Mám strach


Nejsem znepokojen, jak překládá korektně iDěs. Skutečně mám strach. A teď už začínám mít strach z Němců.

Z historie víme, že právě Němci se dají nejsnadněji zfanatizovat. Sáhneme-li do historie trochu hlouběji, objevíme velké množství obětí honů na čarodějnice. A nejvíce jich bylo právě v Německých zemích.

Hnutí Lutheránů a Kalvinistů se také nevyznačovalo zvlášť velkou tolerancí.

První válka, která byla označována jako světová byla rovněž produktem Němců. To císař Vilém přesvědčil starého „Procházku“ k útokům na ruského přítele Srbsko. A byli to právě Němci, kteří šli do bojů s fanatickým nadšením.

O období meziválečném netřeba mnoho diskutovat. Opět to byli Němci, kteří se nechali zmanipulovat, a začalo hromadné pronásledování Židů, které pokračovalo i snahou o vyhubení Slovanů.

Staří Němci, zejména bohužel jejich sociální demokrati, sice ještě cítí jakousi generační a národní vinu, ale mladé už to nebaví. A tak mám strach, že se opět najde nějaký exorcista, Kalvín, císař Vilém či malíř pokojů s hodností frajtra , za kterým půjdou ti mladí, kteří se dnes cítí „znepokojeni“. A opět nastane něco jako holocaust nebo genocida. A opět tomu budou ostatní velmoci nečinně přihlížet stejně, jako přihlížejí současným násilným akcím migrantů.

Na A.cz jsem četl blábol jistého Fendrycha, který stejně jako Angela Šílená a další hejno politiků varují před kolektivní vinou. Ale copak ty Němky se provinily něčím jiným, než tím, že jsou to ženy?  Prostě kolektivně byly napadeny pouze německé ženy.

A reakce kolínské starostky? Ženy a dívky nesmí chodit v krátkých sukních. Co to je za reakci? Co to je za nesmysl? Copak ty Němky nesmí ve své zemi chodit oblékané tak, jak jsou po staletí zvyklé? (po staletí myslím samozřejmě vývoj v oblékání, který je jiný než u Arabů) . To je přece zárodek toho, že menšina začne ovládat většinu.

A tak mám strach. Ne, děsím se toho, co může nastat. A co skutečně nastane, pokud se současní, zejména západní a německy hovořící vrcholní politici nedostanou do příslušných zařízení a ústavů, odkud nebudou moci škodit svým občanům. A pokud se do podobných ústavů a zařízení nedostanou i Fendrychové, Špokové, Schwarzenberkové či Zlatuškové. Děsím se pravdivosti slov Ringo Čecha: „Já se toho nedožiju, ale vy si ještě  zastřílíte“.

Vy se nebojíte?

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

116 reakcí na Mám strach

 1. vonrammstein napsal:

  Jo. A taky si nejspíš zastřílím.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Nebyl bych takový optimista. Někdo může být rychlejší. To se u střílení stává. 🙂
   Že jedeme do průšvihu je již zcela jisté. Zastavit to šlo v počátku. Teď již ne. Můžeme se jen dívat jak to bude gradovat. A jak povstane někdo, kdo se nebude s nikým a ničím moc mazat. Na třetí pokus se může povést Evropu zničit. Pokud bude chtít NOVÉ Německo svůj problém vyřešit, tak musí najít volný prostor. A ten nesmí být daleko. Podívejme se na mapu, kde je. Na západě a na severu není. Jih bude plný po okraj. Zbývá východ. Nás se zase nikdo nebude ptát.
   Kdybych byl cynik, tak nakonec běženci skončí na Ukrajině a Ukrajinci u nás. Mechanismus jak to bude probíhat nebudu rozvádět. Každý si ho dokáže představit.
   A tak se někde splní Štětinův sen. Třetina národa černá, třetina žlutá a třetina bílá. Jistě, smějeme se mu, ale toho exota zvolili echt čeští voliči do EU. Svobodně, dobrovolně a za jásotu. A tak si o místním lidu nedělejme žádné iluze.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Ano bud tak nebo echt fašisti,obé je hrozné.

    To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Nakonec co je první reakce že? Už se na to těší, tahle situace jim hodně vyhovuje ;). Blahopřeji Vám Bavore ;).
    Za tohle :“Zdá se, že na vás začala působit četba pehe, justů, Tribuna, Janiky a podobných sluníček. Možná Shapiro by s vámi bylo spokojeno. Nemáte někde schovanou červenou kartu?
    Protože pokud vlastenectví považujete za hnědnutí, není vám pomoci“
    Nikdy jsem nenapsala že bych s imigrantskou vlnu schvalovala, ale mohu Vám říci, že pořád by mě bylo lépe s tribunem než s fašouny. Vám asi ano. tak si to užijte.
    A jinak myslím, že Shapiro by se mnou nebyl spokojený, to bylo dost pod pás ne? Ale nedivím se, Vy už jste ……no prostě už nesnášíte jiné názory než blízké fašounům. A o červené kartě mluvíte proč? Můžete mně odpovědět?

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Jen málokdo tu vlnu schvaluje.
     Ale ti lidé potřebují pomoc.
     Navíc, stejně se s tím nedá nic dělat.
     Musíme si zvyknout.
     Znáte ta hesla?

     To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Co se mě týká, mám názory stejné jako fašisté.
     Nemyslím si, že bych se tím sám stal fašistou.
     Ale budou mít mojí podporu.

     To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     Paul Kersey se v Death Wish netěšil na střílení,ale byl donucen střílet.
     V každé čtvrti jeden Paul Kersey by nebyl k zahození,já ho tam rozhodně budu vidět raději než několik líbajících kohoutů.

     To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Považujete Františka Ringo Čecha za fašistu?

     To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     A to já se, jako další střelec, rytíře zastanu. Ač ho znám jen virtuálně zde od Bavorů, troufnu si tvrdit, že je to jedinec, který si jen nechce nechat nic líbit, ale nezačíná si.
     Mám pro to pochopení, ačkoliv mě život přivedl k jiné strategii/taktice, než jeho.
     „Fašouny“ se dnes hází nalevo napravo (jako by to bylo nějaké dětské říkadlo od Pavly Moudré), ale potvrzuje se moje stará teze (už před válkou jsem o tom diskutoval s okresním hejtmanem), že ti skuteční novodobí fašisté sedí dávno v Bruselu, Berlíně, Fašingtonu i Moskvě. Tady u Bavorů je hledáte marně, sem nechodí.
     Je-li vám lépe s aktuálně poněkud poblázněným Tribunem, je to vaše volba, ale spíš si myslím, že jste na rytíře poněkud přecitlivělá až alergická. Možná by to spravil Fenistil nebo panák slivovice a uvědomění si, že tady se z ničeho nestřílí. Ale to dávám radu, o niž jsem nebyl požádán, a za to se omlouvám.

     To se mi líbí

     • Kamil napsal:

      Máte pravdu: „…„Fašouny“ se dnes hází nalevo napravo…“. Možná by některým pro alespoň základní orientaci pomohlo mrknout se alespoň na okamžik na povídání pana doktora V. Trojana.

      http://neviditelnypes.lidovky.cz/migrace-slunicko-slunicko-popojdi-malicko-fj3-/p_spolecnost.aspx?c=A160105_101857_p_spolecnost_wag

      To se mi líbí

     • tata napsal:

      pane Hudec
      palec nedám ale byl bych velice opatrný na to slovo troufnu si……….bohužel nák vetšina z VÁS NECHCE VIDĚT TY pruvodní znaky,bohužel je doba kdy tyto názory se schodují s potlačením nebezpečí co hrozí ted,proto se zde klidně objevuje toto

      Co se mě týká, mám názory stejné jako fašisté.
      Nemyslím si, že bych se tím sám stal fašistou.
      Ale budou mít mojí podporu.

      ANO HRUZY fašismu jsou pomalu zapomínany,i tím že to slovo bylo zneužito jsme nepoučitelní………ano jasně jsme poznali kam to vede,taky si mysleli že že HITLER PORAZÍ bolševika a oni ho ukočirují…….opak byl pravdou.

      To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Když střílet nebudete, tak rychlejší bude každý útočník, to je jisté.

    To máte jako s tím chlápkem, co se každý den modlil k Bohu, aby vyhrál ve Sportce. A pořád nic, 20 let. Jednoho dne tak úpěl v kostele, že se mu On zjevil a řekl mu „podej si tiket, idiote“. Kdo nehraje nevyhraje, v tom to je.

    Tak samozřejmě, jsou blbé hry, kde jediný způsob jak vyhrát, je nehrát.

    Když je protivník silnější, a vyhrát nemůžete, je nutné neprohrát, tudíž se boji vyhnout. A nechat působit čas. Časem se okolnosti zlepší, když pro to něco uděláte. Kutuzov, a jiní před ním i po něm. Beneš třeba, tomu vyšlo úplně všechno. Včetně socialismu – byl to socan – a východního bloku – protože kdyby nebylo těch 40-ti let, tak jsme se sudeťáků nezbavili, poválečná Evropa by nás rozebrala mnohem hůře, a neskonale více, než za uplynulých 25 let. Dnes by nejčastější „české“ jméno bylo Mohamed, jako je to v Holandsku – to je nám podobný národ, ostatně. A Němci se k nim chovají podobně jako k nám – pořád je chtějí asimilovat. Asi jako „Borgové“, tímhle způsobem. Takže k nim 40 let strkali negry a kozomrdy pod tlakem. Jak to tam vypadá dnes ? Holanďané prchají k nám a všude možně.

    Pořád si myslím, že máme slušné šance, o hodně lepší než lidi v Německu nebo Holandsku, Belgii, Francii, Británii, …

    S tímhle typem boje – infiltrací – máme totiž staleté zkušenosti jako národ. Stejně tak třeba Finové nebo Slováci. Ačkoliv malé národy – relativně – svoje jsme si vždycky uhájili a přes 300 let faktické okupace nás nezlomili.

    Nás se báli i náckové – a v zájmu zachování klidu museli i heydrichiádu zastavit, protože hrozilo propuknutí plošného odporu. Stejně tak, ani Stalin si netroufl jít do poválečného konfliktu s Finskem (autentická je jeho věta „nebo chcete dalších sto let lovit v Moskvě finské snajpry, do posledního Fina ?“). Smějící se bestie.

    Izraelci mají na bráně každého výcvikového tábora nebo armádní základny nápis „Již nikdy jako ovce“. To má něco do sebe. Když se nebráníte, nikdo to za Vás neudělá. Možná při tom zemřete, no ale když se bránit nebudete, zemřete zcela jistě také a dost možná nějak hrozněji. A svou obranou dáváte někomu dalšímu možnost se zachránit, lépe se připravit a vyzbrojit. Má to svou cenu, i když jako jednotlivec prohrajete.

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Tohle je klasický čulíkismus, tenhle virus už mě začíná děsit víc jak ti Němci.
    Tak Štětinu zvolili echt čeští voliči?
    A to víte jak?
    A volební účast byla nějak 16%….
    Takže v nejhorším ho tam zvolili echt čeští idioti, ale čeští voliči ROZHODNĚ NE!
    Ti volí zodpovědně Zemana, bombastické propagandě navzdory!

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Vitto, nemusí se vám to líbit, je to vaše věc. Provozujeme demokracii a máme svobodné volby. S tím nic nenaděláte. A Štětina ten souboj vyhrál.
     Pro vás to zopakuji jinak. Já jsem nijak nestál o Zemana jako presidenta, ale když v druhém kole kandidoval proti Schwarzenberkovi, tak jsem bubnoval do boje a přesvědčoval lidi, že to musí hodit Zemanovi. A nebyl jsem sám. Byly nás statisíce. Totéž bych dělal, kdybych byl Pražák, Štětinovi. Alibismus je jeden z největších morů.
     V demokracii platí, že hlasy nezúčastněných patří vítězi. Taková jsou pravidla hry a žádné mudrování je nezmění.
     Pro mně, a nejsem sám, je zvolení Štětiny vůlí lidu. Holt se vítězné části neodolatelně líbil a zbytku nevadil. Ale vsadím se, že v mém kraji by neprošel. Máme s takovými své zkušenosti. Ani Černý kníže neprošel.

     To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    To není optimismus. Neříkám, že se těším. Jen formuluji pravděpodobnost.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     To jsou ty finty sluníčkofašistů.
     Jak se člověk byť jen zmíní o pistoli, už ho mají za vraha, samozřejmě nadšeného.

     To se mi líbí

 2. anonymouse napsal:

  „To je přece zárodek toho, že menšina začne ovládat většinu.“

  Menšina většinu už přece dávno ovládá.

  V Británii je řada škol, ve kterých se přestalo servírovat jakékoliv jiné jídlo, než halal. Přes protesty rodičů (kteří jsou často označováni příslušnými nálepkami).

  Existuje minimálně jedna škola, která přizpůsobila program zkoušek tak, aby nekolidoval s obdobím ramadánu. Opět přes protesty rodičů, přičemž procento muslimských žáků je mizivě malé (<5%).

  Existují oblasti, které kontrolují Muslimové, do kterých je zamezen přístup neadekvátně oblečeným ženám – i pokud chtějí pouze projít. To samé platí pro prostory před řadou mešit. Muslimské hlídky zde vyhrožují všem, kteří jim z nějakého důvodu "nepadli do oka". Policie si netroufá zasáhnout, takže jsou tyto praktiky mlčky tolerovány.

  V USA je teror menšin kapitola sama o sobě. Vše pod heslem "rovnosti", a s vydatnou podporou feministek (a několika "feministů"). Minoritní skupiny kladou podmínky a snaží se určovat o čem lze diskutovat a co je za hranicí; přednášky jsou často z důvodu studentských protestů (iniciovaných menšinami či jejich ideologií) zrušeny. Ty skupiny mají podporu administrativy a děkanů. A došlo to tak daleko, že feministické organizace podporují i různé minoritní muslimské skupiny (a organizace) které jsou na hranici zákona v jejich "emancipačních" aktivitách – a to i skupiny podporující skutečný extremismus, jako např. i ISIS, nebo schvalující útoky na Charlie Hebdo.

  V Silicon Valley je "rovnost" heslo dne – přičemž protagonisté míchají dohromady "rovnost" se "stejností" – equality vs. parity, rovnost příležitostí vs. rovnost výsledku. Ať to stojí co to stojí. Pokud si příslušník minoritní skupiny zamane, může způsobit podstatné problémy i velkým korporacím – pokud se tyto nepřizpůsobí (alespoň naoko, pokud to projde, nebo mimosoudním vyrovnáním) jeho požadavkům.

  Blbost kvete, a když se někdo proti něčemu z toho odváží ozvat, může jej to stát kariéru (což se často i děje).

  A to všechno je jen nepatrný zlomek, pouhý začátek.

  To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Na druhou stranu, vzniklá situace má i pozitivní stránky. V Něměcku prodce vzrostl prodej pepřového spreje. Výrobci a distributorové vidí svoji budoucnost optimisticky.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Přesně tak.
    Na všem zlém je něco dobré, jak praví klasik.
    🙂

    Dělali jsme dlouhou dobu profi kamerové systémy pro policii a tak, teď uvažuji nad levnými až superlevnými systémy pro „obyčejné lidi“. Radost převeliká.

    Prodejci pepřového spreje jsou troškaři, pravé velmi veselé úsměvy mají prodejci skutečných zbraní a munice. Jako by je polili živou vodou.

    Těší se i funebráci.

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Moje nedůvěra v pravdivost mediálních informací mě přivedla k taktice ověřování si hromadných jevů ve svém okolí. A hle – synovec (žádný kluk, 40 let) zdárně složil zkoušku k získání zbrojního průkazu a konzultuje se mnou typ zbraně, vhodné pro jeho potřeby. Zodpovědný otec rodiny, podotýkám.
     Takže máte s těmi prodejci zbraní nejspíš asi pravdu.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Hlavně ať si nekupuje ČZ75.
      Néé, bouchačka je to dobrá, to se nedá zpochybnit.
      Ale je to velká a těžká kráva, zcela nevhodná pro běžné nošení, jmenovitě v létě.
      Jo,jo, časy se mění, dneska už musí počítat s tím, že pistole není doma v šupleti, ale v kapse.

      To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       Souhlasím a stojím před rozhodnutím o nákupu něčeho menšího a lehčího, leč účinného revolverovitého s dvoupalcovou hlavní k nošení do kapsy, jak píšete. ČZ 75 odpočívá v trezoru a tam je mi platná jak mrtvému hubertus – jen nostalgická hračka.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Revolver je vůbec praktický.
       Připraven ke střelbě okamžitě a spolehlivý.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Malých pistolek je dneska spousta. Kategorie „záložní pistole“.
       Vybere si každý. Mám Kevina 9mm Br. (9×15), taková hračka do dlaně.
       V ČR docela populární, nicméně celkem drahá – cca 10k. Ale jiné jsou i 2x dražší.
       DAO, dynamický závěr. Na tom se nedá nic rozbít ani nemá co selhat.
       (dokonce i když praskne pružina vytahovače, lítá to ven samo).
       Na to jak je to malé, je to i celkem přesné, na 25m na pistolový terč 50/20 to jde všechno do černého.

       To se mi líbí

      • Cech napsal:

       Nojo já vím (tak nějak si sypu popel na hlavu) ale jsem trochu vice cech a Koucký byl a snad i zůstane v paměti mnoha, je to sice velkej kus železa ale 15 a když to umíte jako náš profík a nebo jinak, tak je dá i za vteřinu, no a to je ten argument.
       No a hlaveň s tlumičem zdvihu se dá v klidu sehnat.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       10k to ještě jde, Číza bude stát nová určitě dobrých 12.
       No já kdyby se nemuselo na policii pro žádanku, už bych si něco koupil menšího, protože 75 se fakt nedá nosit nějak v skrytu.
       Mám na ní takovou kabelu, 2 zásobníky 12 a 15 ran a 100 nábojů k tomu, takže kdyby nedej bože…tak vydržím bojovat dost dlouho, pokud by mě někdo nesejmul.
       Zatím to sebou nikde netahám, jen na střelnici, a to ještě moc nechodím, ale nosit to pořád u sebe….
       Ale když to takhle půjde dál, tak nevím…

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Revolver je spolehlivější než pistole, ale zas je na nošení dost tlustej v pase. Přes válec. Léta jsem tahal S&W ráže .357 Mag. ve čtyřpalci, skoro dvoukilový hovado. Musel jsem si koupit o dvě čísla větší vestu, aby aspoň v podpažáku nebyl tak moc zjevnej. Je postavenej na velkým káčkovým rámu. Malý tintítko dejme tomu v .38 Special s dvoupalcem-nebo jeden a půl, což si asi představujete, je furt moc tlustý na běžný nošení.
       Ač ortodoxní revolverář, preferoval bych malou pistolku, ale v nějaký výkonnější ráži, třeba 40 S&W.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       2 kg bubínkáč, to je něco ! Jj. neplochost revolveru je pro skryté nošení docela malér, hlavně v létě. Výkonnější ráže v malé záložní pistoli – tam je problém uzamčeného závěru, prostě je to o řád složitější věc než DAO pistolka s dynamickým závěrem nebo revolver. Oblíbené jsou třeba ty malé Glocky s krátkým zásobníkem, to se dělá i v .40S&W. Na skryté letní nošení s větší ráží je dobrý také nějaký derringer, stačí i dvouranný, když je v .45ACP, je to výkonné, spolehlivé, lehké a placaté 🙂

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       To jsi mě rozhodil….
       Schválně jsem zvážil ČZ75 a má i s plným zásobníkem 1113 g .
       To se musím podívat na tu tvojí bazuku.
       Mrkal jsem také na Kevina 9mm, ta tedy se fakt schová do kapsy.
       Ještě mě zaujala CZ 2075 RAMI , co si kdo o ní myslí?
       To je něco mezi…

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       CZ2075 RAMI je moc pěkná a funkční, vhodná na denní nošení. Preferoval bych model BD, ten má místo pojistky vypouštění kohoutu, jako ten velký policejní model – ale to má každý jinak, někdo je zvyklý na jedno, někdo na druhé. Pro mě je na letní nošení nebo jako záložní moc velká.

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Kchodl: Derringer v pětačtyřicítce Vám pravděpodobně zlomí zápěstí 🙂 Když ne po první ráně, tak po desátý skoro určitě 🙂
       Výkonnějších pistolek je spousta, zrovna ten Glock by mě asi neurazil, ale připadá mi zbytečně předraženej.
       DAO moc rád nemám, přetahování se s odporem spouště je na úkor přesnosti. Ale u malé obranné zbraně a na krátkou vzdálenost to není až tak zásadní nevýhoda. Právě na tom Glocku je moc pěkné to předpětí kohoutu, které ten problém odporu spouště elegantně až geniálně řeší.
       Vitta: Mám Sig Sauer P226, ale přesný hodnoty už si nepamatuju a nemám ho na čem přesně převážit. Nenabitej určítě váží pod kilo a určitě je lehčí než 75ka.
       RAMI určitě není špatná volba. ale na mě má moc masivní tělo (tady na malou obrannou pistoli pro skryté nošení). Když už chci punťu do kapsy, kde se mi na rukojeť nevejde malíček, tak ať je aspoň maximálně placatej.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       No jo…to si člověk musí ohmátnout, takhle na netu se to sice vidí, přečte hodnoty….ale vlastně to nic neřekne.
       Ten Kevin má jen 6 nábojů, ale člověk se nesmí moc rozcapovat, když chce něco ve slušnější ráži.
       Ale tedy na těch 25 m bych to chtěl zkusit.

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Vittta: Kdysi jsem četl rozhovor s americkým policajtem, důstojníkem, jmenoval se signifikantně Major 🙂 Bylo to v době, kdy federální policie měla přecházet ze služebních revolverů na služební Glocky. Ten pán s třicetiletou praxí tvrdil, že člověk, kterýmu nestačí šest kulek k tomu, aby vyřešil problém, si nezaslouží přežít.
       Je mi to tak nějak sympatický. Slovo střelce a praktika.

       To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Derringer v .45ACP byl pravda trochu masivnější a kopal jak kráva, ale problém to zase takový nebyl. .45ACP má menší tlaky, není ani tak „tvrdá“ jako 9×19. Pro ženskou nebo malou ruku to opravdu nebylo. Z malých pistolek – velikosti asi jako CZ2075 RAMI – jsem před cca 20-ti lety nosil Astru 75L. To bylo v 9×19, ale příliš vylehčené, nakonec praskl rám. Jak to má výkonnější ráži, chce to svoje, s tím se nedá nic dělat. Pro tyhle malé účely považuji za optimální ráži 9×15, tedy .380 Auto, tedy 9mm Br. (krátký). Nebo 9mm Makarov, ten je o trochu výkonnější (záleží od koho, od S&B je to skoro stejné jako 9mm Br.). Také bych se mrknul na Walther PPK v .380, to je také velikost „akorát“, má to dynamický závěr a je to SA/DA. Existuje také několik malých zbraní na .22 Winchester Magnum (WMR), to má mnohem větší výkon než .22 LR – srovnatelný s 9mm Br. – a přitom to není o moc větší než .22 LR pistolky. Dokonce v tom dělali i revolver – a ten měl právě díky té .22 výhodu, že neměl přehnaně velký válec. Níž s výkonem – do nějakých .22 LR nebo 6.35 – bych nešel, i když samozřejmě, lepší něco než nic. Míval jsem .22 LR Walther TPH – výborná maličká věc. Záleží prostě na osobní preferenci, jak co komu „sedne“, všeobecný recept není.

      Pokud by to mělo být něco silnějšího a zároveň malého, nezbývá než nosit s sebou granát. Ale tam bude se zbrojákem „trošku problém“ no a je to jen jednoranné.
      🙂

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       pro vonrammsteina:
       revolvel v .22 WMR nosil jeden známý, měl ten s kratší hlavní s ořechovou rukojetí. Dělají to ještě s větší hlavní a v gumě. Dokonce jsem to našel na netu s obrázkem:

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Španělský pistole i revolvery obecně stojí za hovno. Jediná výjimka je novodobej Taurus, ale nejsem si jistej, jestli to náhodou nejsou Brazilci. Akorát vím, že ho už před lety koupil S&W.
       Pokrácený devítky taky nemusím, blbej stop-effect.
       Jako nejdarebnější ráže ve smyslu zastavovacího účinku je dlouhodobě hodnocena 7.65, i 6.35 je na tom podle odborníků líp.
       Upřimně řečeno-na nošení do města si budu kupovat minipistolku typu DUO nebo něco v tom smyslu. Při běžným pouličním konfliktu se nestřílí nad pět metrů a na to takovej flusbrok bohatě stačí.

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       To je dobrá ráž. Jako záložka v botě vynikající. Jako primární zbraň ani omylem.
       Ale pokud nemáte na výběr, je to dobrá volba.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Jj. 7.65 Br. je spojení toho nejhoršího pro sebeobranu. Nízký zastavovací efekt, pistole není menší než 9mm Br. a navíc to je proti tělu hodně průrazné a dobře se to odráží od všeho.

       6.35, proč ne, je to velmi malé. V tom případě mám ale raději .22LR Walther TPH, to je jen o kousek větší a přesné i na víc než pár metrů (ale zase „kouše“ protože má zákluz těsně nad úchopem, jako všechny tyhle malé Walthery – každý kdo s TPH nebo PPK více střílel, má na střílející ruce tu „kolejnici“). Všechno je nějaký kompromis.

       To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       Pozorně jsem si přečetl vaši zasvěcenou diskusi o nákupu něčeho menšího a lehčího a došel jsem k závěru přibližně takovému, jdu to shánět::

       To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       zatím jsme chránění čtyřmi mamlasy:

       ale když neseženu ty lehoučké zbraně (viz výše), pořídím si toto – předpokládám, že alláhisti se z něho rovnou poserou:
       http://www.zverokruh-shop.cz/~/media/Images/zverokruh/articles/vzdr/pes_v%C3%BDcvik_shutterstock_101507788.ashx?

       To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Ano ale chtělo by to vložit prameny.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    🙂
    Ovšem prameny, kde je Fagan, když ho potřebujeme ? Ten je na prameny kabrňák.
    Neberte to zle, prostě mě to pobavilo.

    Anonymouse to popisuje přesně, ta blbárna v USA je prostě šílená. Na východním pobřeží – New York je relativně normální, tedy na americké poměry – ale Boston, to je něco. Podobné je to v Kalifornii, Silicon Valley je specialita. Tam všude blbost kvete jak rajská zahrada, naštěstí tam kvete i mnoho jiných, mnohem lepších věcí.

    Pokud chcete prameny, ohledně univerzit například, pěkné jsou vzpomínky a poznámky Oty Ulče. Ten celý živost působil na univerzite v Binghamtonu a má velmi půvabný jazyk, krásně se to čte. Také uvádí další prameny, takže se můžete zapramenit dle libosti.

    http://www.otaulc.com/

    To se mi líbí

   • anonymouse napsal:

    Dá se to všechno jednoduše dohledat na Internetu. Plus, aby si člověk mohl udělat úplný obrázek, je potřeba sledovat cvrkot pravidelně – jeden článek vytržený z kontextu může být více zavádějící, než nějaký neodzdrojovaný přehled.

    Uvedl jsem zde pár odkazů na Twitter, včetně odkazů na hashtagy (a mohu uvést další). Sledujte je, dozvíte se více. Jsou tam často odkazy na zdroje informací, plus i zajímavé postřehy. Ale zase, chce to určitou pravidelnost, plus schopnost oddělovat zrno od plev. Je to všechno anglicky – bohužel, zatím se musím živit prací, na nějaké překlady, byť i částečné, není čas.

    ———

    Pokud jde o zkouškové období vs. ramadán, narazil jsem na článek, který psal o jedné konkrétní škole (proto formulace „existuje minimálně jedna škola, …“). To byl začátek, první informace. Souhrnnější informace je zde:

    http://www.theguardian.com/education/2016/jan/06/popular-exams-in-uk-to-be-rescheduled-to-avoid-ramadan

    A je to daleko horší – vypadá to jako „jasná zpráva“, děje se to s podporou oficiálních míst.

    Princip je v tom, že zkoušky je údajně nutné přeložit proto, aby nebyly znevýhodňováni studenti muslimské víry, kteří dodržují půst (a jsou tudíž oslabeni).

    Což je, když se nad tím člověk zamyslí, _zvěrstvo_ (hlavně ze strany oficiálních míst, které něco takového jsou ochotny připustit). Vždyť jde přece o děti (a pro ty dokonce stanoví i samotný Islám výjimku – těhotné ženy, poutníci, nemocní, invalidé, starší osoby a děti půst dodržovat nemusí – takže PROČ vytvářet výjimky další). Spíš by snad bylo vhodnější zaměřit se na rodiče, kteří své děti k něčemu takovému nutí, a nepodlézat tímto způsobem minoritním skupinám s jejich potřeštěnými (a škodlivými, v tomto případě pro ty děti) religiozními zvyky. Podle mého názoru jde o selhání oficiálních autorit tváří v tvář zvráceně aplikovanému náboženskému požadavku.

    Navíc, kdyby něco takového jako nutit děti k půstu udělali rodiče většinové populace, vystavili by se riziku, že by jim ty děti mohly být i odebrány (to se děje i z malichernějších důvodů, a kolikrát výsledek, případ od případu, závisí na libovůli či momentální náladě úředníků, kteří mají případ na starost). Ten ústupek Islámu je v tomto světle pokrytectví, nic víc.

    To se mi líbí

   • anonymouse napsal:
   • anonymouse napsal:

    Vkládám ještě jeden pramen:

    http://www.gspellchecker.com/2015/12/now-goldsmiths-lgbt-society-stands-with-islamist-bullies

    Podpora Goldsmiths University LGBT (převážně feministek) pro Goldsmiths ISOC (Islamic Society) ve věci zastrašování a násilnického chování.

    To se mi líbí

 3. kchodl napsal:

  Němci jsou samozřejmě poněkud šílení – vždycky byli a pravděpodobně budou.
  Minimálně 2x za století se skupinově zblázní – a to není aforismus, to je bohužel fakt. Pak jdou do krajnosti naprosto ve všem. Přičemž jsou schopni jít z extrému do extrému.

  Dlouho jsem si myslel, že coby hlavní šílení bude multi-kulti a islamizace, ale to nemá většinovou oporu. Je to jen momentální blbárna, transformovaný kal v německém proudu, ona „pěna na vodě“. Ti samí, kteří byli horliví revoluční socani, liberálové a následně náckové, jsou teď horliví multi-kulti. Jenže to nemá většinovou podporu, právě naopak. Jakmile se díky multi-kulti teroru uvoní energie dosud mlčícího davu – a ta půjde proti, zvrtne se to naopak a dnešní šílenci se překabátí a všechno to naváže na obvyklý německý program. Oni rádi používají slova jako „čistota“, „pořádek“, „krev“, „půda“ … to je stejné po staletí. Koukněte na jejich „zelené“ psychopaty, s jejich OZE a dalšími nesmysly – to je moderní výron téhož. Tohle všechno se spojí a nastane řež. „Willkommenskultur“ nahradí „Endlösung“.

  Němci se rádi nadchnou pro něco abstraktního, „VELKÉHO“, pro co se mohou obětovat. Jsou v tom strašně romantičtí a hysteričtí. Jednají přepjatě, prkenně. I proto nemají opravdový humor – o „svatých věcech“ se přece nežertuje, to je neslušné.

  Hloupé na tom je, že ať bude obsahem to nebo to, po zúčtování s židy jako za Hitlera, aktuálně s muslimy a barevnými, může nastoupit zase „Drang nach Osten“, v nějaké formě, to jest, první na ráně jsme my. Dá se jen doufat, že tentokrát to díky jiným strategickým poměrům, především jaderným zbraním, bude jiné. A tato fáze neproběhne.

  Tedy že k velké válce nedodje, bude to „jen“ občanská válka, dlouhá, strašná, vyčerpávající – moderní obdoba třicetileté války. Válka nízké intenzity s občasnými maximy. A hlavním bojištěm bude západní a severní Evropa. My budeme stranou, pokud se budeme správně snažit a jednat odpovědně a chytře, což se myslím zatím docela daří. Nevystrkovat hlavy a nepostavit se radikálně proti předčasně. Nepřijmout způsob boje, který je pro nás nevýhodný. Nepřijímat žádné smrtelné kompromisy, distancovat se od těch věcí, získávat čas. Když vhodný čas přijde, bojovat naplno.

  Mnohem horší alternativa by byla – upřímně doufám, že je nemožná – že se Němci nějak poislámští.
  Oni měli k musulmanům vždy blízko, tím radikalismem, fanatismem a nelidskostí – s jakou naplňovali své ideje, ovšemže úžasně vznešené, „v zájmu lidstva“, Boha a tak dále. Může se to zdát absurdní, jak by se mohl kulturní a křesťanský národ zvrhnout na islamismus, ale hitlerovský temný kult byl také v přímém protikladu a přesto to dokázali nějak integrovat a převrátit.

  Naštěstí má islám jednu vlastnost, je neměnný. Takže transformovat nejde. Jde buď přijmout nebo odmítnout, nic mezi tím. Což znamená, že si Němci nemohou udělat vlastní verzi, protože to by dopadlo strašně. Především nakonec pro ně, ale mohli by stáhnout do propasti všechny okolo.

  To se mi líbí

  • pepan napsal:

   v odkazech potvrzení toho, že Němci si neumí dělat prdel i z věcí pro ně svatejch:

   http://ulozto.cz/xXtYZmi/klepani-na-nebeskou-branu-avi
   ten film uvádím hlavně kvůli veselé scénce na mostě, kde si autoři nedokážou vystřelit ze smyslu pro povinnost, odpovědnost, úctě k autoritám. Zkrátka všemu tomu záviděníhodnému, co my, ne tak morálně vyspělé národy, pejorativně nazýváme „prušáckou mentalitou“.

   To se mi líbí

  • pepan napsal:

   v odkazech potvrzení, že Němci si nedokážou udělat srandu sami ze sebe:

   http://ulozto.cz/xXtYZmi/klepani-na-nebeskou-branu-avi

   ten odkaz na film jsem přihodil kvůli dobře známé scénce na mostě, kde si autoři přes veškerou svoji anarchii nedovolí zesměšnit tradiční a dobře známé německé vlastnosti jako je smysl pro odpovědnost, povinnost a poslušnost k autoritám. Zkrátka to vše, co my, morálně ne tak vyspělé národy nazýváme „prušáckou mentalitou“.

   To se mi líbí

 4. NavajaMM napsal:

  Čože Nemci…
  Mám strach z nás. Čechov a Slovákov.
  Máme málo sebavedomia a tak príliš rýchlo siahame po rôznych barličkách.
  Nie sme dôslední. Ako sa vraví u vás „mnoho keců a skutek utek“.
  Kým sa nič nedeje, máme tendenciu byť benevolentní a veci zľahčovať, a keď ide do tuhého, konáme zbrklo.
  Príliš nám záleží na tom, aby sme „mali pravdu“. Viac než na výsledku.
  Mám strach, že na tú skúšku, čo nás čaká, nie sme pripravení.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Není to tak horké.
   Zase se vrátím k tomu Bohouškovi.
   Ten svým způsobem uklidňuje situaci…aby nebouchlo někde předčasně.
   Vlastně je pomalu jedno, jestli o tom ví.
   Ale dělá to.
   Lidé se připravují a jsou den ode dne připravenější.
   Čas a negři pracují pro nás.

   To se mi líbí

 5. Cech napsal:

  Zde si prosím je nutné nezbytně uvědomit, že pouze svobodní lidé, mohou chodit tak jak to vyhovuje jim a bezesporu se také musí pouze a jenom přizpůsobit diktátu přírody, a to je pro ně vše.
  Tak jak někteří muži potřebují i za horka ten kousek provázku aby to za běhu nebolelo, tak na druhou stranu, některé ženy potřebují tu skořápku od kokosového ořechu aby to za chůze nebolelo, no a to je vše.
  Prostě kdysi, když muž pocítil nutnost vlastnit ženu, no tak popadl nějaký ten pěstní klín a vyrazil do sousedního kmene na lov.
  Prostě když se mu poštěstilo nějakou použitelnou chytnout, tak ji jen tak lehce majznul po hlavě aby nekřičela a nemohla přivolat pomoc ostatních příslušníků kmene.No a zpravidla si ji za vlasy odtáhl do jeskyně vlastního kmene a bylo.
  Jiný diktát oblečení než požaduje příroda je dán zvyklostmi a požadavky, té které skupiny (dříve toho kterého kmene).
  Protože v dle onoho práva šária, je žena i v dnešní době vlastnictvím a jako pravověrný muslim si ji nemohu ukrást ale měl bych si ji koupit, tak jako muslim musím vědět co kupuji.
  No a zkuste mi prosím zdělit jaké má ta potenciální vaše žena nohy, když ji z pod búrky koukají jen oči.
  No prostě jiná možnost není, než ji odborně osahat 😎 .Protože tatík který dcerunku prodává a chce za ni ty „nemuslimské“ peníze, zaručeně asi bude fixlovat !
  No a zvyk je železná košile a protože i Němky chodí v zimě zahalené a není tedy ona možnost materiál hodnotit vizuálně, tak nastoupí to co má každý muslim zažité, prostě místo pohledu to osahá a má naprosto jasno.
  No a tomuto přirozenému stavu věcí, se najednou Němky diví jak malé holky, zde je evidentně vidět úroveň jejich znalostí o muslimech, které nyní budou během následujících 10_ti let plně integrovat.
  Nezlobte se na mne ale škola a výchova ohledně muslimských tradic strašně zaostala a bude nutné nejen jakési prohlášení nějaké starostky či co – > na délku paže.
  a) Každá Němka musí mít jasno, proč a za jakých okolností bude osahávana.
  b) Kdy se již osahávání pro muslima nejeví nutností.
  c) Proč a za jakým účelem, byla vymyšlena bůrka (že je to proto aby tatík výhodně prodal i méně kvalitní zboží).
  d) Jak bude v budoucnu v Německu realizováno mnohoženství (no a na to navazující práva a povinnost i 1. ní manželky, 2.hé manželky atd. .
  e) Jak se bude právně např 4.tá manželka domáhat dědického podílu po první manželce ohledně např zemřelého prvorozeného syna atd. .
  Tož těch věcí které bude nyní muset Německo najednou řešit je celá řada a že se nejedná jen o ekonomické zabezpečení integrujících se muslimů, tak o tom právě podaly jasné svědectví ty události v Kolíně.
  Přestože jsem zapřisáhlý odpůrce nošení střelných zbraní mezi lidmi, začal jsem nejen uvažovat o CZ75 A ale prozatím ještě bez A no a na závěr, to bude chtít ten závěr napsat dvakrát.
  Není to pěkné a doufejme, že zůstane v trezoru a bude se jen někdy větrat čistě a jen z důvodu nutné praxe.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Pane Cechu, kašlu na nějaké palce nahoru nebo dolů!
   Vy jste prostě nenahraditelná hvězda zdejšího Bavorova cirkusu, na jejíž ocenění žádné palce nestačí. Jako zdaleka ne zcela adekvátní ohodnocení vašich zdejších výkonů a toho dnešního zvláště a v první řadě, přijměte, prosím, symbolicky všechny čtyři palce, které fyzicky vlastním.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Ne není to o tom klaunství, je to o tom sdělit to podstatné, tak aby to nešlo běžně likvidovat ( spinovat ) právě působící masmediální masáží, či šablonou.
    To ale Vy umíte asi n x lépe než já.
    Proto fyzicky uřezat hlavu, nebo palec, tak to prosím v našich končinách je ještě opravdu ale opravdu předčasné.
    Uvidíme tak za 10 – 15 let možná, že ANO a bude to běžné a možná také NE.
    To závisí jestli z nás budou mít naši oligarchové respekt či srandu.
    Jinak Vám jako profíkovi, přeji vždy ostré, dobře píšící ale hlavně nevysychající pero.

    To se mi líbí

    • danaver napsal:

     Jestli můžu kousek doplnit, či poopravit, co se žen v islámu týká : krásu a kvality budoucí snachy hodnotí budoucí tchyně, spolu s dalšími ženami rodiny, a to ve společných prostorácjh a při společných koupelích, jejich společné lázně jsou velice zajímavá věc…
     Takže chlapec nejde do neznáma, to v žádném případě:-).
     Druhá věc je, že evropské ženy oni v zimě v létě považují za nabízející se, nechci to říct na rovinu… Tomu naše baby asi nikdy neuvěří, tomu se totiž věřit ani nechce.
     Nebo možná trochu ano, protože jsem si nevšimla, že by vznikaly nějaké sluníčkové akce, které by nabízely pomoc islámským ženám v odkládání burek, nebo víte někdo o něčem takovém?

     To se mi líbí

 6. Bavor V. napsal:

  Speciálně pro Kočku:
  Já jsem svým založením pacifista a veškerému násilí se programově vyhýbám. Celý svůj život jsem se nenechal vyprovokovat k žádné rvačce. Ale to byl v podstatě život poklidný. Jenže doba se změnila. Kočko, doba se změnila, my ne. My jsme jen nuceni reagovat. A já nechci, aby se podobná situace jako v Německu, Rakousku, Švýcarsku či Finsku objevila i u nás. Nechci. Nebo vy po tom snad toužíte? Pokud se vám zamlouvají více Tribun a Janika, pak zřejmě ano.
  Kočko, násilí nevyhledávám, ale zdá se, že ono začíná vyhledávat nás. A co teď. Nechat si nafackovat nebo se bránit? Já jsem pacifista, což ale neznamená, že budu čekat, až mi tu facku někdo dá. Chápete to? Asi ne, protože jinak byste nemohla psát takové nesmysly, které píšete. Protože proti pěsti natažená ruka nic nezmůže. Pouze jako první krok obranného chvatu. Tedy úchop před povalením.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Nejhorší na tom je, že člověk sám se také mění.
   Já jsem se tedy nikdy rvačce nevyhýbal, zabil jsem psa, kterého jsme sežrali (dostali jsme ho, byl zlej a kousal) králíků nespočet…dokonce i koťata u ségry, ale u toho se mi zvedal žaludek a pak jsem si myl ruce, strašně dlouho, jako bych tím mohl smýt tu vinu zlého světa, kdy musíme zabíjet nevinné, protože se o ně nemůžeme starat.
   Ona je totiž tchýně ségry hodila do kýble a přikryla to ručníkem, aby se na to nemusela dívat, já to zvednul a koťata tam plavala a nijak se nechystala utopit, a z toho se mi zvedal kufr ještě víc, protože když chce někdo zabít, má tu udělat rychle.
   A dneska….pche, už kolikrát nezabiju ani mouchu, a ve svém jezírku jsem zachránil nespočet vos a včel a různé havětě, co se tam topila.
   Když si představím, že bych měl zabíjet lidi, dělá se mi nevolno.
   Je mi zle z těch všech Tribunů, kteří budou tak dlouho bojovat s „fašismem“, až se lampy zaplní dobrými a nevinnými lidmi a rozhoří se kremační pece, protože totalitní moc se pak už Tribunů ptát na nic nebude a kremační pece jsou nenasytné.
   Proto je třeba podpořit tu totalitu, která nemá zrovna navrch, aby byly síly vyrovnány.
   Jestli je to fašismus, nebo cokoliv jiného, mě ani v nejmenším nezajímá, dnes má navrch totalita islámu-ne multikulturismu, jak se lecko domnívá, protože až vyhrají, žádný multikulturismus se konat nebude.
   A i oni umí používat provaz a kremační pece, když na to přijde…..

   To se mi líbí

   • anonymouse napsal:

    „Pokud byly útoky odněkud, z nějakého centra iniciovány (je to ovšem pouhý dohad, spekulace), pak je nutné najít zdroje tohoto soft teroru a ty potrestat, odstavit. Zveřejnit, kdo to byl.“

    V tomto bodě je p. Fendrych poněkud naivní. Žádné „centrum“ (v doslovném smyslu) nejspíš neexistuje. Počítám, že ke koordinaci plně stačila domluva pár jedinců („kamarádů“) na Internetu, možná v nějaké skupině na sociální síti. Když se imigranti tímto způsobem dozvídají o každém šustnutí (kudy se sem dostat, a tak), není důvod proč by to v tomto případě mělo být nějak jinak. Mají všichni mobily, tento způsob komunikace je pro ně ten vůbec nejjednodušší.

    Spekulace? Pokud vezmeme v úvahu výše uvedené, spíš asi ne. Ale na druhou stranu asi p. Fendrych musí být opatrný ve formulacích.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Fendrych je buď úspěšně léčen, nebo se rýsuje nová sluníčková taktika.
     Ta bude spočívat v tom, že se nebude psát o ničem jiném, než u migrantech a jejich násilí.
     Aby to lidem šlo na nervy….
     Jen nevím, jak by to mohlo být reálně úspěšné.
     Je mi totiž divné, že se jako mávnutím kouzelného proutku najednou zveřejňuje kde-co, co by se rozhodně zveřejňovat nemuselo, takže se vlastně tvoří obraz určité provázanosti přistěhovalecké zločinnosti.
     Chce to zůstat v nejvyšším stupni ostražitosti.

     To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Němčouři oprášili ksichty z Der Stürmer, no to hořím…..
       Hlavně ať neoprašují ty metody a zbaví se negrů a čmoudů nějak kultivovaně.
       Putin už valchuje islamisty, co se do nich vejde…tak se budou mít ti Syřani i „syřani“ kam vracet!

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       No jo, Germáni mají ty malůvky zažitý. Jen místo pejzů a jarmulek tam flákli fezy.
       Jinak semita jako semita.

       Tohle nedopadne vůbec dobře.

       To se mi líbí

      • pepan napsal:

       ta karikatura je původně anglická, byla to reakce na znásilňování a zotročování britskejch holek čmoudy a na anglickou policii, která ignorovala trestní oznámení.
       Šikovnej Němec pouze přeložil text v bublinách.
       Takže žádnej Der Stürmer.

       To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Ty ksichty jsou stejné jak v Der Stürmer, Pepane, to se nedá popřít.
      Ty nosy a ty výrazy…..
      Tak to okopčili Angláni.

      To se mi líbí

 7. Jethro napsal:

  Na poslední otázku článku bych odpověděl záporně.
  Nejprve jsem teda strach měl a prohlížel nějaké ty katalogy zbraní a tak podobně. Ale teď už strach nemám, protože mi to objasnil Lukáš Jelínek.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kauza-silvestrovske-utoky-imigrantu-byla-inscenovana-a-zaplacena-mysli-si-Lukas-Jelinek-Je-to-pry-prilis-okate-416222
  Teda, popravdě, přečetl jsem si jen titulek, ale … Taková hnusná náckovská provokace.
  Jak to psal Koller? Fašouni se převlékli za araby, nahodili kučeravé paruky, v kapse příručku „arabsky rychle a snadno“ a hrr zařádit si na svých německých emancipovaných kolegiňkách. Hnus velebnosti!

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Takový Tribun si to myslí také.
   Ne, přesnější by bylo, že v to věří.
   Je to ve vláknu „Našla se“.
   Tam jsou zajímavější pasáže, vámi uvedený článek je dost nudný, ten Jelínek se ne a ne vymáčknout.
   Tihle lidé VĚŘÍ, že to bylo jinak, protože v této podobě by to snad i vypadalo, že se mýlili.
   A mýliti se je sice lidské, ale ne sluníčkářské.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Snad jen krátkou poznámku k titulku článku – používat ve spojení s výplodem politologa Jelínka zrovna sloveso „myslí“ se mi zdá poněkud nepřesné.. 😉

   To se mi líbí

 8. Strejda Olin napsal:

  Kdo je připraven, není překvapen!
  Teprve katastrofální povodně v ne tak dávné době ukázaly na naši trestuhodnou nepřipravenost a podcenění nebezpečí. Teprve potom se začalo něco dělat. Postavily se hráze, poldry, upravily se koryta řek a potoků, připraveny jsou mobilní hráze, jsou zpracovány plány i varovné signály. Lidé jsou připraveni.
  Jsme připraveni na obranu? Vědí lidé co mají dělat, jak se bránit, jak použít zbraní, kde se ukrýt, jak dočasně přežít bez vody, elektřiny a jídla, kde získat zbraně, kde, kdy a jak budou organizovány skupiny a jednotky, kdo jim bude velet, kdo to bude na komunální úrovni řídit, jsou budoucí velitelé vycvičeni, jak bude fungovat spojení bez mobilů a internetu atd.atd.
  Že fantazíruji, že vyvolávám paniku? Nemyslím, protože jen ten, kdo není připraven, je překvapen a jako první bradou vzhůru.

  To se mi líbí

 9. vittta napsal:

  Boj sluníček za multikulti sen zdaleka nekončí.
  http://blisty.cz/art/80581.html
  Tento článek se zamýšlí nad mnoha věcmi, které mají společné to, že vlastně nesouvisí s hlavním tématem těch útoků na ženy.
  Tedy přivírání oči a leckdy doslova podpora rasově oddělené a leckdy rasově motivované kriminality legálních i nelegálních rasově odlišných migrantů..
  Jaké byly přesně důvody té kriminální činnosti totiž není důležité, důležité je, že se ta činnost děje, a že se děje už celé roky a vydatným politickým krytím vládnoucích, či klidně i nevládnoucích tzv.elit.
  Kromě toho se zdá, že okradeni byli muži, nejen ženy.
  Posláním článku je bagatelizovat vzniklý problém, a odvést pozornost jinam, tedy především politicky motivovaným zpochybněním role státu v minulých letech, který nebyl řízený extremními pseudlevičáky.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Ten článok je znovu taký manipulatívny výťah zo zdroja. Chýba tam napríklad (aj) v závere jedna dôležitá veta:
   „…whatever some politicians say, the answer is for governments to do what we elect them to do: rise to the challenge, calm the fear that breeds extremism by demonstrating they can cope.“
   Teda: …nech si niektorí politici hovoria, čo chcú, odpoveďou vládam (na tvrdé otázky) je to, aby robili prácu, na ktorú sme ich zvolili: aby sa postavili k problémom čelom, aby upokojili ten strach, ktorý vyviera z extrémizmu tak, že ukážu svoju schopnosť zvládnuť situáciu.
   ****************
   Ako málo stačí na úplné otočenie významu – guma a nožnice.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Pardon, oprava (príliš skoro som klikol na odoslať):
    …strach, ktorý živí extrémizmus…

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    To je grázl….ten Čulík.
    Díky, Navajo, to mi hodně pomohlo.

    Liked by 1 osoba

    • kchodl napsal:

     To je ale čulík !
     Dělá to pořád a léta. Už jsme se o tom bavili kolikrát.

     Oblíbená metoda byla manipulativně vydávat svůj vlastní článek za překlad. Samozřejmě shodovaly se jen první dvě věty, pak to jelo jinak. Začal třeba „Jak se píše v … “ a uvedl odkaz, pak tam švihnul přeložený odstavec, který se mu zrovna hodil a pokračoval už sám. Při nepozorném čtení byl ten přechod téměř neznatelný.

     Klasická profláknutá metoda špinavé propagandy.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      …no nevím, pánové, ale já to vidím jako šikovné Čulíkovo podnikání (a nejen jeho), když porovnám vámi popisované čulíkařské manipulační metody promítnuté do výše jeho zveřejněného průběžného konta!
      Takže si přiznejme, vittto, zda vám ty střechy tak vynášejí, nebo kchodle, ty vaše kamery 🙂 …… i já se můžu učárat, ale na Čulíka prostě ani náhodou nemám 😦 !!!

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Zkuste mě nějak navés přímo na toho Čulíka, jestli je to nějak možné.
       Těch materiálů je tam moc.

       To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       je to tam přímo pod : BLISTY:
       – příspěveček k příspěvku a ejhle:

       – a tady ta Barbara-Knobloch chce, aby se Čulík šábl o jejích 100 doláčů s Kmentou:

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Ta Barabara…no, 50 baků sem, 50 tam!
       Fair Play!

       To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Řekl bych, že Čulík ve svém koutě začíná nebezpečně žhnout.

   Ještě pár příhod, a … … … aby on nám nakonec nezapálil termonukleární reakci.

   To se mi líbí

 10. peter. napsal:


  Z uvedeného obrázku vyplýva,že môže byť aj horšie

  To se mi líbí

 11. Rosťa napsal:

  S článkem plně souhlasím. Diskuse dobrá a opět se ukázalo, že kočce šklíbě nerozumím. Ale vyjadřovat se k ní nebudu, páč jednou jsem to udělal a tata byl rozhořčen a zděšen víc, než běžně bývá Milka Němcová.
  Situace je průserová, nic si nebudeme namlouvat. Střelba je asi to poslední, co bych tu chtěl, ale když nebude zbytí, tak platí to, že ač jiného světonázoru, tak Ramštajnovi budu podávat náboje a v zimě čaj s rumem. Sám bych ten kvér do ruky asi nevzal, protože nadělat výřad ve vlastních řadách by bylo logicky kontraproduktivní.
  Jak z toho ven. Odpověď zní – těžko. Přesto si myslím, že je určitá šance. Jsem sice počítačový nedouk, ale domnívám se, že ti, kteří se vlámali Bohúšovi do příchozích emilů, tak asi disponují i těmi odeslanými. Tyto se potom dají využít buď k vydírání, nebo k postupnému zveřejňování. Jestli jsou v podobném duchu, jako ty příchozí a budou zveřejněny, ledy by se pohnuly a s invazí migrantů by se u nás něco muselo udělat. To už samozřejmě bez Sobotky.
  U našich současných „bratrů“ v Německu to bude ještě zajímavé. Tam něco předvídat může jen Sibyla.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No já nevím ale opsat odchycené heslo od administrátora mail serveru, není zase tak složité.
   Protože příchozí emil může být přesměrován do chráněné vládní schránky a ve schránce na seznamu si to Bohouš nechával jen jako Schmelzsicherung.
   No a nebo se čeká jestli začne cvičit podle pokynů a když ne, tak budou následovat i ty smtp.
   No ale spíš se přikláním k řešení za a), že poštu již odesílal přes svoji zabezpečenou schránku a ne tu administrátorsky volně dostupnou tj. na seznamu.cz.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Čas ukáže. V každém případě si Sobotka načural do vlastního hnízda a ta odstrčená klika v socanstvu mu to časem dá sežrat. A možná to nebude dlouho trvat, ten jejich boxer už se dokonce veřejně vyjádřil.

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Pokud jsou „elita“ taková jelita, že například Jana_dře_jak_kůň měla sice drahý šifrovací mobil, ale nechala si v něm defaultní heslo výrobce – které každý zná, dokonce i přitroublé policajty to napadlo zkusit – nelze se divit ničemu.

    BS si mohl nechávat přeposílat příchodí maily na Seznam, protože ke své schránce na vládě se musel připojit dovnitř přes VPNku, pak přes 802.1x linkové šifrování a pak teprve mohl stahovat a posílat maily. Obvykle se to tak dělá. Možná mu to bylo zatěžko, třeba z mobilu nebo tabletu, a tak to obcházel takhle.

    Když se bezpečnostní politika přežene a stane se pro uživatele silně nepohodlná, nikdo to nekontroluje, tak to obvykle končí takhle. Idioti najdou nějakou cestu, jako to celé dokonale posrat.

    Stejně soudím, že bylo celé jinak – je za tím NSA, jako vždy v podobných případech. Žádná amatérská skupina hackerů.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No jak známe jeho „kvalifikované odhady“, mohl si ,my\slet ýe když poučen západními kolegy – na soukromý nebude – na konspirativní či řídící hovory používat. a nikdo nebude chtít prohledávat soukromý domácí – navíc jestli má oba stejijné se stejnou melodiií nikdo by nevěděl kdo mu volá – jestli manželka s přebíráním jahod na táč .. nebo… 🙂

     To se mi líbí

 12. Strejda Olin napsal:

  „Nálepka fašismu je to samé jako svého času stigmatizující nálepka „třídní nepřítel“ či „nepřítel lidu“. Je to úspěšná metoda, kterou se dá oponent srazit k zemi, zacpat mu ústa, přivolat na něho represe a podle potřeby to v médiích zveřejňovat.“ (A. Solženicyn)
  Jiná úspěšně fungující nálepka s totožným cílem je socialismus, komunista nebo marxismus!
  Tak se alespoň zde mezi sebou nenálepkujme. Shodněme se na tom, co je v zájmu národa, státu a občanů bez rozdílu prioritou, v čem se musíme semknout a hašteření si nechme na dobu míru a klidu.
  Tou prioritou je vynutit si předčasné volby a volit jen takovou stranu, která nás vyváže z otrockého svazku s EU, Schengenu a NATO.

  To se mi líbí

 13. anonymouse napsal:

  Ledy se snad (!!), a zatím pouze pomalu a s potížemi, dávají do pohybu. Bariéra mlčení se zdá být prolomena.

  http://www.theatlantic.com/international/archive/2016/01/cologne-attacks-refugees/423048/

  http://translate.google.com/translate?js=n&sl=EN&tl=CS&u=http://www.theatlantic.com/international/archive/2016/01/cologne-attacks-refugees/423048/

  [https://twitter.com/RubinReport/status/685315730024218624] (copy/paste)

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   „…o … deportací z Německa ..“ si skoro dovedu udělat představu sám! Nemá to něco společného s těmi povinnými kvótami !

   To se mi líbí

 14. anonymouse napsal:

  An internal police protocol has revealed the full extent of the violence in Cologne on New Year’s Eve.

  http://www.spiegel.de/international/germany/cologne-attacks-on-new-years-produced-chaos-say-police-a-1070894.html

  Versus tři idiotské reakce:

  http://www.ora.tv/rubinreport/article/2016/1/7/3-regressive-reactions-to-the-cologne-attacks

  (Poslední ze jmenovaných píše údajně pro Forbes, o bankovnictví !!! 🙂 )

  To se mi líbí

 15. peter. napsal:

  Pozeral som sa na tlač.konferenciu R.Fica v TV a dospel som k názoru,že
  tie silvestrovské útoky mohamedánov na ženy v Kolíne a v iných európskych mestách majú aj svoju pozitívnu stránku.Zapôsobili ako katalyzátor ktorý uvolnili diskurz o objektívnom informovaní občanov, donútili vlády štátov EU k tomu aby viac počúvali svojich občanov a aby prestali ignorovať ich obavy a strach z neriadenej invázie imigrantov.Ako sa hovorí,rozbabral zaschnuté hovno a to začalo poriadne smrdieť.Fico požiadal o mimoriadny summit EU k tejto téme a zaujal definitívne odmietavý postoj k utečeneckej politike Bruselu.Stranu SMER-SD za takýto postoj jej predsedu s najväčšou pravdepodobnosťou postihne vylúčenie zo strany „Európskych socialistov“čo Ficovi očividne nevadí.Doma týmito svojimi postojmi poslal do autu všetkých slovenských „slniečkárov“ a vyrazil tromfy z rúk predstaviteľov nacionálno šovinistických strán.
  Bude sa ale musieť vysporiadať s frakciou neomarxistických novoľavičiarov vo svojej strane,ktorých predstavujú europoslanci Flašíková-Beňová,Boris Zala a doma ľudia sústredení okolo Ľ.Blahu,ktorí otvorene podporujú multi-kulti,práva LGBT komunít a všetky tie svinstvá ktoré presadzujú aj európski socialisti a neoliberáli.Toto už od Fica nie je predvolebná kampaň.To je zaujatie jasného protibruselského postoja.Rozhodol sa uprednostniť záujmy SR pred záujmami EU.Dúfam,že sa v ňom nesklamem aj keď viem,že k nejakým ústupkom bude dotlačený.A ešte dúfam v to,že jeho konanie sa pozitívne odrazí aj v ČR.

  To se mi líbí

 16. anonymouse napsal:

  Počítám, že tento článek by měl pomoci odstranit poslední pochybnosti o tom, že trestných činů, ke kterým došlo na veřejných prostranstvích při oslavách Nového roku, se dopustili současní imigranti, a že tyto akce byly koordinované.

  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/finland/12088332/Unprecedented-sex-harassment-in-Helsinki-at-New-Year-Finnish-police-report.html

  „Tento jev je v historii finské sexuální trestné činnosti něco nového,“ řekl Ilkka Koskimaki, zástupce náčelníka policie v Helsinkách, deníku Telegraph. „Nikdy předtím jsem tento druh sexuálního obtěžování na Silvestra nezaznamenali.“

  Sdělil, že policie obdržela tip-off od pracovníků v přijímacích azylových střediscích.

  „Naše informace z těchto přijímacích středisek byla, že v centru města může dojít k vzniku problémů nebo i k trestným činům. O možnosti potyček, sexuálního obtěžování a krádeží jsme byli předem zpraveni.“

  Pan Koskimaki též řekl, že sexuální napadení v parcích a na ulicích byla – před příchodem rekordních 32.000 žadatelů o azyl v roce 2015 – ve Finsku událostí zcela neznámou, a že 14 případů z loňského roku se stalo „velkou novinkou ve městě“.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   V tom článku je aj ďalšia zaujímavá veta, ktorú povedal pán Kosimaki:
   “We had unfortunately some very brutal cases in autumn,” he said. “I don’t know so well other cultures, but I have recognised that the thinking of some of them is very different. Some of them maybe think that it is allowed to be aggressive and touch ladies on the street.”
   Povedal: V jeseni (na podzim) sme, žiaľ, mali niekoľko veľmi brutálnych prípadov. Nepoznám veľmi dobre iné kultúry, ale už som zistil, že myslenie niektorých jedincov je veľmi odlišné od nášho. Niektorí si možno myslia, že je dovolené byť k ženám na verejnosti agresívny a dotýkať sa ich.
   *
   Spomenul tiež, že sa vytvárajú civilné bojové skupinky – SOO (Odinovi vojaci), ktoré vyhlasujú, že budú civilov pred „islamskými votrelcami“ chrániť. Podľa Kosimakiho to vôbec neprispieva k bezpečnosti.
   *
   Takže asi tak vyzerá v reále „wir schaffen das“.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Finové jsou v zimě zádumčiví, finská jezera hluboká, bažiny všude, Sako má skoro každý, tlumiče, termovizory, laserové dálkoměry jsou povoleny. To není pro kozomrdy dobrá kombinace. Kolikpak migrantů se do jara bez stopy ztratí ?

   Somálci, kteří před 20-ti nebo kolika lety přišli do Helsink, se dodnes bojí vystrčit z města nos – asi moc dobře vědí proč.

   To se mi líbí

 17. Pingback: Pojďme lovit imigranty | Ostrov Janiky

Komentáře nejsou povoleny.