USA visí na vlásku


Velmi zajímavý rozhovor poskytl velmi nedávno někdejší šéf analyt.centra ruské zahraniční rozvědky a od r.2009 ředitel Ruského ústavu strategických studií, genmjr. ve výslužbě Leonid Rešetnikov.

 

Proč Západ stále usilovněji tlačí na konfrontaci s Ruskem?

 

-Západní elita zuří. Oni, totiž od nás naprosto nečekali takovou ránu, jako operaci v Sýrii. Za oceánem Rusko odepsali už před dvaceti lety. V roce 1992 si ředitel CIA Robert Gates uspořádal svůj osobní vítězný pochod, když pořadovým krokem přešel Rudé náměstí v Moskvě aby si poté připil šampaňským na počest rozvratu SSSR. Američtí politici mi v 90.letech do očí říkali: „Posláním Ameriky je šéfovat světu. Pochopte to a podřiďte se“.

Poprvé Američané chtěli zničit Rusko v roce v době Říjnového převratu v roce 1917, tím, že pomáhali bolševikům. Druhý pokus byl podniknut během 2.světové války. A třetí – v roce 1991.

Má se, ale,  přece za to, že ve 2. světové válce byli SSSR a USA spojenci …

 

-Druhou světovou válku organizovaly síly, které se dnes snaží řídit svět – jejich sídlem jsou USA. Jde o nadnárodní korporace a špička anglosaské elity. Do války jak Německo, tak i SSSR postrkovaly USA. Pomáhaly sílit oběma zemím, aby jejich vzájemná srážka byla katastrofální. Proto se také USA ve 30.letech podílely na industrializaci SSSR.

Stalingradský traktorový závod byl kompletně postaven v za oceánem, rozebrán a na 102 lodích převezen do SSSR. „Dněproges“ (obrovská vodní elektrárna) stavěla americká Cooper Engineering Copany. Gorkovskou automobilka – GAZ – společnost Austin. Někdejší moskevská Automobilka Leninského komsomolu – AZLK (Moskvič) byla postavena podle projektu Forda. Za 10 let Američané postavili v SSSR 150 závodů. Současně ale USA posilovaly i Německo.

V důsledku srážky SSSR s Německem zmizela ze scény velmoc Anglie. Německo bylo zničeno. Sovětský svaz zaplatil za vítězství válce 27 miliony životů. Ano, my jsme zvítězili ve Velké vlastenecké válce, a jedním z těch, kdo strávili 4 roky na frontě a došli do Berlína, byl i můj otec.  Druhou světovou válku ale vyhrály USA, když ztratily „pouhých“ 300 tisíc lidí.

A právě USA, a nikoli Stalin, spustily železnou oponu. Američané doufali, že v rozvráceném SSSR, izolovaném od světa, se lidé – jako pavouci ve sklenici – vzájemně sežerou. Podcenili ale duševní sílu našeho lidu. Je pravda i to, že izolací SSSR se Amerika stala pánem světa.

Ale, jak je to s přátelstvím Ruska a USA v 90.letech?

 

Mnozí uvěřili magické frázi: „Západ nám pomůže“. Naši západní „partneři“ ale zároveň chystali rozdělení Ruska na 10-15 útvarů. Odkud si myslíte, že pocházela podpora teroristů na Severním Kavkaze?

A najednou, po zdánlivém triumfu CIA, dochází k návratu Krymu do Ruska, a poté k operaci v Sýrii. To přišlo jako blesk s čistého nebe. Americký Kongres inicioval vyšetřování činnosti rozvědky USA, která neupozornila na nové možnosti ozbrojených sil Ruské Federace. Odsud ta nenávist k Vladimíru Putinovi.

Proč Evropa tancuje, jak Amerika hraje?

 

Pokud jde o Německo, tak po jeho kapitulaci s ním USA uzavřely tajné dohody, díky nim je německé rezervní zlato uloženo za oceánem a na území Německa je umístěno přes 300 (!) amerických vojenských základen. Krom toho si USA běžně kupují řídící a správní špičky. To probíhá i ve Východní Evropě. Pracoval jsem řadu let v Bulharsku. Tam nikdy nezapomínali, že je Ruské impérium osvobodilo v roce 1878 z osmanského poddanství. Nicméně cca 50 tisíc lidí z bulharských špiček, koupených USA, provádí protiruskou politiku. Navíc vůdcové mnohých zemí jsou lehce řiditelní, protože se bojí fyzické likvidace. Vždyť CIA stojí za desítkami státních převratů.

Probíhá i informační válka. V odpověď na podvrh o tom, že Putin dal souhlas s odchodem B.Assada, musel Kreml vydat dementi. Nicméně se mě naši spojenci poté ptali, zda skutečně hodláme proti IS bojovat až do konce..

Rusko zahájilo operaci v Sýrii pouhých pár neděl před pádem Damašku. V opačném případě by začalo drolení Sýrie, a následně by se IS vydal k hranicím  Ruska. A loutkáři tu jsou stejní jako ti, kteří přichystali 2.světovou válku. Finanční systém vzniklý po roce 1945, z níž veškerý zisk jde do kapsy Americe, se zadrhává. USA jsou v těžké situaci, a možná, visí na vlásku.

Další krvavý konflikt – na Ukrajině.

 

Sklízíme plody bomby, založené Leninem pod naši státnost, o které hovořil V.Putin. Sovětská moc vytvořila na odvěkých ruských územích geopolitické monstrum – Ukrajinu. Pracovaly na tom tajné služby císařského Německa a bolševici (Lenin, Stalin, Trockij). Ti vytvořili Ukrajinu, když od Ruska odstřihli ruská města Charkov (založen carem Alexejem Michajlovičem), Doněck (založen imperátorem Alexandrem II.), Nikolajev, Dněpropetrovsk a Oděsu (všechny založené Kateřinou II.). No, a Chruščov ještě navíc daroval Krym. Co s tím má společného Ukrajina? Byla potřebná jen k tomu, aby se stala antiruskem. A dokud bratři malorusové nepřestanou být zombírovanými monstry, jejich noví pánové budou ochotni válčit do posledního Ukrajince.

Ve vzduchu stále častěji visí slovo „válka“…

 

-Ve světě to cítí. A s nadějí hledí k naší zemi jako k mírotvůrci. Po zahájení ruské operace v Sýrii přišly z mnohých zemí signály podpory. Všichni totiž chápali, jak nespravedlivě se předtím zachovali k Iráku, Afghánistánu, Libyi, Egyptu. Na neveřejných mezinárodních setkáních se mě začali ptát: „Kdy Rusko přijde k nám?“ Na to se ptají lidé z Itálie, Francie a dalších zemí. Nedávno jsem byl v Pákistánu. Muslimská země, zdálo by se, ale slyšel jsem tam stejnou otázku.

Dostavilo se pochopení, že silné Rusko je zárukou spravedlnosti. A u našich „příznivců“ Rusko vyvolává nenávist ne proto, že je konkurentem v ekonomice nebo ve vojenské sféře, ale proto, že nabízíme světu civilizovanou alternativu. Na Západě jsou teď hlavními hodnotami: jíst., spát, a to se s těmito slovy rýmuje. Ale v ruské civilizaci vždycky nad materiálnem stálo duchovno. Proto není náš lid vypočítatelný. Proto také nikdo z těch, kdo se zahrabali do našeho území a bohatství, nás nedokázal vybojovat.

Zdroj: rusdozor.ru

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

49 reakcí na USA visí na vlásku

 1. cobolik pacholik napsal:

  s reich v case,ked este hitler usporiadal OH to obchodoval kazdy vo velkom,bo ich fabriky uz isli na plno,aby vyzbrojili wermacht a sama europa tomu nijak nebranila,rusi s nimi obchodovali,ked uz reich bol v poland a zacinal brat franciu,to iste konala amerika,az ked bolo napadnuta britania a us congress zakazal,akykolvek biznis s reich este mnoho us company nebudem spominat len bushovu,bo kopa dalsich dodavala reichu za co reich platil,pisat dnes,ze za tym vsetkym stala amerika to bulshit bo iny mali mocno ruky brudne,je pravda,ze zajatci spojencov hlavne piloti anglie,ameriky,ci belgicka,holandska a to vojna mala plne obratky v celej europe ,na pacifiku a afrike to ty zajati spojencov v nemecku v lagroch pocuvali gramofony,hrali tenis,fasovali cigarety,dostojnici alkohol,hralo sa divadlo a basket,tiez civilna holota na okupovanom terene spojencov,nebola tak kantrena,jak smerom na vychod,hlavne slovanska,ta bola bita jak zito hlavne v tej rusii,rusky zajatci v lagroch reichu to boli kantreny jak dnes saranca na sahelu a o nejakom standard,jak mali spojenci to sa neda prirovnat ,ani ku svetelnym rokom,nie toboz dnu a noci,bo dnes si vyvodzovat svoje kuky z hentej doby mocno pritiahnute za vlasy,bo vtedy amerika vo svete miesala kasicku s lyzickou,ale dnes to miesa bagrom.

  To se mi líbí

 2. kchodl napsal:

  Mám výhrady k historickým poznámkám, ohledně WWII.

  Mezinárodní bankéři, sdružení kolem švýcarské BIS, úvěrovali Hitlera, hlavně s cílem jeho útoku na Sojůz, to je potvrzený fakt. Dále v tom jely mnohé americké, britské, francouzské a italské kruhy.
  Na druhou stranu, v USA byla u moci Rooseveltova administrativa, která byla k SSSR více než vstřícná.

  Amíci stavěly továrny všude, kde jim to někdo zaplatil, na tom není nic divného. Dodávali i ostatní, třeba Británe vyvážela snad polovinu vyrobených obráběcích strojů do Sojůzu, RČS třetinu.
  Z Německa šel poslední vlak s obráběcími stroji do Sojůzu těsně před bombardováním německé útočné vlny 22.6.1941 – a míjel se s protijedoucím vlakem s ruským obilím, železnou rudou, manganem a dalšími surovinami. Americké dodávky továren pokračovaly dlouho po roce 1945, kdy už byla vyhlášena a spuštěna „Železná opona“. Ještě v době začátku Korejské války bylo v SSSR asi 15 tisíc amerických inženýrů, spouštěly se další výrobní komplexy a dojížděly dlouhodobé kontrakty.

  Nejvýraznější pomoc Americe Sojůzu byla nehmotná, tedy studium desítek tisíc sovětských expertů na amerických vysokých školách a jejich stáže v amerických podnicích, to vše v 30. letech, kdy oficiálně řádil mezinárodní boj proti komunismu. A z druhé strany zase Stalinova Kominterna a sovětské tajné služby. Stejně dnes postupují Číňané. 🙂

  Sojůz v USA usilovně nakupoval licence na všechno možné. Například, snad všechny sovětské letecké motory, později pohánějící slavné válečné stíhačky a bombardéry, měly původ v amerických licencích z 30. let. Ruští konstruktéři to samozřejmě tvůrčím způsobem rozvinuli. Stejně na tom byly další věci, například tankové podvozky, tankové motory, vysílačky, později radary, …

  Výrobní komplexy a americká organizace výroby, v té době nejlepší na světě, byly jedním z neuváděných pramenů vítězství Sojůzu nad nacismem. Sojůz Němce doslova převyráběl ve všech oblastech výzbroje, přesto, že na ně dělaly všechny evropské národy.

  Další dva důvody výhry nad nacismem byly také z USA:

  1. Vysoce výkonná sovětská logistika založená na normovaném paletovacím systému, který byl implementován do celého výrobního, skladovacího a dopravního řetězce. Němečtí náckové proti tomu používali nákladní sítě, což bylo mnohem náročnější řešení ještě ze středověku, díky tomu nebyli schopni nikdy na východní frontu dopravit dost materiálu, například stav munice ve frontových jednotkách málokdy stoupl nad 40% válečné normy, plného zásobení byli schopni jen chvilkově, před ofenzívou.

  2. Projektované zastarávání. Tedy dělat výrobky jen tak kvalitní, jak je nutné, ale ne více, optimalizovat výrobu na zamýšlené použití, z co nejlevnějších materiálů, co nejméně výrobními operacemi, co nejrychleji a nejúsporněji. Tedy například, proč vyrábět hlaveň děla z drahého materiálu a dokonalou, aby vydržela 2000 výstřelů, když 90% nasazených děl na frontě je zničeno než vypálí palebný průměr 60 ran. Proč mít tank s bezporuchovým dojezdem 2000 km a životností motoru 5000 km, když 80% tanků ujede z nádraží na frontu 100 km, pak je zničeno nepřítelem během prvního nasazení, při kterém ujede průměrně 400 km.

  Nemci tohle nedělali, jejich tanky byly přehnaně kvalitní, stavěné jak v mírové době pro 20 let služby. Tím pádem byly 10-30x dražší než ruské, s mnohem větší pracností, často z drahých materiálů a moc komplikovaně řešené. Stejně to bylo s další vyzbrojí a vojenským materiálem.
  Celkově se dá říci, že Rusáci dotáhli tyhle věci ještě dál než Amíci, nakonec z nich byli nejlepší váleční inženýři, konstruktéři a organizátoři projektů, výroby a nasazení. Proto válku vyhráli, nebylo to jen na frontě.

  Dá se říci, že dnes Američané tuto lekci zapomněli a dělají, co se týče výzbroje, „německou chybu“, zatímco Rusové si to pořád pamatují.

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   1+

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Velmi pěkně.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Jsem vlastníkem sovětského stroje GAZ 69M a z praxe mohu potvrdit, že na něm funguje přesně to, co fungovat má, resp. na čem záleží, to je ze super materiálů a dokonalé.Ale cokoliv, na čem tak moc nezáleží, je z toho největšího šhitu, co si lze představit.
   Šrouby jsou „skoro“ 10, takže když je potřeba to povolit a nejde to, tak se to strhne, „čárky“ na šroubovák nejsou uprostřed atd…
   Jednou jsem měnil péra, a povoloval jsem takovou hrazdu, na které to drží….před dvojku lešeňovku, to jsem v životě neviděl, ohnula se i velká ráčna, celé se to otočilo, pak to „bouchne“ a ten šroub se ne jemném závitu povolí, aniž by ta hrazda praskla.
   Neskutečně kvalitní metalurgie…
   Auto se za jízdy třese jak kobyla s epilepsií, ale jede furt…vůbec v terénu, nic tam není navíc, co by se mohlo rozbít, takže zvládne ty nejextremnější sekce..
   To pak člověk hned pochopí, proč vyhráli válku.
   Nebo ty péra…listová, tam je několik dílů, které jsou vyhamrované do určitého oblouku.
   Kupodivu ten vrchní díl je rovný.
   Ale 30 let je svázaný s těmi oblouky a dostává to neskutečně zabrat, pak jsem ho rozebral, a ten vrchní díl byl rovný jak puška, to jsem čuměl…
   Jak to mají ale západní stroje, to nevím…

   To se mi líbí

  • hans napsal:

   … Ještě v době začátku Korejské války bylo v SSSR asi 15 tisíc amerických inženýrů…

   Kde si lze přečíst něco víc?

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Super príspevok

   To se mi líbí

 3. taras2 napsal:

  „Na neveřejných mezinárodních setkáních se mě začali ptát: „Kdy Rusko přijde k nám?“ Na to se ptají lidé z Itálie, Francie a dalších zemí. Nedávno jsem byl v Pákistánu. Muslimská země, zdálo by se, ale slyšel jsem tam stejnou otázku.“ – S mnoha argumenty článku lze souhlasit, až na to, že skoro vždycky z Rusů vykoukne velkoruský manýrismus, jako v tomto případě. Ze zdvořilostních poznámek vyvozuje Rešetnikov, že v Itálii a Francii někdo čeká na to, až k nim přijdou Rusové! Gigantická nadutost a přecenění vlastního významu, které je pak vždy jenom směšné.

  Stejně tak „Ale v ruské civilizaci vždycky nad materiálnem stálo duchovno.“. Jistě. Když se lidu po dlouhá staletí nedostává materiálna, je duchovno to poslední, čím se lze šidit.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Teď jste mě dostal. Měl jsem tu už ráno napsanou repliku v tomto duchu, ale pak jsem to smazal, protože… proč, vlastně?
   Já jsem v podstatě rusofil, ale co je moc, to je příliš. Silné Rusko je teď třeba, ale aby nám nezesílilo zase až moc. Když bohatýr vsedne na kůň/na tank, kolikrát pak neví kdy přitáhnout uzdu/brzdu.

   To se mi líbí

   • taras2 napsal:

    Já jsem stejně jako vy váhal, jestli to mám psát, ze stejných důvodů. Neboť je jasné, že Rusko je v současné situaci ten, kterého Amíci ohrožují, kterého tlačí do kouta, kterého se snaží rozložit politicky i ekonomicky. To všechno je pravda, ale Rusové by si měli už konečně odvyknout to fandění do vlastní kapsy, které většinou zakrývá nejistotu, podvědomé sebepodceňování a slabost. Doufejme, že to stihnou ještě v tomto století.

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    To samé. Nakonec jsem to neposlal a jen jsem vyvrátil to osočování USA před roke 1945. Protože všechny americké útoky na Rusko začaly až v 50. letech, kdy se v USA zmocnila moci CIA a vojensko-průmyslový komplex.

    Že je Rešetnikov zelená guma a velkoruský šovinista, to je jasné. Má to tak nějak v popisu práce. Ono poslechnout si generálmajora z americké strany, to je ještě 10x horší.

    To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Zapomněl jste taras-i2 okopírovat i to co předchází či následuje :
   “ Ve světě to cítí. A s nadějí hledí k naší zemi jako k mírotvůrci. Po zahájení ruské operace v Sýrii přišly z mnohých zemí signály podpory. Všichni totiž chápali, jak nespravedlivě se předtím zachovali k Iráku, Afghánistánu, Libyi, Egyptu. …….“
   “ ……..Proto není náš lid vypočítatelný. Proto také nikdo z těch, kdo se zahrabali do našeho území a bohatství, nás nedokázal vybojovat.“
   Jedině tak je význam sdělení nepozměněn, nezkreslen. Vytrhnout z kontextu, doplnit svým pohledem, a pak kritizovat, to umí každý ….. .
   Naletět na takovou vějičku, to už zvládne jen ten kdo chce 🙂 .

   To se mi líbí

   • taras2 napsal:

    Co jsem citoval, bylo jádro Rešetnikova sdělení, podstata veloruského šovinismu, který z citovaných vět jenom kape. Každý soudný čtenář jistě pozná, že ta věta předtím, kterou jsem necitoval, tedy „Ve světě to cítí. A s nadějí hledí k naší zemi jako k mírotvůrci.“ jenom posiluje základní význam citovaných vět, tedy to bezbřehé ruské vychvalování vlastního ocasu. Nebo vy snad hledíte k Rusku s nadějí, že vytvoří na světě mír? No tak poklona vaší naivitě.

    To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Tam byl tedy pořádný průser přímo na vlásku.
      Ten chlap tu pistoli fakt natáhl, a měl v ní náboje, protože jinak by zůstal otevřený závěr.
      Už to je zázrak, že nestřelil sám sebe, když si nataženou špuntovku rval dost nešikovně do kapsy.
      A kdyby mu ruplo v kouli…..ani nemyslet!

      To se mi líbí

      • Kamil napsal:

       Něco se mezi nimi dělo, k posouzení situace chybí zvuková stopa. Nicméně ta paní je neuvěřitelná…, ale mohl to také být přiopilý příbuzný či známý?

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Byl divnej, i tu pistoli natáhl až za delší dobu, ne hned na začátku.
       No, klidně to mohl být i manžel, nebo tak něco, ale stejně je dost nejistá hra, být jen v blízkosti někoho, kdo má v kapse nabitou pistoli a evidentně není v úplné pohodě.

       To se mi líbí

    • danaver napsal:

     A co tedy přináší Rusko světu, válku? Mír na celém světě je určitě planá iluze, stačil by docela obyčejný pokoj s malými třenicemi, k čemuž by stačilo jen dodržovat obvyklé dohody, a k tomu jak se zdá Rusko směřuje. pozvedá trochu vážnost OSN, třeba. Mně se to líbí, a považuju to za hodně dobré znamení pro lidstvo. Klidně jim kvůli tomu odpustím trochu květné mluvy, ať si fanděj. Však co si vychvalujou američani se svým supermanem 🙂

     To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Nechci vás poučovat, ale Rusové tvrdí, že sledují svoje zájmy. To je v pořádku i pro nás, protože soudím, že naše zájmy jsou aktuálně s těmi ruskými dosti v souladu. Ale nelze trpět iluzí, že to tak bude na vždy. O tom je z mojí strany (a řekl bych i z taras2 a kchodl strany) řeč.

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Řeč „ani tak ani tak“ je pohodlná, a vypadá dokonce jako rozumná, snášenlivá, pohodová, chápající, poučená.
       Jenomže ani v politice neplatí postoj „já jsem sice nic neříkal, ale na moje slova došlo“, resp. ničemu takový nepomáhá.
       Je to podobné jako s úvahami typu : co by kdyby vládli současní komunisté? Co člověk, to názor. Zbytečné. Názor je třeba mít ucelený směrem k dosavadním porevolučním vládcům (dnes už snad nikdo soudný nevěří že ti dnešní jsou ti samí jako ti před 1989).
       Nemám Hudče žádný zásadní problém s pohledy vašimi, taras-e2, kchodla – jen se snažím nerelativizovat. Jsem střelec – ten se vrhá do řešení i když ví že narazí, i když tuší že by nemusel mít navrch. Někdy zbrkle.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Oprava : “ … že ti dnešní KOMUNISTÉ jsou ti samí ….“

       To se mi líbí

      • cobolik pacholik napsal:

       aby bolo jasne hudacku,ja novinar od spodiny,nie jak ty,akekolvek zaujmy sleduje vania,on jediny moze hamovat zaujmy niekoho,co sa pocmarava slabe 10 rokov a kazdy vie aspon ja,ze doteraz vo svete nebolo vela hracov,co ostatok sveta musel respektovat a myslim za ostatne 100rokov predtym,ci 100 rokov po nas, sa to velmi nezmeni,sikmooky z poza murika kus zmocnel,ale ty,co maju pravo veta v OSN to su hlavny hraci,ale aj ty zachovuju rovnovahu,jak je v prirode,bo keby boli rovnaky,na svete by bola nuda.
       este hudacku,je vlhkost vzduchu v jemen,tak jak tu,ci sucho jak v arizona,myslim na pobrezi,tak jak tu vo vnutrozemi jak v arizona,hoci predsa jemen na inej rovnobezke,jak ta rit,predsa ta cast afriky to tisicky kilometrov kamena a piesku.

       To se mi líbí

      • danaver napsal:

       Klidně poučujte, já si to už přeberu:-) Že má každý svoje zájmy, tomu rozumím, i tomu že si každý chce prosadit ty své a pojistit si je na co nejdéle.
       Nevím jaké by mohli mít oumysly, jedni nebo druzí nebo třetí. Ale, když porovnám jak si své zájmy prosazuje Rusko a jak usa, tak pro mě je ruská strana čitelnější, férovější, klidnější, spolehlivější. I do Berlína dojeli na základě Jaltské konference, dohody dodržovali, dovolili rozpustit Varšavskou smlouvu. Zatímco druhá strana – nedodržuje skoro nic, zrazuje své přátele, spojenci končí jako mrtvoly… a toho se nebojíte? 🙂
       Z mého pohledu spíš nabubřelost amerických filmů o záchraně světa svědčí o fandění do vlastní kapsy, které by mohlo radši skončit už v tomto století. Tož tak 🙂

       To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Měl jsem taras-i2 pocit že jsem na vás byl příliš příkrý. Když čtu vaši reakci, říkám si : nebyl! Málo.
     Ale skoro bych řekl že to byla jen taková hloupá legrace. Nebyla? Myslel jste to vážně? Pak doporučuji aspoň trošku sledovat zahraniční politiku velmocí.
     Danavaer a Kamil vám odpověděli i za mě.
     Nemá smysl se přít, pitvat dávnou minulost také nedává taky smysl – vládnou dnes tam i tam jiní, nedávná historie a současnost je zřejmá : kdo vede (stokrát) útočné války bez pozvání, svrhává „neposlušnou“ reprezentaci ?, kdo přichází bránit (jednou) zvolenou vládu na její pozvání? Budoucnost nevyřešíme.

     To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … už jsem to někde psal, zatím to vidím od Putina a spol. na slušně rozehranou, ale hlavně hranou, partii a myslím, že protihráči si ani pořádně nevšimli, že ten sakramentskej Putin začal hrát partii a některé figury mu chyběli. Jen dobří hráči umí vyrovnat partie i s takovými handicapy!

     To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     taras bulba ,vacsine normalnej holoty ,hned tukne,ze pise nejaky artista,ked mysli,ze za trakarom vsetko poleti jak mucha za hovnom,ze sa niekde klaci a vola do neba v taliansku?na ruske baby to bude skakat kazdy,ale slavic women to jedne z najkrajsich,ja pochybujem,ze tu niekto z bandy,kukal na rusko z vzyval,jak pise ten pojaseny rusky artista,bo rusko netvori mier,netreba mat nejaku skolu politickych vied na yale,staci gazdovsky kuk,ze rusko hamuje expanziu druhyh,co naisto chcu a aj otvorene dristaju dost podobne jak rusky artista,proste vania je velka protivaha na vahe sveta,aby si niekto druhy okrem nich chcel vytvorit celosvetovy mier,bo zatial vidno,ze najlepsia demokracia za ostane 25 rokov to demokratizuje tak,ze to zacina byt pizdou ke zdi.

     To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Souhlasím ta v současné době obrovská podpora Dienstbierovské frakce v ČSSD ze strany jak mladých sociálních demokratů, řízených Kalouskovci, tak síťových makačů jako je Pehe,Klvaňa,Lipold,Leschtina aj.opravdu nevěští nic dobrého.
   No a adorace Peheho pro Sobotku, je velmi slabý odvar toho co nyní organizuje Andrej ve svém tisku.
   Prostě Sobotku najednou potřebujeme, jinak se Česko zhroutí a upadne na několik desetiletí do bídy a korupce.
   Tož uvidíme, také prozatím nemám uceleně složený cíl této masmediální šablony. Prozatím co je jasné je, že Sobotku nepotřebujeme pro sebe ale pro blaho opravdu velkého celku.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Něco není v pořádku od okamžiku, kdy se za Sobotku postavila Kalouskova kavárna hned po volbách. A jemu nejen nedochází, ale ještě se tím prsí.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Sobotka je s Kalouskem kamarád. Novináři to vědí a proto na něho neútočí. A pokud ho Pehe dokonce chválí, tak čekejme nějakou ošklivou křivárnu.

    To se mi líbí

    • pepan napsal:

     – kamarád není možná ten správný termín.
     Synovec, měří 207 cm a díky těmto fyzickým dispozicím si při studiích přivydělává v bezpečnostní agentuře. Není to tak dávno, snad 3 nebo čtyři roky „hlídal“ VIP golfovej turnaj. A mezi „celebritama“ se motal podnapilý nejchytřejší exministr financí rozvojových zemí Kalousek a střízlivý B.S, takto současný premiér tahal Kalouskovi, jeho golfové hole.
     Takže ten vztah by se dal popsat tak, že B.S. dělá Kalouskovi „caddyho“.

     To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Ještě trochu k článku, tedy jak „USA visí na vlásku“ na Blízkém východě. Obrovská sranda je, že americký časopis „National Interest“ právě dnes vydal článek o americko-saudsko-jordánsko-turecko-… cvičení „Severní hřmění“, které probíhá v Jordánsku, jako příprava na invazi do Sýrie. Píše to nějaký saudský kozomrd, je to neskutečná sranda.

  Mimo perel že ISIL založil Assad, že assadovci s íránskými šiity ničí celý region mě úplně rozsekala hláška, že saudský plán na invazi do Sýrie a zároveň boji proti Jemenu je založen na útoku pomocí modifikovaného Schlieffenova plánu německého štábu z WWI, který saudští géniové opravili, aby fungoval. Vážně, není to parodie !

  Saudové, kteří s výzbrojí za stovky miliard dolarů nedokáží už rok porazit bosé Jemence v nejchudší zemi světa, budou opravovat prušácké plány německého generálního štábu z první války.

  http://nationalinterest.org/feature/saudi-arabias-master-plan-against-isis-assad-iran-syria-15221

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Moje angličtina na to nestačí, ale i tak jste mě se Schlieffenem pobavil.
   O Jemenu raději pomlčím, už to zdejšímu domácímu dlužím skoro dva roky. Ale letos nepojedu na Krétu, tak to třeba zmáknu.
   Nejsem žádný zkušený bojovník, střelec jen kdysi sportovní, ale na základě osobní zkušenosti bych intervenci do Jemenu asi přirovnal k bojům v Afghánistánu. Je otázka, zda tu zemi vůbec LZE dobýt. „Rázovitý lid“ řekl bych s klasikem a terén pro moderní armádu strašidelný. Použití těžké techniky diskutabilní a hlavně – kromě kontroly úžiny u Adenu tam není proč bojovat! Jediné bohatství je na severu v hraničním územím se Saudy, kde vlastně není přesně vymezená hranice. Na jižním pobřeží, východně od místního správního centra – přístavu Al Mukalla, kousek od letiště Ar Riyán jsem měl možnost navštívit v roce 1996 ropný terminál kanadské ropné společnosti CanOxy v Shiru, kam od severní hranice natáhly ropovod, pokud si dobře vzpomínám, hovořili tehdy o investici do samotného ropovodu 300 milionů dolarů. Kromě úzkého pásu pobřežní pouště jsou tam neprostupné hory, takové ty s useknutými rovnými vrcholy ve stejné výši (nevím, jak se tomu říká), mezi nimi wádí, která celem nikam nevedou. Pak je v té části Jemenu uprostřed území v ose západ/východ Wádí Hadramaut (název Hadramaut se kdysi používal skoro pro celý Jemen), což je roztomilé zelené zemědělské území s nádhernými městy Shibam a Sajun. Co je dál na severu k Saudům to nevím, tam jsem nebyl, ale asi celkem nic – hory a poušť.
   Ony jsou dost rozdílné ty části na západě (Saná, Hodeida, Aden) a na východě směrem k Ománu. Ale co se tam, kromě už zmíněné úžiny, dá získat, to fakt nechápu.
   Kurnik, to jsem si zavzpomínal. Zkusím k tomu poslat panu Bavorovi pár fotek, jestli je najdu – jen tak pro ilustraci.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Moc se těším, že na Vaši jemenskou epopej jednou dojde.

    Jak jsem možná už psal, na VŠ koleji s námi byli Jemenci, z Adenu, tedy z té „socialistické diktatury“. Zajímavé na nich bylo, že většina z nich prošla armádou Jižního Jemenu i nepřátelského Severního Jemenu, prostě když je to už nebavilo, tak dezertovali tam a zase obvykle zpátky.

    Asi to tam Saudové mají podobně jako v Afghoši, protože „naši“ Jemenci měli zajímavý koníček, každý měl několik nábojů do pušky, karabiny nebo pistole, na které si vyrýval nějaké ty verše z Koránu a jména svých osobních nepřátel a pak to vystavovali na poličce. Stříleli pokud vím jako Arabové, to jest Arab mačká spoušť, Alláh trefuje.

    Ale jinak s nimi byla sranda, rodiče jim posílali dost peněz, něco dostávali ještě z ambasády a řádili vskutku bohatýrsky. Neodříkali se ničeho, mimo chlastu a děvek pořád žvýkali ten svůj kát a pili strašně silný jemenský černý práškový čaj s bermamovým semínkem. Z těch všech Arabáčů by se dalo říct, že byli možná nejlepší, docela přátelští.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     já měl zase kamarády z Kypru, to byly tahy … ale na stolech jsem je nechal tančit jen tehdy, když jsem měl výkresy uklizený a hlavně už dopitý pivo, protože ta necelá trojka za kus byla tehdááá pro mě víc, než jejich tanec … ale bylo to krásný 🙂

     To se mi líbí

 5. kchodl napsal:

  Moc zajímavou věc píše ruský velvyslanec v Londýně, uveřejnil to britský „Evening Standard“ a po něm celý článek zpracoval „Russia Insider“. Minulý rok v létě Amíci Rusákům na diplomatické úrovni otevřeně oznámili, že na podzim 2015 pronikne do Damašku a Latakie ISIL a Sýrie padne. Chtěli to podpořit koncem léta „bezletovou zónou“ na svůj způsob, jako v Lybii, tedy bombardováním. Prý poté mělo následovat přebarvení ISILu v Damašku „na bílo“. Výsledkem by samozřejmě bylo řádově více uprchlíků – tentokrát opravdu ze Sýrie a opravdu z války a nebezpečí smrti, z assadovské Sýrie.

  Rusům to prý natvrdo oznámili, a tlačili na ně, aby ve světle této plánované skutečnosti odstranili Assada a snížili tím odpor vládní armády, aby obsazení proběhlo lehčeji.

  Zjevně je vůbec nenapadlo, že se proti tomu Rusáci postaví a vlítnou tam s letectvem sami. Proto na to Amíci koukali jak čerstvě vyorané myši, když k tomu došlo, a dodnes se z toho nějak nevzpamatovali.

  http://russia-insider.com/en/politics/russias-ambassador-uk-drops-bombshell-us-expected-isis-seize-damascus-october/ri12860

  To se mi líbí

 6. karel napsal:

  Ne tak moc od tématu dávám odkaz na zajímavý rozhovor demagoga s ideologem: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-ideologem-starikovem-d4d-/zahranicni.aspx?c=A160205_144213_zahranicni_jw

  To se mi líbí

 7. cobolik pacholik napsal:

  podobne mapy a dristy,rozdelenie a gazdovanie u tych traktarov mal pekne naplanovane, uskotocnovali volke s pomocou wermacht pod dozorom akedemickeho maliara z osteraich,co sa im spociatku darilo,co aj pasovalo tym co zeru slimaky a aj tym,co vyrabovali so salkom caju v ruke pol azie a afriky,ale ked si otrepali kolena bo uz klacali ty traktare na nich a pripreli sa do wermacht,za zacal byt priposraty cely svet,na koniec tej srandy sa volke docista posral,nevyjimajuc nasadenienie ostatneho sveta,ktory vedel,ze musi kontrovat,bo vania by sa zastavil az v DC.
  ak by toto traktarom hrozilo teraz,nemusia vyvijat take otacky,jak vyvijali pred tym,bo maju JZ,ktorej dostatok staci,ze ty,co kreslia nejake mapy, basnia o nejakom deleni traktarova pojdu s dymom aj s tymy mapkami,toto nazor burana,bo v kazdom kraji,co ma nieco do dristania vo svete to ten,co drzi ruku na tlacitku,vie lepsie,jak datum narodnia.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Oni asi budou, čobolíku, mít v hlavě piliny, nebo co, když si furt kreslí ty svý přiblblý mapky o rozdělení traktarova, jako že vania, jen tak z plezíru, jim předá svoje JZ jen pro jejich jedinou pravdu, krásný voči a buzerantskou lásku, aniž by jim je neopomněl hodit na hlavu, kdyby šlo do tuhýho. Svou jedinečnou šanci propásli, když bačoval Jelcin, teď jim vania nedá zadarmo ani kulovaný, na to mohou vzít jed.
   Hele Ty vyklepanej rampouchu z emerických mrazů! Z tý naší riti tak nějak pozoruju, že Donald dělá tam u vás těm samým pošukům těžkou hlavu, to je po multikulti allahistovi Barackovi docela slušná migréna, že jo? Tak mě napadá Tě poprosit, co by Ti to udělalo, kdybys nám sem občas dristnul ten Tvůj gazdovsky kuk o tom, jak Ty to asi tak vidíš? A protože Ti věřím, že to vezmeš z jedný vody na čisto, tak Ti stará pixla předem děkuje!

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    ja barz nesledujem,len tak letmo bo to dristacka o nicom a hlavne divadlo,ale ty ritiari to posuky na tie veci,to usmievanie a kyvanie,to lepsie jak soudruzi na tribunach,neviem,ci u nas tak jak tu,ale u nas by nemala holota nervy aspon ja a nemam volebne pravo,bo nie som citizen a ani nechcem mat,bo ja sam prezident sebe.
    trumph to sa vymyka ostatnym svojou dristackou,podobne si mluvi jak ja a vobec aspon to vyzera ,hlavu mu neprebija,jake bude mal % a stale ma najvyzsie,republikani maju tazku hlavu,lebo bude trebalo dat len jedneho kandidata co urcia oni,ale jeb bush ma 6% a drista tak slusne,lez trumph,okolo 38% a drista jak buran,co sa stale meni.
    maju take da sa povedat suche volby,bo to tradicia tu,zacina iowa,cez new hampshire a teraz corolina a neviem ktora mam u tej riti,v iowa bol trumph druhy v NH uz prvy,bo ide podla strany,alebo celkovo,proste stara krabice hlavne je to divadlo co neznesiem,volby budu v listopad a nikto zatial nie je isty,neviem kedy musia republicans a democrats dat svojho kandidata,bo sa pytas na volby debila to myslim mna a vtedy sa rozhoduje,ktory kandidat z ktorej strany,bo vychodne pobrezie a zapadne volia vacsinou demokratou a stredok to miesanina,co ma vzdy kopne,ked uz sa voli,ze sa furt caka vysledok ohio,ci florida apon dvakrat sa to tam rozhodlo,ked sa nemylim a raz za busha jr,rozhodol supreme court,bo bush by nebol prezident,kd to prepocitali a volilo sa este raz,ci o par hlasov,proste vtedy to bolo haklive,myslim nie velmi demokraticke.
    amikom sa ten truamph paci,bo drista nieco nove a tu nic netreba,len znizit vydaje na army ani nie vela a hlavne stupit uzernickej kurve na krk,ale to sa nestane bo mocny su za to mocny,bo ich mocno platia,jediny clen,co drista pre ameriku a nie jak chcu kurvy uzernicke je paul,mladsi a starsi jak by smet,hoci pred 15 rokmi by si neskrtol a teraz to kus drista,takze stara krabice taky vyklad jak moj o nicom,ale zatial to hlavne divadlo na jesen zacne uz bitka,hoci casom teraz do seba zarypu,trumph nema co stratit,lez republikanska strana ma traumu,co robit s nim,bo ma najvyzsiu podporu,bo ostatny to dristaju tak normalne a on si chvali svojho boha,alahistov vystahovat,nedat vizum ani jednemu,putin to s nim nema problem bo spolocny nepriatel islamsky terorizmus.
    tu na alahistov velmi citlivy,obama chcel tu priviezt par tisic,to otvorene vacsina guvernerov statov unie dristal,ze nechcu ani male deti,nie toboz cele rodiny,tu somvidel nedavno len jeden guverner statu myslim luisiana taky cigan z indie on dristal,ze nema problem priviezt alahistov,ale vatsina to dristala lepsie jak vy tu proti vasim alahistom,to psenka tym od alaha tu nepokvete a je ticho o tom,kurva dlhe a o nicom,ale keby si videl jak oni vedia rospravat o prferenciach,vlastne rozvadaju tak,jak mi minule bolsevika a ani boha,aby kukal na jadro veci,len co viac dristat a ked tak sluchas,vlastne sa nic nedozvies,mlha,opar a fatamorgana.

    To se mi líbí

 8. NavajaMM napsal:

  Vďaka za preklad, zaujímavý rozhovor a fajná diskusia.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.