Ten první


Nevím kde ani kdy se to stane. Ale jsem si jist, že k tomu dojde.

Ten projektil neuletí dlouho dráhu. Myslím, že to bude jen několik metrů a tak ani příliš neztratí ze své úsťové rychlosti někde mezi 350 až 400 metry za sekundu. Ať už bude jeho tvar jakýkoliv, nejspíš ogivální nebo s plochou špičkou, ať už bude celoplášťový (aby lépe pronikal materiálem) nebo poloplášťový s vyššími ničivými účinky, jisté je, že při dopadu na živou tkáň ji silně zdevastuje a pronikne do životně důležitého orgánu – nejspíš srdce nebo mozku. Smrt v takovém případě bývá neodvratná.

Když úderník vznítil prachovou slož v nábojnici, nejspíše pomocí středové zápalky typu Berdan nebo Boxer, vytlačily rychlým hořením vzniklé plyny projektil o váze někde kolem pouhých deseti gramů z pouhých asi deset centimetrů dlouhé hlavně. Ano, tipuji, že ten první výstřel vyjde nejspíš z pistole, i když to není úplně jisté. Vůbec přitom nezáleží, jaký model zbraně to bude. Troufám si tvrdit, že to bude některý z modelů Glock, Sig Sauer, Heckler a Koch, Beretta nebo ČZ. Opravdu není významné, zda to bude třeba už poněkud zastaralá ČZ 82, kterou mají ve výzbroji slovenští policisté, nebo nejmodernější Glock 17 Gen 4 v rukách policisty rakouského, vybírám jen tak namátkou.

Ten (nejspíš) policista nebude chtít vlastně nikomu ublížit. Je cvičený k tomu, aby nepodléhal snadno panice a ví, že zbraň může použít opravdu jen v krajním případě. Ale žije už týdny ve stresu, valí se na něj „tsunami“ a on se brání pouhým štítem. Chrání ho i helma a spoléhá na své policejní „brnění“. Zároveň ale ví, jak před nějakými dvěma lety dopadli jeho ukrajinští kolegové v Kyjevě, kteří se jen bránili davu. To všechno a spoustu jiných informací má uloženo ve svém vědomí i podvědomí, včetně myšlenek na své dvě děti a manželku.

Když se tedy dostane do středu davu, valícího se přes hranici a který právě tady a teď silně přečíslil jeho jednotku (možná už mezinárodní), dostane docela obyčejný strach. To je jedna ze základních lidských emocí a je to emoce po čertech silná. A tak k tomu dojde. Uchopí svou zbraň a bude chtít vystřelit třeba jen jako varování. Možná ani ten osmahlý mladík, který do něj právě vrazil, nechtěl tomuto konkrétnímu policistovi neznámé národnosti nijak ublížit, ale stalo se. Padající policista stiskl spoušť.

Nepadne jen ojedinělý výstřel, ale padne také jedno tabu –  „na imigranty se nestřílí“. Tu první ránu nikdo vypálit nechce, protože ví, že se ocitne na pranýři. Ale je jen otázkou času, kdy k ní dojde. Nemůže nedojít. Jen nevíme kdy a kde to bude. Ale už dlouho víme proč.

P.S.: Toho prvního mrtvého/mrtvou/mrtvé bych já osobně připsal na konto Makrele. Stejně jako ty další, kteří po zmizení tabu zákonitě přijdou.

hudec

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

22 reakcí na Ten první

 1. vonrammstein napsal:

  Nejen Makrele a nejen Hollandovi. Začalo to mnohem dřív. Proč ne Gauckovi, proč ne Sakozymu, proč ne Mitterrandovi, proč ne Kohlovi? Proč ne Majorovi, Brownovi a Blairovi?
  To, co se děje, nevzniklo v posledních pěti letech. To začalo mnohem dřív. Ti současní jen dotahují do konce neprozíravost či blbství či zaprodanost svých předchůdců.

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   air force base,amici mavali praskom v tej vysokej budove v tom brudnom city,vtedy kombajn zacal naberat obratky a bigadnici europy sa hlasili na tu brigadu a teraz su vysledky,sype sa ta uroda tej glupej europe na hlavu…
   strielat do nich?aby sa to nezacala medzi sebou strielat ta unia pre tu alahisticku holotu,bo tie hranice to jak strazia?to keby nejaka regularna army tak isla o takej sile to s tymy army pepikova a cobolova by bol len boh svedok,treba mat mt prichystany koberecek,vediet smer na meku a medinu a lalotat alah akbar,bo inac o hlavy kratsi,ze tu robim bu,bu daj boze…

   To se mi líbí

  • lacogroessling napsal:

   Tak, tak.

   To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   …spíš pro doplnění – návrat do historie, k našemu hrdinnému expedičnímu sboru… -toto mi dnes přišlo: https://www.youtube.com/watch?v=wQkOdGtg9MI#t=212

   To se mi líbí

 2. st.hroch napsal:

  Moc pěkně napsaný…a odráží to, co mi probíhá hlavou. Inu, ale žumpálisti se činí převelice – viz.: https://www.stream.cz/kanal-marysko/10009460-lekce-historie-pro-milose. I když hrůzu z toho kanálu poněkud vyrovnává většinová reakce…

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No nevím je to někde ne 16.03.1938 ale poněkud po tedy asi 24 – 25.03.1938 a opravdu tam není přesně ta věta o kterou se soudí Terezie Kaslová je malounko jiná i když možná má význam ironický ale kriteria znění splňuje, protože to nehraje v tomto soudním sporu žádnou váhu.Doufejme že Kateřina Sedláková si to uvědomila tož uvidíme.
   Proto bude naprosto nezbytné celou kauzu Kastlové dotlačit až k Ústavnímu soudu a následně před onou omluvou provést veřejně a jmenovitě rozbor celé kauzy včetně jednotlivých účastníků sporu.
   Protože pokud se rotačka rozjela a následně je zastavena, tak přeci jen něco vyplivne no a vo,vo to de.
   Na závěr by s omluvou pan Ing.Miloš Zeman měl odrecitovat ono plné znění.Bezesporu naprosto celou omluvu by musela odvysílat za trest ČT a ne omluva nějakým dopisem to by „Kastlová“ ututlala jedna dvě.
   Nikdy není radno doufat, že když je protivník na lopatkách, nemůže držet v ruce spoušť k nějakému tomu následovníkovi XM-214.

   To se mi líbí

 3. Mac napsal:

  je to blbý, ale je to přesně tak
  a ještě bych dodal – i když je to hrozný – ten první výstřel by měl padnout co nejdříve. Protože čím později to bude, tím bude horší to, co bude následovat

  on ten první výstřel – alespoň do vzduchu – měl přijít s příchodem prvního nelegálního připrchlíka bez dokladů. Místo toho jej pomatené sluníčkové hysterky vítali s transparenty

  To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  V našem právním klimatu, v našem právním prostředí? Ten první bude souzen a odsouzen až zčerná! A my budeme brečet marně na novinkách.cz a dalších webech kam že jsme to dospěli. Brečet, hekat, kecat, ne se vzepřít – aspoň volbou…
  http://www.novinky.cz/diskuse?id=435399&articleId=/krimi/396526-clenove-ztohoven-podali-stiznost-na-sve-obvineni.html&sectionId=3&page=1#c14837827

  To se mi líbí

 5. severočech napsal:

  Drobnost: Beretta se píše se dvěma té, ne dvěma er.
  Mají ve Gardone Val Trompia (údolí na sver od Brescie) fabriku a soukromé muzeuum zbraní (od středověkých po dnešek), kam se mi asi pře 15 lety podařilo podívat.

  To se mi líbí

 6. Sims. napsal:

  Tak už nám vydírání začíná naplno. Hollandova Francie začala vyhrožovat Británii, že jestli dojde k brexitu, naženou jim tam imigranty ve velkém. Asi prostě jen vypraví vláčky, protože přes vodu už nemusí. Makrela nařídila Hollandovskému poskokovi zastrašovací manévr č. 1, další se pak uvidí. Poslušnost musí být. A ať vidí ti V4, jak s nimi když tak taky zatočí. Podanní, poslouchat se musí.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Žabožrouti moc dobře znají Angličany. Ví čím je silně naštvat. Takové vyhrožování přidá nějaké procento Britů, kteří EU odmítnou.
   U nás stejným způsobem působí rakouští politici a aktivisté. Viz Temelín nebo nyní uprchlíci. Panskou povýšenost Žabožroutů nebo Rakušanů má rád málokdo.

   To se mi líbí

 7. kchodl napsal:

  Pěkně napsané !

  Míru promořenosti velení ozbrojených složek NWO agenty uvidíme podle toho, zda střílejícího nešťastníka předhodí okamžitě hyenám či nikoliv. Dost možná, že při větší skrumáži se objeví „neznámí snajpři“, jak je v poslední době zvykem, tedy pokud v zemi máte americkou ambasádu.
  Následovat bude „celosvětová“ žumpoidní kampaň, předem připravená, proti ozbrojeným silám vzdorující země a jejímu „režimu“.

  To se mi líbí

 8. taras2 napsal:

  V reportáži n-tv o no-go zónách v Německu konstatovali sami policisté, že pro přistěhovalce muslimského původu je charakteristické to, že je absolutně nerespektují, neposlechnou příkaz a jsou připraveni použít fyzické násilí. Proto se do těchto oblastí (jsou prakticky ve všech velkých německých městech) neodváží ve dvoučlenné hlídce, nasazují několik vozů. Zajímavé je, že takovou reportáž musí přinést soukromá televize, veřejnoprávní tyhle věci zametá pod koberec.

  No a co se prvního výstřelu týká, samozřejmě přijde, události se řítí katastrofickým směrem. Musím připomenout, že si občané platí (a sakra dobře) politiky a úředníky, kteří mají mj. za úkol, aby ke katastrofickým scénářům nedocházelo.

  To se mi líbí

  • Sims. napsal:

   Katastrofické scénáře se nemohou přiznat, poněvadž by to bylo přiznání selhání a to naši politici neudělají ani za nic. Tady to bude probíhat dle scénáře Titaniku – nabíráme vodu, ale stále tančíme. Pak přifičí k záchranným člunům převlečení za ženské a budou vyhazovat již naloděné do moře. Jo a ještě si potáhnou kufry, ty jsou taky životně důležité. Ty budou plné eur, našeho zlatého standardu.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.