobní potřebu. (Týká se pouze! účtu individuálního podnikatele)
        D
        491/211
        To k tomu utrácení v kasinu. 🙂
        Nemůžete, coby podnikatel, vybrat z BÚ přes který fakturujete vybrat hotově ani ň aniž byste to zohlednil v účetnictví. Tedy oficiálně. Možná to jde provést přes nějaký další účet, ale jednoduše to nejde v žádném případě. Možná přes bílého koně?

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        ahele,
        a co to změnilo na tom co jsem napsal?
        z té firemní pokladny si je nikdo nesmí vzít?

        To se mi líbí

       • Ahele napsal:

        Smí, ale musí podvojně uvést a doložit na co je použil. Např. účtenka za nákup v papírnictví. Jak byste FÚ vysvětlil účtenku z kasina? Pokladna musí klapnout v uzávěrce na korunu (kdysi na halíř).

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        Ahele,
        ale ptal jsem se pana Bavora stejně na něco jiného,jak to kontrolní hlášení zabrání tomu postupu který jsem popsal?

        to bych chtěl vědět

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Znemožní podvodné fakturace (karusely), zavede přesnější vazby mezi fakturacemi a ostatními účetními položkami. Takže se daleko hůře hledají peníze na úplatky. A začněte také konečně myslet, protože tady plácáte účetní hovadiny. A jako podnikatel musíte základní účetní pojmy znát. Nezkoušejte ostatní z běžných znalostí.

        To se mi líbí

       • oh napsal:

        Čtenáři, ta firemní pokladnička musí mít záznamy o pohybu hotovosti a na cokoli, co vyplatí v hotovosti, musí mít doklad, komu to vyplatila. Kdyby ho pokladní neměla a penízky by chyběly, byl by to poněkud problém.. s finančními i trestněprávními důsledky.

        To se mi líbí

       • Ahele napsal:

        No ale v tom případě jste to zašmodrchal. Asi tak, jak p. Bavor (tuším) výše uvádí – hrušky jabka atd. Kontrolní hlášení se týká DPH!!!
        http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-pridane-hodnoty/kontrolni-hlaseni-DPH

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        Ahele,
        majitel,společník s.r.o.,vedoucí podvojko,si nesmí z pokladny vzít peníze na osobní spotřebu?
        Vždyť je bude muset zdaňovat jako fyzická osoba,proč by si je nemohl vzít?

        To se mi líbí

       • Ahele napsal:

        čtenáři, jestli tomu rozumím, jak vy to zřejmě myslíte tak, že si sáhne do pokladny a nikde to nevykáže (a své účetní to neřekne?), tak to nemůže. Musí to jít (opět) přes účet 491.
        Tedy pořád je to dohledatelné. Případy, které mohou takto být zúčtovány máte tady
        http://www.uctovani.net/ucet.php?ucet_c=491&popis=Ucet-individualniho-podnikatele&i=190
        (Mám obavu, že si představujete např. restauratéra, který si během dne sáhne do POKLADNY pro pět stovek a skočí si pro novou košili. To zřejmě jde nyní! Ale proto EET).

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Máte pravdu, Ahele.

        Ovšem druhá stránka věci – ta nesdělovaná – je v tom, že skoro každá déle trvající firma má „na pokladně“ fiktivně docela velké peníze, které se použily jednak pro osobní spotřebu jednatelů, druhak pro vyplácení „malých domů“, prostě jako černé peníze. Vtipné je pak zejména to, že při auditu firmy či účetní kontrole se stav pokladny kontroluje pouze formálně, nikoliv fyzicky. To je přes 20 let trvající praxe, pokud vím.

        V mnoha pár let trvajících firmách jim na pokladně chybí pár mega, přinejmenším.
        Při prodeji firmy, zrušení, … je s tím pak značný problém. Skutečný oříšek pro každého kreativního účetního, jak tento nedostatek „rozpustit“.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Chtěl jsem něco podobného poznamenat. Jen ten konec byl trochu jiný.Peníze, které v pokladně chyběly museli při konkursu zaplatit jednatelé. I když ve skutečnosti z nich neměli skoro nic (kromě drobného kancelářského materiálu a snad i krmení pro auta mimo služební použití). Všechno to padlo na platby „bez“ a možná něco zbylo na další pracovníky, kteří měli k penězům přístup.

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        No ono se vedlo, nebo vede dvojí účetnictví, to vím 100 %. Já sama jsem zažila, když naklusal FÚ k mému klientovi, vytáhl si 6 faktur na zboží ( asi na 400- 500 tisíc) a chtěl je vidět zaúčtované. Koukala jsem jak vyoraná myš, v životě jsem je neviděla. Pak mě klient přiznal, že ale oni mu zato koupili (dodavatel) nějaké vybavení provozovny. Jasně platil penále, jak si to s nimi vyřídil nevím, nestarala jsem se o to, byla to jeho věc, lhal mě.
        Podotýkám, že to byl jen jeden ze stovek odběratelů této opravdu nadnárodní firmy. Jak to dopadlo s tou firmou? Nijak, asi zameteno pod koberec. Je pravda, že to bylo za vlády toho nejlepšího z ministrů financí na planetě, Kalouska ;).

        To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    jasně,až za Kobry,
    za Kobry se začalo uplatňovat hlavně to,že se akcích Kobry více píše v MfDnes a Lidovkách.

    Kdyby patřily v době Kalouskova FAÚ MfDnes a Lidovky Kalouskovi tak byste byl také spokojen.
    ——————————————-
    Náhlé probuzení

    Zatímco od skutečné policie teď zkušení detektivové spíše odcházejí, FAÚ prožívá nevídanou renesanci. Málokdo ví, že útvar funguje už od roku 1996. Nebylo však o něm slyšet. Mediální vyhledávač například za osm let od roku 2000 do konce roku 2008 ukáže jen 62 odkazů na FAÚ.

    Ovšem od ledna 2009 do dnešního dne jich je přes 700! Zlom nastává v dubnu 2009, kdy Kalousek do čela útvaru jmenuje Milana Cícera, bývalého zástupce šéfa protikorupční policie.

    Ročně dostane útvar kolem dvou tisíc podnětů. Ovšem zatímco před Cícerovým nástupem z nich „uvařil“ sotva
    80 trestních oznámení (rok 2008), loni jich byly bezmála tři stovky. A jen od letošního ledna do září se počet vyšplhal na téměř 200. „Byl jsem sám překvapen, jaké pravomoci nám zákon dává,“ připouští Cícer.

    http://ekonom.ihned.cz/c1-53237810-kalouskovi-agenti-zasahuji

    To se mi líbí

 17. čtenář napsal:

  Vittto,
  Hlavatý,majitel Juty
  Březina,majitel Best

  diskuze o kontrolním hlášení a dalších věcech

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/216411030500904

  PS: ze začátku je tam Ťok s Prachařem,i to stojí za zhlédnutí

  To se mi líbí

 18. čtenář napsal:

  pane Bavore,

  „Znemožní podvodné fakturace (karusely),“

  to se dozvíme až za několik let,jestli karusely vymizí,
  již jednou jsem ale k tomuto měl názor,že proti karuselům je určená přenesená daňová povinnost

  „zavede přesnější vazby mezi fakturacemi a ostatními účetními položkami.“

  souhlasím,k tomuto je určeno kontrolní hlášení

  „Takže se daleko hůře hledají peníze na úplatky.“

  toť otázka,pokud je někdo ochoten dát úplatek z vlastních zdaněných peněz,žádné kontrolní hlášení mu v tom nemůže nezabránit.

  „A začněte také konečně myslet, protože tady plácáte účetní hovadiny. A jako podnikatel musíte základní účetní pojmy znát. Nezkoušejte ostatní z běžných znalostí.“

  bránit se nebudu,poslužte si jak je libo

  PS: karusely jsou o velkých penězích se zbožím které ani nemusí existovat,jaksi nechápu na co by někdo kdo umí vytáhnout stamiliony od státu jen proto že dokáže vytvořit propracovanou síť bílých koní potřeboval někomu ještě dávat úplatky.
  Snad by pouze potřeboval ty peníze na to aby podplácel na FÚ,protože ten mu ty peníze pošle.

  ale fuj,a jsme zase na začátku,jak kontrolní hlášení zabrání tomu aby si někdo na FÚ nevzal úplatek?

  heleďte pane Bavore,fakt toho necháme,Vy jste přesvědčen o své pravdě a já se nechci dohadovat jen kvůli tomu že se nudím.

  To se mi líbí

 19. čtenář napsal:

  Ahele

  „(Mám obavu, že si představujete např. restauratéra, který si během dne sáhne do POKLADNY pro pět stovek a skočí si pro novou košili. To zřejmě jde nyní! Ale proto EET).“

  EET je přece na evidování příjmů,košile je výdaj,takže to půjde i po té EET.

  dobrou noc

  To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   EET je především evidování DPH a až v dalším i příjmů. Ten případ, který jste zkopíroval, a který byl uveden jako, podle mého názoru, evidentní příklad krácení daní nemůže být v žádném případě výdaj. Je to nelegální nezdaněný příjem! A to hned dvakrát – DPH, daň z příjmu. A proto EET.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Nejsem si jistý, jestli vás správně chápu.
    Hospodský si přece může vzít z pokladny kolik chce, a bude si moci kolik chce vzít i při EET.
    EET mu totiž tu kasu fyzicky nespočítá, tady stačí, když bude kasa sedět na papíře a kdyby byla kontrola, tak aby v té kase ty prachy fyzicky byly.

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    On to ví moc dobře, jen nás tu zkouší z účetnictví. Totéž platí o vitttovi.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Já to nechápu.
     Dobře, se mnou se nikdo nebaví a moje argumenty nevyvrací, takže nemohu posoudit jejich případnou sílu.
     Ale vidím diskuzi Čtenáře, ale on podle mě píše o voze, a je proti němu argumentováno o koze.
     Co se má a co nemá….
     To je jedno, co se má a co nemá, jde přece o to, co jde a co nejde.
     Kdyby bylo být dneska všechno, jak má být podle stávajících zákonů, také by nikdo nekradl.
     Za komunistů byli schopní zavřít člověka za 5 pytlů cementu, a přitom se jinde zavážely milionové hodnoty na skládku.
     Tohle je EET.
     Na moje úvahy se možná argumentovat nedá, protože já nevystupuji proti EET jako systémovému nástroji, (i když mi to řas od času nějaký chytrák podsune rovnou s útokem ad hominem) ale jako proti špatnému načasování zavedení tohoto nástroje, jeho špatného zacílení na nízkopříjmové skupiny a na jeho politické zneužití, protože tento nástroj -alespoň podle mě- nemůže přinést očekávaný zisk.
     A to jak finanční, tak společenský, protože ceny půjdou nahoru a dost malých budulínků padne, takže budou viset mnohdy na krku státu, což nejen bude stát stát prachy, ale ještě to oslabí jejich kupní sílu.
     EET v této podobě je v komplexních důsledcích ztrátová věc.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Ceny půjdou nahoru? A na to jste přišel jak? Co já mám informace, tak to s nimi rozhodně nepohne. Takže zase jen strašení ve stylu Fiala a Kalousek.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       To je argument?
       Jakmile se to bude týkat mě, okamžitě zdražím, pokud to umožní reálná situace.
       Budu si to moci dovolit, moji konkurenti, pracující kdovíjak budou totiž v prdeli.
       Co udělá hostinský v nějaké prdeli, to nevím.
       Podle mě spíš nějakou ne právě narvanou hospodu zavře, než že by zdražil.
       Nemůže, už takhle na to pivo místní pivaři pomalu nemají.
       Na pivo v hospodě, jinak na něj mají, protože když si koupí basu, tak mohou popíjet v garáži za pár šupů.
       Kalousek a Fiala….
       No, straší, to je jasné, jsou to politici a dělají politiku.
       Podle mě nemají páru, co se vlastně stane po zavedení té EET.
       Potíž je v tom, že tu páru nemá ani Babiš, ale jelikož také dělá politiku, tak místo strašení zase slibuje světlé zítřky.
       Já osobně jsem svůj názor napsal, ale já nejsem důležitý.
       Když se spletu, hovno se stane.
       Babišovi nevěřím, protože on nemůže- podle mě- zastupovat zájmy obyčejných lidí, je to průmyslník, a tak zastupuje zájmy především průmyslníků.
       Co je mi divné- proč někdo, třeba Vy, věříte víc Babišovi než Kalouskovi?
       I když je Kalousek nepopulární křivák, neznamená to, že se musí nutně pořád mýlit.
       Pravdu mu může přihrát politika i úplně mimoděk……
       Já se snažím nepřemýšlet v rovině Kalousek- Babiš.
       Snažím se tu situaci pochopit, bez ohledu na toho, kdo razí jakýkoliv politický styl.
       Jak na to jdete vy, jestli se mohu zeptat?

       To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       pane Bavore,
       Vitta má samozřejmě pravdu,zamyslete se nad tím,proč se od 1.12.2016,se začátkem EET,zároveň snižuje DPH z 21% na 15% u restaurací,s vyjímkou alkoholu a cigaret.
       Proto aby ty ceny nahoru nešly,ony ale stejně půjdou,možná nenápadně,ale stejně půjdou.

       To se mi líbí

 20. kchodl napsal:

  Přečetl jsem si právě teď celou diskusi, je to zajímavé.

  Řekl bych, že mnoho jinak rozumných lidí je médii přeprogramováno až k nenávisti, případně vykazují příznaky obrany Ega různými způsoby – racionalita ustoupila do pozadí.

  Tak například, proč mnoho firem je registrováno v Holandsku, případně v Kalifornii nebo Deleware, či v jiných destinacích. To není prioritně kvůli „kradení daní“.

  Je to kvůli celkovému západnímu útoku na podnikání v ČR, který se projevuje mnoha způsoby, od specifického způsobu „úvěrování“ (místo toho se vnucuje slovo sabotáž či zlodějna) tzv. „českými“ bankami, po zločinecké chování FÚ – zákony jsou natolik zkurvené, že závazný výklad vyrazíte leda z ministerstva, ale stejně se jím nikdo neřídí. A pak, „soudce Berka“ a ten není sám, praxe pokračuje mnoha jinými způsoby. Přidejte exekutory.

  Výsledek je, že mnoho lidí má firmy v Holandsku prostě pro ochranu majektu, bankovních účtů firmy, zaměstnanců a vlastního majektu vlastní rodiny.

  Víte, jak je jinak jednoduché, znemožnit podnikateli např. vyplatit výplaty a zaplatit povinné odvody – a tím se dostat pod paragraf trestního zákona ? Stačí prostě zcela vymyšlené obvinění, následuje zablokování účtů firmy. Třeba na půl roku. Do firmy Vám vlítne policie a zabaví všechny počítače. A je hotovo, najednou z prosperující firmy s třeba stovkou spokojených zaměstnanců máte katastrofu a dlužíte třeba 30 mega. A je z Vás bezdomovec, protože Vám zabaví barák, kde bydlí Vaše rodina.

  Což se ovšem nestane, pokud máte firmu v Holandsku, vlastněnou fondem v Deleware, s primárním sídlem v Santa Monice v Kalifornii. Protože potom spadáte pod USA zákony o ochraně investic a jakékoliv brikule by viník zaplatil.

  A to vše je jenom jeden důvod, tedy bezpečnost. Další důvod jsou investice. Naše země totiž – stejně jako všechny „soc-dem“ měla znemožněno zavést moderní obchodní právo, dovolující start-up firmy, akciový vstup investorů a davové financování. Taková legislativa je již od 1990 blokovaná. Všemi našimi „spojenci“.

  Že má někdo firmy v Holandsku ? Kdybyste sami podnikali, máte je tam také.
  Jenže jak je vidět, víte o tom velké kulové, takže pindáte, zcela v duchu pomlouvačných plátků.

  To se mi líbí

 21. čtenář napsal:

  Ahele,

  „EET je především evidování DPH a až v dalším i příjmů. Ten případ, který jste zkopíroval, a který byl uveden jako, podle mého názoru, evidentní příklad krácení daní nemůže být v žádném případě výdaj. Je to nelegální nezdaněný příjem! A to hned dvakrát – DPH, daň z příjmu. A proto EET.“

  Elektronická Evidence Tržeb je především o evidování tržeb.
  To že ji budou muset mít i ti neplátci DPH vyvrací argument,že je určena především na evidování DPH.
  Panu Jírovcovi jsem toto psal za tu dobu těchto diskuzí už asi dvakrát.

  Jako nástroj na vyšší výběr DPH bude sloužit nepřímo a to tak,že někdo kdo krátil tržbu aby se nestal plátcem DPH,někdo kdo krátil svoji roční tržbu z 1.100.000,- o pouhých 100.000.- na ten 1.000.000,- se po zavedení EET tím plátcem už stane.

  Případ o košili není krácení daní ani teď a nebude to krácení ani po zavedení EET,ten hospodský tu 500,- bude mít namarkovanou v té EET a FÚ je šumafuk kde ty peníze jsou,na konci roku ten hospodský bude muset mít tak jako tak ten součet všech tržeb v účetnictví jako PŘÍJEM,i když si za 500,- koupil košili.

  PS:k tomu výdaji,když přijímám tak to je snad příjem,když vydávám tak je to snad výdaj.Já jsem přece netvrdil,že košile bude daňově uznatelný výdaj.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.