Pravý sektor*) dostává naloženo po celé Ukrajině


       A dostali i v Oděsse – a nejednou… Upřímně řečeno,  jsem poněkud v šoku „provařeností“ projektu, pod který se tito „chrabří hrdinové“ podepsali – tedy: zabírat zemědělcům půdu … Ale o tom až za chvíli…
Sedmadvacátého května se, v podstatě už pozapomenutý, „Pravý sektor“(PS) pokusil znovu „vycenit zuby“ a vyprovokoval strkanici v budově soudu, když ten rozhodl o poslání účastníka „událostí 2.května“**), ruského občana Jevgenije Mefjodova do domácího vězení. Takový obrat v procesu se agresivním rusofobům krajně nezamlouval, a užili jedinou jim vlastní metodu – násilí. Soud rychle zařadil zpátečku, nechal Mefjodova pod zámkem, a jeho advokát M.Czen má nepochybně pravdu, když říká: „Monopol na násilí má na Ukrajině nejen stát, ale i mnohé další síly. Mezi nimi i Pravému sektoru a různým dobrovolnickým praporům a dalším kriminálním strukturám. Proto jsme také svědky, že stačí soudu pohrozit, a ten vynese rozhodnutí, zájmu příslušné strany, což samozřejmě se spravedlností nemá nic společného“.

Zmlácení „pravosekové“ v OděsseZmlácení „pravosekové“ v Oděsse

        Tento článek ovšem není o tom, že „pravosekové“ nemají rádi Rusy (to by byla novina!), ale o tom, že političtí výtržníci měli i jiné motivy k činu, kromě čistě ideologických. Situace s financováním PS je prostě nijaká. Nový šéf organizace Tarasenko nahlas prohlásil, že PS teď sponzory nemá. Byli, údajně, v době Jaroše a po jeho odchodu se rozutekli. Taková kouzelná pravdomluvnost vrhá světlo na mnohé zvláštnosti činnosti PS v minulosti (financoval je oligarcha Korban), nás ale zajímá současný stav, směřující k bídě a nevyhnutelné anarchii. „Pan ataman nemá zlata zásoby, tak se chlapci rozutekli na všecky strany. Když to takhle půjde dál, taky zdrhnu co nejdál“ – od dob filmu „Svatba v Malinovce“ se v prostředí banditských atamanů nezměnilo nic. A co taky teď dělat?
Závěr je jasný: vydělávat, kde to půjde. A protože sféra užití návyků a umění tlupy nezaměstnaných mužiků ze zřejmé „sportovně“-kriminální vrstvy je velmi omezená, tak o tom „kde to půjde“ se dovídáme ze zpráv. Tak například ve vesnici Pleskanovka v Čerkasské oblasti vystoupili „pravosekové“ na straně jakéhosi investora, který se snažil vesničanům sebrat jejich pozemky. Vesničanům, včele se starostou obce se to vůbec nelíbilo, za což ten dostal po hlavě – a začala hromadná rvačka mezi „pravoseky“ a vesničany… viz: https://www.youtube.com/watch?v=8_dBWKdBPZk
Podílet se na přerozdělování sfér vlivu velkého a středního byznysu jim jaksi nejde – tam jsou jiní borci…, ale zabírat chudým vesničanům to poslední – tedy půdu – to už přesahuje všecky meze! Dál už PS nemá kam padat – snad jen krást dětem bonbony! To vše hovoří o tom, že se zdroji financování – byť i polokriminálními – to má PS dnes špatné. Z tohoto pohledu se rvačka v Malinovském soudu Oděssy jeví v novém světle – jako vlastní reklama a „demonstrace možností“, kterou je možno nabídnout případnému „zaměstnavateli“ – jakože: „máme mnoho bojovníků, všichni jsou silní, bezohlední, nebojí se jakékoli špíny a zvládnou všechno“…
Prosvítá tu ale podstatná změna: – ukrajinský stát se z „polofeudálně-praporového“ mění na autoritativně-trestající, který nehodlá takovéto žoldáky dál trpět. A velmi názorně to naznačuje tresty – doživotní například hrozí šéfovi zakarpatského PS A.Skačko, obviněnému z banditizmu, maření úředního výkonu, zvláště cynického výtržnictví, vražd, vedení organizované bandy a řady dalších zločinů – celkem z patnácti. Změna spočívá v tom, že ještě před rokem-dvěma se tyto zločiny netrestaly…

O tom, že se mocenský boj na Ukrajině vyhrocuje svědčí i zpráva zdroje www.ukrajina.ru , která s odvoláním na prohlášení ukrajinského generálního prokurátora Jurije Lucenko v televizní stanici „1+1“,  že podepsal a adresoval Národnímu protikorupčnímu výboru (NABU) pokyn k trestnímu stíhání skupiny osob, mezi kterými svítí takové typy jako: v pořadí druhý prezident samostatné Ukrajiny Leonid Kučma (jinak též ukrajinský vyjednavač na Minských rozhovorech), byznysmen Viktor Pinčuk a oligarcha Igor Kolomojskij … Bude zajímavé sledovat další vývoj. – pozn.překl.

Zdroj: http://jpgazeta.ru/pravyiy-sektor-nachinayut-bit-po-vsey-ukraine/

        *) Pravý sektor – zpočátku neformální sdružení fotbalových ultras, ukrajinských nacionalistů a pravicových radikálů, vešel ve známost díky střetnutí s oddíly vnitřních vojsk a speciálních jednotek Ukrajiny na kyjevském Majdanu v listopadu a prosinci 2013. Později se „vyznamenal“ především terorizováním  civilistů nejen na Donbasu, ale i v ostatních částech Ukrajiny.
**) Události 2.května 2014 v Oděsse – 48 mrtvých odpůrců majdanu v důsledku útoku pravicových extremistů a nacionalistů z Charkova a Oděssy na stanový tábor odpůrců majdanu a později na Dům odborů, kam se tito pokoušeli ukrýt..

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

25 reakcí na Pravý sektor*) dostává naloženo po celé Ukrajině

 1. kchodl napsal:

  Díky Hrochovi za překlad.

  Kdyby to všechno nebylo tak tragické, bylo by to směšné. Amíci udělali převrat v Ukrošsku, čímž imunizovali ruskou veřejnost na dlouhá léta od nápadů na nějakou revoluci či svržení prezidenta a vlády, bez ohledu na případné americké peníze za takovou akci. Rusáci mají Ukrošsko jako výkladní skříň americké péče, demokracie a propagandy. DNR a LNR se už teď mají lépe než obyvatelé Ukrošska. A postupně ten rozdíl bude vzrůstat – například, Ukrošům už brzy nepůjde pravidelně elektřina, zatímco „Novorusko“ je zásobováno přímo z Ruska a funguje v rublech. S plynem je to podobné. Doněcký průmysl se opět rozbíhá.

  Rozvrat Ukrošska se bude bezpochyby stále stupňovat. Politická moc je v totálním rozkladu, ekonomika mele z posledního, armáda a národní gardy nefungují – postupně se mění v oddíly podléhající místním neofeudálním pánům, živící se kromě jiného loupežnictvím.

  USA se Rusku na kobylku nedostanou: vojensky to nejde a převrat již nepřipadá v úvahu. Ruský politický systém a instituce snad nikdy neměly tak silnou podporu ruské veřejnosti, jako teď.
  Propagandistické očerňování, včetně tak nestydatých všiváren jako plošný bojkot ruských atletů, jen zvyšuje ruskou zaťatost.

  Ekonomická cesta zničení Ruska také neuspěla – ačkoliv Rusové zchudli, ekonomika jede a již příští rok mají vykázat zase růst. Ropa už je téměř na $50, za pár let začnou fungovat produktovody do Číny, plynovod Nord Stream 2 a plynové terminály na Dálném východě. Podstatnou položkou ruského vývozu jsou jaderné technologie a jaderné palivo, v čemž dále posilují světové pozice. Spouští se obrovská výroba uhlíkových vláken, kterých chce Rusko vyrábět polovinu světové produkce, včetně hotových výrobků. Rozvíjejí se i další výroby, od potravinářství po strojírenství.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Nejzajímavější na tom, co píšete, je fakt, že nebylo složité tento vývoj předpovědět. Pod vnějším tlakem se vnitřní pozice režimu upevní, začne se rozvíjet vnitřní trh a orientace na nové odběratele. Vnější tlak umožní provádět tvrdší a razantnější změny. Za několik let mnohokrát poučené Rusko upevní a rozšíří svoji mocenskou pozici.
   Je proto nutné si položit základní otázku. PROČ tomu tak je.
   Střední východ je v naprostém rozkladu, který ohrožuje základy Evropy. Tvrdí se, že je to důsledek špatné a nezvládnuté vnější politiky USA. Rusko je nuceno se odvrátit od Evropy a ta tím ekonomicky trpí. Tvrdí se, že je to důsledek špatné a nezvládnuté politiky EU a USA vůči Ukrajině.
   Zdá se, že je to příliš mnoho chyb a závad v politice USA a jejich elit. Je tomu ale opravdu tak? Není právě toto cílem? Rozložení a silné oslabení Evropy a její vyřazení ze světové politiky? Nové, moderní velké války se patrně již nepovedou jen mezi nepřáteli ale mezi všemi hráči bez ohledu na jejich postavení. Nebudou to vojenské střety hrubou silou, ale ekonomicko-politické boje. Začalo to již za II. světové války, když USA přebíraly pozici po Spojeném království.
   Sýrie, Ukrajina, Irák, Libye, Afghánistán a další menší hráči jsou jen hrátkami, obětmi a oťukáváním pro diváky a katastrofou pro jejich obyvatele. Jsou jen nástrojem, který uvolňuje dosud nevyzkoušené síly. Svět se nám za čtvrtstoletí před očima zcela zásadně změnil. Je zcela jiný.
   K čemu to má vést a k čemu to povede (to se může velice lišit) nevíme. Kdo ví zda to ví hybatelé. Proces je již v pohybu a nedá se zastavit. A oběti budou přibývat.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Nevím ale popsat to jak Německo (+EU) se dalo vtáhnout do ukrajinského konfliktu.
    Vidina dalšího trhu na Ukrajině a možnost se přes něj dostat i do Ruska, těžba břidlicového plynu, možnosti privatizace ukrajinského průmyslu a zemědělské půdy byly prostě lákavé.
    Že by se to mohlo zvrtnout na to, že budou muset financovat ukrajinskou ekonomiku a navíc je Amerika bude mít jako tolik potřebné loutky a klidně je může kdykoli dostrkat k válce s Ruskem pod jejich vedením, tak to je zřejmě nenapadlo.
    Rusko si převzalo zpět Krym, sice těžce nese zabíjení krajanů v občanské válce, ale válčit na Ukrajině není ochotno.
    Na druhé straně ani sestřelení civilního letadla nevedlo k rázné odvetě. V současné době drží Německo s EU Ukrajinu před bankrotem a samo je tak kousek od války.
    A na té vedlejší koleji je nuceno řešit jak se s toho dostat ven. Amerika tu ale nechala minimální manévrovací, dá se spíše říci že nulový prostor.
    George Friedman a jeho Stratfor :
    „Hlavním zájmem USA, pro který jsme vedli války, tu první, druhou, ale také tu studenou, je vztah Ruska s Německem. Protože jejich jednota je pro nás skutečnou hrozbou. Proto musíme udělat vše pro to, aby k ní nedošlo.“
    „Pro USA je tu odvěká obava z německého kapitálu, německé technologie. K tomu ruské přírodní zdroje a ruská pracovní síla – to je jediná opravdu silná kombinace, která po staletí straší USA“.
    No a to podstatné o co US bojovala to se jí ve velmi krátkém čase podařilo :
    http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8140-nemecko-rusko-partner
    Vše ostatní je US administrativa schopna zabezpečit, no a to podstatné zvládla přes Merkelovou a zaplacený establishment EU zainteresovaný do US koncepce federální Evropy jako dalšího řízeného přívěšku USA.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Trochu si odporujete :……..“tak to je zřejmě nenapadlo.“ Ono je to, jak na závěr správně píšete, napadlo, zas tak úplně blbý nejsou, ale asi jim nic jiného nezbývalo. Ony odposlechy Američanům zřejmě dobře posloužily. Takže se chovají jak stádo tupců. A na ty co na ně „nic“ neměli, tak peníze dokážou mnoho no a zbytek, jako je u nás např. Sobotka a spol., směšný Chovanec se svým novým útvarem na MV, no ti se přizpůsobí.

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     K tomu bych jen podotkl, že evidentně žádný dlouhodobý americký „superplán“ neexistuje, jsou to jen zpětné racionalizace. USA nikdy Evropě nerozuměly, ono oddělování Německa od Ruska bylo vždy doménou britské politiky, je to britská mantra od počátku 19. století.

     Což do určité míry je americké dědictví po britské říši, to je pravda – ovšem velmi idiotsky uplatňované. Amíci situaci nepochopili: když byla příležitost, pokoušeli se Rusko zničit, místo pouhého ekonomicko-politického oddělení od západní Evropy. Nechápali jeho stabilizační funkci a nutnost civilizačního spojenectví všech křesťanských národů, bílé rasy a civilizace jako celku.

     Zcela jistě nefunguje žádný „ďábelský plán“ na řízení světa v podání amerických pánů. Jsou to vše naprosto stupidní ad-hoc akce, založené na vyloženě psychopatických plánech neoconské kliky, ruku v ruce s liberálně-intervencionistickými blázny z opačné strany ideologického spektra. Výsledky jsou katastrofické, jak se dalo čekat.

     Vše to vede ve skutečnosti k vynulování amerického vlivu, stačí se podívat na jejich potácení se na Blízkém a Středním východě. Tam je jejich selhání vidět nejvíce.

     Globalizace je normální důsledek pokroku v technologiích, konkrétně telekomunikacích, IT, a levné dopravě. Důsledek rozšíření výdobytků naší civilizace. „Ožebračuje“ to USA naprosto stejně jako ostatní původně vyspělé země. Snahy o politickou kontrolu a řízení těchto procesů končí v absurditách. Pokrok je opravdu onen „slepý hodinář“, který nemá žádný komplexní plán, vše je jen výsledek rostoucí konkurence.

     Nebude dlouho trvat a i Evropa jim „unikne z háčku“. USA budou – pokud nezmění radikálně svou vnitřní i vnější politiku – dál upadat do fašistického marasmu, jen na rozdíl od velmi podobné situace na konci 19. století již nepůjde se z toho dostat světovou válkou – díky existenci jaderných zbraní jsou větší konflikty nemožné.

     Jadernou sebevraždu lidstva vylučuji, nikdo není natolik iracionální a kontrola těchto procesů je mnohastupňová. Případný začátek jaderné války, například díky špatným informacím nebo technickým závadám, by byl velmi rychle zastaven.

     Jakési žvásty o „hybridních válkách“ si mohou odpustit, není to nic nového. K ničemu to nikdy nevedlo, bez následné „velké“ vojenské konfrontace je to jen zbytečné vraždění a marnění peněz a vlivu. I v té Střední a Jižní Americe to „fungovalo“ jen díky americkému loďstvu a přímým vojenským intervencím – jakmile to bylo díky existenci mezinárodního práva a bipolárního světa omezené, selhávalo to naprosto všude.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Ony neexistují plány i na daleko důležitější věci. Ve 12 hodin k tomu blíže Jarda Godot. A podotýkám, že pokud si po přečtení jeho článku budete myslet to, co si budete myslet, tak si to budete jen myslet.

      To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Zde prosím jsem si dovolil jedno celkem ucházející hodnocení.Proč je jaderná válka nutná ale musí být lokální tak aby se netýkala US.
      http://www.novarepublika.cz/2016/06/pet-duvodu-proc-se-washington-jiz.html
      To že nějaký US psavec poněkud lépe uchopil problém, jak vést válku s Ruskem ještě neznamená že nebude.
      Prostě lokální jaderná válka klidně i na území Evropy je ze strany US akceptovatelná.
      Tož proč ji jako pro US ekonomicky výhodnou záležitost vlastně nepoužít.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Autor tam píše jednu důležitou věc: že díky oddělení ekonomického a finančního světa od Ruska, které je vynuceno sankcemi, nebude Rusko při západním krachu tolik postiženo. To samé se totiž již stalo. Za Stalina – „velká krize“ se Sojůzu dotkla, ale většinou v pozitivním smyslu, velmi na tom vydělali.

       Západní krach nepochybně přijde, je to jen otázka času. Finanční, burzovní, výrobní, sociální. A bude větší a hlubší než cokoliv předtím. Alespoň to tvrdí 10 z 10-ti ekonomů.

       Lokální jaderná válka je samozřejmě možná. Nicméně jistě by se nevyhnula ani americkým základnám, minimálně těm v Evropě a okolí. V případě zasažení území Ruska americkými jadernými zbraněmi by už lokální přestala být. Ale nedá se vyloučit zničení evropských základen. Vyměnili by Amíci Fašington a New York za cokoliv v Evropě ? Jistěže ne.

       Nicméně, ani při napadení Ruska se Rusové nemusí nutně spoléhat na jaderné zbraně, konvenčních prostředků odvrácení útoku mají dost. Jistě by to nenechali dojít tak daleko, aby bylo nutné používat jadernou munici. Pokud by se k jejich hranicím začalo přibližovat více USA letadel, lodí s křídlatými raketami, vojáků, odpověděli by konvenčně, ve velkém rozsahu.

       K eliminaci provozu na několika stovkách evropských letišť nejsou žádné jaderné zbraně potřeba, to zvládne konvenční výzbroj velmi dobře. Např. na totální zničení ofenzivních vojenských schopností největší evropské NATO armády – tedy Turecka – by stačilo asi 400 ruských křídlatých raket s konvenčními hlavicemi, se zaručenou redundancí a jistotou.

       To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Ano, dalo se to přesně předvídat, od začátku.

    Američané jsou jako Hurvínci ve válce, vůbec nic nechápou. Stále melou o náhradě Putina, ruské prozápadní opozici atd. Vůbec jim nedochází, že pokud si Rusové zvolí nového prezidenta, bude velmi pravděpodobně mnohem méně komunikativní než Putin – a bude k tomu všemu mít podporu celé společnosti a ruských institucí.

    Dnešní ruské procesy se dají ekonomicky přirovnat ke Stalinově modernizaci, byť mnohem jemnějšími prostředky. Ale v podobných podmínkách ekonomického a finančního embarga, za neustálého působení nenávistné až rasistické protiruské propagandy. Velkým rozdílem je přitom dnešní stav světa – dnešní „Putin/Stalin“ se může opřít o Čínu, Indii, … onen „Západ“ již svět neovládá.

    Jak píšete, nejde jen o Rusko, jde o podřízení celé Evropy a odříznutí Evropy od Ruska, Číny a Asie. Z ekonomických a politických důvodů. Přitom jde o tak zfušované řízení a vykrádání, že celá Evropa musí krachnout,

    Není to nic nového, USA se tak chovaly vždy, prostě začaly uplatňovat své chování vůči Latinské Americe i na „západní“ svět. Žádná moderní „hybridní válka“ v tom není, je to přesně to samé jako v 19. století vůči všem na jihu od USA. Tedy důsledek jejich bytostně fašistického režimu, ať již to má jakýkoliv pláštík a svrchní nátěr.

    Není to výjimka posledních 25-ti let, kdy se americké elity naprosto zbláznily a začaly si hrát na pány světa. Jen se Amíci začali chovat ke všem zemím jako k nějakým banánovým republikám v Jižní Americe, což dělají už přes 150 let, přesně v bleděmodrém.

    Pozoruhodné na tom všem je, že americké elity tak bezuzdně začaly řádit i přímo u sebe doma, ve Spojených státech. Ale i to tady už bylo, koncem 19. století. Tehdy se „Amerika“ potácela v rozvratu a téměř krachu, ze kterého jim pomohlo až evropské zbrojení a první světová válka.

    Válka proti Rusku nebude z jednoduchého důvodu: protože by ji Amíci prohráli. Evropský kanonenfutr již není co býval – sami Američané nechali celou Evropu odzbrojit, zničili nezávislý evropský zbrojní průmysl, ve snaze všechno pohltit a zamezit jakékoliv na nich nezávislé zahraniční politice. Západní armády jsou papírově mocné, ale ve skutečnosti pro legraci. Mimo letectva nestojí téměř za zmínku. Československo, bývalou zbrojní velmoc, rozvrátili v tomto ohledu úplně, z „nových členů NATO“ nechali trošku vyzbrojit jen Poláky, protože s nimi od začátku uvažují pro napadení Ruska. Viz. ony „Stratfor“ sny o „visegrad battlegroups“, vedených Poláky.

    Rusko nemá výzbroj ani armády pro dobytí Evropy, ale je dobře vyzbrojené na obranu, proti útoku západních – hlavně USA – armád.

    Síla Amíků byla vždy jen v námořnictvu a letectvu, ale svazy letadlových lodí se proti pevninskému Rusku mnoho neuplatní – nehledě na jejich obrovskou zranitelnost moderními ruskými raketovými prostředky, především z ponorek a letadel na větší vzdálenosti, pobřežní ochranu a malé ponorky z hlediska blízké obrany.

    Letadla jsou pro útok na Rusko také k ničemu, protože Rusko má velmi vyspělou PVO/PRO raketovou obranu. Západní letadla nejsou schopna bojové činnosti bez blízké podpory vzdušných tankerů a naváděcích středisek AWACS, což je při existenci ruských protiletadlových raket s velmi dlouhým doletem absolutně iluzorní. Nehledě na to, co by se jistě stalo, jakmile by se cca 4000 amerických bojových letadel začalo přesouvat k ruským hranicím – za jak dlouho by se všechny blízké letecké základny změnily díky ruským raketovým zbraním v hořící smetiště pomocí moderních konvenčních náloží, případně rovnou ve vysokoteplotní plasmu díky taktickým jaderným zbraním.

    Všechno militaristické a válečné řvaní Amíků je prostě naprosto iluzorní – a oni to bezpochyby dobře vědí, jejich vojáci žádní idioti nejsou. Nějací političtí šašci z NATO mohou vykřikovat různé nesmysly, ale dobře vědí, jak to ve skutečnosti je.

    Proto bych se války nebál, „okno příležitosti“ již zmizelo, pokud vůbec kdy doopravdy bylo. Amíkům nevyšla sázka na technologické „zázračné zbraně“, ve formě stealth letadel a raket, selhaly všechny modernizační a přezbrojovací programy. Jejich vojenský průmysl se naprosto vymkl kontrole a upadl do totálního vykrádání rozpočtů, ruku v ruce s jejich zlodějskými politiky a oligarchií. Nejsou již schopní „Západ“ přezbrojit na nové generace výzbroje – a stávající letadla i jejich výzbroj je 20-40 let stará.

    Krásný příklad je katastrofa programu F-35, a před ním F-22. Pokud se to skutečně začne vyrábět, cena je tak absurdně vysoká, že je to nepoužitelné a neprodejné. Například nedávno Finové publikovali, že jejich 60+ kusů by stálo v provozu celkem bilion euro. To je natolik šílená částka, že pokud by to jakýkoliv politik podepsal, nemálo velmi ozbrojených „zádumčivých Finů“ na něj uspořádá lov jak na jelena.

    Nehledě na to, že F-35 je zcela chybný návrh s minimální bojovou hodnotou, prakticky neschopný nasazení v moderním bojovém konfliktu s alespoň trochu schopným nepřítelem. Neuspěli by s tím ani proti Indům, natož pak Rusům. A tak je to téměř se vším.

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     To co neznáme je dynamika vývoje celé této záležitosti. Nemůžeme usuzovat ani z analogií, svět nikdy v takové situaci nebyl. Vždy byla centra moci, která své zájmy prosazovala. Od starých Sumerů až po studenou válku. Dnes se centra moci transformovala do jakési sítě a rozprostřela se po celém světě. Pronikla mimo Čínu do všech, především ekonomických struktur. Patří do ní i Rusko. Tam ale nastal nepředvídaný jev. (Rusko je pro mnohé stále ještě neznámé). Politikové se oddělili od ekonomů a začali dělat vlastní autonomní mocenskou politiku. Síť dostala nečekanou trhlinu, která má tendenci se šířit dál. Ukazuje se, že mocenská síť není tak homogenní jak se očekávalo.
     Protože neexistuje jednoznačné centrum, mocenské síly jednají spíš ve shodě (ta se zjišťuje a tvoří na příklad v organizacích typu Bilderbeg) než pod přímým řízením, tak by jsou pokusy o zničení centra odsouzeny k neúspěchu. Cestou odporu je jak trhání sítě, stále je tu ohromná čínská díra a ruská trhlina, tak oslabování sítě. Evropa se pod tlakem tvrdé migrace probouzí. Je to pro ni závod s časem. Možná ho vyhraje, stále ještě k tomu má prostředky. Pak ale síť ztratí svoji všeobjímající sílu. Bez centrálního řízení neobstojí v Čínské a Ruské nezávislosti.
     To může vést k návratu starých mocenských časů jednotlivých center. Ovšem svět by byl multipolární, bipolárnost je minulostí. Tím by ale byl svět i přehlednější a náchylnější ke konfliktům a katastrofám.
     V čem se jistě všichni shodneme je, že jsme v zajímavých časech a v rychlém sledu zažijeme věci nevídané.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Jak nedávno v interview zmínil i Chodorkovský, Rusko je specifické tím, že v něm stále má „železo větší moc než zlato“, tedy že zemi řídí politici opírající se o silové složky, spíš než zbohatlá oligarchická vrstva. Doslova říkal, že oligarchové proti „Kremlu“ nezmůžou vůbec nic. A silové složky jsou nekoupitelné.

      A je tady ještě jedna věc, kterou především Američané vůbec nechápou. A tím je kulturní povaha Ruska, jeho kulturní a civilizační homogenita. Podobně je to ostatně i u evropských národů, Japonců nebo Číňanů, prostě u opravdových historických národů.

      V USA každý myslí jen sám na sebe a svou nejbližší rodinu, žádné další „vznešené národní myšlenky“ nemá – maximálně tak v úrovni fandění, jako u fotbalu, ale hlouběji to nejde. Nějaké sebeobětování se nenosí, ve prospěch národa nebo americké civilizace či kultury, pokud to není patřičně zaplaceno a vybuzeno až nacistickou propagandou – jenže i pak to vydrží jen chvilku, do prvního nárazu.

      Proti tomu Rusové nejsou nějak zvlášť frustrováni například upadající životní úrovní. Sice je to samozřejmě také štve, ale zdaleka to nezpůsobí jejich rozkol se samotným „ruským světem“ a státem. Všechny snahy působit na ně tímto směrem jsou kontraproduktivní. Protože zcela správně si každý neřekne „může za to Putin, svrhneme ho a bude dobře“, ale že za to může Západ. Že je to napadení Ruska, které musí všichni vydržet, stejně jako jejich hrdinové na frontě v mnoha předchozích napadeních.

      Mimo národní a kulturní povahu je to dáno také prostou zkušeností: totiž vždy, když Západ takové věci zkusil, ti zoufalci, kteří uvěřili, dopadli velmi špatně. A sliby cizinců se ukázaly jako absolutně prolhané, po jejich dočasném uchvácení části Ruska následovala genocida, ať již pouze ekonomická a kulturní nebo dokonce skutečné vyhlazování.

      Pokud by starší události nestačily, konkrétní příklad dnešního chování Západu mají přímo před očima na Ukrajině. Nebo v menším měřítku v Pobaltí.

      To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Souhlas ale použití zemí které se podílí na sanitárním koridoru je následovné :
     Bývalý velvyslanec USA v Rusku Michael McFaul v interview pro estonské noviny Postimees prohlásil, že současná aktivita Ruska si vyžaduje „konkrétní odpověď“.
     „USA musejí podle potřeby zkrotit Rusko a odpovědět mu“, řekl diplomat a dodal, že aktivita Ruska prý donutila NATO k tomu, aby „odrážela hrozbu pocházející z Moskvy“.
     McFaul přitom podotkl, že přibližování aliance k ruským hranicím je zákonné, protože neslyšel o žádných slibech USA nerozšiřovat NATO na východ. „Žádné podobné sliby nebyly“, tvrdí McFaul.
     Bývalý velvyslanec je také přesvědčen, že Rusko vynakládá veškerá úsilí pro zkrachování ukrajinské ekonomiky a „Západ musí udělat všechno na něm závislé, aby k tomu nedošlo“.
     Michael McFaul vykonával funkci velvyslance USA v Rusku v letech 2012 až 2014. Předtím byl zvláštním poradcem Baracka Obamy pro národní bezpečnost. V současné době je bývalý diplomat analytikem několika amerických televizních stanic a přednáší na Stanfordské univerzitě.
     Takto se budou čerpat prostředky z EU ve prospěch USA.
     Michael McFaul je opravdu dle mého mínění, stejně pravdomluvný jako bývalá slečna Kočí.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      McFaul je nejen stejně pravdomluvný, ale zdá se i podobně chytrý, jako svlečna Kočí. Na pár Lau (tj. Laudátů, jednotka blbosti) bych to odhadl. Jen asi nebude tolik „píchavý“, jako svlečna.

      S úsilím Ruska pro zkrachování Ukrošů – všechen vývoz z Ukrošska do Ruska bojkotují sami Ukroši, přesně dle pokynů z Fašingtonu. McFaul v tomto dočista fauluje, je to zkrátka úplně opačně.

      Proč třeba EU nezruší dovozní limity pro ukrajinské výrobky, především zemědělské produkty, turbíny, auta, letadla, rakety a ocel ? A nepřijme – byť třeba jen dočasně – pár milionů ukrajinských pracovníků ?

      Rusové se podílejí jen tím, že jim zadarmo dodávají elektřinu, uhlí a plyn, aby Ukroši nechcípli v zimě mrazem. A také, půjčili jim mnoho miliard dolarů, což nyní Ukroši prohlásili za dar či „vnucenou půjčku“ – kterou tedy nebudou vracet.

      Rusáci také živí DNR a LNR, vyplácejí tam sociální dávky a důchody, které Kyjev bezostyšně krade, ačkoliv si stále činí nároky na celistvost území. A vozí tam humanitární konvoje, jeden za druhým.

      Mimoto jim Rusové dodali také palivo pro jaderné elektrárny, protože americké Westinghouse palivo je natolik nekvalitní, že jeho používání hrozí jadernou havárií. Jinak by Ukroši neměli elektřinu již teď. Ovšem stav jejich energetiky je tristní, příští zimu budou svítit už jen petrolejkami a svíčkami. A topit dřevem, dokud tedy nějaké bude.

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       OT:
       Pane kchodl, prosím vás o posúdenie nasledujúceho linku (súvisí s MH17):
       http://www.bbc.com/news/world-europe-36462853
       Veľmi by ma zaujímalo, čo si o tom myslíte, lebo celú históriu okolo MH17 poznáte veľmi dobre a vyznáte sa aj v týchto military serepetičkách.
       Budem vám veľmi vďačný za čas, čo venujete akejkoľvek odpovedi. Vďaka vopred.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Zajímavé.

       Hlavně z hlediska neustálé recyklace „ruské viny“. Zdá se mi to tak blbé, že to musí pocházet přímo od kyjevské SBU (Státní bezpečnost Ukrajiny) nebo od jejich CIA kolegů (ti sedí v tom samém baráku, mají vyčleněné poslední patro).

       Přijde mi to velmi nevěrohodné, vytasit se po dvou letech s tryskou od BUK rakety – nebo co to má vlastně představovat. Hlavně vzhledem k tomu, jak probíhal onen sběr trosek z místa tragédie. „Vyšetřovatelé“ se na místo laxně dostavili až 4 měsíce po katastrofě, odvezli v otevřených vagonech bez jakéhokoliv zabezpečení celkem malé procento trosek, většina ležela na poli přes zimu. Když místní obyvatelé nosili našlé trosky, nechali je likvidovat ve sběrně, že je nepotřebují. Až finálně, po mnoha protestech, posbírali další část. Ale hodně jich zůstalo na místě dodnes.

       Sestavení letadla v holandském hangáru byla další ostuda, jelikož to vypadá, jakoby schválně nepoužili ty trosky, které by zásah BUKem zpochybňovaly či přímo vylučovaly.
       Podle fotografií v závěrečné zprávě bylo vidět, že některé trosky, známé z veřejně publikovaných fotek několik dní po katastrofě, vypadají jinak. Přitom věrohodnost původních fotografií je nezpochybnitelná.

       Je dobře známo, že ruský výrobce nabídl vyšetřovacímu týmu veškerou technickou pomoc a byl mnohokrát odmítnut. Dokonce v závěrečné zprávě je ohledně BUK raket uvedeno několik nesmyslů – třeba v otázce typu bojové části vzhledem k typu rakety – a celá „buková“ účast je dokládána čtyřmi střepinami, které prý byly nalezeny v troskách, ovšem bez jakýchkoliv relevantních vědeckých analýz. A to je vše. Jen z ostatků pilotů museli vytáhnout „kupu šrotu“, vzhledem k hustotě zásahů kabiny. Kde jsou ? Kabina byla prostřílená jako řešeto v mnoha navzájem kolmých úhlech, což vylučuje, že by všechna poškození byla způsobena zásahem střepin z jedné rakety.

       Celkově se dá říci, že toto „vyšetřování“ je to nejostudnější, co kdy ICAO organizací prošlo. A to myslím jen tu profesionální leteckou část, nikoliv následné kriminální vyšetřování – jehož výsledek je stále odsouván. To už je čirá esoterika nebo spíše politický proces.

       Nedivil bych se, kdyby „experti z vyšetřovací komise“ – tj. SBU/CIA – najednou nalezli i přímo podepsaný příkaz k sestřelu MH-17, od samého Putina, který upadl opilům Rusům po vypuštění rakety, když balili saky-paky a ujížděli zpátky do Ruska. Stylově zastrčený v matrjošce či vypité láhvi po vodce.

       O kauze stále píše slavný americký žurnalista Robert Parry. Z posledního článku vyplývá přímo neuvěřitelná věc, že totiž ono „vyšetřování“ probíhalo přímo z Kyjeva, kde holandský i australský tým skoro dva roky žili v péči SBU, a všechno dělali společně. Tak to se výsledkům vůbec nedivím.

       https://consortiumnews.com/2016/06/05/mh-17-probe-relies-on-ukraine-for-evidence/

       Americké mlčení ohledně jejich informací z pozorovacích družic a odposlechů je také příznačné. Parry říká opakovaně, že jeho anonymní zdroj z amerických služeb tvrdí, že sestřel MH-17 byl pokusem ukrajinské skupiny řízené jedním oligarchou – tj. Kolomojským – o atentát na Putina, který se ten den vracel z Jižní Ameriky, a malajské letadlo mělo smůlu, že mělo stejné barvy a bylo v nesprávný čas na nesprávném místě.

       Nakonec to samé bylo patrné z uniklých konverzací přes sociální sítě asi měsíc po tragédii, dokonce i před sestřelem problesklo několik vět o tom, že Kolomojský chystá něco s letadlem. A Izraelci pár dní po tragédii vyhlásili Kolomojského persona non grata.

       Z fotografií trosek mě vyplývá, že to byly zásahy kanonem, čemuž odpovídá několik směrů průstřelů příslušného průměru. Několik granátů se roztrhlo v kabině pilotů, od toho jsou kolmé průstřely podlahy shora a palubní desky nebo rámů oken zevnitř. S tím, že předek letadla – tedy radom a čelní skla pilotní kabiny – mohl být zasažen nějakou malou protiletadlovou raketou, vypuštěnou z letadla a pasivně naváděnou na vysílání meterologického radaru. Mohl to být izraelský Python-5, který byl navěšen na Su-25, modernizované pro Gruzínce ukrajinskými firmami. Mohla to být i nějaká ukrajinská modifikace rakety z rodiny R-60, s pasivním naváděním na vysílač radaru. Zda letadlo trefilo i něco dalšího, to vidět z fotek není.

       Přitěžující okolností pro tuto hypotézu je, jak zuřivě byla uváděna technická nemožnost použití Su-25 k sestřelu v dané výšce. Přitom to možné je, velmi jednoduše. Je známo, že českoslovenští piloti se Su-25 přeskakovali bouřky v 12 km výšce, jen s dýchačem.

       Ale jak jsem už psal, je to jen z fotografií, chtělo by to podpořit či vyvrátit skutečnými důkazy a laboratorními testy. Nicméně celá dlouhá řada dalších přímých či nepřímých indicií není s touto „fotografickou“ hypotézou v rozporu. Proti BUKu je naopak rozporů mnoho.

       Jedním z nich je naprosto ostudný průběh „vyšetřování“, které mi připadá zcela nevěrohodné, ba amatérské – letecká část dle regulí ICAO je psána zjevně nějakým leteckým analfabetem, protože se k tomu žádný oficiální vyšetřovatel ICAO a profesionální pilot nesnížil. Pochybuji, že by profesionalita v tak důležité věci natolik upadla.

       To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Vďaka za stanovisko. Pôsobilo to na mňa na prvý pohľad nevierohodne, no predsa tomu rozumiete lepšie. Keby ste to považovali za možné, zamietol by som svoje hypotézy.
       Moje pochybnosti:
       – Trosky sú rozptýlené na veľkej ploche. Kde presne tú trysku našli? Ak priamo pri troskách, je to bezpečne podvrh. Ak niekde na poliach medzi nimi – ako vedia, že patrí k lietadlu? Veď sa tam roky bojuje.
       – Pôsobí to na mňa tak, že tryska je mechanickým násilím oddelená od telesa rakety (alebo jej zvyškov). Takto nie je možné potvrdiť, ani vyvrátiť, že patrí k iným úlomkom nájdeným v troskách.
       – Od začiatku ofenzívy pri Debaľceve som mal podozrenie, že šlo o to, dostať sa k miestu s troskami (je to tým smerom) a „nájsť usvedčujúce dôkazy“.

       To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       Jak jsem ten „nález“ zaregistroval na síti, hned jsem se začal smát. Celé to „vyšetřování“ je fakt ostudné. A nikdo už si na ně pomalu ani nevzpomene, imigranti to všechno mediálně překryli.
       Vyšetřování skončilo, zapomeňte….

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       U mě nález „trysky od BUKu“ také vyvolal salvu smíchu, Jak jsem už psal, další stopa bude nepochybně matrjoška s podepsaným příkazem Putlera. V Kyjevě je dneska možné už úplně všechno. Nedávají jim do vody a žrádla nějaká psychofarmaka ? Ti Ukroši jsou všichni úplně mimo, daleko za hranicí zdravého rozumu.

       Ano, kdoví, z čeho to opravdu je. Možná z nějaké větší dělostřelecké rakety – SM27/30 – kterou to Ukroši ostřelovali. Možná opravdu z „bukové“ rakety, kterou někde splašili.

       Po tragédii MH-17 se Ukroši neustále snažili dobýt trosky letadla, dost pravděpodobně aby je mohli zničit, na což evidentně sázelo celé to „vyšetřování“. „Vyšetřovatelé“ zvedli zadky, až teprve když bylo jasné, že ukrošská ofenzíva totálně selhala. A že „problém“ nezmizí sám od sebe.

       Teprve, když Ukroši fatálně selhali, „vyšetřovací komise“ dorazila na místo. Místo bylo dostupné přes opolčeneckou stranu docela normálně a bylo bezpečné, vystřídalo se tam mnoho návštěv, od příbuzných obětí po novinářské hyeny všeho druhu.

       Jediní z vyšetřovatelů tam byli Malajci, kteří po mnoha dnech marného čekání v Kyjevě prchli přes Moskvu a Rostov do Doněcku a jeli odtamtud. Ovšem Ukroši se to dozvěděli a jednou ostřelovali dalekonosnými děly jejich autokolonu, podruhé dokonce vlakové nádraží. To bylo tuším asi 14 dní po katastrofě, Malajci odvezli černé skříňky.

       Jj. Vyšetřování skončilo, zapomeňte.

       Poslední trik, který jsem zaregistroval, je také velmi žertovný: nějací západní právníci se prohlašují za zástupce obětí a žalují Rusko a přímo Putina. Protože prý Rusko neposkytlo podporu vyšetřování. Šílenství je zřejmě nakažlivé.

       To se mi líbí

 2. tata napsal:

  kchodl napsal:
  6.6.2016 (09:41)

  obdivuji Váš přehled.jen se bojím že neberete v potaz šilence a ty budou na obou stranách vždy

  To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Děkuji Hrochovi za překlad. Západ Ukrajiny se asi bude dál utápět v problémech, které si ani neumíme představit, což je klasická ukázka toho, jak „funguje“ vývozní artikl zvaný evropské hodnoty vyfutrovaný americkými zájmy. Prostě další rozjebaná země s občanem bez budoucnosti a díky čeledi Plavců štětinatých máme navíc tu čest být na té špatné straně „barikády“. Nemám slušných slov. Jsou to ( cenzurováno samotným autorem příspěvku ), kterým není rovno.

  To se mi líbí

 4. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, pošta – a vyhlížím vaši odpověď… 😉

  To se mi líbí

 5. berkowitz napsal:

  Jeden vtip, je v ruštině :
  http://1url.cz/QtJHI

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.