Vykoupit se u teroristů – stará evropská tradice


To tvrdí v rozhovoru pro tv kanál Pravda.ru Jakov Kedmi – bývalý šéf izraelské tajné služby „NATIV“. Od ruských úřadů obdržel skoro patnáctiletý „dištanc“ po kterém mohl nedávno krátce navštívit rodnou Moskvu. Stal se vítaným hostem řady redakcí …

 Co se to děje v Evropě? Je rozdíl mezi teroristickými akcemi před 10 lety a nyní?

Teroristické akce v Evropě začaly už v 70.letech, ale tehdy jsme jejich objekty byli my – Izrael, izraelští představitelé a trochu i sami židé. Evropa tehdy reagovala zhruba stejně jako teď, – nás se to netýká – u teroristů se vykoupili. Německo, Francie, Itálie platily hotově teroristickým organizacím, aby je nechaly na pokoji. Doslova jim říkali – bojujte si proti Izraelcům, ale ne u nás… pokud je museli zatknout, tak je propouštěli – někdy za peníze. Tento syndrom „vykoupení se“ a zavírání očí před terorem, vyhnout se mu jen proto, aby se nás netýkal, ten tam existuje i nyní. Řekněme, že u Turecka, které Evropě způsobilo mnoho problémů migrační vlnou, se rozhodli se vykoupit. To je stará evropská tradice. To nejsou rytíři, ale trhovci. Rozdíl mezi teroristickými akcemi před 10 lety a nyní, principiálně není. Co se týká Evropy, je to prakticky to samé. Cílem jakéhokoli teroru je destabilizace politické situace. No, a pokud počátkem sedmdesátých existoval teror také na základě ultralevicové ideologie („Rudé brigády“ v Německu a Itálii, „Rudá armáda“ v Koreji a Japonsku), pak dnes je to na jedné straně ideologie a na druhé straně nábožnost. Tedy náboženství jako forma ideologie, a ideologie jako forma náboženství. To je nanejvýš extrémistický přístup, který neuznává žádné právní formy existence. Zbavuje práva na existenci kterékoli jiné náboženství a státní zřízení, kromě extrémního islámu v jejich výkladu. Taková je ideologická základna tohoto teroru. A protože se k němu Evropa,  jako vždy, chovala lhostejně, nezodpovědně a lajdácky, tak to umožnilo jeho rozvoj. Existuje například nechvalně známá čtvrť v Bruselu, čtvrti v Paříži a dalších městech. Proč? – Příčina je jednoduchá – žijí tam voliči, a političtí činovníci svazují ruce policii a bezpečnostní službě ve víře v obdržení podpory se vůdců těchto voličů ve všeobecných volbách. Ale, co bude se státem – na to kašlou! To jsou ony grimasy demokracie…

A co práce tajných služeb?

 Tady se, samozřejmě, promítá i profesionální úroveň tajných služeb. Francouzská kontrarozvědka se nikdy nevyznačovala vysokou kvalitou, belgická na tom je ještě hůř. Belgie je vůbec složitým státem. Přestože tajné služby nejsou základem společnosti, jsou základem bezpečnosti státu. Evropské bezpečností služby v posledních letech strašně degradovaly, zparchantěly do té míry, že ani nechtějí lovit myši, ale když je to nakonec potřeba, tak to ani neumějí. Stát je celou dobu omezoval, nedával jim správné úkoly, ale naopak je plácal přes prsty. Služba pochází od slova „sloužit“ a pokud stát nedává jasné úkoly – pak ta služba atrofuje. Takže vše, co mělo fungovat (tajné služby, policie, služby veřejného pořádku Belgie) – nezafungovalo. Oni dnes tvrdí, že podle jejich zákonů nelze provádět domovní prohlídky v noci. Takže staví kolem hlídky, které nemají pouštět nikoho dovnitř ani ven – oni ale šli spát…! To ale už nesouvisí s žádným zákonem, ale s obyčejným lajdáctvím a nezodpovědností …

Můžete předpovědět, že se podobné teroristické akce nebudou dál opakovat?

 -Samozřejmě, že budou. Poslední teroristické akce v Belgii byly provedeny natolik amatérsky a natolik špatně, že to hlava nebere. Oni předvedli ještě vetší neschopnost, než ti, kteří jim v tom měli zabránit. Pokud by teroristi byli skutečnými profesionály, tak by vyhodili do vzduchu třeba atomovou elektrárnu, aby byly škody daleko větší. Bylo to, zkrátka, provedeno ve spěchu. To ovšem znamená, že tam zabírají dokonce i takové primitivní metody. A čím jednodušší je možnost provedení akce, tím větší je pravděpodobnost, že je budou provádět i dál. Jsou do nich zapojováni už nikoli lidé s jistým výcvikem, ale lidé nahodilí, které tyto ideje přechodně zaujaly.

Lze to chápat tak, že jde jen o primitivní teroristy a chyby tajných služeb – tedy není tak zle?

 Kdepak! Tohle je jen jedna z prvních etap. Stav je ten, že je motivace, je obyvatelstvo, ve kterém lze verbovat, ale odpor proti tomu není. Pokud bude prováděna správná operativní práce v muslimském obyvatelstvu Evropy, aby byly včas zjištěny jak teroristické elementy, tak i elementy získatelné pro teror, pak ano. Pokud ale nebudou profesionálně prověřovány jejich kontakty, pokud nebudou v rámci zákona tyto činnosti okamžitě paralyzovány, likvidovány tyto buňky a v rámci zákona neutralizováni jejich lidé, pak se to bude jen rozrůstat.

Tyto kontakty a buňky vedou k nějakému centru?

Oni jsou rozrůzněni stejně jako Al-Kajdá nebo ISIS, kterým stačí společná indoktrinace. Ale, je-li třeba, tak případ od případu využívají určitých kontaktů. V daném případě ale šlo o místní záležitost. Oni dostali nějaký příkaz k provedení teroristické akce a vše ostatní bylo na nich – v rámci Francie a Belgie. Včera bylo oznámeno, že falešné doklady vyrobili muslimové v Itálii. Takže přece existuje určitá koordinace – a to vše je nutno vysledovat a zarazit. Ale není to výsledek jejich všeobecného režimu nebo velení. Už to zašlo příliš daleko a tyto metastázy půjdou do celé Evropy. Aby každé, i potenciální ohnisko teroru bylo neutralizováno – je věcí systematické práce, ze které tajné služby vykonávají jen část. Tam musí být angažovány civilní obrana, policie, systém ochrany objektů potenciálně terorem ohrožených. Musí být všeobecná doktrína boje proti teroru jako jedna ze státních priorit – jako tomu je u nás nebo v Rusku, které vede velmi promyšlenou preventivní politiku boje proti teroru.

Je hlavní hrozbou pro nás  islamizace Ruska?

 Nikoli islamizace sama. – Tento teror škodí nejvíc samotnému islámu. Největší počet obětí jsou sami muslimové. Hlavním cílem tohoto teroru je změna islámského světa, a teprve potom, s novým islámským světem, změna celé světové civilizace. Proti tomuto teroru dnes velmi ostře bojuje Egypt, Sýrie, Irák a další muslimské země. Většinu muslimů netvoří Arabové. Většina Muslimů je ve Střední Asii a dál na Východě. Největším muslimským státem je Indonézie – ta rovněž proti islámskému teroru bojuje a bojuje o svoji vlastní existenci.  V Belgii je islámských teroristů pár desítek, ve Francii ne více než stovka. Saláh Abdeslam se neukrýval ve svojí rodině, ale u svých spoluspiklenců. Muslimští sousedé o něm nevěděli. Pokud by věděli, ohlásili by ho, protože muslimové mají na potlačení teroru nemenší zájem než nemuslimové.  Ohrožuje je neméně než Evropany. Oni nechtějí žít ve středověkých podmínkách pod zeleným praporem. Otázka je, nakolik jsou tyto organizace podporovány muslimskými a na kolik nemuslimskými zeměmi… USA nejsou muslimskou zemí – ale podporovaly Al-Kajídu, protože předpokládali, že extrémistický islám bude možno využít pro jejich vlastní politické cíle. Pokud v tom budou pokračovat, pokud oni nepochopí, že teror stojí mimo zákon, bude trvat problém s terorem. Pokud by nikdo nepodporoval Al-Kajídu, Hamás, a ISIL – nebyly by. Pokud by nikdo nevyprovokoval tuto destabilizaci, tyto organizace by nebyly.

Donutí hrozba terorizmu Západ k dialogu s Ruskem?

 Ne, nedonutí.  V Belgii základní problém byl, je a bude mezi Vlámy a Valony. A teror je příliš nevzrušuje. Francie má svoje problémy, a vztahy s Ruskem nahlíží z úplně jiného úhlu. To je možná postrčí s hlediska momentální taktiky k větší kooperaci, ale jejich politiku a zájmy to nezmění. A to tím spíše, že evropské zájmy jsou převážně předepisovány z Washingtonu. Pak může změnit přístup Evropanů k Rusku jen změna americké politiky – pokud ona pochopí, že konfrontace s Ruskem jí samé škodí…

Co říkáte na názor, že jediným státem, který něco získal na válce v Sýrii, je Izrael, protože díky ní všichni zapomněli na arabsko-izraelský konflikt..?

 Na ten konflikt nikdo nezapomněl, na pořad jednání se vrátí dokonce i otázka Golanských výšin. Jedině snad to, že syrská armáda pro nás přestala představovat vážnou hrozbu a od sousedů nám tudíž nic vážného nehrozí. Naše armáda je nejsilnější armádou na Středním Východě, a pokud bychom mohli srovnávat s Evropou, pak je silnější, než kterákoli evropská armáda.

Nepřipadá Vám otázka Golanských výšin pro Izrael podobná otázce Krymu pro Rusko?

 Nepřipadá – tam je velký rozdíl. Golanské výšiny byly obsazeny izraelskou armádou zcela náhodně, bez předchozího záměru v období před válkou.

Krym patří do Ruska už čistě historicky a jde o otázku bezpečnosti Ruska, zatímco Golanské výšiny zásadní strategický a bezpečnostní význam pro Izrael nemají. Už několik izraelských premiérů bylo připraveno předat výšiny. Naposledy, kdy dohoda s B. Asádem byla na spadnutí, tomu zabránila rebelie a následná válka v Sýrii. Tak, či onak, pokud se Sýrie obnoví, nebude to problém.

Zdroj:  http://www.pravda.ru/world/08-04-2016/1297738-kedmi-0/

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Vykoupit se u teroristů – stará evropská tradice

 1. tata napsal:

  ot
  http://www.novinky.cz/komentare/400502-ocima-sasi-mitrofanova-smutna-sou-bezmocneho-ruskeho-vudce.html
  PROBOHA KAM JEŠTĚ KLESNE………..NIKDO NETVRDÍ NEBO ASPON VĚTŠINA že by tam chtěl žit,je to jiná mentalita lidí asi jako v TIBETU JEŠTĚ NEDAVNO otroctví přesto tam lidi žijí pry celkem spokojeně to by takové ,,novinařské eso mělo vědět,,

  To se mi líbí

 2. vittta napsal:

  No jo, mohou nyní západní sluníčkáři ukázat Židům, jak se žije v míru s kozomrdy.
  To bylo nářku, jak Židáci ubližují nebohým Palestincům…
  No a nyní jich mají statisíce doma, jsou na řadě.
  Naší sluníčkáři se zatím pilně cvičí v teorii bratrského soužití, zvládají to dobře, a problém mají pojmenovaný.
  Je jím samozřejmě fašismus, a fašismus je všechno, co splní alespoň 1/2 znaku z těch asi 15, co se fašismu přičítají, a navíc musí být tento fašimus samozřejmě „bílý“.
  Podle mě dobrý článek.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Přesně tak, na to se moc těším, na to „mírové soužití“. Například až začnou evropští kozomrdi odpalovat ze svých čtvrtí podomácku vyrobené rakety na ostatní nekozomrdné čtvrti, pokládat všude bomby, vyhazovat se do povětří v autobusech, vlacích, kavárnách a restauracích, v metru, knihovnách a školách. Útočit na kolemjdoucí auty a noži. Jako to dělají léta v Izraeli oni tzv. „palestinci“. To bude multi-kulti láska !

   To se mi líbí

  • hans napsal:

   Ti, kdo kritizoval agresi židovských vetřelců v Palestině, jistě nebudou mít problém s kritikou muslimských vetřelců v Evropě… Ti (z pražské kavárny), kdo schvalovali, nebo i vítali, genocidu páchanou (podle nacistického vzoru) židovskými vetřelci na nebohých Palestincích, dneska vítají muslimy. A samozřejmě jim perspektiva teroru nevadí. Vždyť co jejich paměť sahá, velkou většinu teroristických činů v Evropě a Blízkém východě spáchali jejich židovské nebo americké idoly.

   Článek je absurdní. Exnáčelník teroristické organizace rasistického státu založeného na teroru a genocidě vykládá o boji proti teroru.

   To se mi líbí

 3. kchodl napsal:

  Politiku „vykupování“ v určité formě provozovalo i socialistické Československo. Pro teroristy všech druhů bylo územím míru, kde se nesmělo nic špatného dělat, a za to je nechávali na pokoji, mohli se léčit v nemocnicích a odpočívat. Navíc tady bylo několik tajných škol, kde se „bojovníci za svobodu“ vzdělávali v těch správných věcech – střelbě, trhavinách, utajené komunikaci, … Dodávky zbraní a výstroje byly výměnou za nenapadání československých politických a ekonomických zájmů ve světě.

  Jakov Kedmi se v poslední době velmi rozmluvil, článek stíhá článek. Pochybuji, že je to nějaká soukromá iniciativa, spíše je jakýmsi mluvčím, pomocí kterého Izraelci vypouští věci, které chtějí vypouštět. Valná část jeho vývodů jsou účelové dezinformace a manipulace, zjevně nepravdivé.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Já jen tak dumám, zda by to co je bylo i kdyby anglící s frantíky a spol. nezabrali část Palestiny pro stát Izrael. Jestli by tam žili pokopě různé víry s občasnými rozmíškami – jako po staletí nebo jestli vy to bylo jak včil- jestli s tou Izraelskou rozpínavostí počítali… Kdo ví…

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Britové a Frantíci nezabrali část Palestiny pro Izrael. Izrael byl v Palestině dávno předtím, než si primitivní obyvatelé Británie začali barvit prdele na modro a než žabožrouti snědli první vařenou žábu. Židé žili na Středním východě vždy, v Palestině (což byl okupační římský název po porážce židovského království) především.

    Dávno před vznikem Izraele napadali Arabové a muslimové obyvatele jiné víry, před WWII do dosáhlo stupně genocidy, což vedlo k založení různých židovských sebeobranných organizací, od domobrany po teroristické bojůvky. Ale nebyla to agrese, jen sebeobrana.
    Sami Izraelci chtěli od začátku žít v míru se všemi, jenže na to musí být snaha na všech stranách – a to nebyla. A dosud není, přes všechna zlepšení – např. s Egyptem, Íránem, Sýrií.

    Dokladem nacistické podstaty dnešních „evropských neoliberálů“ je jejich protižidovská nenávist. Stranění kozomrdům všech názvů a národností.

    To se mi líbí

  • hans napsal:

   Při použití vaší terminologie Československo teroristé založili – právně ani morálně není rozdíl mezi komunisty podporovanými „bojovníky za svobodu“ a Masarykovými legiemi. Stejně tak „Benešovi teroristi“ terorizovali např. roku 1940 Němce, kteří chtěli jen „udělat pořádek“ v Anglii. Od Němců to „dělání pořádku“ okopíroval pan Kedmi …

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    hansi, s takovými žvásty miřte na svá oblíbená blogová hnojiště. Nebo Vás už i Janica vykopla ?

    Vaše poznámka nestojí za odpověď.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.