Promarněná šance


Myslím, že budu mluvit z duše mnoha obyvatel naší vlasti, když budu tvrdit, že Evropa propásla šanci na svou proměnu.

Náš premiér se holedbá tím, jak se mu povedlo udržet Británii v Unii a přitom dokázal uhájit i práva našich občanů. Jako kdyby sociální dávky českých pracovníků v Británii bylo to nejdůležitější, co všechny občany trápí. Přitom skutečným výsledkem této nedohody je, že dávky, vyplácené Brity cizincům se budou postupně snižovat tak, aby se dostaly na úroveň dávek v mateřských zemích.  A aby toho nebylo málo, tak o podobném kroku uvažují další evropské státy.

Britové chtěli omezit pravomoc nevolených orgánů Unie vůči svým pravomocem. Skutečná šance na změnu. Ale výsledek je ten, že Britové budou moci mít okurky zakřivené, kdežto zbytek Unie stále jen ty rovné. Pro Brity bude volné přidružení, pro ostatní bruselský diktát.

Ale ani Britové nejsou nadšeni  Referendum bude, ale jeho výsledek je nejistý. Britský premiér se také honosí úspěchem, jenže i z jeho strany se jedná o pouhé klamání sama sebe.

Nabízí se otázka: Kdo tedy vlastně vyhrál a kdo prohrál? Každopádně prohrála Unie jako celek, prohráli všichni obyvatelé, prohrály sama myšlenka Unie. A vyhrál Tusk, Juncker, Merkelová a Erdogan. Protože tato dohoda zabetonovala současné neschopné a nevolené vedení Německé Unie. . Té Unie, kterou ale děsí možnost Brexitu, protože by mohla otevřít snahy ostatních zemí, včetně naší republiky, o podobný krok. Dle premiéra nebezpečný, neboť by nás dostal do vlivové sféry Ruska. Ve své zaslepenosti totiž odmítá vidět stav Unie takový, jaký skutečně je a podlézáním Angele Šílené se snaží přebarvovat vše na růžovo.

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

53 reakcí na Promarněná šance

 1. vonrammstein napsal:

  Takže se nám všichni ti cikáni vrátí z Británie zpátky?
  Cameron u mě skončil podpisem Lisabonu. Je to sráč.

  To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  … tak si říkám, jestli se někdy to děvče na sebe zpětně koukne = žentour zleva – žentour zprava a zase znovu … a prej nevyjadřuje svůj názor, jenom se ptá … do prd_le, kdo jí ty přiblblý otázky tedy píše, neskutečný kino:
  http://video.aktualne.cz/dvtv/nejsem-rasista-media-se-vrhaji-jak-zurivi-psi-na-kazdeho-kdo/r~7cde93beda5e11e593630025900fea04/

  To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Byla to pro nás skutečně šance nebo zase jako obvykle jen přelud přelud, skutečnost přebarvená (světo-evropskými) vládci pro lid narůžovo? Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají … Dnes máme mnohé pilíře českého hospodářství v cizích rukou, a domácí podnikavci? Ti utřeli nos a pro uchlácholení jsou námi samými financováni z „evropských“ dotací.
  Mám strach z Ruska, jdu se se Sobotkou schovat do peřin (vzpomínka na Jaroslavu Hanušovou, ale ty peřiny tam taky jsou 🙂 ) :

  To se mi líbí

 4. Strejda Olin napsal:

  Ten panák Chamberlain se také chvástal tím, jak v Mnichově zajistili mír. Nějaký demokratický, suverénní stát Československo kdesi v Evropě mu byl u prdele. Byli jsme součástí demokratického Západu a ten se na nás vysral. Jejich zájmy byly samozřejmě přednější. Nepřítelem nebyl Hitler, ale Stalin. A byla z toho válka a protektorát s vyhlídkou na „konečné řešení“. Potom jsme půlstoletí byli součástí „totalitního“ Východu a byl z toho život v míru, klidu a spokojenosti v mezích možného bez strachu z budoucnosti. Teď jsme opět součástí Západu, opět strčili hlavu do oprátky, stali jsme se vykořisťovanou kolonií s levnou pracovní sílou, s miliony příživníků na hranicích, Putin je náš nepřítel a válka za dveřmi. Veselá perspektiva pro naše děti a vnuky.
  Aby mohl kapitalismus prosperovat, musí čas od času ničit. Přímo leninsky metodou „krok vpřed, dva kroky vzad“.
  Říší zla jsou USA a rozpoutají v Evropě válku. A neříkejte pak, že jsem vás nevaroval.

  To se mi líbí

 5. Strejda Olin napsal:

  Prohlížím si krabičku s vejci a čtu: „Země původu Polsko“. Mezinárodní obchod je obchod a vždy, pokud byl vzájemně výhodný, přinášel zúčastněným užitek. Chápu, že se dováží tropické ovoce, nebo třeba mořské ryby. Ale je opravdu nutné do České republiky dovážet slepičí vejce? Nebo cibuli, brambory, mrkev, zelí, jablka a dokonce pekařské těsto? Než abych se nad tím rozčiloval, utěšuji se sebekriticky tím, že si říkám „Jsi stará struktura, nerozumíš moderním trendům a ekonomice“. 😦

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Poláci to vozili do Ruska. Báťuška car Putin na ně uvalil protisankce, tak je pod cenou vyváží k nám. Obchodníci u nás vydělají dvakrát tolik, koncový zákazník platí stejně. A to je ten kapitalismus.

   To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Stali jsme se členy pěkné bandy 😦

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Kočičák znovu zasahuje:
   http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/urcite-mozna-bellingcat-obvinil-rusko-z-padu-boeingu-mh17/
   Ty podle kočičáka shodné fotky jsou skutečně zábavné – perspektiva je holt mrcha. 😀

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Už to není ani vtipné …
    Naproti tomu, že celé to „ICAO vyšetřování MH17“ odmítla Austrálie, to se nikde nepíše.

    Zpráva ICAO je ostudná a je skandální, že něco takového vydali. Ukroši „měli vypnuté radary“, nevydali data z ŘLP, neumožnili výpovědi pracovníků, … jako důkaz zásahu BUKem předložili čtyři fragmenty, které nic nedokazují složením ani tvarem, přičemž by jich musely v troskách být stovky. Poškození letadla ukazuje zásahy kanonem a malou leteckou raketou vzduch-vzduch, přičemž Holanďané důkazy o tom vynechali nebo evidentně upravili, stačí srovnat fotografie některých trosek z místa a následně fotografie stejných trosek ve zprávě. Celé je to nekončící manipulace a ostuda.

    To se mi líbí

 6. Asfalt napsal:

  Anketní otázka:

  Co nastane po snaze ČR vystoupit z EU?
  a) Merklová a Obama budou nadšeně souhlasit a rádi umožní ČR svobodné sebeurčení v mezinárodní integraci podle zásad svobodného světa vyjádřených i Chartou OSN.
  b) Merklová a Obama sice nadšení nebudou, ale vystoupení umožní, popř. ho podmíní řádným referendem jako prostředkem naplněné demokracie. Vystoupení v souladu se „západními hodnotami“ nebude ekonomicky ani jinak sankcionováno.
  c) Merklová a Obama nebudou souhlasit, ale nic jiného jim nezbude.
  d) Merklová a Obama nebudou souhlasit, v ČR dojde ke státnímu převratu, jímž bude protiintegrační reprezentace odstraněna a členství v EU zachováno. Pehe bude za profesní neschopnost nahrazen nenásilně.

  Pozn.: Merklová a Obama zde zastupují americkou a servisní evropskou formální politickou reprezentaci.

  Za zapojení do ankety sociologického průzkumu předem děkuje agentura
  Asphalt & sheeps researchers company, ltd

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   1+

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Samozřejmě že d) … (ale máte tam závažnou chybu!!!), má být:
   d) Merklová a Obama nebudou souhlasit, v ČR dojde ke státnímu převratu, jímž bude protiintegrační reprezentace odstraněna a členství v EU zachováno.
   Pehe bude za profesní (ne)schopnost jmenován bez přímých voleb presidentem a zároveň i premiérem ČR a aby to neměl tak těžký, bude mít tři mluvčí: Klňava, Čulík a Mitrofanov, osobního strážce mu bude dělat Chovanec, ale jen za předpokladu, že napráská něco na Sobotku a když zpětně ztloustne (musí splňovat hledisko štítu)

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … případnou výhru, prosím, věnujte slabým, neschopným a pronásledovaným z agentury
    Asphalt & sheeps researchers company, ltd – děkuji

    To se mi líbí

    • Asfalt napsal:

     Ano, děkujeme, výhru svěříme našemu účetnímu, p. Lapka si již zajisté poradí a něco možná i zbyde.
     V souvislosti s tou chybou naše agentura uvažovala tak, že právě proto, že vůbec dojde k tomu, že se v ČR objeví relevantní snaha o vystoupení z EU, budou Pehe a spol. neschopnými. Schopným by se to nikdy nestalo a pomátli by veřejnost daleko dokonaleji. Podle zásady, že zákazník má vždycky pravdu, ale okamžítě vyvodíme odpovědnost příslušných pracovníků za zpackané znění reklamované varianty d). Snad přijmete naši hlubokou omluvu.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      čert vem omluvu, ale jak ten pan Lapka z toho Bavora vymlátí tu čokoládu … toť kardinální otázka? Proto žádám ty vyvozující, aby se soustředili pouze a jen na Bavora!!!
      S pozdravem, Pehe for president!

      To se mi líbí

   • okolojdoucí napsal:

    „…splňovat hledisko štítu“
    Blbíši, Vy mně zase dáváte. Nesmím mít kafe v ruce, když Vás čtu. Ale díky, prodloužil jstě mně život!

    To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Hlasovat o vystoupení z EU, to je jako hlasovat o tom zda dát hadičku s infuzí naprosto zdravému člověku nebo dát ji smrtelně nemocnému pacientovi. My jsme smrtelně nemocná společnost, pomoc proto nutně potřebujeme. Mnozí z nás však časem zjistili, že v té hadičce mezi námi a EU tekutina, a nejen ona, teče obráceně. Ale nemáme hlásné trouby jako ti co o tom sice taky ví, ale je to v jejich zájmu nebo mají dobře zaplaceno mlčení. Bohužel jen trvání spojení s EU (a NATO) nám pomůže abysme si ten průser vyžili a užili až do úplného a konečného dna.
   Co kdyby hlasování dopadlo tak, že bychom vystoupili a uzdravili se? To by přece bylo špatně, je to totiž možné jen v případě drakonického vítězství komunistů a Okamury ve volbách.
   Ale nebojte se, naše nepracující neinteligence, o co víc nepracující a neinteligentnější o to víc příjmově silná, má podporu lidových mas, takže volby zase dopadnou stejně jako dopadaly dosud.

   To se mi líbí

 7. tata napsal:

  Myslím že to celé se dá nazvat KAPITALISMUS………..To není dávno zájem jedné země ale nadnárodního kapitalu………jako takový stratil pádem soc. tabora..tu lidskou tvář kvuli které se jevil jako lepší,nebo byl lepší nevím co je správné.Každopádně se ukazuje že nejen se mu podařil zničit v podstatě hrozbu socialismu ale že ho to dost vyčerpalo a přispělo že je na sestupné křivce,nebot stratil tu hranou lidskou tvář.Takže demontáž toho dobrého musí zakonitě dospět ke své mezi,co bude dál nevím ,nic dobrého to ale nebude,nebo takle musí přijít zakonitě obrovská katastrofa aby zase přišlo něco lepšího třeba.
  Oline pišeš ………………Stali jsme se členy pěkné bandy
  Ono moc možností není,a už vubec že by nám někdo umožnil se stavět na zadní jako ANGLIČANŮM………NA TO JSME PŘILIŠ BEZVÍZNAMNÍ………..AT BY TAM BYL KDOKOLIV…..třeba KLAUS který je vtomto ohledu proti EU……….OTÁZKA jestli v zájmu národa nebo to je v zajmu jeho cilu,a pochopil od začatku že mu budou mluvit do jeho baboviček…..podle mě by ani on více neudělal

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Další příklad toho, že i sebelepší původní myšlenka a úmysl se lehce zvrtne v pravý opak. Konkrétně v případu fungování a směřování EU za tím stojí lidé s hubou plnou žvástů o demokracii, svobodě, lidských právech, solidaritě, rovnosti, míru…

   Jaké ještě kdo chce důkazy o zvrhlosti a nefunkčnosti kapitalismu? Nemusíme chodit 100 let zpátky, stačí jít rok po roku počínaje rokem 1990 a snadno tu krvavou stopu režimů, které se domýšlivě chvástají demokracií a svobodami, vysledujeme.
   Jaký byl svět v tom roce a kde je nyní? Za pouhých 26 let! To komunisté tak po celém světě řádí? Nebo nacisté? Kteří proboha!
   Kdo dnes vládne světu? Nacistické, fašistické nebo komunistické státy? NE! Státy jako USA, VB, Německo, Francie, Japonsko, Austrálie, Kanada, Čína, Rusko, Mexiko, Indie, Saúdská Arábie a další.
   „G20 (G-20) je skupina největších ekonomik světa představovaná ministry financí a guvernéry centrálních bank, tj. členy 19 států a Jednotného vnitřního trhu Evropské unie. Na periodických schůzkách se také scházejí jejich nejvyšší exekutivní představitelé – předsedové vlád či hlavy států. Celkově ekonomiky G20 představují 85 % světového hrubého domácího produktu, 80 % mezinárodního obchodu a dvě třetiny světové populace“.

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Myslím si tato, že kapitalismus měl pro nás (!) onu zmiňovanou lidskou tvář proto, že jsme o něm nic nevěděli nebo v lepším případě málo věděli. Chtěli jsme znát a znali jsme jen to pozlátko. Nejezdí snad u nás teď drahá a krásná auta, nestojí dnes u nás krásné a drahé stavby, nejsou obchodní centra plná luxusního zboží, nemají snad umělci a manažeři a politici a podnikatelé a mafiáni a právníci luxusní příjmy?… přesně jako tehdy na tom námi obdivovaném Západě. A my si stěžujeme.
   O socialismu jsme toho věděli až moc. Asi tak jako víme moc o své sice hodné, skromné a spolehlivé manželce, ale přecejenom v letech a neatraktivní na pohled. A neobdivujeme ji, ale navoněnou opálenou draze oblečenou sexy dvacítku odvedle. Ta na nás ovšem zvysoka …., leda že bychom jí nabídli svou naditou platební kartu, asi tak jako jsme nabídli své podniky a firmy a vodu a … milým soudruhům kapitalistům ze Západu.
   Samozřejmě že socialismus byl lepší, denně o tom i tady diskutující, mnohdy aniž si to uvědomí, podávají důkazy.

   To se mi líbí

   • Jos napsal:

    Petřepavle mýlíte se. Obchodní centra jsou plná šmejdu, ovšem za luxusní ceny.

    To se mi líbí

   • tata napsal:

    CELKEM bych Petrpavel souhlasil………ale já to myslel trochu jinak,je nesporné že plno věcí co nazývám tou lidskou tváří,lepší by bylo asi maskou vzniklo dusledkem exzistence soc.tábora se ted pomalu demontuje………..ano je to pozlátko,opět ale pro lidi pro které jsou duležitější věci než hmotné statky,stale je dost možná převaha kteří považují za duležité pravě to pozlátko,ovšem do doby než je to semele………něco dravějšího ,bezohlednějšího………jinak souhlas

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Já taky s vámi tato souhlasím, ten souboj dvou systémů možná přinášel vyváženost a snahu se ukázat v lepším světle. Nejsem si tím ale tak úplně jist, spíš si myslím že šlo o historický vývoj po druhé světové válce vyvolané právě tvrdým a bezohledným kapitalismem, a on se tváří v tvář novému úspěšnému režimu musel snažit o rehabilitaci. A tím jsem vlastně jinými slovy popsal to co jste napsal vy tato 🙂 .

     To se mi líbí

 8. tata napsal:

  ještě dovětek………byl jsem pro EU……..DNES BYCH NEBYL…………NÉ ŽE BY TO BYLO lepší….protože jsem přesvedčen že ta naše politická garnitura by to packala stejně………ale byli byjsme ušetřeny té největší hrozby……..to jest byt otevřený pro imigranty

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Tato, já jsem chtěl do EU právě a jen kvůli Klausovi a jeho zlodějské mafiánské kamarile. Doufal jsem, že EU nám pomůže udělat konečně pořádek.
   Dokonce jsem komunistům tehdy zazlíval že jsou proti vstupu.
   Jak to dopadlo, víme všichni až ex-post. Jako vždycky … komunisti varovali správně.

   To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Milý Asfalte, pokud bude Sobotka premiér, o odchodu z EU řeč nebude. Jeho prioritou je usadit se v jeho strukturách, i kdyby měl socany utopit. On totiž moc šancí u nás nemá. A jestli po podzimních volbách dopadnou špatně, bude rád za 2 plus KK od Bakaly někde ve Švajcu. V Cevru, kde se usazují takoví obnošení týpci nemá ani na vrátného.

  To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   Anketní otázka je právě o té situaci, kdy tu Sobotka a jiní nebudou (by nebyli) 🙂
   Ankety se určitě zúčastněte, ať mají výsledky průzkumu odpovídající statistickou významnost a výzkumníci si nemusí vymýšlet jak západní mainstream. Odpovědí je opravdu zatím málo. Jinak ale, mně to nevyčítejte, chtěl jsem pro větší účast u dotazníkového stánku rozdávat čokoládičky, ale Bavor je někam zašantročil… Nejdou najít úplně stejně jako demokratickou opozici v Sýrii.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    moje čokolády Bavor ihned vrátí a předá dle mých dispozic slabým, neschopným a pronásledovaným z agenturyAsphalt & sheeps researchers company, ltd – nebo mu to tu zaviruju, že si do smrti na internetu nezabloguje!!!

    To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Já chci svou čokoládu. Jestli nedostanu svou čokoládu, tak odmítám anketit. Zadarmo zpívají jen ptáci na stromech a to ještě jen v létě.
    Ale jinak je to d), kde píšete, že Makrelová a Obama nebudou souložit …… u Adolfy by mně to nevadilo, protože je jalová, ale nobelista by mohl ještě něco sobě podobného splodit.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     Soulož se připouští, ale až po rozdání mý výhry slabým, neschopným a pronásledovaným z agenturyAsphalt & sheeps researchers company, ltd

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      Vyhrál jsem já, protože jsem první odpověděl správně a Asfalt na základě mého upozornění bude vyvozovat.
      P.S.
      Vy si, Rosťo, čokoládu kupte sám a klidně si v létě zpívejte s kým chcete!

      To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Důrazně, blbíši, protestuji. Výhru dostanu já, protože jsem větší.

       To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       Upozornění k anketě (pro zvlášť natvrdlé či zatvrdlé):
       1/
       Na základě velikosti Asfalt zásadně nevyvozuje!
       2/
       Poměřování velikosti zásadně spadá pod Dorotu A. M., z toho vyplývá, že si s těmi ptáky a Vámi zakoupenou čokoládou můžete jít zpívat klidně třeba do Berlína a jedno, jakou roční dobu!

       To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       Důraznější upozornění (fáze před zavirováním):
       Každej si zodpovídá za svoje příbuzenstvo sám, výjímky se nepřipouštějí!!!
       Nelze tolerovat, aby se slabým, neschopným a pronásledovaným z agenturyAsphalt & sheeps researchers company, ltd snila životní úroveň byť o pouhou čokoládu!
       Varování:
       Jestli nedojde k nápravě, začnu vytvářet viry (chrchlám celkem obstojně, ziku tady už máme a kchodl jich vyprodukuje za ten svůj pracovní den ! nevědomky ! tolik, že Vás to, pane Bavore, bude ještě moc mrzet)!!!

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Opravuji sdělení takto: malý princ nejedl čokolády ale masové kuličky. Jak zjistila BIS (Bavorova informační Služba), skutečné čokolády se staly obětí ruské propagandy.

        To se mi líbí

      • oh napsal:

       From: oh to: blbis
       Dis is one half.
       Pres any key to continue …

       To se mi líbí

 10. Rosťa napsal:

  Za článek jsem dal plný počet. Patřím k těm, který našim současným „bratrům“ nevěří. Dokázali nám to Mnichovem, dokázali to Jugoslávií, Ukrajinou, Líbyí a vlastně u všech US čuňáren asistovali také. Bohužel u některých i my, čímž jsem se já proti své vůli stal také agresorem ( u Srbska mi to vadí nejvíc ).
  Dovolil bych si ctěné osazenstvo upozornit na dva články PL. Jeden od vždy dobré T. Spencerové a jeden od Schneidera. Od něj mě obzvlášť těší, protože jsem v poslední době nabýval dojmu, že mu někdo pohrozil a krapet zkavárničil.

  To se mi líbí

 11. cobolik pacholik napsal:

  hrame spolu karty,pijeme,spievame,robime spolu,kazdy ma svoju sturacku,sme jedna banda a volame sa unia,lez jeden zvany hrdy albion,dostova vynimku,pyta viac penazi,ked vyhra bank,pije viac jak my za spolocne prachy,robi s namy,ale len 2 dni do tyzdna mi po 5,chce osahavat aj nase sturacky a spat s nimy,na takeho v nasej bande mozeme nasrat a ked budu dalsi z nasej bandy tiez chceli podobne,najdem si inu bandu v ktorej nebudem docista za kokotka jak tie nase dva bananistany.

  To se mi líbí

 12. Sims. napsal:

  Nikdo nevyhrál, všichni jsme prohráli. Každý však něco jiného, dle apetitu své rodné země. Když budu mluvit za VB, tak tam se uhrálo pár měsíců a při referendu to stejně rupne. V Německu už hrají jen o čas přežití Merklice a spol. , a to dalšího znásilnění nezletilé či zprzění nějakého chlapečka. V Česku o sebe hraje Sobotka, taky se mu to odpočítává, chlapcovi. Fico si hraje na svém písečku a již nacvičuje mobilní zátarasy, kluk jeden ušatá vychytralá. Poláci hrají na neviditelnost sebe sama, jen ať jim dá unie pokoj a nevyhrožuje. Řekové nyní vytáhnou karty, které nemohli vytáhnout při té eskapádě okolo dluhu, to Merklici a dalším nemohou zapomenout a odveta se blíží s jarem. italové začali vyhrožovat prostřednictvím svého ministříka, potřebují odvést pozornost od svých neřešených problémů a otloukan V4 se vždycky hodí. Takže asi nemá cenu pokračovat dále, žádný bonus kromě času nikdo nemá. A čas jsou peníze nebo taky ztráta. V EU to bude to druhé.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.