Zajímavé letopočty naší historie


Roku 644 od narození Krista, 5840 roků od vzniku světa, 300 dnů Konstantina císaře dvacátého čtvrtého a  za Jana čtvrtého 74. biskupa římského přišli do Bohemie bratři Čech a Lech.

Roku 649, tedy 5 let po příchodu do Bohemie, tehdy už země České byla pod horou Říp podle Čechova syna Kleně vysazena první ves zvaná Kleneč.

Roku 653, tedy 9 let od vejití do země odešel Čechův bratr Lech směrem východním a když došel na vhodné místo, dal znamení kouřem, podle čehož se ono místo jmenuje Kouřim. Tehdy se také našel moudrý muž a soudce lidu jménem Krok.

Roku 657 byly založeny vsi Charvatice, Rábus, pak Vysoký Dvůr a Černauš.

Roku 661 ve věku 86 roků zemřel kníže Čech. Na místě jeho hrobu vyrostla osada Ctinioves

Roku 670 byl správcem lidu vyvolen Krok.

Roku 671 bratři Supan a Turesk založili dvůr Tursko. Bratři se však povadili a tak Supan založil jiný dvůr a nazval jej po svém synovi Cheynovi Cheynov.

Roku 673 opouští Lech osadu Kouřim a odchází do Krajiny Slezské, kde dříve Vandalové a Sarmati sídlili. Při odpočinku u jednoho jezera, kde bylo mnoho orlích hnízd zakládá místo pojmenované Hnězdno. Po příchodu do Vandalie u řeky Visly našel hrad, kterému Vandalové říkali Wawel. Zde se rozhodl usadit a pod hradem založil město, které nazval po svém synovi Krokovi Krokov.

Roku 675 vystavěli Čechové hrad jako poctu Krokovi a  a nazvali jej Krokovec.  Krok sám však se stěhovat nechtěl, protože chtěl zůstat mezi svými.

Roku 685 v Lukách Jalových bylo nalezeno zlato.

Roku 709 umírá kníže Krok, když po sobě zanechal tři dcery, Kášku, Tetku a Libuši.

Roku 710 byla kněžnou Čechů ustavena Libuše. Ta na řece Cidlině zakládá město a hrad nazvaný svým jménem Libice, kde si přeje být pohřbena.

Roku 721 došlo ke „slavnému“ soudu, kdy byla vznesena výtka vůči Libuši „ O křivda veliká a Mužům všem nesnesytedlná, že žena bídná nás súditi má, zdaliž nevíme, že dlúhé vlasy a kratký rozum, ona umí lépe přísti a jehlou šíti, nežli Muže suditi. Jistie pravím, že lépe jest Mužuom zemřít, než takovou křivdu trpieti.“

Roku 722 odešlo poselstvo do vsi Stadice, odkud přivedlo budoucího pána svého Přemysla zvaného Oráč.

Roku 723 na základě Libušiny věštby založeno město Praha, nazvané podle prahu, před kterým každý, kdo do domu vchází musí svou hlavu sklonit.

Myslím si, že tento exkurs do historie stačí k tomu, aby se si mohli začít poklepávat na hlavu, že se ten Bavor asi zbláznil. Ale buďte v klidu. Pouze jsem vypsal data z proslavené Kroniky České, kterou sepsal Václav Hájek z Libočan.

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

82 reakcí na Zajímavé letopočty naší historie

 1. cobolik pacholik napsal:

  o tej prahe z vestby libusi,je uplne inac pepici,ked praotec cech,zamestnal premysla orace,tak tam taky drotar prave isiel okolo neho a pyta sa premysla orace,priahas,priahas premysle a ze premysl,mu barz neislo priaha povedat,tak rika praham,praham vole,takze odvtedy sa to vola praha,aby bolo jasne,bo uz vtedy cobolici chodili po svete…

  To se mi líbí

 2. Hudec napsal:

  Cožpak Hájek z Libočan, to byl velký pohádkář. 🙂 Ale hezky se to čte.
  Až někam k roku 1000 jsou naše dějiny zahaleny dost hustou mlhou, a já si myslím, že to není na škodu. Trocha tajemství je mi příjemná. Čerti vědí, jak to tenkrát všechno bylo a tak se o tom dají psát hezké příběhy.

  To se mi líbí

  • Jos napsal:

   Pane Hudče, tu mlhu docela čtivě malinko rozfoukal historik Dušan Třeštík na příklad ve svazcích Vznik Velké Moravy, nebo Počátky Přemyslovců. Fakt kvalitní čtení i když, sem tam, trochu obtížné. Asi to nebylo jeho autorským záměrem, ale docela dobře se mu podařilo popsat, jak hodně se zhoršilo postavení obyčejného člověka i jeho role ve společnosti díky přijetí křesťanství. Náprava pak trvala stovky let. A nejsem si jistý, že už byla dokonána.

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Pro mě je Třeštík také tak trochu pohádkář, ale nic ve zlém. Téma raného středověku pro mě přestalo být zajímavé už dávno, protože si nemyslím, že by se tam dalo objevit něco nového, spíš se mění dobové interpretace. A duševně je nám tehdejší člověk opravdu těžko k pochopení. Kdysi jsem přečetl a mám v knihovně od Rudolfa Turka „Čechy v raném středověku“ (Vyšehrad 1982) a nemyslím, že bych se k tomu období vracel.
    Tematicky mě spíš zaujala renesance v našich zemích a ještě víc „věk poděbradský“. K tomu sice existuje už velké množství pramenů a odborné literatury, na čtivější souborné zpracování se myslím stále ještě čeká. Zajímavé dílko, pokrývající jen díl problematiky vyšlo nedávno (Vyšehrad 2011) od Miroslava Šandery „Hynce Ptáček z Pirkštejna“, ale zde jsem dosti nekritický, protože Hynce a jeho „dědic“ Jiří z Poděbrad jsou moji „oblíbení dětští hrdinové“, na které nedám dopustit.
    Pokud jste čtenář, zkuste z dob dávných a temných docela hezké vyprávění Bohuslava Hlinky „Spor o praotce Čecha“ (Práce 1984) nebo speciálně k Praze vztaženou publikaci „Fraganeo“ od Lubomíra Poka (Mladá fronta 1990).
    O vlivu křesťanství a náboženství vůbec na vývoj lidské společnosti mám názory velmi vyhraněné a už neměnné – každou náboženskou víru/pověru považuji za zlo a manipulační prostředek k omezení/ovládnutí svobody jedince. Ale náboženských diskusí se zde i jinde straním, neb při nich vždy teče krev, na internetu naštěstí jen virtuální. Události posledního roku mě v mém přesvědčení jen utvrzují.
    Hezký víkend přeju.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Takových pohádkářů bylo, chystám další povídání z podobného soudku.

     To se mi líbí

     • Jos napsal:

      Tedy pánové, s tím Třeštíkem, coby pohádkářem, jste se fakt totálně sekli. Ty jeho věci opravdu nejsou žádné romantické a kratochvilné vyprávěnky pro potěšení a pobavení publika. Ledaže byste za pohádkáře prohlásili třeba Golla nebo Pekaře. Protože někam na tuto úroveň právě Třeštíkovy Počátky Přemyslovců, ale i jeho jiná díla, patří. V Počátcích Přemyslovců hned v první kapitole důkladně reviduje Gollovo pojetí nejranějších českých dějin. Právě toho, kterého se týká dnešní blog. A rpzmetal ho na prach. A jen tak mimochodem poznámkový aparát, rejstřík a odkazy zabírají v této knize téměř 200 stránek. Fakt to nebyl žádný pohádkář. A o těch jeho věcech, se domnívám, pořádná diskuse teprve začne.

      To se mi líbí

     • pepanov napsal:

      Bylo, je a bude stačí se jenom podívat na povídání o letech 1948 – 1989.

      To se mi líbí

    • okolojdoucí napsal:

     S tou renesancí v Českých zemích jste mě potěšil. Ta doba byla úžasná, cestovalo se, objevovalo, ale též tiskly knihy („hitem“ byly hlavně herbáře). K Hájkově Kronice české měl kdysi kdesi případnou poznámku prof. Polišenský, který ji označil za téměř oficiální katolickou propagandu té doby, ovšem velmi čtivou.

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Škoda. Foucaultovo kyvadlo som onehdy zhltol na jeden šup.

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Jojo. Je to poměrně těžký čtení, ale stojí za to.

       Liked by 1 osoba

      • vonrammstein napsal:

       Dá. Podobně pracuje Brown kolem Šifry mistra Leonarda. Akorát-ačkoliv je to taky promakaný,.je to na rozdíl od Ecca totální sračka.

       To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Díky za túto poznámku. Nejako som sa ešte neprinútil čítať nejakého Browna, tak som Vám vďačný, že ste mi práve ušetrili hodne času.
        Sám sa súkromne (a žiaľ pomaly) venujem jednému zaujímavému projektu a to je pôvod názvu Fatra. Zatiaľ viem len ukázať, že všetky oficiálne verzie sú bludy, ale skutočný význam mi zatiaľ uniká. Je to možno aj politicky citlivé. Veď viete Tatra-Matra-Fatra.

        To se mi líbí

      • jaa napsal:

       vr – nějak mi ten Brown připomíná knížky „na kila“ – patlá se v tom, patlá – jako naši psavci – najednu otázku – odpověď na 10 stránek a o ničem….

       Liked by 1 osoba

      • vonrammstein napsal:

       Přesně tak. Jenom intelektuálská masturbace.

       Liked by 1 osoba

     • vonrammstein napsal:

      Viem, dostal som po čuni tam i tam 🙂
      Brown je opravdu ztráta času. Mám rád knihy o něčem.
      Třeba i zkratkovitý. Proto třeba Hrabal. Dovolte mi tip, pokud ho náhodou neznáte:
      Joyce Cary-Kopytem do hlavy. Zrovna dneska jsem si to objednal z netovýho knihbazaru. Před dvaceti lety jsem půjčil-a pointu znáte.
      Pokud máte rád tyhle spletitý tajemný příběhy, děsivě geniální je Apokalypsa od D. O´ Briana. Nebo Bryana. Tady je nesehnatelná.

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Díky za tipy. Tieto knižky ešte nepoznám. (okrem Hrabala, toho mám tiež rád.) Odkedy mi synovia zohnali čítačku, tak si nosím knižnicu so sebou. Tie elektronické sa dajú aj ľahšie zohnať. Pozriem sa po tom kopyte aj apokalypse. 🙂

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Vůbec nemáte zač, třeba se Vám to nebude líbit 🙂
       Dejte vědět, jestli jste našel. Já tu Apokalypsu sháním marně.

       To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Máte pravdu. Pátranie po internetových kníhkupectvách a antikvariátoch je márne. Ak ju majú v ponuke, je tam nápis „Vyprodáno“. V angličtine by bol, trebárs na Amazone. Tam som našiel, že napísal pár ďalších veľmi zaujímavých knižiek, ktoré u nás ešte nevyšli. Podľa krátkych recenzií, ktoré tam sú, by sa mi asi páčila kniha „Island of the World“ (Ostrov sveta) s podobne morálne zameranou tematikou na búrlivú súčasnosť a minulosť Juhoslávie. Ústredná otázka má byť, či si človek môže zachovať ľudskosť v totálne neľudských podmienkach.
       Zaujalo ma tiež, že je dlhodobým kritikom kníh o Harry Potterovi a podobných. To je dobré znamenie.

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       To bude tím, že je katolík 🙂

       To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       No, niečo na tom bude. On ako umelec má cit na to, ako texty pôsobia „pod linkou“ medzi riadkami. V tej štúdii o Harry Potterovi ho dával do protikladu z Frodom od Tolkiena a Tolkien bol tiež katolík.

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Přesně tak. Ale nemyslete si-Apokalypsa není žádnej nábožně chvalozpěvnej slaďáček. Je to drsnej až krutej politicko-špionářní thriller, kterej se odehrává převážně ve Vatikánu. Autor má neskutečnej vhled do tamních reálií a řekl bych, že-zejména v popisu vnitřního boje o moc a vliv-nebude vůbec moc daleko od reality.
       Možná právě proto se ten román prakticky nedá sehnat. Zřejmě někomu vlivnýmu moc vadí. U nás vyšel jen jednou a v hodně malým nákladu. Byl bych ochotnej tu knihu hodně přeplatit, kdybych na ni narazil.

       To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Asi máte pravdu. U katolíkov bude na indexe, lebo slovenské vydavateľstvá sa snažia vydávať všetky bestsellery a toto im zrejme vadí viac ako Brown. Dám vedieť, ak zoženiem.

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Budu moc vděčnej. Znovu jsem hledal a znovu nic.
       Ono to není psaný nepřátelsky vůči Církvi. Naopak, je v tom spousta duchovní poctivosti a úcty a hluboký víry. A tohle je postavený do kontrastu mocenský mašinerii na tom nejduchovnějším místě křesťanství, která se neštítí ani vražd. Ne ve jménu Božím, ale ve jménu licence na její výklad.
       A hlavně ta kniha říká, že Vatikán je plnej lidí, co tam určitě nejsou proto, aby sloužili Bohu. Ba naopak. Což je viditelná pravda. Tragická, ale nepopiratelná.
       Je to síla. Docela dlouho jsem se z toho otřepával.

       To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Ma napínate… 🙂

       To se mi líbí

 3. tata napsal:

  Ohledně naboženství….předesilám jsem bezvěrec ale že je to zlo je myslím přiliš zjednodušené hodnocení.
  JAKO TAKOVÉ mnoho lidem pomohlo to že ho uchopí hajzlové je ta jeho stinná stranka.Myslím že zaklad je že člověk je v podstatě dravec.Využije všechny prostředky a nastroje aby ovládal druhé.Ano naboženství v sobě skrívají manipulativní prvky ale ty zneuživá člověk.Takže člověk dravec to zneužije,jako konečně vědu.Také mužem řikat že věda je zlo ale pravda to není,nebot by jsme žili dosud v jeskyních.PŘITOM věda muže zničit lidstvo mnohem učinějc a rychlejc.
  Je jen na nás eliminovat ty dravce v nás………..ve své podstatě naboženství je nástroj a je na nás k čemu ho využiváme.
  Umíte si představit život dnes třeba bez nože,přesto že ten nuž i zabijí……naboženství je takový nůž velice nebezpečný v rukouch šilence.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tato, v podstatě vše je nějakým náboženstvím. I Marxova idea se stala pro někoho vírou a pro někoho tím nožem.

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Třeba jsem se nevyjádřil přesně. Mě je celkem fuk kdo v co věří, to je jeho věc. Jenže skoro každý má pak tendenci s tím opruzovat a obtěžovat a vnucovat ostatním. V tom je ten problém.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Zřetelný souhlas s panem Hudcem! Víra by měla (musí) být navýsost intimní záležitostí každého jedince, a pokud jsou to víry v bohy, pak by to měla být zase záležitost mezi věřícím a tím či oním bohem (úmyslně píši jednotné číslo a malé „b“). Jen pošuk, nebo naopak profesionální dobrosral, co se prostřednictvím církví snaží na „vírách“ a státních penězích přiživit, je musí už z podstaty té obživy vnucovat druhým, jinak by se přece neuživil/li, jinak by se ten jedinec neprosadil! Z toho pramení, kromě jiného, všechny ty průsery v minulosti i současnosti. A o tom, že mamon je až na prvním místě, nemá cenu vůbec mluvit!

    Intimita věření ve víru k bohu/bohům, nemá nic společného s náboženstvími, ta jsou pouhým produktem církví!

    Mimochodem, vzpomene si ještě vůbec někdo na programové prohlášení ČSSD, co se týče nosného tématu, s kterým (si myslím) vyhrála volby = církevní restituce? Oni se ti deprivanti s klidným svědomím vys_ali na své voliče, přešaltovali a začali se modlit k multikulti pavědám a byznysu (kšeftování s lidmi, s utrpením a s vyčůránkovstvím lidských ziskovek), tedy k upadle-pofidérnímu náboženství, které podle osvědčených postupů tradičních církví, despotických a diktátorských režimů hustí do hlav ostatním, aniž by zjišťovali, zda s tím vůbec někdo souhlasí. Činí tak bez jakékoliv mandátu svých voličů a bez povolení podnikání k výdělečné činnosti z toho „modlení“ plynoucí. Kam se na ně hrabou všechny ty tradiční církve se svými biblemi/korány/texty/a nevím čím ještě a tím vším sakrálně-provozním příslušenstvím!!! Je to v současné době nejjednodušší způsob plenění státních pokladen pro to uskupených zločinných skupin … a jak to tak pozoruju, vše se děje na jimi domnělé konstrukci, že tak činí legálně!!! Věřím, že brzo zjistí, že se sakra mýlili, protože za to přece musí být po zásluze REGULÉRNĚ souzeni!!!

    To se mi líbí

    • Jos napsal:

     No rozjel jste se pěkně blbíši. Teď už stačí maličkost: mohl byste vysvětlit, jak má ČSSD se svými 50 hlasy ve sněmovně prosadit revizi církevních restitucí proti koalici ANO, KDU, ODS a TOP09. Protože Babiš dal ruce pryč od revize církevních restitucí hned na začátku. Třeba máte nějaký nápad, jak na sněmovní aritmetiku. Osobně mám pocit, že by se mělo řvát spíše na pachatele zločinů.Spíše než na ty, co nestačili gaunerům zarazit jejich zločiny. A mimochodem s tím volebním programem se trochu dost pletete.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      …Josi, nemusí vůbec nic s těmi 50 hlasy udělat, konečně, nic jiného také nedělali. Jednou se dopočítali těch „Vašich“ 50 a tím to pro ně skončilo!

      Proč si asi tak myslíte, že se například přítel Hudec dopracoval ke své Labuti po pěti společných rozvodech i přesto, že jim původní počty 1+1 vycházely, že jsou jenom dvě!!! Protože s tím něco CHTĚLI udělat, proto zřejmě museli každý jeden z nich s největší pravděpodobností podstoupit životní martýrium, což převedeno opět na ty Vaše padesátkové počty vychází, že 2+3 MOHOU být také dvě!!! Už konečně chápete, co obnáší lidské snažení v životě něco dokázat, podstoupit a prosadit?

      A ještě bych se chtěl zeptat, jste si úplně jistý, že jsem psal o církevních restitucích?

      To se mi líbí

      • Jos napsal:

       Jak vás tak čtu, tak si přestávám být jist čímkoliv. Možná by pomohlo,kdybyste z češtiny do češtiny přeložil své vyjádření „:Mimochodem, vzpomene si ještě vůbec někdo na programové prohlášení ČSSD, co se týče nosného tématu, s kterým (si myslím) vyhrála volby = církevní restituce? „

       To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       … bohužel, s tím já opravdu nic nenadělám

       To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       Takže přeložit do češtiny byste to chtěl, tak se holt pokusím!
       Jistě znáte onen hořký vtip, že za všechno mohou židi a cyklisté?
       Takže bych se znovu osmělil zeptat, jste si úplně jistý, že jsem psal o cyklistech?
       Pokud ANO, pak znovu bohužel, s tím já opravdu nic nenadělám!

       To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  Slíbil jsem, že sem dám echo, až budou fotky ze svatby. Tak už jsou na
  https://vonrammsteinphotos.wordpress.com/
  Trochu to trvalo, času málo 🙂

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Škoda, že jsem nevěděl, k Františkánům to fakt nemám daleko, třeba bych zaběhl „na čumendu“.
   Přičtěte jen mé zvědavosti, ty vaše zamaskované oči? Možná glaukom, jako mám já?
   A také dotaz – je to u vás první pokus, nebo recidiva? Pro katolíka asi blbá otázka, přičtěte to kromě zvědavosti mé náboženské neznalosti.
   My, když jsme to s mojí Labutí před tím skoro čtvrt stoletím v bohatě dospělém věku sečetli, tak to byl v součtu náš už pátý pokus, zatím úspěšný :-).

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    To není glaukom, pouze dodatečně začerněné oči. No comment.

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Nemám na Vás kontakt, jinak bych dal vědět.
    Nene, jen pokus o zachování vizuální anonymity 🙂
    Jak se to veme. Svatba druhá, církevní první a poslední 🙂
    Vy se taky neflákáte 🙂

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    5x , jóóó??? … no tedy, to muselo být skotačivý mládí!!!

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Když to podělíte dvěma, není to až taková divočina.

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Dělit dvěma? Proč? Co takhle dát si 4:1.

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       …no nechci to nějak přiostřovat, já to viděl původně 5:0, ale on si trval na tom, že to nebyla žádná divočina, tak jsem té jeho Labuti přiřkl taky nějaké zásluhy a tak jsem to vyhodnotil 3:2!
       Tak pane mluvčí, rozmluvte se, jak to vlastně bylo, já nebo strejda?

       To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       Pro Labuť verze 3, pro mne 2, Celkem 5. Jak prosté…..

       To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       … zase vedle, strejdo, ona ta jeho Labuť se od těch chomoutů nechala víc odřít, jen aby se dočkala našeho Hudce, neuvěřitelná cílevědomá snaha, že jo? Takže ani jeden to neuhádl a můžeme jít konečně spát!

       To se mi líbí

  • tata napsal:

   ZAJIMAVÉ……….CELKEM i sem si VÁS dokázal představit a skutečnost je i taková žadnej sralbotka,určitě si dokážete zjednat respekt……A VAŠE žena bych řekl že pujdete k sobě tak at VÁM TO VYDRŽÍ…….MYSLÍM že VÁM NIC NEDARUJE….A TAK TO MÁ BYT ..
   No já vlezl do chomotu jen jedno a zatím sem vnem pořád už 41 let………….tak ještě jednou hodně stěstí a malo problémů

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   hele air force base,tie oci nemuseli byt,ked tak pojdes po o brudnom NY city,jak si tam z kilometra budem vedel a dumal ja kurva niekde videl toho clena ked ma kopne budu rvat,iron mask,co tu robis kurva.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Plzeň je vole vesnice 🙂

    To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     ja nemyslim plzen,ale NY city,bo ked som tak par krat bol a unasal sa tym davom,takeho jak ty to by som asi neprekukol,ale pises,ze uz nemas repu,to skoda,ja chcel vzdy dlhe vlasy,ale ked boli dlhe,vyzerali jak slama na tych biednych domcekoch v rusku,co im wermacht palil…za to blatniky to mam jak na brouku…

     To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      a este neviem,ci si z plzne co jedno bo ja nesortujem,kto z akej riti,bo ja vzdy rad spominam na svojho mazaka z plzne cendu a este moj bratranec neviem,ci tam zije bol hospodsky a karbanik,co prehraval cele cele trzby,ale vyhraval aj mercedes…

      To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Tam bys mě potkat nemohl. Nesnáším velký města a NY je kurevsky velký město. Pokud už bych někdy tu divnou zemi navštívil, což nemám v úmyslu, našel bys mě nejspíš s foťákem někde v Coloradu na okraji Grand Canyonu.
      Nosil jsem dlouhý vlasy spoustu let, jestě jsem se s nima poprvý ženil. Nějak krátce po svatbě jsem to shodil a chodil osmnáct let dohola. Tohle jsem pěstoval tři roky, nějak mi přišlo, že se to k tomu šermu hodí. Vizuálně určitě, ale jinak to dost překáží, třeba pod helmou, taky mi dost padaly a byly všude a vůbec s tím byla hlavně pakárna.
      Takhle se učešu jednou za měsíc holicím strojkem a mám klid. Je to pohodlný.

      To se mi líbí

      • cobolik pacholik napsal:

       mna tiez v tom city tazko stretnut,bo u mna to mesto brudu a holoty,co kopa mysli,ze pupok sveta a canyon?to jeden z mala kopov,co dumam sa tam vratit,len ma serie,ze sa tam leti 5 hodin myslim do vegas z phily,ja mam vlastne na vsetky velke letiska tu blizko a z phily bol najlcnejsi 420$ tam a spat,bo vegas pre mna nic zvlastne,nijak ma nekoplo,ale ked som z neho za vychodu slnka vysiel to parada,bo divocina,bo mna co ma prve tu koplo,ked som prisiel,dialky,predsa buran od torysy,potom tie cesty a tisice aut to na zaciatku,potom kontajnerova lod v baltimore,raketa apollo,kosatka,ohen nad san bernardino,american co zvaral invalidne voziky pred 12 rokmi poznal radka simunka a mal jeho fotky,rozhovor v saratoga s takou starou krabicou z polandu,co zazil oswientim a nebol zid,ale odbojar a indiani,ani neviem z jakho stepu v sante fe NM s ktorymy som pijakoval celu noc pri ohni a piekli kurca aj s perim,tornado som nezazil,ale videl v okalhoma po 3 dnoch, a este dalsie veci,co si teraz nespomnem,preco to pisem,toto vsetko moze kazdy vidiet na pocitaci,ci citat o tom,ale na vlastne oci,bo u nas ,kde som rastol,to tatry,ked som videl z blizka,bo ked jasno som videl z nasho burakova,polia a roviny okolo novych zamkov s paradjkami a a melonami,prekrasne chramy a kastiele ci v pepikove,ci cobolove,co s tymy starymy stavbamy ma koplo,az ked som tam prisiel po 17 rocnej prerve,bo videl som predtym,ale potom som zistil,ze to naozaj nieco co ma kope,bo preco,bo ku tomu patrim,ked som sedel v kobke v reslove ulcici ,to si ine slovo nepocul,len boha som bohoval a jak som stal okolo zizky,to som myslel,ze sa poseriem,preco som toto napisal?bo tak zo mna vyslo.

       To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Báječné !
   Jste borec a Vaše paní také, co na to jiného říci ?
   Přeji vám oběma, ať všechno vyjde co nejlépe. Myslím a doufám, že si se vším poradíte, ať s dobrým nebo špatným. A jinak musím říci, že máte krásný koníček.
   Vždy mě potěší, když se dobří lidé mají dobře, vonrammsteine, a určitě nejsem sám, zde v hodovní síni u pana Bavora. Paráda !

   To se mi líbí

 5. vonrammstein napsal:

  To dokážu 🙂 Teď ovšem vypadám trochu drsněji, shodil jsem ty vlasy 🙂
  Moc díky! Paní je moc hodná, ale svý si prosadit umí, o tom nepochybujte 🙂 Ještě že to „svý“ je taky většinou současně „mý“ 🙂
  Gratuluju, to dneska už není vůbec běžný. My už tolik času nemáme, ale vydržíme, co to pude 🙂

  To se mi líbí

 6. K-k. napsal:

  OT: pane Bavore, pošta! 🙂

  To se mi líbí

 7. cobolik pacholik napsal:

  v akom kostole to bolo air for base?bo ja v nijakom nebol uz desatrocia,to sa tu nechcem ukazovat,ze neznaboh,ale pre take individua jak ja,co nedodrziava ucenie king of kings tam nie je miesto a kopa ,co tam chodi,to by som na zbity pysk vyhnal,bo ked chodis do stanku bozieho,dodrzuj ucenie na pizdny chlp,ked nie odchod medzi hovna jak ja,bo ja v mladi bol barz veriaci a bohabojny,ale boha jeho,ked som podrastol z dabla obnoha mi mati hovorila,ze som a tak aj zostalo,nie len mysel,ale konanie a skutky vo viere kinga je prava viera a nie predstavenie na hodine omse,jak u nas 90% buranov som videl od mala,tie zbozne tvare v kostole a vecer aj ty nasi pijavali,bohovali,kradli a opletkovali,ked trebalo aj susedov plot,nie vsetci,ale pijaci jak svina,jak ja,bo preco tak pisem,ucenie kinga sa upravilo,aby pasovalo lakirnikom na holotu,tak isto v komune marxizmus a trhova ekonomika v demokracii,vsetko vzdialene na svetelne roky od danej filozfie,ze tomu nerozumiem a pisem bludy,videl som jeptisky,co svatice a sluzili bohu do morku kosti,poznal som komunistov,co naozaj komunista a nie vychcanka a teraz vidim trhoveho ekonoma,co skurveny uzernik,co by oprocentoval a okradol svoju matku,bo ja v niektorych tych filozofiach dodrzujem niektore veci na max a ktore len ja viem,ja nijaky stredny liberal ja taky svoj buran,co by nemal problem zabit hocijakeho z tych filozofii,ked lakuje holotu.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Františkánskej kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánský ulici v Plzni.
   Dodržuju pravidla, přijal jsem je dobrovolně. Nejsou v rozporu s tím, co můžu nebo musím udělat i bez nich.

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    keby si dodrziaval pravidla a ucenie kinga,nemal by si na boty,nie toboz na nejaku fotku,podla 10 prikazani ,6 hlavnych pravd,neviem ci dobre pisem je v rozpore nase bitie kazdodenne,ja viem dnes ina doba,ale prikazanie,podla mna musia platit,keby aj kamen s tehlou obcoval,to cisto moj kuk,ked som toto povedal takemu mlademu fararovy v roku 1985 pri spovedi,zacal filozovat,jak politicky nacelnik,vlastne neviem,co vlastne myslis pod tym pravidla,bo ja dumam o pravidlach prikazani a bozich pravd,jak ma ucil taky stary farar na nabozenstve a ja ho sluchal jak boha,hoci som bol maly hovniar,dodnes nieco vo mne z toho zostalo,takze neviem bo myslim ani 1%podla ucenia a vsetkeho toho co spomina king a pismo svate co sa hlasia k tomu uceniu,ked ja vykonavam bozi sud sa poserie a nebude malo zivot vecny,ze tu robim sudcu a sam hovado som fajne preto nechodim do domu,kde bozske nadsenie je,lebo uz teraz som priposraty,ked ma budu sudit,ze sa bojim bo som veriaci?ja len dumam,ze ostatna spravodlivost musi byt nejaka,nie cta tu,co sme si my vyrobili,bo vsetko ma nejaky rad, a ci sa mylim,mi nevyvrati,ani najlepsi teolog,ani najvacsi neznaboh,nejake hlasky o odpustaniu,to ja mam na haku,bo clovek robi vacsinu veci vedome,tam vyzsie pisu,ze stalina chovali v seminari a tam pobral vsetko,ze bol pojeb u mna naopak ,bo u mna to minimum co dobre z toho nabozenstva som pobral a ked som poznal kratko tie stare krabice jeptisky,ta vacsina,ze som pojeb som pobral zivotom a skolou v nom,nedrzal som sa ucenia,ale toho,co pasovalo mne,tiez sa mi pacia ty,co im nijaka viera nevadi,len nech ju nevtiskaju jim a nevidia,ze vsetko dookola,sa nam vtiska,kurva vsetko,(no pomaly vsetko,bo srat chodime,kedy musime),ked nechceme chodit posraty,tak som kukal ,co som zase nafilozofoval a myslel,ze vymazem,ale hned mi tuklo toto mi nikto nevtiska,co som napisal,to sa z tej sibnutej cobolskej palice vttiska von a ci som za blbecka,ci hnupa,to uz rozhodne ten co cita,co sa mu zo sisky vytiska,ked cita pojeba jak ja,pokoj a bratska laska nech je medzi namy,co sa dava znakom podania ruky to sa niekedy robilo v kostole,teraz neviem,budem sa musel opytat zajtra mati,to mi da kazanie,ze som neznaboh…
    PS.videl si iron mask ortodoxnych jude?oni dodrzuju pravidla na dnesnu dobu z doby kamennej oproti tym,co su krestania,to tych pozorujem aj mam za pojebov,aj dumam kurnik v dnesnej dobe taky veriaci? a hnd duma,ci by ja tak konal jak oni…

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Čobolík, toto súhlasím, že pravidlá, hlavne tie základné, musia platiť aj keby tie kamene… aby nedorozumenie medzi nami nebolo a mohli sme si s čistým svedomím tie ruky podať na pokoj a bratskú lásku medzi nami, viera je veľmi dôležitá vec v živote a ani by ma nenapadlo samotnú vieru kritizovať, len keď nie sú veci na svojom mieste, vtedy bordel vzniká v živote a keď Stalin vypestoval marxizmus až na katechizmus, tak z toho zrobil úplnú karikatúru. Len toľko som chcel vyššie povedať.

     To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Jasně že hlavně Desatero. Není to tak těžký.
     Jo, pozdrav pokoje.podáním ruky se praktikuje. Snažím se tomu vyhýbat. Do tridentskýho ritu to nepatří a ten je pro mě určující. Tohle tam vrazil Druhej Vatikán. A je to těsně před Agnus Dei, takže to působí vysloveně rušivě.

     To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      kristus ucil k skromnosti,k rozdaniu vsetkeho co mas potrebujucemu bliznemu,cim vacsiu pakaren a tryznu budes mal za zivota pre dobro svojho, blizneho,nehovori nic o katolikoch o hocijakej holote,budes mal zivot vecny,ked ho judas kurva na lice pobozkal,jak ja nenavidim zradu,vidal ho na mucenie a istu smrt,bo ty zasrani farizeji rvali a dnes tiez revaju tak isto ukrizuj ho,zakladne veci,co mojzis dostal su dnes prerobene jazykom hada,sme banda skurvenych kainov a nenazratej svoloce,co za mamon zaprie aj svoju matku a ja jeden z nich,co ked kukam na to, tak to vidim,nesypem si nijaky popol na hlavu,ja len dumam,ked som sluchal jak male hovno davno toho farara,jak ma ucil,co je ucenie king of kings,dosiel som,len k jednemu som hovno,ze to mam pocmarane v siske,ze si to blbo vysvetlujem ci ponimam?jak je ustaveny,den a noc,rocne obdobia,jak ohen,ci voda,jak farby okolo mna,jak natura,ci to telo ustavene,ze sa nechyta nejaky zasrany pocitac,ci zasrany expert od cohokolvek k tomu radu a poriadku,co funguje tisicrocia,toto dumam,ze toto ma preskurveny rad,tak isto hocijake nabozenstvo,ktore si najchytrejsi tvor human prerobil jak jemu pasuje a jak som pisal vyzsie,,ze za to bude mal kazdy,co od toho radu upustil,ci si poprevacal po svojom,co nemozem potvrdit,len cujem v tych drotarskych kostiach,ked tak kukakm na bozi svet okolo seba prejebane,bo ked sa zacne hajit jak on nic len muzikant,to bude kukat jak alenka z risi divu,bo tam nebude nakruteny nejaky zasrany paragraf,ale linka po ktorej kazdeho prevedu a menej jak jedno pecrento ludstva po tej linke do konca naisto nedojde,takze zivot vecny,raj,nebo,druhy zivot,prevtelenie a podobne pindy to nas necaka…
      PS.moze vyzerat ten drist jak nejakeho spravneho pojeba,co vie kedy koniec sveta,ci spravne cisla na vysoku vyhru v sazke,ci nejaky pojeb od nejakej sekty,ci proste nejake vysinute individium co myslim najskor tak vyjde,co mne u tej cobolskej riti,kto si co pomysli.bo proc/bo v tom dumani som si maximalne volny,to myslim jedina cista jak panna volnost co holota na tej zemi ma nijaka laska,ci zlo volnost myslenia to the best!
      po precitani celeho,moze byt brane,ze som usiel z bohnic,..ale dumajte antikristti….

      To se mi líbí

      • cobolik pacholik napsal:

       este ma koplo,ze podobne dristal taky clen,z betlemske kaple,hadejte dvakrat kdo anikristi…

       To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Ale, Čobolík, aby sme si majstra z Husinca nepoznali? A zase sa nás tak neštíť. Nie je všetko ancikrist, čo sa blyští… 😉

       To se mi líbí

 8. K-k. napsal:

  Velmi zajímavé vystoupení: https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1531298393837790/ – s českými titulky

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   No nazdar. Někdo by mu asi měl nějak šetrně vysvětlit, že jeho pobočníkování u Žukova bylo jen jako a na vyhrávající straně byl jen proto, že to tak měl napsáno ve scénáři.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.