Angela Merkel isoliert: Frankreich lehnt deutsche Flüchtlings-Politik ab


Islamnixgut

merkel_fluechtlingspolitikIn ungewohnt klaren Worten hat der französische Premier Valls den Plänen Angela Merkels zur Flüchtlings-Krise eine Abfuhr erteilt: Paris lehnt Kontingente ab und will die offizielle Botschaft aussenden, dass die EU keine Flüchtlinge mehr aufnimmt. Es wird eng für Angela Merkel.

Die Aussagen des französischen Premier Manuel Valls bei der Münchner Sicherheitskonferenz sind jedoch unmissverständlich: Valls sagte, die EU müsse eine Kehrtwende in der Flüchtlingspolitik verkünden: „Die Botschaft muss klar sein: Wir nehmen keine Flüchtlinge mehr auf. Sonst werden wir gezwungen sein, die Binnengrenzen wieder einzuführen.“

Dem Merkel-Plan erteilte Valls eine glatte Abfuhr: „Wir sind nicht für einen dauerhaften Umverteilungsmechanismus. Es wird nun Zeit, das Beschlossene, Verhandelte umzusetzen: Hotspots (für die Erstregistrierung der in der EU angekommenen Flüchtlinge), Kontrolle der Außengrenzen und so weiter.“ Valls forderte, zunächst die von den EU-Staaten vereinbarte Umverteilung von 160.000 Flüchtlingen zur Entlastung Griechenlands und Italiens umzusetzen. Frankreich wolle 30.000 Flüchtlinge aufnehmen: „Aber nicht mehr.“

View original post 216 more words

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

28 reakcí na Angela Merkel isoliert: Frankreich lehnt deutsche Flüchtlings-Politik ab

 1. st.hroch napsal:

  Já bych si počkal na to, kam zatlačí pindosové. Německo je okupovanou zemí, a proto nemá vlastní politiku, a vedoucí politikáře zemí EU mají tito z různejch důvodů tak či onak zaseknutý….

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   …že by ji zatlačili do OSN? … ale nevěřím, že by jen tak za ní hodili ručník do ringu. Oni ještě před svým pádem na držku ještě něco vymyslí … odhaduji.

   To se mi líbí

  • Renard napsal:

   V tom článku je řada rozumných myšlenek, ale vysloveně ujetý mi připadá Bystroňův nápad nabídnout jim deset tisíc euro za návrat domů či do uprchlických táborů mimo Evropu. („To byste viděli, jak by se hrnuli zase zpátky,“ dodal.). Netroufám si odhadnout, kolikrát by každý takový „uprchlík“ znovu zahodil doklady a vydal se pro nášup.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Není naprosto žádný problém pro registraci před odletem sejmout otisky prstů, je to zcela legální, i my tomu podléháme. Stejně tak není problém, to je ještě lepší, sejmout oční pozadí. Pak se jen musíte „upřímně“ podívat a mají vás. Kompletně, se vším všudy.
    Vstoupili jsme do éry digitalizace a miniaturizace.
    Proč myslíte, že se uprchlíci masově vyhýbají registraci? Vždyť bez ní nedostanou vytoužená Eura. Vše je mnohem složitější než co se k nám dostane.
    Zločinec je ten, kde se registraci vyhýbá a měl by být bez pardonu odsunut, klidně i do Rakky nebo Aleppa. Zločinec je ten, kdo to dovolil a umožnil. Měl by také být bez pardonu odsunut do Aleppa nebo Rakky. Protože se tak neděje, zaplatíme za to všichni a účet bude velice mastný. Víc než si většina z nás dovede představit.

    To se mi líbí

 2. pepik napsal:

  Merkel byla hodně osamocená už od začátku. Tedy alespoň mezi (s)prostým lidem. Jenom to nešlo tak vidět.

  Velká část médií, i (možná hlavně) těch veřejnoprávních jev posledních letech na vládní linii. A tak nebylo pro „hlas lidu“ jednoduché se dostat na povrch.
  Ale zvouci propast mezi realitou a lakováním na růžovo se nedá nadále zakrývat. Negativních zpráv je tak moc, že se nedají jen tak ututlat.

  Stále více se stává zřejmým, že „Wir schaffen das!“

  To se mi líbí

 3. Renard napsal:

  Pokus o překlad:
  Francouzský premiér Valls odmítl nezvykle otevřenými slovy plány Angely Merkelové na uprchlickou krizi: Paříž odmítá kvóty a pošle oficiální zprávu, že EU neabsorbuje žádné další uprchlíky. To je studená sprcha pro Angelu Merkelovou.
  Výroky francouzského premiéra Manuela Vallse na mnichovské bezpečnostní konferenci jsou jasné. Valls řekl, že EU potřebuje obrat v uprchlické politice: „Tato zpráva musí být jednoznačná: Nepřijmeme žádné další uprchlíky. Jinak budeme nuceni zavést vnitřní hranice.“
  Plán Merkelové Valls jednoznačně odmítl: „Nejsme pro trvalý přerozdělovací mechanismus. Nyní je čas jednat: Hotspoty (pro počáteční registraci uprchlíků přicházejících do EU), kontrola vnějších hranic a tak dále“. Valls požadoval změnu původního ujednání EU o přerozdělení 160.000 uprchlíků pro úlevu Řecka a Itálie. Francie chtěla přijmout 30.000 uprchlíků: „Ale už ne.“

  To se mi líbí

 4. blbíš napsal:

  Merkelová nadělá, přátelé, ještě hodně průšvihů, ale snad se odstraní do OSN a volby v Německu vygenerují praktičtější ženu, třeba takovou Petryovou, která podpořila (zatím ještě pouze slovy) vynucení práva slovy:

  „Žádný policista nechce střílet na uprchlíky, a já také ne, ale policie jim MUSÍ zabránit ve vstupu na německou půdu!“ prohlásila Petryová.

  Já jen podotýkám, že nepochybuji o německé policii v případě, že ucítí mandát od politiků. Udělají to s německou důsledností. Sice teď neumím posoudit, zda to bude dobře či špatně, ale furt lepší než za současné „všemi nepochopené a myslím, že i psychicky labilní“ Merkelové! Obávám se, že to ale nebude stačit, pokud odchodem Merkelové neprofrčí Bruselem fičák, který odnese všechny ty všeho(ne)schopné deprivanty!!!

  To se mi líbí

  • hrdélko napsal:

   Bohužel jsem se dostal až snad moc pozdě ke čtení diskuse – ale tento blbíšův komentář mne vyprovokoval přesto k reakci…

   I s přihlédnutím, že se na světě může stát všechno, jest Vaše uvažování nejen nepravděpodobné, ale – obávám se – poněkud zkratkovité. Žiji v Německu již déle než tři a půl dekády a považuji se za politického člověka, takže o realitě zdejší situace něco vím.

   Spolkové volby jsou na podzim 2017. Obávám se, že do té doby by Dorota (Merkel se jmenuje „křestním“ Angela Dorothea) klidně mohla vydržet, když si to budou přát ti, kteří ji řídí. I kdyby z koalice odešla bavorská CSU, nic se nestane – bude ještě hůř, protože Dorota do vládní koalice dotáhne Zelené, kteří jsou praktickou katastrofou pro každou zemi – a v Německu zvláště. SPD se budou zuby nehty držet vládní účasti, i když jejich preference poletí dolů – pod dvacet % – kvůli jejich vztahu k „utečenecké otázce“. Jsou ještě „vřelejší“ než již dnes do kouta zatlačené Doroty.

   Co mne udivuje na českých komentářích nejvíce, je naivita, s kterou přicházejí účastníci diskusí ve smyslu – lid smete Dorotu. Jak ? Je sice pravda, že preference AfD doslova každý měsíc stoupají (poslední spolkové odhady o 3% – na 12% – za údobí leden-únor – ale i kdyby AfD stoupaly preference nadále rasantním tempem – někde je hranice jejich volebního potenciálu. Je prakticky nemožné, aby AfD mohla po příštích spolkových volbách sama sestavit vládu, tedy, že by získala absolutní většinu mandátů v Bundestagu. Do koalice s AfD nikdo nepůjde a všechny strany budou naopak v jakési neformální koalici proti ní. Nesmí se zapomínat, že etablované strany mají svůj festovní tradiční volební potenciál – a na tom se zase tak moc nemění. Jestli se něco mění, to je vzájemné ukusování z dílu volebního koláče u zavedené tradiční konkurence. AfD může počítat jen s přeběhlíky od „lidových stran“ – a zde jsou jakési hranice možného…

   Jak lze rovněž pozorovat, je AfD zmítána vnitřními zápasy a s trochou přehánění se každý rok rozdvojí. Všimněte si strany s podobným voličským reservoárem – NPD. Ne že bych chtěl na AfD rovněž dštít oheň a síru neonacismu, jak to vládní propaganda činí s NPD, ale všímám si jiného, velmi důležitého aspektu, který je připomínán v souvislosti s požadavky úředního zákazu NPD. Pokusy v tomto smyslu zde byly v minulosti již dokonce dvakrát – ale oba ztroskotaly na faktu, že vedení NPD – a členstvo rovněž – je tvořeno z velké části agenty „Úřadu pro ochrany ústavy“ – čili tajnou policií. Z tohoto důvodu Spolkový ústavní soud smetávál ze stolu zákaz NPD – kvůli její prosycenosti agenty vládní instituce. Lze velmi dobře předpokládat, že prosycenost AfD agenty této „bohulibé “ instituce nebude nicotná. Ti už se postarají o vnitřní neklid ve straně a snad i další štěpení…

   Počkejme si na výsledky tří zemských voleb v půli března. Ty budou ukazatelem podstatně přesnějším, než jsou pouhé odhady preferencí.

   Taky záleží na vývoji situace v otázce dalšího vývoje „uprchlické krize“, protože AfD nemá moc rozvinutá jiná themata, je víceméně závislá na stávající politice Doroty a její neschopnosti otevřeného a jasného přiznání, že učinila chybu – to vše žene a bude stále více hnát vodu na mlýnská kola AfD. Nejde jen o očekávané další přívaly nových statisíců, jde rovněž o reálný kontrast bojového hesla inženýrky lidských duší Doroty, který doposud neustále (i když se stále menší frekvencí a intensitou) opakuje – „Wir schaffen es“. Jde především o praktické řešení s těmi „uprchlíky“, kteří jsou už v zemi. Skutečná a nezbytná integrace opravdu není jednoduše řešitelná nějakým heslem, libo jak často se opakuje – protože chybí nejen ubytovací kapacity a problémy začínají už jen na nedostatku vhodného pedagogického personálu. Ve vzduchu létají různá čísla o gramotnosti „uprchlíků“, každý, kdo nemá na očích mžurku gutmenšovství, vidí, že agitpropem vzývání chirurgové a inženýři – ono by stačil i kvalifikovaný dělník – není rozšířeným speciem mezi „uprchlíky“ -spíše převažují ti, kteří nejsou „použitelní“ pro potřeby vysoce industriované společnosti, kde vzdělání je podmínkou u převážné většiny pracovních příležitostí. Nemluvě o dvou až tří stovkách tisíců lidí, kteří jsou sice v zemi, ale nejsou úředně vůbec podchyceny, pohybují se po Německu a nikdo neví kde jsou…

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Zdravá skepse.
    Souzní s mým pohledem na příležitost které se u nás chytli odpadlíci od Okamury u Úsvitu, Svobodní a ODS (ostatní další rychle zjevení „bojovníci proti migraci“ nemají šanci nad 5%). Rychle se na jejich populistické úsilí zapomene bude-li klid. Nebude-li, což je pravděpodobné, posílí, ale na kolik? Hranice možného.
    Problémem pro mě je ANO které hraje hru na všechny strany a hodně uspěje. ČSSD má taky svých 15 % jistých, KDU 6 % jakbysmet. Jisté, ač zdánlivě nemožné.
    Kalouskova sládkovská TOP? Nezajímavá procenta.
    „Do koalice s AfD nikdo nepůjde a všechny strany budou naopak v jakési neformální koalici proti ní.“ – kterou naši stranu vám to připomíná?
    Kdepak, žádné zemětřesení nebude a ni u nás.

    To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Manžel bývalé ukrajinské premiérky Oleksandr Tymošenko obdržel v ČR azyl.
      Na tiskové konferenci v Českých Budějovicích to potvrdil ministr vnitra Jan Kubice.
      Uvedl, že Tymošenko zažádal o azyl již před několika měsíci.

      Proto je naprosto naivní se domnívat, že ANO a TOP 09 a starostové jsou ve své podstatě rozdílné politické projekty.
      Bezesporu se nejedná jen o spolupráci, financování a podpoře současného vedení Ukrajiny, které zvítězilo nad lží a nenávistí vlády Viktora Fedorovyče Janukovyče.
      Ta hlavní a nejdůležitější podpora politického projektu ANO je v tom, že pomáhá Petro Olexijovyči Porošenkovi zvládnout nelehkou situaci jak v samotném Kyjevě, tak i na celém regionu Ukrajiny.
      Taktéž lze dohledat prohlášení poslance politického projektu ANO k zadržování 320 ukrajinských kamionů jako k nezákonnému teroristickému aktu.

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       … nahoď, příteli Cechu, já asi budu mít dlouhý vedení, asi to bude mimo jiné i tou naivitou a zkratkovitým uvažováním, co mně k ránu diagnostikoval hrdélko … sakra, vlastně má pravdu, takový obyčejný ZKRAT … a já furt proč mě to nenahazuje!!!

       To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       ach jo = Vaškovi = mně

       To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Děkuji za exkurz do německých reálií, hrdélko, cením si toho. S tím se nedá nesouhlasit, ale pouze za jednoho docela podstatného předpokladu, a sice, že to v Německu (!!! a nejen v Německu!!!)bude probíhat tak, jak výše popisujete a naznačujete, tedy ve smyslu „Wir schaffen es!
    Moje:
    „uvažování nejen nepravděpodobné, ale – poněkud zkratkovité“
    a vaše:
    „co mě udivuje na českých komentářích nejvíce, je naivita, s kterou přicházejí účastníci diskusí ve smyslu – lid smete Dorotu…“
    vychází, pravda, pouze z tušení starce, že Vaše prognózy a Dorotčino „Wir schaffen es“ dostanou s největší pravděpodobností na prdel ve světle neblahých událostí souvisejících s dalšími příchozími!!! Samozřejmě to nepřeji nám všem, natož Němcům, ale odhadované další množství připrchlíků Německo (ani celá EU) s velkou pravděpodobností nevydrží a zhroutí se (pokud je nebude násilně solidárně rozvážet ostatním nesouhlasícím státům EU) a pokud bude Dorota činit jak dosud činí. Hrdélko, budou se dít věci, které budou na hony vzdálené Vašim úvahám a předpokladům, nebudou kompatibilní s dosud poznaným a v minulosti řešeným, bude se jednat o věci v evropském prostoru naprosto nevídané.

    Už jen poznámečka:
    Myslím, že i při své naivitě jsem nepsal o „smetení Doroty lidem“, psal jsem o volbách (pokud nějaké ještě v roce 2017 vůbec v Německu budou) a o jediné šanci bránit právo ve smyslu slov té docela hezké děvy Frauke Petryové, z které má “ váš “ eurokomisař Oettinger husí kůži, až tááák, že by se z ní nejraději hned v noci odstřelil!

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … jo a zapomněl jsem dodat, že jsem zcela přesvědčený, že ten pravý důvod současných průserů je právě v té husí kůži jisté části Evropanů … věřím a doufám, že mezi ně zrovna nepatříte!

     To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Jinak, hrdélko, choďte častěji = není nad to dostávat zprávy z „místa dění“. Hrozně rád se budu vzdávat té své skepse (nikoli naivity, jak píšete Vy) ve prospěch nadšení, to mi, prosím, věřte!

    To se mi líbí

   • Karamela napsal:

    Super. Díky za info z místa dění! Co se týče voleb, myslím totéž co vy, co se týče života, myslím spíše totéž co blbíš, bohužel. Po dobrém to určitě nepůjde…

    To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Díky za pohled přímo z místa děje. Takové jsou pro informování nejcennější.

    To se mi líbí

   • taras2 napsal:

    Hrdélko 01:38 – Připojuji se ke gratulantům, s touto poznámkou: Merkelová asi skutečně vydrží do konce volebního období, i když se jí mezitím podaří potopit CDU/CSU pod třicet procent. Němci jsou neuvěřitelně věrní svým vůdcům, viz A.H. Co se mi však nezdá, je váš odhad na rošádu, výměnu CSU za Zelené. Samozřejmě, byla by to katastrofa, jak píšete, ale nemyslím si, že by v tom případě nebyly předčasné volby (leda že by se podobný veksl odehrál ve vzdálenosti půl roku od termínu řádných voleb). Historie říká, že výměna vládního koaličního partnera (jako bylo v roce 1982 svržení Schmidtovy vlády) u Němců vždy znamená vypsání nových voleb, oni jsou v tomhle korektní.

    Jinak máte pravdu s tím, že AfD je stranou s jediným programem, tj. s ventilováním odporu k uprchlíkům, tedy i s nulovým koaličním potenciálem. Situace je podobná té naší, když tzv. etablované strany se tématu vyhýbají (až na Babiše, který, zdá se, začíná nabírat antimigrační vítr do plachet), takže volič s odporem k patologickému přistěhovalectví může sice volit Okamuru či hnutí páně Konvičkovo, ale riskuje, že programová jednostrannost těchto stran skončí malérem.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Jen člověk raněný slepotou a hluchotou, či nesledující českou politickou scénu může napsat, že „…etablované strany se tématu vyhýbají (až na Babiše..)“.
     1) KSČM od samého počátku je právě proti onomu patologickému přistěhovalectví ač uznává právo jedinců na azyl,
     2) KSČM od samého počátku označuje viníky přistěhovalecké vlny a volá po nepodpoře těchto našich tzv. spojenců,
     3) Babiš jen jedná teď (!) ve stylu „kam vítr, tam plášť“ – lepší než nic, ale ono to lepší není protože tak mluví (!) v ANO jen on a jeho členové jednají opačně…

     To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:

  OT, paní Miluši a Slimovi :

  „Miluše napsal:
  12.2.2016 (12:35)

  Děkuji, že jste podal zprávu o premieře Manon v ND. Chtěla bych to také vidět, jen co to bude trochu možné. 🙂 Nechtěl byste napsat více do nedělní chvilky pro poezii, ptám se prostřednictvím pana Bavora?“

  Děkuji za důvěru, jsem introvert, prožívám vše spíš emočně, intuitivně, neumím a ani nemám pouvoir hodnotit umělecké dílo. Jenom pár postřehů :
  – představení trvá necelé dvě hodiny, nemá přestávku, překvapivý, ale výborný režijní nápad – děj se nezastaví, zůstává napětí, stále graduje
  – mezi diváky převládají dost staří a dost mladí, pochopitelná skladba, staří nostalgici po nosné poezii a mladí ji postrádající a hledající, střední generaci zdá se toto jaksi v „budovatelském“ nadšení proklouzlo mezi prsty, (byly tam vidět celé skupiny studentů, vzpomínám na mou paní prof. Novákovou v roce 1962, nebo 1961?, kdy přinesla na hodinu češtiny právě vyšlou Hrubínovu Romanci pro křídlovku a objevila pro mě nový svět – zřejmě i takové učitelky jsou mezi dnešními)
  – strohá výprava nevadí, zpočátku sice překvapí, ale přispívá vyniknutí děje samého, archetypální příběh si žádá umírněnost v prostředí, nikoliv v nasazení herců, ti mladí dva (Polívka a Štorková-los rozhodl kdo v premiéře) byli uvěřitelní až srdce plesalo
  – Nezvalova poezie nebyla zasuta v pozadí děje, naopak, režisér jí dal vyniknout opakováním známých motivů, upozaděním vedlejších postav, a herečtí protagonisté dodali každý svou nezanedbatelnou přidanou hodnotu
  – překvapila mě mile přímost a naléhavost s jakou je příběh podán, bez vysvětlujících a zdržujících oklik, a přesto snadno pochopitelný, přes nejednoznačnost a přes hledání v jednání postav (rytíř De Grieux „…zdánlivě pořád podléhající, ale vysoce morálně založený člověk, mladý, cílevědomý, hrdinný každým coulem …je to postava ve které je obsaženo všechno, co znamená být zamilovaný. … jsme přesvědčený, že když Nezvalovy texty zazní dostatečnou naléhavostí, tak že to bude nádherné…“ říká Vladimír Polívka).
  Bylo …

  „Slim napsal:
  12.2.2016 (19:04)

  ….Paroubek jako politický komentátor. Měl jsem trochu obavu, ale zvládl to dobře.
  Zdá se mi, že trochu zhubnul.
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/216411058040212/

  Taky jsem se Slime výjimečně na Interwiev díval a utvrdil se v přesvědčení, že takového politika byla a je veliká škoda … hlupáci v ČSSD si neváží nikoho kdo je převyšuje, o volyčích v ČR ani nemluvě.

  To se mi líbí

  • Miluše napsal:

   Děkuji, Petřepavle, za informaci, určitě se půjdu na Manon podívat, ale zatím je to dost vyprodané. Počkám si. Vy jste měl asi VIP vstupenky, zjišťuji podle toho, koho jste tam natrefil. Díky. 🙂

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Kdepak, já a VIP 🙂 . Stačí „vyčíhat“ po půlnoci kdy se uvolní nevyzvednuté rezervace.
    Podle rezervací předpokládám, že se bude hrát dost dlouho, i když na Duškovo Nagano nebo Tlučhořovic Rudou Marii tato inscenace určitě nemá ….

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.