Když u sousedů hoří


Když u sousedů hoří, každý moudrý člověk hledá způsob, jak jednak chránit svůj majetek, jednak jak pomoci pohořelým. Co ale dělat v případě, že ti pohořelí stále podstrkují svým dětičkám sirčičky a učí je škrtat? A odůvodňují to tím, že se ty děti jednou musí naučit, že oheň také může škodit. Za mých mladých let (pravda v totalitě) takové dítě dostalo výprask, aby si to pamatovalo a bylo to účinnější než nějaké přednášky. Dnes se kolem žhářů chodí po špičkách, aby náhodou neškrtli i u nás.

Tady si naštěstí většina lidí zachovala zdravý rozum a ví, že je třeba učit se z chyb nejen vlastních, ale i těch u sousedů. Většina lidí ví, že není nutné opakovat stejné chyby, které už jednou přinesly neštěstí. Jenže to neví (?) ti, kteří by měli jako první burcovat k ochraně, k prevenci, k výchově k zodpovědnosti. Neustále slyšíme ze všech stran, že prevence je levnější než odstraňování následků. Jenže se to týká zdraví, případně dopravní výchovy. Avšak i prevence je mnohdy považována za omezování svobody. Vždyť přece jedinec má právo nakládat se svým zdravím či životem dle své libosti. A pokud to nevyjde, vy ostatní se postarejte. My máme „právo“.

V podpalubí stoupá voda, ale oni stále tančí své sluníčkové tanečky.

P.S. Po obědě bude pokračování z pera ( 🙂 ) Jardy Godota Hudce 

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Když u sousedů hoří

 1. jaa napsal:

  Mňó, ale – co budeme dělat? Když jim to právo nedáme – tak nás nebudou volit.
  Tak to vezmeme plošně nebo se vymluvíme na ejúnii – a budeme z obliga. Pak se divme – že u některých je tak oblíbená – to „já nic já muzikant “ hmm.
  Snažila jsem se sledovat Jílkovou – ale dle mne – oponenti / hlavně doktor zez Plzně, co mu teče do bot// měli oponovat u úplně jiných věcí…
  Už se těším na pokračování. 🙂

  To se mi líbí

 2. vittta napsal:

  Je to tak….
  Jenže největším problémem pro naší společnost není nekontrolovaný příval negrů ze všech koutů světa, ale kouření v hospodách a ochrana všech úchyláckých komunit, u nás též vylučování cigošů ze vzdělávacího procesu tím, že je dáváme do zvláštních škol a oni chtějí študovat.( do zvláštních škol je dáváme skrze jejich rodiče, protože jen rodič může dát dítě do ZŠ, nikdo jiný, takže okecáme jejich rodiče a už jsou tam…)

  To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  No ono nejsou sirky jako sirky.
  Podaří li se jednou pořádně škrtnout, tak potom již stačí přikládat malounko a bezesporu za velké peníze.Následně počkat až se ta děcka mezi sebou poperou a dostatečně sníží svůj počet, no a teprve potom jim vysvětlit proč museli předem nahradit klasickou sirku a škrtátko.
  No a jak na to aby to bylo a přitom to vycházelo ze současných možností.


  Protože proč, protože kritizování islámu snad již brzy totiž bude v EU konečně trestným činem – > atd. atd. .
  S ohledem na to, že výsledek nizozemského referenda, které odmítlo asociační dohodu mezi EU a Ukrajinou, má pouze omezený politický charakter, protože z právního hlediska asociační dohoda podepsaná v roce 2014 je takzvanou smíšenou smlouvou uzavřenou jak s Evropskou unií, tak jejími členskými státy. Proto téměř celá spadá výlučné pod pravomoci EU a nějaké národní hlasování když holandská vláda už dohodu podpořila není pro EU relevantním ukazatelem.
  Lidové hlasování nejen v Holandsku ale i v jakékoli zemi v EU jak je patrné má pouze a jen doporučující charakter a tak to asi bude na věky věků.
  Tož asi proto potom, no potom již stačí škrtnout o cokoli.

  To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Politik je tvor zvláštního ražení. Vyrobí problém a potom ho řeší, samozřejmě s pomocí obrovské částky peněz daňových poplatníků. Ale blýská se na lepší časy. V EU máme ty nejlepší z nás. Invazisty přerozdělí, něco miliard podhodí Recepovi do volátka a konečně se zase mohou věnovat okurkům, složení vosku a velikosti děr v ementálu. A já si jdu přečíst Peheho a Mitrofanova. Abych věděl, kterým směrem se mává.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.