Pohádka Fialová


Možná jste slyšeli, možná jen četli pohádku, kterou vyprávěl staronový předseda spolku modrých strak. Obrátil jsem se na Saturninovu Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru a dověděl se toto.

Fiala se rozhodl dojít si po večeři na pivo. Musel do sousední vesnice, protože místní hospoda už dávno zavřela kvůli nedostatku štamgastů. Pivo drahé, peněz málo, každý ze vsi dojíždí do nejbližšího i vzdálenějšího města a většina z nich jezdí autem. Na hospodu tedy není ani čas, ani prostor.

Teď se ale nabízejí dvě možnosti. Ta pravděpodobnější a také kratší je, že se Fiala vydal po silnici  a protože šel v tmavém oblečení bez jakéhokoliv bezpečnostního označení, srazilo jej auto a Fiala utrpěl zranění neslučitelná se životem. Konec je to smutný, zejména pro nevinného řidiče, kterému pohled na mrtvého Fialu z paměti jen tak nevymizí.

Existuje ale i optimističtější možnost. Fiala se vydá posledním autobusem, který toho dne ještě jede. V hospodě sedí sám u limonády, protože je lakomec a nedá si dražší pivo. Sedí sám také proto, že štamgasti nemají čas stejně, jak v jeho vesnici. Rád by si dal něco k jídlu, ale nevaří se, protože pro jednoho hosta nebude nikdo držet kuchaře. Vydal se tedy na zpáteční cestu a protože odmítá nátlak současné vlády a nenosí žádné reflexní prvky,  srazilo jej auto a Fiala utrpěl zranění neslučitelná se životem. Konec je to smutný, zejména pro nevinného řidiče, kterému pohled na mrtvého Fialu z paměti jen tak nevymizí.

Kancelář konstatuje, že jediným pravdivým bodem vyprávění je, že se Fiala rozhodl dojít si na pivo.

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

63 reakcí na Pohádka Fialová

 1. jaa napsal:

  Teda, dvakrát týdně „půlnočníček“…. 🙂 ó my se máme …a ještě navíc ála Jirotka…. akorát to píívo – kdo by pil „plné či prázdné“… i když chápu, že pívovarníci nemohou dávat názvy dříve obvyklé, jako „sedmička, desítka, dvanáctka“ ony ty stupně by se daly lehce zkontrolovat ,což ny zase zaměstnalo ty oné ouředníky a kontroly … a taky nebylo by to světové….a nemohly by to být patoky z koncentrátů…. chi takže dobrou a díky\

  To se mi líbí

 2. Hudec napsal:

  Pokud by pil Fiala pivo z té velké chemičky, co ji máme v našem městysi, tak by se mu smrtí vlastně ulevilo. Ach jóóó, globalizace. Pivovarníci všech zemí, spojte se! V jednotě je síla! v uniformitě budoucnost! Pravda je lež… jó, pardon, to jsem od Švejka zabrousil do jiného románu a Saturnin to není.
  Brou brou….

  To se mi líbí

 3. blbíš napsal:

  … kdo jednou přejel, nebo jen málem přejel neosvětleného chodce, cyklistu, nebo narazil do neosvětlené překážky přesně ví, kdy musí být prostě „VÍC STÁTU“ a do politiky bych to proboha nezatahoval. Je to tak se vším, když chybí zkušenost, nastupuje fialová!!!

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   To mně povídejte. O tom bych mohl napsat tlustej román.

   To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   toto je ale přínosnější než nějaký zákon

   http://hraveuceni.idnes.cz/_zachranar/dopravka/web.swf

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    To asi ano. To už dávno věděl Komenský. Jenže i jeho myšlenky jsme dokázali zkurvit.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     zkurvit stejně jako ten zákon,když platí jen mimo obec,chodců umírá více v obcích než mimo ně.
     např.,počet úmrtí chodců na přechodech se zvýšil po nabytí účinnosti zákona o absolutní přednosti,i nyní,po 14letech je vyšší než před zavedením zákona.

     To se mi líbí

  • oh napsal:

   Já málem naboural do naprosto neosvětleného koně s jezdcem – tmavý kůň a jezdec navlečený do tmavého – ve dne, na silnici procházející lesem. Takže tvrdím, že slepě spoléhat na odrazky či povinné svícení je bláhovost. Mám rovněž jistou pochybnost o možnosti zákonem úspěšně nakázat lidem, aby se začali chovat rozumně.
   PS Když dojde na noční chůzi po silnicích, osobně dávám před reflexními pásky přednost baterce. Kdo někdy pěšky potkal neoznačený výkop nebo větší výtluk v silnici, ví proč…

   To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  Já jsem ten jeho proslov četl a nepřišlo mi to blbý. V zásadě má pravdu.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To je pohled z města. Pohled z vesnice je právě ten můj. Ve městě možná můžete řešit jestli tak nebo tak, ale my řešíme, jestli se ta hospoda vůbec ještě uživí, když se otevře jen v pátek a sobotu, případně na nějakou tu výročku hasičů či sportovců.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Na Vysočině jsem žil osm let ve vesnici bez hospody. Asi tak za měsíc se budu stěhovat do vesnice bez hospody. Přestože nejsem abstinent, vůbec mi to nevadí. Umím si poradit.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Ale lepší by to bylo, mít v obci pěknou putyu, ne?

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Ani ne, člověče. Mám hospody rád, ale vždycky tam zabiješ pár hodin, i když třeba příjemně. Jako terapie je to vynikající. Když-hospody nemaje-usrkáváš doma lahváče a při tom děláš to, co je potřeba udělat, jednáš mnohem efektivněji.
      Hospoda jednou za tejden jako relax je super, ale není pro mě nezbytnou součástí denního života.
      Na to byla ta vysočinská škola dobrá. Do tý doby jsem byl v hospodě denně. Až tam jsem zjistil, že vlastně vůbec nemusím.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Tak já bych jí uvítal, a to dneska už jdu na pivo 1-2x za měsíc.
       Jenže já jdu, když mám chuť, nechodím plánovaně, a ani nemám nějakou „svojí“ hospodu, a k tomu mi právě slouží určitý počet hospod v mém okolí.

       To se mi líbí

    • jaa napsal:

     hmm tak to bych brala. Vastní zeůenina – bez chemie, vajíčka, no a to pívo… hmm, četla jsem někde na netiu návod na domácí pívo – bez lihu a jen s tím co do piva patřilo odedávna. A vy\šlo to finančně levněji než ty patoky… V nádobách co dům dal. Bez kontroly a daní – pro vlastní potřebu – Je to jako s tím domácím chlebem a cibulovajma bulkama co se hodí ke všemu dokonce jsou báječný i jen s máslem…. Docela na to stačí menší stodola..

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Zelenina bude, je tam veliká zahrada. Vajíčka ne, nesnáším slepice. Leda od sousedů 🙂 Já teda zeleninu nejím, ale můžu ji měnit za ty vajíčka, který naopak jím 🙂
      O domácím pivovárku přemýšlím už delší dobu. Zařízení není nijak zvlášť drahý, ani vstupní suroviny, Ale pod výrobní cenu dvacku za půllitr se nedostanete, pokud nechcete sama sebe šidit. Já rád hořký, hodně chmelený, což by vyšlo ještě dráž, Dobrýho lahváče pořídím za polovic, ale chybí v tom ta radost a alchymie, takže do budoucna… 🙂
      Pekárničku taky zvažuju, stojí to pár korun. Maximální soběstačnost bude za chvíli heslem doby.

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       A stodola je taky 🙂

       To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Že by vyšlo dráž – jak se ot vezme…. půllitr kvalitního vydrží v pití 2x tak dlouho jako ty koncentrátový průtokobý patoky 2-3, co jenom zaneřádí zažívací to oné…. takže když se to přepočítá, vyjde to levněji. navíc víte co pijete. Je to jako s tím chlebem… žádná soudržnost, péřák u kterého sestřídka nleskově vydrolí, neukrojíte a namazat máslem :-)) neee… teda nevím jak jinde a Penamský určitě o rohlíkách ani nepíšu.. dtto. Proto jsem se dala na pečení domácích bulek… v komoře vydrží v těch zavíracích i týden, před použitím rozpeču a jsou jak čerstvý. …. co dělat…

       To se mi líbí

 5. Karamela napsal:

  🙂 🙂 🙂

  Tak, ale zase jsou připraveni vládnout – no nekup to 🙂

  To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Tak v tom případě ( volební vítězství strak, topinek-jejich mix, a možná by si Andrej v koale se strakama i topinkama rozuměl, stejně jak to plácá s Bohoušem 😉 ) nás opravdu ochraňuj Pánbůh …

   To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Mně se na té modré partě líbí, jak už se vidí ve Strakovce. A ten zápal pro věc, to se hned tak nevidí. Trochu však ve mně hlodá ten červíček ( ne ten bejvalej od Černochové ) a ten mi stále podsouvá, že přelakováním postelí nezačne bordel prosperovat. Kdoví, jestli nemá ten červíček pravdu, že by se v tom bohulibém zařízení neměl vyměnit personál? Jinak se to nepostaví. , Na nohy, samozřejmě!
  Pro nás je to prašť, jak uhoď. Jestli z nás bude dělat blbce pohádkář Fiala, nebo emailový Bohúš, vyjde to nastejno.

  Na PL má pan dr. Jírovec článek. Nějak jsem z toho zase zmatený. Buď nerozumím psanému slovu, nebo žiji v jiné galaxii. Ten můj stárnoucí mozek to prostě neposkládal. Má už na to nárok.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   jestli oni nepočítají s tím, že když vyhlásili že kdž budou zvoleni tak tu průběžnou regisdtaci zase zruší. Je docela možné že počítají s tím, že když se podařilo socanům vyhrát volby s poplatky zdravotními, tak jim se to podaří s pokladnami… No kdo ví…

   To se mi líbí

 7. Jos napsal:

  Domnívám se, že Kancelář opomněla důležitý fakt. Měl či neměl Fiala sebou zásadní prostředek, totiž Nečasovu síťovku.

  To se mi líbí

 8. Strejda Olin napsal:

  K Bavorovi 09:21
  Ne každá vesnice leží při hlavní silnici, ne každá hospoda má to štěstí, že přes den funguje jako „motorest“, ne všude proudí turisté a cyklisté. Původní vesnické hostince, staré i sto a více let jsou většinou nevhodné pro stavební úpravy podle současných požadavků, zejména těch hygienických.
  U nás na vesnici (560 obyvatel) byla hospoda postavena v r. 1905 a nepřetržitě také jako hospoda fungovala a jakž takž ještě funguje. Původní majitelé měli u hospody hospodářství, resp. to bylo naopak. V lokále byl jeden ventilátor a kamna na uhlí, voda se nosila ze studny, pivo leželo ve sklepě na ledu, záchody byly suché, „asfaltový“ žlábek. Kuchyně klasická domácí odpovídající době. Po znárodnění přešla hospoda pod Jednotu, ale majitelé až do restituce podnik vedli. Moc investic do hospody Jednota nedala, ale byl zaveden vodovod, pořídila se chladící výčepní stolice se solankou, udělaly se splachovací WC a pisoáry. To je asi tak všechno.
  Podle pamětníků byla hospoda plná denně, nejvíc samozřejmě v pátek a o víkendu. Chlapi měli čas a pár drobných v kapse jim na útratu stačilo. Zajít si „na jedno“, posedět s kámoši, pokecat nebo si zahrát mariáš patřilo k běžnému stylu života. Téměř každý kouřil, jít do hospody v montérkách a holínkách bylo běžné. Atmosféra bývala úžasná a dnes jen stěží k nalezení. Hospoda byla srdcem vesnice, tam se všechno probralo, zdrblo, rozhodlo a upeklo (a sehnalo). A protože k hospodě patří sál, pořádají se tam plesy a bály, zábavy při Májích a jiných příležitostech.
  Krátce po převratu majitelé hospodu prodali a nový hospodský ji celou zrekonstruoval. Dnes je to pěkná a čistá hospoda, ale změnili se hosté i požadavky. Pracovní příležitosti v místě zmizely a lidé musí dojíždět. Přitom se drasticky omezila veřejná doprava. Jít si posedět a pokecat do hospody je finančně náročné. Také k sobě už lidi nemají tak blízko, každý si hledí svých starostí. Požadavky na provoz hospody jsou šílené a šílené jsou tím pádem i provozní náklady. Teď bude platit zákaz kouření, což bude zřejmě poslední hřebík do hospodské rakve. Vařit se tam nedá, protože vyhovět hygieně by stálo hodně přes milion a návratnost investice v nedohlednu. Cyklisté chlemtají zdarma vodu z vodovodu, cucají čaj a žerou Tatranky. Chlapi sedí u jednoho piva hodinu, panáky se neotáčejí a když už se někdo „plácne přes kapsu“, dá to nejlevnější v malých. Veškeré různé oslavy, které se dřív odehrávaly v hospodě, si lidé organizují doma, v létě grilují na zahradách a pivo si kupují v supermarketech, džbánek se natočí tak jeden za týden. Ale v hospodě se musí stále svítit, topit, větrat, uklízet a držet personál, i když je hostů polovic, některé všední dny a zejména v zimě skoro žádný.
  Nevidím budoucnost vesnických hospod růžově.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jenže tohle Fialovi asi nikdo neprozradil.

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   To je divné. Vy tu naši hospodu znáte?

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    A vy si myslíte, že ta naše je nějaká jiná?

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     S myšlením na mě nechoďte. Za mě myslí premier 😆

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      No dobře dejme tomu Vás řídí poradci 😈 .
      No ale neshazujte hnedle vinu přímo na premiéra.

      To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Chraň příroda, já na pana premiéra nic neshazuji. A dnes se v patlamentu pochlapil, když řekl, že z EU nevystoupíme a plot kolem státu stavět nebudeme. Tím se jako chlap postavil za Adolfu a dal jasně najevo Slovákům, Polsku a Maďarům, kdo je pro něj šéf.

       To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Ještě bych si dovolil přepastnout z PL kousek hradního Ovčáčka. Myslím, že autor fórku pana premiéra vystihl dobře.

       To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Recht.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   To jste popsal tak dokonale, že se mi udělalo mdlo.
   Tyhle moderní lokály na hovno vypadají, hovno se v nich děje a atmosféra je….také na hovno!
   Ale je to čisté…..na to jim s odpuštěním seru!!!
   Já chci v hospodě dát kec a uvolnit se, ne dávat bacha, abych si neušpinil a nezasmradil vohoz, nebo se pohoršoval nad opilci a jejich vulgárními hláškami!

   To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   Strejdo Oline,
   byl jsem první z těch 12plusů,nyní by mě zajímalo jaký máte názor na to jak tu hospodu udržet při životě,zlobil byste se na majitele že si sem tam „pomůže“ a státu neodvede všechno co by měl?
   Je důležitější pro místní obyvatele ta hospoda anebo státní pokladna?

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    Čtenáři……….v té otázce je defakto zakodován Váš přistup k debatám o podnikatelích,víte že já nejsem proti malím podnikatelům…….když odpoví většina upřimně……….ta hospoda je pro ně duležitější………..přesto je to v principu špatně……….když se tak budou chovat všichni…………doplatí na to opět všichni………bohužel……..jak chcete nastavit systém kde někdo musí a druhému to budem tolerovat………..neplete tam v připadné odpovědi že se to jinak rozkrade

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     plusů dozajista dostanete hodně,tato,
     protože jste to rozvinul,a to až do posledního detailu,ale stačila by mi ta pouhá kratičká odpověď na moji otázku.
     Zlobil?
     Nezlobil?

     Vynechte principy,z principu je také špatně,že zákazníci kradou v obchodech,ale budu rozlišovat jestli ukradne konzervy,polévku,maso,chleba anebo prsten z briliantem.

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      Čtenáři
      Nepochopil jste smysl mé odpovědi,právě že většina z nás u hodně věcí řeší bliší košile než kabát,určitě i já nejsme dokonalí.AČ PALCE DOST považuji za duležité vtomto připadě mi fakt o ně nejde.A TADY JSTE OPRAVDU NEPOCHOPIL TU duležitost.A ZLECHČUJETE TO drobnými krádežemi.Protože když pujdete do hloubky poznáte tu zásadovost a duležitost toho co jste nakousl a jak většina z nás bude právě chybujících,respektive je chybujicí.Proto VY tvrdošíně chájite ve většině debat zjednodušeně tu košili.
      ALE V ZÁSADĚ tím že hajite tu svou hospodu,nebude třeba na školku,to že není rádež jako krádež je jen mimo,ano hodně tomu nahrává že dost často vidíme že se to rozkrade….ale nezlobte se je to v v duchu když kradou ,podvadějí oni je muj povod kradež omluvitelná……….a to je to duležité a špatné že to v zasadě berem ,omlouváme u svých a jedno včem a jak……..právě že VÁM STAČÍ ta krátká odpověd a to vypovýdá vše

      To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Tak teď zrovna projedbávají EET, bič na (ne) poctivce.
     Ono je to tak:
     Raději ať nepoctivý hostinský zkrachuje, nebo má pivo za 45 (a pak zkrachuje) než aby tady nebyla poctivost.
     Zpráva systému a evidence EET za 6 000 000 000 už bude samozřejmě v naprostém pořádku a firmy, tím se zabývající (po řádné veřejné soutěži) poctivě zaplatí veškeré daně.
     Nikdy nepochopím, jak může někdo podporovat zlodějinu jen proto, že se dupne na krk stejně malým lidem.
     Málo platné, je to svým způsobem genius, ten Babiš.
     Takový náš dobrodinec, protože, když si položíme otázky:
     Pálí nás exekuční systém?—NE!
     Palí nás lihvé,lichvářské, naftové a drogové mafie?—NE!
     Pálí nás obrovské, a ničím neodůvodněné zisky „neziskovek“?—NE!
     Pálí nás dotační podvody a politická korupce?—NE!
     Pálí nás černá práce a tržby drobných podnikatelů?—-ANO,ANO,ANO!
     Tak s Babišem na ně, za lepší a především spravedlivější zítřky!

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Nojo no ale to podstatné je že :
      http://www.extra.cz/5-nejbohatsich-superdedicu-z-rad-zlate-mladeze-prohlednete-si-lovnou-zver-prazskych-zlatokopek-ktery-ze-synku-bohatych-je-prave-volny
      KDO? lovkyně – zbrojní průkaz a průkaz zbraně,
      lovecký lístek, povolenka k lovu, potvrzení o
      povinném pojištění
      KDY? v době lovu (mimo mediální oligarchické akce)
      (vyhl. č. 245/2002 Sb., v platném znění)
      KDE? honitby (nad 5 miliard)
      obory (nad 5milionů)
      TYP LOVU
      čekaná – nejjistější zásah
      společný lov (naháňka) – nejméně vhodný způsob
      lovu; hl. drobná tj dědicové pod 6.mili , černá tj. dědicové zatížení rodinou tj.Bakalové,Křetínští,Burešové,Tykačové.
      Proto vězte že naše budoucí elita, je a bude zabezpečena vždy na světové úrovni.

      To se mi líbí

     • tata napsal:

      TO JE DEMAGOGIE NON PLUS ULTRA.Většina zde nehájí Babiše ani jsem nezaznamenal že by ho chtěli volit………..když sugestivně otočíme otázku a odpovím si uplně opačně než by jak předpokládám většina zde odpověděla…prakticky na vše vadí.
      Tak to je demagogie………opět ve stylu když kradou vic jsou ty menší krádeže omluvitelné.
      ODPOVĚD je totiž ano předně by se měli řešit obrovské krádeže ale nikoliv bagatelizovat ty malé jako omluvitelné

      To se mi líbí

      • Cech napsal:

       Bezesporu nikdo ze zdejších Bureše nanapadá a ani napadat nebude, pouze se zde mnohem dříve, než se to objeví v okolním prostředí, vydefinovaly cíle a prostředky soukromého politického projektu ANO.
       Tož ale to není demagogie, uvidět podstatu dříve než se to prolákne, jako třeba s tím Vítem.

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       Cech
       Podsta té odpovědi mi uniká navic dyž často použiváte ironii.jenže postata tohoto je uplně jinde……není u BABIŠE .

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Nic takového jsem nepsal, Tato.
       Dokonce jsem ani nepsal, že EET je v podstatě blbá.
       Napadl jsem Babišovu politickou vějičku, která útočí na živnostníky, čímž zamlžuje skutečné grázloviny.
       Navíc, může se nějaká soukromá firma nazobat na úpravě exekucí,naftových a jiných mafií,na řešení politické kurpce atd.,.atd?
       Nemůže.
       Za to na EET se nazobe nějaká velkofirma, nebo dokonce skrt nějakého bílého koně přímo nějací oligarchové.
       To je hlavní výhoda EET, její správa a prodej těch mašinek.
       Obejí EET není navíc nijak složité, byť to nepoctivcům jejich nepoctivost poněkud ztíží-ale nezabrání jí.

       To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Zlobil, protože každá práce má být poctivá a nepoctivost ničím neomluvíme ani nezdůvodníme. Můžeme ji jenom chápat. Tohoto hostinského stejně „malá domů“ nezachrání, pakliže se nezastaví nepříznivý trend poklesu návštěvnosti a tržeb. Alfou omegou prosperity jednotlivce a všech je dostatek práce v primárním a sekundárním sektoru a spravedlivá odměna za ni. Pak bude prosperovat i terciální sféra. Všichni ve službách by chtěli vydělávat, ale kdo je bude živit? Deset mizerně placených dělníků nenaplní pokladny stovce obchodníků, bankéřů, řemeslníků a živnostníků. Obrazně řečeno, bohatství se vytváří za ponkem a ne za pokladnou.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     děkuji za odpověď a držím palce

     To se mi líbí

     • Strejda Olin napsal:

      Nejaktuálnější informace je, že hostinskému ruply nervy a hospodu prodal. Koupila ji obec a za přiměřený bakšiš ji bude pronajímat. Myslím, že pro občany je to dobrá zpráva. Kdyby ji koupili třeba Vietnamci a udělali z toho sklad nebo krejčovskou dílnu, vznikla by další „prdel světa“ kousek za Prahou.

      To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Nezlobte se ale Stejdo Oline, Vy jste stejný jako ti odboráři, nejste vůbec národovec a nedržíte s našimi :
     http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/odbory-chteji-zvysit-minimalni-mzdu-alespon-na-11-500-korun/r~f7682ce2c03e11e59e52002590604f2e/
     Prostě Vy nedokážete pochopit, že pokud by k tomuto zvýšení došlo, tak to ohrozí zvýšené zisky nejen našich Kellnera, Babiše,Tykače a také se to z našich markantně projeví na Danielu Křetínském.
     No a to nemluvím o tom, jak se to projeví u podniků, které jsou ve vlastnictví a pod správou našich nejbližších sousedů.
     Zajisté, pokud se naše mzda zvýší k poměru a efektivitě námi odvedené práce, tak budou hospody ve vidlákovech opět prosperovat ale rapidně se sníží majetek našich elit.
     Stačí již jen to co si dovolil nějaký Jaroslav Zavadil tím naprosto odsouzeníhodným oblečením.
     Sice se vymlouval, že to bylo poprvé a že těsně před tím se snažil vetřít mezi horníky a že prý toto bylo adekvátní oblečení.
     http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Tata-odborar-Zavadil-vzbudil-rozruch-ve-snemovne-Spravny-bezdomovec-smal-se-Kalousek-a-knize-pridal-neco-o-prdeli-418372
     Prostě pokud by se snížila základna našich zaměstnanců s příjmem pod životním minimem, která představuje v současnosti asi 1/5 obyvatelstva tak na 6-7 %, tak je naše ekonomika nekonkurenceschopná vůči západní progresivní ekonomice ( tedy E15).No a to prohlásil odborník Bureš, který tomu opravdu bohužel fakt rozumí.

     To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Výborně popsáno strejdo Oline 😉 …

   To se mi líbí

 9. tata napsal:

  ted jsem nevěděl jestli smát nebo tukat na hlavu.ŠLO O Sirii……….fakt s lidí dělají blbce, nejdřive jak američané ničí islam bombardováním……….zajimavé že až když přitlačili Rusové a že by RUSOVÉ MĚLI BOJOVAT NA SPRAVNÉ STRANĚ………která to je? Podle prava je ASÁD OFICIALNÍ VLÁDA

  To se mi líbí

 10. čtenář napsal:

  tato,
  to že jste idealista na debatě nemění vůbec nic,jen jsem si tak nahlas povzdechl,protože idealisté nadělají více škody než užitku,podle mě.

  Idealista je kategoricky proti aby hospodský byl nepoctivý,požaduje po něm 100% poctivost,raději bude souhlasit s tím aby hospodu koupila obec a dotovala ji,tak se totiž stalo tady u nás,v nedaleké obci,nyní obec pronajímá hospodu za 1Kč ročně a hradí veškerou údržbu,včetně vody a energií.

  Hlavně že si idealista i nadále myslí,že tímto postupem se vydělají ty peníze na školky.

  Doufám,že alespoň nepatříte mezi ty nenapravitelné idealisty,kteří jsou ještě dnes přesvědčeni o tom,že hospodští za socialismu byli 100% poctiví.
  A oni mohli být,protože měli zaručenou tu spravedlivou mzdu za práci.
  Takto se chovalo nemálo socialistických hospodských,a já bych se měl zlobit na kapitalistického hospodského,který chce už jen přežít?

  Myslete si o mě,že podporuji levárny,nebudu Vám to vyvracet.

  To se mi líbí

 11. tata napsal:

  Myslete si o mě,že podporuji levárny,nebudu Vám to vyvracet.
  Nepochopil jste..to se stává………chce se to zamyslet né hledat že o VÁS NĚKDO ŠPATNĚ SMÝŠLÍ.
  Ono i o idealistech máte zajímavou představu,už vubec nebude spokojen že náprava přispěla k horšímu.ŽIVOT JE SLOŽITÝ a plno kmpromisů ale idealista bude podporovat vždy ten nejlepší ze špatných a to nejlepší z horších nazývá volbou menšího zla…………..muže se mylit……….nikdy není nic idealní.
  VÍTE jako moje byvalé volby ČSSD NEVIDĚL JSEM JINÉ lepší volby ale nikdy jsem o ní netvrdil že je dobrá,neobhajoval jsem jí vtom smyslu že je dobrá,naopak posouvala se v mém smýšlení dolu a dolu až jsem dospěl že už jako hráz mi to proti KALOUSOVI NESTAČÍ…….I KDYŽ SI myslím že tato VLÁDA je lepší než připadná s KALOUSEM………..nebudu jí volit zatím nevím koho jestli vubec budu volit,taky jsem byl vždy zasadně proti nevolit prostě ale nevím koho

  Vratme se k tematu má kritika nesměřuje že podporujete levárny………ale že to obhajujete spusobem že se jim ubližuje,ne že to je sice zlo ale menší než jiná řešení,život je kompromis není někdy jiné řešení než špatné a ještě horší………ale musím si uvědomovat že to sice dobré není ale nejmeně špatné……….a VY vždy obhajobu zakládáte jak jiní kradou vice takže tyto malé podvody jsou ok prostě nejsou v pořádku.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.