Technologické centrum a jiné perličky


Zaslechl jsem ve zprávách, že další státem zřízené Technologické centrum (TC) se dostalo do potíží. Podobné problémy mají i jiná centra zřizovaná městy či kraji. Strakoničtí radní původně uvažovali o tom, že by podobnou akci spustili v bývalé neslavně koupené přádelně. Vedla je k tomu písecká zkušenost. Jenže v Písku je majitelem budov i investorem soukromá osoba bez účasti města. Město Písek své TC sice podporuje, ale nestojí jej to ani korunu z městské kasy. Nastalo tedy přešlapování a váhání. Co s tou prokletou budovou, kterou RK Hrdlička starostovi Hrdličkovi tak výhodně prodal? Jeden celkem rozumný návrh už jsem četl. Pochází ovšem z míst jednak mimo vládnoucí partičku, jednak i mimo celé zastupitelstvo. Nápad spočívá v tom, že by se stávající ničím významná budova zbourala a na jejím místě by mohla vyrůst nějaká hmotově menší budova jako součást odpočinkového centra. A  protože původní park Na Dubovci byl zlikvidován výstavbou přemostění soutoku Otavy a Volyňky, mohl by se tento nevhodný čin napravit novou parkovou úpravou právě spolu s revitalizací prostoru nefungující přádelny. Případně by se mohl znovu odkrýt zatrubněný mlýnský náhon z Blatského rybníka a třeba i obnovit starý mlýn.

Dalším problémem je hotel zvaný po prvních vládcích města, tedy Bavor. Delší dobu zavřený, chátrající, bez využití. Ani jeho současná podoba do okolí moc nezapadá. Objekt je na prodej, opět vzniká obava o vznik neslavné ubytovací kapacity. Radní by jej snad i koupili, ale s majitelem prý není řeč o ceně. Možná, že časem bude muset povolit. Ale radní už ví, jak objekt využít. Přebudovat jej na luxusní residenci s celopodlažními byty. Přitom na podobném nápadu, tedy luxusních bytech, zatím zvadl záměr na využití bývalé Steinovy vily. Zřejmě tolik zájemců o luxusní bydlení ve Strakonicích a okolí nebude. Přitom upravit z hotelových pokojů dvoupokojové startovací a sociální bydlení, zejména pokud budou na tento účel i příslušné dotace, by zase nemělo být tak problematické. A co se týká zevnějšku, tak bych doporučil podívat se na současnou podobu zhruba stejně starého hotelu Gomel v krajském městě. Současné technologie toho umí opravdu hodně a třeba i levně.

Neštěstím města je zastupitelstvo. Vondrysova parta byla posedlá megalomanstvím. Zdá se, že Hrdličkova parta se ji snaží překonat.

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Strakonice se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

80 reakcí na Technologické centrum a jiné perličky

 1. jaa napsal:

  Chi -fšude stejný……+to chce klid….a možná i na ty startovací byty dojde. Dost se prý na to tlačí…tož uvidíme/uvidíte třeba je někdo popostrčír…

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Startovací byty….
   Jen krycí název pro cikánskou kolonii.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Právě že ne. To by byla ta ubytovna

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     To je z principu věci, Pane Bavore.
     Cikáni splní veškeré podmínky pro přidělení sociálních bytů.
     Pokud by pak tyto byty nedostali přidělené, „vinníci“ by byli popotahováni za diskriminaci.
     Jakmile pak část těchto bytů cigoši obsadí, žádná bílá huba, chtějící normální start do života po takovém bytu neštěkne.
     Provozovatel pak nakonec bude rád, že bude mít zbylé byty komu pronajmout…
     To je smutný osud jakékoliv sociální akce.
     Počínaje porodným, skrze mateřské, podpory v nezaměstnanosti,sociální podpory všech směrů,sociálního bydlení až k umístění do veřejných starobinců.
     Všechno znehodnotí naši spoluobčané, resp. ti, kteří si je doslova pěstují za účelem obrovských zisků.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Asi máte své zkušenosti, ale většina z nich nemůže splnit bezdlužnost.

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       Bezdlužnost, cha-cha, nedělejte ze sebe prosťáčka, Bavore, v ČR existuje institut výjimek. Vittta nemůže za to, že je v celý republice pablbů jako Freund z Žít Brno přehršel. Měl byste číst i to, co nechcete! Tady máte jeden z odstínů „principů“ Vitttem vzpomínaný. Být Vámi, vzal bych je alespoň v úvahu!:

       …“Sociální inženýři z hnutí Žít Brno pokročili do další fáze svého pochybného sociálního experimentu. Rozdají 50 městských bytů nepřizpůsobivým spoluobčanům, nejčastěji romským rodinám.

       Byty budou vymalované a vybavené kuchyňskou linkou a základním nábytkem. Nájem v nich činí 40 korun za metr čtvereční, což je zhruba poloviční částka,kterou město účtuje běžným nájemníkům svých bytů. Každá rodina dostane i sociálního pracovníka, který ji bude pomáhat. Mezi podmínky pro nájemníky patří totiž také spolupráce s organizací IQ Roma servis.

       Nastěhování početných romských rodin bude navíc pro obyvatele řady domů překvapením.„Rozhodli jsme se, že nebudeme informovat sousedy v bytech, kam rodiny nastěhujeme, abychom ty rodiny nestigmatizovali,“vysvětluje Martin Freund z hnutí Žít Brno

       Vybavené městské byty dostane kdokoliv, tedy i ten kdo například v minulosti městský byt již měl a přišel o něj kvůli dluhům na nájemném. „Každý, kdo dlužil městu Brno jakýkoli obnos, tak od té chvíle, co ho splatil, tak pět let nemůže požádat o obecní bydlení. Rozhodli jsme se v tomto projektu udělat výjimku, protože kdybychom ji neudělali, tak bychom absolutně nemohli pracovat právě s tou skupinou, která tu pomoc potřebuje. Ono to tak bývá, že lidé, kteří potřebují sociální bydlení nějaké dluhy mají,” říká Freund….“

       To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       Ve vyjadřování o našich cikánských spoluobčanech se snažím být co nejstřídmější. Nicméně myslím, že vittta má pravdu. Ostatně není nad osobní zkušenost. Žil jsem s jednou takovou rozvětvenou rodinou pár let v jednom domě a děkuji – byl to zážitek, který nehodlám už v žádném případě opakovat.
       Kašlu na nálepky „rasista“ a podobné. Myslím si o tom etniku jen to nejhorší a to nejhorší od nich i očekávám. Naději na zlepšení vidím jako nulovou, a to jsem ještě optimista.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Všechno má své ruby a líce. Nevím, jak dnes, ale třeba v Č.Krumlově bylo k té integraci nakročeno docela dobře. A pokud se něco „nepofreundilo“ jako v Brně, tak příští generace, tedy současné děti, mají šanci být zcela zapojené.

        To se mi líbí

      • oh napsal:

       No, blbíši, i tak by to mohlo mít alespoň jeden pozitivní dopad. Snad už nikdo příčetný nebude kydům Žít Brno věřit natolik, aby právě tyto superpapaláše znovu volil.

       To se mi líbí

       • jaa napsal:

        Ono je to zase krapítko jinak ,Zvolili je lidi-co volit nešli. Účast byla38% maximální počet bylo pro nejvyššího z ANO 23 tis.hlasů a zbytek udělala podpora Pirátů a christians Bohužel….Co je ale diivné-že o Pirátech vči lani pípnutí…tož kdoví…

        To se mi líbí

       • oh napsal:

        O něco níž jsem dával odkaz na rozhovor s nejvyšším bosem OSA NOSTRA Strejčkem o autorskoprávních poplatcích. Po takové nahrávce na smeč bude zviditelnění pirátů zajisté brzy následovat.

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Český Krumlov byla cikánská akce, založená na naprosté podřízenosti cikánským zákonům.
       Žádný Cikán neměl jakékoliv zastání u státní moci, podléhal pouze cikánským baronům a králi.
       Pak to samozřejmě fungovalo.
       Ne ovšem zadarmo, měli, co já vím, nějakou vyjimku na smlouvu o práci pro město, takže ve výsledku to odskákali stejně jejich konkurenti.
       Nic méně byla ukázaná cesta, Bohužel ne každý pochopil správně ten princip.
       Oni to do světa netroubili, a Krumlov je ode mě daleko, abych něco věděl „bokem“.
       Ale znám dobře to etnikum a principy, na kterém funguje, jinak to u nich fungovat nemohlo.
       Některé názory na Cikány, které čtu (ne tady a teď ale průběžně leckde) jsou až směšné.
       Jak jsou přírodní, jak drží spolu, jak mají rádi svoje děti….
       Nic není vzdálenější pravdě.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        vittto, já mezi nimi pracoval, takže vím své, a rozhodně to bylo jinak. Prostě se s nimi pracovalo a co se týká toho, že by brali někomu práci, tak to také není pravda. Protože ta parta, která dělala pro město se prostě jen oddělila od TS. TS se staraly o vnější část města, tahle parta o vnitřní. Kromě toho si sháněli i jinou práci. Jako zedníci i dělníci byli dost vyhledávaní. Protože makali. A ještě těch skupin bylo několik, kdy ty další fungovaly nezávisle na městě. Ale tam byl také vliv papíren Větřní, kde ti starší před plyšákem pracovali. Zdůrazňuji, že pracovali. Na vykládky vagonů se dokonce hlásili dlouho dopředu, aby jim něco neuniklo.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        To nijak neodporuje tomu, co jsem napsal.
        Prvotní základ byla naprostá podřízenost baronům.
        To musíte vypozorovat časem, jinam to běloch těžko chápe a oni to neřeknou…

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Já mezi nimi žil a stýkal se s nimi po celých 26 roků. Barony mají Oláhové a ti v ČK nejsou.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Myslím, že se hluboce mýlíte.
        Olahové mají barony, ale ti by nikdy nepracovali v tom slova smyslu.
        Tihle barony nemají, ale já je tak nazval, místo nepřesného označení boss nebo šéf.
        Ostatně, pointa mého vstupu je jiná.
        Oni jsou plně pod kontrolou své komunity, a nemají nárok na jakoukoliv sociální síť v ČR, pokud to samozřejmě není porodné nebo důchod, mám na mysli všelijaké vyžírkování a domáhání se nějakých „práv“.
        „Představení“ té komunity by to vnímali jako zostuzení.
        Jde mi o to, že je klasické vynucení kázně v komunitě a jedinec je na komunitě závislý a jí podřízený. (navíc Cikáni se nerodí sobě robě rovní, což si myslím, že každý neví)
        Tento model součaný systém narušuje až vysloveně ničí, a to nejen u Cikánů.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Problém je v jedné věci (tedy mezi námi dvěma). Já znám ty krumlovské a ti se opravdu od jiných liší. Dokonce se k jiným ani nehlásí. Oni jsou prostě krumlováci tělem i duší stejně jako bílí. Tady je to opravdu specifické.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Já se domnívám, že nevidíte to, co píšu.
        Především jde o to, že taková je cesta.
        Cikán to udělat může, protože si žádný svinský sluníčkář nedovolí, mu cokoliv říci, letěl by držkou napřed a též nemůže použít své žvásty o rasismu a diskriminaci.
        My to udělat z výše uvedených důvodů nemůžeme.
        Takže si naše společnost z těch Cikánů to lůzu přímo vytváří a když nějací nechtějí, tak to ti sluníčkáři v podstatě vynutí.
        Jen blbec by nebral zadarmo, že jo.
        Mezi Cikány jsou značné rodíly a ti krumlovští se kultivovali tlakem, který musí být, a pokud to ještě funguje, tak stačí tlak …řekněme „dohledem“.
        Já viděl o tom dokument, už jsou to roky, ale dobře jsem si všiml, jak cikánské dívky dělají třeba průvodkyně v muzejích, mluví česky bez degešského přízvuku, a jsou upravené a milé.
        Podle mě jsou v tom i aspekty eugenické, bude v podstatě nemožné, aby měli incestní děti nebo jich měli 10.
        Rovněž je zřejmě kladen důraz na školní docházku a případně následné vzdělání.
        Ten tlak jde zevnitř a nyní už je otázka rodinné cti, aby nikdo nebyl špinavý morgoš.
        Sluníčka, jakkoliv hezké mají kecy, ty Cikány bezostašně ničí!

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        No vidíte, že se shodneme.Akorát, že v Krumlově prostě nevládne „bači“, ale místní cikáni jsou (byli co já pamatuji) schopni respektovat jakoukoli autoritu, a dokonce spíše „bílého muže“. Pokud jsem kteréhokoliv kdekoliv pracovně vedl, tak ti krumlovští mne prostě respektovali více, než svého „bačiho“

        To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Jedinou cestou je úleva na dani z příjmů pro mlade rodiny a podobne. Kdo pracuje, má úlevu. Kdo ne, má prd.

      To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Koukám, že tady v Plzni máme na zastupitelstvo celkem kliku. Až na ty votřesný kašny.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Kašny jsou krásný 🙂
   Zastupitelstvo celkem snesitelné.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Vám se fakt líběj? Mně z nich pravidelně naskakuje kopřivka.

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     To by asi bylo na dlouhou diskusi. Jsem sice staromilec, ale ve 21.století by asi nebylo dobré stavět třeba barokní kašny (nadsazuji ve snaze zdůraznit).

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      No jo. Taky bychom mohli ve 21.století strhnout tu nevzhlednou gotickou nemoderní katedrálu a postavit místo ní pozlacený parkoviště. Ale fakt to bude lepší?

      To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       Ale vždyť já neříkám bourat nebo předělávat staré. Říkám, že co se staví nové, mělo by mít spíš punc současnosti. Katedrála také není ve slohu románském, když ji stavěli (převážně) za časů gotických.
       Mně se ty kašny jako návrh také nelíbily, ale když je prdli na náměstí právě v kontrastu s katedrálou, tak jsem musel uznat, že to je hezké a že zdobí. A pomalu se stávají jednou z plzeňských pamětihodností, jako třeba pivovarská brána.
       Ostatně, jak se vám líbí spalovna v Chotíkově?

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Tak to jste jedinej, koho znám 😀 Co se spalovne tejče, mě obecně tyhle obrovský baráky spíš děsej. Ale je celkem nápaditá, to zas jo. Teda oproti běžný šedivý krabici.

       To se mi líbí

 3. Hudec napsal:

  Při vší lásce k tomu kraji musím napsat, že Strakonice jsou bohužel urbanisticky takové město/neměsto. Postrádají klasický půdorys centra v hradbách a zbytek je takový poslepovaný.
  Nevím, zda je to dáno už historicky (nejspíš ano) a nakolik tou socialistickou přestavbou centra.
  Celý ten prostor kolem hotelu Bavor je neštěstí, jeví se mi.
  Obávám se, že i kdyby se zastupitelé napříč politickým spektrem stavěli na hlavu, Písek z toho neudělají.
  Babo raď, co s tím vším. Je to takové roztříštěné, komunikačně bláznivé. Přitom město disponuje takovými krásnými prvky jako je hrad a řeka – co by za to jinde dali.
  Před pár týdny jsem projížděl a tak jsem si projel i centrum, jen tak z plezíru. Povedený je ten Malý rynek, ale to je tak všechno, zdá se mi.
  Ach jóóó….

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   P.S.: Pardon, ještě doplněk. To třeba i takové Horažďovice na mě působí městštějším dojmem. Maloměsto. Strakonice spíš přerostlá vesnice.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Ač-li to není zase nějak jinak. Většina měst,městysů a pod je stavěna tak nějak od středu a přidávalo se souměrně dokola.Strakonice,alespon co jsem se zde dřív dočetla-by\yspojeny z dvou samostatných celků v jedno město, přičemž se asi nikdo nesnažil udělat tzv. ústřední náměsti-tedy střed města.-je dál rozdělené-jak komunikací tak dopravou.
   A patrně i podle původního obyvatelstva.Jeto viděti na menších věsnicích -ttaky rozdělených ústřední/páteřní silnicí -na ty bohatší -sedláky-na jedné straně a ty chudší-přílepky na druhé straně.Tam kde ty chudší čtvrti byly koldokola-tam to sedí a funguje.Tam kde to šlo tzv..do boků-tam je ten rozdíl dost vidět… \tedyt základnírozdělení apatrně se to nezmění vzhledem ktomu,že zase jsou ti i oni.
   ˇBuď jsou urbanisti na baterky,nebo na……..

   To se mi líbí

 4. vittta napsal:

  Pojďme se chvíli mimo téma všichni vespolek zastydět, co říkáte?
  http://blisty.cz/art/83387.html
  Tento článek mě vydráždil k této velice povedené (dle mého tedy) reakci.
  „Ale fuj, pane Čulíku!
  Já, jako český občan, nenesu žádnou vinu na událostech v Sýrii.
  To vy, jako válečný štváč máte vinu větší, než všichni čeští občané dohromady.
  A ještě u toho utrpení za peníze hodně hlasitě pláčete.
  Mimochodem, nesmíte zase všemu věřit, kdy jste četl naposledy Parlamentní listy, abyste věděl, co se vlastně ve světě děje?“
  ————
  Ten bude nasranej…….

  To se mi líbí

 5. K-k. napsal:

  Ale tímhle vám, doufám den nezkazím… http://www.svejkmuseum.cz/I_02.htm 😉

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Pokud mohu říci, paní K-k, tak jste mi dnešní den vylepšila. Hodně. Děkuji mnohokrát!

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    Já nic, já muzikant: tohle našel kamarád – já to jen dala sem, pro potěchu bližních. 😉

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Je nanejvýš nutné si zopakovat všechny poučky protože :
    http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Starosta-ktery-odhaluje-pomnik-cisari-Frantisku-Josefovi-Polovina-Cechu-chce-monarchii-zpet-449064
    Prostě seines Glückes Schmied.
    Proto také vzhůru do dvojí monarchie Rakousko-Uherska, kdy rakouský císař zároveň vládl jako uherský král.
    Opakování prý matka moudrost – > Označení příslušnosti ke správě celé monarchie nebo k zemským správám.
    a) Co patřilo pod správu panovnického domu neboli oběma částem monarchie bylo označováno c.a k. (císařský a královský) německy k.u.k. ( kaiserlich und königlich).
    b) Co náleželo zemské správě ve Vídni, tedy i Čechy a Morava bylo označováno c.k. (císařský-královský) německy k.k. kaiserlich-königlich.
    Následně země Uherské koruny neboli dnešní Orbánovo Maďarsko používalo zkratky m.k. německy k.u.
    Proto je Haškův Jozef tak nesmírně důležitý, protože vyvrací masmediální Schwarzenbergovskou manipulaci vnucující myšlenku, že monarchista je v podstatě klasický konzervativní pravičák, který vyznává soukromé vlastnictví, klasické rodinné uspořádání, obrací se k tradici a historii a vyznává vlastenectví.
    Tož pouze srovnání které je nyní aktuální :
    Österreich-Ungarn x EU a že prý nějaký žalář národů či co.

    To se mi líbí

 6. Slim napsal:

  Jedno OT (nemám kam jinam).

  Zahlédl jsem dnes titulek (v Právu?)
  USA už prý stěhují z Turecka A-zbraně

  Jedna věc je holt zabezpečení zbraně v její vlastní funkci, a zase jiná možnost jí rozebrat a využít to plutonium. (Pěkné variace na toto téma poskytuje Clancyho Suma všech strachů (nebo snad Nejhorší obavy?), i Puzovo K znamená Kennedy .)

  To se mi líbí

 7. vonrammstein napsal:

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/412363-utocnik-ve-strasburku-pobodal-zida.html

  Všimli jste si, že úplně zmizeli teroristi? Zato se vyrojila spousta muslimů s psychickejma problémama.

  To se mi líbí

 8. Nic než blábol a jedovatá slina!

  To se mi líbí

 9. ji5 napsal:

  Milý Bavore, článek v PL (viz Váš odkaz ve 13.35) je silně zavádějící. Věc se má tak, že příchozí (žadatel/přistěhovalec/uprchlík přicházející ze zemí mimo EU) nesmí v Německu pracovat, dokud není jeho žádost (nemusí jít bezpodmínečně o asyl) vyřízena a nedostane pracovní povolení.

  Nějaký starosta tedy nemůže pro ty „nevyřízené“ zřizovat žádná skutečná pracovní místa. Podle původního zdroje, citovaného v PL, to obešel tím, že to měla jít dobrovolná činnost, která měla být honorována 1 eurem / hodinu.

  Ani původní zdroj neuvádí o jakou činnost mělo jít. Je možné, že šlo o určitou formu pravicového sociálního inženýrství. Drábek to dělal v Česku se sockami a podmiňoval vyplácení sociálních dávek účastí na práci, kterou měla organizovat města. Odkoukal to v Kanadě, ale tam tyhle snahy narazily na to, že města měla svoje zaměstnance, kteří takovou práci podle smlouvy vykonávali a nemohli byt propuštěni ani kdyby socky hrabaly trávníky jako ďasi. Město, jako to moje, muselo ty pracovníky dál platit, ale současně nedostávalo žádné nové peníze pro „socky“. Takže tahle výchovná bublina rychle splaskla.

  Situace s uprchlíky je komplikovaná tím, že jich je příliš mnoho a ty odmítnuté není kam vracet. Zejména, když přicházejí z rozvrácených zemí.

  V souvislosti s uprchlíky je často citována Merkelová s tím, že do Německa uprchlíky pozvala. Její klíčová věta zní „If a syrian comes to germany and can identify himself as syrian, he is welcome in Germany.“

  Protože nemluvím německy, mohu okomentovat jen anglický překlad. Tedy: „Jestliže Syřan přijde do Německa a může prokázat, že je Syřan, bude v Německu vítán.“ Klíčový výraz je „(is) welcome“, což znamená „(je) vítán“. Kdyby šlo o pozvání, muselo by být použito sloveso „invite“.

  Inkriminovaná věta je součástí delšího projevu, který obsahoval i požadavek, že je nutné skončit válku v Sýrii.

  S výroky politiků to je těžké, protože nelze dokázat, co skutečně řekli a v jakém kontextu. Vzpomínám si na Paroubkův výrok, že se „(státní) dluhy nemusí platit“. Snažil jsem se vyhledat přesnou formulaci, ale nepovedlo se mi to. Pokud mě paměť neklame, měl jeho výrok ještě další část, „protože to není možné“. To je přece případ USA, které mají obrovský dluh, který je v podstatě nesplatitelný. Paroubek byl ovšem označen za nezodpovědného socana.

  Jediným státem, který kdy zahraniční dluh (13 miliard dolarů) zaplatilo, bylo Rumunsko. Ceauşescu se v osmdesátých letech rozhodl, že země musí dluh splatit, aby se dostala ze závislosti na Západu. Dokonce vypsal referendum, které doplňovalo ústavu o paragraf zakazující zahraniční výpůjčky. Škrty a upřednostňování exportu vedly k nespokojenosti obyvatelstva. Přehnaná snaha splatit několik mizerných miliard se diktátorovi vymstila. Rumunsko v polovině roku 1989 dluh splatilo, ale vítěze referenda a poctivého plátce pár samopalníků odprásklo i s panímámou. Jménem lidu, samozřejmě. V roce 2012 už zase mělo dluh 130 miliard.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Je to, pane Jírovče, mnohem jednoduší než si myslíte. Že je podobných dobroserů v Německu spousta svědčí situace, v který je současný Německo. Ten starosta je jedním z nich a asi nebudu daleko od pravdy, když prohlásím, že se rekrutuje ze stejný názorový stáje jako Vy. Ten starosta nic neobcházel, protože je to trumpeta! Dám boty, že mu šlo o POMOC INTEGROVAT své příchozí (naučit se jazyk, denně se pohybovat mezi starousedlíky, obstávat v každodenních situacích, a…). Že je a byl vůl je jasný, protože měl tušit, komu se snaží POMOCI a měl vědět, že na něj v druhý vlně nastoupí podobní týpci, jako jste Vy a začnou ho mistrovat o slovíčkách, úmyslech, právech a … a toho všeho ble ble ble kolem tý zpropadený situace!

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   A co ty statisíce Syřanů z Afriky, co nemůžou prokázat, že jsou Syřani? To je bonus?

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Můj otec byl jako emigrant v r.1989 v lágru v Karsruhe.
   Bylo tam legální pracovat jako jakási údržba za 2,5 DM za hodinu.
   Můj otec pracoval, a uklízel třeba bordel po negerské pakáži, které už tehdy byl lágr plný.
   Ti házeli všechno s oknen, jídlo, pleny a nadávali u toho na Němce…že prý si to neumí nikdo představit.
   Už tehdy byly v lágru etnické gangy, vyjma zlých „klasických“ bělochů.(Albáci gangy měli)
   Jde jen o to, jestli je někdo líný a vychcaný, nebo ne.
   Ten starosta nebyl žádný pravičák, jak se snažite naznačit, ale sluníškový naivka, jak naznačuje Blbíš.
   Myslel to velice dobře.
   Migranti budou pracovat tak se snáze začlení, byl by to takový start do německé společnosti, a ještě si vydělají pár Euro.
   Jenže…to by musel mít k dispozici jiný „materiál“, v jiné době.

   To se mi líbí

 10. Petrpavel napsal:

  “ …Neštěstím města je zastupitelstvo. Vondrysova parta byla posedlá megalomanstvím. Zdá se, že Hrdličkova parta se ji snaží překonat. ..“
  Platí obecně pro celou ČR, žádná výjimka se nemůže konat ani ve Strakonicích. Je to tak systémově nastaveno, do zastupitelstva kandidují zájmové skupinky, nikoli lidé kteří mají zájem na povznesení obce. Prosadit svou, vyhovět svým „sponzorům“, profitovat na tom či onom, beztrestně vydržet co nejdéle a v nejhorším zmizet včas se svým ziskem do ústraní, což se při nastavení našeho zákonodárství, policie a justice naprosto úspěšně daří. Cokoli pro občana vyroste, postaví se, udělá, je zdrojem pro korupci, je fangličkou pro získání hlasu, nevyplývá z průzkumu, naslouchání hlasu odzdola, potřeby obce a jejích občanů.
  Najdou se jako v každé situaci výjimky, třeba u nás teď na JM, ale nutné koaliční vládnutí (není většina) svazuje a ochromuje i dobré úmysly, závazky a dluhy z minula jsou nezrušitelné, a konečně i dobře to myslící zastupitel se po létech mění k obrazu doby.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.