Před „svatořečením“ Savčenko


Poněkud jiný pohled na hlavní „hvězdu“ ruské vazební věznice, ukrajinskou návodčí Savčenko, které věnuje západní mainstream až fanatickou podporu a lásku, takže by snad mohla i kandidovat na prezidenta, přináší svědectví pravoslavného kněze – takto přímého svědka jejího jednání …

 Luganský pravoslavný kněz Vladimir Mareckij říká: „Sadistku Savčenko jsem viděl jeden den, a zapamatoval si ji na celý život!“ Duchovní vzpomíná, jak tato návodčí chtěla zajatce prodat na orgány, nebo je shodit z vrtulníku. Zatímco Kyjev, za podpory západních masmédií, požaduje propuštění své „hrdinky“ – letkyně*) Naděždy Savčenko (obviněné v Rusku z podílu na vraždě dvou novinářů během války na Donbasu), její oběti – ti, komu se podařilo přežít – se pokoušejí ukázat její skutečný obraz. Obraz návodčí se sadistickými sklony, která niterně nenávidí muže a vůbec se „nemaže“ s jejich bitím a mučením… Protoirenej**) Vladimir Mareckij z luganského regionu ji na vlastní oči viděl právě takovou, když upadl do zajetí k ukrajinským karatelům. Do zajetí se dostal spolu s 13 dalšími cestujícími (jednoho z nich později propustili) 25.května v osadě Novoajdar Luganské oblasti. Seděl za volantem, on ani ostatní cestující nebyli ozbrojeni, nebyli spolčenci, a hned řekl, že je knězem – což jen vystupňovalo jejich krutost. „ Vytáhněte toho tlusťocha“ – tehdy vážil 130kg, zatímco po  čtyřměsíčním věznění kilogramů 85.

Dále vzpomíná, že když je přivezli do tábora karatelů, všichni se seběhli. Mezi nimi i Savčenko vystupující pod volacím znakem „Pulja – tj.kulka“. Právě ona je mlátila po přirození, kopala a skákala po nich. Navrhovala je prodat na orgány – což jí zakázali. Pak navrhla jejich zastřelení – to jí zakázali stejně jako když navrhla shodit je při převozu z vrtulníku – „jako dřív“- jak se přimlouvala… Kněz neví, co znamenalo „jako dřív“, ale nejspíš docházelo i k tomu. Odkud se vzala taková humánnost jejích spolubojovníků? Nebyli to totiž už hrdlořezové z praporu „Ajdar“ (i na Ukrajině postaveného mimo zákon), jehož příslušnicí Savčenko byla, ale vojáci ukrajinské bezpečnostní služby – SBU. Ti věděli, že poté, co ukrajinská masmédia zveřejnila přepadení a zajetí cestujících jako „velkou skupinu teroristů“, je už nebylo tak snadné prostě zabít – což zajatce vlastně zachránilo.

Naděžda Savčenko působila jako návodčí, usměrňující palbu karatelské artilerie. Kromě ní tam byla ještě tři děvčata – jednu z nich poznali v převleku v Lugansku. Savčenko byla z nich nejagresivnější – ne jen nějaká schizofrenička, ale osoba ze zjevnými sadistickými sklony. Při vyslovení jména této pseudomučednice si lidé na Donbasu odplivují. Protože vědí, že její vinou nezahynuli jen dva ruští novináři – ale i celý zástup civilistů – utečenců, kteří v onen osudný den vystoupili z autobusu…

Savčenko jsem viděl jediný den, ale zapamatoval si ji na celý život. Nechci na ni vzpomínat, mohu říci, že jsem jí už odpustil. Ať Bůh rozhodne, kde a jak bude dále žít… „ říká pravoslavný kněz a pokračuje: „Z SBU jsem se dostal do 27. Ústřední věznice Charkova a odtud do trestanecké kolonie. Ráno kousek chleba s čajem, večer kousek chleba se solí.“ V SBU je vynalézavě mučili a snažili se z nich vytlouci přiznání, že jsou teroristé. Žádné důkazy ale proti nim neměli. Byli to jen civilní neozbrojení cestující. Dodnes je ale Vladimir Mareckij na Ukrajině hledanou osobou, jeho tvář je na billboardech. Osvobozen byl po 4 měsících v rámci výměny za ukrajinské zajatce. „Svezli nás opět do SBU, doklady ani osobní věci nám nevrátili. Někteří z nás měli pouta,  jiní měli ruce svázány plastovými páskami“ – pokračuje Mareckij.

Vyměnili je u Doněcka, léčil se v Rusku a teď slouží v Lugansku jako představený chrámu Xenie Petěrburgské, kam se za ním přistěhovala i rodina. Jeho dům ve vesnici Rajgorodok v Novoajdarském okrese i někdejší chrám byly úplně zdevastovány. „Dokonce vytrhali a odvezli i podlahy a elektroinstalaci…!“ – říká  Vladimir Mareckij – je ale rozhodnut se domů vrátit.

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26503/3372020/

*) – Savčenko ale nebyla zadržena jako pilot, ani navigátor vrtulníku, ale na zemi – při navádění dělostřelby na konkrétní civilní cíle.

**)- představený pravoslavného chrámového kléru

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

31 reakcí na Před „svatořečením“ Savčenko

 1. Petrpavel napsal:

  Chápu, že lidé jsou různí. Vyskytují se sadisté typu savčenko. Nevykolejí mě to, vím že tomu tak bylo a bude a každá společnost se s tím musí potýkat.
  Co mě ale vždycky rozhodí je to, jakým způsobem se k takovýmto lidem (a činům) staví „naše“ mediální a politická žumpa, jak hluboko jsme klesli když účelové lhaní je nejen bez trestu, ale je dokonce odměněno.
  Nebo bývalý ministr obrany ODS-pandur, zproštěn a ještě navrch dostal 180.000 odškodného od státu.
  Nebo chomutovští radní ODS+ČSSDšulcovaňho, nebo karlovarští radní ODS+ČSSD, nebo středočeští radní ODS-bundl, nebo pražští radní ODS-bím (+ČSSD), nebo radní Prahy 11 ODSmlýn+ČSSD, nebo ministr dopravy ODS-hřebíček, nebo Podalík, nebo … a žumpě vadí jenom anobabiška protože sbírá klestí a nekácí zdravé a silné stromy.

  To se mi líbí

 2. Bavor V. napsal:

  Ono je to vidět i na záběrech ze soudu, kdy se chová jako absolutní pomatenec.

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   najlepsie hrat debilka a ani sa jej necudujte,co ma este prekvapuje,ze v tak nedemokratickom kraji jak traktarovo,to ma advokata,ktory si rovno drista a zatial ho este nezastrelili,chcu ju vymenit,aby jej zalozili svatoziaru,ale vania nejak nechce,aby bola svata,bo v kijve uz oltar na majdane postaveny so zeriavom,kde su pripravenu ju dvinut az do neba a ten pop co drista to loteria jak prase,bo tam sa tak drista,ze tu skor vyhram milion,jak tam sa dozvie pravdy,bo pravda je,ze nejak slabo majdanu islo,ze nedali rady tym opolcencom,bo rus keby vypomool tak jak v syrii,to uz davno kijev vypaleny,nejak t army ukrajinska a tie prapory to nic nezmohli,ani do minska nechceli ist,ale dmokrat im poradil,aby isli,bo opolcenci by tancovali kazacok na majdane.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Toto uznám, ťažko nám v drotárove vedieť, kde je pravda. Ona je však pred súdom a ak tam prehlásila „Zabíjala som, lebo…“, tak čistá nebude, lebo toto povie pred súdom len človek, čo už má to zabitie prakticky dokázané. Ak bola v dobrovoľníckom prápore, tak to robila iniciatívne a nie na rozkaz ako iní ukrajinskí vojaci.
    Na tomto ma štve, ako z nás robia debilov naši oficiálni na čele s Kiskom. Zvyčajne sa v politických prípadoch žiada spravodlivý súd bez prieťahov, ktorý by musel človeka oslobodiť, ak obvinenia nie sú pravdivé. Títo žiadajú okamžité prepustenie ako keby bola neoprávnene zatknutá, unesená a nevinná.

    To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Pokud se o jejím chování na Západě ví a přesto z ní dělají hrdinku, je tu něco špatně. Jestli to nebudou ty tolik opěvované západní demokratické hodnoty. Děs – běs.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   No nedivte se. Vždyˇto je skoro totéž jako Pussynky

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    No, to jo. Pussiny ale s nikým tak nezacházejí. I ta kuřata si tam strkají mražená, z čehož se dá téměř stoprocentně usuzovat, že jsou mrtvá. Ta kuřata. Kolokolomlýnská a ta druhá nasírají tak nějak víc demokraticky humanitárně.

    To se mi líbí

 4. Strejda Olin napsal:

  Kdo nám lže? Pravoslavný kněz Mareckij, nebo předseda KDU-ČSL, římský katolík Bělobrádek? Oba přece nemůžou mít pravdu.
  http://zpravy.idnes.cz/belobradek-pise-putinovi-kvuli-zadrzovane-ukrajince-savcenkove-pxr-/domaci.aspx?c=A160308_125538_domaci_kop

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nevím, ale podle reakcí pod článkem nám asi kněz lhát nebude. I když je „jen“ pravoslavný.

   To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Ještě jedno svědectví:
    „Bývalý starosta Užgorodu Sergej Ratušňak na svých FB stránkách napsal či popsal, jak N. Savčenko, navzdory tomu, že byla profesně v ukrajinské armádě zařazena jako letecká navigátorka, „vyslýchala“ ruské zajatce. S. Ratušňak nemluví o klasických výsleších, ale o trýznění, nelidském mučení zajatců“. (zdroj internet)

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … mohou, strejdo, mít pravdu!!! = Bůh je totiž nekonečně velkorysý!!!

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Prezident Miloš Zeman podněcuje občany proti premiérovi a vládě. Toto doložil předseda Senátu Milan Štěch.Viz radiožurnál 27. listopadu 2015.
   78letá matka ukrajinské pilotky Savčenkové, ale i téměř všichni současní čeští poslanci a někteří členové europarlamentu čekají na jediné možné demokratické řešení a to je propuštění ruské zajatkyně a proto petice, adresované Putinovu Rusku jsou pouze prvním varováním EU.
   Vězněná Ukrajinka drží suchou hladovku a obavy o její zdraví donutily dokonce i pana Bělobrádka napsat osobním dopis ruskému prezidentu Vladimiru Putinnovi.Zde pan Bělobrádek konstatuje, že pokud se Rusko má zachovat prozápadně a v souladu s katolickými tradicemi, tak musí okamžitě Nadiji Savčenkovou propustit.
   Dále se pan Bělobrádek již svými slovy opírá o prohlášení české katolické církve a pana Duky ohledně samotné viny Nadii Savčenkové. Katolická církev ústy pana Duky hodnotí celý proces jako vykonstruovaný a odmítá jakoukoli vinu Nadii Savčenkové.
   Proto je také vidět že pokud se Savčenková mohla a může spolehnout na podporu Římsko katolické církve a KDU – ČSL jako jejího zástupce, tak zajísté mohla u ruského soudu ukázat příslušnému podjatému soudci prostředníček.
   Zde je totiž nutné pochopit i to, že nějaká pravoslavná církev nemá proti naším Římsko katolickým Evropským hodnotám, prach žádnou šanci pro uplatnění svých naprosto zaostalých a pro_Putinovských názorů.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    U nás na Slovensku je horlivým agitátorom za Savčenkovú europoslanec Štefanec za takmer už neexistujúcu SDKÚ. Koncom minulého roka sa na protest pripojil k jej hladovke a hladoval 1 (slovom jeden) deň.

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     No zajisté ale ta podstata je u nás např :
     http://blog.aktualne.cz/blogy/dzamila-stehlikova.php?itemid=27068
     Jedině díky těmto Katolíkům, si mohla dovolit Nadie ukázat ten prostředníček.
     Velmi se omlouvám ale možná že třeba na Slovensku neexistuje něco takového, jako je naše manipulující Ruska.
     Pokud ano tak prosím o zveřejnění v rámci výchovných Československých opatření.

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Čo to je za odkaz, pane Čechu, to je ako Rudé právo blahej pamäti. No, samozrejme aj na Slovensku máme takýchto manipulátorov dosť, ale osobne sa tomu radšej vyhýbam. Je to ako chrípka, žiadna trvalá vakcína neexistuje, tak radšej preč od toho.

      To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     To je ještě dobrý. U nás se po posledních krajských volbách dohodli Hellerovi jihočeští studenti a bojovali proti radní za KSČM také hladovkou. A střídali se po půldnech.

     To se mi líbí

 5. strejda napsal:

  Kauza Savčenková je typická prototypová situace. Padouch, Putin, potažmo Rusko, je znám předem. Andělsky nevinný hrdina je také znám předem.
  Ve světě to naštěstí ( 🙂 ) nechodí vždy tak, že je hrdina slavný a vítěz a padouch potrestán.
  Nejsmutnější na tom nejsou aktéři kauzy, ale její komentátoři. Ti mají odstup i informace. A veřejně ukazují svojí ubohost. U politiků je to na pováženou, protože neničí jen svoji ubohou pověst ale pověst celého stavu. Na druhou stranu je to jednoduchý a levný „lakmusový papírek“.

  To se mi líbí

 6. Berkowitz napsal:

  Dnes mě taky zaujalo „perlení“ našeho drahého ministra Zadolárka. Je prý nezvratně dokázáno, že přímo Putin vozí připrchlíky ze Syrie do EU, aniž by tuto skutečnost nezvratně doložil.
  Kdyby to byla pravda (což je nepravděpodobné), tak by Putin mohl očekávat od Anděly šílené udělení železného kříže , za to, jak pomáhá Německu, potažmo EU k obohacování.

  To se mi líbí

 7. cobolik pacholik napsal:

  svet sa ide posrat s tou chocholkou,ze hadrakou drzia uz ponad 10 rokov na dovolenke okolo cuby bez najmensieho obvinenia,ci dokazu,to nikomu hlavu neprebija,ze kurva na totalnom blude vyvrazdili na eufrat a tigris ponad pol miliona holoty a dalsi milion sa tam zavrazdil medzi sebou s pricinenim demokracie,toto ma serie,ze nikoho nesudia,kto na akciu freedom path zdvihol ruku,o holote,co letela ponad ukrajinu,ich rodiny maju hovno,nic nevysetrene,alebo jasne dristane,ze traktar,ked sa mordovali jugose medzi sebou to ta sebranka v hagu,to sudila byvalych yugo,ale tu holotu z kosova to uz nemozno,ze bez sudu zabili colonela z jamahiriya to hlavu demokratovy nerozbijalo,ale ked im ambasadu s ich ludmi vypalili,to doteraz tu vysetrovanie,ze na tej ukrajine to holota skorumpovana viac jak v burkina faso to im hlavu neprebija,ze v tom chocholove v oddese upalili za ziva holotu,to tiez demokrat nejak netlaci na vysetrovanie,najviac ma serie,ze kazda ludska istota je si rovna,ale kurva niekto rovnejsi,stotisice ludi zabite jak psi,to sa nesetri,kurva a cuduju sa,ze im strielaju po uliciach,bo jedny su charlie a druhy hovno,ani sa im necudujem, ja by inaksi nebol tiez,bo,ci sa muci,ci zabija ktokolvek boli jednako a slzy holoty su slane na celom svete a nie niekde sladke jak ta skurvena propaganda prolhana mi vtiska,jasne ,ze politik to si chybu priznat nemoze,ale to sa nepomylil,ze odviezli zemiaky namiesto ,decina do rumburka,to sa ludi zabijalo a zabija kurva,neznesiem takych,nenavidim ich a keby sa im nieco prihodilo,len privrem oci a podumam,predsa ho spravodlivost dorvala sama,hoci nemam iluzie,ze to je minimalne percento oproti tym milionom,na co pisem tak je to tisicrocia a naisto tak sralo nejakeho burana pred 1000 rokmy jak mna teraz.

  To se mi líbí

 8. NavajaMM napsal:

  Díky za tieto informácie. Zrovna dnes za ňu na všetky strany oroduje Kiska.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No ono vlastnit něco na Slovensku pomocí Českého
   FINITRADING protože to je mnohem lepš,í než se vystavovat přímo v EU.
   http://www.topky.sk/cl/10/1535019/Personalne-zemetrasenie-u-oceloveho-giganta-v-Kosiciach–Americania-koncia–hrozi-prepustanie
   No a že se Slovákům podařilo téměř nemožné tj. – > prodat VZS za cenu ročního zisku Američanům.
   No a nyní US potřebuje z EU v rámci monopolního nadzisku vydolovat potřebné dotace, tak použije Chrenka a FINITRADING, a.s. jako ten jejich překrásný fíkový list.
   Protože jak je prokazatelně doložené tak US management to samé použil při dolování a vydolování nadzisku v Tatře.
   Prostě na tyto sofistikované kroky US managementu, nikdo na světě doposud nemá a proto zřejmě jsou US manageři hodnoceni jako nejlepší na světě.
   Tož proto se musí Kiska mnohem více snažit než v loni.

   Liked by 1 osoba

  • Cech napsal:

   Jen abych nezapoměl opravdu stejně jako v Česku, na Slovensku existuje politická turistika která je organizována shodně s naší.
   Jakmile 4 strany – Smer-SD, SNS, Most-Híd a #Sieť, se dohodly, tak to začalo fungovat přesně podle US scénáře.
   3 poslanci – Miroslav Beblavý, Katarína Macháčková, Simona Petrík a 1_ní náhradníčka Zuzana Zimenová odchádzzejí ze strany #Sieť. Mandát jim zůstane a bude použitý proti straně Smer-SD.
   Podobnost s volbami v Česku a jedním z nejhorších období u nás po roce 1989, naprosto náhodná.

   Liked by 1 osoba

 9. Sims. napsal:

  To co předváděla tato osoba před kamaremi u soudu nelze nazvat ani jako běsnění z hladu. A to, jak sama uvedla drží suchou hladovku to potvrzuje. Pod tímto pojmem si představuji, že ani nepije. Takže její projev vypadá následovně: sotva se drží na nohách, okoralé rty, nemůže ani mluvit. Obrázek reality: bláznivě vypadající ženština jako Viktorka před splavem, pidlooké oči jí jezdí z jedné strany na druhou, u ruky jí neustáe vystřeluje prostředníček (asi nervový tik). Nebudu to natahovat, ale ten, kdo se za tuto osobu bere jako za bezúhonnou je hlupák a těch je, jak řekl Zeman v této zemi cca polovina. Takže se ani nedivím prohlášením Zaorálka, Bělobrádka, Knížete a dalších „vosob“ z této podskupiny. Zařadili se fakticky sami……………..

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.