Žlutá je barva naše


Okolí Strakonic se zbarvilo do žluta. Ale nemá to nic společného s barvou erbu rodu Bavorů. To jen na polích vykvetla řepka. A také kolem pankejtů, a také na plochách zeleně ponechaných svému osudu. Prostě řepka, kam se podíváš. Až se sklidí, bude z ní řepkový olej. Ale bude to ten, který používáme v kuchyni a nebo ten, kterým se pančuje benzín a nafta? To samozřejmě nevím. Ale co vím bezpečně, to je kdo jsou producenti té řepky. Jsou to místní samostatné na nikom nezávislé zemědělské podniky a stejně nezávislí soukromníci. Mají někteří v názvu Agro- , samozřejmě, ale nikoli –fert, nýbrž dle svého sídla počátek názvu místa. Tedy Agrokat z Katovic, Agropa z Pačejova a jiní. Prostě tady není Babišovo. Tady je soukromo. Jenže i tito producenti dostanou dotace na produkci řepky. Jinak by ji nepěstovali. A dostanou jich tolik, kolik odpovídá jejich produkci, což zase odpovídá jejich územnímu dosahu. Prostě mají tolik hektarů, kolik obsáhnou. Takže tady není žádný Agrofert. Jenže pokud se kdy budou projednávat dotace do zemědělství, vždy někdo vytáhne Babiše. Protože Babiš… Koňské klapky na očích neumožňují vidět i ty ostatní, kteří také využívají Evropské biománie. Proč by nevyužili. Koňské klapky vidí jen Babiše.

Jistý absolvent Masarykovy university (chudák pan president) vymyslel aplikaci, která umožní majiteli iPhonu podle EAN kódu poznat, zda výrobek, který chcete koupit, nepochází náhodou z některé Babišovy firmy. A tím vás od nákupu odradí. A jsou i zájemci. Zájemci, které nezajímá, že v případě opravdového úspěchu bojkotu těchto firem, přijde o práci asi 30tisíc zaměstnanců přímo a mnohem vyšší číslo firem navázaných a tedy finančně závislých. Jejich chyba, nemají tam pracovat. Ale kde by měli pracovat, to už nikoho nezajímá. Proč? Protože Babiš…

Z mého okolí vím, že Kontrolní hlášení dělá svou práci dobře. Už se objevují náznaky, že někteří podnikatelé mají problémy s vyplácením nezdaněných plateb. Je mi jasné, že cesta se vždycky najde, ale bude mnohem klikatější a méně bezpečná. Takže k růstu ekonomiky se přidá i skutečně vyšší výběr daní. Tak jak Babiš sliboval. A to některým lidem vadí.

Mně spíše vadí, jak Sobotka spolu se svými ministry hází penězi jak hazardní hráči. Například ve zdravotnictví stále protékají peníze jako protrženou hadicí. A když Babiš chce, aby se udělala inventura existujících a požadovaných přístrojů s ohledem na jejich dostupnost pacientům, prohlásí ministr zdravotnictví, že Babiš tomu nerozumí. Ne, Babiš nerozumí zdravotnictví, ale rozumí strategii rozvoje. A i přehled dostupnosti různých přístrojů je součástí této strategie. Ale to nemůže být. Proč? Zjistilo by se totiž, že se skutečně v kdejaké malé nemocnici nacházejí, případně požadují přístroje, pro které ani nemají plnohodnotné využití, ani odborný personál. A to se netýká jen zdravotnictví. Podobné černé díry jsou i u dalších ministrů. Všech ministrů. Ale protože Babiš…

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

85 reakcí na Žlutá je barva naše

 1. jaa napsal:

  No tak, počítám, že za tohle pochvala nebude…. aj, aj, aj…
  Fajn, že si někdo všimnul, co já tvrdím další čas, že jakmile Babiš něco napraví a získá bějaké peníze do plusu – socani a spol. okamžitě mají pro ně použití na sebenesmyslnějších místech.
  Co je horší … koldokola už na mně vrčí – že furt něco mám a furt se mi něco nelíbí…
  Jio nelíbí se mi to rozhazování… na ne právě potřebné věci… ale na populistické a aby se ukázalo, že Babiš co? nemá pravdu.. ale kdyby se ty neplánované vyhozené peníze spočetly…. oj, oj…….

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   No ale všimněte si, že skutečně na oligarchy jeho ražení, nebo spíše velikosti jeho impéria, moc nemíří. Ale nějaké klady má, to ano. Minimálně v tom, že zaměstnává lidi od nás a že jeho podnikání je ve velké míře založeno v našem státě. Nicméně není to žádný dobrák a je mnoho signálů, že jde přes mrtvoly (jasně obrazně).
   A k jeho politické katiéře,když jsme u něj, prosazovat Stropnického jako ministra byl už úlet, ale prosazovat toho debila, jinak ho neumím nazvat, jako prezidenta?

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Nevyznám se v ANO, nemám důvod. Ale vyznám se ve strategii a chápu, že dokonce i Babiš má své limity. Není to samovládce a tak musí vyjednávat a hledat způsoby podpory. I ve vlastní straně. Je to složitá práce a ne vždy se výsledky líbí nám i Babišovi. Má za to ale volné ruce jinde.
    A Stropnický za prezidenta? To je zatím víc než předběžné a Stropnický za ANO zcela jistě navržen nebude. Třeba i z toho důvodu, že se o něm již mluví. Tím se znemožní a bude zcela bez šancí. Pokud je to strategie, tak je inteligentní. 🙂

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     V sobotu LN probíraly možnost kandidatury V. Jourové na Hrad. Včetně dlouhého interview s touto poněkud beznázorovou paní.
     A současně tam komentátor Kamberský probíral možnost, že poslouží ANO jako obrana proti výčitce, že nepostavili kandidáta a pak případně podpoří Zemana.

     „Babiš bude ukazovat „distingovanou ženu se skvělým příběhem“, která má minimální šanci vyhrát a zároveň odčerpá hlasy Zemanových protivníků. Ať už Jourová dopadne jakkoli, Babiš bude vítěz“.

     No, zdá se mi to poněkud komplikované, navíc vytrubované právě Andrejovými novinami, ale kdo říká, že každý politik má nějaké ďábelsky rafinované STRATEGICKÉ plány?
     V každém případě ANO už začíná zahřívat motory. A to ještě nevíme, bude-li kandidovat inkumbent. Pravděpodobně není ještě rozhodnut ani on.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      No k té Jourové…- nevím, nevím – ona se ještě projeví. Zahlídla jsem ji onehdy , navím už na čem to bylo a ty poznámky za chůze a nadřazené vystupování a v yjadřování mi moc nesedlo. Zdá se mi že moc vyrostla… 😦 … za tu krátkou dobu….

      To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Já si myslím že má dutou hlavu a vykládá jen naučené fráze. To celé vychází z Herzmannem modelovaného profilu protikandidáta: že by taky pomohlo, kdyby to byla žena. Čili takové přibližné splácávání hledané postavičky.

       To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     No snad máte pravdu :). Ptz mně se zdá, že jeho příznivci jsou ochotni skousnout i Stropnického nebo Jourovou.

     To se mi líbí

 2. kočka šklíba napsal:

  „Jenže i tito producenti dostanou dotace na produkci řepky. Jinak by ji nepěstovali.“ Víte Bavore,když tomu nerozumíte, tak to nepište. Na pěstování řepky se dotace neberou, berou se jen ornou půdu(v tomto případě), takže kdyby tam byl třeba ječmen nebo cokoliv, co se na orné půdě pěstuje, budou brát stejně. Ale řepka je finančně výhodnější na rozdíl od ječmene. Co se týká její ceny pro odběratele. Ale jinak máte pravdu, jen v tomhle máte guláš.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Pletete dvě dotace do sebe, dotaci za hektar a dotaci za palivovou řepku, ale v principu to nic nemění na tom, že dotace dostávají uživatelé zemědělské půdy bez ohledu na své právnické postavení. Tudíž Agrofert dostává stejnou dotaci na hektar jako Agrokat či Franta Vonásek.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Já ne já to nepletu, to vy Bavore ;). Vy píšete, že:„Jenže i tito producenti dostanou dotace na produkci řepky. Jinak by ji nepěstovali.“. Takže vy to pletete, ptz oni, ti pěstitelé na ní nedostávají dotace, konkrétně na řepku, dostávají tzv, platbu SAPS – tj..jednotná platba na plochu. Takže skutečně by tam mohli pěstovat, kdyby jim šlo jen o tyto „dotace“ , cokoliv, víte? Nechtěla jsem zacházet do takových podrobností, ale je vidět, že si to žádáte. Myslela jsem že jste větší formát, že dovedete přiznat svojí neinformovanost, pokud viditelně nemáte pravdu.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Ta platba je totiž stejná na hektar, ne na plodinu a další dotace se konkrétně na řepku neberou, je to už jasné? A jiná platba je na přimíchávání MEŘA do paliv, ale to se netýká vůbec pěstitelů.

     To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Hmmm, asi máte pravdu. 😦

     To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    A ano, máte pravdu, dostává stejné peníze za pěstování řepky jak Franta Vonásek, tak i Babišův koncern, tak ale i za pěstování ječmene atd.

    To se mi líbí

 3. st.hroch napsal:

  Sice jsem pana Babiše nevolil a zřejmě ani volit nebudu (ovšem, koho pak?), nicméně musím souhlasit se závěrem autorova článku. Podle histerickejch reakcí některých potrefených, případně jejich nájemných psavců, ubírá se p.Babiš správnou cestou…

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Nesouhlasím, jde oklikou, to ano, ale jde ke stejnému cíli jako celá zbývající koalice a opozice (kromě … však víte). Metoda „menšího“ zla vedoucí k zakonzervování zla.

   To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Zabývat se proč je kolem nás tak žluto, je dle mého mínění již několik let retro.
  Vzhledem k tomu že Babiš naprosto prozřetelně „zprivatizoval“ příslušně zpracovatelský == chemický průmysl a proloboval za poměrně značné finanční prostředky ono EU doporučené míchání oleje i u nás.
  Proto každé povinné procento řepky v naftě zdražuje paliva přibližně o padesátník, protože výroba nafty z řepky je násobně dražší než výroba nafty z ropy.
  Na biopaliva tak již doplácíme cca 2,70 Kč na litru, celkově asi 16 miliard korun ročně.
  Nejenže pan Babiš vydělává na tom, že musíme platit drahou naftu.Neboť on je ten lobista který si to kdysi zabezpečil v Czechii.
  Protože právě peripetie a úsilí které musel vyvinout k zabezpečení prohlasování tohoto zákona, jej přivedly k rozhodnutí, že mnohonásobně nižších výdajů, při stejném nebo vyšším užitku dosáhne firma agrofert, v tom případě pokud si bude zákony vyhlášky a nařízení generovat přímo v parlamentu a v souladu se svými potřebami.
  Prostě řídit si tento stát jako svoji firmu.Proto také Andrej Babiš odkoupil ANO od MUDr. Hnízdila.
  Díky své prozřetelnosti je Andrej největším příjemcem dotací v České republice.
  Pan Andrej Babiš farmaří na 67 tisících hektarech polí, na něž pobírá příslušné dotace z kapes daňových poplatníků. Na svých dotovaných polích pěstuje řepku, ze které se povinně musí vyrábět 6 % nafty v České republice.
  Firmy, jejichž je pan Babiš stoprocentním vlastníkem, na svoji činnost obdržely dotace převyšující 10 miliard korun.
  Je dobré se orientovat co ona premisa, kterou vyřkl Andrej Babiš znamená pro Czechii.
  V budoucnu budu řídit Czechii jako svůj agrofert.
  http://www.podnikatel.cz/clanky/babisova-republika-vime-v-jakych-vsech-oborech-podnikani-ma-babis-vliv/
  Vzhledem k tomu že Andrej Babiš opravdu zaměstnává 30 K občanů, kterým platí mzdu ve výši 1/4 Německé a proto je bohužel mnohem menším zlem pro Czechii, než její vlastní instituce.
  http://www.czechfreepress.cz/ekonomika/potvrzeno-zahranicni-kapital-si-opet-namastil-kapsu-a-cechum-zbyla-zase-hola-zadnice.html
  Tož příště zase něco o tom proč ten Babiš a jeho „zájem“ o dobře fungující zdravotnictví.
  Protože proč – > protože expandovat do lukrativna se musí a proto investiční fond Hartenberg Holding koupil prostřednictvím své dceřiné společnosti FutureLife polikliniku Dům zdraví ve Velkém Meziříčí. Fond, tak pokračuje v expanzi v českém zdravotnictví.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Myslím, že spojujete nespojitelné. Babiš jako podnikatel se chová jako český podnikatel, tedy i ty daně platí tady. takže i investuje vydělané peníze, protože co s nimi jinak dělat.
   Babiš jako ministr financí chce stát řídit jako firmu, což mnozí nechápou (zřejmě ani vy). Chce totiž řídit stát efektivně, tedy s efektivním vynakládáním vybraných peněz. Jeho snaha, aby si všechna ministerstva udělala něco jako audit potřeb a podle toho si nejprve přerozdělila „vlastní“ peníze (tedy dosud danou výši z rozpočtu) a teprve potom požadovala přidávání, je přece základní předpokladem účelného hospodaření. Třeba nevíte, jak důsledná je kontrola a „otevřenost“ v armádě. Já ty informace mám. Kdyby každý resort měl stejně pracovat s plánováním výdajů, nemohli by ministři chtít stále více peněz, ale ještě by vraceli. A protože na každém státním úřadě sedí hejno darmožroutů, tak se musí bát o svá místa a samozřejmě musí „informovat“ příslušné politiky a pisálky, kteří pak vykřikují „že Babiš…“

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    Myslim ale že touto odpovědi,Bavor V. napsal:
    23.5.2016 (08:59)
    Pomíjite ten kontext,on to vše dělá z jednoho duvodu nebot je skutečně český podnikatel a podminky jsou nastaveny spíše pro ty co nás mají jako přidruženku.ON ted hají své zajmi které se překrývají i s našimi………..jak dlouho………..on vubec nechce řidit stát pro stát ale co vyhovuje jemu chce si stát s privatizovat……….

    TO že si chce zprivatizovat stát by samo o sobě nemuselo byt tak hrozné kdyby to bral jak čast vyjimečných podnikatelu……….to jest mám se dobře maji se i moji zaměstnanci dobře.

    jak psal CECH……….PLATÍ 1/4 ted je to aspon jak to bude až bude neomezený,myslím aspon to tak vypadá mě podleháte určité eforii že je spasitel on je predator přinosem v určité době z hlediská budoucnosti velké nebezpečí

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Kolik platí ostatní zaměstnavatelé v poměru k Německu? To je také argument jak noha. Prostě platí tolik, co platí ostatní. Protože má i takový obrat a ceny. Nemůže platit totéž co v Německu, protože pak by si jeho chleba nikdo nemohl dovolit.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Dva měsíce jsem dělal v jeho masokombinátu. Dostat se přes deset čistého znamenalo hodně přesčasů. A to mluvím o době před cca pěti lety, ne o začátku devadesátek. Kdybych Vám popsal, jak vypadal provoz, v životě už byste se nedokázal ani podívat na salám. A to nepřeháním z nějaký averze k Babišovi, to je prostě fakt.

      To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Jeden známý – kamioňák – projevil zájem pracovat u Babiše. Nabídka : jen na noční pracovní dobu za běžný peníz…

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       A to mluvil přímo s Andrejem?

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Byla to ode mě hloupá poznámka. Ale pro vaši informaci : Babiš sám nepřijímá zaměstnance stejně tak jako sám nepeče „své“ koblihy.
       Jinak „jeho“ pečivo nám chutná, vyhledáváme ho, je to určitě jeho zásluha – stejná asi jako Karla IV. na „jeho“ mostu či hradu 🙂 .

       To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Zde opravdu nemám žádné požadované znalostí věci, ohledně „otevřenosti“ financování v armádě nebo státní „otevřenosti“ financování agrofertu a proto nemohu tak nějak srovnávat jako vy.
    Zde by možná mohl vypomoci Kchódl se svými znalostmi a potom bychom mohli porovnávat, státem placený agrofert a státem placenou vojenskou výrobu.
    Protože zadání výběrového řízení pro bojový prostředek; například raketu s plochou dráhou letu s inercionálním systémem navedení s doletem 6 000 Km – > nějaké české firmě s tím, že se musí toto zadání obecně popsat a objevit na netu, včetně onoho podrobného popisu budoucích získaných bojových kvalit a TTD.
    Stejně snad tak jako, že se musí na netu objevit popis „státních obchodních aktivit firmy“ agrofert.
    http://investportal.cz/privatizace-pres-burzu-cepro-lesy-budvar-a-spol-1-2
    Tož řídit stát jako svůj agrofert, je vcelku možné a dle mého pro firmu i velice výnosné.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Kalouskův vliv i vliv Bakalových médií se na vás opravdu těžce podepsal. Pletete si vojenskou (tedy tajnou) zakázku se zakázkami běžné potřeby.

     To se mi líbí

 5. tata napsal:

  http://www.novinky.cz/domaci/404209-za-statni-penize-wellness-ci-party-s-reditelem-nku-podal-trestni-oznameni-na-czechtourism.html

  ani to není OT……….TAKTO pracují defakto všechny neziskovky přicuclé na stat,menežmet pod zastěrkou dobrodiní si žije a vysledek trestní oznamení odložena………..žadný vinik není,žadná zodpovědnost je to kruh.

  K článku…………rozhodně Babiš rozhýbal stojaté vody,to co jste napsal pane Bavor DEFAKTO SOUHLAS………..napiši ale svuj pohled,Babiš je přinosem vtomto čase a zahnilém rybníku ale jen proto kvuli čemu jsem volil ČSSD……..MENŠÍ ZLO……..konečně už jsem se rozhodl před časem že překročili hranici a jsou už pro mě nevolitelní diky taky Babišovi,tu hráz obstará on.Babiše volit nebudu bojim se že to menší zlo vnimá čim dal vic lidí a on není beránek je to predátor,vtomto čase,situaci potřebný………..bojim se on bude vždy hajit své zajmy ted tak trochu je to i pro nás,až se vypořádá stěmi jinými bude to velice nebezpečné.Jeho pohled na svět je dimetrálně rozdilný od mého.JE to jako když se rozmnoží plevelní ryby nasadí se dravec……..to je ten čas,situace………..jeho ziskání moci bych se bal a má nakročeno…………CO SE DÁ považovat z leva defakto není……..jen KSČM A TA ještě k moci nepujde jestli vubec někdy.ČSSD hodně stratí zvláště po Sobotkově….,,POTŘEBUJEM KRAJANKY,,………VIDÍM to černě beru ho v současné době jako přinos ale volit ani náhodou

  To se mi líbí

 6. Hudec napsal:

  Jistě ještě mnozí nevyrostli z naivních představ, že kdo je bohatý, nemá už zapotřebí krást.
  Nevím jak jinde, ale v Čechách to vypadá spíš tak, že bohatý je spíše ten, kdo kradl, jistě že v rámci privatizačního a poprivatizačního zatmění, zcela v rámci pokud možno neexistujících zákonů. Bohatým se stal nikoliv proto, že rozdával, ale že bral a moje životní zkušenost je taková, že nejspíš bude chtít brát i dál.
  Podmínky se ale změnily a je třeba sofistikovaný způsob, třeba získání dotací. Vyznavače Andreje Babiše neděsí ta špička ledovce s názvem „Čapí hnízdo“? Že když je nejhůř, ztratí se doklady? Zkuste něco takového na Andrejův spravedlivý berňák a jelit se nedopočítáte.
  Ač s ním v mnohém nesouhlasím, v jednom má Petrpavel (zde aktuálně nějak nepřítomný) podle mne pravdu. Společnost se polarizuje a bohaté procento chce pořád více na účet chudého procenta. Jistě – zatímco bohatství vypadá pořád tak nějak podobně jako před staletími, místní současný chudák nebojuje s hladem – a proto také celkem drží hubu. Ale že je svazován do stále těsnější kazajky ani nevnímá, vždyť může svobodně cestovat, ne? Třeba i na týden do Chorvatska, což za socíku tak snadno nemohl, to leda tak s ROH do Bulharska a ještě vlakem…
  Bane, z dosavadních premiérů a ministrů financí se v podstatě nedalo věřit nikomu, každý sledoval své vlastní zájmy.
  Babiš není výjimkou.
  Agrofertu čest a sláva! Ale žrát se to nedá…..

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Penam pečivo není špatné.
   A otevřel tu onehdy dobré řeznictví. Dražší pravda.
   https://www.facebook.com/PrazskeReznictvi.cz/

   Bakalovy HN nám urychleně bonzly, že je za tím Babiš. Ovšem ty žebírka, co jsem tam tuhle měl, ty byly jako ony ledvinky à la Madeira, ty griloval „pravý inteligent“.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    PS.
    A taky jde o tu hierarchii. Koho s kým srovnáváš. Proti Kalouskovi a Klausovi Babiš přece jen něco vybudoval.
    Co zůstalo po těch dvou? Deštníky místo padáků a rozkradeno.

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    To že se změní žebírka a párečky na ty co griluje „pravý inteligent“, tak to zřejmě nikomu v Czechii nevadí.

    To co ale vadí je, že Andrej Babiš říká, že vstoupil do komunistické strany, protože mu to řekla maminka, aby se měl dobře.
    No a to co řekla maminka to také Andrej vždy plní, má se velmi dobře.
    To co ale opravdu celé Czechii vadí je :

    Tož není žebírko jako žebírko ale to US žebírko je absolutely clean.

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Doporučuji studený obklad a temnou místnost.
     Včera se snadno dalo přijít k úžehu.

     To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Zaujatost a neobjektivita není zrovna dobrá pomůcka pro někoho, kdo se snaží dělat analýzy. To si můžu dovolit já, když tu presentuji své názory a momentální podněty (třeba ta řepka, kolem které denně jezdím).

     To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Vlastní zájmy přece sleduje každý z nás. A pokud Babiš sleduje vlastní zájem v tom, aby se dalo lépe podnikat (a pro nás malé to platí tuplem, protože nejvíc těch, kteří krátí daně je právě u OSVČ), pak sleduje i můj zájem. Protože ani já nemůžu podnikat bez fakturace, čímž jsem proti jiným znevýhodněn. A nepoctivě znevýhodněn.

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Není pochyb o tom, že A.Babic sleduje vlastni zájem, aby se jemu dalo lépe podnikat ☺.
    Srovnání s Kalouskem a Klausem zni hezky a pravděpodobně, ale zcela logicky vychází z naší současné úrovne poznani. A právě vzhledem k Capimu hnízdu lze nejspíš očekávat spoustu veselých věci, neb s jídlem roste chuť.
    K te chuti – rozdíl v chlebu od Babisu a od Sebery. ….. darmo mluvit.

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Souhlasím s Vámi ale popsat Babiše na úrovni poznání které bude za 5 – 10 let, je úkol nejen velmi obtížný ale v současné virtuální realitě která existuje v Czechii téměř nemožný.
     Jeho nástup po Kalouskovi, byl tím jasným výtahem k nebesům.Bezesporu i audit který si na sebeoslavu nechal provést odhalil, pouze to co bylo jak na Sobotku, tak i na Janotu nebo na Kalouska pouze veřejným tajemstvím.
     Veřejné tajemství v Czechii, je ta věc pro kterou veřejnoprávní a zainteresované masmediální manipulační prostředky vládnoucí elity, vytváří onu potřebnou virtuální realitu.
     Vysoce sofistikovaný přístup který jak ve veřejných tak ve svých masmediálně manipulačních prostředcích používá Babiš, mu nyní dává ještě cca. 2 – 4 roky potřebné absolutistické nadvlády.
     Za tento čas musí Babiš změnit zákony natolik aby až jej realita spláchne, byl i nadále nepostižitelný.
     Tak nějak je to nutné chápat jako Klausovu amnestii, která z logického hlediska musela na závěr jeho éry přijít.
     Tož zase nic není tak složité aby to bylo nepochopitelné.

     To se mi líbí

 7. vonrammstein napsal:

  Nevím už kde, ale nedávno jsem se dočetl, že 90% řepky u nás patří Babišovi. Ať už přímo holdingu, nebo firmám, které přímo nejsou jeho součástí, ale má v nich podíl. Pokud je to pravda, pak skoro nic z Babišovy obhajoby v článku neplatí.

  To se mi líbí

 8. Jethro napsal:

  Hmm, tak nějak nevím.
  Babiše nemusím, ne kvůli tomu, co dělá a co prosazuje, ale kvůli tomu, jaké vši si nechal nalézt do „své“ strany. Komárek a spousta dalších. Netřeba jmenovat.
  Zajímavé je, jak tady mnozí z vás naskočili na mediální vlnu „Babiš je gauner“, docela mne překvapila argumentace čapím hnízdem.
  Měl jsem za to, že jsme tady soudní a že rozpoznáme
  a) že se to čapí hnízdo zjevilo tak nějak ne zcela náhodou, stejně jako Nečasova, Domina, řeči o zavírání Bakaly, Sobotkovo orosené čelo, kterýžto pán už veřejně deklaruje, že my (Česká republika) potřebujeme k čemusi sudetské Němce.
  Babiš je z jednoho pohledu podnikatel a když už jsme u toho srovnávání, proti Bakalovi je to učiněný lidumil.
  Na druhé straně je Babiš ministr, co ví, kde jsou díry a skulinky, a snaží se je záplatovat. Tím ovšem neskutečně mnoho podnikatelů a „podnikatelů“ s..e. Proto ta kampaň.
  Nepochybuju, že Němeček je gauner a že nakupoval za dvojnásobné ceny, nepochybuju o tom, že Kalous je gauner a své jisté získával v prostředí, kde přijít o život bylo vcelku běžné. A bylo běžné, že se objevila směnka na 7 mega, co všichni vzali jako normál, kdežto Grosse odstavili za kolik? Půl mega?
  Babiše volit nebudu, ale ne pro to, že by toho ministra nedělal dobře. Naopak.
  Mimochodem, včera jsem posílal kontrolní hlášení. Jedno kliknutí do menu, minutu počítač chroustal a pak vyplula zpráva „Kontrolní hlášení bylo úspěšně odesláno do datové schránky“.
  Hrůza hrůz. Teda, píšou to v (některých) novinách.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Posílal, nebo taky vyplňoval? Mohl byste se případně vyjádřit k uvedenému názoru z diskuze na novinkách? Pokud je to pravda, IMO by autora kontrolního hlášení měli zastřelit před nastoupeným ministerstvem. 😦
   „Ing.Vlastimil Vláčil, Prostějov
   Pondělí, 23. května 2016, 11:37:37
   Vzhledem k tomu, že podobný formulář vyplňuje moje účetní již tři roky – pro šťouraly od doby zavedení přenesené daňové povinnosti – mě dnes tato zbytečná agenda stojí dvojnásobek za účetnictví, protože nikdo z inteligentů vytvářejících dotazníky není schopen doplnit do stávajícího dotazníku dvě kolonky, ale vytvoří dotazník nový. Tudíž vyplňujete téměř jedno a to samé dvakrát.“

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    No víte, ono taky záleží na programátorech… a firmách programy tvořící a prodávající. Zase jsme u těch odborníků. Progamy by se měy dělat podle toho co je potřeba, ale ne podle toho co umí oni. a přizpůsobovat zákony. A taky majitelé firem by se měli šprajcnout. Víte v zač. 90tých jsem byla u firmy, dovozové obchodní. Kamarádi šéfa udělali program na výdej a celní cesty. No byl to děs a tak jsem řekla majiteli .. že podle tohoto ne. protože je to na nic a více práce.. Tak na mne ty umělce poslal… aby mi to vysvětlili… chyba, no chyba… po několika „konzultacích“ byl to program jak víno. Nejenže odepisoval z celního skladu, mohly se tam zadávat koeficienty cla, navázané na země původu a měny. Výsledné tiskopisy dodané celnici byly původně zamítnuty- že už obsahují výsledky, které mají psát oni. No po debatách a ručním tradičním- uznali i celníci správnost a přihlášky brali. Takže opravdu závisí jen a jen na programátorech – znají li obor a do jaké míry . Znám účetní program, který de fakto myslí za Vás a uděláte-li kiks – tak Vás nepustí dál a brble. Ale zase se to vyplatí, protože chyb je málo. Navíc sledují všechny a furt daňové změny. takže úplně bez starostí…Jen žádné gumové programy.. to je pak více práce a komplikace.

    To se mi líbí

   • Jethro napsal:

    Možná, že mají problém podnikatelé, kteří používají externí účetní, kteří produkují svýma rukama cosi, co já si jako podnikatel neznalý účetnictví už léta klikám v programu nejmenované firmy Cígler Software.
    Dělám to proto, poněváč mne před lety vyšplouchl můj daňový poradce, který mi řadu let za nemalý peníz „zpracovával“ daňové přiznání tak, že přepsal mnou dodané podklady z účetního programu do formuláře, moudře přitom mručel a diskutoval některé jevy, co snad ani nejsou chyby ale mohly by být chyby, kdyby… Prostě aby si zasloužil svých pracně odpracovaných několik tisíc.
    Výkaz DPH mi dělal rovněž externí účetní, takže jsem nevěděl, jak na tom jsem, co mám platit, kdo mi nezaplatil, vše jsem se dozvídal až poté, kdy už bylo pozdě. K tomu potřeboval ode mne detailní výkaz vstupů a výstupů v Excelu, kde jsem to měl vše pro sebe spočítané.
    Zřekl jsem se pana poradce i pana účetního a klepu si to v Money sám. Včetně přiznání. Občas se vloudí chybička, paní na FÚ se omluvím, opravím, a tak jsem se po nějakých pár letech dostal do bezkonfliktního stavu, kdy vím on-line absolutně vše o svém podnikání a kdy zpracování výkazů a přiznání pro mne znamená zhruba jeden den tvůrčí práce za rok.
    K tomu to hlášení – včera okolo minuty x 12 měsíců.
    Nechápu, proč bych měl vyplňovat nějaký formulář a tak podobně. Ač jsem ekonomická trubka, účtuju a vykazuju si sám a stojí mne to ročně na licencích něco málo přes 3 litry. Předtím jsem platil ročně 12 až 15 podle „složitosti“, s účetním jsem se rozešel v okamžiku, kdy po mně chtěl za každý účetní záznam 26 Kč – údajně nějaké doporučení nějaké jejich komory.
    Takže opravdu: nedělá mi to vše sebemenší problémy, a očekávám, že po zavedení evidence tržeb tím propluju opět tak poměrně snadno, jako dosud.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Souhlas, snad lidi zase konečně dojdou k tomu, že počítač je jen pracovní pomůcka, která má sloužit a nikoliv pán který panuje. Bohužel to prvé je na úbytě… udělala se z nich modla… asi proto, že by to vlastně bylo zcela jednoduché a to se nenosí a spousty lidí by bylo jaxitaxi a už by nebyli důležití.

     To se mi líbí

    • oh napsal:

     Děkuji za názor a gratuluji, já obvykle dostávám z úředních formulářů kopřivku. 😉
     (O té nejmenované sw firmě jsem už také pár příznivých zvěstí zaslechl.)
     Právě na zkušenosti z praxe jsem se ptal, novinky mívají tendenci technická a odborná témata poněkud mršit a hospodářský komorník Dlouhý má pro mne význam výstražné červené signálky, varující před bezprostředním ohrožením.

     To se mi líbí

     • Jethro napsal:

      No, on možná ten Dlouhý mluvil o zcela jiné kategorii podnikatelů. To jsou ti chudáci, kteří se nechali nasměrovat do zahraničních superprogramů typu SAP, Navision a jiných podobných. Tam (myslím si) z principu nejsou změny legislativy ČR součástí standardní údržby a člověk (firma) musí za každý zásah, byť by se jednalo i o jednoduchou konfiguraci, zaplatit. A to dost hodně.
      Ty zahraniční firmy jsou ostatně samo o sobě zajímavé téma. Není to tak dávno, kdy jsem se podílel na výběru software pro velkou firmu se zahraničním vlastníkem, a ať se vlastník snažil sebevíc, od jedné nejmenované německé byla cena zhruba 50x vyšší než od zavedené lokální české firmy, která nabízela širší a komplexnější řešení… A mluvíme o milionech, čili 200 ku čtyřem, a to jen za software bez železa. Njn. Oni ti Němci mají tu vyšší efektivitu a produktivitu všeho…

      To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Mnó, jak to řekl „odborník“ Dlouhý.. tož to „musí“ být pravda….Holt jak je možné, že se odborník na baterky dostal na tak vysoké místo… asi kvůli těm baterkám…. což jistě „mnohým“ vyhovuje…jinak to není možná…

    To se mi líbí

   • Jethro napsal:

    Novinky jsou očividně velmi seriózní zdroj. Sice pokud zabrousí do IT, čemuž trošičku rozumím, píšou absolutní nesmysly, přímo bláboly, v ostatních oblastech to nejspíš bude násobně lepší. Alespoň doufám :-).

    To se mi líbí

 9. tata napsal:

  Čas nás rosoudí……..nejhorší podle mě je že jsme vděčný za menšího grazlika………vtom SMYSLU myslim to napsal pan HUDEC DOBŘE.Do ČAPIHO HNIZDA jsem si myslel že Babiš sice má dimetralně jiný npohled na svět…….jak by ne když já lopata on miliardář……..ale to považuji za normalní bez hořkosti a zavisti……….Čapí hnizdo naprosto jasně ukazalo že je jako ostatní…….využivá zakonů ve svuj prospěch ……..ale tak co by v normalní společnosti mělo byt trestné………přitom pane BAVOR ,VTOMTO PŘIPADĚ SICE zloději křičí chyte zloděje ale nák Vám uniká že se to obhajit nedá ta jeho obhajoba je naprosto směšná…….jen ,,krade civilizovaně,,

  To se mi líbí

 10. Rosťa napsal:

  K Čechoslovákovi Andreji se kvalifikovaně vyjádřit nemohu, páč ho řádně neznám. Líbí se mi, že se nenechá natlačit do kouta ani od bandity Kalouse a že se vypracoval, aniž by musel danit na Kajmanech. Ke krmivu pro lidi v jeho závodech se také nemohu vyjádřit, nejím ho a ani to nemám v plánu. Nelíbí se mi, co má v partaji za exoty. Telička, Komárek, Stropnický, Jourová …. a samozřejmě nesmím zapomnět na našeho brněnského promuslimského primátora Vokřála. Tfuj.
  Kde není solárko, tak je žluto. Pohled to příšerný. V té řepce je snad nějaký halucinogen. Nejsem na to odborník, ale leckdy musím na silnici zastavit, protože se po silnici u řepkového lánu potulují zvířata krokem vratkým s úsměvem přiblblým.

  To se mi líbí

 11. Zdena napsal:

  Někdy v pravěku (devadesátá léta), když jsem ještě čítávala MF Dnes, jsem si přečetla rozhovor s Janou Lorencovou. Tam řekla, že si z celého tehdejšího parlamentu váží tak asi jednoho, či dvou poslanců. Řekla, že si nemůže kupříkladu vážit takového Ivana Langera, který si dopřál výstup na Kilimanžáro za penízky od osob zapletených do Orlických vražd. Čas oponou trhnul a já mohu za sebe říct, že si ze všech členů seskupení ANO vážím tak jednoho až dvou poslanců, jmenovitě Jany Lorencové.
  K Babišovi mám neutrální vztah. Útoky na jeho osobu v našich médiích mne nechávají chladnou. Boduje u mne tím, že daně odvádí zde doma a neutíká do daňových rájů. Že je lepším ministrem financí, než jeho předchůdci je velice pravděpodobné. Ví někdo z vás o někom jiném, kdo by finance naší republiky vedl lépe? Pokud ano, tak sem s ním ! 🙂

  Žiju na rozhraní Čech a Moravy kousek od Malé Hané a taky u nás převládá na polích žlutá barva.
  V dotacích na zemědělství se nevyznám vůbec. Prý je ale pro družstva v okolí nejlepší pěstovat řepku a kosit louky. Pokosené pak spalovat ve vlastní biospalovně a tak si pro sebe vyrobit el. energii. Řepka prý se dobře zpeněží a to kosení luk je prý podporováno z EU.
  To, že na polích kolem mne dřív rostla cukrovka, slunečnice, obilí, brambory a krmná řepa je už jen v mých vzpomínkách.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   v dotacích na zemědělství se nevyznáte vůbec.
   A v čem se vyznáte? V důvěře Janě Lorencové? Také ji znám osobně, jako spoustu jiných novinářů. Nejsou to bozi, jen lidé…..
   Pěstovat řepku a kosit louky, to všechno za dotace. Hezký, milý, EU uspořádaný svět.
   Dobrou noc.

   To se mi líbí

   • Zdena napsal:

    Vidíte, Hudče, nevyznám se vůbec v ničem, ani v tomto Vašem příspěvku ne..
    Lorencovou neznám, na rozdíl od Vás, osobně. Pouze z toho, co jsem si někdy od ní přečetla nebo slyšela v televizi. Působila na mne kladným dojmem. Rozhodně lepším než třeba Zlatuška a Komárek , které taky soudím jen podle toho, co jsem si od nich přečetla nebo vyslechla. Je mi jasné, že se můžu mýlit a lidé jsou jiní než jak se mi mohou jevit.
    „Pěstovat řepku a kosit louky, to všechno za dotace. Hezký, milý, EU uspořádaný svět.
    Dobrou noc.“
    To v úvozovkách bylo myšleno jako ironie vůči mně? Já si budu radši myslet, že to byla ironie vůči EU….

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     To v uvozovkách bylo myšleno na EU a ironie pak vůči vám.
     Z celé diskuse mi přijde příznačná skutečnost, že někteří Babišovi odpůrci operují s „náročností“ kontrolního hlášení a následně asi i EET, zatímco jeho podpůrci to vidí obráceně. Přitom o tyto dvě operace samotné operace vůbec nejde. Možná zlepší výběr daní, možná nikoliv, ale zásadní význam pro hospodaření státu mít nebudou. Umožňují ale v jedněch prakticky nekontrolovaných rukách soustředit obrovskou informační moc – v tom je kámen úrazu! A nepochybně je to jen jeden z plánovaných kroků, další budou následovat. Cílem je jako v Hlavě XXII, aby všichni pracovali pro syndikát.
     A. Babiše osobně neznám, ale některé jeho exponenty ANO. Jakýchkoli iluzí jsem prost – jsou to dílem šmejdi (třeba M. Komárek) a dílem figurky (Z. Soukup, oba novináři). Například kolegyně Lorencová, vámi zmiňovaná, nepochybně podlehla stařecké demenci, nebo co se jí to přihodilo. Když tak hezky (bez ironie) pátrala po karuselových obchodech s „lehkými topnými oleji“ (tedy s naftou), těším se na její pokračování o podobných obchodech s dotacemi. Rád bych věděl, jak se teď cítí, protože to je osobně poctivá ženská, nebo alespoň byla.
     Ech, je to všechno příslovečné házení hrachu. Lidé chtějí spasitele a tak si zase jednoho našli. A zase za čas zjistí, že ………

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Amen.

      To se mi líbí

     • Slim napsal:

      Tomuhle nerozumím. Proč ten ostrý výpad u člověka tak bonhomního, jako ty, Jaroslave?

      Tady přece nikdo nepěl na Babiše ódy, a ani nemám dojem, že se ho tu někdo chystá volit. Šlo jen o komparaci s většími zly. A že „srovnání s Kalouskem a Klausem logicky vychází z naší současné úrovne poznani“ …?? 😦
      No zajisté že vychází. Ti dva už si svou pověst stěží kdy vylepší, takže je možné že si ji B. časem pohorší. To uvidíme.
      Mnozí lidé opravdu často chtějí spasitele, ale TADY jsem takové tendence pozoroval jen zřídka, a když tak jiným směrem.

      Apropó, v Rakousku haiderovci přece jen neprošli!

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Áno, prošli progresivní Zelení. Fatální chyba mírné většiny, nebylo-li zmanipulováno.

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Ano, a Van der Bellen měl podle baktualne.cz prohlásit, že „když vyhraje on, nedopustí, aby FPÖ sestavovala vládu, kdyby vyhrála parlamentní volby.“ je zřejmé, že koresponďáci většinově hlasovali pro demokracii a zachování moci současné rudočerné koalice. No, někdo si asi může myslet, že zavařit přetlakový ventil na papiňáku je dobrý nápad..

       To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       Nejsem politický analytik, ale můj (už pravda poněkud otupělý) selský rozum mi k Rakousku říká:
       – Vítěz prezidentských voleb v Rakousku vyhrál „o procento“ (parafrázuji)
       – Většinu hlasů získal ve velkých městech
       – Ve velkých městech žijí imigranti (hlavně)
       – Řada z nich už získala volební právo
       – Netvoří náhodou právě ti imigranti s volebním právem to rozhodující „procento“ ?
       – Netvrdím, nejsem analytik, jen se ptám
       – Ale pokud tomu tak je, není právě takový vývoj/výsledek i jinde přáním „vítačů“ ?
       Zatím jazýček na vahách. Rozhodující není ale ani tak aktuální stav, jako trend, to přece víme oba.

       A proč takový výpad? To mi připomíná ten vtip o Roubíčkovi, který si opakovaně stěžoval v synagoze, proč ho Jehova tak trestá (firma plajte, žena Sára nevěrná, syn Izák chodí s křesťankou…) a tak se mu až napotřetí Jehova zjeví a povídá: „Ale já ti, Roubíček, ani nevím přesně. Nějak mě sereš…“.
       🙂

       To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Že by ti imigranti volili korespondenčně ze zahraničí? 🙂

       A že by ti noví imigranti, vz. 2015 už dostali občanství? To těžko. Spíš to rozhodli nějací mladí, co pracují nebo studují v zahraničí.

       To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       Ale vždyť ty mi rozumíš, že o loňských imigrantech řeč není.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Jak píše pan Hudec, dá rozum, že negři a čmoudi asi zlého ultrapravičáka nevolili.
       Ve výsledku je to zřejmě tak, že Rakušané nejsou nijak rozděleným národem, Rakušané volili svobodného, negři a antirakušané zeleného.
       Nakonec ale mohou být rádi, že to takhle dopadlo, protože za 10-15 let bude za extremistu Bellen,protože je bílý a za toho hodného Ali Baba Husajn.
       Ten bude vyjadřovat ty pravé evropské hodnoty!

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Slime, těch koresponďáků bylo 900 000.
       To nejsou Rakušané, co volili ze zahraničí, ale „Rakušané“, co volili v jiných okrscích.
       Kdybych byl podezíravý, tak by se mi mohlo zdát, že jich je nějak podezřele moc, a že se takto registrovali jen proto, aby se mohli korespondenční hlasy zfalšovat,
       To bych musel vědět, kolik koresponďáků je v Rakousku jindy….

       To se mi líbí

     • Slim napsal:

      To je prima, že Rakušané, „Rakušané“ i antirakušané a negři mohou být rádi.
      Já jsem taky rád, takže obecná spokojenost.
      Je fascinující, jaké tu máme znalce složení rakouského voličstva…

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Posmívat se můžete jak chcete, jenže to realitu BOHUŽEL nezmění.
       A něco je shnilého, ve státě evropském, to nejspíš nepopíráte ani vy…a to jste nějaký „demokrat“.

       To se mi líbí

 12. ji5 napsal:

  Českem se pohybuje strašidlo známé pod jménem „politické zadání“. To je eufemismus pro proces, který má přinést politické body do dalších voleb, nikoli skutečné vyřešení problému.

  Před nějakým časem jsem psal profesorovi Potůčkovi ohledně pensijní reformy. Vyjevil jsem mu, zcela zadarmo, že reforma musí vycházet z určení standardu životní úrovně pro pensisty. To znamená, že se musí nastavit výsledný příjem tak, aby důchodci nehrozilo, že ztratí byt, že nebude mít na jídlo a na léky. Teprve pak lze zkoumat, kde na to společnost vezme.

  Potůček neodpověděl, nebude se přece zahazovat s nějakým nýmandem, který by mu řekl, že v Ontario sere na nějaké zásluhové pilíře. Má příjmový standard, který je pod hranicí chudoby, ale je založen na dvou naprosto nezásluhových pilířích.

  Potůček mi odpověděl nepřímo, když v mediích zdůraznil, že dostal politické zadání od Sobotky. Místo, aby prohlásil, že s pablbem, který lpí na politickém zadání, nemůže a nebude spolupracovat, natřásá si peříčka, která mu zbyla v notně přistřižených perutích. Nic nemůže vyřešit a je mu to šumafuk.

  To samé se týká českého zdravotnictví. Smečka šizuňků vytvořila černou díru, do které tečou peníze. Prý je nutné mít více pojišťoven, aby si konkurovaly a tím zlepšovaly služby klientům. Opravdu? Sedm, či kolik pojišťoven znamená sedm manažérských pyramid, sedm nákladných sídel. K tomu jsou nemocnice pracující pro zisk. To je další odčerpávání prostředků.

  To samé platí pro nákupy přístrojů přes prostředníky s velkými maržemi. Babiš ví své o tom, jak třeba ministr zdravotnictví Němeček nakupoval přístroje pro nemocnici, kterou kdysi šéfoval.

  Přestavba zdravotnictví po roce 1989 byla založena na politickém zadání, které předpokládalo, že všechno, co komunisti vybudovali, bylo špatné. Neudělala se žádná analýza, aby se vědělo, co a jak funguje jinde.

  No co se dalo očekávat od společnosti, kterou vedli fantasmagorický Havel a Klaus s několika naučenými ekonomickými poučkami.

  Politické blbství pokračuje v neztenčené míře. Důkazem je EET. Nikoli myšlenka sama, ta je založena na tom, že ti, kteří vybírají DPH, ji často neodvádějí, tedy kradou. Babiš má pravdu, ale má zjevně mizerné poradce, takže se dostává do zbytečných diskuzí ve Sněmovně.

  V ideální společnosti by takový Kalousek řekl by, ano, myšlenka je dobrá, ale technicky by měla být provedena jinak. A tady je moje/naše technické řešení. On to samozřejmě nemůže navrhnout, protože by mohl být tázán, proč to neudělal v době svého ministrování. Místo toho útočí na Babiše. Je v tom podporován parodií na profesora, který se jmenuje Fiala.

  Mohu dodat ještě jednu zajímavou věc. Čeští politici nejsou schopni prosadit americký model (!!!),
  který zdaňuje sportovce, například hokejisty NHL za každý výdělek v tom kterém americkém státu.
  Víme o tobě, říkají hráči, že když hrajes dostáváš za zápas x tisíc dolarů. Když hraješ v našem sttě a městě, zaplatíš z toho daň. Jestli tě bude chtít někdo dál zdanit, to je tvoje, ne naše věc.

  Stejné platí pro výhry „prize money“ třeba ve Wimbledonu. Tam hráčům daň strhnou a nezajímají se o to jestli žijí v Monaku a nebo někde jinde.

  Abych nebyl obviňován z kritiky Česka, přidám jedno pablbství z kanadského federálního parlamentu. Tam sehrála opozice kousek s premiérem Justinem Trudeau. V okamžiku, kdy chtěl před lavicemi projít k jednomu politikovi, začali se právě v tom místě rojit opoziční poslanci a tak došlo k fyzickému kontaktu. (http://www.cbc.ca/news/politics/trudeau-conservative-whip-1.3588407). Je to podobné jako střet biomasy Jau Jau s policií. Účel byl dosažen, jednání se zcela vykolejilo.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   V zásadě velmi dobře-až na to plivnutí na Klause. Nejsem zrovna jeho nadšenej follower, ale v mnoha věcech měl a má pravdu. Na rozdíl od Havla, kterej o ekonomice nevěděl vůbec nic. Je nefér ty dva srovnávat. Nefér vůči Klausovi.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    Muj uhel pohledu je že Klaus právě že tomu rozuměl byl větší gauner,uměl šikovně řikat polopravdy, amnestií se pro mě jasně postavil do čela darebáků.Završil tim ty svoje pravdy.
    Havel byl jen panenka ovládana jinými,dělalo mu dobře že je na vrcholu slavy……byl to bohém otržen od reality.
    Klaus ale oproti Havlovi moc dobře věděl co dělá,to je promě rozhodujicí faktor

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Jenže co s tím?
   Kdybychom ty idioty nechali všechny postřílet, za 5-7 let jsou tam zas a možná i horší.
   Když jsem byl ještě mladý, tak mě přišlo divné, proč takový Stalin s železnou pravidelností „obnovoval“ vládnoucí aparát.
   Byl to politický génius, co se navíc jen tak něčeho nelekl.
   A….stejně „je“ neukočíroval!

   To se mi líbí

 13. jaa napsal:

  áááááááá naší/vaší teče do bot… dokonce sleduji 24 a bavím se.. jde o ten zákon odpovědnost proti pomluvě a obavy z postihů, včil perlí chudák Benda….

  To se mi líbí

 14. tata napsal:

  JA ted plivu po shlednutí reportéru———-že já blbec na to koukal…….o šmejdech co okradají duchodce…………ano proč tam lezou……..na druhou stranu jak je možné v pravním statě prodávat beztrestně šmejdy a klidně jedou dál………..před tim jak se kradou miliardy beztrestně—–tak vo co gou

  To se mi líbí

 15. jaa napsal:

  Jen tak dotaz – jakou vlastně má pravomoc rakouzský prezident a nakolik může ovlivňovat dění???
  Prezidenstská asi nejsou – když pamatuji na toho co ač osočován a přesto dosloužil– bylo to tuším v 90 tých….

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   https://otik.uk.zcu.cz/bitstream/handle/11025/12775/Bp-cs.pdf?sequence=1
   Shrnutí je na str. 22 a 23.
   Nicméně, když Van der Bellen sliboval, že neumožní jmenování vlády FPÖ, kdyby FPÖ vyhrála parlamentní volby, tak o to by skutečně pokusit mohl. Spolkového kancléře navrhuje prezident sám a jmenování dalších členů vlády kontrasignuje nově jmenovaný kancléř. Rovněž může rakouský prezident samostatně a bez kontrasignace odvolat spolkového kancléře nebo vládu jako celek. .

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.