Buď vůle tvá, jako v nebi, tak i ve Sněmovně


Příznivci středověku prosadili ve Sněmovně zajímavou myšlenku. Po několika letech usilovného hledání našli vhodnou místnost v níž víra (tedy bůh či Jehova) bude posilovat jejich viditelně oslabené mozky.

Středověkáři tedy mají konečně ve Sněmovně vlastní kapli. Otevřeli ji Duka takměř ruku v ruce s pražským rabínem, tedy kombinace k pohledání. Prý je pro všechny víry. Jak je dobře, že do Česka zatím nebereme muslimy. To by musel být někde v koutečku prostor pro jejich kobereček, kde by mohli praktikovat vlastní kobercové zrůdnosti.

Je celkem známé, že do mluvy poslanců již pronikly některé výrazy z Cimrmanovy pozůstalosti. Teď k nim nepochybně přibyde výrok svatého Václava, přicházejícího se zpožděním na schůzi o složení Českého nebe:  „Promiňte, nějak jsem se zamodlil„.

Do této chvíle omlouvají poslanci svoji nepřítomnost nemocí či cestou do zahraničí. Ti jednodušší volí možnost důvod neudat, kdežto ti nejoprsklejší se vymlouvají na pracovní důvody. Volič se mylně  domnívá, že jejich základní pracovní povinností je být ve Sněmovně, vystupovat v zájmu voličů k úpravě zákonů a pak volit.

Mezi poslanecké kratochvíle patří přerušení jednání, aby si členové toho kterého poslaneckého klubu mohli sjednotit pohled na projednávanou materii a mohli pak jednotně hlasovat podle vlastního svědomí.

Délka přestávek je různá. Pětiminutové jsou čistě symbolické: my si to taky můžeme dovolit, protože i my máme svůj klub. Dvouhodinovky mohou signalizovat neschopnost poslaneckých mozků pochopit o co je předseda klubu vlastně žádá. V lepším případě jde o trik, vítaný napříč celým politickým spektrem, který, použit ve vhodnou dobu, ukončí schůzi, aby se  konečně dalo jít domů.

Otázka je, jestli průnik středověku do sekulární společnosti povede ke změně jednacího řádu Sněmovny a případně ke  vzniku klubů podle náboženské orientace.

Dalším krokem může být posunutí středověku ještě blíže k jednacímu sálu. Když máme feldkuráty v armádě, mohla by se zavést funkce sněmovního vykrápějícího pastora. Ten by poslance kropil svěcenou vodou před vstupem do sálu. Ti, posedlí ďáblem by se kroutili a syčeli (to známe z pohádek o čertech) a tak by se hned poznalo, kdo je kdo.

Zcela uvnitř by mohl předsedající zahajovat každé zasedání modlitbou. Ta by nepochybně naplnila i ty nejprázdnější lebky láskou k bližnímu svému.

Bůh, respektive požehnání jeho jménem, má podle mínění kléru positivní vliv na lékařské přístroje, tunely a zbraně.  Účinnost předschůzovní modlitby by mohla ovlivnit to nejdůležitější, co ve společnosti máme, to znamená lidský materiál známý pod kolektivním jménem poslanci.

Historie církví ale vnáší do možností božského ovlivňování jistou pochybnost. Proč by měl bůh ausgerechnet civilizovat naše poslance, když jeho pozornosti v minulosti unikli nejrůznější dobyvatelé, vrazi a čeští i jiní Koniášové.

kanadajj

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Poottawí se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

81 reakcí na Buď vůle tvá, jako v nebi, tak i ve Sněmovně

 1. vonrammstein napsal:

  Ubohost k zblití. Vy jste exemplární případ toho, proč nesnáším antiklerikály. A jestli nedostanu aspoň dvacet minusů, tak budu pěkně nasranej.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Názorný příklad „našich“ „západních“ křesťanských „hodnot“. Ještě že máme taky ty muslimské, židovské, dalajlámu… Můžeme si „svobodně“ vybrat. Z 21. století do třináctého či patnáctého, z východu na západ či na jih. Z bláta do louže.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   A najust vám mínus nedám.
   I když jsem toho názoru, že kdyby kdokoli ze sněmovny potřeboval duchovní posilu, má to coby poslaneckým průkazem dohodil.
   https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=14.4030628&y=50.0885616&z=18&rc=9gzICxXyC6DTfWA&rs=base&rs=base&ri=1836597&ri=1702822&mrp=%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3&mrp=%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3&rt=&rt=

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    K tomu, co jako odkaz označil wordpress, je třeba doplnit i ten zbytek, vydávaný za normální text.

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   V tom případě sem v úterý ani nechoďte, protože byste se dověděl hodně nepříjemné věci ohledně náboženství vůbec.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Pochybuju, že bych se dočetl něco, s čím jsem se ještě nesetkal.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     To já pochyboval také.

     To se mi líbí

    • Zdena napsal:

     Já nedávno slyšela v Meteoru doktora Koukolíka a ten řekl, že náboženství vzniklo v tu chvíli, kdy se první podvodník potkal s prvním hlupákem.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      To je hodně starý a mimořádně debilní. Doktor by si měl vidět do huby.

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       To náboženství? Konečně dostal rozum?

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Nebuďte zbytečně trapnej nad svůj běžnej standard.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Nemám nic proti jakémukoli věřícímu věřícímu čemukoli pokud svou víru nevnucuje svému okolí blízkému, rodině, ani vzdálenějšímu, své zemi, pokud pro ni nežádá výhody, nechce uzákonění té víry jako povinné pro všechny (prý křesťanská Evropa, křesťanské hodnoty, ne! – evropská Evropa, evropské hodnoty), pokud pro její šíření a prosazování nezneužívá neprávem nabytého majetku, pokud ve své víře a díky jí se nestává agresivním.
       Ta má druhá věta byla zbytečná, uznávám. Ba i trapná.
       Zkuste se i vy někdy zamyslet nad svými smyšlenkami, slovy …

       To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Pane domácí neděsta , už po tomhle mi vylítl talk a zažívací trakt dělá neplechu. Může nýt ještě něco horšího , co nevíme…
    Abych nakonec neskončila podle vzoru „nepřítel nepřítele je můj přítel“. A že lidovci a klér jsou nepřítel lidstva a svým způsobem i vzorem pro další uchvatizelé moci jistě nezřeba připomínat.
    KAM TO SPĚJEME? Až teprve včil vidím, že navzdory všemu jsem ve svobodném světě žila už dřív. Smutné zjištění, že navzdory všemu poslední část 20. století bylo v podstatě nejsvobodnější a poro lidi co znám.
    Jinak u poláků se nedivím, tam byli katolíci silní, byli jsme tam na jedný svátky a ve všecdh kosterlích byly oltáže ozudobeny státními vlajkymi…
    Asi sed budu muset kouknout na stará kolena po učebnici arabštiny…. 😦

    To se mi líbí

  • tata napsal:

   VIDÍTE……….a přitom se jasně ukázalo jak jste v určitých věcech fanatik……….ten fanatismus neuznávate u druhých,jenže ve svém by jste byl schopen asi podpořit jakokoliv prasarnu ovšem VY BY JSTE TO POVAŽOVAL ZA SPRAVNÉ tudíž ne prasarnu ale užitečnou věc……….To je problém každého fanatika…….že ty své protivniky považuje za sajrajt ktery je potřeba vyhubit.Vtom je nebezpečnost lidí s těmito vlastnosti,přitom v jném ohledu to mohou byt dobří lidé,fanatismus zaslepuje a tyto lidé jsou snado zneužitelní protože jsou přesvedčeni o té jediné spravné věci.

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    tato jak tak kukam okolo seba tym zasranym zivotom ja sam uz zacinam byt fanatik v niektorych veciach,bo tak holubici povahou jak maju pepici to vidno,ze su za volov uz hezky dlho a cobolici jak by smet.

    To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Někdo nesnáší antiklerikály, jiný zase klerikály.
   To je zásadní důvod nepouštět se do náboženských sporů, protože při nich teče krev. Jenže klerikálové si rádi postupně usurpují stále více veřejného prostoru, to je takový jejich zvyk. Kdyby se poslanci (a s nimi všichni věřící v cokoliv) podle vlastní vůle modlili někde doma nebo ve svých svatyních (je jich plná republika), je to jejich věc. Ale klerikálové jsou jako štěnice, vlezou všude.
   S kaplí v parlamentu ať jdou do prdele! Ten parlament není jejich.

   To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    To je naprosto stejné, jako když Kalousek a spol. vyvěsili z oken Sněmovny tibetskou vlajku. Tu ať si pověsí z okna svého domu, když mu to jeho svědomí velí. Ale Parlament není ani Kalouska, ani Sobotky, Bělobrádka, Babiše, Fialy ani Filipa. Jak by se asi tvářili, kdyby tam někdo, na základě svého přesvědčení, vyvěsil třeba vlajku Číny nebo Ruska?

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Sedm statečných. Děkuji.

   To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  chazar nikdy nevkroci do nejakej kaplicky,to radsej pojde do plynu,kde chodi brudna gojska holota co zerie prasacinu tam kosher cowboy nevstupi,aby si vybral svoje pasky a zacal sa kyvat,co sa tyka nejakych poslancov,ked ma kus charakteru,co tam nikto nema tak do kaplicky nevstupi jak ja bo ja tam nemam co robit a air force base nestartuj sa,bo keby v tej kaplicke stal king s mecom a na kaplicke napisane,len veriaci,co dodrzuju moje ucenie,ani upratovacka by tam nevosla,nie toboz nejaky poslanec,bo podla mna viera to perfektna vec,ale dodrzat ju to sa neda a preto nebo bude prazdne a raj to zarasteny jak jungle,bo tam nikto nebude chodit,ale v pekle to bude fofr,dabli sa poseru,kym tolko hriesnej holoty spracuju bo uz jak maly ked som chodil na spoved a potom rastol som zistil,ze ja sa nic nelepsim,ale este vacsia kurva som,tu v amerike maju svojho boha,tu sa moze rozviest predtm mal sobas v kostole a bez problemu berie dalsi sobas tiez v kostole myslim rimokatolicky,tu sa v kostole hra bingo,len oltar zatiahnu,aby boh nevidel,ze sa hra na peniaze v bozom stanku,kurva to na palici a ty sa startujes?co ja mam hovorit…

  To se mi líbí

 3. Mac napsal:

  🙂
  dobrý

  pozérským blbnutím s kaplemi to začíná a středověkými změnami ústavy (viz Polsko) to končí.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No to nejdůležitější je, že klérum v Polsku naprosto hladce dosahuje zásadních historických úspěchů, které mu zabezpečí podporu většíny obyvatel.
   http://www.novinky.cz/ekonomika/399731-polsko-chce-po-cesku-368-hektaru-uzemi.html
   Protože nebýt Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelliho, tak by Hitler nedosáhl ani na elementární start. No a proto to bojové nasazení, že je to naprosto naopak.
   http://zpravy.idnes.cz/byl-pius-xii-opravdu-hitleruv-papez-d7j-/zpr_archiv.aspx?c=A081009_162003_kavarna_bos
   Nacionální socialismus a současná potřeba řízení mas :
   To že metody národních socialistů byly naprosto nekonvenční viz. Himler a jeho čápy, je pouze a jen důkazem že žádný oligarcha či diktátor se neobejde bez podpory mas, jinak řečeno bez nějaké ochočené „demokratické“ strany.
   To jestli Polský klérus zvítězí nad naší ochočenou „demokracií,“ bude pouze důkazem zdali je již naše „demokracie“ připravena na transformaci.
   V případě neúspěchu Polského kléru, si musí ještě naši oligarchové chvíli počkat.
   Tož zase to není tak složité, jak to na první pohled vypadá.

   To se mi líbí

 4. Miluše napsal:

  Snad by se našel kousek místa i na zpovědnici (s odposlechy). Problém s přiznáním původu majetku by byl rázem vyřešen a slib z volebních programů splněn. I žumpalisté by si přišli na své. 🙂

  To se mi líbí

 5. severočech napsal:

  Úspěch! Vidím, že potrefenáklerikální husa kejhá první!

  To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  Tak tohleto mne dostalo. Plíživá katolizace ruku v ruce s islamizací.. Já snad půjdu volit vtačí letku – pokud se nespolčí s lidovci a socany. Nikdo jiný tam už není. Je to hnus pánové. Hanba socanům za tohleto a úplný jejich rozval. Katolický socan ve vedení nemá co sělat. Náboženství patří do soáukromé a ne pracovní sféry. Kam jsme to dopracovali v 21. století….

  To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  Proč musíme jít vždycky proti větru?

  http://zpravy.tiscali.cz/kostelum-klesa-navstevnost-prazdne-je-skupuji-asiate-a-muslimove-273889

  Díky pane JI …. a že to bylo ve vší tichosti … o to je to horší.

  To se mi líbí

 8. Ahele napsal:

  Tak já jsem měla (zřejmě naivně) zato, že Církevní „restituce“ budou mít alespoň jeden pozitivní aspekt, že dojde k důslednému oddělení (nejen finančnímu) církve od státu a jak tak koukám, tak se plíživě děje pravý opak.

  To se mi líbí

 9. Mac napsal:

  doufejme, že v kapli, nějak decentně stranou, bude i malý (no radši středně velký) bar. Aby jako do kaple mohl chodit rozjímat i praktikující katolík Kalousek

  To se mi líbí

 10. Strejda Olin napsal:

  Bez komentáře.
  Při sčítání v roce 2011 se k nějaké náboženské víře přihlásilo 1 735 390, tj. 20,6%. Z toho ke katolické církvi to bylo 173 539 obyvatel, tj. 10% (k židovské víře jen 1500 lidí).

  Sama Ř-K církev sleduje účast věřících na nedělních bohoslužbách (fyzicky přítomných i těch, kteří je z různých důvodů sledují v médiích). V roce 1995 to bylo v průměru 475 562 účastníků bohoslužby, v roce 2014 již o 56 374 věřících méně, tedy 419 188, tj. 5%. Průměrný věk je 47 let.

  Ať už je v ČR počet římsko-katolických věřících jakýkoliv, do kostela jich k bohoslužbě chodí každou neděli v průměru cca 400 tisíc, tedy necelých 5% všech dospělých obyvatel.

  Pozn.: KSČM v uplynulých 25 letech volí v průměru 800 000 občanů, tj. 15% a přesto si žádný „rudý koutek“ ve sněmovně nenárokují. Také nejsou hned po státu druhým nejbohatším subjektem 🙂

  To se mi líbí

 11. Rosťa napsal:

  Já bych to zase tak moc neodsuzoval. Když jsem párkrát poslouchal moudra některých našich poslanců, tak jsem přesvědčen, že se za jejich duševní zdraví do kaple budou chodit modlit i komunisti. Navíc si myslím, že by v parlamentu měli dostavět takové kóje s „letištěm“. Jsou určité pochody v lidském těle, které se těžko potlačují a když se čas navrší, mohl by poslanec s poslankyní, popř. poslanec s poslancem ( poslankyně s poslankyní ) si udělat dobře. Když musíš, tak musíš!!!
  Dělat poslance je náročná a blbě placená funkce. Třeba takový Benda junior má sotva 200 litrů měsíčně a těžko z toho uživí manželku a hejno svišťů. No, tak si zajde k obchodníkům s iluzemi, pomodlí se a hned ten životní úděl z chudoby mu nepřijde tak těžký. A ruku na srdce, kde bychom bez něj byli.

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Ano, ten konkrétně jmenovaný je dáreček k pohledání. I takováto individua dokáže demokracie zplodit. Že se tam drží jak hovno košile se mu nedivím, ale že ho někdo volí, to jsem nepochopil. Jaký je jeho dosavadní život společnosti prospěšný? Taková bába Kmocháčková, která celý život kydala hnůj a dojila krávy za pár stovek, toho pro tento stát udělala milionkrát víc, než tento exot za statisíce.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    A to byl v Práglu na nevolitelném místě. Do sněmovny byl katapultován preferenčními hlasy.

    To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Pravdu díte….
   A je jenom správné, že jsme to těm našim obětavým katolickým poslancům (napříč stranami) zaplatili demokraticky všichni bez rozdílu – včetně ateistů.
   Anebo mi něco uniklo a nějaký movitější soukromník to ze svého zasponzoroval?

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Ten obětavec, co to zazponzoroval, byl jako vždy lid obecný. Obzvlášť ta ateistická většina národa je z toho u vytržení a radostí pěje a tančí.

    To se mi líbí

 12. Strejda Olin napsal:

  Téměř každý Ital nebo Polák je katolíkem, jejich účast na náboženských obřadech se nedá srovnat s Českem, církev tam má ohromný vliv. Jak se však náboženská víra promítá do jednání občanů Itálie a Polska? Nemám pocit, že jejich morálka, mravnost, pracovitost, dobročinnost, slušnost, dodržování zákonů a mírumilovnost byla a je lepší, větší a jiná, než naše. Uvědomili jste si někdy, že náboženství nemá vlastně žádný pozitivní vliv na ty, kteří o sobě tvrdí, že jsou věřící, že se nijak pozitivně neprojevuje v politice státu, v životní úrovni, v sociální oblasti, ve výrobě, v zaměstnání, v rodině atd.? K čemu vlastně je celá ta římsko-katolická hierarchie od papeže až po prostého kněze? Že věřící nijak nepovznáší, nekultivuje a neovlivňuje? Nebo ano? Jak?
  O co je ateistické Česko horší, než religiozní Polsko nebo Itálie? Pokud ano, pak mi pomozte pochopit v čem.
  Víra je navýsost soukromá věc a podle mě v žádném případě nepatří do veřejných úřadů, škol, nemocnic a už vůbec ne do parlamentu (podobně jako vyvěšování jakýchkoliv státních vlajek z oken sněmovny).

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Tak jsou lepší. Například Polák, co mě u nich okradl, se po tom určitě pomodlil. Když mě zde očóruje cikán, žádné zpytování svědomí nehrozí. Taliány neposoudím, tam jsem nebyl.

   To se mi líbí

 13. Sims. napsal:

  Tahle šaškárna nám v parlamentu ještě chyběla. Faktem je, že se naši poslanci postarali o své statky vezdejší, dále mají přehršle koutků v rámci sněmovny, kde se mohou posílit pitím a jídlem a akorát fakt chyběla ta posila duševní. Poštěstilo se mi, že jsem viděla v TV upoutávku na tuto šarádu a nemohla jsem přehlédnout takové ty pravé křesťany typu Kalouska, Langšáldové a další ksichty, které oplývají láskou k bližnímu, jak zažíváme prostřednictvím jejich zákonů. Možná to budou praktikovat tak, že po zvednutí ruky pro nějakou prasárnu honem poběží pomodlit se pár Otčenášů a bude odpuštěno. „Zkrátka praktikované křesťanství“. Tohle opravdu nemá s vírou a křesťanskými hodnotami pranic společného. No a abychom se od té Bible až tak nevzdálili – po ovoci poznáš je.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Kalousek je dobrý katolík a zákony protláčel dle pravidla: „Miluj svého bližního, kde můžeš, řízni ho“. A já myslím, že se mu to dařilo.

   To se mi líbí

 14. Asfalt napsal:

  Tedy mně připadá zřídit kapli v Parlamentu v době sekulárního státu stejné jako zřídit prodejnu alkoholu na policejní stanici v době prohibice. Ta nevhodnost je snad už přímo drzostí od lidí, co ztratili či nikdy neměli rozum, soudnoust i čest.

  Líbí se mi, jak je článek napsán.

  To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   „Darovali si poslanci kapli, nebo klub katolických lobbistů?“ – Petr Tomek, 28. 2. 2016
   http://www.novarepublika.cz/2016/02/darovali-si-poslanci-kapli-nebo-klub.html

   Z článku:
   „………Poslanci dostali kapli. Co vůbec tahle jednoduchá věta znamená? Postavili si snad kapličku ze svých peněz? My jako jejich poplatníci jsme jim ji nedali. Darovala jim nějaká církev budovu, kde se věřící poslanci mohou scházet? Ne nic takového se nestalo. Katoličtí poslanci si prostě vzali z veřejných prostředků trochu peněz na založení vlastní kaple v prostorách Poslanecké sněmovny (sekulárního orgánu, sekulárního státu). …“

   „………. „Je to místnost na zklidnění a rozjímání, pokud někdo bude mít takovou potřebu,“ řekl iDNES.cz Marek Benda z ODS. „Už léta organizujeme ve Sněmovně křesťanská setkávání, přesuneme to tam. Pravidelně se setkává deset až pětadvacet lidí, dochází tam tak patnáct poslanců, občas některý senátor či člen vlády. Je to tradice, která se drží už od roku 1991,“…..“

   „…………. Její vysvěcení dostane na starost mezi katolíky oblíbený hradní černokněžník Dominik Duka, což má být asi dostatečná záruka, že do těchto prostor hned tak nějaký jinověrec, nebo chraň Bůh bezvěrec, ani nepáchne. ………“

   „……….. „Je to křesťanská kaple s židovskými prvky,“ řekla iDNES.cz místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová, iniciátorka nápadu……….. “

   „…. naši mocní katolíci (….) by si už konečně měli uvědomit, že dělají něco sprostého, něco, co se prostě nedělá…. „

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No ono u nás se zabýváme pouze nepodstatnými detaily.
   http://www.novarepublika.cz/2016/04/ministerstvo-zahranicnich-veci-ukrajiny.html
   Proto protože kdekoli má referendum pouze poradní charakter ( to se nás ovšem netýká, protože my si na takovéto novoty nepotrpíme) tak lze očekávat že jakékoli výsledky z Holanska budou v rámci EU anulovány.
   Mark Rutte vláda bude nucena přihlédnout k výsledkům referenda ohledně asociace Ukrajiny s Evropskou unií pouze v případě uznání jeho platnosti.
   No a platnost referenda v Holandsku byla vyřešena již před dvěna týdny, s výsledkem :
   NEPLATNÉ.

   To se mi líbí

 15. Asfalt napsal:

  A mají v Parlamentu vedle kaple i nevěstinec? Ten by byl taky vhodný pro duchovní útěchu poslanců. Navíc by mohl sloužit všem včetně těch nevěřících. Pokud odpověď zní, že bordel v Parlamentu skutečně ještě není, měli by tuto závadu poslanci urychleně projednat a napravit.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jste si tím tak jist? 😆

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Ta zásadní otázka zní, kdo definuje co je to bordel.
    Protože bordel je vysoce výnosný podnik a jakákoli myšlenka srovnávat bordel v parlamentu s bordelem, je tudíž masmediálně tj. ekonomicky zavádějící.
    Stejně tak jak vydefinoval Andrej Kiska :
    Během návštěvy Krupiny v Banskobystrickém kraji, kde partaj získala výraznou podporu, hlava státu prohlásila, že Kotleba je fašista.
    A že „věci je potřeba pojmenovávat bez obav, jasně a přímo“.
    Potom budeme li chtít pojmenovávat jasně a přímo zřízení příslušné kaple v parlamentu, tedy v době oněch potvrzených 14 mandátů povinně věřících poslanců našeho sekulárního státu.
    http://www.sojdrova.cz/zpravy_documents/147/Newsletter01-email-small.pdf
    Vzhledem k tomu že se Evropský parlament bez kaple neobejde, je nutné zcela otevřeně a bez obalu informovat veřejnost, že i současná koalice pod vedením ČSSD byla nucena nějakou tu kapli si pořídit.
    Proto se pokusme definovat současnou kapli po vzoru Slovenského prezidenta.
    No a proto přímá definice poslanecké kaple zní :
    Podle ČSN-EU je parlament povinnen ………………………………… .

    To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   To neříkejte Asfalte ani šeptem. Slyšel jste o Overtonově okně? Čili z nemyslitelného k uzákoněnému.

   To se mi líbí

 16. čtenář napsal:

  Lidi neblázněte,kaple se zřizují i v mnoha nemocnicích.
  A na přání pacientů.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Nezřídíme takovou i tady? Jednoho přejícího si pacienta bychom měli … a to přece stačí.

   Ale vážně. Uvědomujete si tu hrůzu která nás obklopuje? Je to jen jeden z mnoha a mnoha příkladů zvůle moci. Malá menšina to chce, podporuje to a utužuje to stávající režim, ukazuje to nesouhlasící většině že nemá šanci na odpor, a tak se to za společné peníze postaví i kdyby na sůl nebylo.
   Kolik vyhlášek, opatření a zákonů jste v poslední době kvitovali jako dobré, či dokonce s nadšením?
   Hlavně že se jako pitomci do krve hádáme jestli volit Babiše nebo Sobotku nebo nějaký nový subjekt s nadějí na 1 % volebního zisku …. Slyšíte ten jejich řehot?

   To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Jste normální? Vy nevidíte rozdíl mezi nemocným člověkem, který se těžko může modlit doma(když už tedy musí) nebo si zajít do kostela, a poslancem? To je opravdu trapné tato Vaše poznámka.

   To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    S odpuštěním, plácáte nesmysly. I nemocný člověk se může modlit a rozmlouvat s Bohem kdekoliv, třeba v posteli, ve sklepě nebo v lese. K tomu opravdu, ale opravdu nepotřebuje kapli, kostel, chrám ani katedrálu! Ty potřebuje církev ke své propagandě a politice. Kolik modliteben by mělo ve špitále být? Katolická, pravoslavná, židovská, islámská, husitská, budhistická, hinduistická a potom politicko výchovné světnice pro sociální demokraty, občanské demokraty, komunisty, monarchisty, zelené, liberály… možná by své cimry potřebovali i homosexuálové, zahrádkáři, svobodní zednáři, satanisté, věřící v mimozemšťany atd.atd.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Nevím proč bych plácala nesmysly. Nemocní lidé přece jen potřebují jiný přístup než zdraví a zřídit v nemocnici místnost, kde se mohou scházet s více lidmi stejné víry nepovažuji za nesmysl. Jistě ne jen katolíci, nezáleží přece na výzdobě a různých náboženských relikviích a znacích ale o jde jen o místo setkání. Já sama jsem ateistka ale moje tchyně je katolička, mimochodem hrozně hodná, a opravdu nechápu proč by takovíto lidé nemohli mít v nemocnicích místo pro svá setkávání. Jde přece jen o výjimečnou situaci.

     To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Že se tak děje ještě neznamená, že je to správné. Náboženská víra, stejně jako politické přesvědčení je záležitost soukromá, týká se omezeného počtu jednotlivců a jakékoliv protěžování jedné menšiny na úkor většiny není správné. Navíc pokud se to děje za veřejné peníze a na veřejném místě. Chápete, že kdyby se všechny náboženské, společenské, politické, zájmové aj. registrované skupiny, spolky, obce a hnutí chtěly takto prezentovat, bylo by to nemožné? Proto se stát podle ústavy neváže na žádnou ideologii ani víru. Věřejný prostor je majetkem všech a nikdo by neměl právo ho obsazovat ve svém zájmu, ke svým účelům a pro své cíle. Ať si každý provozuje své na svém a za své!

   To se mi líbí

  • Mac napsal:

   hmmm
   tak vzhledem k tomu, že minimálně 50% z osazenstva sněmovny jsou potenciální pacienti Bohnic (ta druhá polovina by pak mohla směřovat na Pankrác), třeba by se jim tam ta kadidelnice mohla pořídit. Akorát při vědomí, kolik z nás vypasení pánbíčkáři vydřeli na naprosto nepodložených restitucích, mohli by si takové legrácky, jako je pořizování modliteben cálovat ze svého, restitučního

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Čtenáři, v nemocnici to chápu, protože IMO není zrovna dvakrát žádoucí, aby se pacienti vzdalovali mimo objekt nemocnice z dosahu lékařské péče. Jenže u poslance předpokládám dostatečné duševní i tělesné zdraví, aby jim bez problémů umožnilo cca 6 minut chůze (333m podle seznamácké mapy) od parlamentu ke sv Mikuláši.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    si myslím,že se v nemocnicích nezřizují jenom pro ty pacienty,ale i pro jejich návštěvy a zaměstnance nemocnice.
    Parlament taktéž není jen místo dvou stovek poslanců.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Návštěvy a zaměstnanci nemocnic, na rozdíl od pacientů, mají jistě možnost své náboženské potřeby uspokojit jinde než na pracovišti – zaměstnanci tam jsou kvůli práci a ne kvůli modlení a nevím jak vy, ale návštěvu, která by si přála abych s ní chodil v nemocnici tiše rozjímat, místo abychom pokecali o tom, co se děje doma a vůbec, bych já asi požádal, aby už nechodila – pokud jste jen trochu pohybově omezený, jste za celý den narozjímaný až až.
     A k parlamentu: si myslím, že nějakou kantýnskou, uklízečku nebo jiný „póvl“ tam poslancové asi jen tak nepustí – viz proslov Marka Bendy o něco výš.
     https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2016/04/07/bud-vule-tva-jako-v-nebi-tak-i-ve-snemovne/comment-page-1/#comment-74086
     A jinak, kupodivu se mi zdá, že i pro parlamentní zaměstnance je to ke sv. Mikuláši stejně daleko jako pro poslance. Ale možná se mýlím..

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      já bych klidně s tím nemocným do kaple zašel,věřící nejsem,ale šel bych,kdyby to přání měl.
      Jinak,dost často se od politiků,i od toho kterému Duka v Lánech….,dozvídám,že je jejich vzorem je skandinávský sociální stát.
      Tato budova má také kapli,jsem se dočetl.

      http://cz.depositphotos.com/7494920/stock-photo-riksdag-building-swedish-parliament.html

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Já také, kdyby ten nemocný sám chtěl. Ale rozhodně bych ho k tomu nenutil.
       Já svůj příspěvek ovšem psal z pohledu toho nemocného a na základě vlastní zkušenosti s nuceným celodenním poleháváním – narozjímanej jsem tehdy byl víc než dost a na další výzvu k rozjímání od nábožensky neukojené návštěvy bych asi reagoval.. dost nevlídně. A tím bychom snad mohli tuto přehlídku nedorozumění ukončit.

       To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Čtenáři, především neblázněte vy. Doporučil bych občas přemýšlet, jestli to tedy nebolí. Takhle si plést menstruaci s monstrancí, to hned tak každý neumí. Gratuluji.

   To se mi líbí

 17. Rosťa napsal:

  V tom bohulibém stánku parlamentu ČR se nepočítá jen s rozjímáním. Každý čtvrtek se počítá i s nějakým uměleckým dílem vyšších kvalit. Jako první má být uveden světoznámý muzikál.
  http://img10.rajce.idnes.cz/d1001/11/11026/11026615_88ff4a0ac3e168bd5c1c9fcc450c45f8/images/Jandaatingltangl.jpg?ver=0

  To se mi líbí

 18. moskyt napsal:

  Nechápu proč tolik povyku kvůli jedné modlitebně v parlamentu. Sekulárním státem už přece nejsme od vzniku ČR. Začalo to prvními restituceni církevního majetku a za čtvrtstoletí se z pramínku stal veletok. Tzv. „duchovností společnosti“ počínaje, přes různé svěcení fangliček a stříkaček. Bez církve, pokud možno katolické, se dnes ani stéblo neohne. Evropské hodnoty rovnají se „křesťanské hodnoty“, floskule, která se v politickém myšlení objevila až po druhé světové válce stejně tak, jako „právo na majetek“. Nemá to ono náhodou jakousi spojitost?
  Jen mne mzrzí, že ateističtí poslanci po frťanu v parlamentní osvěžovně budou muset nastoupit rovnou do řečniště, kdežto věřící poslanci se můžou v modlitebně nejprve vydejchat.
  Nejsem si jistý zda tyto návraty do středověku změní běh světa, ale jsou otravné.
  A tak jsme se dohodli v naší stolní společnosti, že naši členové, dělňasové, kteří ještě huntují svá tělíčka před důchodem v soukromých fabrikách, budou požadovat na vlastnících vytvoření a vysvěcení důstojných modliteben, kde by porozjímat nad svými pracovními problémy či se pomodlit za zdar svého díla. Jen někteří z nás vyslovili pochybnost o reálnosti, s poukazem na to, že vlastníci zastoupení managmentem mají určitě mozek s daleko větším počtem závitů než má celý parlament dohromady a požadavku se pustě vysmějí.

  To se mi líbí

 19. cobolik pacholik napsal:

  jasne,ze pepici to antikristi,uz som pisal do kostola nechodia,veria kazdy v nieco,bo len cip v nic neveri a nezabudat antikristi,ze keby nie presvedcena holota v boha,tak boha jeho dnes by ste sa obracali na meku a medinu a palice by ste mali viacej vymyte koranom jak nejakou bibliou,vsetko co nas obklopuje,zasady z ktorych su zakony,spoluzitie proste vsetko prameni z ucenia kinga a nie majky z gurunu,ja som bol pri jeptiskach jak 12 rocny a potom 21 rocny vzdy na par dni,dojeden z nas tu, by mal vrazedny odpor starat sa o ludsku zver,co sa oni starali,kopa ludi a nie vas zasrany parlament,zije skromne a bohabojne stretol som takych ludi,co nevykrikuju okolo seba jak teply,ze je jak hetero,dokonca zidky ktorych nemusim,rycia na sion brothers,ze neuznavaju druhu holotu,biedny jak kostolne mysi,skromny jak svina,ked som ich spoznal kukal som jak tela,ze pozor ludku aj medzi zidkami clovek,odsudzujete tu air force base ,ze fanatik,ked bude rezat alahistov a prezije budete ho na rukach nosit bo taky jak on,ked bude na mec prisahat pochybujem,ze by cuvnul bo ja uz dumam potichu tiez ist polozit bombu do rijadh,bo vahabisticka holota,ktorej koren tam morduje krestanov bo cesko vyznava krestanske principy a nie parny stroj,moze sa kurevsky zvrtnut a bude sa sadat na tanky a na nom,ked tam bude sediet air force base bude krizik,aby chranil tu cesku holotu a ja s nim ja mam na ruke vykerovany zelezny,bo nejaky poslanec s kaplickou v parlamente to sa prvy zosra a zradi vas,bo makster hus bol tiaz fanatik?nie ,len v tom case ukazoval pravdu z ktorej cirkev si robila srandicky bo papez by sam mal vyhlasit katolicku fatvu,jak ty alahisti vyhlasuju,bo dokedy sa dame mordovat kurva…,ilovat svojho blizneho,ale po urcitu medzu a kto nema medze zajebat ja psa bo nas zamorduju jak neveriacich psov.

  To se mi líbí

 20. kočka šklíba napsal:

  Přečtěte si poslední blog od Duky, je to hnusné.Jak se nám ti katoličtí hodnostáři rozpínají, v jednom z nejateističtějších národů na světě, jsem jedna z nich, jsem ateistka a já jsem na to pyšná, dá se říci. Dřív ne, považovala jsem to za každého věc, nyní ne, ptz si myslím, že skutečně si myslí, že se nějak dohodnou s muslimskými věřícími, a že jediný nepřítel těchto odporných myšlenek, at jakýchkoliv, je ateista. A ČSSD na to kouká? tato a josi?

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.