Demonstrace


V Plzni proběhla v sobotu 30.1.2016 na náměstí T.G.Masaryka demonstrace, zjednodušeně řečeno „Proti imigraci“. Pan Bavor mě vyzval, abych se tam podíval a tak tedy jo. A řekl jsem si, že porovnám mediální obrázek s realitou.

Počet demonstrantů se odhaduje těžko, na místě jsme se shodli, že je jich asi tak na tři sta. Deníky v pondělí uváděly spíše pět set, no – budiž. Ať už tak nebo onak, je to podle mého názoru hodně, protože problémy s imigranty u nás v Plzni a okolí ještě nikdo nepocítil na vlastní kůži a tak kam by vlastně lidi chodili, že? Je zřejmé, že „připrchlíci“ jsou silné téma i tak.

Novináři byli na místě s tím, že chyběl Vašek Prokš z ČTK, myslím si, že pražské vedení této události nepřikládalo velký význam. A Lucie Pelanová z ČT řekla hned na začátku, že pokud se nebude dít nic zajímavého, ČT to hrát nebude. Rozhlas a deníkáři byli na místě stejně jako regionální TV ZAK.

Ulice kolem byly plné policistů a městských strážníků, ve vedlejší ulici byl zaparkovaný i obrněnec a myslím, že někde byli poschováváni a připraveni i obrnění hoši s dlouhými pendreky. Policisté se chovali zcela korektně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hned v sobotu se objevily na netu v rámci regionu tři zprávy, podle mě zcela korektní.

http://www.qap.cz/object/v-plzni-se-demonstrovalo-policie-nasla-u-ucastnika-zbran-fotky-75417
http://www.krimi-plzen.cz/a/video-demonstrace-chranme-tradice-ceskeho-lva-probehla-v-poklidu

http://www.krimi-plzen.cz/a/na-demonstraci-policiste-zajistili-muze-s-revolverem

Rozhlas jsem neslyšel, vysílání TV ZAK bylo obdobně korektní.

V pondělí psal o demonstraci Plzeňský deník na titulní straně formou větší fotografie s popiskem, Mladá fronta DNES dala jen stručný jednak na regionální straně a v Právu se objevil článek s fotografií na celostátní straně 3.

Scan0173 Scan0172 Scan0171

K obsahu těch sdělení nemám co dodat, popisují situaci celkem věrně. Zaráží jen titulek v Právu, ale řekl bych, že to je práce pražského editora, který má na starost celostátní stránky, protože Ivan Blažek by pro regionální stránku podle mě takový titulek nevolil – v článku je vše v pořádku, ale titulek je zavádějící.

To potvrzuje moji tezi, že případná manipulace se odehrává spíše na celostátní/pražské úrovni, než v regionu, protože lidé mají větší možnost porovnávat realitu a mediální výstupy.

Ten muž „Ne židům“ a ten prdlý ozbrojenec, zadržený policií, nehrají v hodnocení samotné akce prakticky žádnou roli, o nich demonstrace nebyla. Ale chápu novináře, že se toho chytili, protože jinak to byla z mediálního pohledu celkem nuda.

Nu a poznámka závěrem: Lidé mimo region prakticky (s výjimkou čtenářů Práva) nemají možnost se o takové poměrně hojně navštívené demonstraci se vůbec dozvědět. Nejspíš to platí i opačně – my se tu nedozvíme, co se děje v Budějovicích nebo v Ostravě.

hudec

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

47 reakcí na Demonstrace

 1. NavajaMM napsal:

  Díky, pane Hudče, za profesionálne spracovanie.

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Pozdravujte Vendu Prokšů, až ho zas uvidíte! Já ho neviděl nějakých patnáct let. Ale vždycky mi byl hodně sympatickej a myslím, že je to vzájemný. I když-pod tímhle nickem mě asi znát nebude 😀
  Jinak koukněte ke mně, splmil jsem slib. I když ne tak, jak bych si představoval. Změny ve WordPressu mě-velmi jemně řečeno-iritujou.

  To se mi líbí

  • Karamela napsal:

   Proboha – to je vemeno! Pane Vonrammsteine, to mi po ránu nedělejte, mínila jsem snídat a teď je mi nevolno 😦

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Nemyslím, že bychom jej měli až tak brát. Jakej pán takovej krám. Starej taky nebyl žádná hvězda, SPÍŠ PŘÍZEMNÍ ŽVANIL. , no , PROSTĚ TA ŽIDOVSKÁ ČÁST VEDE. – cokoliv jen když to sype. Jen tak si vzpomínám – jak se ynteligentně chlubili národu, že jim táta koupil americkou lednici, co dělá i led.,.. Málem mne tenkrát omývali. Co od takového Vemena čekat. Malér je akorát v tom, ře za peníze řekne cokoliv -NEVÍM JESTLI JE VŮBEC SCHOPEM DOSAH SVÉHO DEKLAMIOVÁNÍ POCHOPIT. Ale silně pochybuji. To so ostatně myslím, že bylo původními důvody pogromů na toto plémě… Pro peníze neviděli nic ostatního a souvislosti… a tak to vždycky přepískli. A bylo zle.
    žádnej strom nerooste do nebe…

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Se moc omluvuju 😦

    To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Debil, co naděláte.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Gauner a zakomplexovaný křupan. „Mi yntelygenti proti plebsu“.
   Jak za jednáním všech hledá postranní motivy a předstírání nějakého názoru kvůli publicitě, mluví vlastně o sobě. Je to prostě takový vychcánek, hochštapler, tedy povýšenec.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Viděl jsem večer jen titulek s obrázkem. Protože jsem mírně nastydlý, nečetl jsem. Ale i tak se mi přitížilo. Protože jsem si přečetl výblitky jakési Zahradníčkové -Muslimové. Nelze urážet cokoli tím, že by to člověk použil jako označení té „nepovolané živlové“

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Toho kreténa jsem si četl už včera…..a ještě dneska je mi z toho blbě!

   To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Děkuji pane Hudec a ten největší dík je za to poodhrnutí opony, jak se programuje masmediální manipulace u nás v Česku.
  Protože mnoho z nás opravdu obtížně chápe, jak rekurzivně nebo iterativně funguje ta naprosto reálná masmediální manipulace u nás.
  Proto pouze a jen dík, že jste původní českou manipulační arénu ukázkově rozdělil na menší části, a poukázal v jaké úrovni dosáhne masmediální manipulační dělení konstantní velikosti a na jaké úrovni, lze zpravidla již jednoduchým spinem vyřešit problém v neprospěch lůzy.
  Ta více jak nelehká úloha pro Vás jako pro profesionála by byla pastnout zde mapu, mediálního manipulačního rozdělení jednotlivých oblastí Česka.
  a) Podle oligarchů.
  b) Podle masmediálních manipulačních prostředků.
  c) Podle návaznosti jednotlivých masmediálních prostředků na naše oligarchy.
  d) Rozčlenění veřejnoprávních manipulačních prostředků, podle váhy jednotlivých oligarchů včetně zahraniční účasti.
  e) Mediální manipulační prostředky zabezpečující likvidaci jakéhokoli úsilí a vlivu, jak odborů tak i dalších institucí na zaměstnanost a vývoj mezd.
  Tož chápu že to není jednoduché ale Vy jste náš profesionál.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Uf!, řekl by Vinetou.
   Dejte pokoj, já teď řeším daňovou kontrolu….

   Ale připomínka, na kterou jsem pozapomněl. Jedna záležitost mě na té demonstraci trochu naštvala. Na začátku se zpívala hymna. Nu, budiž. Ale někteří při ní zůstali sedět na lavičkách a jak jsem se tak rozhlížel, jediný muž, který smekl čepici jsem byl já sám.
   To je trochu blbý, ne?

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Souhlas bohužel než se podaří prokázat že :
    Naši na místě masakru vždy ponechají několik mrtvých Apačů, které předtím zákeřně zavraždili, tak to bude ještě chvilku trvat.
    To že úcta k hymně je úcta k sobě samému, tak to nám bude také ještě chvilenku trvat a desperáti ničemného Dixona a několik našich komančů nám to opravdu neusnadní.
    No ale profesionál je profesionál a my Vám věříme, že je spolu s Vámi donutíme říci howg.

    To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Tak poprosím ještě ten můj krátký komentář k tomu, pane Bavore.
      Dilema
      Psal jsem tu u pana Bavora o nedávné demonstraci v Plzni. Tam mi jakýsi můj asi tak vrstevník, tj. stařík nad hrobem, vsunul do ruky dva papírky. Pozvání na jakousi akci a pak výzvu a kontakt k zapojení do domobrany.
      A to je to dilema. Na akci 13.2.určitě nepůjdu.
      Ale domobrana? Jenže kdo ví co mě tam třeba čeká za magory, kteří chodí s pistolí za pasem. Ale na druhou stranu, armáda je nefunkční, o policii nemáme iluze a už třeba jen dva je více ne jeden. Ozvat se jim, kontaktovat? Není to možná provokace? Aby pak nebyli neodbytní jak Svědkové Jehovovi….
      Dilema

      To se mi líbí

      • Cech napsal:

       Tak nějak souhlas s Vámi pane Hudec, ono těch co umí střílet sice rychle opravdu ubývá ale existuje určítá množina, která nemá problém s tím, že se opravdu trefí na těch cca. 2000 m.
       Jako jednotlivci jsou naprosto nepoužitelní ale pokud začnou působit na celé šířce fronty, tak potom jsou schopni klidně zlikvidovat střední velitelský stav jako nic.
       To zásadní vždy zůstává, není umění bojovat ale je opravdu umění vítězit.
       Jinak je to napsáno ve 13 článcích o 6000 znacích.
       Tož tvrzení pana Karl zu Schwarzenberg, celým jménem Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu, že Češi nejsou schopni ani stáhnout králíka, jak jsou předposraní tak to bych mu dopřál pocítit na vlastní kůži.
       Protože žádný z titulu stavu dosazený hajný, se nikdy nesmí nad námi vytahovat.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Kdo by stál o „knížete“ ? Každou větou, kterou pronese on, Kalousek, Laudát, všechno co Shapiro šapiruje, dělá dalšího vlastence pro náš stát. Stačí je nechat konat, pitomce.
       Zapojovat se je nesmysl, přece nechceme skončit jako šílení Ukroši. Náš stát je fajn a přes všechny žvásty funguje docela dobře, ve srovnání s tou okolní bídou. Ne že by to nemohlo být lepší – ale je škodlivé se nachat nakormidlovat k oné „nesystémové“ opozici. Tedy k lidem, kteří jsou kolaboranti a chtějí náš stát zničit. Podobně jako v Rusku, jejich 5. kolona – nedávno natočili šéfa „liberální“ strany PARNAS, jak dostává peníze od západních tajných služeb a slibuje jim různé věci – to vše je v Rusku na kriminál.

       To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Komentoval bych to tak, že hoši ze CIA a jejich místní agentura v BIS umí dělat hezké plakátky a jediný, kdo jim na to osobně skočí, je nějaký starý pán, který to pak rozdává náhodným starým známým. Copak si myslí, že v ČR jsme všichni idioti ?

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Mohli tam alespoň napsat, třeba „vstup 10 000 Kč“. Nebo tak něco.
       🙂

       Ale už jen na tom je vidět, koho chtějí ulovit.

       To se mi líbí

      • Cech napsal:

       No nevím ale metodologie je naprosto jinde než ji hledáte Kchódle.
       http://cz.sputniknews.com/svet/20160204/2284888/turecko-vysvetleni-rusko-pozorovaci-let.html
       To podstané je že se podařilo naprosto mediálně neprůstřelně dokázat jak Rusko zlikviduje Švédsko.:

       No oni si nejen myslí ale oni to mají i od ČSSD potvrzené, že v ČR jsme všichni idioti.
       Bohužel takto je nastavena současná šablona masmediální manipulace a podle ČSSD se s tím opravdu nedá nic dělat.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Švédsko má toho šíleného generála, který každých pár měsíců buď napadá Rusko nebo hlásí napadení Švédska. Vždy než ho dožene Chocholoušek s injekcí. Naštěstí nemá Švédsko moc jaderných raket (žádné), takže je to nakonec docela legrační. Pak je tam ještě bývalý premier Carl Bildt, to je také blázen, dokonce ho Amíci chtěli nebo snad dokonce chtějí šoupnout do Ruiny jako premiéra, až pověcí „Králíka“ Jaceňuka.

       Ohledně ČSSD a našeho současného premiéra, myslím, že je to člověk na svém místě.
       Roztržka – mediální – se Zemanem byla jistě plánovaná. Oba fungují jak mají.

       To se mi líbí

      • Cech napsal:

       No dobře ale my máme tu možnost, zabezpečit takové důkazy, na které Vaše logika prostě v žádné případě nestačí.
       Instruktor plavání, který čelil obžalobě z osahávání dvou pětiletých děvčat v bazénu byl zproštěn viny. Mladíkovi se vinu nepodařilo prokázat. U soudu se ho navíc zastaly i učitelky ze školky, které tvrzení obžaloby označily za nesmysl. Ani podle soudních znalců netrpí žádnou sexuální úchylkou. On sám vinu od počátku odmítal.
       Prozatím z toho vyvázl se zdravou kůží ale to bylo naposled, příště prostě půjde sedět a howg.
       Bohužel toto nebezpečí si musí uvědomit všichni, kteří nesouhlasí s tím co co Shapiro šapiruje.
       No a mohu Vás ubezpečit Kchódle, že těch jedinců co si toto nebezpečí neuvědomují je více jak 75 %.

       To se mi líbí

      • Cech napsal:

       Neboli :
       Mrtvý komunista, dobrý komunista, napsal novinář Respektu o Ransdorfovi.
       http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mrtvy-komunista-dobry-komunista-napsal-novinar-Respektu-o-Ransdorfovi-Cela-vec-ma-mrazive-pokracovani-420300
       Protože to co se Švýcarům podařilo to opravdu vyžaduje oslavu.
       Takto je možné postupovat jak se vyjádřili Švýcaři, pokud se nějací nevstřícní komunisté ještě objeví.

       To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      To je hospoda Tomáše Ortela.

      To se mi líbí

   • jaa napsal:

    je zima….

    To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Poděkování panu Hudcovi za článek. V ČT se ta akce asi neobjeví. Jo, kdyby tam tři lidi mávali červenými kartami proti presidentovi, to by byla jiná káva.

  To se mi líbí

 5. pepanov napsal:

  Pane Hudče ohledně hymny a slušnosti. My postarší chodíce do školy v letech padesátých jsme byli ve škole učeni slušnému vychování. Úctě ke státu, prezidentovi, hymně a ostatním lidem včetně důchodců. Bohužel tato slušnost se dnes nenosí, takže se není čemu divit.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Majnkot, vždyť přece víte jak mám v padesátých letech vymývali mozky. I tímto podlým způsobem. Dnes již víme, že jsme podle dnešních poznatků neměli mít stát v úctě, presidenta nenávidět, a ostatní lidi volící komunisty nejlépe na místě postřílet. Pepanove, špatně nás vychovali. Udělali z nás poskoky a špatné lidi. Dnes po právu za to trpíme a nezasloužíme si ani těch 40 korun důchodcovského přilepšení.
   A Vy byste zase chtěl slušnost, návrat do těch krvavých časů masového teroru, kdy nás dokonce nutili pracovat.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Co se týká úcty k symbolům státu, můžeme si vzít příklad i z našich současných vzorů. Když se hraje hymna v USA, tak amík stojí v pozoru, ruku na srdce a posvátně naslouchá či zpívá.

    To se mi líbí

 6. vittta napsal:

  No vidíte, využiju to téma….
  Kdo se ještě pojede 6.2. mrknout do Prahy na demonstraci?
  Už jsem 26 let nikde nebyl, myslím, že nastal ten správný čas, mrknout se, jak se dneska vlastně demonstruje, jaké je složení demonstrujících, jak je připravená policie…v Hlavním městě tedy, jak je to v Plzni zprostředkoval pan Hudec, za což mu děkuji.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Tam půjdou jiní….s vedlejších blogů.
   Já ani nevím, kde ta správná je, musím to někde najít.

   To se mi líbí

 7. lujjza napsal:

  OT
  http://www.novarepublika.cz/2016/02/ziga-slovensko-sa-bude-branit-zalobe-za.html
  „Žiga: Slovensko sa bude brániť žalobe za to, že nechce predať Poľsku vodu“

  „Voda nie je bežný tovar, je to strategická surovina, ktorá si zaslúži ochranu v ústave,“ vyhlásil Žiga s tým, že tento postoj bude Slovensko naďalej obhajovať, pretože v budúcnosti bude nedostatok pitnej vody predstavovať vážny problém nielen v Európe, ale na celom svete.“
  „Podľa ministra je neakceptovateľné, že poľská firma chcela vodovodom vyviezť vodu do Poľska, tam postaviť plničku a plniť ju do plastových fliaš.“

  Peter ŽIga – ministr životního prostředí SR
  ——————————————————————
  Rozumný názor… A ještě něco – pitná voda je na Slovensku od minulého roku chráněná ústavou.

  To se mi líbí

 8. jaa napsal:

  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zasrany-hovado-Zeman-napsal-aktivista-Prazskeho-Majdanu-Ted-porada-akci-kterou-verejne-podporila-CSSD-A-je-zle-420366

  Nemáme to jednoduchý….. ale že jsem to psala… hmm… to je opravdu tak čitelný.. nebo mu fest teče do not. A nepomůže mu ani těch 1200 co museli vrátit ze státní kasy důchodcům…

  To se mi líbí

 9. pepanov napsal:

  Strejdo já si myslím, že se za naše vychování nemusíme vůbec stydět, že naopak mám dojem, že ona pravda a láska nezvítězila a lidé od sebe mají ještě dál než v té tzv. totalitě. To jenom nám zrzavý Venca lakoval budoucnost na růžovo a přitom se zbarvila hezky načerno. Jinak nadsázka je to pěkná a bohužel v dnešní době plně pravdivá.

  To se mi líbí

 10. pepanov napsal:

  Bavore to je pravda, známá s dcerou byla rok na Floridě a její vnuk tam chodil do školky. Vyprávěla že už čtyřleté děti začínali den hymnou USA, Každý stál v pozoru a pravou ruku na srdci.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.