Pořád se něco děje


Nejstarší jsou včerejší noviny. To víme každý, ale někdy to prostě rychleji nejde. A tak vkládám dva hroší příspěvky najednou:

Proč Erdogan vyhrál …?

 Protože se mi z pátku na sobotu opět jaksi „nespalo“ ( obvyklá občasná stařecká nespavost), měl jsem možnost to celý na netu sledovat skoro do sobotního rána a nemůžu se zbavit dojmu, že ten převrat byl jaksi podivnej. Na podstatný části ruskýjch zdrojů dávají armádu do souvislosti s vlivem pindosů*) – protože od nich mají nejen zbraně, ale zejména školy vyšších velitelských kádrů – s tím, že to po nedávném istanbulském atentátu mělo být poslední vážné varování Erdoganovi… To by ale znamenalo, že pindosové už neumí ani pořádnej vojenskej převrat…? Na druhé straně ale se nabízí klasická otázka „v čí prospěch“ – a tam je první na řadě Erdogan …   Jinak očekávám průser někde úplně jinde……

Inu, a mezi desítkami textů a zvukových záznamů na toto téma mě nejvíc zaujal poměrně stručný komentář (viz níže) Vlada Šurygina, vojenského experta (který zažil vojenský převrat doslova na vlastní kůži), a podivuhodně souzní s mým názorem na věc… viz.: – a zejména jeho poslední odstavec … (Překl.)

 

***

Jak jsem, koneckonců, řekl před osmi hodinami: všechno se definitivně vyjasní k ránu (..odvolávka na předchozí jeho noční komentář – pozn.překl). K ránu bylo jasné, že pokus o vojenský převrat v Turecku zůstal jen pokusem. Převrat „číslo pět“ – a právě tolikrát v Turecku vojáci měnili vládu – se nekonal. Příčiny jsou zřejmé:

 • Jen část armády podpořila spiklence
 • Spiklenci nedokázali zadržet a izolovat Erdogana.
 • Erdogan dokázal vyvést do ulic tisíce svých přívrženců a demoralizovat „spiklence“ perspektivou obrovských lidských obětí. V důsledku toho byly kontrolní body „pučistů“ zablokovány lidmi a skončily.
 • Začala zatýkání a odvolávání.

A teď to nejzajímavější!

Bude definitivně demontována „politická“ funkce armády a její specifické postavení. Stane se obyčejnou státní institucí.

Erdogan dostal unikátní mandát pro vyčištění svých oponentů a celá „světská“ opozice se stane jen prachem pod jeho botami.

Erdogan rázně obnovil ztracenou důvěru svých přívrženců a voličů, kteří se v něm zklamali. Od nynějška bude v jejich očích „zachráncem Turecka“ a dostane se mu naprosté volnosti v rozhodování.

Erdogan si pro sebe určitě vyvodí závěry o roli USA v událostech, a není vyloučeno další ochlazení jeho vztahů s Američany. Přinejmenším pak s  Obamovou administrativou.

Obecně vzato, vyšel z tohoto převratu v plné síle a slávě. Jak se říká – vítěz bere vše – a běda poraženým!

Zůstává jen vysvětlit to hlavní – nakolik sám Erdogan měl přehled o přípravě puče? On totiž až příliš vhodně „zmizel“ doslova na prahu převratu. Bereme-li v potaz, že jeho zadržení a izolace byly skoro tím hlavním úkolem pučistů, kteří měli k jeho splnění všechny prostředky, je to velmi divné. Právě to, prakticky, odsoudilo puč k neúspěchu. Uklizený několik hodin na neznámém místě, po zvážení rozsahu převratu, provedl Erdogan efektivní a úhlednou operaci blokování a neutralizace pučistů. V souvislosti s tím mi tane na mysli známý citát z nádherného fantastického pamfletu Vladlena Bachlova „Jak pohaslo Slunce, aneb Historie tisícileté diktatury Ohohondie, která existovala 13 let 5 měsíců a 7 dní“:  „…Naprosto klidně potlačil v Ohoho sedm vzpour a odhalil šest spiknutí. (Tři z nich nebyly tak docela opravdové, zato o opravdovosti ostatních nebylo pochyb, protože si je Prezident organizoval sám.)“ …

Pro dokreslení připojuji ještě dvě z odpoledních reakcí na článek…(pozn.překl.):

 

K.Šulgin: – V doplnění k autorově otázce „nakolik sám Erdogan měl přehled o přípravě puče?“, vyvstává i otázka o překvapivém sobotním ranním prohlášení Erdoganova stoupence a starosty Istanbulu, kdy se ještě nikdo nevyznal v tom, kdo je kdo. Jeho kategorické oficiální prohlášení, že mezi pučisty byl i „vojenský letec, který sestřelil ruský bombardér a ještě stihl vystřelit dávku po parašutistovi“. Turecká armáda nepouští ke svým svědectvím civilisty, a tím méně Erdoganovy přívržence. Natolik kategorické vyjádření člověka z Erdoganova nejbližšího okolí přivádí k myšlence, že chtějí zabít dvě mouchy jednou ranou. Na jedné straně pošpinit vojáky a spolu s tím ukázat Rusům, že – tady je ten gauner…

A.Kurrenoj: – mně se – nevím proč – zdá, že to je začátek Erdoganova konce, protože příliš spěšně začal namotávat udičky a hemžit se – to se lidem sotva bude líbit …

Zdroj: http://www.zavtra.ru/content/view/pochemu-erdogan-pobedil-/

*) „Pindosi“ – v posledních letech v Rusku rozšířené hanlivé pojmenování pro Američany. Název ale pochází ze Srbska (znamená tučnáky), z období „humanitárního bombardování“ země letectvem NATO včele s USA. Pro obětavé služebníky Amíků se užívá výrazu „podpindosnik“ – tedy ten, kdo si definitivně pod Amíky lehl…

Včera Turecko, dnes Arménie …

Lídři všech států musí projít testem zbabělosti …

Včera tímto testem úspěšně prošel v Turecku Erdogan, a dnes je na řadě Sergo Sargsjan, prezident Arménie:

Tzv. nesystémová opozice oznámila v Jerevanu zahájení vojenského převratu. Na videu rozšiřovaném v sociálních sítích stoupenci „Ustavujícího parlamentu“ několik mužů, ozbrojených automaty, prohlašuje, že už několik hodin zadržují jeden z pluků policie v Jerevanu a požadují „osvobození všech politických vězňů“. Následně došlo v hlavním městě k přepadení pluku strážní služby. „Ustavující parlament“ také rozšířil prohlášení, v němž jako základní požadavek vznáší odstoupení prezidenta Arménie Sargsjana a předání moci „vládě lidové důvěry“.

Podle informací masmédií je známa zatím jedna oběť útoku na oddělení policie v Jerevanu.

Podle nepotvrzených informací se do jerevanské okrajové čtvrti Erebuni k obklíčené tam policejní stanici i k pluku strážní služby stahují policejní posily a speciální technika.

Podle fotografie, zveřejněné jedním z obyvatel druhého nejlidnatějšího města republiky Gjurmi, hlídkuje na vjezdech do města policie s automaty.

Podle dřívější informace informační agentury REGNUM, byl 20. června na základě obvinění z nedovoleného ozbrojování a přechovávání zbraní zatčen a uvězněn koordinátor opoziční občanské iniciativy „Ustavující parlament“ Žirajr Sefiljan.

O tom, jak se zachová Sergo Sargsjan, zda v souladu se zákonem projeví sílu a vůli uhájit suverenitu země, se dovíme v příštích hodinách …

160717 _ Zdroj: http://ria.ru/world/20160717/1468426582.html

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

22 reakcí na Pořád se něco děje

 1. kchodl napsal:

  „Pindosové“ nepochází ze Srbska, ani od té řecké hory, ale z Afghoše. Znamená to opravdu tučňák, to je na tom jedině správně. Prý to je slovo z nějakého americko-španělského pouličního argotu.

  Začalo se tak původně říkat americkým vojákům, kteří i v boji vlečou velkou plnou polní, tj. asi 50 kg na zádech, přičemž postupují malými krůčky – čímž skutečně připomínají tučňáky.

  Na vině je úchylně nastavená smlouva americké armády s pojišťovnou, která už několikrát odmítla vyplatit náhrady za zranění nebo úmrtí v boji, pod záminkou že voják neměl při sobě všechny „ochranné pomůcky“, nejtěžší neprůstřelné doplňky, … tj. vše co má oficiálně ve výbavě.

  Pokud to voják nemá s sebou na základě velitelova rozkazu, je pro pojišťovnu vinen velitel a je následně odsouzen platit pojišťovně náhradu. Toto vše se mnohokrát reálně stalo, takže američtí vojáci vláčí do boje všechno s sebou.

  Tedy „pindosové“. A neříkají jim tak jen Rusáci, ale všichni.

  Ruské je obohacení slovníku o „pindonosník“, tj. sloužící Amíkům, a „podpindonosník“, tj. poskok pindonosníka.
  🙂

  To se mi líbí

 2. jaa napsal:

  Já bych se přikláněla k Kurrenoji Ankara není Turecko a Kemalovci dobře vědí, že sekulární stát je dostal nahoru…. Opak je potáhne dolů…

  To se mi líbí

 3. vittta napsal:

  Ten Erdogan si nějak sere do vlastního hnízda.
  Ty jeho čistky nabírají dost nečekaný směr.
  Aby se nakonec nehodilo úplně všem, kdyby ho někdo zastřelil.
  A když se to hodí všem…..

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   To je blázen, takhle na sebe strašně upozorní, jakmile EU „elity“ řeknou, že je to hodnej kluk, tak je opozice, která je čím dál silnější, sežere.
   Však se také zavzdušňují a vyjadřují se nezvykle neutrálně.
   A největší legrace na tom je, že se ho EU nemůže zříci, protože ho potřebují,
   Amíci zatím nevěřícně koulejí očima, protože účast tohoto sultanátu v NATO je čím dál pochybnější a Rusové raději neříkají nic, protože mít za spojence podobně okatý klerofašistický režim by jim přineslo více strastí než slastí.
   Podle mě Erdogan dělá kroky, které si nemůže dovolit ani americký či ruský prezident, protože by to prostě „řvalo“.
   To tedy nevím…..co se z toho vyvine.

   To se mi líbí

   • vera napsal:

    …vyjadřují se nezvykle neutrálně…Přesně.
    Mně vám přijde, že jsou potichu, protože se sami lekli toho co vyvolali.
    Vždyť ho učili. Několik fejkových atentátů, aby viděl co už vydrží média a lidi, že se nemusí obávat veřejného mínění, k tomu přehnaná vstřícnost a korektnost k islámu. Dostal možnost na zlatém talíři. Popostrkovali ho, ponoukali, běž a udělej si dobře, od nás ti nic nehrozí. Tak do toho kluk praštil 🙂
    Ani eu, ani usa, nikdo z nich nepotřebuje turecko v nějakém evropském seskupení.
    Potřebují jenom jeho islamizaci, a chaos, přidat ho ke kruhu ohně kolem Ruska.
    Nevyšlo použití Slovanů, bude to islám, s čím to zkoušejí.
    Jen asi nečekali takovou razanci.
    Holt „elity“. Akorát Británie si otevřela cestu. A vyčlenila pár miliard na opravu jaderných zbraní. Nemusí se už zdržovat žádným handrkováním a čekáním na jiné 🙂

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     No pozor, Turecko se do Ruska klidně pustit může, ale……
     Ale nejprve se projde po držkách EU.
     To už tady bylo, takhle si Evropa vyrobila Hitlera.
     Ono se říká, že ruská armáda může být za 3 týdny v Madridu…..asi ano, protože se jí nemá kdo postavit.
     To ovšem ta turecká také, té by to trvalo měsíc.
     A přesně tak se jí také nemá kdo postavit.
     Ta varianta se tak trochu nabízí, že si prostě Turecko už hraje na svém písečku a nikoho se neptá, kdo má 700 000 (loajálních) mužů ve zbrani, ten se na nic totiž ptát nemusí.
     Jen to nechci psát ani jako hypotézu, protože je třeba ještě chvilku to dění sledovat, než to prostě bude taková až tutovka.

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Přesně,

     Slovani zklamali v útoku na Rusko na celé čáře, tak se vrací k osvědčeným kozomrdům, jako od 70. let, kdy to přesně stejně zkoušeli v Íránu – vyzbrojený šáh nechtěl útočit proti Sojůzu a dokonce si dovolil nakupovat zbraně z Československa, když mu Amíci nechtěli něco prodat. Takže hodně let platili místní kozomrdy, až se jim to vymklo. Svého spojence šáha podrazili totálním způsobem. Kozomrdy v jižní Asii platili od 70. let, proti Sojůzu a Číně, dlouho předtím, než sovětčíci vlitli do Afghoše. Pak na Kavkaze, v Čečně, …

     Erdogan se zjevně poučil a teď z něj bude islámský Hitler, jak to vypadá. Každý drží hubu a leze mu do zadku, aby se nespojil s Rusáky. Tím je bude podle libosti vydírat, ale přitom Rusáci s ním nechtějí také mít mnoho společného.

     Nakonec bude v Turecku tvrdý islámský režim, proti kterému je Írán oázou demokracie a lidských práv a Saudové lidová vláda. A občanská válka, až jim dojdou prachy.

     To se mi líbí

 4. vittta napsal:

  Tohle se hodí ke každému tématu.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tupy-vole-nase-ceske-rucicky-jsou-od-krve-Bible-je-vlastni-sestra-Mein-Kampfu-Milan-Kohout-pripomina-co-Cesi-v-dejinach-napachali-a-mlci-o-tom-445477
  Kohout samozřejmě našel zase českou vinu, tentokrát v odporné součásti Svaté říše římské a především v Rakousko-Uherském mocnářství.
  Kdo by to řekl, že jo, že jsme vlastně měli kolonie.
  Kohout také objevil značnou odpornost v centru Prahy, především se mu hnusí kostely.
  Z písemností se mu hnusí Mein Kampf, ale též bible.
  Bylo by možná kratší, kdyby tento pokrytec napsal, co se mu u nás, ale vlastně kdekoliv, nehnusí, vešlo by se to totiž do několika slov- cigoši, negři, čmoudi a korán.
  No jo, Korán…..ten ho nedráždí, a celkově ho nedráždí muslimové, zatímco křesťané, ti ho vytáčejí přímo do běla.
  Mno….
  Podle mě se stal Kohout obětí své vlastní duševní choroby.
  Už neví, čím by zaujal, jeho performace, v porovnání s vojenskými převraty, migrační supervlnou a zločiny barevné pakáže vypadají vysloveně směšně.
  Jako něco, co se hodí do okurkové sezony někam pod čáru, a ani to už nikoho nenasere!

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   ale newmyslím, že nenávidí – spíš se bojí a fest. Aby neprozradil co jeho bývalý společník ví. Ne nadarmo se přčstěhoval na druhý konec světa. Asi jej zná

   To se mi líbí

 5. lujjza napsal:

  OT
  No nedali byste mu pusu? To je nápad! Fakt vysokoškolsky vzdělaní! No konečně!

  https://www.novinky.cz/domaci/409723-belobradek-turecti-ucitele-kterych-se-erdogan-zbavil-by-mohli-pusobit-v-cesku.html

  To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  jMT – já o něco zakopla a nevím jak zkontrolovat

  http://www.paratdnes.cz/2014/05/Dotuje-Brusel-Ceskou-republiku-nebo-je-to-naopak.html
  hmm

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.