Jarní ledíky


Začátkem ledna jsem víkendové fotky věnovala podzimním „ledíkům“ a slíbila jsem, že někdy příště předvedu ledíky jarní. Pak jsem se věnovala tématům, která mi v tu chvíli přišla aktuálnější- a teď přišel čas na ledíky jarní. To takhle zima nějak zameškala a probrala se, až když už bylo jaro v plné práci: rozbalovalo lístečky z pupenů, dohlíželo na poupata – no prostě jako na konci března. Zima se honem honem pokusila své panování zachránit a tak rychle vyrobila čísi ledový portrét

obr-1

 

A taky něco jako slona – nebo něco jiného, ale s chobotem

obr-2

Ale moc platné jí to nebylo: většinou se ty ledíky  staly jen křišťálovým doplňkem jarních větviček

obr-3 obr-4

A taky zelených lístečků

obr-5 obr-6

A poupat – v tomto případě trnkových

obr-7

A když to zima vidí, pochopí, že nemá šanci. A ledový pták roztáhne křídla a odletí…

obr-8

Stejně se mi ale zdá, že ty jarní ledíky jsou nějaké veselejší, než podzimní. Možná je to těmi barvami, možná si jen představuju, že jaro už je opravdu tady…

K-sova

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Fotopříběhy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na Jarní ledíky

 1. vonrammstein napsal:

  Mívají hezčí světlo. Wunderbar!

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   vonrammsteine, viděl jsem lepit ledíky Andy Goldsworthyho – zemní umění, někde ve Skotsku, klobouk dolů, co dělá a dokáže:

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Skoti jsou velmi zvláštní. Někde na půli cesty mezi cikány a skutečnou nacionální elitou. Británie z nich dělala ty cikány, elitu z nich dělá ta národní hrdost.
    Což je podivuhodný vzhledem k tomu, že museli absorbovat primitivní barevný Pikty, římskou invazi, britskou invazi, katolictví etc, vnitřní klanový války nepočítaje. Vlastně je skoro zázrak, že ještě existujou.
    Cizince nemusej. Nechovaj se k nim zle, ani nejsou nijak otevřeně přátelský. Ale vždycky Vám daj pocítit, že nejste jejich. Kdybyste tam žil dvacet let, možná Vám i sami od sebe koupěj panáka.
    Mají velmi silný vztah ke svojí zemi.
    Jsou jako já. Cizí nechtěj a vlastní nedaj.
    A takový je i jejich umění. Zemitý, jednoduchý a pravdivý. Zjednodušuju, samozřejmě, ale ne na základě jednoho obrázku. Sleduju tu zemi už přes dvacet let.
    Na Vysočině mám v baráku vyvěšenou velikánskou skotskou vlajku.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.