Pijavice


Aktuální Lipold se pustil do presidenta Zemana, že nemá rád neziskovky a označuje je za pijavice přisáté na státních financích. Zeman sice pravil, že většina neziskovek, ale takové slůvko je pod rozlišovací schopnosti Jana Lipolda. Ten totiž s důkladností sobě vlastní zkritizoval Zemana za tento výrok a „připomněl mu“ oblíbené hospice. Což jsou také neziskovky. Jenže podle Zemana ty menšinové.

Nevím, ale jsem přesvědčen, že i přes ono Lipoldem přehlížené slůvko „většina“ nemá Zeman tak úplně pravdu. Nevěřím, že jde o většinu. Z mého pohledu jde spíše o hlasitě řvoucí menšinu, která ovšem vyvádí, jako by jen na nich ležely všechny tíhy světa. A právě ony jsou těmi pijavicemi. Tady bych to odhadl na téměř sto procent. Protože ty potřebné společnosti jsou potichu, občas sice uspořádají nějakou tu sbírku, ale na konkrétní pomůcku a téměř o nich nevíme. Protože jejich hlas zaniká v řevu Čolků v plísni, Generací 21 a dalších velepotřebných integračně instruktážních spolků.

Naštěstí se občas o těch opravdu potřebných organizacích dovíme více nejen my, ale i příslušní odpovědnější. Takže se dostane i na potřebné uznání alespoň z rukou a úst krajského hejtmana . Škoda, že se málokdo doví, že takové Centrum Bazalka z Českých Budějovic bylo právě onou oceněnou neziskovou. Předpokládám, že si to ocenění opravdu zaslouží.

P.S. Kdyby se náhodou našel někdo, kdo by jim chtěl pomoci, pak stačí jakoukoliv částku poslat na účet 2800064730/2010 s poznámkou Dar pro BAZALKU.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

47 reakcí na Pijavice

 1. blbíš napsal:

  Jste si jistej, že jste skutečně napsal o NEziskovkách v souvislosti s tím, co Zeman chytře schoval pod slůvko „většina“? Co si budeme vykládat, Zeman tou „většinou“ měl na mysli prachobyčejný LIDSKÝ ZISKOVKY se vším tím sajrajtem na ně nabaleným. A Lipold si nevidí na špičku nosu, když právě Zemana školí na hospicech a domnívá se, že ho nachytá na švestkách! Neznám politika, který pro hospice dělá více, než právě Zeman.

  Zákon o neziskovkách se musí celej překopat tak, aby byť jedna jediná koruna ze státního rozpočtu do neziskovek plynoucí podléhala kontrole NKÚ s vyvozením případné osobní zodpovědnosti (není náhoda, že právě politici nepřipustili, aby NKÚ do nich mohl strkat nos). A zaměření (= dobroserství) ziskovek se musí také zásadním způsobem osekat, i když vím, že to je takřka nemožný, když v těch šméčkách jedou právě politici ve velkým spolu s těmi všemi vůkol nás, kteří mají na mysli pouze a jen naše dobro.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Nevidím jediný důvod, proč by měl stát strkat byť jednu jedinou korunu do nějaké neziskovky.
   Pokud chce stát podpořit nějaký projekt….třeba hospic, může dál love přímo tam, a nemusí u toho vykrmovat 50 dobroserů.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Hergot, Tys´ to vzal jedním šmahem a těch 5 kladejch hlasů mě zaskočilo, proto musím reagovat! Bavor velice správně upozorňuje, že existujou, abych tak řekl, „RYZÍ“ neziskovky, který PROVOZUJOU právě ty činnosti, který já, Ty a my všichni považujeme za bohulibý. Uvědomuju si, že i v těch „RIZÍCH“ panuje šlendrián na vedoucích místech (proto ta moje zmínka o nutnosti překopat zákon), který velice trefně popsal přítel Hudec pode mnou. Vittto, není o co stát, to provozování služeb, který mám za bohulibý, to je naprostá řehole a pokud ještě vůbec existují, tak pouze proto, že tam makají děvčata za 10 tis. hrubého a to je právě k zoufání!!! V takových případech nemám problém s financováními ze státního, krajského či obecního rozpočtu. Ale předesílám, chce to úplně jinej zákon, aby dohlédl na tu, byť jednu korunu z našeho. Snad si už rozumíme?

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Rozumíme, i nerozumíme.
     Stát byl měl financovat bohulíbé činnosti…
     Ale přímo, ne pomocí neziskovek.
     To asi myslíte tím zákonem…
     Samozřejmě, jakmile nějaký zákon umožní státu cokoli financovat, tak bude třeba za ženská brát místo 10—15 litrů, ale její šéf 50 a hlavní koordinátor 250.
     Ale neziskovka je dražší stejně tak 50 x…..
     Ta má těch koordinátorů 100.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      A jsem zase u SYSTÉMU … financování bohulibých činností, neúměrná nezásluhová platová diferenciace.
      Tisíc palců pro vás vittto, ale co je to platné? My dva to nezměníme …

      To se mi líbí

 2. Hudec napsal:

  Nerad bych tu pana domácího naštval, ale na nejmenovaném blogu jde zrovna teď seriál o neziskovkách a je to fakt síla.
  A abych si ho udobřil, tak vyjádřím plný souhlas s jeho textem a navíc tu připomenu, že „neziskovky“ klidně mohou být skutečně neziskové (i když svůj personál mohou skvěle živit), ale zisk pak realizuje někdo jiný, komu neziskovka bez zisku připravila prostor a podmínky. Tedy „neziskovka“ jako první krok, k tomu „ziskovka“ jako krok druhý. Nějakou osobní či podnikatelskou provázanost tam potom lze očekávat.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Já jsem ten seriál nečetl, ale domnívám se, že KAŽDÁ neziskovka, tedy i ta, která postaví hospic, je pijavice.
   V tom smyslu, že si vydržuje minimálně 10 x větší agendu „zaměstnanců“, než by bylo k sebebohulibějšímu účelu potřeba.
   Jde možná jen o to, že by takový hospic bez té neziskovky nestál vůbec, což ale na podstatě pijavicování nic nemění, i když třeba ve výsledku je daný uskutečněný projekt velice pozitivní.

   To se mi líbí

  • Kamil napsal:

   Jednoduché označení „neziskovky“ je zavádějící, doporučuji být v používání tohoto označení velmi opatrný a především přesný. Při běžném používání pojmu „neziskovky“ má asi prakticky každý na mysli ten jeden speciální typ neziskovek (my víme…), ale nezapomeňte, že obecně mezi neziskové organizace patří také „společenství vlastníků (bytových jednotek)“, jichž je v ČR cca 35 000, takže pozor na případný zmatek, atp.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    …přesně tak = (my víme …),

    ale asi výstižnější by to bylo s dodatkem, že ani netušíme!!! Ten odkaz Hudce sleduju od počátku a když si uvědomím, že to paralelně běží téměř u VŠECH činovníků (proč by ne?), tak je mi mdlobno!

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Koukám, že se výlet nepovedl. Takže co říkáte na toho Havla?

     To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … a jak jsem si dnes po půlnoci přečetl z toho seriálového odkazu, Kamile, nejen že to tušení je oprávněný, ale můj odhad o paralelních šméčkách tzv. sociálních inovátorů byl značně podhodnocen (a to se tam nepsalo o financích, který tím protýkají)! A ještě něco, co s tím souvisí:
     hodně mě překvapilo, když jsem 15.6. dával odkaz na toto:
     https://www.novinky.cz/domaci/406466-sobotka-belohradsky-pomuze-prekonat-revnivost-mezi-cssd-a-zelenymi.html
     a NIKDO nereagoval (dokonce ani milci Sobotky!!!). A já si (bloud) myslel, že to je před volbama docela pecka, která o „zdravým“ rozumu Sobotky něco vypovídá. Jestli i toto „běžnýho“ socana nechává v klidu, tak Bůh s náma (to zase ty volby dopadnou)!

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Já bych to nechal na voličích

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       Hrubě nesouhlasím, to není na kraťoučký intimní zamyšlení těsně před tím, než to někomu u voleb hodím, Bavore, to je zásadní, protože kolem podobnýho uvažování, který reprezentuje Bělohradský, se točí veškerý dění a rozhodování o tom, kam naše společnost bude směřovat!!! Ten člověk nemá, na rozdíl od některých jiných, v hlavě guláš a když prohlásí něco v tom smyslu, že vlastně ZELENÍ vlastně nemusí vyhrávat ve volbách, ale že úplně postačuje, když ve VŠECH politických STRANÁCH JSOU SILNÝ ZELENÝ FRAKCE, tak to mně fakt nutí k ostražitosti prvního stupně! To mě sakra nemá tankovat, když to například hodím ČSSD a ti deprivanti si po volbách do ní v klidu a pohodičce nasunou svoje deprivanty ze zelený frakce, kteří se tam chovají jako utržený z řetězu? To si mám myslet, že tam jenom okrajově ochraňujou nějakého čolka-tetřívka, nebo kůrovce? Ani náhodou, Bavore, to je o tom, že ti šílenci přímo napadají a znehybňují náš životní prostor, rozhodují, co si mám myslet, kde je jediná pravda, o čem se budou učit vaše-moje děti UŽ ZÍTRA ve škole, jak bude zase zakřivenější rohlíky, kolik připrchlických bačabazů se vám nastěhuje do sousedství a jak se budeme zítra hrbit před neskutečně debilníma nápadama uhnijních arciblbů = to není žádná sranda. Jak už bylo řečeno, ta, na našich fakultách humanitárních „studií“, připravovaná „nová levice, která je prostoupená mesiášstvím se sklony k sociálnímu inženýrství a láskyplnou tyranií“se etabluje právě z lidí sdružených pod heslem: „ve jménu demokracie jednotně na obranu proti vnitřním nepřátelům“. To jsem už několikrát na vlastní kůži zažil, Bavore, proto mi to do hlavy nebudou znovu tlačit prostřednictvím „senátora“ Bělohradskýho!!! A když myšlenkama jiskřící Stropnický dokáže sdělit, že „…ne s každou částí sociální demokracie umí zelení spolupracovat snadno, ale že se Sobotkou a spol. je to jiný kafe…“ (nebo jak to přesně řekl), tak to pak už nestojí o pozornost, ale rovnou o mobilizaci!!!

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale to se týká jejich voličů, mne už zklamat nemohou. Já ještě popřemýšlím o Zimolovi, ale v parlamentních volbách by byli až ti poslední, kterým bych to mohl vůbec hodit.

        To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       vůbec nemáte pravdu, proto o tom píšu, to se týká všech politických stran (četl-li jste pozorně), protože to stádo už dávno ovládlo CELOU státní správu!!!! Začala druhá fáze, kdy se maskujou za tzv. jakžtakž akceptovatelný tváře.
       P.S. .

       To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  K téme som našiel veľmi zaujímavý materiál zo SR:
  LEGISLATÍVNA ÚPRAVA SPRÁVY MIMOVLÁDNYCH NEZISKOVÝCH ORGANIZÁCIÍ NA SLOVENSKU

  Click to access Holubkova.pdf


  Z materiálu citujem:
  „Právne predpisy formálne nariaďujú organizáciám zakotvenie štruktúry MNO v organizačných dokumentoch. V zákone nie sú prehľadne a zrozumiteľne vysvetlené vzťahy medzi správnymi a výkonnými orgánmi nadácie. Rozhodnutia správnych orgánov by mal vykonávať manažment organizácie (exekutíva), ktorý volí a odvoláva správna rada a ktorý je zodpovedný za každodennú činnosť organizácie. Manažmentom organizácie môže byť poverený jednotlivec alebo samostatný orgán. Je však veľmi otázne, kto v skutočnosti v praxi organizáciu vedie?“
  A ďalej:
  „Medzi ľuďmi pôsobiacimi v praxi v neziskovom sektore sme sa stretli často s opakovaným tvrdením, že v strednej a východnej Európe sa často ustanovenie správnych orgánov robí len za účelom registrácie organizácie a úloha správnych orgánov je čisto formálna. Nie je to napríklad práve kvôli legislatívnemu obmedzeniu finančného odmeňovania členov správnej rady? Nespôsobuje príliš podrobná kogentná úprava značné administratívne náklady pri zakladaní a riadení MNO, pričom uvedené zdroje môžu byť využité efektívnejšie na plnenie ich funkcií?“
  *
  Ešte na okraj môj postreh – legislatíva nevylučuje konflikt záujmov správnych alebo výkonných orgánov neziskoviek. Nie je upravený vzťah k „spriazneným“ a blízkym osobám tak, ako je to napríklad v zákonoch o bankách a poisťovniach.

  To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Nepijavicovitá neziskovka, to mi připadá jako bílá vrána. Něco jako létající bílý slon.
  Takovou potvoru jsem nikdy nikde neviděl.

  I když znám několik vážně filantropií a altruismem postižených lidí, kteří s nejčistčími úmysly založili pár neziskovek pro podporu toho či onoho, stejně z peněz pro potřebné platí personál – a z logiky věci, časem to nabobtná a „ušlechtilí nezizkovkáři“ žačnou hrabat jako zběsilí, takže je nutno je co rok vyhazovat, někdy i velmi tvrdě a končívá to u soudu. Sám jsem obdobím filantropie prošel, je to něco jako spalničky, když vyděláte pár peněz. Někoho to pustí, když vidí realitu, někdo to dostane chronicky.

  To je vždycky něco – když se pomáhá, tak se musí koupit auto. Nebo počítače. Nebo mobily. Kancelář a její zařízení. A „nikdo přece nebude jezdit v Dačii“, ale koupí se „důstojný vůz střední třídy“, mobil musí být iPhone za 20 litrů, protože „to mají všichni“ no a tak dále. Neznám větší snoby a maloměšťácké povýšence než tyhle dobroděje. Nemohou sedět v kanclu za stolem za 500 z nábytkového bazaru, musí si koupit fungl nový za 15 litrů a místo obyčejné kanclžidle za 1500 potřebují manažerské křesílko, nejlépe kožené, za 20 tisíc. Jinak to není vono. K tomu kávovar za 25 litrů, protože „jiné kafe nepijí“. Mají životní styl jak dědic britského trůnu.

  Ještě větší množství neziskovek je založeno pro „účetní optimalizaci“. Například, chemikovy hazardní zákony umožnily místo placení daní z hazardu sponzorovat neziskovku. Takže každý majitel pár hracích automatů do vlastních hospod si pořídil pár neziskovek, které se staraly o potřebné, což většinou byli jeho vlastní manželky, děti nebo milenky. Případně sponzoroval vlastní koníčky, například letecký klub, který provozoval jeden ultralight, na kterém létal majitel a pár jeho kámošů.

  O hospicích, starosti o chudáky, postižené děti, azylové domy, soukromé důchoďáky … ani nemluvím, protože to je z 90% jedna velká bažina. Neziskovka je jenom rámec, přes který se doluje renta od státu a velkých dárců.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   PS.: Moc pěkný článek. Naštěstí Jana Lipolda nečtu, takže jsem takových zážitků ušetřen.

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Přesně! „Je to něco jako spalničky“! Daroval jsem (a ne málo), když jsem vydělal. Když jsem po čase zkontroloval výsledek – „skvost“. Již nikdy více.
   Když ucítím touhu po charitě, pojedu do „útulku“ pro děti, seniory, zvířata (to už je fuk), zeptám se co chtějí – hračky, televizi, žrádlo, to je fuk. Koupím, předám a upozorním, že se za měsíc přijdu podívat. Vyzkoušel jsem jednou a funguje to. S tím žrádlem ne, to se kontrolovat ex post nedá.

   To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  Lipold je na výplatní pásce Bakaly, takže kopat do presidenta je jeho svatou povinností. Kdysi jsem si od něj občas něco přečetl a otrávený jsem byl stejně, jako z Fendrycha. Škoda času a zdraví.
  Neziskovky typu Čolek v plísni nutno vyrušit a ostatní přestat dotovat ze státního.Ono totiž stačí projít nekončící seznam začleňovacích neziskovek pro naši menšinu a ten ranec oběživa, co sežere a je jasno. Neziskovky od různých Sorosů dotované označit za cizí agenty a jejich činnost podrobit pravidelné kontrole, zda svými aktivitami neškodí občanům této země.
  Bohužel neziskovek bude přibývat. Z fakult, kde nemalému množství studentů své rozumy rozdávají takoví velikáni, jako Céputna, Pehe, Klvaňa, popř. Halík, soustružník ( konstruktér, architekt, elektrikář … ) nebude a účelná použitelnost v praxi je proto silně diskutabilní.
  A ještě něco, co se vaří v kuchyni ČSSD.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sokujici-vyroky-na-akci-CSSD-Zvladli-bychom-100-tisic-migrantu-At-Chovanec-odejde-ze-strany-Vetsi-strach-jde-z-Cechu-Demokracie-ano-ale-440690

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Nebojte, uprchlíků bude dost, impérium dostalo Nápad:
   https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/406811-primeri-v-syrii-nedrzi-americti-diplomate-vyzvali-k-vojenske-akci-proti-asadovi.html
   Docela rád bych věděl, ve kterém blázinci US administrativa nabírá své „středně až vysoce postavené“ úřednictvo. 😦

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Mluvčí State Departmentu (Ministerstva zahraničí) Kirby už to dementoval, že je to jen jakési „prohlášení zklamání“, prostě něco, co se nemá brát vážně.

    Zároveň nějaký generál z USAF vykládal v Kongresu, že letectvo je schopné udělat „bezletovou zónu“ v Sýrii – tj. vybombardovat Asada – ale muselo by dostat přímý rozkaz k sestřelování ruských letadel. Což opět nebylo mířeno ven, ale vůči vlastním idiotům v Kongresu, že by z toho byla III. světová.

    Do Středomoří plují dvě americké letadlové lodě a jejich svazy. Ale je to jen chrastění zbraněmi, Amíci musí alespoň něco udělat pro zachování tváře, protože Rusové jim začali bombit jejich hochy ze CIA, tedy Al-Nusru (Al-Kajdu) a FSA (umírnění řezači hlav, k nerozeznání od neumírněné Al-Nusry a dalších kozomrdů).

    Prakticky nemohou Amíci dělat kromě řvaní nic. Pokud by zaútočili na Sýrii, Rusové jim sestřelí hodně letadlel pomocí PVO. Pokud by Amíci sestřelili Rusům letadla, Rusáci si to nemohou nechat líbit a potopili by jim obě letadlové lodě. Na tomto bodě by to buď skončilo – pro Rusáky ztrátou pár letadel a PVO systémů, pro Amíky mnohem dráž zničením dvou letadlovek, což je řádově horší – nebo přešlo do III. světové – a to Amíci samozřejmě také nechtějí. S Ruskem si v Sýrii nemohou dovolit ani konvenční válku, protože Rusko má blíže základny, Krym a jižní Rusko je kousek – tím pádem má zásadní výhodu v logistice.

    Takže se dá očekávat, že se nestane nic. Rusové přisunou další letadla – až skončí jejich cvičení/soutěže posádek AviaDarts – a letadlovou loď a pustí se do bombardování zase pořádně.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Mluvčí State Departmentu to zkouší okecat a uhladit, přesně podle svého popisu práce. Nebrat to vážně mi připadá dost obtížné, tihle „zklamaní“ přeci připravují podklady a doporučení svým politickým „šéfům“ a mohou tím ovlivňovat jejich rozhodování. Pokud si skutečně myslí, že IS se dá porazit tím, že IS poskytneme vojenskou podporu, pak jsou buď blázni, nebo tak těžce mimo, že bych se nedivil ani tomu, že je ve skutečnosti platí nějaká jiná vláda.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Na druhou stranu, zahraniční politiku State Departmentu – doufejme – neurčuje skupina aktivistických neokonských/liberálně-intervencionistických pošuků mezi zaměstnanci na základě petic. Kolem Bílého domu je další paralelní „ministerstvo zahraničí“, v rámci té prezidentské administrativy. To se rozrostlo z pár lidí za Kennedyho na šílený úřad s tisícovkami magorů. Výsledky jsou vidět na každém kroku.

      Do toho Kongres a v něm další banda lunatiků, které „radí“ různé hvězdy z think-tanků. Ti už vyhrávají bitvy u Moskvy díky protiúderům NATO, po Putinově napadení Pobaltí. Jen jim „trošku“ dělají starosti ruské jaderné zbraně.
      🙂

      Úplná virtuální realita, kterou – s ťukáním na čelo – uvádějí na pravou míru profíci z Pentagonu a Navy/USMC. Je to čím dál absurdnější.

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Teď nevím, je šéf CIA John Brennan jedním z té tisícovky magorů nebo prostě rutinně lže politickým nadřízeným?
       http://www.root.cz/zpravicky/sef-cia-pochybuje-ze-sifrovani-maji-i-jinde-nez-v-usa/
       Tohle už mi připadá hodně absurdní. 🙂

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Od té doby, co Al Gore vymyslel internet, se nedivím ničemu.

       Amíci mají velkou tradici v uvádění podvržených šifrovacích technologií, takže jejich řešení se stejně používá jen tam, kde na tom v zásadě nezáleží. Kdysi jsem se přímo potkal s dodávkami od super-hyper-ultra spolehlivé švýcarské CryptoAG, což byla firma, dodávající šifrování pro banky, státní správu atd. v celé západní Evropě. Nakonec se ukázalo, že do všeho Amíci přímo viděli a barák CryptoAG ve Švajcu bylo hnízdo CIA a NSA. To samé se týká úprav v Cisco routerech, backdoorů ve Windows, …

       Zkrátka kdekoliv o bezpečnost opravdu jde, používá se raději řešení na bázi opensource, doplněné vlastním vývojem. Komerční věci od Amíků – i jiné – jsou navíc zastaralé. Např. komerční elektronické podpisy a šifrování pošty podle X.509 certifikátů jsou založeny na násobení prvočísel, ale free OpenPGP už používá eliptické křivky (ECC).

       Spíše bych řekl, že Amíkům začíná přerůstat šifrování na internetu přes hlavu, protože po všech těch skandálech začalo šifrovat spousty lidí, kteří to předtím nedělali. Google, Facebook a další velké firmy začali šifrovat i velké datové toky mezi svými servery. Každý provozovatel webu přešel na šifrovaný HTTPS protokol, … začala se tomu prostě věnovat pozornost. A Amíci určitě mají spousty dešifrovacích kapacit, hodně systémů je napadených backdoory a mají odchycených hodně klíčů a hesel, ale nestíhají.

       Takže by to rádi nějak omezili, hodně i přímo u sebe doma – protože v USA se šifruje mnohem méně než jinde, ale začíná se i tam. Asi si vyrábějí v Kongresu „informační pole“ a brzy vyrukují s nějakým vypečeným zákonem typu „kdo nic špatného nedělá, nemá se čeho bát a šifrování je zločin“.

       Ohledně počítačové bezpečnosti, zakopaný pes je přímo v procesorech. Intel od roku zhruba 2006 má v procesorech takzvaný ME (Management Engine), což je parazitní další počítač, se svým malým procesorem, pamětí, programem a tajnými funkcemi. Ten běží pořád, i když je hlavní procesor uspaný nebo na počítači nemáte žádný operační systém. Mají k tomu přístup dálkově přes síť, protože v síťových kartách – přímo v jejich komunikačních procesorech – jsou také utajené funkce.

       Pomocí toho mohou dálkově prohlížet celou paměť, obsah disků, flešek, číst co píšete na klávesnici atd. Ale většinou jen teoreticky, protože výrobci jim to v dojemné shodě sabotují špatnými BIOSy, UEFI, chybami ve firmware síťovek atd. Nakolik je to záměrná švejkovina, tiché spiklenectví svodomyslných inženýrů a nakolik pouhá neschopnost, to není jisté.

       Konkurenční výrobce x86 procesorů, AMD, to má v posledních generacích procesorů také, jmenuje se to PSP. Ale výhoda je, že je u toho na rozdíl od Intelu známé, jak to vypadá (koupili hotové řešení od britské ARM) a dá se tomu změnit program a tím to deaktivovat – ovšem to je v USA trestné.

       Jinými slovy, i když máte na počítači třeba nejbezpečnější běžný systém současnosti, OpenBSD (jsou i speciální systémy mnohem bezpečnější, kde bezpečnost je základní návrhové paradigma), neznamená to – bez dalších opatření – že se do toho Amíci nedostanou. Dostanou, díky tomu bordelu v procesorech.

       Počíst si o tom můžete třeba v tomhle: http://www.apress.com/9781430265719
       Celou tu bažinu popisuje např. tato práce: http://blog.invisiblethings.org/papers/2015/x86_harmful.pdf

       Takže, nakonec si každý pro speciální aplikace, šifrování, utajenou státní správu, zbraně, … dělá vlastní procesory, tím se musí začít. Rusáci, Ćíňani, ti do toho jdou naplno a může se stát, že za 10 let o bude Intel popelka, proti nim – až do toho žluťák pořádně šlápne.

       To pak americké firmy těchto svým světožravým idiotům poděkují, až krachnou.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       A ještě tohle, to je přímo o šifrování, ECC:
       https://cs.wikipedia.org/wiki/Kryptografie_nad_eliptick%C3%BDmi_k%C5%99ivkami

       To se mi líbí

 6. oh napsal:

  K pijavicím z neziskovek i jedna pijavice přímo z vlády.
  http://www.ceska-justice.cz/2016/06/vladni-vybor-pro-media-navrhuje-zakaz-tresty-za-vysilani-predsudku-o-nabozenskych-etnickych-mensinach/
  Ten zmiňovaný výbor pro média se mi nepodařilo na stránkách vlády nalézt, ale nepochybně existuje. Zmiňuje se o něm totiž „Zpráva o činnosti Rady vlády České republiky pro lidská práva za rok 2015“ , podle které spadá současně i pod Radu vlády pro záležitosti romské menšiny.
  Kupodivu ani u jedné rady vlády se žádné odkazy na tento výbor nebo dokumenty z jeho jednání nevyskytují – proč, o tom raději nebudu spekulovat.

  To se mi líbí

  • Jos napsal:

   No prima. Takže bude možé zažalovat třeba katolického šmejda Halíka za to, že šíří o ateismu lež a nesmysl, že se jedná o druh víry. Ten blbec tím uráží každého, samostatně myslícího, náboženstvím nepostiženého člověka.

   To se mi líbí

 7. blbíš napsal:

  Kchodle, vsuvka – dneska v 21:40 hod. je v TV:
  JFK
  Budu pečlivě sledovat, jestli ten náš Zeman přece jenom nemohl mít pravdu, když tvrdil, že „….jedna z cest, jak odvolat politika je kalašnikov…“! Možná, že už i ti emeričtí filmaři konečně pochopili, oč našim rozhořčencům nedávno šlo a ovara rukou společnou konečně zaříznou a natočili, že ho zahubil mor.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   to zase byla záplava údajů, který jsem už zapomněl. I když film mapuje spory týkající se konspiračních teorií, přesto, když Kevin Costner popisoval dráhy, zásahy a deformace střel, ihned jsem si vzpomněl na zádumčivý střely a Finy ( 🙂 ). Jinak padla opět jasná řeč:
   – není válka, nejsou peníze
   – udělejte mě presidentem a budete mít svou válku
   – účet za Vietnam = shrnutý na konci filmu to zcela potvrdil
   P.S.
   a ještě jedna maličkost = ten náš ovar měl zase pravdu, zjistil jsem taky, že president se opravdu dá odvolat i nedemokratickým způsobem, který představuje „kalašnikov“, a to i v USA a né že ne!!! Pokud ten film dneska viděla Miruna, asi se bude v noci odkopávat.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Stonův JFK je pěkný film, mimo jiné. Ukazuje, čemu všemu jsou lidé schopni věřit, vůbec je nezarazí, jaké do nich média a vláda cpou vyložené nesmysly.

   Jednou je to Kennedyho skotačivá střela, podruhé neviditelný BUK, který nezanechává žádné stopy (až na 2 fragmenty a trysku motoru, nalezenou 2 roky poté) a naproti tomu zanechává zásahy popírající základní fyziku. To je pořád stejné, sbohem rozume.

   Nikoho nezarazí ani vláda, kde víceprezident, později prezident Johnson vlastní velké podíly na firmě KBR, dodávající všechny „civilní“ služby US Army do Vietnamu. To se to pak válčí, když miliardy přibývají na soukromých účtech prezidenta a jeho partaje, zatímco američtí branci chcípou někde v bahně ve Vietnamu a běží tam genocidní válka proti místním žluťákům. Stejnou věc provozoval ministr obrany Cheyney s firmou Halliburton, ve všech amerických válkách dodnes. Absurditou na entou pak je, když taková vláda organizuje vůči naší zemi „protikorupční“ tažení a pod touto záminkou řídí celou českou politiku.

   A zarazí to někoho ? Ne, téměř všichni to mediální žumpě nadšeně žerou a jásají.
   Pich-Tůma je hrdina a Brožová-Polednová je neohrožená státní zástupkyně, bojující proti „kmotrům“. Tedy vlastně Šlachta a Bradáčová. Úplně stejně jásali, když sovětští poradci odhalovali keťase, zrádcovské kapitalisty, kulaky a spiklenecká centra, jediný rozdíl je, že místo věšení se dnes ničí existence jemnějšími metodami; a poradci jsou američtí.

   To se pak nelze divit, že se režisér Oliver Stone, ač velký vlastenec a veterán z Vietnamu, stal „kontroverzním“, po natočení dokumentárního „Amerického století“ disidentem a nyní aspiruje na vylepšené postavení „nepřítel státu“, protože se motá kolem americké Ukrošské zabijačky, právě uvádí (na festivalu historických filmů Taormina Film Fest v Itálii) dokument „Ukraine on Fire“.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.