Něco pro pobavení, aneb jak klamat sám sebe.


Nebo vy tomu snad věříte?

Unie vydavatelů: Periodický tisk čte devět z deseti obyvatel ČR ve věku 12 – 79 let

Čtvrtek, 11. srpen 2016  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy
Dne 11. srpna 2016 byly zveřejněny výsledky výzkumu čtenosti periodického tisku MEDIA PROJEKT, který pro Unii vydavatelů a ASMEA realizují agentury MEDIAN a STEM MARK.
Z výsledků vyplývá, že tisk čte 91 % české populace ve věku 12 – 79 let, což znamená, že zásah tisku je vysoký a stabilní. Proti předchozímu čtvrtletí se zvýšil o 1 %. Mírně proti předchozímu čtvrtletí vzrostl zásah deníků o 1,5 % a počet čtenářů vzrostl o 100 000 osob, tj. přibližně 1 %.
Čtenost deníků a suplementů
Čtenost deníků a jejich suplementů na vydání činila 54 %. Ze sedmi celostátních deníků vzrostla čtenost u tří titulů. Největší nárůst počtu čtenářů zaznamenali Hospodářské noviny (+8,51 %), dále se ještě mírně zvýšila čtenost deníku Sport a Lidových novin.
Nejčtenějším deníkem byl v 1. a 2. čtvrtletí 2016 titul Blesk s 1,002 milionu čtenářů na vydání, následován MF DNES se 615 tis. čtenářů a deníkem Sport s 288 čtenáři, takže pořadí prvních deníkových titulů zůstalo zachováno.
Počet čtenářů vzrostl také celkově u sítě regionálních novin Deník (+2,02 %), kde největší nárůst zaznamenala síť Deník střední Čechy a Pražský deník, v čemž se zřejmě projevili změny provedené v Pražském deníku, zejména v jeho dostupnosti.
Téměř o 5 % vzrostla ve srovnání s předchozími výsledky také čtenost bezplatného deníku Metro.
Nejčtenějším novinovým suplementem zůstal i v 1. pololetí roku 2016 TV Magazín, který dosáhl druhého největšího nárůstu čtenosti proti předchozímu období mezi suplementy o 5,8 %. Nejvíce vzrostl počet čtenářů suplementu Moje rodina-Fajn život (+ 6,76 %). Obojí jsou především suplementy titulu Deník.
Druhým suplementem, jehož počet čtenářů překročil 1 mil osob, byl Blesk magazín TV s 1 253 tis. čtenářů na vydání. Od minulých výsledků MEDIA PROJEKTu se zvýšil počet čtenářů u ještě dalších 5 titulů suplementů z celkového počtu 18 sledovaných položek.
______________________________________________

Celé je to na:
http://www.mediazurnal.cz/clanky/zpravy/unive-vydavatelu-periodicky-tisk-cte-devet-z-deseti-obyvatel-cr-ve-veku-12-79-let

hudec

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

37 reakcí na Něco pro pobavení, aneb jak klamat sám sebe.

 1. NavajaMM napsal:

  Neverím.
  Príde na to, ako je definovaná „čítanosť“. Z niekoľkých periodík mi pravidelne chodia maily s titulkami vybraných článkov, lebo som kdesi kedysi niečo zaklikol. Pri vhodne položenej otázke by som snáď pripustil, že tie periodiká čítam (lebo niekedy ma nejaký titulok zaujme), ale moje „čítanie“, ak sa neponáhľam, spočíva v otvorení mailu a kliknutí na ikonku koša do 10 sekúnd.
  Papierové periodiká idú do zberu rovno zo schránky, ak sa nejaký roznášač nedá odradiť veľkým nápisom, že takéto veci do schránky nechcem.

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  😀 Vtipný! Nicméně Blesk je skutečně nejčtenější periodikum, to falzum není. Což je, mimochodem, strašný.

  To se mi líbí

 3. kočka šklíba napsal:

  Ani Vy tomu nemůžete věřit, ptz určitě víte jak se ta čísla dávají dohromady ;). Tak já tomu tedy nevěřím. Vím moc dobře jak se podvádí, v tomhle obzvlášť.

  To se mi líbí

 4. čtenář napsal:

  fakt se tomu nedá věřit,mohla by ta „UNIVE“ vydavatelů dávat trochu větší pozor než to vypustí mezi lidi.

  Blesk 1,002 milionu čtenářů na vydání
  následován MF DNES se 615 tis. čtenářů
  a deníkem Sport s 288 čtenáři

  To se mi líbí

 5. Pepanov napsal:

  Já nevím kde to berou, asi z bobkového listu. Z mých deseti přátel jeden kupuje Blesk a jeden HaNo. Ostatní většinou net.

  To se mi líbí

 6. oh napsal:

  Možná mohou mít pravdu, protože z definice jsou periodickým tiskem i časopisy a ty si ještě lidé kupují.

  Nejsem si jistý, jestli tohle je také pro pobavení, já spíš nevěřícně zíral, ale Radku Palatovi se udělal názor.
  „Rusko nenávidí současný demokratický režim na Ukrajině, který vzešel z voleb po revoluci na Majdanu, protože má obavu z ukrajinské demokracie. A je prý třeba, aby se mediátorské role ve vleklém sporu mezi Moskvou a Kyjevem výrazněji ujala „neutrálnější“ Evropská komise jako vláda unie místo podezřelé normandské čtyřky.
  http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/radek-palata-ukrajina-potrebuje-zmenu-mediatora-1315150

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Palata je ještě větší osel než Pehe.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Možná to zásadní co je opravdu u Palaty akceptovatelné je boj s anachronizmem a snad také proto, že se Zdeněk Bakala ve svých manipulačních prostředcích, vždy snažil o „vědecký přístup“ k cílovým objektům manipulace.
   Zde je možné si pouze postesknout nad slabším průměrem při prosazování zájmů našeho oligarchy Zdeňka a o to více jsou v jeho manipulačních prostředcích preferovány zájmy zahraniční.
   Na druhou stranu Andrej ve svých manipulačních prostředcích, vždy klade důraz v první řadě na plnění svého zájmu a teprve následně uspokojuje zahraniční zájmy.
   http://svobodneforum.cz/kampan-babisovy-mf-dnes-proti-cssd-pokracuje-michal-hasek-se-tomu-smeje/
   Proto také Andrej nahání onen smrtelný strach Dienstbierově frakci v ČSSD.
   Člen vlády, který se nevzdá své firmy, v níž má 40 a víceprocentní podíl, přijde o dotace, subvence a podporu z veřejných rozpočtů a nebude moci hlasovat v orgánech firmy. Původně chtěla ČSSD v zákoně o střetu zájmů sebrat ministrovi i podíl ze zisku firmy, nakonec však od toho upustila. Obává se totiž kritiků.
   „Ten návrh byl možná zbytečně intenzivní. Mohl by vzbuzovat otázky o ústavnosti,“ vysvětlil předkladatel návrhu, poslanec Jan Chvojka (ČSSD), proč krátce před projednáváním zákona přikročil ke změně.
   Proto také ne Hašek ale ANO Sobotka atd.
   Tož zřejmě proto také musí ta „obrovská čtenost“ a „neskutečná moc“ periodik nahánět politickým oponentům onen potřebný smrtelný strach.

   To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  Zapomínáte na jedno , totiž že se ty noviny dodávají zadax do letadel, čártrů a pod. takže fšichni výletníci si je dovezou na dovolenkové místo. Mno a… jo a taky se dodávají zadax tak porůznu – když něco podnikají… No a předpolůad se nabízí. Když už si je takto vezmou – tož je taky přečtou. Alespoň já kdž někam letěla – jak při cestě tam tak i zpět bylíky byli… I v cizích létadlech.. turci, němci, framtíci…

  To se mi líbí

 8. jaa napsal:

  Něco propobavení a něco pro strach. Tak se mi zdá,že to mé tušení ohledně turků bylo správnéa plně v režii amíků.Žádný příklon k rusku. Zcela záměrné oblbování všech…cifix-jak jinak by amícil legálně dost\ali atomovky k ruským hrannicím…cifix

  To se mi líbí

 9. M-T napsal:

  Hezké!!! Článek sám, už z 11. srpna, asi moc čtenářů neměl, usuzuji tak díky jednomu jedinému (Vašemu?) diskusnímu příspěvku pod ním 🙂 . Zalžou a ani si to po sobě nepřečtou!
  (P.S. Jen pro připomenutí H.Ch.A.: Do novin to přišlo, bylo to vytištěno a „Je to docela jistě pravda!“)

  To se mi líbí

  • M-T napsal:

   A jestli přečtou, tím hůř, už za jednu hrubku dával náš češtinář trojku!

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Veselé je, že to nečtou ani sami autoři. Můj (jediný) komentář je z pondělí 15.8., kdy jsem to posílal Bavorovi. A neopravené je to ještě dnes, tj. ve čtvrtek 18.8.
    Je to jen další ze signálů naprosté degradace novinářského řemesla, kdysi přes všechny výhrady přece jen váženého.

    To se mi líbí

 10. Hudec napsal:

  Odpusťte mi, prosím, únik od tématu (ono už k němu stejně není moc co dodat), ale tohle je zásadní.
  EU se rozpadá, její bruselské směrnice přestávají platit, národ se bouří! Viz:
  http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/krive-okurky-uz-nevadi-obchody-uz-berou-i-zeleninu-jinych-tvaru_394737.html

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   A nejen náš.Je to tak 2 roky,co bylo kdesi vTV jak němečtí farmáři dělají rambajs kvúli jabkům. ahruškám Docela řádili. jednak kvůli „estetice“ v hypersuper, jednak proti omezování druhů…..EU údajně chtěla z jednodušit druhy jen napár.. ..bylo to docela ostrý……

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   To muselo přijít. Mě jen udivuje, že to trvalo tak dlouho.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.