Sranda musí bejt, i kdyby… Jiří Knopp


Vážení čtenáři,

     za ty tři tečky v nadpisu si dosaďte co chcete, podle vašeho naturelu a podle toho, jaké hodnoty vyznáváte. Ano, říká se, že být chudý a k tomu ještě smutný, tak to je skoro k nevydržení. Spisovatel Karel Čapek napsal něco v tom smyslu, že smích je solí života a ten kdo je humorem řádně prosolen, déle vydrží.

     Četl jsem, že smích je ve válce ta nejvážnější věc. Ano, vždyˇvelký Horatius pravil, že smíchem se velké věci rozhodnou často rychleji a lépe, než tvrdostí.  Jistě jste byli svědky události, kdy vznikla velmi vypjatá situace, která hrozila výbuchem a najednou někdo pronesl vtip, anebo do takové společnosti vniklo malé dítě a řeklo: „mami, mně se chce kakat…“  A najednou se celá společnost rozesmála a všichni si uvědomili, jak malichernou  věc řešili. Hlavní problém bylo to dítě a jeho problém, ze kterého nebylo úniku.

     Situace, ve které se nalézá naše společnost, kdy jedna korupční aféra stíhá druhou, kdy se krade na všech možných úrovních, kdy si řádný občan není jistý svými právy, kdy se nemůže spolehnout na platné zákony země, kdy o dobrou pověst přicházejí nejen policisté, ale i soudci, kdy stávkují nejen taxikáři, piloti dopravních letadel a doktoři. Kdy neváhají šoféři, piloti, zubaři a operatéři v podnapilém stavu vykonávat svoji profesi, pak promiňte, ale pak nezbývá nic jiného než s vážnou tváří pronést větu: „Je něco shnilého ve státě Dánském“. Promiňte, samozřejmě jsem myslel Českém.

     Pokud čtete tyto řádky, musíte si nutně říkat – tak vono tý legrace vocuď pocuď, nebo jinak česky „ohne sranda“ . A máte samozřejmě pravdu. To, co se v této republice děje, to už vážně přesahuje všechny meze. A nejvýše postavení občané této země neváhají a vůbec se nestydí říci, že tak, jak se dobře máme nyní, jsme se v historii nikdy neměli.

     Tak člověk snese leccos, ale takhle se mnou mlátit o zem, to je až moc. Ano, zloději a podvodníci se skutečně tak dobře neměli. Těm pšenka kvete, pro ně je toto uspořádání země tím bájným Eldorádem, které tolik hledali mnozí cestovatelé po celé světě. Jenomže my, prostí lidé, kteří pobírají plat ve výši hluboko pod průměrnou mzdou, na které se  každým dnem valí zdražování naprosto všeho co je nutně třeba k holému životu, jsme bezmocní.

     Jsme opravdu bezmocní? Rostou volební preference stran.  To je krásné, ale co by se stalo, kdyby ve volbách zvítězila právě KSČM? Ani to nemusím psát, že? Sociální demokracie by se spojila s jednou, či dvěma pravicovými stranami a politika této naší krásné České země by se ubírala stejným směrem jako dosud. A to je právě nutné změnit. Pak se budeme smát opravdu naposled a proto nejlépe.

Příspěvek byl publikován v rubrice Od přátel se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

23 reakcí na Sranda musí bejt, i kdyby… Jiří Knopp

 1. Strejda Olin napsal:

  Pane Knopp, ode mě bezvýhradný souhlas.

  To se mi líbí

 2. tata napsal:

  N0 já si nejsem jist,stejně to jen vicemeně nemožný.Podle mě je to naprosto špatný odhad,možná že jsem najivní.O pět je to spiše ignorovaní faktů z pytle té až nenavistné pozice jak je ČSSD VLASTNĚ NEJHORŠÍ.
  popirá to dost logiku. TROCHU TO ROZEBEREM podle dostupných faktu.
  v ČSSD JE NĚKOLIK PROUDU……….UŽ DOST VELKÝ PROUD v ČSSD představuje FOLDINA a ten prosazuje zrušení Bohumina.
  V čssd je dost prospěchářů spojení s pravicí mužou jen omluvit když jiná možnost není,každy z nich ví že při vitězství KSČM A možnost sestavit vladu NA BAZI LEVICE SI NEMUŽOU DOVOLIT ZAHODIT………to už by jim voliči neodpustili……….jen blázen zařizne zlaty tele……něco jineho je když jde jasně zduvodnit že s KSČM NIKDO NEJDE A SPOJENÍ VLADU NEZARUČUJE……..NEZLOBTE SE sebevrazi nejsou jde o peníze a toto by byl jejich konec.

  Takže podle mě se podle dostupných odhadů a chovaní mylíte,zase se nedokážete divat na věc s nadhledem

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   jen tak něco

   http://zpravy.tiscali.cz/kucharka-predvolebnich-pruzkumu-jak-manipulovat-s-vysledky-snadno-a-rychle-274333

   když už a nestačí-li stačí chvíli a malou poslouchat indeligemnci na čt24…..je to opravsu děs

   To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   Bohumínské usnesení už je prakticky mrtvé, protože ČSSD vládne v koalici s KSČM myslím v sedmi nebo osmi krajích a to nemluvím o obcích. Pouze na celostátní úrovni se jím ohánějí. Sám Sobotka v r.2013 přiznal, že nemá smysl a to právě z tohoto důvodu..
   Tohle by měl být text
   „Sjezd schvaluje platnost závěrů hradeckého sjezdu ČSSD o nepřípustnosti spolupráce sociální demokracie s extremistickými politickými stranami. Vylučuje politickou spolupráci se SPR-RSČ, KSČ, MNS, KSČM, LB a SDL.“
   Takže na politické úrovni se s KSČM dávno spolupracuje. Jenže Sobotka moc dobře ví, jak dopadl Paroubek, který jen připustil možnost, že by se vláda opírala o tichou podporu KSČM.
   .

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    NEřekl bych že je mrtvé a to se dvou duvodů.
    Pořad je dost lidí kteří berou KSČM JAKO červený hadr.A TADY SE MOC nemužeme divit,protože je to čast která opravdu na svoji kuži zažila hrozné věci kterým se nechce ani věřit ale bohužel byli
    Další čast převážně mladych jsou zmanipulováni.
    Takže dokud KSČM NEBUDE veličina s kterou se musí počitat,jestli vubec někdy bude…muj odhad že v nejbliší době ne………Bohumin bude vážná karta…..i když osobně si myslím že to je chyba a velká………..i když chápu oproti věčině že to je argument ktery nemužete jen tak zahodit

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Bohumínské usnesení je účelový klacek, který ČSSD vytahuje ze skříně pokaždé, když potřebuje nějaký neprůstřelný důvod ke zkoalování doprava. A právě proto, bohumínské usnesení nejenže není mrtvé, ale je téměř jistě nesmrtelné. Dokud se nestane zázrak a ČSSD nebude opět levicovou stranou bez přívlastků.
    „Sociální demokracie musí vytvořit dobré sociální systémy, aby umožnila každému aspoň trochu důstojně žít. Nejsme ale stranou pro bezdomovce.“ (Alena Gajdůšková)
    ČSSD opravdu dlouhodobě staví na hájení zájmů střední třídy. Pro střední třídu se snaží alespoň verbálně uhájit sociální stát v podobě veřejných institucí, jejichž fungování je ovšem podmíněno „spoluúčastí“ – na léky si doplať, na učebnice a kurzy si doplať, na vymáhání práva u soudu a úřední razítko si doplať. Taky na solidaritu v podání sociální demokracie si člověk zřejmě musí doplatit, neboť schopnost doplatit definuje střední třídu a na ní sociální demokracie staví. Pro ty opravdu chudé, nezaměstnané, oběti šmejdů, exekutorů, lichvářů, obchodníků s lidskou bídou a jiné lidské havěti neudělala ČSSD ani ve vládě ani v opozici nic. Hájí střední třídu a nasává z ní její ideologii – jenže střední třída jsou právě ti, co fungování sociálního státu zaplatí. ČSSD jen natírá narůžovo a leští karoserii kapitalismu.
    „Neprosazovat levicovou politiku je pro levicovou stranu ale smrtelné.“
    Štěpán Kotrba na http://blisty.cz/art/70921.html

    To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Zkusme to metodicky a s citem.
  Proč velká část respondentů (a přeneseně i České republiky) vkládá do Zemana tak velké naděje, že si jej přeje za prezidenta? Co Zeman konkrétně pro tuto zemi udělal, že si zasluhuje být prezidentem? Jak si mohl „důchodce a jezevec z Vysočiny“ dovolit oblepit celou zemi svou tváří – kdo jej skrytě financuje? Proč se okolo něj neustále pohybuje jedna z největších tzv. šedých eminencí Miroslav Šlouf? Proč si současný pan prezident přeje Miloše Zemana na Hradě?
  Přese všechno je tu ale stále velká šance, že se nakonec nad ZLEM podaří vyhrát. Ano, Zeman reprezentuje ZLO v české politice. Takové vtipnější, obyčejnější ZLO, ale v konečném důsledku o to více horší ZLO.
  V přední řadě je potřeba, aby se aktivovala občanská společnost. Novináři musí o Zemanovi psát jako o objektivní hrozbě (naposledy Respekt 25/12 Komik, který děsí), neziskovky upozorňovat na jeho temné stránky a v neposlední řadě musí vzniknout protestní hnutí proti figurám, jako jsou Klaus, Zeman, Šlouf atd.
  Jedině po provedení tohoto nebudeme litovat, že se zavedla přímá volba hlavy státu České republiky. Vždyť co by bylo horšího než „další Klaus“ na Hradě?
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.425947874127325.108906.248066675248780&type=3
  No a nyní si prosím musíme uvědomit proč ten Andrej na toho Miloše tak útočí – >
  http://www.denik.cz/z_domova/babis-reaguje-na-kollera-s-rusaky-a-cinany-nekamosim-20160410.html
  No protože Petr je o dvě koňské délky lepší než sám Andrej, no a nezlobte se to takového normálního a poctivého slováka jakým Andrej je musí boha jeho …… …. … ….. jinak vlastně Andrej proti Milošovi nic nemá, len ten Peter ho se… .
  Tož tak nějak k budoucí straně, pardon vlastně hnutí co bude řídit dalších 10 let Česko.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Teď jestli to má případně sloužit k poškození, nebo naopak posílení Babiše.
   Měli bychom si v těchto úvahách uvědomit, že žádná politická strana ANO neexistuje.
   Jen jen oligarcha Babiš, jeden z nich.
   A vrána vráně oči nevyklove.

   To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  Už bylo … 2002, neslavná levicová (ČSSD 70 + KSČM 41) stojedenáctka, a co udělal Špidla? Přesně to, co píše pan Knopp. Upekl rozhádanou a neschopnou (až k preferencím ČSSD před Paroubkem k 10 %) koalici s pravicí.
  Takže laskavě socani vynechte kecy o tom, že všechno by bylo jinak kdyby… Už je to únavné. Nebylo a nebude!
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_Poslaneck%C3%A9_sn%C4%9Bmovny_Parlamentu_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_2002

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   AŽ NATO ŽE IGNORUJETE DOBU,,,,,,,,,,,TEHDY ještě spojení s KSČM ZNAMENAL polibek smrti…..ted už plno lidi to vidí jinak ……….asi jak je možný,,,,a použiji stejnou terminologii jako vy…….jak současný komouŠ mohl volit ODS…….PROTOŽE BYLA JINÁ DOBA A SITUACE

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Antikomunismus řežimních přisluhovačů roste vždy úměrně růstu preferencí komunistů, navíc doba se nezměnila : spojení s komunisty nechce žádná z prorežimních stran. A ví proč : copak by s nimi mohli pokračovat ve svém rozkrádání a rozkládání státu?
    Dnes by bylo polibkem smrti spojení levice s ČSSD. Jako vždy v minulosti. Pro levici.
    Takže pesimismus.

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   V této souvislosti je dobré připomenout jednu formulaci z odpovědi ministerstva. (na námitky proti zákonu.) „V současnosti je však jisté, že nezbytná blokace by měla co nejméně zasahovat do legálního obsahu daného webu (z čehož vyplývá, že se nepočítá se zablokováním celého serveru, resp. domény 2. řádu).“
   Úřad si tak do budoucna ponechává otevřená vrátka, aby mohl své požadavky měnit. A návrh zákona mu poskytuje bianco šek, se kterým může zacházet zcela podle své libosti.
   Kam si zašlo ministerstvo financí pro inspiraci je zřejmé
   „Andrej Babiš se při parlamentní debatě před finálním hlasováním opíral o argumenty z dopisu sázkové společnosti Tipsport, která má na prosazení blokací jasný zájem. V dopise, který poslancům přečetl, sázková firma pochopitelně bojuje za blokování stránek s nepovolenými hrami.“
   http://www.lupa.cz/clanky/blokovani-webu-uredniky-proslo-snemovnou-zakon-miri-do-senatu/
   A jako názorná ilustrace k debatě o prospěšnosti ČSSD – pozměňovací návrh na vypuštění blokovacích paragrafů nebo svěření rozhodování o blokování soudům smetli ze stolu poslanci ANO a ČSSD

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    No to mě nepřekvapuje ale, jiné asi ano ;).

    To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Co nechápu – je fakt – kam se ztratili všichni ti aktivisté – bojující za svobodu projevu, svobodný internet, . že by nedošly dotace???? Záhada, že jim to uniklo. Ale je to pokrok – nebudou zavírat a přeplňovat věznice – krásně a lehce a hlavně legíálně doplní státní kasu, aby si stítní ouředníci měli z čeho přilepšovat a dál budovat elitu .. hmm

    To se mi líbí

 5. cobolik pacholik napsal:

  jak leci el colonel ty moj poeta svetoveho kalibru jak sa cujes to hlavne,bo ty co provadia vas kraj ty to maju srandy do osalenia,robia si ju z vas,bo kopa starych krabic tu ma nieco nalietane vidi to divadielko,ja len neviem,ci vasi predtsavitelia si myslia,ze su predstavitelia demokratickeho sytemu,prava a poriadku bo nejaky cinitel z danska,ked sa vrati domov,povie svojim,takych kokotov som este nevidel bo napriklad v dansku by ceska slechta nesedela na koni ,ale prinajlepsom v kriminale,toto im treba dristat,bo aj polittik len clovek,taky zo zapadu z nejakeho normalneho kraju to naisto cuje a jeho ambasada mu da urcite echo,ze jedna s prolhanym smejdom ja tak cujem tym drotarkym nosom,ze take starsie krabice zo zapadu,si mozno dristaju popod nos,ze komunista mal viac charakteru vo viacej veciach jak lasky pravdivy ojebovaci tam teraz.
  a preco pisem dansko bo som cittal v tej prupovidke a hned ma kopne do ziveho,ja dakoval na ich zahranicne veci,ze obcania ich kraju vyzberli prachy na dokoncenie susosia lidickych deti,teraz sa vo mne prebudil zakerny vrah a,ze by som bez problemu taku vladu rezal s usmevom na tvari,ked kurva nema peniaz,aby svojej holote spomienku pre dalsie pokolenia zaplatil,jak ja ich kurva za to nenavidim,za dom kubisa kurva preklali by den,ze sa narodili co to za ludia?ked oni seru na svojich predkov,oni budu mysliet na vas ci na buducu generaciu? ze mam pomiesane ked ma tak jebne sial jak teraz povedat mi do oci a este nejaky vazeny poslanec ,dobre hamujem bo ma jebne.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.