Jste samosprávní, ale…


Jak kraje tak obce jsou podle zákona samosprávnými územními celky. Což by mělo znamenat, že na svém území si mohou – samozřejmě v rámci ústavy – rozhodovat tak, jak potřebují. Mají totiž kromě práv i povinnosti, zejména vůči svým občanům.  Jenže to „ale…“

Objevilo se několik zákonů, které právě těm samosprávám berou jejich práva rozhodovat ve prospěch svých občanů.

Nový hygienický předpis sebral obcím právo hlídat hladinu hluku na akcích a omezit jejich trvání. A k tomu patří i zákaz „průběžných“ povolení pro akce organizované právě těmi obcemi, pokud nebudou v ročním rozvrhu. Ano, něco lze dopředu naplánovat, ale zejména u soutěžních akcí se nedá předpovědět, zda místní tým bude nebo nebude mít co oslavovat. Prostě bude mít smůlu a musí nejpozději v 22 hodin skončit.

Naše všudypřítomná ombudsmanka  Šabatová se zastává výtržnosti páchajících bezdomovců právě proti slušně se chovajícím občanům. A tak byl sestaven nový přestupkový řád, který znemožňuje obcím dočasně vykázat nevhodně se chovající osoby z obce. Prý tím byla pošlapána jejich lidská práva. Lidská práva těch slušných Šabatovou nikdy nezajímala.

Kraje jsou zodpovědné za fungování Záchranné služby. Tak se třeba náš Jihočeský kraj rozhodl, že vybuduje pro leteckou záchranku vhodné zázemí. Když za záchranku zodpovídá, tak jí vytvoří lepší podmínky. Cca šedesát milionů to stálo. A pic kozu do vazu. Ministerstvo rozhodlo, že změní provozovatele. Což by nebyl takový problém, kdyby se nezměnily i ty helikoptéry, které již nemohou ono zařízení využívat.

Ale jinak jsou všichni samosprávní…

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Jste samosprávní, ale…

 1. Rosťa napsal:

  Na soudružku Blacksabbatovou mi nešahejte ( bez rukavic ). Je to duše čistá,vždy ochotná pomoci trpícím, taková Matka Tereza. A s těmi vrtulníky jsem jen povytáhl obočí, protože po staru se žít nedá. Co bylo včera, není dnes. I pan premiér to ví.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-je-to-jinak-Bohuslav-Sobotka-si-to-rozmyslel-a-urcite-zustava-444347

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Veškerá samosprávnost je jen vocamcaď pocamcaď. Hezky budete samosprávný podle našich představ, nebo uvidíte…

   To se mi líbí

 2. oh napsal:

  OT
  O kterou fázi islamizace jde, ještě první, nebo už zvolna začíná druhá?
  http://globe24.cz/svet/8998-protiislamske-prvky-v-ucebnicich-americti-muslimove-se-bouri
  http://globe24.cz/svet/5108-sekani-rukou-zlodejum-podle-prava-saria-vyresilo-by-to-kriminilatu-rika-profesor-video
  Ale hlavně nezapomínat na nutnost odstrašovat Rusko, stále expandující k našim základnám NATO. 😦

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.