Kamera na cestách


Líbí se mi cestopisné pořady a dávám jim často přednost před jinými pořady. A jak je tak sleduji,  uvědomil jsem si, že podstatou všech těch reportáží je seznamování s místní kulturou zobrazovaných oblastí s tím, že obyvatelé těchto oblastní si svou identitu chrání. Že zachovávají své tradice, své zvyky a celou svou kulturu. Tu kulturu, která je pro danou oblast jedinečná. A nikde tam nepadlo jediné slovo, které by naznačovalo, že by se tam snad měli mít usadit lidé z jiných kultur, kteří by si snad chtěli osobovat právo na potlačení stávajícího stavu. Ony cestopisy ukazují historii i současnost, která je krásná právě jen tím, že je taková , jaká je, tedy bez rušivých vlivů.

Výjimku dokáže vymyslet pouze autorské povídání pánů Bartošky a Donutila, které neopomene v příslušných zemích zdůraznit nějakou tu komunistickou či podobnou událost, pochopitelně i vhodně ideologicky upravenou.

Je samozřejmé, že všude dochází k nějakému tomu míšení různých kultur,jenže k němu dochází pozvolně. Žádné hromadné nájezdy a vynucování si jakýchsi práv. Každá ta kultura opravdu přinese jen to dobré, protože s tím tam přichází a opravdu tu stávající obohacuje.

I tam se občas stává, že přichází tito cizinci protože před někým nebo něčím utíkají, ale mají pak jediné přání. Splynout s místními a přizpůsobit si místní zvyky těm svým.

Jenže tohle nemůže fungovat pod nátlakem jak místních vlád, tak nájezdných přistěhovalců. Bohužel je už lidí v pohybu tolik, že je obtížné jejich pohyb usměrňovat.

Ostatně to známe i z českého venkova. Přistěhovalí z velkých měst si přinášejí své městské zvyklosti a nechtějí často respektovat ten vesnický folklór.

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 reakcí na Kamera na cestách

 1. jaa napsal:

  No prsvdu máte i nemáte. To záleží na úhiu pohledu.Faktem ale zůstává,že nevíme zda ,,nebo se spíš intuitivně domníváme, že jim jde o eliminování počtu lidstva a o jeho ,řekla bych zhloupnutí a primitivismus,,Aby bez odporu podlehli tomu 1% majetnáých.s 99% otroky. a pak by teprve nastala ta pravá demokracie- Docela zapomínají,že by se tím odsoudili k zániku-stejně jako Athénští. V různorodosti je síla, a ta poválečná entropie rozvoje i kultury lidstva, co trvala díky bipoíárnímu světu dopůlkyy 90 let -se rozmělní, a vypaří.
  A s tím to skončí a může se začínat repete. Věčný koloběh nebo věčná ,.opakujícíse hloupost jisté části lidstva. Proto že jim vůbec,nebo záměrně tutlají, že ty „!nové a moderní nápady!“,jsou jen modifikací toho , co bylo vymyšleno v závěru 20 tého -století. Když si to uvědomím, mám vztek a držím palce těm ostrůvkům minulého, neboť jen tak má lidstvo naději pokračovat v rozvoji.Jinak spadnou zase o dvě až 4 tisícíletí zpět.
  A tohle není cesta kupředu:“
  .
  http://zpravy.tiscali.cz/kdyz-je-klan-vic-nez-zakon-nemecko-nevi-co-s-pristehovaleckou-mafii-271306

  To se mi líbí

 2. kchodl napsal:

  Nic složitého na tom není: okupovaná země se musí přizpůsobit okupantovi a místní kultura je dehonestována a potlačována. Rozdíl proti minulosti je v tom, že okupant je nadnárodní pseudoelita, urvaná ze řetězu, která k potlačení odporu ovládaných používá to nejhorší, co najde a co je k dispozici. Kdyby mohli, zavolají i Satana – což vlastně udělali, islamismus není nic jiného.
  Místo okupačních vojsk se používá zástupná síla, tedy migrační invaze.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Jasno je nyní to, že se Chovanec bude snažit zachránit si vlastní kůži, tak o tom snad nikdo ani na vteřinu nepochybuje.
   Protože právě Bc. Chovanec je znám svoji upřímností a přímočarostí, proto mu již nyní věří podle průzkumu STEM cca. 86 % občanů ( ta procenta se doladí později, to důležité je že Chovancovi věří).
   No ale to podstatné je, že se v Česku používají silové složky proti obyvatelstvu a nikdo ani nemrkne.
   To že doposud policisté na příkaz ze strakovky ještě nikomu neublížili, tak to je dáno potřebami současnosti a z toho vyplývající podoby vládou schválených provokací proti obyvatelstvu.
   Pokud by ze strakovky vyšel povel k poněkud markantnější provokaci, tak prostě se v rámci cílené a ve strakovce schválené provokace, musí převléknout do té masky policejní odstřelovač.
   Proč, protože střelba na Majdanu nebyla zločinem proti lidskosti a toto je verifikováno Haagem.
   Proto buďme rádi že prozatím strakovka nepociťuje potřebu využít i ty markantnější formy provokací.
   Tož chápu je to pouze prozatím ale i to je pro naše přežití jako občanů důležité, doufejme že vláda to nerozbalí proti občanům naplno ani v dohledné době.

   To se mi líbí

  • danaver napsal:

   Z toho videa od začátku hledám nitky kam asi vedou…A možná předčasně, ale začínám se bavit. Nemůžu si pomoct, ale tohle video mi čím dál víc připomíná typicky českou švejkovinu : jak se plní blbé rozkazy? blbě 🙂
   Všechno je na něm tak úžasně neskutečně okaté, odkryté, tak vyzývavé pohledy do objektivů…jakoby říkali – tak hele, jo, dostali jsme odněkud příkaz, přiložit trochu na oheň ať se to v kotlině rozhoří, ale tohle se tady nikdy nedělalo a dělat nebude, tak se dobře koukněte jak plní blbý rozkazy smějící se bestie.
   Možná tenhle národ není ještě na lopatkách 🙂

   To se mi líbí

 3. Berkowitz napsal:

  V Dojčlandu už jsou dále. U nás jsou bordely v ilegalitě, být to zavedeno u nás, tak by asi navštěvovali Strakovku a PČR :

  To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Pobavila mě americká demokratůra. Hitlary vyhrála primárky v Iowě, protože v šesti okrscích došlo k plichtě a tak se o delegátovi rozhodovalo hodem míncí. A nebudete tomu věřit, ve všech šesti případech vyhrála Hitlary. Šance 1:64. V několika dalších, v jednom dokonce s důkazy, došlo k „chybě“ při počítání hlasů, poprvé vyhrál Sanders, ale v dalším součtu už to vyšlo správně, vyhrála Hitlary. Není zkrátka nad prověřenou americkou demokracii, náš vzor.

  http://www.huffingtonpost.com/h-a-goodman/bernie-sanders-won-iowas-_b_9137730.html

  To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  Irák trochu jinak

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.