Jak Kanaďané dostali na Donbasu nařezáno


Třiadvacátého července t.r. se minimálně tři výzvědné skupiny kanadských speciálních jednotek v počtu nejméně 20 mužů pokusily zaútočit na pozice opolčenců v prostoru tzv. Antitreroristické operace (ATO) – tato, dosud neověřená zpráva se dnes kolem poledne (6.8.2016) objevila na blogu Nikolaje Starikova (nicméně odpoledne ji převzala – už bez poznámky o neověření – řada ruských zdrojů).

Podle této informace se operace připravovala bez aktivní účasti ukrajinských specialistů – jako demonstrace „mistrovské třídy boje proti teroristům“ kanadských tajných služeb. Odpovědnost ležela na Kanadské službě rozvědky a bezpečnosti (CSIS), akci koordinoval vojenský atašé Kanady na Ukrajině plk. Ron Ubbens, kontaktem na ukrajinské straně byl tajemník Bezpečnostní rady Ukrajiny Alexandr Turčinov (přezdívaný „krvavý pastor“ – pozn.překl.). Velení genštábu ukrajinského ministerstva obrany vše „sledovalo“ v očekávání výsledků a podrobností. Skupina kanadských vojáků byla formálně připsána pod ukrajinské ministerstvo zdravotnictví a v dokumentech byla prezentována výlučně jako zástupci této organizace. Ukrajinská tajná služba (SBU) jen dostávala pokyny k zajištění hladkého vstupu „kanadských zástupců ministerstva zdravotnictví Ukrajiny“ do oblasti ATO bez jakýchkoli prohlídek a kontrol. Klíčové osoby SBU o operaci věděly, ale byla jim určena jen role statistů a pozorovatelů.

Myšlenka takové „spolupráce“ mezi Ukrajinou a Kanadou vznikla po červencové dvoudenní návštěvě kanadského premiéra J.Troudeau v Kyjevě. Kanadský premiér je znám svou výrazně proukrajinskou pozicí a podobné akce inicioval s předpokladem, že akce ve formátu malých skupin v oblasti donbasského konfliktu zvýší bojovou připravenost elitních jednotek. Skupina kanadských speciálních sil dorazila do oblasti ATO 22. července a už 23. proběhla ozbrojená střetnutí. To jednoznačně svědčí o tom, že se veškeré informace mohly na místě jen mírně korigovat a zjevný spěch svědčí o snaze minimalizovat riziko úniku informací.

O tom, že k útoku došlo, informoval 24. července na tiskové konferenci zástupce velitele sboru ministerstva obrany DNR E.Basurin. Basurin, nicméně, chybně předpokládal, že útok provedli Ukrajinci, protože Kanaďané použili uniformy typické pro ukrajinskou armádu (VSU). Kromě toho se cíle podobného útoku zdály Basurinovi samému nepochopitelné, a proto se tématu dál nevěnoval. Ukrajinské velení dostávalo informace o tom, že se k místům dislokace opolčenců LDNR přesunují výzvědné skupiny kanadských speciálních sil „1“, „2“, a „3“. Skupiny měly za úkol nepozorovaně proniknout na pozice LDNR, likvidovat tam kontrolní body a další vojenské objekty, vyřadit z provozu objekty vojenské infrastruktury a stejně nepozorovaně se vrátit zpět. Skutečnost se ovšem od kanadského plánu výrazně lišila…

Skupina „1“ o 6 mužích byla opolčenci kompletně zlikvidována za použití samopalů a velkorážného kulometu. Skupina „3“ o 7 mužích byla zjištěna po vstupu do minového pole a ihned poté se dostala pod palbu snajperů. Na poli zůstalo 5 mrtvých, o míře zranění zbývajících nejsou informace. Skupina „2“ o 7 mužích se dokázala dostat na území LDNR, nicméně v souvislosti s osudem zbývajících dvou dostala rozkaz k okamžitému stažení do výchozí pozice. Přitom byla skupina „2“ zjištěna, nicméně dokázala se při ústupu vyhnout nevratným ztrátám. Nejsou vyloučeny ztráty u VSU při pokusech o evakuaci těl padlých.

Těla padlých Kanaďanů byla úspěšně evakuována a dopravena 26. července do Kyjeva a odtud neprodleně zvláštním letadlem do Kanady. O výsledku ohledání zranění padlých Kanaďanů nemá ukrajinská strana informace. CSIS analyzuje situaci a teprve na základě jejích závěrů lze očekávat další postup – až po pokus o rehabilitaci pověsti kanadských speciálních sil v dalších operacích na Donbasu. Klíčovým zadržovacím faktorem dalšího zapojení sil CSIS v operacích na Ukrajině ovšem bude riziko zajetí jejích bojovníků, což by vyvolalo nevídaný mezinárodní skandál.

Zdroj:  https://nstarikov.ru/blog/69517

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

70 reakcí na Jak Kanaďané dostali na Donbasu nařezáno

 1. jaa napsal:

  joj, tak už ani ti Kanaďaní nejsou co bývali.

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Vďaka za preklad. Každého života vo vojne je škoda. Dúfam, že z toho bude poriadny škandál v Kanade. Za ich (zbytočnú) smrť je jednoznačne zodpovedné velenie armády a to až po premiéra.
  *
  Memento pre všetkých bojachtivých Čechov a Slovákov – s našimi vojakmi by velenie (NATO) zaobchádzalo rovnako.

  To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Nic nepotěší tak jako neúspěch nepřítele. Tady šlo o kejhák, to je problém, ale ne můj, bohudíky.

  Ale potěšilo i vítězství našeho olympijského páru Šafářová-Strýcová nad nasazeným párem č.1 Američankami sestrami Williamsovými které jsem právě dokoukal. Je to dětinské, ale v tomto oboustranně pěkném boji se stalo výjimečné : byl jsem Čechem. „Milovníka“ USA a multi potěšila porážka Američanek a „jiné kultury“, malá náplast, ale moje 🙂 .

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Ty naše holky to černý bratrstvo fakt vykleply! Mě teda tenis moc nezajímá, ale tohle je pecka!

   To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Jo, taky mě poradovala ta zpráva – zejména, šlo-li o smíšenou čtyřhru našich holek proti bráchům Williamsům… 🙂

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Nekoukám…..ale tohle mě fakt těší!

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No PP tak nějak jsem trochu příjemně rozhozená. Přečetla jsem si všechny dostupné zprávy o tom mači – a tak nějak déjá vu… připomělo mi to doby, když vyhrávali nad sbornou. Tož kdo ví??????

   To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  Kdysi, když jsem měl ještě televizi, dávali nějakej seriál s hlavním hrdinou-kanadským jízdním policistou jménem Frost. Mělo to fůru dílů a vždycky vyhrál, aniž by si pomuchlal kanadskej jízdní klobouk. Takže asi chyba v režii. Nebo se nezeptali na radu Jírovec.

  To se mi líbí

 5. vittta napsal:

  Pokud je to pravda, pak nelze než popřát Kanadě hodně úspěchů v jejím boji proti terorismu.
  A toho, kdo vymyslel poslat kanadské hochy chcípnout do země, po které jim nic není, bych zavřel na doživotí!

  To se mi líbí

 6. Cech napsal:

  Budeme li uvažovat že tato informace je pravdivá, tak vlastně nejpodstatnější je že pověst těchto našich západních elitně vycvičených speciálů neutrpěla.

  Budeme li opět uvažovat v rovině důkazů, tak slavná obrana DNR&LDNR nemá ani jednoho jak mrtvého natož živého Kanaďana.
  Toto je to nejpodstatnější na dané akci, po tomto průzkumu bojem a zobecnění úspěchu skupiny „2“ bude již eliminace obranných pozic LDNR z 80 % úspěšná.
  Canadian Special Operations Forces Command může nyní využít výše zmíněných poznatků a naprosto hmatatelně doložit, že při vycvičenosti jakou má a zřejmě hodlá zabezpečit i pro VSU, si 7 vojáků hravě poradí s celým plukem obránců LDNR.
  V následném bude možné pomocí těchto malých skupin eliminovat dostatečně širokou linii obrany tak aby hlavní síly ATO zvládly celou členěnou obrannou linii v plné hloubce.
  Timto se Nikolaj Starikov přiznal k tomu, jak jsou ozbrojené síly DNR&LDNR děravé a upozornil na reálnou možnost jak lehce a úspěšně je naši opravdoví a dobře vycvičení speciálové mohou eliminovat.

  To je to čeho se zřejmě a naprosto viditelně; doopravdy Nikolaj Starikov obává, proto musel tuto realitu ventilovat na svém blogu.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Ohledně zahraničních misí a celkového působení ve speciálních silách pod jednotným velením NATO, jsou na tom viditelně Slováci mnohem lépe než my.
   http://www.novarepublika.cz/2016/08/slovenka-se-jako-agentka-cia-podilela.html

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pane Čechu, obávam sa, že ste si túto správu vyložili mylne. Informácie o tom, že šlo o Kanaďanov, prenikli z ukrajinských zdrojov. Opolčenci nemali o tom potuchy a keď o tom informoval Basurin na tlačovke, nemal potuchy, o čo týmto skupinám šlo. Určite nebol záujem zajímať ich (považovaných za Ukrajincov), zvlášť tú skupinu, ktorá uviazla v mínovom poli.
   Druhá vec je tá, že na doloženie „deravosti“ obrany opolčencov vôbec nie sú potrební Kanaďania. Opolčencov nikdy nebolo toľko, aby v pohotovosti držali súvislú nepreniknuteľnú obrannú líniu, majú len pomerne riedke kontrolné body, a Ukrajinci to po celý čas využívajú. Ako sa tam asi dostávajú tí delostreleckí navádzači a diverzné skupiny s mínometmi? Nemusia sa ani plížiť nocou, prejdú tam v džípoch.
   Tí Kanaďania tam mali akože mať ostré cvičenie v bojových podmienkach, ale kvôli utajeniu asi ani nedostali životne dôležité miestne informácie. Totálne zbabraná akcia a zbytočná smrť. A uvedomme si, že takíto odborníci velia NATO!

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pane, Čechu, možno som si ale neskoro uvedomil iróniu vo Vašom príspevku :-).

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Ta Vaše ironie mne dostává. Máte recht. Ani se nedivím že nic moc nezveřej’nují- Řekla bych, že příště si dá velitel bacha a nepodcení „vytrvalost odvážných Kanaďanů“a nenechá je důkazy odtáhnout zpět. .

   To se mi líbí

 7. Slim napsal:

  PRO PŘEDSTAVU O VĚROHODNOSTI ZPRÁVY JE DOBRÉ SI VŠIMNOUT ORIGINÁLNÍHO PRVNÍHO ODSTAVCE. JAK OPATRNĚ JI N. Starikov UVÁDÍ – S MOŽNOSTÍ CUKNOUT (zvýraznění jsem dodal).

  От одного из читателей ресурса nstarikov.ru я получил весьма интересную информацию. Что называется, «из непроверенного источника». О присутствии на украинской стороне баррикад гражданской войны «западных специалистов» периодически писали. Нет никакого сомнения, что спецназ и инструкторы стран НАТО присутствуют в Сирии. И вовсе не для борьбы с ИГИЛ-ДАИШ (запрещенной в России террористической организации), а, наоборот, для её обучения и тренировки. Зная наших геополитических противников, которые сегодня используют часть единого славянского народа, живущую в государстве Украина, для борьбы с Россией, можно сказать, что… вот именно так всё и должно быть.
  Может быть. Или даже было…

  А вот письмо.

  23 июля 2016 года как минимум 3 разведгруппы… A TAK DÁL.

  Čili není to agentura JPP, ale JČN

  To se mi líbí

 8. NavajaMM napsal:

  O kanadských vojenských aktivitách veľmi podrobne píšu sami Kanaďania:
  http://www.forces.gc.ca/en/operations-abroad/op-unifier.page
  Teda ich misia je trénovať Ukrajincov v poskytovaní prvej pomoci v bojových podmienkach a trénovať súčinnosť so systémami NATO. Preto aj Kanaďania patria pod ministerstvo zdravotníctva a preto asi ani prítomnosť Kanaďanov nie je pre nikoho (ani opolčencov) tajomstvom.
  Ak by bola informácia z článku pravdivá, šlo by o akciu nad rámec kanadskej misie a možno to utajenie bolo hlavne kvôli svojim, nie kvôli opolčencom. Cínové rakvy sa však už utajiť nedajú a či šlo o pravdu, dozvieme sa z Kanadského parlamentu. Ak je to dezinformácia, smeruje do Kanady a má spôsobiť problémy Kanadskému premiérovi (mho).

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Z kanadského parlamentu se dozvíme opravdu naprosto „VŠE“.
   Protože Kanada je tou rukou, která řídila doražení Janukovyče a nebýt „Ruska“ (hlavně jednoho nejmenovaného Rusa), tak již mohl být dávno po smrti a byl klid.
   Nebyl by žádný Donbas, protože by se Strelkov rekreoval s Janukovyčem.
   Proto také :
   Kanadská vláda jako první uvalila na některé ukrajinské politiky sankce a zabezpečila tím použití připravených skupin v Oděse.
   Proto také je přítomnost Kanaďanů na Ukrajině v poměru s USA 2:1.

   Liked by 1 osoba

 9. Rosťa napsal:

  Pokud je to pravda, tak je škoda, že si nějakého pazdráta neodchytli. Ale kdo mohl tušit, že je to bratrská pomoc z Kanady a ne Ukronácků. Zeměpis jsem měl na základce a to už je hodně let. Proto se musím kouknout do mapy, jestli ( a kdy ) se Kanada stala součástí Ukrajiny.

  To se mi líbí

 10. kchodl napsal:

  Děkuji za překlad !
  Je to natolik přes čáru, že jsem v první chvíli myslel, zda to není ona „ruská dezinformace“, jak s tím všude straší LGBT pornoherec. Ale je to zřejmě pravda, podle všeho.

  Vyvrací to dlouho udržovanou desinformaci, že Kanada je demokratický stát, respektující zákony a mezinárodní právo, vážený člen mezinárodního společenství, který na rozdíl od svého jižního souseda nefunguje jako grupa mocí opilých gangsterů.

  To se mi líbí

 11. Bavor V. napsal:

  Zajímavý citát z jednoho článku:
  Rusko vstoupilo do války v Sýrii na straně Asada loni v září a umožnilo režimu dobýt zpět část ztraceného území. Například Palmýru, ovládnou Islámským státem. Ankara naopak podporuje syrskou opozici, v posledních měsících jsou však vyjádření tureckých politiků k Asadovi smířlivější.
  „Bez ruské účasti je nemožné dosáhnout řešení syrského problému. Jen partnerstvím s Ruskem můžeme krizi ukončit,“ řekl agentuře TASS v předvečer své cesty do Petrohradu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ruska-letadla-mohutne-bombarduji-aleppo-syrska-armada-neudrz/r~812687065d4e11e682380025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0

  To se mi líbí

 12. Rosťa napsal:

  Přetištěno z mailu

  5. srpna 2016 měli bychom oslavit 300. výročí bitvy
  u Petrovaradína
  Jedná se o jednu nejvýznamnějších bitev, jimiž Evrop
  a čelila
  nájezdům
  tureckých muslimů, jejich surové expanzi a snaze o islamiza
  ci Evropy.
  V této bitvě dne 5. srpna 1716 Evžen Savojský, vrchní v
  elitel rakouského vojska,
  rozprášil početně mnohem silnější muslimskou armádu.
  Turci vytáhli do boje s cílem pomstít se a získat zpět úz
  emí ztracená
  po drtivých porážkách u Vídně a Zenty.
  Ano, to bylo v době, kdy si ještě Evropané uvědomoval
  i smrtelné nebezpečí,
  zrůdnost islámu a jeho neslučitelnost s evropskou kulturou.
  A neměli debilní EU úředníky, vládní vítače, makrely, sr
  albotky, holobrádky
  a tzv. neziskové organizace 0
  M.S.
  5. 8. 2016

  To se mi líbí

 13. Slim napsal:

  OT
  Propad ČSSD
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1869617-preference-cssd-se-v-cervenci-propadly-ano-zustava-prvni

  POKUD se to potvrdí (AISA není zase natolik důvěryhodná), objeví se nepochybně otázka souvislosti s kauzou Šlachta. Protože jsem takový vývoj preferencí čekal, vidím souvislost jako nepochybnou.
  Vybruslí z toho Sobotka i podruhé? (do voleb je málo času na změnu trendu)

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Podle mě o to nejde.
   Jde o to, KDO ho případně nahradí.
   Sobotka s 16% ČSSD definitivně pohřbí.
   To by byla pro českou levici jistá šance, protože eurohujerská a naprosto zkorumpovaná ČSSD má do levice stejně daleko, jako TOP09.

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   Vyhoda tohoto propadu ČSSD PRO LEVICOVĚ SMYŠLEJICÍ lidi je že to možná prospěje levici.Stejně ČSSD je čím dal složitější ji pasavot aspon trochu jako levicovou,dalo byse řici že je ve středu toho politického dění,určitá čast je už vpravo a jiná zase vlevo jako celek se da už spiše chápat jako střed.Sice je nesmysl ji stavět na uroven TOP ale to není duležité.PROTOŽE v nastavajicích volbach není potřeba jako hráz proti experimentum Kalouska,co plně splnila v minulích volbách,mam radost že moje odhady se splnili do puntiku.TED je šance na změnu že ČSSD PROHRAJE NA CELÉ ČAŘE,A duležité je že to nebude myt žadný převratný dopad pro levicové voliče a to co si přejí od státu.Tou hrazí je ted BABIŠ,jen doufám že neziská velkou převahu to by bylo špatné.Ted je duležité aby ČSSD VYRAZNĚ prohrála a její zakladna si uvědomila své kořeny.Rozložení politického spektra ted tuto možnost umožnuje bez nakého tragického dopadu pro stat jak ho chape levicový volič…za předpokladu že Babiš neziská absolutní moc.Ted jen doufat že se zakladna probudí,nebo vznikne s levicového křidla kolem Foldyny NOVÁ STRANA

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Ano tato máte pravdu, mají ted šanci změnit leccos, jenže myslím, že Sobotka a spol. se prostě nezmění. Bohužel.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Kočko, nezapomínejte ma mně s odpovědí.
     Kopíruji svůj dotaz, na který jste zapoměla odpovědět.
     „A já si myslím, že jste mně zapoměla odpovědět.
     Připomenu, že jsem napsal, že používáte “ až lež“ a vy jste dupala nožkou, že „je pro mě typické“, že neumím odpovědět na vaše otázky.
     Takže se připomínám, protože pro vás je typické, že na otázky odpovídáte, nebo….nebo ne?
     Napsala jste, že adoruji USA a já znovu tvrdím, že lžete.
     Nyní je tedy na vás, poukázat na to, kde adoruji USA.“

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Já si myslím, že nemá cenu na tohle odpovídat, vy jste lež použil, já ne. A přitom vy jste mě obvinil ze lži. Víc nemám co říct a vaše obvyklé výmluvy(a kupodivu i pana Jírovce), že se to používá obecně jsou úplně mimo mísu. Navíc to používá mainstream, což vy dva přece odsuzujete, jak je vidět – jen když se vám to oběma hodí.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Rozumím.
       Když já použiju příměr, kterému většina lidí rozumí- tedy 71 let bez války v Evropě, tak lžu.
       A když vy použijtete čistou manipulační lež, za účelem pošpinění oponenta- tedy že adoruji USA, tak je to nejen normální, ale ještě mám nějaké obvyklé výmluvy.
       Nad vámi si lze jen odplivnout.

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       Kočko
       POUŽÍT na tento připad slovo lež je nespravné.Protože když je člověk o něčem přesvedčen defakto nelže,muže se mylit a to je lidské.V tomto je to trochu jiné nepoužil bych slovo lež ale hodně nejasné.Hodně jeho vět si trochu odporují………třeba že není ovce aby ze všeho obvinoval USA,COŽ NEMÁ LOGIKU nebot oficialně je to naopak…..pak skutečně muže budit někdy dojem že obhajuje USA,to jsou ty rozpory,aby dalším řikal jak jsou špatní.MINIMÁLNĚ je to takové jako chytrá horakyně.
       Většina zde spiše razí jasnou polohu………ano USA nemuže za vše ale je hlavní destabilizační prvek.
       Spíš tragikomické je jak dost lidí obvinuje jak jsou ukřivdění,běda když někdo vznese kritiku k němu razem je z něho hulvát……….takže už s diskuze v poslední době sním považuji za stratu času,Nebot se to čím dál vice zvrháva,jak je protivník zakeřný,proč si kazit chut dobré kavy v kavarničce u BAVORA .

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Ne, tato.
       Klasicky lžete, ovšem rovněž klasicky sám sobě.
       Jak jsem už kolikrát uvedl, to, že mě nedokážete a nechcete pochopit ještě neznamená, že jsem takový, jak o mě z výšin své „superpoctivosti“ píšete.
       Vy píšete, jak jsem zákeřný.
       To je legrační, když před tím napíšete, jak nemá cenu diskuzí se mnou ztrácet čas, ale vlastně diskuzí o mě- tedy spíše mým špiněním- vám ztrácet čas nevadí.
       Jak jsem už uvedl, k vám bych se nechtěl otočit zády, křiváku!

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Tato lžeme všichni přece, kdo s ním nesouhlasíme :), tady máte doklad, stačí si přečíst našeho pravdomluvného vitttu :D. Víte,Vy jste moc, hm jak bych to napsala, no prostě nechcete vždy nazvat věci, nebo lidi, pravými jmény. Ale stejně to není nic platné. Tak lžete pro změnu Vy podle něho. . Vittta lže a blábolí samozřejmě, mockrát, ne vždy, jasně. A tečka, nebudeme rozebírat někoho takového ;). To máte pravdu :).
       Prosím vždy PRAVDOMLUVNÉHO vitttu, aby na to nereagoval, děkuji :D.

       To se mi líbí

     • tata napsal:

      chce to čist…………nenapsal jsem že jste zakeřný ale že to vyčitate druhým….holinky,hodinky oboje se natahuje přesto je to uplně jiné.

      .takže už s diskuze v poslední době sním považuji za stratu času,Nebot se to čím dál vice zvrháva,jak je protivník zakeřný,proč si kazit chut dobré kavy v kavarničce u BAVORA .

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Heleďte, neztrácejte se mnou čas, jo?
       Já s vámi diskutovat mohu, já o ztrátě času nepíšu.
       Ale tenhle výpad nebyl bohužel první.
       Nevšímal jsem si toho.
       No ale když nedáte pokoj a píšete o mě drby jak nějaká pavlačová slepice, tak pak musím reagovat.
       Chovejte se jako chlap!
       Nepište voloviny o ztrátě času a když se vám bude chtít, tak normálně se mnou diskutujte, mě to rozhodně vadit nebude a když se mi to bude zdát zajímavé, klidně budu v pohodě reagovat.
       Ale tyhle kecy a vzkazy ve třetí osobě….to je nedůstojné.
       Podle mě, tato, pouze podle mě!

       To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Že by si voliči ČSSD konečně přečetli jejich multi-kulti/LGBT/juvenilně-justiční/inkluzní/proislámský program ? Nebo si všimli jejich podpory církevní megaloupeže ? Nebo jejich protičeské podpory Uhnije ?

   Nevěřím…

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    tato, i vy?

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     Bavore jestli jsem pochopil co mi pišete……..tak jste mě nikdy nepochopil,pořad piši to samé ani o milimetr jinak

     To se mi líbí

   • tata napsal:

    kchodl napsal:
    8.8.2016 (20:21)

    JSTE moudry muž,v politice neplatí černý ,bilí…….je to mnohem složitější a na dlouhou a ve své podstatě zbytečnou debatu……dostal jste sice 4 souhlasy……vtom černobilem vidění ale tak to neplatí v politice obzvlášt.TEN 1 NESOUHLAS NENÍ ODE MĚ,ale tak jak jste to napsal……..hodně zjednodušená pravda,bez vnimaní politické reality a možností

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Voliči ČSSD si programy vesměs nečtou. (v tomto vynikají voliči ODS a TOP09, kteří si je čtou a pak až s náboženským zanícením očekávají lepší zítřky)
    Takže nemají ponětí, co vlastně ČSSD dělá.
    To je oněch 13%.
    1% si program čte a volí ČSSD právě proto.
    Ta zbývající 2% jsou ti, co si program ČSSD čtou, ale taktéž nábožensky očekávají lepší zítřky, a tedy věří, že něco tak blbého nemůže být sociálně demokratické, ale pochází to od nepřátel strany, zejména pak od samotného Kalouska, nebo Klause.

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   O Sobotku bych se nebál, ten vybruslí ze všeho. Ale ČSSD to s tím bruslením nebude mít zrovna moc jednoduché.
   Paroubek ze svého exilu pro ČSSD sepsal nějaké hraběcí rady a doporučení.
   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/muze-cssd-vyhrat-pristi-volby
   Tím mi na seznam nadepsaný „Nikdy za žádných okolností nevolit“ přibylo další jméno.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    😮 V Cařihradu poblíž Galaty
    bydlel jeden Turek bohatý
    …a říkali mu Jebl Bej 😆
    Prostě Paroubek…

    To se mi líbí

    • Jos napsal:

     A to znamená co Bavore? Jako že Paroubkův návrh na př.: Pustit se do sporu s ČNB a dělat politiku „tvrdé koruny“, nebo Požadovat zavedení II. sazby korporátní daně pro největší firmy oligopolního charakteru. nebo Přistoupit důsledně k ochraně spotřebitele z hlediska kvality i ceny u nás prodávaného zboží. atd. jsou blbosti?

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      No je to směs použitelných a nepřijatelných nápadů spolu s idealisováním současného vedení. Přece nelze měnit vedení po volbách. ale v předstihu, aby bylo schopné něco řešit. Sobotkovci vyřeší jediné. Jak jít za Modrými strakami do prdele.

      To se mi líbí

      • Jos napsal:

       Tedy jak vy čtete texty Bavore, to je unikát, Paroubek píše o změnách programu a vy o změnách vedení. O nějaké idealizaci současného vedení ani slova. Nojo. Píše tak trochu, na můj vkus nepřijatelně slabě, kriticky o Babišovi. A málo řve na ČSSD. Chápu. Ti co neovládají politickou aritmetiku si přejí porážku ČSSD a vítezství Babiše ve volbách, aby nám všem Babiš, spolu s Bělobrádkem a třeba Modrými ptáky (ti šli v tom cinknutém výzkumu taky nahoru) ukázali, že Nečasovsko – Topolánkovské vládnutí bylo proti tomu co svede oligarcha procházka růžovou zahradou.
       Vlastně mně vyděil Tata svým „TED je šance na změnu že ČSSD PROHRAJE NA CELÉ ČAŘE,A duležité je že to nebude myt žadný převratný dopad pro levicové voliče a to co si přejí od státu.“. To je až tragicky směšné.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Tohle jsem si z prstu nevycucal: Myslím tedy, že ČSSD se musí urychleně vrhnout na inovaci svého volebního programu. Personální věci ve vedení ČSSD bude stejně možné řešit z větší části až po volbách do poslanecké sněmovny…
        Takže v této sestavě, která ani není schopna o programu přemýšlet, mají vyhrát? Naivo

        To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       nejste sám Josi,
       s tím vyděšením,také to tak vidím.

       To se mi líbí

      • Jos napsal:

       Bavore, vy jste nic nepochopil. To není strach o Sobotku, to je strach o všechny slušné lidi. Včetně taty, který napsal takovou blbost a dokonce nesmyslně považuje šmejda Bureše za nějakou hráz proti nepravostem světa kapitalismu. Představa vlády vedené Babišem, ve spolku s tím pravicovým šmejdem co přichází v úvahu místo ČSSD je totálně děsivá. Lidé by si měli konečně uvědomit, že všechny, doslova a do písmene všechny, vlády složené z pravicových stran po roce 1989 přivedly zemi do krize a katastrofy. Všechny, bez vyjímky. Postě pravici k vládě nelze pustit, pokud chceme přežít.
       Nemají zájem řídit zemi k prospěchu, jen chtějí maximalizovat zisky malé skupiny zlodějů a korupčníků,

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Tedy, Josi, co se týče hráze proti nepravostem kapitalismu, je ČSSD se Sobotkou a Dienstbierem asi stejně účinná jako korálkový závěs. Současná ČSSD slibotechna zaručuje, že ANO příští volby vyhraje, pokud Babišovci neudělají nějakou superkravinu na poslední chvíli. Nijak se z toho neraduji, ale tak mi to vychází.

       To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       No, tak kluci socanští, co vy jste schopní vyplodit, to hlava nebere. Ale brát vám to nebudu. Takové volyče Sobotka potřebuje a v těch srágorách se budeme babrat navěky.

       To se mi líbí

     • oh napsal:

      Načal jsem to, tak budu pokračovat.
      Hlavní důvod, proč jsem si Paroubka připsal na seznam absolutně nevolitelných jedinců je hned jeho bod 1. Jsem postižen elektrotechnickým vzděláním a jako každý správný jaderný dinosaurus si udržuji přehled o cenách elektřiny. Zejména pak o cenách pro spotřebitele. Srovnání pro průmysl a domácnost pro léta 2012 – 2014 je zde:
      http://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/12823-srovnani-cen-elektriny-a-plynu-v-evrope
      a až do roku 2015 lze nalézt na eurostatu.
      Co by mi přineslo Paroubkovo zezelenání, ilustrují ceny v Německu a Dánsku, kde domácnosti platí dvoj až trojnásobek cen pro průmysl. Děkuju, nechci.
      Pustit se do sporu s ČNB? Zní to hezky, ale jak? Podle zákona o ČNB centrální banka nejen nesmí přijímat, ale ani vyžadovat instrukce od parlamentu, vlády nebo prezidenta. Tečka. Změna zákona o ČNB dotýkající se nezávislostí ČNB vyžaduje současnou změnu ústavy, jinak, jako už dříve, narazí na ústavní soud. Takže slib, který sice nezarmoutí ale téměř jistě ani nepůjde splnit.
      Důsledná ochrana spotřebitele po Sobotkově koaličním způsobu, to už jsem viděl.
      http://www.lupa.cz/clanky/je-dokonano-prezident-podepsal-novelu-oklestujici-prava-spotrebitelu/
      Jo, navrhl to ANO Pflégr, a dokonce se přiznal, že mu návrh napsali operátoři. Ale nějak jsem nepostřehl jediné stéblo, které by tomu Sobotkova ČSSD aktivně položila do cesty. Rozdílná kvalita (složení) potravin je oficiálně posvěcená z nejvyšších kruhů eurobyrokracie. Coca Cola, káva nebo koření (a tuna dalších věcí, vyráběných nadnárodními společnostmi), které se prodávají pod stejným názvem v celé Evropě, mohou mít v jednotlivých zemích Unie jinou chuť nebo složení a spotřebitele to nepoškozuje. Evropská komise takto odmítla kritiku Bulharska, které oficiálním protestem reagovalo na výsledek testu provedeného Asociací spotřebitelů Slovenska. Božstvo z Brusele seznalo, že nás to nepoškozuje, to IMO znamená, že božstvo bude jakékoli snaze o regulaci na národní úrovní bránit. Dokud to nebude přímo jedovatý, bruselskou vrchnost to, na rozdíl od pomazánkového másla a tuzemáku, nezajímá. „Společnosti nemají povinnost prodávat stejné výrobky ve všech zemích Unie. Musí ale o tom informovat spotřebitele na etiketě.“ (mluvčí Evropské komise pro zdraví a ochranu spotřebitele Frederic Vincent.) (blijící smajlík)
      „Zahájit celospolečenskou diskusi na téma případné nové americké vojenské základny na našem území a jasně zastávat stanovisko proti vybudování základny“ je nápad, který mi až nebezpečně připomíná jednání jisté Pandory.
      Vzhledem k příchylnosti Sobotky a Dienstbiera k evropským hodnotám a západní NATOcivilizaci mě představa zahájení takové diskuze zrovna nenaplňuje optimismem. 😦

      To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Zrovna Coca-cola myslím nebyla odlišná, ale to je nepodstatné, jinak máte naprostou pravdu :).

       To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Někde jsem četl, že Paroubek má velké pole solárních panelů. Pokud je to pravda, jeho podpora „zelené“ energie a „nepodpora“ rozšiřování Temelínu je logická.

       To se mi líbí

      • Jos napsal:

       Vážený oh, když jsou pro vás tak zásadně důležité výdaje za elektřinu, už jste si někdy zkusil spočítat, kolik vás, mne a téměř všechny naše spoluobčany stojí měnové manévry gaunera Singer a rady ČNB? Začněte třeba od cen benzinu, nebo pokud jste kuřák třeba od cen cigaret. To jejich poslední zvýšení jde ze 100% na konto Singerových manipulací. Pak se třeba podívejte na svá konta a odečtěte si pár procent jejich hodnoty. A všechno to srovnejte s výší úhrady za elektřinu. Abyste poznal jakou roli ve vašem životě hrají ceny elektřiny a jakou Singer. Já v tom mám jasno. Singer mne stojí násobně víc. A to že mají členové bankovní rady ČNB asi pocit, že zákon jim dává postavení nedotknutelných bohů ve skleněné kleci? To si vážně myslíte, že sedm lidí zvyklých na luxus a nedotknutelnost je schopno vzdorovat státu, pokud ten se rozhodne jim praktiky poškozující drtivou většinu občanů zarazit? Řekl bych, že máte malou představivost. Stačí jim připomenout také nějakou odpovědnost z jejich činy.
       Co se týká kvality a ceny potravin. To že Evropská komise cosi rozhodla,co evidentně poškozuje spotřebitele v některých částech Evropy neznamená stáhnout ocas a poslechnout. Zvláště z centrální úrovně by možnosti jak do tohoto stavu zasáhnout ve prospěch spotřebitelů byly téměř neomezené. Jen by politici museli chtít.
       Vůbec mne nejvíc zaujal váš postoj: komise rozhodla my musíme poslouchat. Ať už se to týká ČNB nebo potravin. Já říkám no a co. Trhněte si nohou vážené komise. A pokračoval bych. Váš postoj OH náramně vyhovuje současnému establishmentu. Jenže s vaším postojem bychom se ještě dnes patrně řídili zákony z doby Marie Terezie. Ne li staršími. Jak je vidno, Paroubek myslí zcela odlišným způsobem než vy OH. Asi proto byl prakticky nejúspěšnějším polistopadovým premiérem. .

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Kolik nás stojí měnové manévry guvernéra Singera a teď Rusnoka? To je důležitá otázka, Josi.
       http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cervnove-intervence-proti-silne-korune-prisly-cnb-na-8-45-mld-kc/1379329
       Pokračování dám na konec diskuze, protože jako nudle by to bylo k neučtení.

       To se mi líbí

 14. vittta napsal:

  Jsme tady všichni blbci!
  Snažíme se vyřešit, co s těmi migranty a přitom je to tak snadné.
  A bylo to samozřejmě vyspělé Německo, které přišlo se snadným a především účinným řešením.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecko-Navrzeny-nove-vyhody-pro-uprchliky-To-zde-jeste-nebylo-448262

  To se mi líbí

 15. oh napsal:

  Přebujelá nezávislost ČNB, ušitá na míru dvojce Havel – Tošovský, je šutrem v botě už dlouho, jak dokazuje článek z roku 2000.
  http://www.rozhlas.cz/komentare/rannipoznamka/_zprava/3109

  Ale už jsem se ptal jednou – co s tím může (a chce) ČSSD nyní dělat?
  Zákon č, 1/1993 Sb. Ústava ČR, hlava VI., čl. 98
  (1) Česká národní banka je ústřední bankou státu. Hlavním cílem její činnosti je péče o cenovou stabilitu; do její činnosti lze zasahovat pouze na základě zákona.
  (2) Postavení, působnost a další podrobnosti stanoví zákon.

  Tím zmiňovaným zákonem je Zákon o ČNB č. 6/1993 Sb. a z něj nás zajímá část třetí, která upravuje vztah k vládě a dalším orgánům, tedy paragrafy:
  §9
  1) Česká národní banka, bankovní rada ani žádný člen bankovní rady nesmějí při výkonu pravomocí a plnění úkolů a povinností svěřených jim Smlouvou o Evropské unii, Smlouvou o fungování Evropské unie a Statutem a při výkonu dalších činností vyžadovat ani přijímat pokyny od prezidenta republiky, Parlamentu, vlády a jiných orgánů České republiky, dále od orgánů, institucí nebo jiných subjektů Evropské unie, od vlád členských států Evropské unie nebo od jakéhokoli jiného subjektu.
  (2) Česká národní banka a vláda se vzájemně informují o zásadách a opatřeních měnové, makroobezřetnostní a hospodářské politiky.
  § 10
  (1) Česká národní banka zaujímá stanovisko k návrhům, předkládaným k projednání vládě, které se dotýkají působnosti České národní banky.
  (2) Česká národní banka plní poradní funkce vůči vládě v záležitostech měnově politické povahy, makroobezřetnostní politiky a finančního trhu.
  § 11
  (1) Ministr financí nebo jiný pověřený člen vlády je oprávněn zúčastnit se s hlasem poradním zasedání bankovní rady a může jí předkládat návrhy k projednání.
  (2) Guvernér České národní banky nebo jím určený viceguvernér je oprávněn zúčastnit se s hlasem poradním schůze vlády.

  Řekl bych, že pokus o změnu statusu ČNB je běh minovým polem. Jakákoli změna cíle ČNB nutně vyžaduje změnu čl. 98 ústavy, jinak ÚS jen pod jiným jednacím číslem a jinými podrobnostmi zrušených ustanovení zopakuje nález Pl.ÚS 59/2000.
  Co tedy s tím, a hlavně, proč by to mělo být téma do krajských voleb? Jestli jen na nalákání voličů, pak si nejsem jistý kolik podrazů na voliče ČSSD ještě může projít, než její volební výsledek napodobí modré straky.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Vážně si myslím, Josi, že neexistuje žádné legální kladivo schopné představenstvu singrovky vyrazit z hlav blbost, která se jim v nich uhnízdila. Jestli o nějakém víte, sem s ním. Mě napadá jen ten Zemanův druhý způsob výměny politiků. Doufám, že mi nechcete tvrdit, že by ČSSD něco tak ošklivého a vůči centrálním bankéřům nepřívětivého dokázala a hlavně chtěla zorganizovat?
   To že Evropský komise rozhodla, znamená, že na národní úrovni s tím nehneme, leda by to vláda předhodila nějaké evropské soudní instanci nebo si sehnala mezinárodní podporu na opakované projednání téhož. Čistá sci-fi. Že by česká vláda, najmě jistý Sobotka, něco takového udělala, tomu snad nevěříte ani vy. Vždyť nebyli ochotní ani podpořit Slováky kvůli uprchlickým kvótám, přes většinovou podporu takového kroku v parlamentu. 😦
   A když dovoz šuntů jako ČR centrálně omezovat zkusíme, postižené koncerny se budou vznešeně domáhat základního práva EU – volného pohybu zboží, nikoli práva „vozit těm komoušům šunty.“ Myslíte si, že bruselský byrokrat změní stanovisko kvůli nějakým otravům ze zemljanek a stromů odněkud z východu, nebo se ve prospěch koncernů bude držet původního rozhodnutí? A tím jsme zpátky u evropských soudních instancí, nebo odchodu z EU. Co z toho ČSSD bude ochotna udělat?
   „Trhněte si nohou, nevážená komise,“ my dva klidně říct můžeme, ale vidíte někde v ČSSD jednotlivce, který by tohle řekl za vládu a přidal k tomu „Sbohem a šáteček, bando byrokratů,“ protože bez odchodu z unie jsme smlouvami a unijním právem vázáni jako ocelovým řetězem. Takže, Josi, czexit bude požadovat kdo? ČSSD? Paroubek? Babiš?

   To se mi líbí

  • Jos napsal:

   Díky oh za odkaz, stál za přečtení a demonstroval jeden fakt, tenkrát se o postavení ČNB alespoň diskutovalo. Dnes nikdo ani neotevře zobák. To je pro Singry a Rusnoky tak nechutně luxusní pozice až to řve do nebe. Moc beze stopy odpovědnosti. Ten zákon o ČNB zní jak nedobytná pevnost. Jenže Paroubek nenavrhuje do programu ČSSD beznadějnou snahu o změnu zákona o ČNB. Navrhuje něco odlišného.
   Dovolím si ho ocitovat: „2. Pustit se do sporu s ČNB a dělat politiku „tvrdé koruny“. Vystupovat jasně jako ochránce zájmů zdrcující většiny českých občanů, kteří mají zájem na budoucí konverzi koruny a eura po vstupu ČR do EMU, a to co nejvýhodněji pro občany a podnikatelský sektor (mzdy, důchody, úspory), například 18-20 korun za euro, a nikoli o 20-30 % výše, k čemuž směřuje politika ČNB.“
   Paroubek vlastně navrhuje jít s ČNB do války o měnovou politiku. A to není změna zákona závislá na momentální konstelaci politických sil. To je věc, která se vede různýmiprostředky. Paroubek s tím má sám bohaté zkušenosti. Vzpomeňte na protiparoubkovskou válku všech prolhaných novinářů a medií v roce 2006. Myslíte, že ti luxusní chlapci v radě ČNB jsou schopni unést zlomek toho co unesl v těch dobách Paroubek? Pochybuji. Taková dobře odvedená kampaň s tematem jak ČNB okrádá celý národ ve prospěch naprosto zanedbatelně minoritní skupiny, pěkně se všemi jmény a tvářemi členů rady, by vůbec nebyla lživá a už vůbec by nebyla v rozporu se zákonem. A chlapci už by nebyli všemocnými anonymy. Pokud si dobře vzpomínám hlasování o zavedení devizových intervencí dopadlo v roce 2013 4:3 ve prospěch intervencí. To znamená, že ani ten spolek v ČNB sám nebyl přesvědčen o jejich správnosti. Ale „přesvědčit“ 1 neb 2 členy toho spolku by nepřekonatelný problém neměl být.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Dobře, dejme tomu, že máte pravdu, tedy myslím v tom co píšete o kampani, tak proč Sobotka už dávno nezačal? ČSSD?

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Co přesně má být „politika tvrdé koruny?“ Měnové nástroje stát nemá, ty má ČNB. Kampaň samozřejmě lze vést, ale má to problém – potřebujete aby víceméně všechna hlavní média v té kampani jela na vaší straně. Když ne, je po kampani dřív, než vůbec začne. Typický příklad je srovnání přístupu ke dvěma politikům ČSSD
    http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2016-08-09
    Zatímco o Chovancově bytu se zarputile mlčí, Haška za falešnou tiskovou mluvčí opakovaně grilují a hezky jednotně přikládají na oheň a vesele do něj stříkají benzín.
    Kampaň v tisku může odstranit politika, ale vůči luxusním chlápkům z ČNB budou IMO její možnosti omezené. Oni mají jiné a festovnější zázemí než Paroubek nebo Zeman. Celé vedení singrovky jsou lidi, kteří působili na vysokých postech ve finančním sektoru a mají tam sakra dobré kontakty. Po odchodu z ČNB nebudou mít problém s pobytem na pracáku. Takovéhle starosti měl po odchodu exguvernér Singer.:
    http://ekonomika.idnes.cz/profil-odchazejici-guverner-miroslav-singer-fn0-/ekonomika.aspx?c=A160522_111012_ekonomika_map1
    Ve světě „velkých finančníků“ to chodí jinak. Pamatujete?
    Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) a bývalá francouzská ministryně financí Christine Lagardeová bude souzena kvůli své úloze v případu sporné arbitráže z roku 2008. Arbitráž tehdy přiřkla asi 400 milionů eur Bernardu Tapiemu ve sporu s Crédit Lyonnais. Lagardeová vzápětí oznámila, že se proti verdiktu odvolá. Vedení MMF jí prostřednictvím svého mluvčího vyjádřilo podporu. (Zpráva z prosince 2015, echo24)
    Výkonná rada MMF potvrdila ve funkci výkonné ředitelky na druhé funkční období Christine Lagardeovou. (Únor 2016)

    Jejího předchůdce sice žaloba a kampaň z funkce dostala, ale Strauss-Kahnovi hrozil nefalšovaný americký kriminál a to je úplně jiný kafe než francouzská melta.

    To se mi líbí

    • Jos napsal:

     Základním krokem „politiky tvrdé koruny?“ by podle mne mělo být likvidace Singerových machinací. A důležité by bylo ukončit to za co nejmenších otřesů a ztrát.
     Na kampaň v tisku nelze vůbec spoléhat. Když si člověk vybaví léta záškodnické a škůdcovské manipulativní činnosti téměř všech medií, zaměřené bezuzdně a někdy bohužel i dost obratně proti ČSSD a levici, nelze s medii pčítat. Toto působení medií zbavilo dost velkou část populace rozumného pohledu na věci. Už nepoznává, co je důležité a co je bulvární, a bohužel, někdy zcela účinný bezvýznamný blábol. A těch je na př.v případě ČSSD zdrcující většina. Vždyť se těm sedmilhářům docela úspěšně podařilo utajit před drtivou částí populace, že prakticky nejůspěšnějším polistopadovým premiérem byl Paroubek A hned ním Zeman A dodnes na ně pořádají mediální hony za veselého ryku zmanipulované veřejnosti.
     Jenže pokud by byla politická vůle, platný program, bylo by snadné na př. v každé tiskové konferenci vlády zmínit škůdcovskou a občany oškubávající roli ČNB. Asi by se to po čase těžko dalo zatlouct. A pokud by to alespoň část lidí pochopila, těžko by to svými kecy vysvětlovali neoliberální pseudoekonomové kolik jich tu je.
     Krom toho, pokud jsem neslyšel bludy, jakýsi právník už podal v tomto smyslu podání k ÚS.
     A už před časem mne napadla jedna věc. Když někdo nekomu svou činností způsobí škodu, měl by jí nahradit. A z toho není vyjmuta ani ČNB.

     To se mi líbí

 16. tata napsal:

  Jos napsal:
  9.8.2016 (23:09)
  0 0 Rate This
  Bavore, vy jste nic nepochopil. To není strach o Sobotku, to je strach o všechny slušné lidi. Včetně taty, který napsal takovou blbost a dokonce nesmyslně považuje šmejda Bureše za nějakou hráz proti nepravostem světa kapitalismu.

  JOS NEDĚLAM SI PATENT NA ROZUM………….tudiž je to muj pohled……..ale nebute fanatik a snazte se vidět realisticky………a hlavně nevkladejte si svuj vyklad………..svět kapitalismu je zde at chcete nebo ne a žadna strana nemuže byt hraz proti kapitalismu a už vubec ČSSD TO ZAPRVÉ.
  jESTLI tak by to mohla myt ve svém cili KSČM.

  v současnem politickém rozložení jde jen oto jestli stat bude trochu socialním směrem nebo asocialním pod praporem takových Kalousku.ani nahodou nešlo o hraz proti kapitalismu.

  Bohužel čssd se nechá stale vice vest na střed,Začiná se spronevěřovat to co já považuji za duležité…….ano stale je to lepši než KALOUS.

  proto ted je jedinečna možnost se vratit ke kořenum,ja ji dosud volil že KSČM NEMĚLA ŠANCI a podle mě těžko bude myt.Babiš je sice pravicová strana ale je natolik rozhadan ze zbytkem pravice,že je hodně malá pravděpodobnost že by v přištích volbach se spojil S TOP,TUDIŠ …….MUSI hledat spojenectvi spiše co nejsou vyloženě asocialní.A tudiž jedinečná možnost ,aby si ČSSD uvědomila kam patří a ktomu musi prohrat a ted to nebude myt naké kastrofalní nasledky jako kdyby se dostal do vlady KALOUS v těch posledních volbach a to ted zařidí BABIŠ.
  Abych pravdu řekl něvěřím že je toho ČSSD schopna…….ale doufam……..v posledních volbach sem ji volil jak menší zlo a to plně pro mě splnila…….v těchto volbách nemám strach že by se tam dostal převladajicí prvek asocialní takže nevidím duvod ji volit……..že vy ji vidite jinak je to Vaše volba a nijak ji nehodnotim.

  To se mi líbí

  • Jos napsal:

   Tato, nezlobte se na mne ale vy ste mně skutečně vyděsil když jste napsal tohle cituji:
   „TED je šance na změnu že ČSSD PROHRAJE NA CELÉ ČAŘE,A duležité je že to nebude myt žadný převratný dopad pro levicové voliče a to co si přejí od státu.Tou hrazí je ted BABIŠ,jen doufám že neziská velkou převahu to by bylo špatné.Ted je duležité aby ČSSD VYRAZNĚ prohrála a její zakladna si uvědomila své kořeny.“
   To je velký omyl. Strany jako je ČSSD nebo KSČM mají něco, co absolutně postrádají strany pravice a úplně totálně to chybí Babišovu osobnímu účelovému projektu ANO. Mají totiž paradigma ze kterého nemohou utéct, které je na přiklad u ČSSD více než stoleté, které vymezuje a hlavně dost omezuje jejich pole působnosti, které jim například znemožní dělat na příklad ve zdravotním systému taková svinstva jaká dělal třeba Julínek. A to se vlastně týká i KSČM. Babiš žádná omezení, žádné hranice nemá. A když přijde na lámání chleba dohodne se třeba ďáblem i s Kalouskem na to tata.

   To se mi líbí

 17. tata napsal:

  PS———-A V ŽADNEM PŘIPADĚ nebudu volit Babiše………ale ani ČSSD……..ASI PRO MĚ JE JEN JEDINÁ VOLBA A TO KSČM

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.