Puč není od slova půjčit


Přesto jsem si vypůjčil několik citátů ze zpravodajských serverů mimo hlavní proud. V demokratickém (???) Turecku proběhl pokus o převrat. O jeho důvodech lze opět z mnoha pohledů spekulovat. Mne zaujal jeden, tedy pohled ruského politologa: souvislosti s pučem a posledním vývojem v politice Erdogana vůči Rusku populární noviny Moskovskyj komsomolec oslovily politologa a specialistu na tureckou a blízkovýchodní otázku Alexandra Sotničenka. Sotničenko je toho názoru, že konflikt mezi Erdoganem a armádou je trvale přítomen v politice Turecka od nástupu Erdogana v roce 2002. Erdogan se roky snaží vliv armády na politiku omezit, například pomocí čistek. Jak dále ruský politolog uvedl, je všeobecně známé, že řada vysokých tureckých důstojníků je svázána s USA, kde řada z nich získala vzdělání a má nejen sekulární, kemalistickou, ale také velmi proamerickou orientaci. Na adresu puče Sotničenko řekl: „Je zcela možné, že je to reakce na to, že se Turecko v současné době nachází v nejhorších vztazích s USA od roku 1974 a na to, že se Turecko začalo aktivně sbližovat s Ruskem.“

Podle tohoto pohledu to spíše vypadá na neúspěch amerického velvyslance. Podle známých scének mnohokrát citovaného britského seriálu je účast USA pravděpodobnější protože podle serveru euzprávy:

Šéf americké diplomacie John Kerry řekl svému tureckému protějšku Mevlütovi Çavusogluovi, že tvrzení naznačující možnou účast Spojených států na nezdařeném puči v Turecku škodí vzájemným vztahům. „Spojené státy budou ochotny pomoci tureckým úřadům při tomto vyšetřování, ale narážky či tvrzení, že USA sehrály při neúspěšném pokusu o převrat svou roli, jsou lživé a škodí našim bilaterálním vztahům,“ konstatoval Kerryho mluvčí John Kirby.

Tedy zpráva byla dementována a podle onoho seriálu je tedy pravdivá. A stejný článek dále uvádí:

Turecký ministr práce Süleyman Soylu šel ještě dál než Erdogan a prohlásil, že za převratem stojí Spojené státy.

 Současně je podivné, že Turci omezili přístup na americkou leteckou základnu Inçirlik, odkud startují letadla NATO k útokům na Islámský stát.

Já vím, i tento pohled je pouze konspirativní, ale s ohledem na schopnosti myšlení (nebo spíše nemyšlení) amerických politiků není od věci. 

Ostatně nehledali náhodou Američané v Turecku nějakého toho Pokémona?

turecko

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

36 reakcí na Puč není od slova půjčit

 1. Bavor V. napsal:

  Ještě bych chtěl upozornit na zítřejší poledne, kdy vyjdou jiné dvě aktualitky k tématu, tentokráte jako hroší překlady.

  To se mi líbí

 2. Rosťa napsal:

  Přečetl jsem si o tom hromadu informací a názorů. Moudrý z toho nejsem. Realita je ovšem taková, že jak se Erdogan začal kamarádit s Putinem, tak mu za zadkem okamžitě vyletělo do luftu letiště i s lidma. Osman se nelekl a tak se přitvrdilo. Kdyby ten převrat vyšel, byl by to průser. Nevyšel, takže je to také průser. Který z nich je pro nás menší zlo? Nevím. Stejně jako se nikdy nedovím, jestli to jedna velmoc zpackala záměrně, nebo z vlastní neschopnosti.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Já taky prošla kde co a docela jsem zvědavá – dožijeme-li vánoc. Německo-osmanské spojenectví vždycky bylo ouvej, teď mají turci k dispozici 1/4 jaderného potenciálu NATA. Jo a sPutinem se nekamarádí – byl to jen zastírací manévr…. aby to bylo na co svést. Bohužel…A moc bych se ráda mýlila v tom, že tvůrce iSIL=kandidát na sultána… sorry. Vzpomeňte jak vypadaly vojenské převraty po světě a jak tenhle… Také to, že ještě se pořádně nevědělo jak a co, ale už zatkli: 10 soudců státní tady, 140 soudců kasačního soudu -/ ústavní soud, 2745 soudců mimo hl. město. Taky to ?zatčení?: jeho vojenského poradce, mlčení arabského světa… hlavně SAUDŮ…a dalších včetně židů a rozhádanosti jejich s amíky… ….kamarádství s porošem, načasování útok v Nice a zasedání NATA.. – prostě chronologicky +/- za poslední dva roky si hoďte na papír— není co řešit. Tenhle plán byl důkladně a dlouho připravován. hm

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Mlčí, protože nevědí, komu mají vlézt do prdele.
    To je stejné všude, nejen tady.
    Najednou se s ódami na tureckou demokracii roztrhne pytel, až velký bratr hýkne, že je Erdogan OK.
    A v muslimských zemích se zase čeká, co na to imámové.
    I těm se Erdogan jistě nějak zavděčí, aby ho mohli blahořečit.

    To se mi líbí

 3. Asfalt napsal:

  O americkém angažmá na Ukrajině nepochybuji. Konec konců ani se tím moc netajili.
  Jistě, v Turecku na nějaké rozdávání koblížků, návštěvy nejrůznějších mccainů včetně těch našich pravdoláskařů a konference o tom, kolik peněz ukrajinské budování „demokracie“ stálo, nebyl v Turecku ani čas, abychom mohli činit závěr. Přesto nějak o americké režii tureckých událostí tentokrát pochybuji.
  Ministrině spravedlnosti USA se nedávno sešla s Clintonem ( http://www.ceska-justice.cz/2016/07/ministryne-spravedlnosti-usa-se-sesla-s-clintonem-kongresmani-jsou-zdeseni-ze-stretu-zajmu/ ), Clinton na této schůzce něco musel slíbit, neboť hned vzápětí po tomto setkání došlo k obratu směrem ke shovívavosti v trestněprávní kauze nynější kandidátkty na prezidentku USA. Gülen, kterého Erdogan obvinil v souvislosti s pučem, je pak právě tím, kdo údajně spolupracuje s clintnovou nadací ( https://www.rt.com/op-edge/351708-gulen-turkey-erdogan-coup/ ), podle jiných i se CIA. Souvislost mezi těmito skutečnostmi ale může být jen pouhá spekulace.
  Americká základna v Turecku, jež zmiňuje Bavor, byla sice ihned po pokusu o převrat obklíčena a byla jí přerušena dodávka elektřiny, ale jde o smíšenou základnu s americkými i tureckými vojáky a následně byli zatčeni jen turečtí důstojníci, americkou participaci na převratu z této základny nikdo nezmínil (k čemuž by asi došlo, pokud by byl důvod, když se erdoganova administrativa vyjadřovala k USA i tak vyhraněně, že USA prý nemohou být přítelem Turecka).

  Myslím, že pozadí puče je v tomto případě opravdu spíše jen vnitropolitické. Poslední zbytky nezkorumpovaneho důstojnického sboru v nižších hodnostech se neúspěšně pokusilo zvrátit islamizaci země. Druhou možností je puč pod falešnou vlajkou pro utužení moci, jak se to někdy dělá. Zvláště v tomto případě by mohla být jistá vstřícnost k Rusku jen kalkulem daného scénáře. Buď jak buď, výsledek teď bude stejný, tj. sakrální režim koncentrované moci, který se patrně již dnes snaží šířit a podporovat islám i za svými hranicemi, ať už jde o ISIS nebo migranty do Evoropy. Zhoršení vztahů s USA nečekám, naopak očekávám, že Turecko bude dál mainstreamovými lháři a loutkami všeho druhu prezentováno jako vzor demokracie a zločiny (doslova) státní moci na jihu Turecka proti Kurdům, represe proti opozici i svobodnému tisku atd. nadále zamlčovány. Mimochodem, retroaktivní zavedení trestu smrti, o kterém teď v Turecku uvažují, je něco absolutně neslučitelného s právním státem, kde lze trestat jen na základě zákona platného v době spáchání činu. Obdobně bezprecedentní zásah do nezávislosti moci soudní, který jsme viděli. Již nyní by měl mít Západ údajně ochraňující „hodnoty“ poplach nejvyššího stupně namísto vyjadřované podpory někomu, kdo se pokouší o absolutní moc a desekularici státu. Všichni ale víme, že nejde o hodnoty, ale o zájmy a ty se pučem nemění, i kdyby hodnoty byly potlačeny zcela. To Západ prokazuje stále.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   O puč v žádném případě nešlo… bohužel

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Pokud v tom mají USA prsty, jsou buď úúúplně debilní, nebo tím pučem chtěly podpořit moc Erdogana.
   A tomu bych se dost divil.
   Nejpravděpodobnější verzí se mi zdá to klasické.
   Provokace, za účelem likvidace vnitřních nepřátel.
   Pokud to tak, je, pak by se měla situace dále vyvíjet tak, že by 98% důstojníků a státních úředníků zase propustili s malichernými tresty, ten zbytek by byl ovšem potrestán výstražně.
   Ono je to ale tak nějak stejně jedno, puč byl smeten a „karavana“ jede dál

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    V každém případě má nyní Erdogan lepší kartu než měl.
    Ale tak dobrou kartu, aby s ním šla armáda do útočné války, třeba dokonce s Ruskem, to zase nemá!

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Americká clintonovská-neokonská klika to poslední dobou dělá takhle zpraseně všude. Jakoby lidsko-právně, manipulují z pozadí. Analogie mezi Gülenem a Havlem, mezi Hismatem a Chartou77/havloidní_kavárnou je docela věrná.

    Cílem možná ani není uchopit přímo moc, ale rozkolísat režim, aby pak mohli udělat „lidovou revoluci“. Možná proto neměli vojáci na ulicích až na výjimky ani munici – jinak by se těžko nechali tankisté rozsápat davem, ve finále by to spustili, kdyby měli čím.

    Oni to Amíci prostě zkouší. A mapují nálady a trendy. Když se to povede, jako například u nás, kdy při policejním puči nikdo po jejich agentovi Šlachtovi a Bradáčové, Ištvánovi ani jejich pochopům nikdo nevystřelil ani ze špuntovky, jim to vyšlo. Ale v Turecku ne.

    Jenže, jsou to šílenci, protože rozpoutali něco strašného. Dopadne to velmi špatně, protože nacisticko-kozomrdný Erdoganův režim bude podporovat kozomrdy, válku v Sýrii a Iráku, vraždit Kurdy, Armény, Alavity a všechny dostupné menšiny ve velkém.

    Amíci a EUhnije se k Erdoganovi budou lísat, protože jinak je bude vydírat příklonem k Rusákům a vykopnutím z tureckých základen. Bude to druhá Saudská Arábie, jakýsi Chomejního Írán naruby, v sunnitském vydání.

    Nakonec z toho bude válka s okolními zeměmi, především se Sýrií, Irákem, Libanonem a nakonec Řeckem.

    Jsou tam prostě stejné resentimenty jako za německými nácky, stejná šílená ideologie – otomanského velkotureckého kozomrdství – „nové sjednocení velkoTurecka“. Jestli je někdo z dnešních politiků podoben okolnostmi a metodami Hitlerovi, tak je to Erdogan.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     To by podporovalo signály, že si vojáci mysleli, že je to cvičení.
     Prostě nedostali munici, tak nebyli samozřejmě nijak aktivní (na cvičení, proč, že jo) a jen to „tam“ chtěli nějak odnudit, jak je u vojska běžné.
     A už aby se zase váleli v kasárnách u televize.

     To se mi líbí

    • Jos napsal:

     V tom nelze než souhlasit. Já si také myslím, že to nebyl skutečný puč. Spíše turecká verze noci dlouhých nožů. A Erdogan má tradičně namířeno též na sever, ja ukazuje jeho současná činnost v Kosovu.

     To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Za pučem stáli Amíci, jednoznačně. Jejich Clintonovská klika kolem CIA, spojená s tureckými „umírněnci“, tedy islamisty kolem Gülena a jeho hnutí Hismat, které tvrdí islamisté a velkoturečtí „otomanští“ magoři v čele s Erdoganem využili a nyní odkopli.

  Amíci totiž v Turecku nepodporují sekularisty, tj. kemalovce, ale naopak, „umírněnou islámskou opozici“. Kemalovci totiž jsou kromě jiného turečtí vlastenci a odmítají zasahování USA do vnitřních věcí Turecka, takže je Amíci nesnášejí a hubí je, kde jen to je možné.

  Události vykazují markanty z ciziny řízeného puče, který neměl ani podporu v armádě, opíral se jen o s Amíky spojené armádní složky, jako je vysoce technologické letectvo a námořnictvo, PVO.
  Všichni jejich důstojníci studovali v USA a tam byli „ti vhodní“ podchyceni.

  Podle všeho se o tom Erdogan dozvěděl předem a puče využil, předem připravil protipuč, zatýkací seznamy, komanda, prostě všechno.

  V Turecku se to vařilo takhle už dlouho. Zprvu šli gülenovci s tvrdými islamisty kolem Erdogana ruku v ruce – společně potlačovali kemalovce – sekularisty všude kde to šlo, hlavně v armádě.
  Na úkor kemalovců se povedlo v armádě udělat gülenovskou agenturu.

  Tažení proti sekulární armádě vyvrcholilo před deseti lety, kdy došlo k velké čistce kemalovců a jejich místa zaplnili gülenovci a tvrdí islamisté. USA ani EUhnije držěli hubu, ačkoliv šlo o evidentní politické procesy, zneužití soudní moci, úplnou frašku.

  V roce 2013 se pokusili Amíci a jejich „umírněná opozice“, tj. gülenovci – podle sdíleného CIA receptu „tažení proti korupci“ přes ovládnutí soudů a prokuratury, který u nás vyvrcholil policejním pučem – udělat prokurátorský puč v Turecku, ale byli odraženi.

  Od té doby se počíná ostrá rozepře mezi tureckými kozomrdy kolem Erdogana a gülenovci, tedy hnutím Hismat.

  Nynější protipuč dovršil vše, je to ekvivalent nacistické „noci dlouhých nožů“, kdy se Hitlerovci zbavili SA. Gülenovci jsou turečtí SA a Gülen sám je něco mezi Havlem (coby do jisté míry uměle vytvořenou intelektuální ikonou) a Röhmem.

  Následky budou samozřejmě strašné.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Eh….
   Ti vojáci do „toho“ vůbec nešli.
   Jako kdyby vlastně pořádně nevěděli, co mají dělat a jak rázně.
   Takhle se nechová pučistická armáda, která je buď ideologicky odhodlaná ke všemu, nebo se do tohoto stavu dožene pomocí rozkazů k násilí, které vojáci provedou, a tím se osobně zainteresují na úspěchu, protože na něm závisí doslova jejich životy.
   I ty stihačky nestříleli, a….mohli.
   To už to spíš připomíná pokus o puč z 20.7. 1944, kdy pučisté doslova posrali co mohli, i když měli vítězství ve svých rukou bez ohledu na to, že Hitler přežil.

   To se mi líbí

 5. tata napsal:

  Po tom všem co jsem si přečetl…………mi nák nejde dohromady jeden nejduležitější fakt………měli ho na mušce,sestřelit ho bylo to jasné………tudiž nejvice mi pasuje že mezi pučisty byli zradci,vše se vědělo a podpořilo……..ted má naprosto volné ruce si nebývale upevnit moc

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Že to někdo říká ještě neznamená, že to tak bylo.
   Měli na mušce teoretický objekt, kde měl být, ale…byli to vůbec pučisté?
   A byl tam Erdogan?
   A jak píše Kchodl, měli vůbec čím střílet i v těch letadlech?
   A co vlastně věděly posádky?

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Jak je ale vidět, J. Paroubek nepochybuje, že šlo o puč (vážně míněný).
   Taky jsem nepochopil co měla znamenat poznámka o „1/4 jaderného potenciálu NATA“ v tureckých rukách. V Evropě jsou pořád jen 4 jaderné mocnosti.

   To se mi líbí

    • Slim napsal:

     To jsou jen hrozby do titulků. PL taky chtějí upoutat.
     Je to náležitě zakódovaný

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Náležité zakódování je fajn, ale, když máte k chráněnému zařízení neomezený fyzický přístup, dá se obejít. A tohle nejsou hlavice raket, kde je zabezpečení kriticky důležité, ale „jen“ hloupé letecké bomby, u kterých se lze obávat, že součástí zabezpečení bude i předpoklad, že bez řádného nosiče, který na základně není, nejdou rozumně použít. Ovšem teroristům by mohl stačit i náklaďák, ti by asi na potřebě B-52 nebazírovali.

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Mně a tom zaujalo fakt toho výpadku proudu. Ono potom všechno to „zabezpečení“ je na co??? Nač máte počítač když nemáte EE. Myslím, že to byla tzv. skrytá vyhrůžka pro „spolubojovníky“. Jsou ti islamisti ďábelsky chytří.

       To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Zakódované to sice je, ale jde o přístup. Pokud by na tom někdo mohl pár hodin „vyšívat“ nebo to dokonce mít v laboratoři, žádný problém to není. Dokáže to každý inženýr s neprázdnou hlavou. I vyvinout a postavit.

      Jsou to všechno letecké bomby B-61. Ono kódování leteckých termojaderných bomb („PAL“) je z roku 1974. Update probíhá až teď, podle uvolněných informací zatím v Belgii a Holandsku, Německu.

      Ale ani po updatu to na věci nic nemění – pokud by se elektronika nedala odkódovat, je jednodušší postavit svoji. Dnes už to není problém speciálních vysokonapěťových a vysokoproudových spínacích elektronek („krytron“, které se BTW vyráběly ve Výzkumném ústavu vakuové elektroniky, pro co asi), jde to udělat pomocí polovodičů (vysokonapěťové IGBT a MOSFET tranzistory), také kondenzátory tehdy a teď, to je o něčem jiném…

      Technicky je to udělané tak, že je tam „physics package“, což je vlastní termojaderné „zařízení“ a k tomu je „electrical package“, což je elektronika a zabezpečení.

      Problém odpalu je široce známý, elektronika má tyto úkoly:
      1. aktivovat silové „ampulové baterie“, což jsou vysušené články NiFe nebo olověné, do kterých se pomocí odpalu pyronálože nažene elektrolyt ze zásobníku, o pár sekund později jsou ampulové baterie schopné dodat velké proudy. To je obvyklé napájení vojenské munice s elektronikou, kvůli skladovatelnosti (ale využívají se i další principy, třeba stlačený vzduch a turbínka s generátorkem, zdroj tepla a termoelektrický generátor, … nicméně pro jadernou zbraň jsou potřeba velmi vysoké proudy, takže ampulové baterie).
      2. napustit štěpnou část tritiem z tlakové lahve, což se dělá odpalem ventilu další pyronáloží.
      3. nabít kondenzátory na vysoké napětí měničem (jako u fotografického blesku)
      4. pustit puls velkého proudu a vysokého napětí do lavinového generátoru neutronů ve štěpné části
      5. pustit puls velkého proudu a vysokého napětí do roznětek explozívních čoček štěpné části.
      6. 30 ns potom to udělá BUM, a to opravdu hodně velké bum, ale to je jenom štěpná nálož, pak se rozjede termojaderná reakce a pokud má bomba uranový plášť, pak ještě třetí fáze, což je opět štěpení, ale tentokrát rychlými neutrony.

      B-61 je složitější pouze v tom, že je to bomba s měnitelným účinkem, takže kromě toho všeho v ní jsou nějaké servomotory, které před výbuchem přestaví konfiguraci, třeba pohnou neutronovými zrcadly nebo čočkami, a tím se ovlivní síla následného fůzního výbuchu. Další regulace účinku je v tom, zda se napustí do štěpné části tritium a nakolik se pustí iniciační neutronové dělo (generátor).

      Prostě, nic na tom není.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Samozřejmě, jen principielně – je mnoho „špinavých triků“, které se v munici (nejen jaderné) používají. Například těsně před výbuchem se pustí puls do nějakých elektromagnetů, které za něco „zatáhnou“ s určitou rychlostí a přesně s daným zpožděním se musí provést fyzikální výbuch, jinak dojde k selhání („fizzle“, prostě místo třeba 100 kilotun to udělá jen jednu). Nebo nálož vyžaduje před výbuchem rotaci (při pádu bomby), která odstředivou silou vyžene ven ze zařízení ocelové kuličky nebo odtáhne nějaké pojistné segmenty. Takových možností je spousta – ale pokud má k zařízení někdo delší přístup, může provést „reverzní inženýrství“ a nějaké kódování je mu fuk. Ostatně, ono kódování má přesný účel – většinou je určeno k tomu, aby s tím běžný vojenský personál nezacházel neautorizovaně, tj. nemohl to odpálit. Ale kdyby měl někdo za zadkem laboratoř a věděl, jak se tyhle věci dělají, nic nepomůže.

       To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   SNAFU (military slang: „Situation Normal: All Fucked Up“)

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Za to můžeme my, protože jsme v NATO a napadli jsme Afgánistán.
   To je teď móda tvrdit.
   My jsme vůbec hovadskej národ.
   Za II.světové války naši muži utíkali bojovat proti Hitlerovi po boku nejprve fašistických Poláků, pak dokonce po bok koloniálních Francouzů a vrchol všeho byli Britové, kteří okupovali čtvrt světa.
   No a dalším spojencem byl SSSR, který napadl pobaltské státy a měl smlouvu s Německem.
   My, my za všechno můžeme, protože si neumíme najít opravdu čestné a čisté spojence!!!!

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    No víte, ale je to taky naše chyba, že příliš spoléháme na „spojence“. A nestaráme se o bezpečnost sami. Nekoukáme, nem,yslíme. Třeba v Brně na rohu dvou ulic, nedaleko mešity/ takřka za rohem/ stojí stánek. Bývala tam trafika , potom zelenina, potom buchty. Včil je tam neotevřený stánek ?tureckého? kebabu. Zatím co dřív bylo vidět dovnitř – jsou skla polepena reklamou ale kebab se nekoná, a nikoho nenapadá – že tam není přívod vody takže jídlo nee. EE tam je a mne by zajímalo co že to tam vlastně skladují či konají. A takových stánků se po Brně vyrojilo povícero. Hm taky mne zaujalo, že v evropě nic moc zbraní nenašli a přesto tam jsou. Možná kdyby tamější cajti ty jejich Kebaby prohlídli , že by se asi divili – co všechno by našli. Tiž tak…

    To se mi líbí

 6. vittta napsal:

  http://blisty.cz/art/83030.html
  Bodejť, Čulík má pravdu.
  To všechno ten rasismus.
  Proč by nemohla o útoku v Nice informovat redaktorka v hidžábu, ne?
  Já myslím, že by se oznámení o rasismu na PL (o čemž je nenápadně onen článek, tvářící se, že jde o překlad z extremistického Guardianu) měl dát sám Čulík.
  Udavač to už je, tak co.
  Slušní lidé mu jistě poděkují, protože nejen že jsme v NATO, ale ještě jsme rasisté a xenofobové.
  Pak se nemůžeme divit, že nás mulimové nemají rádi!

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Jasně, proč by nemohla kozomrdka mít hidžáb a nestranně reportovat v TV o kozomrdném vraždění ? Proč by nakonec nemohla mít redaktorka německé televize při reportáži o Osvětimi na sobě uniformu SS, no ne ?

   To se mi líbí

 7. Asfalt napsal:

  Pro zajímavost upozorním na zprávu z https://www.rt.com/news/351645-rt-massive-ddos-attack/ , že RT čelilo během pokusu o puč v Turecku masivnímu počítačovému útoku (DDoS). Šlo o nový kod, který RT dosud nebyl znám a útok začal ihned po začátku puče. Někteří diskutující pod článem to považují za indicii, že za pučem v Turecku stojí USA.
  Počítačovému útoku nyní čelí i servery WikiLeaks po oznámení, že uveřejní materiály týkající se poměrů v Turecku a pokusu o převrat. Navzdory těmto útokům, ale první sadu dokumentů zveřejní v úterý ( https://www.rt.com/news/351995-wikileaks-attack-turkey-documents/ ).

  Já sám uvedeným neříkám nic a samozřejmě nevím, jak se věci mají, jen dodávám námět k případné diskuzi. Nevím, zda prostředky k vedení počítačových útoků a důvod pro takové útoky by měla zrovna ta část turecké armády (a dosud nezajištěná, když útoky na WikiLeaks trvají), jež převrat technicky prováděla. A má takové prostředky a takový důvod soukromá náboženská organizace, jíž je útok připisován? Proč nikdo neblokoval CNN, co zprostředkovala výzvu Erdogana k obraně proti puči (přitom skutečný lid ihned o půnoci nevstává – ten potřebuje na „probuuzení“ několi dnů a nemá ihned po ruce zbraně na rozdíl od těch, co se ihned dostavili a přemohli profesionální vojáky).

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.