Horké léto aneb Ruský historik Andrej Fursov o skrytých šifrách Evropy …


Svět o letošním létě doslova vletěl do zóny turbulencí. Připomeňme si jen ty nejvýraznější události. Brexit v Británii, hrozící rozpadem celé EU; varšavský summit NATO, který prakticky vyhlásil Rusku studenou válku; pokus o převrat v Turecku s 18 tisíci zadržených, včetně více než stovky generálů; překážky účasti ruských sportovců na letní Olympiádě v Riu; řada příšerných teroristických útoků v Německu, Francii, Japonsku, Iráku, Afghánistánu, Sýrii; podivné protipolicejní nepokoje v relativně klidném Kazachstánu a Arménii; vražda novináře Šeremeta v Kyjevě …

 

BUDE BRZY VÁLKA …? (…výše zmíněné události k té myšlence svádějí…)

 

Skutečně. Předválečnou situaci připomíná zběsilá rusofobní kampaň na Západě, která řádí na všech frontách, včetně ekonomických sankcí, přitvrzení rétoriky náčelníků NATO, „dopingový útok“ na ruské olympioniky. Takové kampaně jsou obvykle vedeny v zájmu přesvědčení vlastního obyvatelstva o oprávněnosti úderu proti nějakému „zdroji zla“. Právě takového vyvrhele, „zlobivé dítě“ se jisté kruhy na západě pokoušejí slepit z Ruské federace (RF). Podobně Britové při přípravě Krymské války (1853-1856), už v roce 1830 nastartovali projekt „rusofobie“ – a přesvědčili Evropany o nezbytnosti útoku proti Rusku. Tehdy na nás udeřila koalice Britského, Francouzského, Osmanského impéria a Sardinského království.

Teď je situace jiná. Máme dědictví Stalina a Beriji – jadernou zbraň. Takže otevřeně proti nám bojovat Západ sotva zariskuje, přinejmenším, zatím. Ale vyvolávat problémy podél našich hranic a jako nástupiště využívat Polsko, „pobaltské trpaslíky“, nebo nacistickou Ukrajinu – to může. Je to strategie řízeného chaosu.

 

JAKO PŘI „ARABSKÉM JARU“?

 

Pokud jde o metodiku jednání – pak ano. Ale objekt je jiný. Rusko, to není arabský stát a dokonce ani jejich souhrn. Jak nedávno zazpíval Alexandr Maršal ve znamenité písni směrem k Američanům: „Rusko není Vietnam, není ani Bosna!“ Prioritou USA je dnes – chaotizace Evropy. A americká vrchnost to už ani neskrývá.

 

HRY O ZÁPADNÍ „TRŮNY“

 

Evropa je ale přece nejbližší spojenec Washingtonu! V NATO a protiruských sankcích. Jedním z cílů rusofobské kampaně – je právě pevnější přitažení EU k Washingtonu, učinit ji snáze ovladatelnou vyhrocením jejích vztahů s Ruskem.

Chaotizace nám probíhá před očima. Jsou to miliony migrantů, znenadání vržených do Evropy ze zemí zachvácených „arabským jarem“, rozmlácené Libye, ze Sýrie zmučené IS a „umírněnými“ opozičními organizacemi. Takže „arabské jaro“ Američané nepřipravili náhodou. Věděli dobře, kam míří. Ale destabilizace Evropy pomocí operace „migrační krize“ – to je součást daleko širší a ve skutečnosti globální hry, bitvy západních „trůnů“ o budoucnost.

V zájmu podpory své ekonomiky bez rozsáhlé války, musí anglosaský „trůn“ – USA – „spolknout“ několik ekonomik Jihovýchodní Asie. Proto vymysleli Transtichooceánské partnerství (TPP). Tato obchodní dohoda USA s dalšími 11 zeměmi je ovšem pouhým exotickým zákuskem.

 

Hlavním chodem má být EU. Pro ni Američané nachystali ohlávku (TTIP) – na světě největší zónu volného obchodu mezi Evropou a USA. S její pomocí chtějí USA s Evropou provést totéž, co Západní Evropa provedla s Evropou východní po pádu berlínské zdi. Stručně řečeno – západoevropská ekonomika – základ EU – by měla být sežrána. Podle dokumentů, prozatím uniklých, obě tyto zóny –TPP i TTIP – musí poskytnou úplnou volnost americkým nadnárodním korporacím.

 

Taková perspektiva logicky nepřivádí do radostného vytržení západoevropský „trůn“. Do něj patří britská královská rodina Winsdorů, symboličtí Rotshildové jako topmanažeři půldruhé desítky největších finančně-průmyslových rodin, původem guelfské aristokratické rodiny severní Itálie a jižního Německa a Vatikán. Mezi těmito „trůny“ nepochybně existují rozpory. Ale tváří v tvář společnému nebezpečí kladou podepsání TTIP odpor. Proto jsou jednání o smlouvě komplikovaná a její podpis se protahuje – k velké nespojenosti Obamy. Odpor vůči úplné transatlantizaci bude v Evropě dále růst. Inu, a jako odpověď na ten odpor – rád bych se mýlil – nejspíš budou hřmět exploze. Vznikla zajímavá situace. Aby transatlantický „trůn“ mohl nasát Evropu, potřebuje anglosaský „trůn“ EU, ale oslabenou. Pak bude snazší dohoda s jejím bruselským vedením. Ale západoevropský „trůn“ ke zmaření plánů protivníka potřebuje EU rozložit, protože s každým ze skoro 30 států bude pro Američany složitější domluva. Dokonce i v případě úspěchu si ustavení TTIP vyžádá více času. Oba „trůny“ tak sunou Evropu směrem k jejímu oslabení – jen jeden z nich se chce někde zastavit, zatímco druhý je odhodlán jít až do konce. Proto migrační krize vyhovuje jedněm i druhým. Důležité je, kdy přijde povel „na brzdy!“.

 

JE BREXIT TAKÉ HROU O „TRŮNY“?

 

Obama se sice veřejně vyslovil proti – ovšem politiky nesoudíme podle slov, ale podle činů… Brexit je, pravda, složitější a dlouhodobější manévr, kde cílem není jen oslabení EU. Tím, že vystoupí z EU si vládnoucí třída Velké Británie uvolní ruce. Především – bude moci, stejně jako dřív, vstupovat do dvoustranných smluv s USA.  Za druhé – se bude moci mnohem snáze účastnit projektů Číny. Za třetí – tím, že se zbaví eurounijních pout, bude moci aktivněji rozvíjet svoje neviditelné finanční impérium, které začínal budovat významný britský státní činitel lord Mountbatten v sedmdesátých letech dvacátého století. Takže se vraťme k teroristickým útokům. Po Brexitu se v EU zřetelně zesílila role Německa a Francie. A hned se právě těmito zeměmi prohnala vlna teroru – že by náhoda?

 

KDO ZASEL ISLAMISTICKÝ VÍTR …

 

Islamizmus vznikl už ve 23-30.letech minulého století a následně se rozvíjel jako reakce na neschopnost světských arabských režimů řešit problém hospodářského rozvoje a minimální sociální spravedlivosti. Prakticky od začátku s ním pracovala britská rozvědka MI-6, od 50.let se připojily CIA a MOSSAD. V roce 1979 vypukla islámská revoluce v Iránu, Teherán se stal magnetem radikálního islámu. Nicméně materiálně technickou základnu pro globální rozšíření jevu – později nazvaného „mezinárodním islámským terorizmem“ – zajistily právě USA. Je to jejich „zásluha“.

 

Jak poznamenal ve své knize „Zamořená oblast“ Alexandr Afanasjev*), před vysláním sovětských vojsk do Afghánistánu, soupeřily spolu SSSR a USA ve Třetím světě, ať už v Asii, Africe, nebo v Latinské Americe, a nabízeli alternativní projekty vybudování moderní společnosti – socialistická a kapitalistický. Ale jednalo se právě o moderní projekty. V Afghánistánu prohrávající USA vsadily na síly archaického světa, na síly minulosti. Horské kmeny, vousatí Mudžahedíni … A vypustily džina z láhve.  Po skončení afghánské války se posílení islamisté rozšířili po celém Blízkém Východě. A začali kousat svého pána. Bin Ladin se, podle verze USA,  z přítele stal „Teroristou č.1“ na světě.

 

Potom tah s utilizací náboženského fundamentalizmu ve světských cílech zopakovali důstojníci strany „BAAS“, prahnoucí po pomstě Američanům za rozbití režimu Saddáma Husaina. Tito naprosto světští lidé také chtěli naskočit na islamistickou vlnu. Tak vznikl „Islámský stát“ (IS), které před obsazením Bagdádu Američany bylo jen vetchou filiálkou bin-ládinovské „Al Kaidy“ v Iráku. Velmi důležité je, že bývalý britský premiér přiznal vinu anglosasů za vznik této organizace. Opakuji, že právě USA svými skutky v Afghánistánu v 80.letech daly mohutný impuls hrozivé a divoké síle 21.století – islamizmu.

Jiná věc je, že už počátkem našeho století dostaly zpětný ráz – bumerang se vrátil a lovce bolestivě udeřil. Stalo se to, co předpověděl americký analytik Chalmers Johnson ve své známé knize „Blowback“. Tak právě onen „zpětný ráz“ se USA pokusily využít ve svůj prospěch, když ji definovaly jako „mezinárodní terorizmus“.

 

Povšimněte si: ani italské „Rudé brigády“, ani německou „Frakci Rudé armády“, ani další analogická bojová seskupení konce 20.století „mezinárodním terorizmem“ Američané nenazvali. Termín se objevil po provokaci „11.září“, kterou Američané potřebovali na někoho svést. Je pochopitelné, že „mezinárodní význam“ může mít jen to, co se týká zájmů Ameriky, nebo je namířeno proti ní. Plus po skončení studené války a krachu dosavadního nepřítele – SSSR, bylo třeba si vynalézt a zkonstruovat nového protivníka USA a Západu – jako zlo, stojící proti severoatlantickému „dobru“. Mezinárodnímu terorizmu určili roli tohoto „zla“. Ale bez ideového nátěru byl pro opozici vůči Západu příliš řídký. Proto ho přišpendlili k islámu. Obraz „zla“ hned začal vypadat velmi mohutně, grandiózně a lákavě. Jak jinak, celé světové náboženství, masa národů! Právě to bylo to, co potřebovaly USA a jejich satelity.

Jako ve studené válce – celá světová ideologie, komunistická, masiv socialistických zemí. Tváří tvář novému „nebezpečí“ lze lézt do Afghánistánu, Iráku, organizovat „arabské jaro“! I když je zřejmé, že většina islámské doktríny k terorizmu žádný vztah nemá.

 

NOVÉ DĚLENÍ SVĚTA

 

Koncem 20.století se přiblížilo nové globální dělení světa, a dovolilo „globálním teroristům“ se stále častěji vymykat kontrole svých kurátorů a vstupovat s nimi do složitých vztahů boje a spolupráce. Vrcholoví politici, včetně Obamy, jistě nemají kontakty s mezinárodními teroristy. O toho jsou tajné služby. CIA, MI-6, MOSSAD a další. Ty slouží státům, nadnárodním korporacím jádra kapitalistického systému, uzavřeným nadnárodním skupinám světové koordinace a řízení. A ve značné míře také kontrolují teroristické organizace, nebo je dokonce zakládají a orientují jejich činnost. Přinejmenším jsou tyto organizace infiltrovány agenty západních tajných služeb.

 

Mám-li být o islamistech konkrétní, pak jejich zájmy se shodují se zájmy nadnárodních společností a mají společného nepřítele – světský národní stát. Nikoli náhodou autor bestsellerů „Dolary teroru“ a „Kulisy teroru“ Richard Labeviere, bývalý šéfredaktor francouzského „Radio France Internationale“, nazval islamisty „hlídacími psy globalizace – po americku“. Mimochodem, pro dobře informovanou prvotřídní světovou žurnalistiku není tajemstvím, že 90% světového obchodu drogami nějakým způsobem kontrolují tři největší tajné služby Západu: CIA, MI-6, MOSSAD a zvývajících 10% připadá na mezinárodní teroristické struktury, prošpikované agenty tajných služeb. To není náhoda, protože 50% bank na světě financuje narkobyznys. Jsou to rychlé, „živé“ peníze, likvidita, bez které by tyto banky nemohly normálně fungovat, a nejspíš by se položily. Takže i tady se zájmy tajných služeb a teroristů kryjí.

 

Je třeba rozlišit dva druhy teroristických akcí. Na jedné straně ty, ze kterých jako sláma z bot trčí uši tajných služeb. Jako v Nice, kde bylo napadení spojeno s francouzským národním svátkem – Dni pádu Bastilly. Obyčejný Arab něco takového nevymyslí. Na druhé straně „nemotivované individuální výbuchy násilí “. Jako „afghánský dřevorubec“, který posekal lidi ve vlaku, nebo „mnichovský střelec“, „Syřan s mačetou“ … Mimochodem, existuje taková věc jako cílená psychická epidemie. Tyto výbuchy násilí souvisí i s růstem sociálního napětí v Západní Evropě, která se stává stále nebezpečnějším místem. Série červencových teroristických akcí a výbuchů násilí utvrzuje Němce a Francouze v tom, že jejich vlády nemají situaci pod kontrolou. To, kromě jiného, citelně zasahuje určitou část evropské elity, jako Merkelovou, Hollanda, šéfy EU a působí ve směru dalšího oslabení EU. To není náhodné.

 

Dokud bude pokračovat válka o EU mezi dvěma seskupeními západní elity, dvěma „trůny“ – tak budou, bohužel, pokračovat i teroristické útoky v Evropě. Zvláště v západní. Vždyť „mezinárodní terorizmus“ je nástrojem řízení světových procesů po ukončení studené války. Krom toho, po celém světě, v Africe, Asii, Blízkém Východu, poroste množství oblastí nekontrolovaných státem, ve kterých nadnárodní společnosti velmi snadno nacházejí společnou řeč s různými radikály, třeba islamisty. Protože všichni společně útočí na národní stát, především na světský.

 

NO, A CO MÁME DĚLAT MY…?

 

Rusko má rovněž určené místo ve frontě na chaotizaci. To otevřeně řekl zakladatel a první ředitel „stínové CIA“ STRATFOR George Friedman. Závěr z toho je prostý: chceš-li mír, připravuj se k válce.

 

*) Afanasjev Alexandr – populární ruský autor knih alternativní historie a politického románu, vydal desítky knih, píše i pod pseudonymem Markjanov, nebo Werewolf…

 

Zdroj:  http://www.kp.ru/daily/26562.7/3577986/

 

Pokračování …

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

20 reakcí na Horké léto aneb Ruský historik Andrej Fursov o skrytých šifrách Evropy …

 1. jaa napsal:

  Dík za překlad i když je to zase na několikeré přečtení aby to člověk vstřebal….

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Vďaka za preklad.

  To se mi líbí

 3. vittta napsal:

  Má to svou logiku, ale i tady z toho vyplývá, že světské národní státy, vč. USA jsou čím dál směšnější kulisou nadnárodních korporací, které jsou ve skutečnosti korporacemi ve smyslu :Průmyslník-státní silové struktury-organizovaný zločin.
  To by vysvětlovalo, proč na interentu (a to je zdroj informací pro čím dál větší množství lidí) je tak blahoskonně umožněno nadávat na USA a všechno se na ně svádí.
  USA jsou jen tři písmena, a odvádí to pozornost právě od jádra, tedy těch korporací.
  Dík za překlad.

  To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Díky za překlad panu Hrochovi.

  Fursov je jako vždy velmi zajímavý, protože píše jednoznačně, bez kliček.
  Ale myslím, že ve spoustě věcí nemá pravdu – například v otázce americké globalizace, nadnárodních korporátů a terorismu.

  Posilování kozomrdů a terorismu ve skutečnosti americkou globalizaci zpomalilo a škodí ji. Protože místo pokračujícího rozkladu národních států Evropy a posilování nadnárodní, korporátům nakloněné Uhnije, dochází k pravému opaku.

  Uhnije, prosazující TTIP, mele z posledního, národní státy se vzpamatovaly a usilují o znovuzískání suverenity. Aktivizují se národní politické síly a nezrádcovská, nekoupená reprezentace. Příští rok budou nadnárodní kolaboranti volbami vymeteni ze křesel po celé Evropě, TTIP bude uložena k ledu, pokud ne rovnou odmítnuta. Uhnije, jako korporátní agent amerického globalismu, bude místo posilování dále uhnívat.

  Vaření žáby se zkrátka nepovedlo. Žába se probrala a dere se z hrnce ven. Ochočená korporátní média ztratila většinu své moci, jsou jen svým stínem – jejich vliv je téměř záporný, protože cokoliv napíší, čtenář si otočí do pravého opaku.

  Ani v zemích, kde teroristický chaos dostoupil vrcholu, korporátům pšenka nekvete. Jak jdou kšefty v Somálsku ? Na Ukrajině to také není to pravé ořechové, sice Amíci mají spoustu licencí a skupují kde co, ale je to jen papírové vlastnictví – Biden a jeho parta může zkusit frakovat na Donbase, hodně štěstí !

  Celá ta teorie o „řízeném chaosu“, který je prospěšný americké globalizaci, je úplně švihlá – stačí se podívat, co se ve skutečnosti děje a jaké to má výsledky. Amici totiž přišli s „chaotickou teorií“ teprve potom, kdy se nepovedlo zavést na celém Středním a Blízkém východě proamerické demokratůry, ale úplně se to celé zvrhlo. Aby nebyli za totální idioty, najednou začali tvrdit, že to všechno byl tajný záměr. No fajn, takže toužili být vykopnuti z celé oblasti ? Což se zrovna děje, v přímém přenosu. Egypt, Sýrie, Irák, Írán, Jemen, Turecko, … vše je pro Amíky ztraceno. Dokonce i Izrael hraje na všechny strany a bratří se s Rusákem a Žluťákem.

  Pomocí terorismu a migrace právě ztrácejí celou Evropu. Británie už přestala být jejich uhnijním agentem, což nesou velmi nelibě. Jejich agenturní síť mezi politiky, žurnalisty, NGO’s se začíná obávat, aby neskončila jako v Turecku. Oni své satrapy totiž vždy zradí, jako Saddáma, Kaddáfího, nyní je na řadě Gülen, už vyjednávají o jeho vydání na tureckou šibenici.

  Jistěže na terorismu mají podíl tajné služby, ale v tom případě bych čekal, že za francouzskými vraždami stojí žabožroutské tajné služby, s cílem vyvolat odmítnutí Uhnije a vzestup národního řízení, i za cenu zavedení národního fašismu – což je nepřehlédnutelná součást Lepenkovské strany. Bohaté průmyslové kruhy mají fašismus raději než cokoliv jiného, a lepší pro obyvatelstvo je národní fašismus než nadnárodní americký nacismus, to je jisté. Podobá se to reakci Španělů nebo Portugalců na Hitlera.

  Celkově, „terorismus jako hlídací pes globalizace“, nic není vzdálenější pravdě.
  Je to stějně chytré, jako tvrdit, že odbojové hnutí v nacistické Evropě organizoval ve skutečnosti Himmler.

  To se mi líbí

  • vera napsal:

   Odvážím se tvrdit, že Fursovic myšlenka je blíž pravdě než vaše, a to z jednoho důvodu. Nečekali původci chaosu, že narazí na odpor. Nebýt vzdoru Putina a jeho nečekaných reakcí, byla by dnes evropa ve sračkách stejně jako celý východ. Žádná z vyjmenovaných oblastí, žádná z těch zemí, by se z té navařené polívky sama nevytáhla. Však jak skončili ti, co našli drobet odvahy postavit se proti? všichni politici se z toho podělali, a radši se přidali na stranu protiterorismu, nikdo se z ničeho nevytahoval, všichni postupovali spořádaně dle instrukcí…
   Ti, kdo tu šílenou hru na terorismus rozehráli, šli hrát zoufalou hru, vabank, protože v případě výhry by dostali všechno.
   Úplně jako na olympiádě- připravujete se celý život a jdete do toho s myšlenkou na zlato 🙂

   To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:

  Zajímavé úvahy, v článku i kchodlova a vitttova, nic proti nim, ale : zájmy mocností a korporací bych nechal koňovi.
  Nešlo by vytvořit svobodný demokratický lidový samostatný stát, byť s ekonomicvkými výsledky podle zavedených pravidel hodnocenými CCC-, ale lidmi AAA+, s rozumně limitovanými lickými právy, bez patolízalství, korupce, nadměrného bohatství a nesmírné bídy, bez cizáků ždímajících to málo co ještě zbylo i těch co čekají na pečené holuby padající od nás?
  Nešlo! Já vím.
  Takže mi nezbývá než na politiku zvysoka … volit si podle svého svědomí, a jít si po svém mimo hlavní proud.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Výborný nápad. A myslím, že v podstate šlo. Mafia je (neblahým) príkladom takej organizácie, ktorá je na štáte a politike v podstate nezávislá a má vlastné pravidlá pre svojich „občanov“. A dalo by sa nájsť aj viac príkladov. Principiálna vec je dobrovoľné zapojenie, kdežto štát je vždy organizované násilie.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   No ale Petřepavle, trošku fazonu ta volba musí mít, „své svědomí“ je ošemetná věc.
   Kovaný sociální demokrat nyní nemůže volit ČSSD, protože by své přesvědčení nutně zradil.
   Kchodl zrovna kus výš píše, že lidu je lépe za národního fašismu, než internacionálního nacismu…no, to tady též nějakou dobu razím.
   Člověk musí reagovat na reálno, já klidně strávím nějaký ten radikální rasimus, i když ho v sobě jako pozitivum uložený nemám, než aby se mi tady proháněli agresivní negři a čmoudi.
   A čím bude reál drsnější, tím víc toho budu muset strávit.
   A volba podle mého svědomí to vůbec být nemusí.
   Voják prostě musí střílet na jiného vojáka, aby zachránil svou zem.
   Není na tom nic morálního, a svědomí „slušného“ člověka to také nemůže strávit.
   Bohužel, je to v určitém časovém období nutnost.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Tobě připadá nemorální chránit vlastní zemi před ozbrojenou invazí se zbraní v ruce?

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Jo…koukám….
     Copak o to, bránit svou zem se zbraní v ruce morální určitě je, ale to zabíjení u toho moc morální není.
     To jsou pak ty paradoxy války, zastřelíš fajn chlapa přes sebou, abys zachránil úplného kreténa, co stojí vedle tebe.
     Plno lidí se s tím nemůže srovnat do té míry, že se raději chtějí stát otroky a nakonec budou dělat horší věci, aby zachránili svoje děti od nejhoršího osudu.
     Já o tom přemýšlet nebudu, jestli ta chvíle přijde.
     Kdybych o tom přemýšlel, jako o všem, co tady píšu, nikdy bych nemohl dokázat stisknout spoušť.

     To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  Já si dovolím k tomu jednu zajímavost přidat……

  http://zpravy.tiscali.cz/tucni-bankovni-kocouri-hubnou-zachranite-je-283245
  hmm

  To se mi líbí

 7. Rosťa napsal:

  Děkuji panu Hrochovi za překlad. Člověk si může zase z pár střípků skládat mozaiku.

  To se mi líbí

 8. jaa napsal:

  Něco se děje v kmééédiích – Před rokem by to asi nevyšlo:si myslím

  http://zpravy.tiscali.cz/prilis-horke-leto-na-krymu-a-valka-kterou-potrebuji-vsichni-283299

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.