Byly rakouské prezidentské volby podvodem…?


Podle informací deníku „Komsomolskaja pravda“, se po vyhlášení výsledků voleb prezidenta Rakouska, proběhlých 22.května, objevily ve vídeňských médiích informace o možné falzifikaci výsledků hlasování.

Výsledky… (s rozdílem necelého 1% zvítězil bývalý šéf Strany zelených Alexander Van der Bellen předstihl svého soupeře, excentrického Norberta Hofera) vyvolávají nadále údiv – především pak Rakušanů samotných.
Například, ve městě Vaidhoffen a.d. Ybbs bylo při 9.026 registrovaných voličů odevzdáno 13.262 hlasů – což znamená 146,9% …  – viz. vídeňský deník „Heute“ s ironickou obálkou: http://www.heute.at/bpw16/Naechster-Daten-Skandal-146-9-Wahlbeteiligung;art83655,1291864

        a podrobněji na:  http://epaper.heute.at/#/documents/160523_HEU
Dalším příkladem je město Linz, kde se v tabulce s výsledky voleb prostřednictvím přenosných uren objevil údaj, že v těchto urnách bylo 21.060 hlasovacích lístků od 3.518 voličů … Později rakouské ministerstvo vnitra údaj opravilo s tím, že do počtu odevzdaných hlasů byly omylem započteny hlasy korespondenční …  viz.: http://www.linz.at/zahlen/100_Wahlen/060_BQ16/p16TABS.pdf
Dále se uvádí, že výsledky voleb, včetně korespondenčního hlasování, se na portálu ministerstva vnitra objevily v neděli 22.května po 9.hodině večerní, přestože sčítání korespondenčních hlasů mělo proběhnout až v pondělí …
Právě korespondenční hlasy určily výsledek hlasování – vždyť podle údajů z volebních okrsků večer 22.května měl Hofer před Van der Bellenem náskok o 3,8%, absolutně o 145 tis. hlasů. Nicméně, příští den po započtení 700 tisíc korespondenčních hlasů, se stav změnil: Bellenovi přisoudili 50,35%, zatímco jeho soupeři jen 49,65%.
Tak oficiální Evropa znovu potvrdila svoje …chápání demokratických procedur – připomínáme, že týden před rakouskými volbami na pěvecké soutěži o cenu „Eurovize“ bylo vítězství přisouzeno ukrajinské zpěvačce, bez ohledu na většinu hlasů poroty odevzdaných Austrálii a na většinu hlasů veřejnosti, odevzdaných Rusku. (Navíc, jak se ukázalo, Ukrajinka porušila pravidla soutěže, když veřejně vystoupila s budoucí soutěžní písní o půl roku dříve než propozice připouští – pozn.překl.)
Známý ruský ekonom a publicista Michail Deljagin k tomu poznamenal: „Všechno to vypadá hůř, než druhé kolo voleb Jelcina v roce 1996. Předčasné zveřejnění výsledků na portálu ministerstva vnitra, přičemž naprosto odporujících oficiálně vyhlášeným – to je prakticky nezpochybnitelný důkaz rozsáhlé manipulace volebními výsledky. Rakouským patriotům (které liberálové, sloužící globálním monopolům značkují jako „nacionalisty“) ukradli vítězství a Rakousku ukradli demokracii“.
Deljagin dále dodává: „Je příznačné, že počet hlasujících překročil 146%, což je číslo, které se před časem v Rusku stalo folklórním díky, jak se později ukázalo, chybě televizních novinářů (kteří neměli na sčítání hlasů vliv). My, samozřejmě, nemusíme vědět vše, nicméně fakt absence jakkoli veřejného oficiálního prošetření této, přinejmenším velmi podivné a pochybné situace ukazuje na manipulaci s výsledky a popření jak rakouských zákonů, tak i evropských hodnot, vypracovaných a respektovaných do úplného podřízení Evropanů globálním monopolům a jejich výkonnému orgánu – USA.
Dnes demokracie v Evropě není „vládou lidu“, ale, stejně jako v Rusku 90.let „vládou demokratů“, plivajících na svoje lidi a naprosto ignorujících jejich zájmy kvůli vlastní kariéře, blahobytu eurobyrokracie, dominanci USA a ziskům globálních monopolů. S těmi, kteří se pokouší hájit zájmy svých národů, nakládají jako s komunisty po válce – skandalizují je a vyhazují je z vlády (nemělo by se zapomínat, že to bylo kategorickou podmínkou poskytnutí americké pomoci Západní Evropě v rámci „Marshallova plánu“ ještě před opětovným příchodem komunistů k moci v Československu a dalších východoevropských zemích).
Evropská demokracie se zvrhla ve výsměch zákonům a zdravému rozumu, v lež a násilí (zatím převážně politické), uplatňování zásad, že „cíl ospravedlňuje prostředky“ a „zákonné je to, co je výhodné“ ve jménu Evropě nepřátelských zájmů USA a globálních monopolů.
Evropa se vlastně vzdala svých hodnot a před našima očima páchá sebevraždu – nejdřív reputační (zajištěním nacistického převratu v Kyjevě ministry zahraničí Německa, Polska a Francie), pak politickou, a perspektivně i fyzickou (protože při pokračování dosavadních tendencí se EU stane do 15 let Evropským Chalifátem)“.

Zdroj: http://m.kp.ru/daily/26529/3549942/ , http://www.heute.at/bpw16/Naechster-Daten-Skandal-146-9-Wahlbeteiligung;art83655,1291864 ,   http://epaper.heute.at/#/documents/160523_HEU a http://www.linz.at/zahlen/100_Wahlen/060_BQ16/p16TABS.pdf

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

51 reakcí na Byly rakouské prezidentské volby podvodem…?

 1. vonrammstein napsal:

  Je to velmi pravděpodobné. Prakticky až do „sečtení“ korespondenčních hlasů bylo Hoferovo vítězství jasné. A protože neexistují náhody, ale pouze nedostatek informací, musíme přijmout myšlenku, že volby v Evropě budou nadále probíhat podle asijských a afrických scénářů. Křeslo vyhraje v lepším případě ten, kdo si ho koupí. V horším případě ten, komu ho koupí někdo jiný.
  Od tohoto okamžiku můžeme zapomenout na iluzi svobodných voleb. Ve volbách zvítězí jedině ten, kdo byl předem za vítěze vybrán.
  Proto taky od této chvíle už k žádným volbám nepůjdu. Nemůžu tím ovlivnit nic ani já, ani volby jako takové (pomíjím nějakou volbu starosty na vesnici).
  Je čas ztratit zbytek iluzí o světě, kde svobodnou volbou rozhoduje většina. Nic takového neexistuje.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   ANO souhlasím že svobodná volba většiny již dávno neexistuje ale to co existuje a za co bojuje vládnoucí elita je systém kde :
   Ovčané musí pouze fascinovaně zírat, ale dění se účastnit nesmí.
   Účast je totiž povinností zodpovědného člověka, což běžný ovčan není.
   No a proto je z naší strany účast ovčana ve volbách naprosto nezbytná, protože právě ona představuje to smrtelné nebezpečí pro dědičné právo vládnoucí elity.
   Pouze a jenom kvůli tomuto nebezpečí odevzdávají vládnoucí elity (oligarchové) obrovské částky, které končí v rukou mediálních magnátů a spec. zaměřených neziskových organizací.
   Např. :
   https://www.novinky.cz/domaci/405387-ods-dostala-dalsi-dva-miliony-od-sazkarskeho-magnata-valenty.html
   Pouze a jenom kvůli tomuto nebezpečí a pro zabezpečení vlastní rodiny, musela být skoupena mafra, impuls atd.
   Proto prosím k volbám musí ovčané chodit i kdyby měli říci pouze NE pro ANO.
   No a co se korespondenčního hlasování týče, tak o jeho výhodách např. na Slovensku by mohl mluvit třeba Kiska.
   Jinak pro koho je to výhodné, tak zde prosím nechám promluvit nejpovolanější :
   http://www.top09.cz/proc-nas-volit/fakta-a-argumenty/korespondencni-volba-19550.html
   Tož nic není tak složité aby to bylo nepochopitelné.

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   A to stale považuji za obrovskou chybu,
   1/Jak mužu byt s něčím nespokojen když zahodím sice malinkou ale přece možnost aspon sám sobě si řici udělal jsem co jsem mohl nevolil jsem jako ovce ale podle svého přesvedčení……….
   2/ Je rozdil manipulovat s vysledky voleb když to je takto těsné,nebo když to lidé vzdají.

   Ano taky sem otraven přesto by to člověk neměl nikdy vzdát……..už jenom kvuli sobě

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Myslím, že i Vy jste sem jednou přepastoval: „Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali“ ?

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     JESTLI to bylo na mě tak ne,ani stím nesouzním.
     MYSLÍM že i VY SI vtomto protiřečite———-třeba VY nesnašite RUDÉ…….KDYŽ rezignujete VLASTNĚ se popirate…..vždy je kousek naděje že se něco změní,když né aspon si nemohu vyčitat že jsem ktomu přispěl…….a proto i když občas piši že není moc volba vždy ji budu hledat a ten rozdil bude vždy jen třeba u nás dvou s rozdilným znamenkem…….nebo možná naká katastrofa nas přibliži k nákému kompromisu

     To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Napsal jste to ramštajne moc hezky. Dosud jsem tímto směrem neuvažoval. Ty vámi zmíněné iluze už jsem ztratil, tak proč neztratit i svůj hlas? Nasadit brouka do hlavy se téhle situaci říká.
   A kdybych chtěl být konspirativní, jakože nechci!, tak bych v tom viděl dobrý pokus jak odebrat hlas komunistům 🙂 .
   Dám po každých příštích volbách vědět zda jste mě zviklal – já se se svými volbami, na rozdíl od mnoha jiných, nikdy netajil.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Já bych neblbnul.
    Nejít volit se po nás zřejmě chce.
    Já jsem volil vždycky, ale také jsem měl chutě se na to vysrat, že je to k ničemu.
    Ale do smrti nezapomenu, jak Ruml jásal, když se jeho pojebaná US dostala do senátu, a jak pak mektal o vůli voličů, i když byla účast asi 19%.
    A tam mi to došlo.
    Oni nás ke své volbě nepotřebují, ale zároveň se nás bojí.
    Volby mohou změnit pořád ještě všechno, nejméně pak důvěru v kecy o demokracii.
    Oni se podvodem v Rakousku nezastaví, příští podvod bude řvát ještě víc.
    A lid bude volit už jednom protestně.
    A to pak není tak snadné, něco zfalšovat, když je na jedné straně až moc příznivců.
    Čech to píše dobře.
    VOLIT!
    Ovšem význam má jen volba protestní.
    Volba ČSSD nebo ODS, či KDU je bezvýznamná, protože reprezentují jednu stranu, tedy mainstream.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Takhle přesně jsem vittto uvažoval před nějakými osmi léty když mě zklamali socani. Komunisti zatím ne tak úplně, socialismus mají stále ve svém programu, ale čím dál víc vidím, že a) mainstream bude trvale volit kolem těch obvyklých 65 až 70 %, b) kdyby zázrakem ne, volby se zfalšují, takže proč být za užitečného idiota a jít k předem jasným volbám? A kdyby se ani ad a) ani ad b) nepovedlo, jsou tu ještě barevná jara, červenokaretníci, ekonomické sankce, humanitáírní bombardování …
     Byl bych pro to NEVOLIT! Ale muselo by to udělat víc než 90 % potencionálních voličů, což se nikdy nestane.
     Takže : volit nebo nevolit – pro lidi politického dění znalé, ne pro pitomce vybírající si podle košile nebo účesu nebo koblihy, je to úplně jedno. Nic neovlivní, je jich (nás) málo.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Blbost
      I kdyby šel jeden jediný člověk k volbám, tak rozhodne za celý stát. Takže bojkot voleb je blbost.

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Kdyby tomu tak bylo, tak ho pravděpodobně před volební místností nešťastnou náhodou srazí auto.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Ukázal jste Bavore na limitním případu přesně proč nemá smysl chodi k volbám.
       Záleží snad na tom, zda ten rozhodující počet který rozhodne za celý stát, za vás, za mě, je jeden, tisíc, šestsettisíc, osmsettisíc nebo milion – a ani vy, ani já, mezi těmi statisíci ani milionem nejste? Voličů je v ČR kolem 8,5 milionu.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       A to je tady ještě ona zázračná možnost, že tím jedním rozhodným budete vy nebo já 🙂 Minimální naděje, ale lepší než jistota že to zase jako vždycky se svými favority „prosereme“ 😦

       To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Koukáte na to z pohledu co lze a nelze měnit.
      Nyní nelze změnit mainstream.
      Pevně zakotvené strany- tedy ODS, KDU, ČSSD, a pak jejich různě měnitelné satelity, jako Zelení, TOP09, ANO, mají vítězství jisté.
      Zdá se to neměnné-ale není.
      V tom Rakousku už se volilo jinak.
      Ne strany, ne pravice, nebo levice, ne nějací Zelení, nebo svobodní.
      Volila se svoboda a Rakousko, proti otroctví a EU.
      „Xenofoba“ tak volili levičáci i pravičáci, katolíci i protestanté, mladí i staří.
      Nutno říci, že i sluníčkáře volili výše uvedení.
      Ale politický obraz se rozpadl, staré časy v Rakousku skončily.
      U nás to může být podobné.
      Vidím to na jenom webu, kam píší mladí.
      Ty tam jsou diskuze o levici a pravici.
      Jsou tam, ale….už to nějak není ono.
      Když se podíváme pozorněji, mění se to i tady, nebo třeba u Tarase.
      Levice a pravice přestává táhnout, a jako základ smýšlení slouží čím dál víc už jen těm nejnadšenějším.
      Vývoj chce u nás strhnout na svojí stranu oligarcha, který rádoby ráznými zákony proti „těm dole“ hodlá něco dělat s korupcí a neplacením daní, což se jeví čím dál více směšně, především v porovnání s tím, kolik se vráží do obrovského počtu migrantů- zatím spíše jinde, ale ani tady se nešetří.
      Kde se vzalo to obrovské množství peněz v zadlužených zemích?
      Jaký má v tomto kontextu odírání „těch dole“, a návazně všech, kromě těch bohatých?
      Ne, Petřepavle, časy se budou měnit, a my musíme především umět k volbám jít a učit chodit i ty mladé.
      Rezignace je předzvěst porážky.
      Oni dobře vědí, že mainstreamové strany bude volit dobře 70% voličů.
      Ale z těch 60% co volit chodí.
      O těch 40% neví nikdo nic- a to je znervozňuje…..

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Rád bych s vámi vittto souhlasil, ale ONI (ti které by to mělo podle vás znervozňovat) i já bohužel o těch 40 % (nyní nechodícím k volbám -chápu to dobře?) víme to nejpotřebnější – totiž to, že jejich počet neustále narůstá a bude narůstat. Takže váha každého vhozeného hlasu pro mainstream bude narůstat.

       To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Dobře 🙂 Já už jsem opravdu rezignoval. Hodně mě nahlodala opakovaná referenda k Lisabonské smlouvě ve Francii a Irsku (NE není odpověď, budem to opakovat tak dlouho, blbečkové, dokud z únavy neřeknete ANO), tohle je pro mě poslední kapka.
    Pokud se ještě někdy odstěhuju na vesnici, v což doufám, tak slibuju, že starostu volit budu.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Bohužel nebudete, protože přímá volba starostů Okamurovcům nikdy neprojde. Starostu si zvolí sami vítězní tzv. Nezávislí (dříve ODS, dříve ČSSD, dříve ….) v koalici s ODS či ČSSD či KDU či ANO 🙂 .

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Na vesnici je všechno jinak

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Přesně tak. Tam, kde jsem žil, měl každý hlas význam.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_zastupitelstev_obc%C3%AD_v_%C4%8Cesku_2014
       Sečtětě si „nezávislé“, dělá to přes 20 milionů hlasů – nejvíc! A to úspěšné strany ANO, ČSSD a ODS byly voleny především ve velkých městech, takže na vesnicích bylo vítězství „nezávislých“ podstatně výraznější.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Ten problém týkající se současné módy – samozřejmě volyčstvu naštvanému na koalice ODS+ČSSD+KDU jejich sebezáchovným pudem předhozené – volit tzv. nezávislé, se nedá popřít.
       Jsou snad vašimi „nezávislými“ straníci?
       Nebo kdo tedy jiný když na kandidátkách jiné nenajdete?

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Typický pohled z města až velkoměsta. V obcích, kde je 100, 200 nebo i 300 voličů a tedy i volitelných se buď mezi sebou dohodnou lidi a nebo nedohodnou. Tady se partaje prostě nenosí. A když je dobrá obec, pak stačí opravdu ta jedna kandidátka, protože je zbytečné, aby se dohadovaly dvě partičky o něčem, na čem vlastně mají shodu. A navíc se musí najít lidi, kteří jsou ochotni tomu obětovat svůj čas.
        A co se týká toho statistického sčítání, tak to není jako sčítat jablka a hrušky, ale jako banány a kolečka salámu. V každé obci i v každém městě jsou ti Nezávislí a Hnutí pro město úplně jiného i politického zaměření než v každém dalším místě. Nemají žádné okresní, krajské natož celostátní organizace ani příslušné výkonné výbory či rady. To jen statistici a Augustová s radostí oznamují, jak volby vyhráli Nezávislí kandidáti. Ale v malé obci, i kdyby tam kandidovala jakákoli partaj s jedinou kandidátkou, tak prostě získá 100% hlasů, protože proti ní nikdo nestojí. A proto v celostátním měřítku „vyhrávají“ Nezávislí. Hovno, hovno slavný soude… Každá ta partička nezávislých je prostě na stejné úrovni jako kterákoli partaj. Každá existuje sama o sobě, sama pro svou obec či město, ne dohromady.

        To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Mění to snad něco na tom, že se jedná o módu z vyčůranosti – jak obelhat voliče a nepřiznat politické zabarvení? Nemění.
       Stejně je to s vysokou důvěrou ve starosty podle anket. Vítězí takový ten pohled „je náš, ten přece nemůže dělat nic špatného, ale ti odjinud, to jsou grázli“. A vždycky jde jenom o obyčejný nezájem a nevědomost o počínání (některých!!!) starostů a zastupitelů..
       Nadhled venkovana nad pražákem je stejně nesmyslný jako by byl nadhled pražáka nad venkovanem. Pocházím po rodičích ze samoty, žiji teď v hlavním městě … co na tom?

       To se mi líbí

 2. Jethro napsal:

  Před pěti lety bych si pomyslel něco o paranoie. Dneska považuji manipulaci za vysoce pravděpodobnou, spíše jistou.
  To je tem (ne)demokratický vývoj. Čeká nás tvrdý totáč. Mnohem tvrdší než před převratem. Budou nás hlídat nejen policajti a politruci, ale i cizí armáda…

  To se mi líbí

 3. Sims. napsal:

  Takže se nám ten samet překabátil na „smirkový papír“, či ještě lépe na žraločí kůži. Myslím si, že účinným nástrojem demokracie by se dnes stalo povinné volební právo, tam by potom byl menší prostor pro manévrování. Vzhledem k tom u brajglu, který nám připravují se dají očekávat asi dost velké věci. Ale tak nějak mne napadá Pán Bůh s námi.
  Včera navečer jsem se dívala na opravdu úžasné obrazy mraků – ale pak mne nějak napadlo, že mi jeden připomíná atomový hřib. raději bych zůstala jen u toho mračna, ale abych nebyla s tím přáním sama.

  To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Jako děcka jsme si dávaly hádanku, co je těžší, zda kilo peří, nebo kilo železa. Dost si nás naběhlo a řeklo, že těžší je kilo železa. Dnes bych se zeptal, jestli je těžší pizza, nebo demokracie. Mně vyšlo, že demokracie. Vede mě k tomu poznatek, že pizzu dnes v pohodě rozvezou na malolitrážních motocyklech, kdežto demokracie se nejlépe převáží na perutích B 52. Z čehož plyne poučení, že kdyby, nedejbože, volby nebylo možno zfalšovat např. korespondenčně, či jinak, demokracie se uhájí jinými prostředky. Nejlépe humanitárním způsobem, jak nastínil jeden český velikán.

  To se mi líbí

 5. Ahele napsal:

  https://www.novinky.cz/domaci/405003-volby-postou-v-evrope-bezne-v-cesku-na-to-politici-kaslou.html
  Pro je Gabal z KDU-ČSL, TOP09, ODS vidí rizika, ale byli by pro, rovněž ANO není proti, ale opatrná je levice především KSČM.
  Chovanec :
  „Odborná analýza upozornila například na tajnost hlasování a svobodu volby. Nelze totiž zajistit stoprocentní garanci, zda se občan rozhodl opravdu svobodně, nebo dokonce svůj hlas neprodal. Další věcí je také nesporné zvýšení nákladů na zajištění voleb“
  Filip:
  taková volba je sporná, protože nikdo nemá jistotu, že to, jak člověk hlasuje, je jeho vůle.
  „Je pravda, že korespondenční volba dá prostor více lidem rozhodovat, na druhou stranu půjde o lidi, kteří v zemi nežijí a neplatí daně, a budou rozhodovat o tom, jak nakládat s finančními prostředky, které zaplatili jiní,“
  Odborník na ústavní právo Jan Wintr – systém tří obálek by měl (prý) zabránit machinacím s hlasy 🙂
  „První obálka by na sobě nesla jméno úřadu, kam má dorazit. Uvnitř by byla druhá, kde by bylo jméno občana, aby si ho komise mohla odškrtnout, že hlasoval. Uvnitř druhé by byla třetí obálka, která by obsahovala hlas a která by nerozlepená byla vhozena do urny mezi ostatní hlasy,“

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Ano, to je geniální. Systém tří obálek je přímo předurčen k tomu, aby ta třetí zalepená obálka jistě obsahoval jen ty vhodné hlasy a vůbec přitom není potřeba obálku otevírat a zaměňovat obsah, prostě se se vymění obálky. Vsadím se, že zabezpečení před manipulací bude spočívat v tom, že se do zákona napíše něco ve stylu: „manipulovat s korespondenčními hlasy se co nejpřísněji zakazuje!“ 😀

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   NAVIC JE to celkem logické proč to takz. levice nechce kdo žije venku a je jasné že tak 70 procent možná vice by šlo do prava…….ja osobně nejsem nadšen aby rozhodovali lidi co zde nežijí a někdy by to mhlo byt

   To se mi líbí

 6. vittta napsal:

  Sluníčkářům, TOP09ákům, Karlikovcům, neoevropanům a nečechům volební podvody nevadí.
  Alepsoň rozhodují ti chytří, co vědí, co je správné, a ne báby z Horní Dolní, nebo ovčani, žeroucí ruskou propagandu!

  To se mi líbí

 7. Hudec napsal:

  Už podle počtu reakcí k tomuto celkem zásadnímu textu k té naší zasrané současné demokracii svědčí o tom, že pomalu rezignujeme. Já k volbám půjdu, ale iluzemi netrpím.
  Spíš už nedočkavě vyhlížím nějakého skutečného „fašistu a xenofoba“, zatím u nás žádný na obzoru. Blbečky jako Konvička a spol. nelze brát vážně. Něco jako Orbán kdyby bylo, ale to se nerodí tak snadno.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Přece jen je už pátek, kdekdo relaxuje jinde… já bych to tak tragicky neviděl.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Blbečci jako Konvička jsou naší svaté věci spíš na obtíž.
   Pozezíral jsem ho, a neopustilo mě to, že to byl nastrčený provokatér, nebo vyprovokovaný blbec.
   Fašoun, na kterého čekám, musí mít šmrnc, tah na branku, inteligenci, vlastenecké cítění a především, pane Hudče, musí být schopen oslovit inteligenci.
   O chlup tvrdší jak Orbán, pořádná štika v rybníku.
   Jak to přesně říci….
   Musí mít drsný projev, ale ne tak extremní, aby ho mohli chytat.
   Tohle skvěle zvládá Zeman, ten má „fakt hustý hlášky“ a je to tak chytře řečené, že to už dneska sluníčkoví fízlové ani raději necitují.
   Reakcí bych se nebál, ono už se to přetřásalo.
   Když to ale začalo, překvalilo mě, jak málo lidí okamžitě řeklo „TO JE PODVOD“, i když to bylo do očí bijící.
   Nemyslím si, že to jsou nějací pitomci, a já děsnej chytrák, protože jsem to řekl.
   Svědčí to ale o tom, že mnoho lidí má (mělo) ještě hodně přehnanou důvěru v istituce, které si jí dávno nezaslouží.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Raději doplním, že samozřejmě nevím, jestli to je, nebo není podvod.
    Jsem o tom přesvědčený, ale nevím to.
    Ale jak řekli, že se budou počítat nějaké korespondenční hlasy, a jak jsem zjistil, kolik jich má být, bylo mi „jasné“, jak to dopadne.

    To se mi líbí

 8. kchodl napsal:

  Legrační na tom všem je, jak je rakouský volební podvod zjevný.

  Není to jen o zpraseném zfalšování hlasů, ale hlavně o jednostranně zaměřeném mediálním působení, vydírání a manipulaci. Je prostě úžasné, že přes všechny tyto věci mohli rakouští Svobodní málem získat vítězství.

  Zabávné je také to, že Hofera označují za kontroverzního, fašistu, xenofoba, magora, …
  Přitom ve skutečnosti je to vážně fajn maník – letecký konstruktér, horolezec, paraglidista, střelec, kromě jiného. Žádný šílenec, jako politici v ostatních stranách, třeba mezi „zelenými“.

  „Zvolený“ rakouský zelený prezident je proti tomu „xenofobovi“ vážně naprosto regulérní magor.
  Mrkněte na jeho názory a budete se divit, že takový člověk má právní subjektivitu, že není pod psychiatrickým dozorem.

  Chodit k volbám má jistě smysl – už jen proto, že média se snaží od volební účasti lidi odradit.
  Volby jsou poslední výhonek demokracie, který nám zbyl, jakkoliv jsou často zfalšované, zmanipulované nebo ignorované. Přes to všechno se výsledky dostávají za hranu uvěřitelnosti, jako nyní v Rakousku. Odpor voličů je už příliš silný, což ani média nedokáží zamaskovat.

  To se mi líbí

 9. oh napsal:

  Pozor, pan Možná bych mohl kandidovat na prezidenta se vrací. A tentokrát to prý myslí vážně.
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/svejnar-jde-do-boje-o-post-prezidenta-otaceni-na-vychod-nesm/r~60bb97b4295911e68d00002590604f2e/

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Čím víc takových zbytečných lidí, tím lépe. Užijeme si v tomto slzavém údolí trochu zábavy. Tipuji, že bude mít o procento víc, než měl Přemysl Sobotka.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Ten Švejnar je úplně blbej!
   No ale jak píše Rosťa, jen houšť.
   Na amerického lízače prdelí dávno u nás není nikdo zvědavý!
   Jen US instituce, zabývající se rozvratem evropských spojenců, si toho ještě nevšimli.
   Také tam asi mají vegáč jak v ÚPSTR (nebo jak se ta vopičárna o totalitních režimech jmenuje)………..

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   To už není jen legrace, ale přímo prdel (dámy prominou).
   Začínám se na příští prezidentské volby těšit, dá se čekat vskutku zábavné panoptikum. A bláznivé řádění havloidů, různých NGOs placených šílenců atd.

   Pořád lituji, že se mi nepovedlo sehnat záznam „oslavy“ zvolení Kchááárla v Lucerně, s ožralým Hřebejkem a dalšími giganty pravdolásky. Ale k pobavení úplně stačí pár videí s Kchááárlem, třeba jak zpíval hymnu nebo házel do urny neplatný hlas bez obálky. To nemělo chybu – zde se režie zcela vymkla. Také ty placky s čírem, …

   Kdyby mi to někdo ukazoval, tak bych nevěřil, že se něco takového může stát. Proti tomu jsou například „Monty Pythoni“ docela realističtí. Taková nálož absurdní komiky, navíc podávaná angažovanými redaktory ČT, … to vážně nemá obdobu.

   Jak ostatně nedávno konstatovala Tereza Spencerová v Literárkách, svět se zbláznil.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.