Glossarium minor XLII


Lenka za to nemůže
Zpěvačka Lenka Dusilová  se „proslavila“ svým čteným protestem proti stávajícímu presidentovi. Kdekoho napadlo, že jako zpěvačka zvyklá na vystupování před  publikem, by měla nemít problém se ten projev naučit z paměti. Jenže ono je to možná jinak. Lenička nemohla přece vědět, že právě ona bude mít tu čest děkovat za udělenou cenu. Takže se nabízí jiná varianta. Ten proslov někdo připravil a zneužil vítězku k tomu, aby jej přečetla. A je docela možné, že sama netušila, co vlastně bude číst. Takže z ní kdosi udělal blbku a sám se v pozadí směje.
Integrace bez legrace
Francie, Německo či Belgie nám předvádějí, jak je možné neintegrovat muslimy do křesťanské společnosti. Zejména tím, že je nedokázali  dostat na vyšší vzdělanostní a tím i pracovní úroveň. Proto se dnešní mladí cítí frustrováni a snadno podléhají výzvám islámských fanatiků. Problém je navíc vystupňován „propagací“ muslimských teroristických akcí a původně podporou uskupení, která později byla za teroristická označena. Al-Kájda, Tálibán a jiní byli od samého začátku financování americkými tajnými službami. Jenže vlastní úspěchy oněch organizací vedly právě k jejich pozdějšímu obratu proti všem, tedy i proti původním podporovatelům.
Bez neziskovek
Cikán (pro háklivé Rom) se dostal k maturitě na prestižním gymnasiu. Přesto, že byl vychováván v pasťáku. A nebo to bylo naopak? On sám tvrdí, že je vděčný za Dětský domov, protože být dome ve své rodině, nikdy by se ke vzdělání nedostal. Co na to všechny ty začleňovací agentury zatím není známo. Ale patrně se jedná o případ, kdy se někdo ze sociálně vyloučené komunity navzdory všem snahám o integraci začlenil sám s pomocí zavrhovaného zařízení. Kde je asi chyba? V tom klukovi určitě ne.

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Glossarium se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

59 reakcí na Glossarium minor XLII

 1. Hudec napsal:

  Lenka Dusilová jistě najde nějakého svého „pana profesora, který jí to vysvětlí“. V tom máme v ČR tradici, stačí jen ji rozvíjet.
  Integrace bez legrace – to je hezký mezititulek 🙂
  Na téma neziskovek dnes v Lidových novinách komentář na str.11. Najde se v něm např. tvrzení: „Mimo to jsou (neziskové organizace) v demokratické společnosti nepostradatelným iniciátorem společenských změn, tzv. changemakers. Kdo zná alespoň základní historii 20.století, musí si být vědom toho, že tzv. neziskový sektor byl přímým iniciátorem demokratizačních změn, z nichž dnes – často se samozřejmostí – těžíme.“ Celkem to vychází, že neziskovky jsou něco skvělého a pro lidstvo nepostradatelného, pokud to správně chápu tak především v současné podobě, kdy jsou pevně přisáty na struky stračeny, zvané český stát/daňový poplatník. Případně jsou placeny nějakými dobráky ze zahraničí, kterým neleží na srdci nic jiného, než blaho českého lidu…
  Soudě podle fotografie autora komentáře Bohumila Kartouse si dovolím tvrdit, že na rozdíl od něj jsem to 20.století dost zažil, ne jen o něm četl, a že o stoprocentně pozitivním vlivu takových spolků fakt nejsem úplně přesvědčen (což je eufemismus, jež má změkčit můj celkem spíše opačný názor).
  Ostatně se patří uvést i to, že zmíněný jedinec se živí ve „vzdělávacím think tanku EDUin“, takto neziskové organizace. Takže ho chápu zcela 🙂 .

  To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   ………v demokratické společnosti nepostradatelným iniciátorem společenských změn, tzv. changemakers…………….byl přímým iniciátorem demokratizačních změn……
   Je vskutku roztomilé, jak bez uzardění přiznává to, co dávno tušíme a ještě navrch nás přesvědčuje, že se jedná o přínos. Ano, to jistě, ale pro koho?

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Kbyste „viděl“, co ten EDUin má za nápady….to byste teprve valil voči!
   Kartouz poslední dobou ještě přitvrdil, na BL píše takové sračky, že zůstává rozum stát. a to vše za 11 500,- Kč za měsíc.
   Něco kápne z EDUinu, jak vidím, tak i v Lidovkách se angažuje…..to on si takový slintal může přijít na pěkný peníz.
   Budiž mu to přáno, a doufejme, že ještě přitvrdí, už teď je jeho „přínos“ pro jeho chlebodárce dost pochybný, jak jsem mu laškovně napsal.
   Kdo ví, co se takovému Jasánkovi honí hlavou, jednou mi odpověděl něco ve smyslu „všechno dobrý“…….Tak jsem ho pak už moc „netejral“….

   To se mi líbí

 2. Slim napsal:

  Rozvrácená šachová Ukrajina zní titulek dnešního Matochova šach-sloupku.
  (Podtitulek: Pořadatelé lvovského mistrovství světa žen dluží peníze hráčkám i FIDE).

  Nejsem tak krvežíznivý, jako 1 zdejší korespondentka, abych volal „dobře jim tak!“.
  Spíš si myslím „Nešťastná (zřejmě krásná) země“ 😦 A to je dnes ještě výročí Černobylu.

  @ Carlos&Renard: B: Kh4, De7, Vf1 Č: Kh2, Vf2, Sh1, pf3. Bílý dá mat 2. tahem.
  Je to docela snadné, vždyť je to taky ukrajinská úloha.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Měl jsem tisíc chutí tu k Černobylu něco napsat jako oponenturu k těm blábolům, co se valí mainstreamem. Ale nemám na to čas.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Já naštěstí nemám čas ani chuť to, co se valí mainstreamem poslouchat 🙂 .
    Jen mě zaujala informace, od jistého fotografa mnou zapomenutého jména, že se do místa tragedie ještě před léty přesouvalo kolem deseti „reportérů“ denně, dnes to jsou tisíce denně. Zájem světa o Ukrajinu roste, nebo snad o Rusko, ale to nemá Černobyl? Nebo už v mainstreamu má? Všechno je možné.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No víte – k tomu Černobylu – nejsem chemik – nedovedou posoudit rozdíly mezi Japonskými městy a ním. Ale tak nějak mi vrtá hlavou – jak je možné – že v japonsku se zřejmě dekontaminace podařila a jsou to nyní nádherná místa plná lidí a života , která už dlouho navštěvují lidi z celého světa a proč to nešlo v Černobylu. Nebo šlo a je to jen bububu protože se to hodí do krámu? – jak jsem četla dnes naše chudíky cyklisty v MF… Kdo ví – ale opět – něco mi tu nehraje.

     To se mi líbí

     • brtnikvbrlohu napsal:

      Doporučuju tohle:
      http://www.osel.cz/8816-cernobyl-tricet-let-pote.html
      Wagner je člověk který věci opravdu rozumí, na oslu jsou i jeho pravidelné články k Fukušimě.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Wagner je jako vždy vynikající.
       Jaká je to úleva, přečíst si něco tak krásně napsaného a fundovaného, bez opentlení různým PR a lobbistickými žvásty.

       Z toho všeho se dá docela dobře předjímat, jak Západ dopadne: v nejlepším případě jako skansen a chudobinec, vylidněný, odprůmyslňený, bez vědy a zaměstnání pro chytré lidi.
       Protože současná exploze iracionality a všech možných šílenců, kteří se dostali k moci a k mediálnímu vlivu, nemá v historii obdoby.

       To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Slime, jste šachista? Já ne, ale nebyla to krvežíznivost – byl to vztek a dopal – co z té krásné země dokázali udělat. A taky – někdo psal, že si troufla – naopak – když jsem tak sledovala tu jejíí putování – a porovnávala výrazivo a hodnocení – zajímaloo by mne, co vlastně měla za úkol a co do Ruska a Donbas vezla a co těmi neobvyklými slovními spojeními sledovala… Žádná hrdinka – hráčka – co se snažila být ve vyšších levelech a přehrávala docela dost. . . Být opravdová – vypadalo by to jinak ,měla zřejmě zcela jiné úkoly. Myslím, že rusy a koneckonců i nás mají za úplné troly – co jí to zbaští. A že to rusové pustili ven – hmm proč by ne – hodí se to do hry…
   Nebyla jsem tam jen jednou – dost jsem provandrovala – Měla jsem možnost vidět fotky a filmy jak vypadal Kijev po válce… co tam dokázali – byť za pomoci zajatců vybudovat a obnovit. Proto se němci ze zajetí dostívali tak pozdě – museli makat a ASPOŇ Z ČÁSTI OPRAVIT TO, CO ZNIČILI. Taky jsem viděla jak i soudruzi sami – opravili ten skvost – Kyjevskou Lavru…
   Tolik k té krvežíznivosti……

   To se mi líbí

  • M-T napsal:

   Dáma na e1 a dál už je to jasné – tedy podle mne – černý ať udělá cokoliv, dostane druhým tahem mat. Takže pánové Carlos a Renard ani nereagovali. Nebo je to jinak?Šachista jsem malilililinkatý/á.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Jj 🙂 De1 Sg2; De5 # .

    Možná si toho Renard jen nevšiml, nebo mu stačilo vyřešení. Zase TAK lehká úloha to není. Nedávno tam byly dvě Portischovy úlohy, jedna na 10 min, druhá na 30′. O tu druhou se prý autor vsadil s Bobby Fischerem, a vyhrál. Bobby jí za tu dobu nevyluštil a zuřil. (Já taky ne, mimochodem. 😀 Ani za 2x 30)

    To se mi líbí

 3. Strejda Olin napsal:

  „V žádné zemi … neexistuje to, aby patnáctiletý děti určovaly, kdy má odejít prezident…“.
  Jak se ale zdá, Štěpán se setsakramentsky spletl. Zejména „pražské děti“ mají dojem, že právě ony jsou povolány k tomu, aby rozhodovaly co je demokratické, svobodné a zákonné, a co není. A dávají to študentíci hlasitě a častěji než je zdrávo najevo. Jejich rachitická tělíčka s baťůžky na vystouplých lopatkách spatřujeme všude, kde se v Praze něco šustne, jako hovno košile se chytnou každé přiležitosti protestovat a demonstrovat – proti prezidentu Zemanovi, za svobodu Tibetu, na podporu squoterů, proti Putinovi, za svobodu Savčenkové, za lidská práva Číňanů a Kubánců, za Pussy Riot, za červené trenýrky, za přijímání uprchlíků… zkrátka za cokoliv a kohokoliv, proti čemukoliv a komukoliv.
  Zajímavé a podivné je na tom to, že tato „závažná“ témata téměř ve 100% pálí „děti“ v Praze, zatímco „děti“ v Liberci, Pardubicích, Ostravě, Kutné Hoře, Kardašově Řečici nebo Horní Dolní tyto „životně důležité věci“ nechávají chladné (alespoň takový je mediální obraz).
  Ještě zajímavější a podivnější je, že se tyto pražské „děti“ s takovou vášní a zápalem neangažují v boji za odzbrojení, za mír, proti imperiální politice USA a NATO, proti dementní Bruselské administrativě nebo rozhodování parlamentu a komisí EU, proti nezaměstnanosti, na podporu seniorů, proti narůstající chudobě, proti drogám, proti nepřizpůsobivým, proti řízené likvidaci českého zemědělství a průmyslu, za obranu národních zájmů a kulturních tradic Čechů, Moravanů a Slezanů atd.
  Oprávněně se mi tedy zdá, že „patnácitileté děti“, zejména ty v Praze, rozhodují. Ne parlament, ne instituce, ne úřady vzešlé ze svobodných voleb demokratickou cestou a řádně jmenované, ale mladí lidé nemající ještě žádné životní zkušenosti, kteří ještě nevytvořili žádnou hodnotu, kteří své potřeby realizují z práce a peněz rodičů a společnosti, kteří nemají jiné starosti a odpovědnost než studovat a v řádném termínu absolvovat.
  Jsou mladí a veselí, jsou v poho, happy a free. Tak to má u dětí a mládeže být. Jsou také citliví a manipulovatelní. Zdá se, že manipulovatelní jsou naprosto jednostranně! Kým asi? Já bych si vsadil na školu a profesory typu Putna.

  To se mi líbí

  • Jos napsal:

   Já se obávám Strejdo Oline, že ty „pražské děti“ mají tak něco mezi třiceti až padesáti, sedí někde na redakční židli na př. v IDnes, a mezi jejich hlavní starosti patří jak si udržet teplé místečko. A hlavně, aby s nimi ostatní „pražské děti“ nepřestaly chodit na pivo. Zmanipulovaný je především ten obraz v mediích.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    S těmi „dětmi“ od třiceti do padesáti jste to Josi trefil na komoru. Sleduji často ty stovky, desetitisíce, valících se takových „dětí“ do všech možných byznys,obchod, medi center za svým džobem sestávajícím ze sezení u počítače, pizzy a coly v restauraci a klábosení o ničem. A zahraniční dělníci jim staví další ještě větší a ještě dokonaleji uzavřená centra …
    Pražské děti nižšího věku studují všechno možné potřebné (málokdo) a nepotřebné (většina) a baví se o všem možném jen ne o politice. Ale vědí, že Zeman je ožrala, hůlčička, rusofil a sprosťák. Od těch „od třiceti do padesáti“. A když už nejsou první máje, lampionové průvody, spartakiády … tak kde se mají vyřádit než na strhávání vlajek či s vajíčky?

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Jos sice tvrdí, že to nejsou děti, ale asi si to nemyslí nějaká EU komis.
   Tu napadl geniální plán.
   Volební právo od 16 let.
   Koho by asi tak volili?

   To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Také jsem z toho všeho měl dojem, že Dusilka prostě dostala papírek, co má přečíst.
  Pochybuji, že jsou to zrovna její názory, hrála s Landou a mnoha dalšími, kteří nemají sluníčkáře právě v lásce.

  Tohle je důvod, proč poslední dobou odmítám chodit „na kulturu“ v ČR. Když na koncertě vážné hudby uslyšíte žvásty jak na politicko-výchovném školení mužstva neblahé paměti, … posledně jsem se zvedl a odešel. To samé se mi stalo několikrát v divadle, jsou schopni zamíchat bláboly o „Ovarovi“ nebo o ruském nebezpečí z východu a pekelníku Putinovi i do Shakespeara.

  Zajímavé jsou zprávy ze Slovenska, např. na „PanEUropské vysoké škole“ můžete vystudovat na katedře psychologie bakalářský nebo magisterský obor „multikulturní tolerance“. Nekecám:
  http://www.paneurouni.com/sk/fakulty/fakulta-psychologie/bakalarske-studium/akreditovane-studijne-programy/multikulturna-tolerancia/

  To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  Když na Vinařské stř. škole četli žáci otázky pro presidenta z papírku, tak se čúza Fridrichová v ČT VH mohla ve svém propagandistickém pořadu zbláznit. Když tři věty čte z papíru profík, který je zvyklý vystupovat před kýmkoliv, je to pro ty veřejnoprávní vořechy tak nějak normální. A vůbec je netankovalo, že Dusilová byla na „šňůře“ v Číně, kde dokonce byla tváří propagovaného čínského mobilu.
  Tehdy jsem napsal do kanálizační stoky, jestli se Fridrichová přišla omluvit učitelce, která, díky ní, skončila v péči psychiatra. Připoměl jsem tam, že profíci u nich běžně čtou ze čtecího zařízení a nikdo se po nich nevozí. Odpověď jsem nedostal.
  Začleňovací vysoceziskové neziskovky výsledky v začleňování mít nemohou, byly by samy proti sobě. Tak hloupé nejsou.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   To je hezké porovnání, na to jsem úplně zapomněl.

   To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   To je právě ta odporná licoměrnost, pokrytectví, jednostrannost a neprofesionalita většiny šéfredaktorů, redaktorů, moderátorů, reportérů a „novinářů“, jejich snad úplná odtrženost od reality, servilnost k chlebodárcům a absence svědomí. Slouhové, nic víc!

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   +1. Stále připomínat ten dvojí metr a hlavně se nenechat utahat. Víc co píši, jsem již převelice unavený.

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Státní televize vždycky byla a bude hlásnou troubou stávajícího režimu, ať to byl ten minulý nebo ten současný.
   Nesledovat, vypínat, nerozčilovat se zbytečně.
   Volit hlavou, sledovat, nevypínat rozum a soudnost, rozčilovat se – je to taky v takto celosvětově rozšířeném, zabydleném, vojensky, policejně a zpravodajsky udržovaném režimu zbytečné, ale aspoň člověk má pocit že nejde proti svému svědomí a svému rozumu. Málo? Jak se to vezme.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Jenže mě užírá ta bezmoc, že těm zaprodancům bez kouska cti v těle, těm ulhaným šmejdům bez svědomí, musím platit výpalné na jejich blahobytný život. A obrana proti tomu není, pokud tedy nevyhodíte teletník na hnůj.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Naučil jsem se už odepisovat ztráty není-li obrana, a ona není!
     Co je to 135,-Kč proti těm ostatním našim ztrátám? Nikdy bych dříve neuvěřil, že se budu bavit třeba u Kurňa, co to je? či AZ-kvízu a vypínat, resp. nezapínat publicistiku. Život člověka naučí, pud sebezáchovy je silný a životadárný.

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     To není pravda.
     Žádnou domovní prohlídku Vám dělat nebudou, co doma máte a nemáte, do toho jim nic není. Prostě jim podepíšete prohlášení, že nevlastníte nic k příjmu jejich vysílání a hotovo.
     Lhát se nemá, ale lhát lhářům určitě nečestné není, je to jako nutná obrana.

     Nevyplývají z toho žádné právní důsledky. Nemohou Vám udělat domovní prohlídku ani započítávat nějaké pokuty nebo dluhy. Nemohou ve skutečnosti podle zákona NIC.

     To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Je to přesně jak za normalizace. ČT a ČRo jsou lidé s privilegiemi, jakási novobolševická šlechta, která ruku v ruce s neziskovkami, US ambasádou, ministerstvy a dalšími úřady státní správy má od všeho klíče a řídí, co se smí a co se nesmí, co by si každý měl a mohl o všem myslet. Sice to není tak úplně pravda, ale oni si to evidentně myslí.

   Samotná ČT je relikt normalizace i personálně, jsou to celé rodové klany. Nyní je konečně stejný systém jako byl tenkrát, ve kterém umí nejlépe operovat. A ještě vylepšený o to, že nyní nemusí už své peníze skrývat, naopak, mohou se jimi bezostyšně chlubit.

   Na rozdíl od normalizace dnes televizi – žádnou, nejen odpornou ČT – nikdo nepotřebuje.
   Pohodlnější, neotravné, s vlastním výběrem, kdy chcete a co chcete, bez reklam: internet.

   Televizi stačí odhlásit, spolu s ČRo. U nás to na rozdíl od Německa ještě jde. Stačí zajít na poštu, vyplnit formulář, který tam na to mají – možná ho „nebudou moci najít“ nebo dokonce budou tvrdit, že TV musí platit každý – a je to. Podepíšete čestné prohlášení, že TV ani rozhlasové příjmače nevlastníte a je to. Domů Vám nikdo nepoleze, nesmí. V tomto domovní svoboda ještě platí. Takže dál můžete svou placatou TV používat, jak chcete, například na zobrazení signálu z počítače. Či na sledování ČT, z čirého masochismu. Nebo kvůli kabelovce – ČT nemá výměnu dat s kabelovými společnostmi, dokonce by to bylo nezákonné, takže klidně můžete TV odhlásit a současně platit kabelovku. Proč ne ? Ze slušného a čestného jednání se ti zločinci vyloučili sami, neplaní na ně žádné ohledy – oni je také nemají, tak co.

   ČT zkrátka nemá žádnou moc, ve skutečnosti má minimální vliv. Jsou ve svém vlastním vesmíru, kde se hádají o „Otázky VM“, která hérečka co řekla a neřekla, zda je Zeman Ovar či ne, … směšné divadlo.

   Jediné, čím jim můžete „ukázat jedničku“ či přímo poslat „Černého fakáč“ je – neposílejte jim peníze. Skoro 200 měsíčně je dost, je pro ně mnoho mnohem lepších použití.

   To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Ale v jiných případech kalouskočírova nelže 😆

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Minimálně vyhodit z práce by si zasloužili autoři té zprávy na ČT! Dobytek jeden!

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    To je jak z věděckofantastického filmu….
    Známé záběry, a co je unikátní, nikdo se za to ani nestydí.
    Prej za to dostali demonstranti 10 dolarů…..ten boháč chtěl asi šetřit.
    Dobře si všimněte těch novinářů dole, co jich tam je.
    Redaktoři ČT MUSELI vědět, že je to všechno natočeno…
    Je jim to u prdele, prostě jen lžou a lžou…
    Jenže tady někde výš píše Petrpavel, že má jakousi obrannou reakci, a ře čučí na nějaké voloviny, aby se nezbláznil.
    Třeba i mnozí redaktoři odkecají co mají, a ani se raději nezajímají, co pindají.
    Třeba mají také obrannou reakci…

    To se mi líbí

    • Strejda Olin napsal:

     Umím si představit situace, ve kterých by všichni ti „čestní pravdomluvové“, řídíce se jen svým svědomím, před i za tv kamerami, za psacími stoly i v přenosových vozech až po vrátného na Kavčích horách demonstrovali, protestovali a stávkovali, za nadšené podpory pražské kavárny, akademické obce, umělců a pražských „dětí“. Z hub by jim létala slova jako pravda, serióznost, objektivita, profesionální čest. Dnes „jen“ dělají svoji práci a zřejmě k tomu nemají důvod. Ksindlové! 😦

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Je těžké být odvážný a být na dlažbě, Strejdo Oline.
      Néé, nezastávám se jich, jsou to hovada, ale nemusí být nutně všichni amorální.
      Mohou se nám ještě hodit, mnozí kdyby mohli, okamžitě s gustem podrazí nohy svým šéfům a budou-alespoň dočasně- sloužit lidu.
      V r.1968 se také osvědčily různé kurvy….a někteří se stali pomýlenými, a jiní už kurvami být neuměli, a šli k lopatě.
      Já jsem se za socialismu nikoho nebál, Strejdo Oline.
      Ale když se mě na to třeba někdo zeptá, tak vždy řeknu, že je snadné se nebát, když je člověk mladý a svobodný a bez dluhů.
      Nám se mnohým lehce mluví z tepla obýváku od počítače, v podstatě zajištění na další život.
      Není to omluva pro hovada, ale je to moje snaha o lidský pohled na lidské slabosti, které má každý, a někdo pak v těžké době selže, a jiný, třeba zrovna někdo, od koho by to nikdo nečekal- položí svou budoucnost, ba i svůj život za morálku, čest a pravdu.
      Nikdo neví, a myslím, že ani sám o sobě!

      To se mi líbí

      • Strejda Olin napsal:

       To je ale Vittto v rozporu s tím, co sami hlásají – žádná cenzura, ale svoboda slova, žádná totalita ale demokracie, dnes už se nemusí nikdo bát říci otevřeně svůj názor, nezávislost médií, žádná stranickost ale objektivita… bla, bla, bla.
       Nevěřím tomu, že nevědí (většina určitě ví), jakou kvalitu jejich zpravodajství a publicistika má. Proč se nebrání, proč neprotestují? Vždyť to již jednou dokázali.
       Další souvislost – proč proti tomu neprotestují různí aktivisté, různé spolky a hnutí, kde jsou bývalí Chartisté, kde Svaz novinářů, kde „uvědomělí“ studenti a umělci, kde jsou zalezlí všichni ti ochránci pravdy, kteří proti jiným věcem s nadšením a odvahou demonstrují a protestují? Pravděpodobně k tomu nedostali školení a pokyn. Třeba od „nějakého“ velvyslance, nebo té „správné“ politické strany, co já vím? Když byly posprejovány kavárny, bleskurychle se našli umývači a na protestní manifestaci se sešly stovky lidí. Náhoda? Ne, někdo ty „spontánní“ akce důmyslně řídí a organizuje.
       Jinak s tím tvým lidským pohledem souhlasím.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Oline, ale to je přesně to co my nemůžeme ovlivnit. To „dálkové“ řízení proradných a blbých hovad.
       „Bránit“ se budou až ucítí že naději vyhrát má druhá, naše, strana.
       Ale to nehrozí.
       Takže máme smůlu.
       Teď.
       Štěstí, že jsme mohli zažít to „tehdy“ a moci srovnávat.
       Kdyby někdo jako obvykle chtěl polemizovat s mým vyjádřením upozorňuji předem že mým snem není bavorák, vila na Seychelách, vyžilá sexbomba v posteli,ale dobře a spravedlivě fungující společnost ve které se přijatelně uživím a nebude se bát ani o svou kapsu, ani o své konto, ani o svou bezpečnost, ani svých dětí a vnoučat, ani války, ani pustit si televizi či přečíst noviny aby mě nekleplo z těch „svobodných“ (dez)informací.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       No jo, no….
       Proč….
       Proč by sluníčková prolhaná pakáž protestovala, že jo.
       Ti naopak ještě mají dojem, že toho ČT říká až moc.
       A že něco říkají, něco říkat musí, a kdyby říkali, že lžou a cenzurují, tak by to vypadalo dost blbě.
       Ta instituce tady je, a v současné době je to tragikomická banda ubožáků, otroků, křiváků a korupčníků.
       Ale jsou tam také techničtí profesionálové a lidé, kteří rozumějí své práci.
       Jak jsem už uvedl, ta televize se ještě může hodit, soukromé stanice jsou přecijenom soukromé, tahle je státní, veřejná, i když jí v současné době řídí kdovíkdo.
       Může se nám, jako občanům, ještě setsakra hodit, až se bude třeba střílet na ulicích

       To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      vittto, přitakám….

      To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Takových věcí dává Lživize stovky až tisíce denně, jen to už nikdo nevnímá.

    To máte nějaké NGO’s magory, zabrané tak, aby to vypadalo, že jich tam je deset tisíc, podruhé demonstraci proti migrantům, kterou nepublikují nebo ukáží poloprázdnou ulici, klidně z jiného dne. Politika, kterého nesnášejí, zabraného tak, aby vypadal jak podsvinče, špatně nasvíceného, přitom svého oblíbence natočí úplně jinak.

    Drobných profesních fíglů je tisíce, a většinou je používají. Nemá cenu se nad tím pozastavovat, ani se na to koukat. Důležité je, neplatit. A v rámci demokracie se zasadit o jejich zrušení, protože polepšit tyhle kreatury nejdou. Je to vícegenerační normalizační sebranka, která řemeslo dědí v rodinách.

    Stejně je celé to médium úplně mrtvé, stejně jako tisk.

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Tisk ještě mrtvý není, ale mele z posledního. Deníky určitě.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Zrovna dnes jsem viděl na takových těch inzertních lavičkách na několika zastávkách busu reklamu na noviny DENÍK a přilepené tam plastové kapsy s výtisky deníku a s kasičkou : „vhoďte 10,-Kč a vezměte si výtisk“. Stačilo by nevhodit a vzít si, nikdo okolo nebyl. Hledal jsem očima skrytou kameru 🙂 – nebyla. Já si ho nevzal ani zadarmo…rozčilovat se těmi jobovými zprávami zbytečně?

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Kdybych si nutně potřeboval vytřít prdel, klidně bych je použil.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Před mnoha lety to takhle bylo ve Francii, Belgii, Holandsku, Skandinávii docela běžné.
       Jenže pak jim začali kozomrdi ty schránky s novinami podpalovat a kasičky vykrádat.
       Kdysi dávno v 70. letech, kdy společnost ještě byla jiná, to prý bylo i v USA. Tam to zmizelo první. Paradoxní na tom bylo, že ty samé noviny propagovaly multi-kulti na plný plyn, stejně jako dnes u nás.

       To se mi líbí

      • jaa napsal:

       pro vitttu 19,34 – nedoporučuji – barviva jsou rakovinotvorná – prokázáno jest – a rakovina konečníku …..

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Nutně….jinak se to ani na tu řiť nehodí.
       Mám ale dojem, že ty kecy jsou jedovatější jak ty žvásty.

       To se mi líbí

 7. Rosťa napsal:

  Není to tak dávno, co kulminovala kritika bakalovize. Následně v ní vystoupil současný premiér a jal se ji chválit za objektivní zpravodajství. A tak se stalo, že je prvním socanským premiérem, na kterého ČT neútočí. Tak se dělá politika. Chce to jen vše vysedět. Do Brusele cesta dlouhá? Blbost.

  To se mi líbí

 8. Petrpavel napsal:

  Logická obhajoba : měl jsem pocit, že soused si brousí nůž, tak jsme ho prventivně podřízl … ještě že naše obyčejné soudy soudí jinak než ty světové „mezinárodní“ soudní dvory. Ale připravit bychom se měli na všechno, i k nám tohle „právo“ plazivě přichází.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/401680-usa-nevylucuji-preventivni-jaderny-uder-na-kldr-rekl-exporadce-einhorn.html

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Vskutku třeskutá logika: „USA jsou připraveny použít jadernou zbraň jako první, ať už v Evropě nebo ve Východní Asii,“ ovšem „KLDR hrozí jadernými zbraněmi.“
   Na novinkách má sloveso hrozit hodně divný význam.. 😀

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    USA hodlají zaútočit první na KLDR, která stále tvrdí, že jadernou zbraň potřebuje na svoji ochranu. Po zkušenostech z Iráku, Libye, Sýrie a Afghánistánům Korejcům rozumím.
    Tak mně napadá, jaký je skutečný život v KLDR. Co je pravda a co demokratická masová propaganda? Vzpomínám na ten západoněmecký trhák s malými dětmi z DDR ve štráfkatých župáncích. Dodali i fotku, frajeři. Prohlásili, že režim zavírá do lágrů malé děti a on ten režim jim jen ty župánky koupil.
    Dnes se nadá nikomu a ničemu věřit, obzvlášť tomu ne, co je navázáno na vládnoucí vrstvy.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Skutečný život v KLDR? Určitě jak pro koho, jako všude.
     Ale nevadí mi, že o něm nic detailního a podstatného nevím, stejně jako nic takového skutečně zažitého nevím o životě v bývalé DDR, v USA, v SAE, v Rusku … protože i tam platí ono „jak pro koho“. A i kdyby to někde bylo skutečně hrozné pro všechny občany nebo úžasné pro všechny občany je mi to taky jedno.
     Já jsem doma tady, v ČR. Tady vím jaké to bylo před šededesáti, padesáti, čtyřiceti, třiceti, dvaceti, deseti léty, jedním rokem, i včera.
     A srovnávám.
     Ne podle jak jsem „si“ žil a žiji já, ale podle toho jakou vidím společnost kolem sebe. Spějící někam, stagnující, vracející se zpět, rostoucí či klesající materiálně i populací, svobodnou ve všech rozměrech svobody či nesvobodnou, právní či s ohebným právem, stabilní či nestabilní, mírovou či válkychtivou, s ideou či bez ní … Nojo no, komouš 🙂 .

     To se mi líbí

 9. NavajaMM napsal:

  Zaujímavé postrehy. K tej integrácii by som si dovolil: Pre nás a našu kultúru je vzdelanie a veda hodnotou, nasávali sme to už od detstva a nemáme o tom žiadnu pochybnosť. Boli sme vždy spoločnosť, ktorá číta knihy. V 80-tych rokoch sme stáli v hodinových radoch na knihy, ani na banány alebo na mäso by sme nemali tú trpezlivosť, ale na knihy áno…
  Ako sa môžu imigranti dostať na našu úroveň vzdelanosti, ak na to nemajú vnútornú motiváciu alebo ich k tomu nevedie ich rodinné prostredie?

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   To je zcela ojedinělý úkaz – naprostý hajzl!

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Zajímavé je, že tyhle „basilejské banky“ mají hnízdo ve Fašingtonu, jak se zdá.
    Tošovský je podle americké žumpy obviněn z „bezohledné jízdy“, což ho může stát pár let v místním kriminálu a pár mega doláčů. Jeho CIA pánové se za něj možná postaví, no jestli nevyjde levněji nějaká pěkná sebevražda nebo infarkt.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.