Armáda posiluje


Naše miniarmáda má problém s náborem pro  některé druhy vojsk. Náčelník Generálního štábu ví i proč. Je to kvůli nevhodnému teritoriálnímu rozmístění jednotlivých útvarů. Když jsem zaslechl tato slova, „šel jsem do kolen“. Vždyť není to tak dávno, kdy se přesouvaly jednotlivé útvary do výhodnějších poloh a opouštěly se prostory pro teritoriální rozmístění nevhodné. Zejména dnes těžko obsazované ženijní útvary byly před několika málo roky zrušeny jak v Rakovníku tak v Jindřichově Hradci. A podle svého bydliště i vy budete vědět o podobných  úspěšně provedených relokacích a likvidacích.

Patrně se projevuje vliv „civilních“ ministrů obrany, jejichž jedinou kvalifikací bylo to, že si v dětství hráli s flintičkou na vojáky, případně dokázali(y) zazpívat písničku „U našich kasáren“.

Pokud se náhodou některý náčelník Generálního štábu snažil o kompenzaci nesmyslných ministerských nápadů, vždy se našel důvod, jak se jej zbavit. A generál Pavel, který relokace a likvidace provedl, byl za součinnost odměněn. Zdá se, že současný náčelník ještě nepochopil, jak se má vyjadřovat.

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

96 reakcí na Armáda posiluje

 1. vonrammstein napsal:

  Generál Pavel je nomenklaturní kádr, to se nedá vymazat. Akorát změnil pána.
  Tohle nepřestane, dokud
  a) nebudou všechny vojenské posty obsazeny profesionálními herci
  b) nevypukne skutečnej malér, kde tu okleštěnou a vykleštěnou armádu budem skutečně potřebovat.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Jakmile začne válka, je nutné se co nejdříve zbavit mírových nejvyšších důstojníků. Jinak není šance na vítězství. Takže doufám, až to začne, tak letectvo ISILu&Al-Kajdy (tj. US Air Force) nám vybombarduje generální štáb.
   🙂

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Myslíte Stropnickýho vilku? To by bylo fajn. Akorát bych mu dal předem echo. Nevím proč, ale je mi ten chlapík nějakým způsobem sympatickej. Jistěže ne jako ministr obrany.
    Jako bejvalej tramp jsem chodíval na Porty tady v Plzni, eště v hluboký totalitě. A fungovalo tam duo Stropnický-Jiráň a vůbec to nebylo blbý.
    Ale berte mě s rezervou, bylo mi -náct a každej náznak protestu jsme milovali.
    Ale recht. Je nesmysl, aby civilista (nebo nomenklaturní kádr) velel ozbrojeným složkám.
    Pak je jakkoliv velká a vyzbrojená armáda k hovnu. Tedy dokud bude toho konkrétního idiota poslouchat.

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Na to zapomeňte. Tak blbí, aby si vybombardovali vlastní pátou kolonu, v USAF nejsou. Leda by jim BIS dokázala podstrčit zfixlovanou mapu, na níž by na místě genštábu byla vyznačena čínská (nebo ruská) ambasáda. 😉

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Vždycky jsem měl pocit, že ty vojenské baráky na Kulaťáku vypadají tak trochu čínsky, jako z éry Mao-Ce-Tunga.

     Takže to bude mít BISka snadné – stačí to vyfotit, ve Photoshopu na to plácnout velkou fotku Xi PingPonga a poslat do CNN.
     🙂

     To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Ide o armádu síce spojeneckého štátu, ale cudziu, takže mám len abstraktnú a principiálnu poznámku:
  Armáda je vysoko odborná organizácia, politicky neutrálna a nestranícka. Mám podozrenie, že tá požiadavka, aby armádu riadil civil, je len kvôli tomu, aby to bol straník. A to je zvrhlosť. Armáda musí byť nestranícka celá aj s hlavou. Inak, (to vidíme aj u nás) v nej ide viac o biznis než o obranu.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Nestranická ano. Ale nemůže být politicky neutrální, protože jí velí politici.
   Armáda má především za úkol bránit stát, takže musí být přinejmenším vlastenecká.
   Pokud deklasovala na filiálku NATO nebo kohokoliv jiného, není to NAŠE národní armáda, ale banda žoldáků ve službách někoho jiného.
   Pevně věřím, že kdyby šlo opravdu o naši národní existenci, spousta vojáků se vysere na nějaké NATO a Pavly a půjde udělat přesně to, k čemu byla stvořena.

   Liked by 1 osoba

   • Laco G napsal:

    Ano rytířu, filiálka NATO, resp. spíš subfiliálka Pentagonu. Takže firma hájící přednostně cízí, ne české zájmy. Když k tomu přidáme fakt, že spojencem ČR v NATO je Turecko, které prokazatelně podporuje teroristy z Daeš a vedení NATO místo skutečné války s Daešem štve proti Rusku, tak bych jako příslušník armády ČR měl těžký morální problém v takovém spolku spoluviníků teroristů sloužit.
    Proč tento spolek bez morální integrity ještě podporovat z českých daní? Snad jen pro udržení jistého know-how pro časy až ho bude urgentně potřeba.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     onzoringTrefa na hlavičku pane Laco, jenže popravdě-co že by mělo , mohlo , to torzo vlastě řešit ? Nemá lidi, nemá zbraně, nemá zasoby munice, už nemá ani objekty, zrušeno je spousta druhů vojsk(ž na ty zbytky pro nasazení tam, kde to ušatí klasicky rozdrbali ), žije z podstaty a i proto, aby bylo co krást a nečím se u toho ohánět. Jako by tu šlo o opakující se autorské poplatky za to slovo Armáda ;-), jako by šlo o jakési vykoupení 😉 užívacích páv
     Jen ze sentimentu ke slovu armáda, k ničemu jinému jjich dnešní společenský sponzoring není. A armáda je taková Popelka zapomenutá, na jejímž celkovém stavu lze názorně demonstrovat výsledek , praktický výsledek bačování Havloidní kliky a Stračích hejn v praxi.

     To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Veď práve. Armáde nesmú veliť politici. Tá deľba na mierových a vojnových náčelníkov je veľmi rozumná a praktická.

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Proboha nevěřte médiím a podobným žvástům. Nálada v naší armádě je stále „Česká“. Dokonce je taková optimistická prognóza, že rozhodně nepůjdou na Poláky, Rusy a podobně. Jedině chránit proti Islamistům. Jen se obávám, že tohle ví i Martínek.

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Jako za Rakouska a Velké války. Češi nevěděli proč jdou na Srba a na Rusa, ale šli, museli, kdo nešel, visel, bojovali a umírali. Jen ty kluky talijánský neměli v oblibě. Tam se bojovalo se zaujetím.
     Ale také se hned začaly tvořit legie. Jistě by se to opakovalo. Ovšem jediné místo pro legie je dnes Rusko.
     Politici a hejbatelé národa to ví a tak se dnes adorují loayální čeští vojáci co umírali za císaře pána a jeho rodinu a leckdo považuje legionáře za zrádce národa. Dnes je zapotřebí vyrobit homogenní národ bez tradic a svědomí. Kvalitní pracovní masu, která se spokojí s chlebem a hrami. Nejlépe takovou zmrzlinovitě bílo-žluto-čokoládovou, typ Štětina.
     Naštěstí se dost často takové hrátky nepovedou. Naštěstí to vedou lidé málo schopní. Naštěstí to vedou lidé, kteří myslí hlavně na své blaho. Naštěstí to vedou hloupí teoretici, kteří se lidu bojí.
     Naštěstí.

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Přesně tak.
     Kolaborantská média kromě pomlouvání české historie a státu samozřejmě také haní českou armádu. Kdo se tomu diví ?

     To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Lze si myslet o naši armádě cokoli ale ta naše bojuje v přepočtu na obyvatele se srovnatelným počtem vojáků po celém světě, snad dokonce jako Amíci.
  Je sice pravda že jsme se zbavili nepotřebných druhů vojsk, jako jsou : Ženisté,dělostřelci,PVO,tankové útvary a jiné v zahraničí totálně zbytečné útvary.Jako například na co by nám byly v misích naprosto nepoužitelná vojska a útvary CO atd. Protože vše od logistiky po leteckou podporu pro naše velmi dobře vycvičené pěšáky, zabezpečí při bojovém nasazení v zahraničí spojenci.
  Máme velmi příznivý poměr žen v armádě, kde tento poměr je snad srovnatelný pouze s armádou ČLR.

  Bojovali jsme snad ve všech nasazeních NATO po boku svých spojenců.
  Bohužel Švédové nám zakázali použít naše Saab JAS-39 Gripen, pro bombardování teroristů IS, protože by mohlo dojít k poškození stroje nepřítelem, no a pokud není zplacený pronájem tohoto stroje, tak bojovat nesmí.No ale na oplátku jsme vzali dozor nad Rusama za Kanaďany, kteří za nás bombardovali IS, protože letadla mají vlastní ne jako my v pronájmu a proto s nimi mohou i bojovat.
  No a pro to nasazení nás všech to také není tak zlé.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vlada-schvalila-novou-mobilizaci-armady-Povinne-odvody-bez-odvolani-260539
  Tož na snad to jediné co nás velmi dobře prezentuje mezi ostatními státy v NATO, jsou asi opravdu naši vojáci.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Tak já nejsem z těch misí nijak nakřivo, ale něco se dělat musí, a naše vojsko má dobrý zvuk a nakonec, jen vojsko cvičené v boji má reálnou bojovou hodnotu.
   Pravdu má ovšem i Minorita, protože nazvat to slovem armáda je poněkud…nadnesené, což ostatně také naznačujete.
   Ale armáda se dá z toho vybudovat, velitelské kádry jsou a o to jde.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Naše armáda na tom opravdu je velmi dobře, protože je složena téměř ze 75 % špičkově vycvičených pěšáků a proto je v náš prospěch i známé pravidlo, kam nevstoupí noha pěšáka, tak to území nemůžeme považovat za dobyté.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Zase bych je tak nehanil…..co je dneska pěšák?
     To není žádný blbeček, co si nasadí bodák a běží se nechat rozpůlit kulometem.
     Berte to tak, že to je lepší, jak nic.
     Ale jednu věc jsem pochopil.
     Jednu chvíli to vypadalo, že země naší velikosti a ekonomické síly vlastně ani nemůže mít moderní armádu, protože výzkum a vývoj zbraňových systémů je drahý a v lecčem nedostupný, rovněž moderní letadla a všechny tyhle sarapatičky je fakticky nemožné neustále obnovovat.
     Takže jakýkoliv nepřátelský úder vyspělé země je smrtící.
     Jenže ono to tak docela není pravda, to platí jen za předpokladu, že by byla klasická válka…jak se říká, že se každá armáda připravuje na válku minulou.
     Jenže jak tak na to koukám, tak dnešní války jsou války všelijaké, jen ne klasické.
     Mít jen poloviční armádu, co v r.1989 s úplně stejnou výzbrojí, noha negra by nepřekročila hranice, ani by nikoho nenapadlo, nám je sem cpát kvótama.
     Prostě armáda, byť zastaralá, dělá na sousedy dojem, né že ne.
     A na cizí loupežníky, kteří by rádi drnacovali naší zem pomocí keců o rasissmu a toleranci je ten dojem ještě výraznější- vč. plánovačů tajkových invazí!

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      No já nevím ale on ten tankista to v tom abramsu také nemá tak jednoduché, což teprve ta obsluha patriotu při obraně Prahy či Temelína tak ta to má také složité.
      No ale ta výhoda pro nás je v tom, že tyto nemáme a ani nebudeme mít, proto je školit nemusíme a ani nebudeme.Toto pro nás zabezpečují spojenci a nebo že by ne ?
      Tož ta výhoda je také i v tom, že jsme se mohli oprostit i od reaktivního dělostřelectva a dalších nesmyslných zbraní.

      To se mi líbí

 4. Minorita napsal:

  Nalijme si čistého vína – proboha, vždyť to, čemu se dnes v Bohemii říká armáda je ze všeho nejvíce podobna vojsku z jisté pohádky o Čertech, s nimiž nejsou žerty -;). Nazývat ono torzo bývalých ozbrojených sil armádou chce buď velkou představivost nebo být zainteresovan na porcování armádního medvěda. Onen prý moderní , profesionální spolek možná ubrání ůzemí o straně celých 50 km (čtverec ) a to skoro 3 týdny až měsíc … Ten lampasák si z diváků vyloženě utahoval, jen nebyl pochopen ;-). Vždyť on sám redislokoval a optimalizoval, plebsu maloval šťastné časy profi armády, samozřejmě ma.
  Jsou schopni maximálně potlačit vnitřní nepokoje – pokud nebudou masivní 😉 . Slovo Armáda v souvislosti s tím torzem co zde máme, je urážkou o.onoho významu toho slova.
  Je komické používat název či slovní spojení Armáda ČR – vždyť snad i to pobřeží slonoviny disponuje sborem početnějším ;-). A omluva, píšu z mobilu ….

  To se mi líbí

 5. Strejda Olin napsal:

  Pár čísel pro připomenutí. ČSLA disponovala v roce 1990 (celá ČSSR):
  198 150 vojáků základní služby a 56 000 vojáky z povolání, prakticky celá mužská populace prošla dvouletým vojenským výcvikem a tvořila několikamilionovou vycvičenou zálohu, pro kterou byla ve skladech připravena kompletní výstroj, výzbroj a technika, organizačně byly připraveny družstva, čety, roty, prapory, pluky, brigády, divize a armády včetně velitelského sboru a kompletního týlového (logistického) zabezpečení.
  14 divizemi
  4 500 tanky
  4 900 BVP a OT
  4 100 raketovými a dělostřeleckými prostředky
  407 bojovými letouny
  101 vrtulníky
  180 kasárnami (plus mínus)

  Armáda České republiky v roce 1999:
  65 125 vojáků
  792 tanků
  1 367 BVP + OT
  740 raketových a děl. prostředků
  110 bojových letounů
  34 bojových vrtulníků

  Armáda ČR v roce 2015: asi 20 000 vojáků

  V roce 1990 připadal 1 voják na 75 obyvatel, v současnosti 1 voják na 500 obyvatel.
  Nemyslím si, že je nutné držet velkou aktivní armádu, ale je nutné mít vycvičenou, organizačně, personálně a materiálně připravenou záložní, alespoň 100 tisícovou armádu, schopnou do 48 hodin bojového nasazení. Možná by při vyhlášení mobilizace nastoupil řekněme milion mužů, ale co s nimi? Vědí dnes chlapi kam by se dostavili? Je pro ně připravena výstroj, zbraně, technika a ubytování? Je alespoň naplánována logistika, povolání automobilní a jiné techniky z civilního sektoru? Jsou vůbec vycvičeni velitelé čet, rot, praporů, pluků atd. včetně náčelníků štábů, zbrojních, technických, spojovacích, ženijních, chemických, logistických a jiných náčelníků a velitelů? Má herec a emeritní diplomat Stropnický vůbec představu, co taková mašinérie obnáší?
  Občané přispívají ročně téměř 50 miliardami na obranu vlasti a spoléhají se na vládu, že zabezpečí alespoň optimální úroveň jejich obrany a ochrany. Platíme si něco, o čem nic nevíme. Snad jen to, že za uplynulé roky nás armáda stála nejméně bilion korun.

  To se mi líbí

  • Tribun napsal:

   48 hodin? Tak krátkou reakční dobu nemají snad ani síly okamžité reakce NATO. A udržovat velkou armádu také něco stojí, dost pochybuji, že by to naše hospodářství utáhlo; ČSLA také ČSSR dost lámala vaz.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Ale děte…..
    Udržovat velkou armádu něco stojí…a kolik stojí udržovat invazní armádu negrů a čmoudů?
    To o moc lacinější nebude, a to nám nutíte, vy…dobrodinci.
    Navíc naše armáda může zaměstnat naše lidi, tohle by skvěle určitě vystvělil fagan, ten psal o ekonomickém přínosu migrantů, určitě by dokázal napsat i o ekonomickém přínosu armády,
    On zná nějaké finty, jak z čistě nákladových položek vymámit nemalý reálný zisk!

    To se mi líbí

    • Tribun napsal:

     Právě že armáda zaměstná naše lidi, takže a) bude více žoldáků NATO, b) bude méně lidí na užitečnou práci.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Zaměstná naše lidi…..
      Velká armáda má velké požadavky, nejde o vojáky.
      Užitečnou práci mohou vykonávat sociálně slabí a nezaměstnaní.
      To byste měl vítat.
      A NATO……NATO je NATO a naše armáda je přád naše armáda, když na to přijde.

      To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Ono se říká „kdo neplatí vlastní armádu, platí cizí“.

     Na ekonomický přínos armády nepotřebujete fagana, to mohu docela dobře zvládnout také – takže například armáda vyjde levněji než negři a kozomrdi, jak jste ostatně konstatoval sám. A také se díky vlastní armádě mohou vyrábět u nás zbraně, což umíme velmi dobře a můžeme je prodávat po celém světě.

     Když je něco pravda, obvykle to platí jak ve velkém, tak v malém. Takže, z tohoto pohledu, pár kilo železa – i když odpočívají většinou v trezoru – je velmi dobrá investice. A odpovídající výcvik a tréning.

     To se mi líbí

   • peter. napsal:

    Tribun:
    Váš výrok,že ČSĽA lámala Väz ekonomike ČSSR svedčí buď o vašej neinformovanosti alebo o vašej snahe hodiť kus špiny na minulý režim.
    A váš až patologicky prehnaný pacifizmus je tak odpudivý,že ho nemožno vysvetliť ani tým,že ste priaznivcom multikulturalizmu,ako ste to sám priznal.cit.“Desím sa monokultúry“! A na OM,cit.“Radšej multi-kulti kotlík ako mlynček na mäso pri Stalingrade“.

    To se mi líbí

    • Tribun napsal:

     Přehnaný pacifismus, to jako kdybyste řekl přehnaný mír, přehnaná pravda, přehnané poznání, přehnané zdraví.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Tedy Tribune, jak může vypadat přehnané zdravím, to nevím, protože člověk je buď zdravý-nebo nemocný v mnoha fázích od úplně malinko, po hodně.
      A přehnaně zdravý být nemůže.
      To samé platí o míru, pravdě a poznází, byť dosáhnout naprostého poznání nemusí být pro člověka zrovna přínos.
      Ale přehnaného pacifistu si představit dokážu, a už v vás jsem vám psal, že když se řekne „totalita“, představím si z mnoha lidí, které jsem na netu poznal zrovna vás.
      Vy nakonec ve jménu míru budete zřizovat koncentráky…………..

      To se mi líbí

     • oh napsal:

      Chápu, máte alergii na armádu a všechno co s tím souvisí. Ale také by Navaja mohl říci Judenrat varšavského ghetta nebo Ordnungsdienst. Jak daleko lze zajít kvůli udržení míru a nestát se přitom spolupachatelem vlastní genocidy? Jak dlouho vydržel pánům Daladierovi a Chamberlainovi jejich mír za každou (cizí) cenu?

      To se mi líbí

      • Tribun napsal:

       Nebýt nadšení pro národ a armádu, tak by k ničemu z toho nedošlo.

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Jak je váš svět jednoduchý. Za vyhlazovací tábory může nadšení pro národ a armádu. Neochota účinně se postavit zlu včas s tím nemá nic, ale vůbec nic, společného.

       To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      A co „přehnaný Tribun“ ?

      To se mi líbí

     • peter. napsal:

      Tribun:
      Človek,ktorý odmieta vojnu ako spôsob riešenia sporu medzi štátmi je pacifista.Človek,ktorý si zaobstará Modrú knižku, teda potvrdenie o tom,že je statskripel,neschopný vojenskej služby,nehanbí sa za to a ešte to na weboch a na verejnosti prezentuje ako svoju cnosť,podopierajúc to výrokom,že k zbrani a násiliu siahajú len slabosi,tak ten podľa mňa svoj pacifizmus preháňa.A človek,ktorý nepoužije z presvedčenia zbraň ktorú má po ruke ani vtedy,ak pred jeho očami znásilňujú jeho vlastnú ženu alebo dcéru je podľa mňa zbabelec alebo človek,ktorý to s pacifizmom chorobne preháňa.Vy ste sa vyjadril,že každá vojna,aj obranná je pre vás neprijateľná,odsudzujete ju a v žiadnom prípade by ste sa jej nezúčastnili.Tlačí sa mi do klávesnice jeden slovenský poriadne korenitý výraz ,ale keďže sa snažím(často neúspešne)zdržať sa takých výrazov,napíšem len:Tribun! Ste „čudný“ človek .
      P.s. Ak vám Modrú knižku vydali na základe vášho skutočného zdravotného stavu,tak sa ospravedlňujem.Len si myslím,že potom by ste sa k vojne nemali vyjadrovať,lebo to potom vyznieva tak,že svoju neschopnosť ubrániť seba,svoju rodinu a vlasť(pardon,vy vlasť neuznávate a nemáte) maskujete tým,že sa vydávate za pacifistu.( A to je potom podľa mňa chorobné aj prehnané správanie sa dospelého chlapa.Ibaže by ste nebol chlapom.

      To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Položím vám Tribune osobní otázku – byl jste na vojně? Pokud ano, jak dlouho a u jaké zbraně (ČVO)?

    To se mi líbí

     • Strejda Olin napsal:

      Jako chlap bych se tím nechlubil, pokud bych tedy nebyl skutečným invalidou! Známe ovšem zašíváky, mamánky, chcípáky a ideové blouznivce, kteří se přípravě k obraně své rodné vlasti vyhýbali jak čert kříži.

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       V druhem odstavci melo byt: Pokud nejste postižen …
       Pisi z mobilu, starsiho, a opravy formulaci jsou zrádné a nepředvídatelně preskakuje kurzor …
       Tedy znovu, pokud NEJSTE POSTIŽEN etc…

       To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Pokud nejste tělesně nebo duševně postižen či omezen, jde ve Vašem případě o klasické koupené ( cena získání záležela na regionu, známých a možnostech ) zašívání, tedy klasická levá – hrdino.
      Pokud jste postižen, tak jste podvodník , žvanil a netáhlo a mlčte Tribune, a pokud jste postižen fyzicky nebo psychicky, tak o armádě tuplem mlčte.
      Konkrétně Vy a Vám podobné typy tu vojnu   potřebují jako jisté zvíře drbání.

      To se mi líbí

 6. Laco G. Mlynář napsal:

  Asi před rokem jsem jel vlakem a do kupé přistoupila dvojice studentů VŠ. On studoval vojenskou medicínu, ona už nevím co. On se prokazatelně těšil, že co nejdříve po studiu nastoupí na nějakou zahraniční misi. Prý je to téměř bez rizika, protože lékařů si armáda cení víc než špičkových pilotů, jsou mimořádně chránění, protože jejich výcvik je nejdražší. Mladý muž očekával za půl roku služby v misi 1 milion Kč. To, že bude podporovat zločineckou organizaci NATO vůbec nevnímal a ani o tom nechtěl uvažovat. Pro něj byly důležité peníze. Takže kdyby k něčemu došlo v Evropě, bude tu parta profíků, kteří za peníze udělají cokoliv a potom dejme tomu desetitisíce povolanců, kteří budou oprávněně na věc kašlat, protože to nebude jejich válka. Stejně jako za R-U.
  Bavore, že je Česká armáda česká? Nevěřím tomu, zvlášť když čtu to hrdění účastníků misí, jak dělali dobře co dělali. Jediný pplk. Obrtel to řekl natvrdo a následně jej uštvali.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Laco, mám jisté vnitřní zdroje

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   To se mi zdá pesimistické a předem odsuzující. Do hlavy nikomu nevidíte – třeba tomu budoucímu vojenskému lapiduchovi zločiny NATO také vadily, ale kdo by o tom mluvil veřejně ve vlaku ? Který člověk si nechce vydělat peníze, aby si mohl založit rodinu ? Vojenský doktor nedělá nic špatného, i kdyby sloužil ve Waffen SS. I Němci, dokonce i v bojových jednotkách SS, byli tak trošku lidé.

   Třeba takový doktor Obrtel, nyní tak populární. Pobral od armády 50+ mega, jde mu cca 200k ročně výslužné, zjevně mu to nijak neublížilo a najednou prohlédl, ovšem aby třeba svůj barák, auta, účty a výslužné věnoval nebohým Afgháncům, na to by nepomyslel ani ve snu. Nejlepší jsou prostě vždycky ti lidé, kteří vyžadují morálku od druhých. To jim jde výborně. Osobně mám z Obrtela velmi smíšené pocity. A nejsem zdaleka sám.

   A naopak, generála Pavla vnímám převážně pozitivně. Všechno jsou to pomluvy. Že rušil posádky ? A to je měl platit ze svého nebo naučit vojáky žrát trávu nebo jak ? Kritici si to představují jak Hurvínek válku, případně všechno dobře vědí a sprostě lžou.

   Kollera jsem kvůli jeho žvástům přestal číst, po jeho poznámce „první komunista ve velení NATO“ – to u mě překročilo veškeré normy. Ale přesně takové chování bych čekal od krysy z bolševické vojenské kontrarozvědky, kde Koller působil. Sám nejlépe ví, jak to v ČSLA chodilo, od určitého i základního stupně velení, pokud tedy nešlo o nějakou vyhraněnou odbornost, musel být každý v KSČ, tak to prostě bylo.

   Nemyslím, že AČR je „parta profíků, kteří za peníze udělají cokoliv“, mám k tomu z různých důvodů blízko a podle mých informací je to právě naopak. Proč myslíte, že naši pěšáci v NATO nasazení akorát tak hlídají Amíkům základnu, v podstatě prohlížejí afghánským uklizečkám a šlapkám kabelky jako vrátní u fabriky ? Protože mají morálku, a jisté věci odmítají dělat. To byl pravý důvod k rozehnání SOGu, například. Odmítli pod velením nějakého britského magora zaútočit na nějaké vesnice, vymlouvali se přitom chytře na to, že nejsou obyčejná bojová jednotka, ale speciální úderný oddíl vojenské policie.

   Stejně tak naši z 601. sss, ti měli absolutně nejlepší výsledky v průzkumu a „boji s Talibanem“, jelikož se s vesničany domluvili a ukázalo se, že většina těch tzv. Talibanců jsou prostě lidé, kteří nemají rádi, když přiletí z druhého konce světa letadlo a ze stratosféry jim povraždí půlku příbuzných a zničí vesnici. To se dá celkem pochopit. NATO spojenci totiž prohlásili každého chlapa s hadrem na hlavě a kalachem za Talibance, ale tam má zbraň každý, protože jinak mu ze sousedního údolí přijdou ukrást i poslední kozu.

   Takže o naší armádě bych špatně nesmýšlel. Pořád je naše.

   Kdyby těm klukům šlo „jenom o prachy“, po skončení výcviku a pár nasazeních – aby měli něco v životopise – by šli dělat to samé za 10x tolik peněz třeba do Academi. Nebo do jiné PMC. Tam je riziko většinou – pokud není velká smůla – ještě menší než při normální službě a výcviku, protože to spočívá hlavně v tréningu místních „proxy sil“ nebo ochraně nadutých předůležitých hlavounů, kteří si berou rotu po zuby ozbrojených speciálů i když se jdou vyčůrat v pětihvězdičkovém hotelu. Tam je větší nebezpečí, že se otrávíte zkaženým krevetovým koktejlem než že šlápnete na minu nebo Vás někdo zastřelí. Nebo opilý vlezete na nakaženou štětku. Zato „peněz jak želez“, alespoň v porovnání s našimi poměry.

   To se mi líbí

   • Laco G. Mlynář napsal:

    Ale Kchodle, vždyť to tak není. Kolik by se jich asi přihlásilo do misí, pokud by za to měli jenom služné a maximálně odlučné, jako každý jiný státní zaměstnanec na zahraniční služební cestě? Tak 5% hádám.
    A MUDr u armády? Pokud taková armáda vede jasně nespravedlivou válku a to je válka, která není v českém zájmu a navíc je to válka okupační, pak takové válce prostě napomáhá, i když si nikdy nevystřelí. A o to je to horší. Je to prostě žoldák, neboli nájemní voják, zabíjející za mzdu, jako každý jiný.
    Dávno USákem prohraná válka v AFGhu je jen jedna z mnoha ničemných, které NATO vede a s ním armáda ČR. Žádná okupace, pokud se po ní nepodaří získat mysl domácího obyvatelstva, k ničemu dobrému nevede.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     To byste se divil, do misí se lidi nehlásí prioritně pro peníze. I když to většina možná cizím lidem i manželkám říká, protože se nechtějí přiznat k tomu, že by to rádi dělali i zadarmo, prostě protože je to baví. A protože kdyby to řekli, nadřízení pitomci by jim sebrali i to málo, co mají.

     Protože oni v porovnání se západními vojcly jsou v podstatě žebráci, naprosto podobně jako u nás pracujete za 1/3 až 1/5 zápádaního platu a k tomu platíte přes 50% daní – někteří i 80%, jenže alespoň to nemáte denně před očima. Také je jasné, že každý je pod sociálním a propagandistickým tlakem a chce mít, co vidí v televizi – barák, auto, dovolenou v Tunisu, v Alpách a jednou dvakrát za život na Syechely a do USA nebo jiné vzdálené prdele světa. Vozit si zadek v BMW, byť třeba ojetém, alespoň než pochopí, že Octavie má zase jiné výhody.

     Oni v podstatě mají to samé, jako ten Váš státní zaměstnanec na zahraniční služební cestě. I za socíku si i obyčejný montér nějaké dodávky v Iráku, Lybii, Africe vydělal za rok na barák. To je to samé. Myslíte, že to nebylo nebezpečné ? Bylo, v některých oblastech bylo dožití jen 5 let. Nebo 10. Protože tropické a cizokrajné nemoci. Ne že Vás někdo vyhodil do luftu nebo zastřelil. To samé je s těmi našimi vojáky.

     Mýlíte se, když si myslíte, že válka v Afghánu není v českém zájmu. Naše působení v NATO je v českém zájmu. I když jinak, než omílá propaganda.

     Tak například, je to proces určité emancipace a vyvracení 40-ti let západní propagandy. Západní vojáci si často myslí, že jsme troglodyti z pralesa a poloviční idioti, přičemž velmi rychle zjistí, že idiot je úplně někdo jiný, především oni sami. Takových věcí je tisíce. Významným způsobem to přispívá k obraně země.

     Dokonce – a to asi bude pro mnoho lidí paradoxní – ta válka je i v afghánském zájmu. Značně Afghanistán zcivilizovala – stejně jako proklínaná sovětská okupace předtím – a mimo těch zločinů a svinstev udělala hodně dobrého.

     Chápu, že je to asi hodně nepopulární názor, takže minusujte dle libosti.
     🙂

     To se mi líbí

     • Laco G. Mlynář napsal:

      Státní zaměstnanec na služební cestě do Afghu má na dietách cca 180.000 za půl roku. To bych rád viděl toho českého žoldáka, který by to za ty peníze dělal, pokud vím MUDr. má za půl roku l mil. řadový voják 500 tis..

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Státnímu zaměstnanci na cestě do Afghoše nehrozí větší nebezpečí než na cestě vlakem do Čimelic. Všude se o něho starají, chrání ho, …

       Vojáci AČR nejsou žoldáci.
       Vidím, že další diskuse je zbytečná.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Tak rád bych se do diskuze „vecpal“ ale důstojníky (současné) neznám.
       Znám dva vojcly, kteří byli na misi, jeli tam jen pro prachy.
       Jenže!
       Ten jeden přijel na nějakou dovolenou a strašně se scháněl po jakémkoliv národním symbolu.
       Šlo o legionářské kříže, nebo prvorepublikové lvíčky, v tomto duchu, že to tam každý nosí a každý to chce.
       Takže tím chci říci, že i když jde někdo někam jen pro prachy, nálada v jednotce ho může předelat.
       To samé bylo na vojně….kdo z nás tam šel sloužit vlasti?
       Každý se tam šel nějak více-méně z donucení pokud možno zašívat.
       Jenže tam nakonec nikdo nechtěl být za debila a snažil se dobře střílet a dobře ovládat techniku a být dobrým vojákem, k čemu patřilo se umět i dobře zašívat.
       Morálku člověku dá až ta konkrétní jednotka, vesměs tam s morálkou nejde.

       To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Oprava: Koller byl myslím politruk, ne u kontrášů. Což ve většině případů bylo to samé, jenže ve skrytu. Náplň práce politruka bylo práskat, to bylo dokonce oficiální.

    Každopádně na věci to nic nemění. Nejlepší je, když sám vojenský bolševik pomlouvá jiného vojenského bolševika. Pavel je jistě kariérista, ale co se musí přiznat, je to schopný kariérista nejen tím obvyklým – idiotstvím, neomaleností, nadutostí, agresivitou, alibismem, bezohledností, psychopatií atd – ale má i plno kladných vlastností a znalostí. Což je jeho hlavní „zločin“, který mu nikdo odpustit nemůže. Hlavně ne ti, jimž právě ty kladné vlastnosti a znalosti chybějí.

    To se mi líbí

    • Divoženka napsal:

     Tak vám gratuluji kchodle,, váš včerejší rozhovor s vonrammsteinem dala Janika jako téma k diskusi pod názvem „Pojďme lovit imigranty“… Konečně se prý dozvěděli něco konkrétního o tom, jak budou vlastenci bránit naši vlast 🙂

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      A omilostnila k tomu i zabanovaného fagana.
      Janika neumí číst vlastní situaci-a to platí jak v reálu, tak ve virtuálnu.
      V reálu jí jako ženě hrozí ztráta mnoha občanských svobod, a čeští muži (a slovenští na Slovensku a maďarští v Maďarsku atd..atd..) nehodlají bránit zdaleka jen sebe, ale i své ženy, při čemž pojem „své“ znamená v tomto případě Češky a všechny ženy, které se k nim hlásí, byť jsou etnicky jiné.
      Ve virtuálnu pak nemá žádnou diskuzní základnu, jako třeba do jisté míry Tribun.
      U Tribuna ale je blog založen na velkém rétorovi, která to „nandává“ svým oponentům za poměrně chabé podpory svých fanoušků.
      U Janiky je ale blog založen na autorských textech diskutujících, kteří tam ale už nejsou.
      Sax ,Kamil a Astr tam už zůstávají spíše nesouhlasit, a noví diskutéři tam nejsou.
      A tak tam diskutuje MaB s Janikou a neutrální PeeBee, nyní opět doplněni Ondřejem.
      Touto podpásovkou se to ještě zhorší, ale podpásovka to je podle mě spíše na Janiku samotnou, než na kohokoliv jiného.

      To se mi líbí

      • Divoženka napsal:

       Nejhorší je, že ona tomu asi fakt věří, že to není jenom póza. Zajímalo by mě, co by se muselo stát, aby prozřela a změnila názor. Taky jsem se divila, že se opět objevil Ondřej – Fagan, asi už si fakt nemá komu postěžovat. Jo bejvávalo 🙂

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       To už nejde.
       I kdyby jí migranti zapálili barák, zavraždili děti a uřízli obě nohy, na tom názoru se nic nezmění, vina bude jinde.
       Tak velká je víra v lidském srdci.
       Je to to samé, jako když islamista nechá své tělo roztrhat na kusy.
       Podobné věci udělá každý věřící, u křesťanů je ale sebevražda hřích.
       To je změna mysli, kterou jsem už viděl, ale jak je možné, že někomu se to stane a jinému ne, to nevím.
       A stane se to leckdy u lidí, u kterých by to nikdo nečekal a naopak.

       To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Nakoukl jsem tam, co k tomu říci ?
      Všechno jste už napsala Vy, Taras, embecko.

      Podle poslední Janičiny poznámky bych Vás spolu s dalšími jmenovanými měl asi přivítat – spolu s vonrammsteinem – v našem loveckém spolku, což tímto činím: Vítejte !

      Věřila byste, že na takovou bohulibou organizaci nikdo z nás nepomyslel ? Naštěstí máme Janiku – tak temné myšlenky nemá nikdo z nás – ostatně proto je naše ideová vedoucí, studujeme její zápisky velmi bedlivě.
      🙂

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Promiňte, napsala tam danaver, ne Vy. Omlouvám se oběma za záměnu.
       Co je Janika schopná z několika vtipných (podle mě) řádku zkonstruovat, to je vážně ubohé. A jako takové je asi zbytečné to dál rozebírat.

       To se mi líbí

      • Divoženka napsal:

       Jo byla to danaver. Já na to zprvu jen zírala a nenapadlo mě jak trefně zareagovat. A pak, danaver to zvládla perfektně, tak jsem šla spát 🙂

       To se mi líbí

      • danaver napsal:

       Díky, mně záměna nevadí, teda aspoň v tomto případě naprosto nikoliv :-), v tomhle spolku je dobře, i když jsou mi přilba a kanady asi o pět čísel větší :-)))

       To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      😀 Slabá mysl se holt chytá každičkýho stýbla 🙂

      To se mi líbí

 7. Tribun napsal:

  Snad je pořád lepší, když civilisté řídí armádu, než aby armáda řídila civilisty. To bychom také mohli dopadnout jako v Turecku nebo Rakousko-Uhersku.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Doufám že si nemyslíte, že jí ten blbec opravdu řídí….
   To je nastrčená figura s interní přezdívkou „malá domů“.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   „Prdlačky, švagrová!“
   Hitler bol civilista.

   To se mi líbí

   • Tribun napsal:

    Ale prdlajz. V První válce byl vojcl v zákopech a celý nacismus není nic jiného, než produkt traumatu, které si odtamtud odnesl.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Tribune, zo slušnosti, s ohľadom na ostatných pánov, čo čítajú túto diskusiu, nemienim túto Vašu „duchaplnosť“ komentovať. Ak si to vysvetlíte ako môj ústup, nech sa páči…

     To se mi líbí

     • Tribun napsal:

      To by mě zrovna zajímalo, co byste na to řekl. Ale když to neumíte slušně…

      To se mi líbí

      • Kamil napsal:

       A co třeba: „… vlastenci všech zemí, polibte mi prrdel!“?

       To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Nuž, dobre, ak Vás to zaujíma. Predovšetkým „prdlačky, švagrová“ nie je urážka. Je to citát. Hrabal. Postřižiny. Fakt som si myslel, že budete reagovať inteligentnejšie.
       Čo sa týka Hitlera. Bol desiatnik, lebo bol statočný a lojálny. Fungoval ako spojka v prednej línii a bol ranený. Ale podľa posudku nadriadených nemal schopnosti na vedenie družstva a preto funkčne bol do konca vojny na najnižšom stupni. Polopate – nemal oficiálne žiadnu kvalifikáciu na vedenie ani tej najmenšej organizačnej zložky v armáde. Keď mal na povel celý wehrmacht, mal funkciu ríšskeho kancelára a predsedu vládnucej strany NSDAP – všetko civilné funkcie. Niet lepšieho príkladu civila, ktorý by mal na povel armádu a pritom by narobil viac škody.
       Ten komentár, ktorého som sa nakoniec rád zdržal, sa týka buď Vašej neznalosti, alebo spôsobu, akým v diskusii narábate s argumentami. Priznám, že ste ma vyviedli z miery a v budúcnosti sa budem snažiť podobnému riziku vyhnúť.

       To se mi líbí

    • anonymouse napsal:

     Tribun: „celý nacismus není nic jiného, než produkt traumatu, které si odtamtud odnesl.“

     Nacismus byl hlavně produktem traumatu německého národa a tehdejší doby. I z té první světové. Nebo si snad myslíte, že bez toho by se jakýkoliv vůdce tohoto typu mohl prosadit? Aby se někdo mohl prosadit jako vůdce, musí mít dostatečně receptivní obecenstvo.

     Hitler sám byl produktem té doby. I se svým traumatem. Které mohlo být daleko nad průměrem (resp., správněji modem – z mode, modus), ale to by mu bylo na prd bez toho obecenstva.

     Samozřejmě, lidi (a hlavně davy) lze ovládat, o tom žádná, ale za normálních okolností jen do určité míry.

     To se mi líbí

 8. strejda napsal:

  Krásná diskuse, moc se mně líbí. Argumenty jsou pádné a rozumné. Ano, bylo by lepší když by armádu řídil zkušený politik.
  Ale! Jak to bylo u nás?
  Astrolog co si málem sestřelil letadlo ve kterém seděl, barová zpěvačka, správce muzejních sbírek, herec. Kdyby to nebyla pravda, nikdo by neuvěřil. Jako důkaz likvidace vlastní obranyschopnosti to stačí.
  Pak je ovšem jakákoli teorie ke smíchu či naštvání. Ministr obrany a ministr zahraničí by měli být vysoce odborní lidé ctění celým politickým spektrem. Neměnit se volbami. Je to příliš vážná věc. Tak aby byla zachována kontinuita. A ne političtí šašci, kteří to berou jako dobrou sinekuru.
  V podstatě jsme odepsaní a nezbývá než čekat až si i armádu zprivatizujeme. Jasně nám vysvětlí jak je to fajn.
  Zatím bude armáda plná žoldnéřů, kteří bojují za peníze. Položil si někdo otázku, dají se přeplatit?
  Já ano a odpověď byla ano.

  To se mi líbí

  • Laco G. Mlynář napsal:

   A co takhle náčelník vojenské rozvědky, který si nechá velet bývalou kantýnskou z Chodosu Chodov? Prý hrdina z Afghu. Neskutečné! Jeho kolegové v jiných státech se museli za břicha smíchy popadat.

   Bavore, v naší rodině 100 let kontinuálně vždy někdo byl v uniformě a to až dodnes. Podle toho, co vím, Armáda ČR není vlastenecká instituce. Tedy někteří v ní si myslí, že je, ale pokud plní rozkazy z Pentagonu je to logicky nonsens.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Pane Laco, to je pomluva. Fakta jsou taková, že té psychopatce dohodil civilní detektivní agenturu, která to zařídila. A protože na to sám neměl čas, požádal o to kolegu. Všechno mimo vojenské postupy a mimo profesní a služební postup.

    To se mi líbí

    • Laco G. Mlynář napsal:

     No však, kdyby měl trochu sebevědomí, poslal by jí do háje. Jenže to by musel mít koule.

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Laco, po dlouho době s Vámi nemohu souhlasit. Zachoval se tak, jak se měl zachovat. Doba se změnila, však víte nejsme jako oni. Jsme jiní.
      Tehdy byla armáda, zpravodajství etc… určeno k boji. Takovému či makovému. Bralo se to vážně a vážné to bylo. Dnes je to jen sinekura, dobře placené místo pro poskoky.
      Smutné je jen to, že je to stále vážné, možná ještě vážnější.

      To se mi líbí

  • peter. napsal:

   U nás to s ministrami obrany lepšie nebolo.Napr.sme v tejto funkcii mali bývalého vedúceho Kauflandu.
   Ale so všetkých českých ministrov obrany sa mi najviac páčila p.Vlasta Parkanová.Vizuálne pripomínala vyslúžilého seržanta pamätajúceho ešte bitku o Iwodžimu a úplne ma dorazila svojou hudobnou produkciou,keď spolu s Honzom Vyčítalom porodili pieseň“Dobrý den prapore z hvězd a pruhů“.

   To se mi líbí

 9. Strejda Olin napsal:

  Pro ty, kteří nezažili.
  V ČSLA byly 3. stupně bojové pohotovosti (BoPo):
  I. stupeň – stálá BoPo – Denně vyčleňovaný stanovený počet osob a techniky k okamžité potřebě, ostatní mohli být na vycházce, na dovolené apod. Vojáci z povolání (VZP) držící BoPo byli v případě potřeby svoláni na pracoviště telefonem, signalizací a spojkami a museli se do 20 minut dostavit do kasáren.
  II. stupeň – zvýšená BoPo – Trvalá přítomnost v kasárnách, příprava osob a techniky na vyvedení do záložních prostorů (ZP) v čase Č+40 minut. ZP byly lesy a objekty cca do 10 km od kasáren.
  III. stupeň – plná BoPo – vyvedení útvaru do ZP, vystavění ukrytého polního ubytování a zaparkování techniky, povolávání záloh. Při vyhlášení 3. stupně musel poslední voják a poslední vozidlo opustit kasárna do 40 minut.
  Příklad od tankového útvaru:
  Č+6 minut – nástup v plné polní
  Č+10 minut – odchod do autoparku
  Č+17 minut – výjezd prvního tanku
  Č+40, v zimě +60 minut – poslední tank musel opustit kasárna
  Č+24 hodin – útvar doplněn na válečné počty a připraven plného bojového nasazení

  Ti rozumní z vás chápou a ti co osobně zažili vědí, že existovala specifika, zvláštnosti i výjimky v závislosti na druhu vojsk a jejich předurčením.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   To ovšem byla armáda. Měla vše vlastní, nepůjčovala si letadla, v kasárnách jim neuklízely uklízečky. Měla zásoby munice, zbraní i proviantu.
   A byla primárně určena k obraně vlastního území. Nejezdila do světa si někde zabojovat.
   Ale čo bolo, bolo. Terazky je to jinak.

   To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Výzkumníci z ÚSTR, víc nadšení než erudovaní, by vám to vyvrátili poukazem na „důkazy“ o tom, jak jsme měli být obětováni, jak jsme měli být nasazeni tu či onde apod. Je to ale jen vytrhávání ze souvislostí, z nepochopení konkrétní doby. Jiní zase tvrdí, že ČSLA byla úplně jiná, že lampasáci byli neschopnými blbci a vojáci nespolehlivými Švejky, že bychom ve válce neměli žádnou šanci atd. Lidem, kteří tu dobu neprožili, kteří i tehdá o armádě věděli prdlajs, nebo jen ze svého úzkého úhlu a navíc s odstupem čtvrtstoletí se některé věci nedají vysvětlit. Navíc není dnes politicky žádoucí jakkoliv pozitivně o ČSLA, potažmo o minulém režimu, hovořit.

    To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Sloužil jsem u PVOS na VS a jako brigáda jsme byly zařazeni v bojovém pohotovostním systému podobnému tomu, jak třeba na čáře. Tedy vždy připraven 😉 , a pokud jeden nesloužil, měl bojovku, a do 10-15 minut nabihal na vyhlášený poplach- třeba „slavná neviditelná“ SR 71 , o které jsme vedeliěli již nad Severním mořem . Tehdy nové , vybavené, neustále cvičené …
   Stav armády je tristní, a je takový, jaký se dal čekat. A popravdě, co čekat , když tuto instituci řídí Tribunvé, tedy Ti, jenž by měli už jen v debatě o armádě spíše mlčet , když už sami jsou v kategorii modrých knížek, nebo těch, co o tom slyšeli od kamarádů.
   Jo jo, aneb „myšlenkové“ dědictví jistého Václava Letiště Lavičky, odkaz prosazovaný spoustou následovníků…
   Chraň nás PánBůh …

   oené,

   To se mi líbí

 10. lujjza napsal:

  „Německá policie rozehnala v Kolíně nad Rýnem pochod hnutí Pegida vodními děly“

  V Kolíně se v sobotu sešli i zastánci uprchlíků, kteří nesouhlasí s ostrakizací běženců.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/391354-nemecka-policie-rozehnala-v-koline-nad-rynem-pochod-hnuti-pegida-vodnimi-dely.html

  To se mi líbí

 11. lujjza napsal:

  „Německo: Slovenská vláda se chová jako pravicoví populisté“
  (cit.):
  „Jsem zděšená, že členský stát EU využívá přehmaty v Kolíně nad Rýnem na paušální rozdmýchávání nenávisti vůči jedné náboženské komunitě, řekla zmocněnkyně německé vlády pro migraci, uprchlíky a integraci Aydan Özoguzová.“ (konec cit.)

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nemecko-slovenska-vlada-se-chova-jako-pravicovi-populiste/

  Tak to je zatím „nejhezčí“ název, který jsem o silvestrovských událostech četla/slyšela… prej „PŘEHMATY“….
  Jo, tak těch tam bylo podle všeho opravdu hodně…

  To se mi líbí

 12. blbíš napsal:

  zmocněnkyně německé vlády pro migraci, uprchlíky a integraci … již z titulu své funkce, z popisu pracovní činnosti a z toho plynoucího platu MUSÍ BÝT povinně ZDĚŠENA … tedy nic objevného, čím by se měl Fico znepokojovat!!!

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Vondruška je velice inteligentní člověk. Jeho názory se mi líbí, jeho knihy miluju.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Vondruška je řídká výjimka – je výborný spisovatel a přitom není magor.
    Má přesné postřehy: „Až porazíme Islámský stát, jeho stoupenci utečou do Evropy.“.

    Protože přesně to se děje. S tím upřesněním, že kozomrdi neutíkají, oni jsou do Evropy přesouváni. Naším americkým spojencem, za pomoci jeho tureckých, saudských a katarských loutek, a samozřejmě za účasti kolaborantů z Brusele.

    Poslední týden při ruském a syrském bombardování islamisté uzavřeli stovky dohod se syrskou armádou a vládou, opouštějí okupované enklávy a kolony autobusů je vozí pryč, hlavně k turecké hranici, kde je přijímají Turci. Posílají je coby „uprchlíky“ do utečeneckých táborů, které financuje EU. Za peníze EU budou vybaveni a poslání do Evropy. Jarní vlna „upchlíků“ bude ještě lepší než ti z minulého roku, ti byli proti těm letošním úplní andílkové.
    Přijedou ti, kteří poslední čtyři roky vraždili v Sýrii. Výborný příklad toho, jak si napadený sám platí invazi.

    Jižní proud evakuovaných islamistů Američané již několik měsíců převážejí do Lybie, hlavně přes Jordánsko. Odtamtud je jejich přeprava do Evropy organizována také.

    Situace v Sýrii spěje k rozuzlení, jak se dalo čekat. Syrská armáda má všude iniciativu a z obrany přesla na široké frontě do útoku. Začaly se vytvářet „kotle“ a „kotlíky“, známé z Donbasu. Zasobovací lety a plavby ruských letadel a lodí pokračují, výcvik syrské armády také, připravují se nová letiště. Všechno jsou neklamné známky budoucí ofenzívy Syřanů.

    Dalo se to očekávat již v prosinci, ale stav syrské armády byl na počátku zřejmě horší než se zdálo. Také je možné, že na finální operaci bylo zvoleno lepší počasí, protože na zimní tažení nejsou Syřané vybaveni a zvyklí. V zimě má počasí na své straně zakopaný a zabydlený islamista v obraně, ne útočící vojáci na pochodu v poli.

    Pro Syřany hraje čas – čím déle nechají islamisty bez zásob, tím budou vyčerpanější. Zásobovací linie z Turecka byly téměř všechny přeťaty a letecky to nejde, kvůli ruskému letectvu a PVO. Podobně zásobování z Libanonu. Jediný zbývající fungující kanál je z jihu, z Jordánska – a na ten jsou zaměřeny poslední operace.

    Současně jsou ponechány kozomrdům ústupové cesty – na severu do Turecka, na jihu do Jordánska. Syřané jim s ústupem „asistují“, odvážejí je autobusy, výměnou za životy civilních rukojmí v okupovaných enklávách.

    Jakmile syrsko-ruská ofenzíva začne, s použitím informační převahy, letecké převahy, s podporou bitevních letadel a vrtulníků a s dalekonosným dělostřelectvem, půjde to rychleji než dosud, kdy se fronta hýbala velmi pomalu a zdánlivě se nic nedělo.

    Sýrie bude osvobozena. Americký nácek s tím neudělá vůbec nic, všechno co měl v repertoáru už vyzkoušel. Jistě ještě neco chystá, dvě letadlové lodě má v Perském zálivu a německá Tornáda zahájila průzkumné lety nad JV Sýrií a Irákem. To jsou nejlepší průzkumná letadla NATO, takže něco zřejmě Amíci připravují. Ale nemohou prakticky dělat nic – pokud nechtějí flagrantně porušit mezinárodní právo pozemní americkou – aka „spojeneckou“ – invazí do Sýrie a přímo bojovat s ruským letectvem a PVO.

    Takže je v podstatě hotovo, je to jen otázka času. Syrská válka může skončit letos, možná už do léta.

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Nic není pro nás v NATO ztraceno, protože :
     http://cz.sputniknews.com/svet/20160109/2095142/vicepremier-bojovnici-is-jih-ukrajina.html
     Obrovská výhoda je že již není třeba je přecvičovat, pouze je nutné posečkat na lepší počasí.
     Vyčkávání se nám také v podstatě daří :
     http://cz.sputniknews.com/nazory/20151222/1987966/rusko-sankce-ukrajina-donbas.html
     No a zkušenosti z bojových operací v obydlených částech Sýrie jsou k nezaplacení.
     To že to myslíme my v NATO vážně, vyjádřil poradce ukrajinského prezidenta Jurij Birjukov, který postup který bude realizován na obyvatelích Ruska popsal :
     „Měli bychom je nenávidět? Ale kdepak. Nic podobného jsem nepocítil. Jen opovržlivost. Stejnou jako k nějakému drobnému a dotěrnému hmyzu. Totéž, co cítí člověk těsně před tím, než vezme do ruky plácačku“…
     Tož možná, že v Sýrii něco málo Rusové zvládnou ale my v NATO jim to na Ukrajině pěkně vrátíme i s úroky.

     To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Pokud je pravda – a zdá se to z mnoha zdrojů potvrzené – že policie v Kolíně n. Rýnem demonstraci Pegidy zahnala na náměstí, to uzavřela a pak se jala „rozhánět“, jsou dvě možnosti:
   1. Obvyklé státní blbství s spojené s policejním blbstvím
   2. Provokace podobně jako 17.11., na Majdanu, v Sýrii, Egyptě, …

   Myslím, že je to pořád podle bodu 1., Němci ještě nejsou připraveni na plošný odpor a možná nikdy nebudou, dokud nebude pozdě. Tedy dokud nedojde ze strany kozomrdů na zbraně a plošné přepady policejních stanic, vraždění civilistů ve velkém a vyhlašování chalifátů, tj. obvyklé kozomrdné praktiky, známé z jiných zemí.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Dejme tomu, že vláda v Německu zorganizuje negerský teror podobný tomu v Kolíně na mnoha místech v Německu.
    Halasně bude zveřejňovat ale jen polovinu případů, tu druhou bude tajit jako dosud.
    Výsledkem bude ještě větší zuřivost občanů, než kdyby se to zveřejňovalo všechno, a navíc, občané se na chvíli přestanou bát, a odkryjí tzv. karty, kdo je loajální zbabělec, a kdo odvážný občan, chtějící se bránit.
    Tyto odvážné během nějaké doby, klidně roku, zmonituruje.
    Pak přijde útrum, ale nový Hitler bude mít k dispozici potencionální prudiče, a tach se jednoduše zbaví.
    Buď koncentráky (klidně dnes mohou vzniknout, řekne se, že je to centrum pro evidenci neonacistů a Tribuni tomu uvěří) nebo rovnou plynové komory.
    Pokud si někdo myslí, že je to nemožné….
    No, oficiálně ano, ale neoficiálně…pche.
    Mohou pálit bez potíží stovky lidí každý den, aniž by si toho někdo všiml, a příbuzným se řekne, že vycestovali třeba do Ruska.
    Nebo že jsou zavření, nebo vydají těla, že je zavraždili neonacisté….Stalin tajil Katyň do konce života a ještě dnes plno lidé nevěří, že se to stalo,resp. kdo to udělal, ostatně plno lidí nevěří ani holocaustu Židů.
    To už se dá falšovat všechno, né že ne.

    To se mi líbí

   • pepan napsal:

    pokud to není falzum, datum je 2015, ale v komentáři je to vysvětleno, tipuju první možnost:

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.