The Government has responded


The Government has responded to the petition you signed – “EU Referendum Rules triggering a 2nd EU Referendum”.

Government responded:
The European Union Referendum Act received Royal Assent in December 2015, receiving overwhelming support from Parliament. The Act did not set a threshold for the result or for minimum turnout.

The EU Referendum Act received Royal Assent in December 2015. The Act was scrutinised and debated in Parliament during its passage and agreed by both the House of Commons and the House of Lords. The Act set out the terms under which the referendum would take place, including provisions for setting the date, franchise and the question that would appear on the ballot paper. The Act did not set a threshold for the result or for minimum turnout.

As the Prime Minister made clear in his statement to the House of Commons on 27 June, the referendum was one of the biggest democratic exercises in British history with over 33 million people having their say. The Prime Minister and Government have been clear that this was a once in a generation vote and, as the Prime Minister has said, the decision must be respected. We must now prepare for the process to exit the EU and the Government is committed to ensuring the best possible outcome for the British people in the negotiations.

Foreign and Commonwealth Office

Click this link to view the response online:

https://petition.parliament.uk/petitions/131215?reveal_response=yes

This petition has over 100,000 signatures. The Petitions Committee will consider it for a debate. They can also gather further evidence and press the government for action.

The Committee is made up of 11 MPs, from political parties in government and in opposition. It is entirely independent of the Government. Find out more about the Committee:https://petition.parliament.uk/help#petitions-committee

Thanks,
The Petitions team
UK Government and Parliament

 vláda odpovídá

Zákon o Referendu o Evropské unii obdržel královský souhlas v prosinci 2015, obdržel drtivou podporu od parlamentu. Zákon nestanovil práh pro výsledek nebo pro minimální účast.

Zákon o Referendu o EU obdržel královský souhlas v prosinci 2015. Zákon byl zkoumán a projednáván v parlamentu během jeho průchodu a odsouhlasen jak sněmovnou tak Sněmovnou lordů. Zákon stanoví podmínky, za kterých by se referendum mělo konat, včetně ustanovení o nastavení data, povolení a otázky, která se objeví na hlasovacím lístku.Zákon nestanovil práh pro výsledek nebo pro minimální účast.

Jak premiér objasnil ve svém prohlášení ke sněmovně dne 27. června referendum bylo jedním z největších demokratických cvičení v britské historii s více než 33 milionů lidí, kteří mají svůj názor. Předsedovi vlády a vládě byly jasné, že to bylo jediné hlasování za generaci, a jak pan premiér řekl, rozhodnutí musí být respektováno. Nyní se musíme připravit na proces opuštění EU a vláda je odhodlána zajistit v jednáních co nejlepší výsledek pro britské lidi.

Foreign and Commonwealth Office

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

49 reakcí na The Government has responded

 1. jaa napsal:

  Dík
  za překlad-. holt vidět – že mají s demokracií větší zkušenosti než nejen my ale i Eu a náplava.

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Okay, but dreimal Knopp behind ist zu viel. Especially with the translation from Google comrade.

  To se mi líbí

 3. blbíš napsal:

  Protože Bavor nenahazuje další témata, tak se moc omlouvám všem i vzhledem k tomu, že téma se jeví vyčerpaný (usuzuju dle toho, že k článku nikdo nic nepřihazuje), dovoluji si proto požádat zdejší analytiky o pomoc:

  Abych řekl pravdu, co se týče Zemana, jsem tak nějak furt ve střehu, prostě mu nedůvěřuju, neumím to ale vysvětlit. Prostě mi na něm něco nesedí, ale jak jsem řekl, nemám s ním osobní zkušenost. Ten pocit bych si dovolil presentovat na jeho návštěvě ve Varšavě. Jestli je, prosím, mezi Váma někdo, kdo dohlídne dál než prostej pobíječ much, tak ať mi vysvětlí, co vlastně to v tý Varšavě prováděl, jaký měl záměry a cíle, co vlastně do ČR odtamtud přivezl za užitek/hrůzu? Dyť snad má poradce, aby mohl tušit, že NATO bude chtít podpisy pod tu čtyřbodovou níže uvedenou past, z který nebude úniku (mohl se vymluvit třeba na průjem, né?):
  1/
  „Dočasné umístění bratrských armád“ USA, Německa, Velké Británie a Kanady na ruských hranicích, jako předsunuté jednotky, které mohou kdykoli vyvolat pohraniční incident, jenž strhne nekontrolovatelnou válečnou mašinérii.
  2/
  „Posílení přítomnosti bratrských armád“ v Černém moři a jednání o vstupu Gruzie do NATO, aby se tak obklíčení Ruska prakticky uzavřelo.
  3/
  Zahájení války s Ruskem (zatím „jen v kyberprostoru“), tedy zesílení elektronické špionáže a válečné propagandy, což přijde další stovky miliard, které bude nutné pro americké zbrojařské firmy utrhnout také z krvavých daní našich poplatníků (požadovaná 2% HDP).
  4/
  A v neposlední řadě ponížené vytvoření „bataliónů“ zemí V4, protože Polsko touží být vojensky přímo na ruských hranicích a naši vojáci mu k tomu budou dělat „rotující“ křoví – čímž se ale fakticky stáváme rovněž přímými účastníky zamýšleného útoku.
  Co je to platný, že si tam dovolil pronášet nikým neposlouchaný svoje moudra (to mohl taky předvídat!) a bzučet jak obtížnej hmyz, když jim to za ČR podpisem nakonec stvrdil!!!
  Nebo, fakt už jde jenom o mocichtivýho starce typu po mně potopa? Tak daleko by moje nedůvěra v presidenta snad neměla zajít, né? To jako měl být pokus o naklonění si „domácí“ Pražský kavárny, která ho má a nadále bude mít stejně na háku, i kdyby na Václavák přijel v čele plechových UShulánů. Už ta fotka

  s tím sousedním Dánem se mi nelíbila = „samotinký kůl v plotě“ mi na ní připadal a výraz někoho, kdo právě dostal přes držku! Dyť ještě nedávno se mu z huby prášilo o referendu k NATO! Dyť přece nejde podepsáním tý výše uvedený čtyřbodový hrůzy o nějaký bezvýznamný, rádoby žertovný machrování na Rusáky za anexi Krymu.

  Nebo je to jinak a blbíš by měl jít na vzduch?

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … prostě chování jako minule – všude plno čistejch rukou a pak veletoč a hup, měli jsme tu oposmlouvu se vzájemným přikrýváním čachrů-machrů!!!

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … dovolil bych si ještě upřesnit moje podezření = jako důvěra v člověka, kterej v poslední chvíli prostě cukne, žádnej sloup k opření, rozumíte-li mi!

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Je nutno dělit NATO na dvě části, politickou a vojenskou. Politická sice kecá, ale vojenská ví moc dobře, kam až je možné ty kecy nechat dojít. A pokud bysto považovali třeba gen.Pavla za vojáka, tak pozor, on má už funkci politickou. Takže také může mlít jak koza před smrtí. A myslíte si, že Zeman může nepodepsat nic neříkající protokol? To je pořád jen politické hraní si na vojáčky.
   Aneb připomenu moudrého rabína: Všechno je jinak

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Pro Vás nutno dělit NATO, pro mě 2% z HDP a podis pod tou hrůzou. Vůbec ste mi to, Bavore, neulehčil, spíš naopak.

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     A v čem vám měl ulehčit, když máte už dopředu jasno?

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      co to proboha píšete, Rosťo, poprosil jsem a myslím i slušně o vysvětlení chování Zemana, nikoli, jak mám vidět dělení NATA podle rabína

      To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      ano, ulehčilo se mi, že se mi dostalo ujištění, že kromě obamů a spol. tam sou ještě vojáčci, co to vidí jinak … fakt moc až tááák, že dokonce ulevilo!

      To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      Rosťo, jasno mám v tom, že jste nic nečetl, neb na žádný „velkobritský“ referenda jsem se vůbec neptal, natož, abych je vůbec řešil, jak píšete v 16:19h.!

      To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    stejně jako s tím odsouhlasením nicneříkajících kvót, žejo? Možná někdy 1000, možná 35000 a možná, když se urodí 1,5 miliónu. Každou smlouvu beru vážně a né že se jedná o nicneříkající žert nějakých politruků. Překvapil jste mě!.

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    fakt, to už stačilo jim k tomu „družnýmu posezení“ s tím Dánem na tý fotce dát ještě pivko a buřt a byla by to celkem brnkačka

    To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Rozumím vám blbíši, a rozumím vám doufajíc, že stejně porozumíte mojí obavě o Zemanovo chování v kauze Šlachta a ÚOOZ. Jednoduše řečeno : občas chybuje, a kupodivu vždy ve velmi závažných záležitostech. Dobře poslouchatelné jeho řeči se vedou velmi snadno.
   A aby to nebylo jednoduché : vyposlechl jsem jeho proslov na delegačním plénu ČOV a neskutečně se mi líbil. Umí to s námi.
   Občas si říkám že nějaká prozřetelnost vedla moje rozhodnutí nejít volit ve druhém kole prezidentské volby.

   To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Vy tu řešíte velkobritánská referenda kdesi za Kanálem a v tom našem – vašem státě můžeme přijít o jednoho milovaného předsedu! A je vám to jedno!
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-Bohuslav-Sobotka-hrozi-odchodem-Ne-proboha-ozvalo-se-zdesene-A-Hrad-444250

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   ano, říkám si, vole, že ses na něco vůbec ptal 😀

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … ukončíme to shrnutím:
    ve Varšavě šlo celkem o prd a řešili sme velkobritský referenda.
    Konečně, proč né, venku svítí sluníčko a mně ten vzduch určitě prospěje

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Chudáci hejtmani. To půjdou také, protože když ho vezmeme za slovo, tak socany ani v kraji.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Některých hejtmanů je mi líto, ale co naděláme. Život není peříčko. Za místečko v Bruseli Bohúš prodal socany, své voliče a vlastně nás všechny.

    To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Já bych to viděla jínak. Měli bychom jej ještě chvíli Soba nechat / nejdýl do příštího roku/- aby se mohl – dle Rudolfa II slovy Verichovými – „HISTORICKY ZNEMOŽNIT. SÁM!+Proč – no ne všichni hejtmani jsou jeho ražení, hodně se jich stará o svěřené území navzdory velení a tím jsOu mu nepohodlní. Takže vlastně bychom jej zbavili nepoddajných a další možnosti jsou dvě:
    buď má zajištěno nevolené místo ve vedení EU a už na to kašle ..
    nebo udělá to co posledně… zapře.. že byla jeho slova špatně vyložena..
    A dosadí si poddajné či spřízněné hejtmanské duše… sorry ale tak to vidím já. TAKŽE TAM KDE JSOU HEJTMANI DOBŘÍ – KLIDNĚ VOLIT

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   Sobotkův odchod byl jen informační šum, prý jsme ho nepochopili. Zase…
   https://www.novinky.cz/domaci/408935-v-pripade-neuspechu-nekoncim-vysvetlil-sobotka.html

   To se mi líbí

 5. Hudec napsal:

  Blbíši, zvonku to vyzerá tak, že diskutujete sám se sebou.
  Jinak dobrý?

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Tohle je sranda. Blbíš jenom doplňuje myšlenku, nebo opravuje chyby.
   To na starým Reflexu před zkažením se vyskytoval nějakej nick „bond“. Ten v pohodě dokázal sám na sebe reagovat třeba patnáctkrát. Díky němu se tam ujal výraz „bondit“.
   Ujišťuju Vás, že blbíš má do „bondění“ hodně daleko 🙂

   To se mi líbí

 6. blbíš napsal:

  … dobrý, zvlášť to sedí od maníka, co taky touží dostat odpověď na celkem jednoduchý ANO-NE a vono ho to taky štve, když nedostane odpověď! No a u mě k tomu přidejte starej, línej, horkem zmoženej, nemyslící mozek, kterýmu se myšlenka dostaví milostivě asi tak jednou za 10-30 minut a … a pak se nemůžete divit, že tady takhle „nudluju“. Co s tím asi tak nadělám – no nic, každej den se nemusí urodit.
  P.S.
  můžete mi však věřit, že jsem tu odpověď na mou otázku nechtěl přejít lhostejným Bavorovým rabínovským máchnutím ruky, či dokonce Rosťovým povýšeneckým konstatováním, abych si vzápětí přečetl, že netuší která bije (nezatajuju, to mě už docela nasr_lo), protože mě ta Zemanova Varšava docela vyděsila a děsí a stále leží v makovici.

  To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  aby toho nebylo proti socanům málo – něco přidám:
  http://zpravy.tiscali.cz/z-ceska-je-czechia-zkraceninu-registrovalo-ministerstvo-v-osn-280671

  a jinak myslím, že s tím sdělením SOBa je to krapítko jinak.

  Víte snad o nějakém lepším způsobu zbavit se nepoddajných a neposlušných hejtmanů – než slib nejvyššího, socana, že když nebudou zvoleni tak on odejde….Vždyť už to tu bylo před minulými volbami… a jak to dopadli… Není blbek ale chytrosti taky moc nepobral….

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   „Není blbek ale chytrosti taky moc nepobral….“
   to se u nás v Sudetech neříká, Jaa, ale zavedu to tady i násilím, neb se mi to moc líbí 😀

   To se mi líbí

   • Kamil napsal:

    Nic nového, jde jen o správnou výslovnost cizích slov: blbec čti „blbek“ po vzoru Carmen, čti „karmen“ 👻

    To se mi líbí

 8. oh napsal:

  „Evropa je vážně nemocná a musí svoje problémy rychle řešit, nebo může přijít neštěstí,“ prohlásil hlavní ekonom Deutsche Bank David Folkerts-Landau. Copa to kucí bankéřský zase přehlídli, že chtěj nejméně 150 miliard €?
  https://www.novinky.cz/ekonomika/408914-evropa-je-nemocna-banky-potrebuji-biliony-varuje-ekonom-deutsche-bank.html

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Je potřeba bankám pomoci, protože jinak by banksteři neměli na dovču.

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Tohle dělaj cyklicky minimálně jednou ročně. Zřejmě jim zrovna začala fiskální sezona.

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Nebo tohle:
   „ Itálii čeká dvacet ztracených let, varuje měnový fond! Třetí největší ekonomika eurozóny je v žalostném stavu. Pokud italské politické špičky ihned razantně nezakročí, čekají zemi dvě ztracená desetiletí hospodářské stagnace. Varoval před tím Mezinárodní měnový fond (MMF) s tím, že je potřeba ulevit předluženým bankám, zefektivnit fungování veřejného sektoru a snížit zadlužování.“

   Srágorové, stačí jít českou cestou, zřídit v Itálii Konsolidační banku s guvernérem Češkou (kde je mu asi tak konec?) a do roka (maximálně tomu dávám dva roky) je italská ekonomika v cajku!

   To se mi líbí

 9. kočka šklíba napsal:

  Velmi zajímavý rozhovor, z mnoha hledisek. Jedno je z hledisky migrantů a jejich rozdělování a také zabránění jejich stálému přísunu. V tom se asi všichni shodneme, kromně asi pana Jírovce. Ovšem druhé hledisko je katolická církev, no ne že by mě to překvapovalo.
  https://www.novinky.cz/domaci/408830-ustavni-pravnik-k-migracni-krizi-stat-rozhoduje-komu-umozni-vstup.html

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.